جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

پلمپ دفاتر تجاری (مراحل، شرایط و هزینه در سال 1403)

ثبت نام پلمپ دفاتر 1402

در مقاله تخصصی پلمپ دفاتر قانونی 1403 پیش رو، توضیحات کاربردی و مهمی را در خصوص پلمپ دفاتر سال جاری یعنی سال مالی 1403 ارائه خواهیم داد که تنها لازم است از ابتدا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا به تمام سوالات شما در زمینه انجام امور مربوط به پلمپ دفاتر پاسخ داده شود. بهتر است بدانید که دفاتر قانونی و نیز امور مالیاتی شرکت ها به صورت سالیانه بررسی و تحویل می گردند.

پلمپ دفاتر قانونی شرکت 1403

پلمپ دفاتر قانونی شرکت از جمله موارد مهمی می باشد که شرکت ها و تجار باید قبل از شروع هر سال مالی به آن توجه داشته باشند. مطابق قانون تجارت هر تاجری به جز کسبه باید پلمپ دفاتر خودش را قبل از آغاز سال مالی جدید که از اول فروردین همان سال تا 29 اسفند می باشد را اخذ کنند.

دفاتر پلمپ برای ارائه به اداره مالیات باید هر سال اخذ شوند و همه صورت های مالی شرکت از فاکتورهای خرید تا فروش و مبلغ قراردادهای صورت گرفته، هزینه ها و درآمدها و سود مالیانه باید در این دفاتر قید گردد.

داشتن پلمپ دفاتر برای شرکت های تجاری اجباری می باشد. مطابق همین امر چنانچه شرکتی دفاتر پلمپ خود را در وقت تعیین شده اخذ نکند باید جریمه را پرداخت کند توجه داشته باشید که این جریمه بخشودگی ندارد و مستلزم پرداخت آن در اداره مالیات هستید.

همه اشخاص مشمول حقیقی و حقوقی بعد از آن که شرکت خود را به ثبت رساندند، به منظور ثبت درآمد و هزینه های خود نیاز به دفاتر پلمپ دارند.

دفاتر پلمپ به صورت روزنامه و دفتر کل بوده که با در نظر داشتن کارکرد آن ها به تعداد مشخص دفاتر 50-100-200 برگی تقسیم شده و ارائه می شوند.

زمان پلمپ دفاتر 1403

همانطور که میدانید ارائه پلمپ دفاتر تجاری را باید در پایان هرسال مالی به اداره مالیات ارائه دهید و در صورت عدم ارائه آن از سوی این اداره مستلزم پرداخت جریمه می شوید.

بدین ترتیب مهلت ارائه پلمپ دفاتر سال 1403 تا پایان ماه اسفند1403 به صورت سالانه بوده ولی نباید این موضوع باعث شود که شما ارائه پلمپ دفاتر را به روزهای پایانی سال موکول کنید.

همانطور که مستحضر هستید در انتهای سال ملزم به ارائه دفاتر برای پلکمپ اداره ثبت شرکتها و مالیات هستید و بلافاصله قبل از شروع سال جدید باید دفاتر پلمپ سال 1403را درخواست دهید تا برای شما ارسال شود تا در ابتدای سال بتوانید تمامی فعالیت های خود را در آن ثبت کنید. پس تلاش کنید تا در همین روزهای پایان سال دفاتر 1403 خود را نیز دریافت کنید.

مجتمع حقوقی و ثبتی ایلیا در کم ترین زمان و با بهره مندی از تیم متخصص حقوقی خود پلمپ دفاتر شما را در زمان مشخص شده تکمیل شده تحویل خواهد داد  تا خیالتان از این بابت که سرموقع دفاتر فعالیت تجاری خود را دریافت می کنید آسوده شود.

ثبت نام پلمپ دفاتر 1403

دفاتر تجاری باید به صورت سالانه تکمیل و ارائه اداره مالیات شوند. در این زمان جهت انجام امور مربوط به پلمپ دفاتر هر ساله باید تا پایان اسفند ماه آن را ارائه کنید.

برای درک بهتر مثالی را بازگو می کنیم به عنوان مثال اگر دفاتر سال 1403 را تنظیم کرده اید باید آن را تا انتهای اسفندماه 1403 پلمپ شده و حسابرسی شده ارائه دهید.

پیشنهاد مقرون به صرفه ما برای رسیدگی به پرونده پلمپ دفاتر شما این است که همانطور که در جریان امور حقوقی و ثبتی هستید در پایان سال مالی به دلیل شلوغی و بیشتر شدن حجم کاری، حتماً در اسرع وقت برای انجام اقدام کنید که با این کار با خیالی آسوده به پلمپ دفاتر مالی و حقوقی خود رسیدگی می کنید و مشمول جریمه نمی شوید.

راهنمای پلمپ دفاتر قانونی شرکت

پلمپ دفاتر چیست ؟

از اولین اقداماتی که باید پس از ثبت شرکت انجام پذیرد ثبت نام برای اخذ دفاتر پلمپ است این دفاتر برای وارد کردن تمامی هزینه ها و درآمدهای روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه است و هر شخصیت حقیقی و حقوقی پس از ثبت شرکت و شروع فعالیت اقتصادی باید آن را اخذ نماید.

هر سال یک بار این دفاتر توسط اداره دارایی برای شما ارسال می شود این دفاتر به صورت پلمپ شده هستند و در صورت فعالیت باید تمامی اقدامات خود را در آن درج نمایید و اگر فعالیتی نداشته باشید باید به شکل پلمپ شده آن را بعد از اتمام سال مالی به اداره مالیات ارسال نمایید.

منظور از دفاتر قانونی، دفاتری می باشند که مورد تایید سازمان امور مالیاتی می باشد و بر اساس مقررات و قوانین ماده های 11 و 12 قانون تجارت در اداره ثبت اسناد و دفاتر مشاغل از جانب اداره های امور اقتصادی و دارایی پلمپ می شوند.

پیگیری پلمپ دفاتر 1403

در صورتی که می خواهید دفاتر پلمپ درخواست کنید ابتدا باید در سایت اداره دارایی ثبت نام نمایید اشخاص حقوقی زمانی می تواند ثبت نام کنند که شماره ثبت شرکت آن ها را دریافت کرده باشند و اشخاص حقیقی بعد از ثبت نام کد اقتصادی لازم است بدانند هر سال مالی یک دفتر پلمپ باید اخذ شود و یک سال زودتر دفاتر اخذ می شوند.

به طور مثال اگر می خواهید دفاتر پلمپ سال 1403 را بگیرید باید در سال 1403 اقدام نمایید. این را در نظر داشته باشید که پلمپ دفاتر تجاری باید کاملاً قانونی انجام شود و برای این امر از آغاز سال مالی هرسال تا سال بعد حدوداً تا تیرماه سال بعد مهلت ارائه گزارشات مالی را دارا می باشید.

در صورتی که می خواهید پیگیری پلمپ دفاتر سال 1402 ( سال قبل) را انجام دهید و اطلاعی از نحوه انجام پلمپ دفاتر تجاری ندارید باید در سامانه دفاتر تجاری یا سامانه پلمپ دفاتر اشخاص حقوقی این موضوع را پیگیری کنید. ازین رو ما به شما این توضیح را خواهیم داد که با ورود به سامانه اداره ثبت شرکت ها و مراجعه به بخش پلمپ دفاتر از سامانه irsherkat.ssaa.ir می توانید یاری بگیرید. همچنین به کد رهگیری ارائه شده از سوی سامانه اینترنتی و بارکد پستی که اداره پست به شما داده است برای این موضوع نیاز دارید که می توانید از طریق گزینه پیگیری درخواست، نسبت به استعلام شماره پلمپ دفاتر قانونی اقدام کنید.

سامانه پلمپ دفاتر قانونی سال 1403

همانطور که تا این بخش مقاله توضیحات مربوط به ثبت پلمپ دفاتر به شما ارائه داده شد باید بدانید اخذ پلمپ دفاتر لازم است و برای ثبت نام کافی است به سایت اداره ثبت شرکتها مراجعه نمایید و در بخش پلمپ دفاتر ثبت نام کنید.

برای ثبت درخواست پلمپ دفاتر می توانید به پایگاه اینترنتی http://irsherkat.ssaa.ir به قسمت پلمپ دفاتر تجاری مراجعه کنید.

مدارک لازم جهت پلمپ دفاتر قانونی شرکت

برای اینکه بدانید برای پلمپ دفاتر چه مدارکی لازم است باید نوع شخصیت متقاضی آن را مشخص کنید از این رو می توانید بر اساس قوانین دفاتر مالیاتی خود را به ارگان مربوطه ارائه کنید و از طریق آن‌ها تمامی پیگیری‌های بعدی برای بررسی امور مالی را به اجرا درآورید. در زیر لیست مدارک مورد نیاز برای پلمپ دفاتر تجاری را آوردیم تا راهنمای شما باشد.

مدارک پلمپ دفاتر اشخاص حقیقی مدارک پلمپ دفاتر اشخاص حقوقی
 •  رونوشت کارت ملی متقاضی
 •  رونوشت کارت ملی مدیر عامل
 •  رونوشت پروانه کسب
 •  مهر شرکت
 • اصل اظهارنامه اخذ شده از سایت
 •  رونوشت روزنامه تاسیس شرکت
 • فرم تکمیل شده اظهارنامه
 • آخرین تغییرات شرکت در روزنامه رسمی

چگونه هزینه پلمپ دفاتر را پرداخت کنیم؟

هر موضوعی که نیاز به پرداختی در ادارات دولتی داشته باشد باید بر اساس اصول و قوانین هر سازمان پرداخت شود. بهتر است بدانید مرجع پلمپ کردن دفاتر در اداره ثبتشرکت ها و مالیات است و باید بر اساس نوع شخصیت پرداخت شود. برآورد هزینه ها و چگونگی پرداخت آنها را می توانید از طریق مشاوره کارشناسان ثبتی و حقوقی پیگیری کنید.

البته این یک قانون کلی است که پس از تسلیم مدارک مربوط به پلمپ دفاتر نیاز به پرداخت هزینه های مربوط به ثبت دفاتر در ادارات مربوطه دارید، برای اطلاع از هزینه های پلمپ دفاتر 1403 به متن تخصصی مربوط به آن مراجعه کنید و صفرتا صد هزینه ها را در آنجا دریافت کنید.

مراحل اخذ پلمپ دفاتر 1403

 1. تماس با مجتمع ثبتی ایلیا و عقد قرارداد اخذ دفاتر پلمپ
 2. تحویل مدارک شناسایی کارت ملی و شناسنامه مدیرعامل و کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت به همراه مهر شرکت
 3. ثبت سامانه ای پلمپ دفاتر برای شما توسط کارشناسان ما

 دفاتر قانونی شرکت ها در سال مالی 1403

ثبت دفاتر قانونی یکی از نخستین اقداماتی می باشد که باید بعد از ثبت شرکت انجام دهید. این اقدام باید حتماً انجام شود و فرقی هم نمی کند که شرکت فعال است و یا غیرفعال در هر صورت باید جهت ثبت دفاتر قانونی اقدام کنید.

دفاتر قانونی دفاتر می باشند که جهت تعیین نمودن فعالیت های مالی سالیانه شرکت ها و بازرگانان به صورت اجباری در نظر گرفته می شود هم چنین به دفاتر قانونی دفاتر تجاری هم می گویند.

دفاتر قانونی یا همان دفاتر تجاری انواع گوناگونی دارد که در زیر به توضیحاتی درباره هر کدام از آن ها می پردازیم:

الف) دفاتر رسمی :

مطابق قانون تجارت 4 نوع دفاتر قانونی وجود دارد که مشمول مواردی به شرح ذیل می باشد:

 •  دفتر روزنامه.
 • دفتر کل.
 • دفتر دارایی.
 • دفتر کپیه.

 دفتر روزنامه

دفتر روزنامه یکی از مهم ترین دفاتر قانونی می باشد که جهت دفاتر پلمپ به آن نیاز داریم، هر بازرگانی باید هر روز همه مطالبات، بدهی ها، مبادله های تجاری و همچنین معامله هایی که مرتبط با اسناد بازرگانی اعم از خرید، فروش، ضمانت و پشت نویسی می باشد را در آن ذکر کند.

همچنین باید همه واردات و صادرات بازرگانی و همچنین هزینه هایی که برای خرج و مخارج شخصی خود برای رسیدگی به امور را هم در آن ذکر کند.

خود دفتر روزنامه شامل دو نوع به شرح ذیل می باشد:

الف) دفتر روزنامه عمومی

همه مبادله ها و امور مالی بازرگانی و شرکت ها در دفتر عمومی ثبت می شود.

ب) دفتر روزنامه اختصاصی

به دفتری که جهت جداسازی نوع معامله استفاده می شود دفتر اختصاصی گفته می شود. به عنوان مثال دفتر روزنامه جهت امور مالی خرید، دفتر روزنامه جهت امور مالی فروش، دفتر روزنامه جهت پرداخت های نقدی، دفتر روزنامه جهت دریافتی های غیر نقدی و دیگر موضوعات مورد استفاده قرار می گیرد.

2.دفتر کل

یکی دیگر از دفاتری که جهت پلمپ دفاتر تجاری با آن سر و کار داریم دفتر کل است و این دفتر، دفتری است که تمام عملیات مالی ثبت شده در دفتر روزنامه به آن منتقل می شود. دفتر کل این قابلیت را دارد که با توجه به نحوه نگارش آن شما می توانید صورت های مالی و مانده حساب را از آن بدست آورید.

به منظور هر حسابی به صورت جداگانه در دفتر کل یک روزنامه وجود دارد و هر بازرگانی باید همه معامله های خود را حداقل یکبار از دفتر روزنامه استخراج نماید و با مشخص نمودن اینکه به کدام نوع از معامله هایی که در طی هفته انجام داده است مربوط می باشد در صفحه مخصوص به آن در دفتر کل به صورت خلاصه درج نماید.

3.دفتر دارایی

دفتر دارایی دفتری می باشد که هر بازرگان باید هر سال فهرست کاملی از همه دارایی های منقول و غیرمنقول، بدهی ها و مطالبه های سال گذشته خود را به صورت جزبه جز و با ترتیب خاص در آن درج نماید و آن را به امضا برساند. جهت انجام این امر حداکثر تا 15 فروردین سال بعد زمان دارد.

4.دفتر کپیه

دفتری می باشد که هر بازرگانی باید همه مخابرات، مراسلات و همچنین کلیه صورتحساب هایی که صادر می نماید را با رعایت تاریخ در آن ثبت نماید.

هم چنین تاجر باید کلیه نامه ها و مخابرات و صورتحساب های وارده خود را به ترتیب تاریخ ورود آن ها مرتب کند و در لفاف مخصوصی ضبط و نگهداری نماید.

ماهیت پلمپ دفاتر

مطابق ماده 6 قانون تجارت همه اشخاص اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی بعد از ثبت شرکت به منظور اظهار هزینه ها و درآمدهای خود به نیاز به دفاتر پلمپ دارند.

دفاتر پلمپ به صورت دفتر کل و روزنامه هستند که مطابق کارکرد 50-100-200 برگی می باشند. کلیه شرکت ها چنانچه کارکردی داشته باشند به منظور مشخص نمودن عملکرد مالی خود وظیفه دارند این دفاتر را کامل کنند.

در صورتی که دفاتر پلمپ را اخذ نکنند سبب علی الراس شدن شرکت می گردد. چنانچه شرکت فعالیتی هم نداشته باشد به منظور ابلاغ عدم فعالیت خود به دارایی، باید دفاتر پلمپ شده خود را به صورت سفید و یا خالی به حوزه دارایی شرکت ارائه دهند.

چنانچه تمایل دارید برای ثبت نام دفاتر قانونی اقدام کنید می توانید به پایگاه اینترنتی http://irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنید و درخواست دفاتر قانونی خود را ثبت کنید.

مهلت پلمپ دفاتر 1403

همانطور که میدانید مهلت تشکیل پرونده های مالیاتی تا پایان سال مالی یعنی تیرماه سال بعد می باشد و عزیزانی که تاکنون اقدام به اخذ پلمپ دفاتر خود نکرده اند تنها تا پایان سال مهلت برای ارائه دفاتر جهت پلمپ دارند واظهارنامه مالیاتی را می نوانند تا پایان تیرماه ارائه کنند.

لذا به دلیل نزدیک شدن به این تاریخ بهتر است برای انجام امور قانونی خود هم اکنون با کارشناسان مجرب مجتمع حقوقی ایلیا تماس گرفته و با در نظر داشتن تجارب آن ها در انجام این امور پلمپ دفاتر قانونی را به اداره مربوطه ارسال کنید و از این طریق از مجازات های قانونی دوری جویید.

اخذ پلمپ دفاتر 1402

سامانه پلمپ دفاتر تجاری

نخستین اقدام برای تقاضای پلمپ دفاتر، رجوع نمودن به سامانه ثبت دفتر قانونی اداره ثبت شرکتها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir (قسمت پلمپ دفاتر تجاری) می باشد. چنانچه متقاضی پلمپ دفاتر، شخص حقوقی که در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده است می باشد از قسمت اطلاعات متقاضی پلمپ دفاتر شرکتها قسمتی مشخص شده که مربوط به شخص حقوقی بوده را انتخاب کنید.

کاربرد پلمپ دفاتر تجاری

دریافت کارت بازرگانی : اگر فعال اقتصادی هستید و تا کنون پلمپ دفاتر را انجام ندادید بهتر است از امروز به فکر ان باشید زیرا در صورت عدم داشتن پلمپ دفاتر شما از صادرات و واردات کالاها منع می شوید.

ارائه اظهارنامه مالیاتی : برای ارائه اظهارنامه مالیاتی در شرکت حتما باید دفاتر پلمپ شده و رسیدگی های مالیاتی انجام گیرد. در صورت عدم تسلیم پلمپ دفاتر شرکت های بزرگ باعث تحمیل جریمه های سنگین در این شرکت ها می شود. پس لزوم دفاتر پلمپ تجاری بسیار مهم است.

گواهی پلمپ دفاتر برای کارت بازرگانی

یکی از مهمترین و پرکاربردترین مزیتی که پلمپ دفاتر با خود به همراه می آورد راهی است که می توان با آن کارت بازرگانی را دریافت کرد. در صورتی که هنوز کارت بازرگانی برای تجارت خود را دریافت نکرده اید و به فکر گسترش سطح فعالیت های خود در زمینه تجارت بین الملل هستید، پلمپ دفاتر تجاری می تواند این راه را تسهیل بخشند و ضمانتی باشد تا بوسیله آن بتوان در تجارت خود به عنوان شخصیت حقوقی فعال باشید.

کارت بازرگانی یکی از مجوزهای لازم و اجباری برای صادرات و واردات کالاهاست که از سوی اتاق بازرگانی صادر می شود و به افراد واجد شرایط تعلق می گیرد. در زیر نحوه درخواست پلمپ دفاتر قانونی شرکتها و مشاغل تجاری را به شما شرح می دهیم تا راهنمایی برای پیشبرد اهدافتان در این زمینه باشد.

مشمولین ارائه پلمپ دفاتر قانونی

 • کلیه اشخاص حقوقی که در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیده اند .
 • کلیه اشخاص حقیقی دارنده کسب وکار ( گروه اول موضوع آیین نامه اجرایی ماده 95 ق م م )
 • اشخاصی که مجموع فروش آنها و یا 10برابر درآمد آنها طبق برگ قطعی مالیات از سال 91 به بعد بیش از 3 میلیارد تومان بوده است.

در مورد اشخاص حقیقی دارای کسب و کار که خدماتی ارائه می دهند مثل وکلا ، کارشناسان رسمی دادگستری و پزشکان 1.5 میلیارد تومان بیشتر می باشد.

تشکل های قانونی مثل ( انجمن ها ، احزاب ، اتحادیه های صنفی )

اشخاص زیر بدون در نظر گرفتن حجم فعالیتشان مشمول پلمپ دفاتر هستند:

 • دارندگان کارت بازرگانی ( واردکنندگان و صادرکنندگان )
 • صاحبان کارخانه ها و واحدهای تولیدی و بهره برداران معادن دارای جواز تأسیس و پروانه
 • بهره برداری از وزارتخانه ذیربط
 • صاحبان هتل های سه ستاره و بالاتر
 • صاحبان بیمارستان ها، زایشگاه ها، کلینیک های تخصصی
 • صاحبان مشاغل صرافی
 • فروشگاه های زنجیره ایی دارای مجوز فعالیت از وزارتخانه ذیربط

نحوه درخواست پلمپ دفاتر قانونی

هرگاه شرکتی به ثبت برسد، باید براساس قوانین دفاتری را اتخاذ کنند که در آن هزینه ها و درآمدهای شرکت را به ثبت برساند. اخذ دفاتر کل و تمامی دفاتری که از سوی وزارت دادگستری اجباری در نظر گرفته شده باید برای شرکت اتخاذ شود. دفاتر پلمپ باید توسط نمایندگان اداره ثبت پلمپ شود.

درخواست پلمپ دفاتر قانونی سال 1403 از موضوعات مهم به حساب می آید که با نزدیک شدن به آخر سال توجه به آن الزامی است.

در صورتی که هنوز برای پلمپ دفتر قانونی و استعلام پلمپ دفاتر شرکت خود اقدام نکرده اید می توانید با کارشناسان مجتمع حقوقی ایلیا تماس گرفته تا امور ثبتی شما را در کمترین زمان انجام داده و شما را در این راه یاری کنند.

نحوه پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس

تمامی افراد حقوقی که در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده اند، مشمول هستند تا اقدامات مروط به پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس به صورت قانونی را انجام دهند. شما برای آنکه بتوانید پلمپ دفاتر تجاری را پس از تاسیس شرکت به سرانجام رسانید ابتدا باید تمامی مدارک را به اداره ثبت شرکت ها ارائه کرده و در سایت این اداره در بخش پذیرش اظهارنامه پلمب دفاتر تجاری بر اساس مراحلی که پیش روی شماست این موضوع را به اتمام رسانید.

البته مراحل پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس علاوه بر ورود به سامانه شامل مواردی مانند: انتخاب نوع متقاضی، تکمیل اطلاعات شخصیت حقوقی، تکمیل اطلاعات آدرس دریافت دفاتر، تأیید اطلاعات شخصیت حقوقی، تکمیل اطلاعات اعضای هیئت مدیره، انتخاب نوع دفاتر، ارسال مدارک است که برای انجام آن ها باید تمامی دقت خود را به عمل آورد و به صورت دقیق تمامی آنچه که نیاز است را در سامانه بارگزاری کرد. اینکه چطور گام های پلمپ دفاتر شرکت تازه تاسیس را انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید را می توانید با تنها شماره گیری تلفن تماس 02632137 از آن باخبر شوید.

جریمه تاخیر در پلمپ دفاتر

هر دیرکردی که در ارائه پلمپ دفاتر تجاری انجام شود شخص را مشمول جریمه می کند که برای برآورد آن باید بدانید قوانین چه میزان هزینه ای را مشمول شما می کند. تنها کارشناسان ثبتی و حقوقی دارای تخصص کافی می توانند راهنمای شما برای برآورد جریمه تاخیر در ارائه دفاتر برای پلمپ باشند. با شماره 02632137 تماس بگیرید و اطلاعات کافی در زمینه پلمپ دفاتر بگیرید.

نمونه فرم گواهی پلمپ دفاتر 1403

شرکت/خانم/آقا

دفاتر خود را در تاریخ……………تحت شماره………………… در این اداره کل پلمپ نموده است. این گواهی حسب درخواست متقاضی جهت ارائه به …………………………صادر گردیده است.

پلمپ دفاتر مالیاتی و تجاری چقدر زمان خواهد برد ؟

دفاتر پلمپ یک روز بیشتر زمان نمی برد و حدوداً یک الی دو ماه طول می کشد که به واسطه اداره پست به دست موکلین گرامی برسد.

عوامل رد دفاتر پلمپ شرکتها 1403

 • زمانی دفاتر پلمپ ارسال شده رد می شود که دفاتر از پلمپ خارج شده باشد و یا از برگه های آن کم شده باشد.
 • اگر قرار داد های که بسته اید یکی یا چند تا از آن را ننوشته باشید به هر دلیلی.
 • پاک کردن نوشته ای که بر روی دفاتر است.
 • صفحات بیش از حد جای خالی وجود داشته باشد.

اظهارنامه پلمپ دفاتر

شركتها با توجه به قوانین و ضوابط نوع نوشتن و ثبت این دفاتر قانونی ملزم می باشند که همه فرآیندهای مالی خود را به ترتیب و پشت سرهم به رشته تحریر در بیاورند. در این دفاتر به هیچ عنوان نباید خط خوردگی وجود داشته باشد. پایان سال مالی زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی و دفاتر پلمپ می باشد.

شرکت سهامی خاص به دلیل اینکه تعداد افراد بیشتری در خود دارد و طبیعتاً متن آگهی روزنامه رسمی و کثیرالانتشار آن بیشتر خواهد بود با هزینه ثبت یک شرکت مسئولیت محدود کمی تفاوت دارد و بالاتر است.

تاخیر ثبت در دفاتر تجاری

بر اساس قوانین تاخیر در انجام امور تجاری، در حالتی که در قالب سوء استفاده از ارائه دفاتر نباشد، در مواردی دارای استثنا می باشد که با تشخیص ماموران و بازرسین مالیاتی تا یک هفته و یا در زمان بیشتر از آن با تشخیص هیاتی متشکل از سه نفر با استناد به موضوع بند سوم ماده 97 قانون مالیات های مستقیم، در صورتی که به قانونی بودن دفاتر ایرادی نرسد انجام می گیرد. ( تبصره 2 ماده 12 )

از سویی قانونی بر اساس تبصره 4 ماده 12 در مورد موسسات جدید التاسیس اینطور بیان کرده که: تاخیر در زمان ارائه و ثبت دفاتر تجاری، در اولین سال تاسیس شرکت می تواند تا سی روز از زمان ثبت شخصیت حقوقی و تا تاریخ شروع به کار سایر اشخاص، مجاز به انجام خواهد بود. ( تبصره 4ماده 12 ).

همه این عملیات تجاری ثبت شده براساس قانون باید در دفاتر روزنامه هر ماه ثبت شود و حداکثر تا 15 ماه بعد، به دفاتر کل منتقل شوند.

در پایان از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم. خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا تماس حاصل نموده و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما در این مجموعه ثبتی بهره مند شوید.

4.7/5 - (61 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
33 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
گرشا مومنی
گرشا مومنی
1 ماه قبل

سلام دفاتر پلمپ رو از چه تاریخی باید برای سال 1403 درخواست کنم شرکتم سهامی خاص هست و مشغول به کار تولیدی قطعات لباسشویی هستم

فرشید
فرشید
6 ماه قبل

با سلام
اگر هنگام ثبت پلمپ دفاتر قانونی بابت مدیرعامل خارج از اعضاء خطای اشخاص هیات مدیره نامعتبر است و حداقل یکی از اعضاء هیات مدیره می بایستی سمت مدیر عامل را داشته باشد سامانه بدهد چه کار باید کرد؟
باید تعریف یکی از اعضاء بعنوان مدیرعامل نمود.
یا در روزنامه رسمی تغییرات انجام و سپس درخواست پلمپ دفاتر نمود.

شماره تماس:
9371491384
سامان
سامان
9 ماه قبل

با سلام. دفاتر پلمپ دریافت شده. با توجه به عدم فعالیت شرکت در سال گذشته این دفاتر رو باید سفید ارائه بدیم؟
اظهار نامه مالیاتی بصورت اینترنتی ارسال شده ، آیا باید اظهارنامه عدم فعالیت هم بصورت جداگانه و مکتوب ارسال بشه؟
دفاتر پلمپ باید بصورت حضوری به اداره مالیات ارسال بشه یا با پست هم میشه ارسال کرد؟ به کدام واحد اداره مالیات باید ارسال بشه؟ ادرس ثبتی شرکت خیابان سیمون بولیوار در غرب تهران هست.

سمانه بهار
سمانه بهار
1 سال قبل

سلام وقت بخير
من شركت بازرگاني دارم و كارت بازرگانيم تا تاريخ ١٤٠٢/٠٣/٠٢ انقضا دارد براي تمديد اقدام كردم و متوجه شدم كه دفاتر سال ١٤٠١ را نگرفته ام و در قسمت پلمپ دفاتر اطلاعات مربوط به دفاتر ١٤٠٢ را اعلام كردم ولي كارشناس عودت دادند ايا الان نمي توانم براي سال قبل اقدام كنم و كارت بازرگانيم را تمديد كنم ؟

سامان
سامان
1 سال قبل

سلام. در تاریخ ۵ بهمن ۱۴۰۱ شرکت ما به ثبت رسید اما دفاتر پلمپ برامون ارسال نشد و بعد از پیگیری گفتند که هزینه رو پرداخت نکردید و رد شده. در این مدت هم هیچ فعالیتی نداشتیم. الان با توجه به پایان سال برای دفاتر ۱۴۰۱ باید چکار کنیم؟

پریسا مالمیر
پریسا مالمیر
1 سال قبل

با سلام برای سال 1402 میخوام پلمپ دفاتر انجام بدم طبق روال اطلاعات اعضا هیات مدیره رو باید وارد کنم متاسفانه دوتا اعضا هیات مدیره خارج از ایران هستند و شماره موبایل هم ندارند چیکار باید انجام بدم با اطلاعات مدیر عامل به تنهایی که عضو هیات مدیره هم هست امکان انجامش هست شرکت در سال های قبل تونسته پلمپ دفاترش رو به همین منوال انجام داده فقپ نمیدونم حسابدار قبلی همین کار رو انجام میداده یا خیر؟

نوابی
نوابی
1 سال قبل

سلام من درخواست پلمپ دفاتر دادم هنوز لینک پرداخت برای من ارسال نشده حدود هفت روز بیشتر میباشد امکانش هست راهنماییم کنید سپاس

آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط نوابی
RAHIMI
RAHIMI
1 سال قبل

سلام در صورتی ک دفاتر 1401 رو توی خرداد 1401 سفارش داده باشیم به جز اینکه شامل جریمه دیرکرد میشیم ممکنه دفاتر رد بشن کلا؟و اینکه اگر معاملات و خرید و فروش 3 ماهه اول رو هم وارد دفتر کنیم عیبی داره؟یا اینکه حتما باید از خرداد به بعد رو بنویسیم؟

شماره تماس:
9221800546
RAHIMI
RAHIMI
پاسخ به  کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
1 سال قبل

برچسبی که صفحه اول دفتر زده شده نوشته در تاریخ 1401/03/01 مریوط به سال مالی 1401/01/01 الی 1401/12/29 پلمپ گردیده , طبق این نوشته میشه از اول سال رو وارد دفتر کرد؟

نسترن جمشیدی
نسترن جمشیدی
1 سال قبل

اگر دفاتر قانونی رادر سال 1400 ثبت نام نکرده باشیم الان چگونه و از کجا میتوان اقدام کرد؟

شماره تماس:
9027658480
زهرا پشتوان
زهرا پشتوان
1 سال قبل

سلام میخواستم دفتر روزنامه برا شرکت دامداران فیروزآباد فارس بدم

شماره تماس:
9030469580
زهرا پشتوان
زهرا پشتوان
1 سال قبل

سلام میخواستم دفتر روزنامه سفارش بدم

شماره تماس:
9030469580
بهار دس
بهار دس
2 سال قبل

سلام وقتون بخیر
اگر شرکتی درخواست دفاتر سال 1400 و 1401 نداده باشه ، ایا روشی برای دریافت و درخواست دفاتر هست ؟ یا علی الراس میشه ؟

علیرضاکندری
علیرضاکندری
پاسخ به  کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
1 سال قبل

سلام راهنمایی جهت پلمپ و ارسال دفاتر شرکت از چه سایتی وارد شوم

شرکت قطاردوستان راه آهن
شرکت قطاردوستان راه آهن
2 سال قبل

دفتر روز نامه 50برگ دفتر کل 50 برگ

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  شرکت قطاردوستان راه آهن
2 سال قبل

میتونیم براتون اقدام کنیم منتهی باید برای ما مدارک هاتون رو ارسال بفرمایید

کریم اعتدال
کریم اعتدال
4 سال قبل

سلام،درخواست انجام پلمپ دفاتر از طریق موسسه ایلیا را برای شرکت نانا پخش پارس دارم.با احترام

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  کریم اعتدال
4 سال قبل

سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر و برای ارائه ی اطلاعات در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .

میرجلیلی
میرجلیلی
4 سال قبل

درزمان درخواست دفاتر کل وروزنامه 100برگ درخواست شده اما زمان تحویل دفاتر متوجه شدیم دفاتر 200برگه هست وبرچسب روی دفاتر به این صورت نوشته یک جلد دفتر روزنامه 100برگ که دارای صفحات شماره مسلسل میباشد درتاریخ 0000مربوط به سال مالی 99تحت شماره 0000پلمپ گردید آیا این اختلاف در تعداد برگ وبرچسب از نظر دارایی مشکل دارد یانه؟

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  میرجلیلی
4 سال قبل

برای دریافت اطلاعات تخصصی در این خصوص با این شماره از تلفن ثابت و بدون پیش شماره تماس بگیرید 9099072870