لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

مراحل ثبت علامت تجاری در استان البرز


توضیحات تکمیلی در خصوص مراحل ثبت علامت تجاری در استان البرز

بازرگانانی که محصولات خود را به بازار عرضه می نمایند برای شناخته شدن محصولات خود می توانند از علامت و یا نام مشخصی استفاده نمایند در صورتی که مطابق قانون اداره مالکیت صنعتی به ثبت برسانند در همین راستا در قانون ثبت علائم و اختراعات گفته شده است : حق استعمال انحصاری علامت تجاری برای کسی شناخته خواهد شد که علامت خود را به ثبت رساند. در ادامه روند ثبت علامت تجاری را به اختصار برای شما توضیح می دهیم :

متقاضیان محترم با مراجعه به سامانه اداره مالکیت صنعتی می توانند از کلیه مراحل ثبت برند آگاه شوند اطلاع داشته باشید کلیه مراحل ثبت برند از طریق همین سامانه صورت می گیرد و نیاز به مراجعه حضوری نمی باشد.

قبل از هر اقدامی باید کلیه مدارک لازم را جهت ثبت برند تهیه نمایید این مدارک عبارتند از :

یک علامت تجاری به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسد به برای هرکدام نیازمند مدارک جداگانه ای می باشید

مدارک لازم جهت ثبت برند حقیقی در البرز : کپی شناسنامه،کارت ملی،کپی کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد) ،کپی مجوز فعالیت که شامل : جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و ...

مدارک لازم جهت ثبت برند حقوقی در البرز : کپی شناسنامه،کپی کارت ملی،کپی روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد) ،کپی مجوز فعالیت که شامل : جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و ...

به این نکته توجه داشته باشید در صورتی که علامت تجاری شما لاتین باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی می باشد.

با تهیه مدارک شروع به ثبت نام در سامانه مالکیت صنعتی می نمایید با دریافت کدرهگیری از آن سامانه اظهارنامه شما براساس اولویت زمان ثبت مورد بررسی قرار می گیرد به همین خاطر مراجعه حضوری به اداره هیچ تاثیری در روند پرونده شما ندارد.

در صورتی که اظهارنامه ارسالی شما مطابق با شرایط مندرج در قانون باشد و هیچ گونه مورد تشابهی وجود نداشته باشد اجازه انتشار آگهی صادر می گردد . کلیه اطلاعاتی که در خصوص پرونده شما می باشد از طریق بخش پیگیری اظهارنامه به اطلاع شما داده می شود.

در صورتی اظهارنامه شما رد می شود که در علامت یا تصویر انتخابی شما الزامات قانونی رعایت نشده باشد و یا اینکه علامت درخواستی شما قبلا عینا" یا مشابه آن به ثبت رسیده باشد در مواردی نیز ممکن است طبقات و محصولات درخواستی در مجوز شما قید نشده باشد در این صورت نیز اظهارنامه شما رد میشود.

نکته : تاریخ ابلاغیه ای که در خلاصه پرونده رویت می شود به منزله ی تاریخ ابلاغ قانونی تلقی می شود.

با استناد به قانون اظهارنامه ارسالی شما به اداره باید به همراه نمونه و یک فهرست کامل از محصولات درخواستی می باشد هزینه های اعلام شده از جانب اداره را نیز باید واریز نمایید

با انتشار آگهی اول ثبت علامت تجاری تا زمان دریافت تصدیق برند متقاضی از حق و حقوقی برخوردار می شود که با اتمام ثبت علامت برخوردار می شوید با این حال در صورتی که نسبت به برند ثبت ثبت شده تا یک ماه از تاریخ انتشار آگهی اول ثبت علامت اعتراضی اعلام گردد خوانده موظف است نسبت به آن دفاعیات خود را اعلام نمایند و با تایید کارشناس اداره ثبت مالکیت صنعتی تصدیق ثبت علامت تجاری صادر می گردد که برای مدت 10 سال اعتبار دارد. این مدت با پرداخت هزینه های تمدید برای مدت 10 سال دیگر نیز تمدید میگردد.

اشخاصی که میتوانند نسبت علائم ثبت شده اعتراض نمایند عبارتند از :

کلیه اشخاصی که خود را مالک آن علامت می دانند.

اشخاصی که علامت ثبت شده آنها به قدری با علامت جدید تشابه دارد که مصرف کنندگان را به اشتباه می اندازد.

چنانچه هریک از شرایط فوق را دارا باشید می بایست با مراجعه دوباره به سامانه اداره مالکیت صنعتی اعتراض خود را نسبت به علامت ثبت شده اعلام می نمایید. این اعتراض ممکن است هم قبل از ثبت و هم بعد از ثبت اعلام گردد.

شرایط اعتراض قبل از ثبت علامت تجاری :

با انتشار آگهی اول ثبت علامت تجاری 30 روز زمان وجود دارد تا اشخاص بتوانند نسبت به برند ثبت شده اعتراضات خود را اعلام نمایند. اعتراض کننده باید کلیه اطلاعات خود را که شامل : نام ، شعل اقامتگاه به همراه تمامی مدارک دال بر مالک بودن علامت تجاری را ضمیمه اعتراض خود نماید. اداره ی مالکیت صنعتی موظف است در ظرف ده روز از تاریخ وصول اعتراض نامه مراتب را به درخواست کننده ی ثبت ابلاغ کند.

نکته : درصورتی که با گذشت 60 روز از تاریخ اعتراض اعتراض کننده اعتراض خود را پیگیری نماید . علامت تقاضا شده به نام درخواست کننده ی آن به ثبت خواهد رسید.

کارشناسان و مشاورین مجتمع ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن تجربه و تخصص کافی در زمینه ثبت علامت تجاری و برند میتوانند بهترین راهنما برا ی شما متقاضیان محترم باشند.

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

انواع نام بازرگانی تجاری ( برند )

انواع نام بازرگانی تجاری ( برند ) - برای انتخاب نام تجارتی ممکن است از نام کوچک (نام شخصی) نام خانوادگی خود تاجر یا نام خانوادگی غیر(ثالث) ویا نام فانتزی یا عناوین دیگر استفاده شود.

نشان تجاری

نشان تجاری با هدف متمایز نمودن کالاها و محصولات صنعتی و یا خدماتی مورد استفاده قرار می گیرند و موسسه ثبتی حقوقی ایلیا خدمات ثبت نشان تجاری را ارائه می دهد

هزینه تعیین اسم شرکت و برند

به منظور پاسخگویی به نیاز همه اقشار بثبت ایلیا دسته ای از خدمات مرتبط با ثبت شرکت را ارائه می کند تا با هزینه بسیار کمتر از هزینه کل فرایند ثبت یک شرکت به متقاضیان خود کمک کند تابه مقصود خود برسند . این خدمات مشاوره و تعیین اسم شرکت و برند می باشد که با اقل هزینه انجام می گردد.

شرایط ثبت برند لاتین

شرایط ثبت برند لاتین -در مجموعه ثبت برند ایلیا فرایندشرایط ثبت برند لاتین به صورت تخصصی انجام میگردد.

وکیل علائم تجاری - وکیل ثبت برند

وکیل علائم تجاری - وکیل ثبت برند - در این مقاله توضیحاتی در خصوص وکیل ثبت برند و دیگر امور حقوقی و ثبتی در حوزه وکالت توضیح داده می شود.

وین وین - وین_وین

وین وین - وین_وین : در عرصه کسب و کار امروزی که کمبود بودجه سایه سنگین خود را بر روی کسب و کار پهن کرده است همه ما به دنبال یک ناجی هستیم ! #وین_وین ناجی کسب و کار هاست ، که با شگفتانه های خود به رشد کسب و کار شما کمک می کند ! شما می توانید همین حالا از #وین_وین استفاده نمایید

تحولات قانونی راجع به حمایت از نام تجاری در ایران

تحولات قانونی راجع به حمایت از نام تجاری در ایران - در این دوره مقرره قانونی خاصی در خصوص ثبت یا حمایت از نام تجارتی اتباع داخلی دیده نمی شود؛ مع الوصف وفق معاهده دوجانبه با دولت آلمان از نام تجاری اتباع آلمانی بدون نیاز به ثبت آن در ایران حمایت می شد. ضمن این که علیرغم فقدان نظام ثبت نام تجاری

هنر برندینگ

اثر گذارترین مفهوم در بازاریابی،داشتن کلمه ای در ذهن مشتریان است و یا همان ثبت برند می باشد

شرایط ثبت برند

شرایط ثبت برند در تهران و کرج و سا یر نقاط ایران - شرایط ثبت علامت ، لوگو ، آرم و اسم و علائم تجاری - مدارک لازم جهت ثبت علامت تجاری و برند به صورت مختصر .

شرایط اخذ نشان سیب سلامت بهداشت

شرایط اخذ نشان سیب سلامت بهداشت - نشان سیب سلامت به آن معناست که فرآورده موردنظر، علاوه بر پروانه ساخت موفق به اخذ گواهینامه سلامت و ایمنی نیز شده است.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید