درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

مراحل ثبت علامت تجاری در استان البرز

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 14 مرداد 1400


در ان متن کوشش شده تا موارد مهمی را برای انجام مراحل ثبت علامت تجاری را بازگو کرده تا در صورت تمایل به ثبت علامت در استان البرز با تکیه بر این مطالب در کم ترین زمان به اهدافتان دستیابید.

مراحل ثبت علامت تجاری در استان البرز

بازرگانانی که محصولات خود را به بازار عرضه می نمایند برای شناخته شدن محصولات خود می توانند از علامت و یا نام مشخصی استفاده نمایند در صورتی که مطابق قانون اداره مالکیت صنعتی به ثبت برسانند در همین راستا در قانون ثبت علائم و اختراعات گفته شده است : حق استعمال انحصاری علامت تجاری برای کسی شناخته خواهد شد که علامت خود را به ثبت رساند. در ادامه روند ثبت علامت تجاری را به اختصار برای شما توضیح می دهیم :

متقاضیان محترم ثبت علامت تجاری می توانند با مراجعه به سامانه اداره مالکیت صنعتی از تمامی قوانین و مفاد دخیل در ثبت علامت تجاری در استان البرز اطلاع پیدا کرده و تمام امور حقوقی را از طریق همین سایت تمامی مراحل مربوط به ثبت برند را مطالعه و یا با شماره گیری تلفن های تماس مجتمع ایلیا و استفاده از مزایای مشاوره رایگان این مجتمع امور ثبتی را تخصصی انجام دهید و بدین ترتیب دیگر نیاز به مراجعه حضوری به اداره ثبت علائم تجاری نمی باشد.

 

مراحل ثبت لوگوی تجاری در استان البرز

 

مدارک لازم جهت ثبت برند در استان البرز

یک علامت تجاری به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسد به برای هرکدام نیازمند مدارک جداگانه ای می باشید

مدارک لازم جهت ثبت برند حقیقی در البرز : کپی شناسنامه،کارت ملی،کپی کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد) ،کپی مجوز فعالیت که شامل : جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و ...

مدارک لازم جهت ثبت برند حقوقی در البرز : رونوشت از شناسنامه، کارت ملی، رونوشت از مجوزهای اخذ شده به مانند: روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت که از آخرین تغییرات شرکت نباید  دو سال بیشتر گذشته باشد ، رونوشت برابر اصل شده مجوز فعالیت که شامل : جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و ... به اداره مالکیت صنعتی برای ثبت علامت تجاری .

 در صورتی که علامت تجاری شما دارای حروف و نمادهای غیرفارسی باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی می باشد.

با تهیه مدارک شروع به ثبت نام در سامانه مالکیت صنعتی می نمایید با دریافت کدرهگیری از آن سامانه اظهارنامه شما براساس اولویت زمان ثبت مورد بررسی قرار می گیرد به همین خاطر مراجعه حضوری به اداره تاثیری بر روند انجام پرونده شما نخواهد داشت.

در صورتی که اظهارنامه ارسالی شما مطابق با شرایط مندرج در قانون باشد و هیچ گونه مورد تشابهی وجود نداشته باشد اجازه انتشار آگهی صادر می گردد . کلیه اطلاعاتی که در خصوص پرونده شما می باشد از طریق بخش پیگیری اظهارنامه به اطلاع شما داده می شود.

در صورتی اظهارنامه شما رد می شود که در علامت یا تصویر انتخابی شما الزامات قانونی رعایت نشده باشد و یا اینکه علامت درخواستی شما قبلا عینا" یا مشابه آن به ثبت رسیده باشد در مواردی نیز ممکن است طبقات و محصولات درخواستی در مجوز شما قید نشده باشد در این صورت نیز اظهارنامه شما رد میشود.

نکته : تاریخ ابلاغیه ای که در خلاصه پرونده رویت می شود به منزله ی تاریخ ابلاغ قانونی تلقی می شود.

با استناد به قانون اظهارنامه ارسالی شما به اداره باید به همراه نمونه و یک فهرست کامل از محصولات درخواستی می باشد هزینه های اعلام شده از جانب اداره را نیز باید واریز نمایید

با انتشار آگهی اول ثبت علامت تجاری تا زمان دریافت تصدیق برند متقاضی از حق و حقوقی برخوردار می شود که با اتمام ثبت علامت برخوردار می شوید با این حال در صورتی که نسبت به برند ثبت ثبت شده تا یک ماه از تاریخ انتشار آگهی اول ثبت علامت اعتراضی اعلام گردد خوانده موظف است نسبت به آن دفاعیات خود را اعلام نمایند و با تایید کارشناس اداره ثبت مالکیت صنعتی تصدیق ثبت علامت تجاری صادر می گردد که برای مدت 10 سال اعتبار دارد. این مدت با پرداخت هزینه های تمدید برای مدت 10 سال دیگر نیز تمدید میگردد.

افراد مجاز به اعتراض لوگو در کرج

کلیه اشخاصی که خود را مالک آن علامت می دانند.

اشخاصی که علامت ثبت شده آنها به قدری با علامت جدید تشابه دارد که مصرف کنندگان را به اشتباه می اندازد.

چنانچه هریک از شرایط فوق را دارا باشید می بایست با مراجعه دوباره به سامانه اداره مالکیت صنعتی اعتراض خود را نسبت به علامت ثبت شده اعلام می نمایید. این اعتراض ممکن است هم قبل از ثبت و هم بعد از ثبت اعلام گردد.

شرایط اعتراض قبل از ثبت علامت تجاری

با انتشار آگهی اول ثبت علامت تجاری 30 روز زمان وجود دارد تا اشخاص بتوانند نسبت به برند ثبت شده اعتراضات خود را اعلام نمایند. اعتراض کننده باید کلیه اطلاعات خود را که شامل : نام ، شعل اقامتگاه به همراه تمامی مدارک دال بر مالک بودن علامت تجاری را ضمیمه اعتراض خود نماید. اداره ی مالکیت صنعتی موظف است در ظرف ده روز از تاریخ وصول اعتراض نامه مراتب را به درخواست کننده ی ثبت ابلاغ کند.

نکته : در زمانی که اعتراض از سوی اعتراض کننده در زمان بیش از 60 روز از زمان اعتراض به علامت انجام گیرد ، اعتراض پذیرفته نشده و آن علامت به نام متقاضی ثبت علامت تجاری به ثبت خواهد رسید.

کارشناسان و مشاورین مجتمع ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن تجربه و تخصص کافی در زمینه ثبت علامت تجاری و برند میتوانند بهترین راهنما برا ی شما متقاضیان محترم باشند.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید