جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت با مسئولیت محدود 【 ثبت شرکت فوری_مشاوره تخصصی حقوقی✔️】

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در متن تخصصی پیش رو به تشریح مراحل ثبت شرکت تجاری از نوع با مسئولیت محدود می پردازیم ، همچنین برای کسب اطلاعات در خصوص مدارک و شرایط ثبت شرکت مسئولیت محدود در کم ترین زمان پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه ما باشید.

شرکت با مسئولیت محدود یعنی

شرکت با مسئولیت محدود، عبارت است از شرکتی که تعداد اعضا حداقل دو نفر بالای 18 سال سن داشته باشند (محدودیتی در تعداد بالای دو نفر نیست) شرکت مسئولیت محدود برای امور تجارتی تشکیل شده است.

تعداد اعضای هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود حداقل یک نفر مدیر عامل و یک نفر رئیس هیئت مدیره می باشد.

ثبت آسان و سریع شرکت با مسئولیت محدود

یکی از رایج ترین و متداول ترین شرکتهای بازرگانی در کشور ایران ثبت شرکت مسئولیت محدود می باشد. شرکت با مسئولیت محدود مطابق ماده 94 شرکتی می باشد که بین دو یا چند نفر برای امور بازرگانی تشکیل شده است.

در این شرکت سهام به قطعات سهام تقسیم نمی گردد و سهامداران بر اساس آنچه به شرکت آورده اند در مقابل بدهی هایی که ممکن است برای شرکت به وجود بیاید مسئولیت خواهند داشت.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

اسم شرکت مسئولیت محدود

نام شرکت باید فارسی باشد و معنای آن در یکی از لغتنامه های فارسی موجود باشد اسم انتخاب شده باید سه سیلابی و یا بیشتر باشد هم چنین برای انتخاب سیلاب ها (واژه) از اسامی خاص در کنار اسامی عام استفاده شود:

در اسم شرکت باید عبارت با مسئولیت محدود قید شود و همچنین اسم شرکت نباید معنی و یا دارای مفهوم و البته به طور دقیق اسم یکی از اعضای شرکت باشد .

و گرنه شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی خواهد داشت. (مفاد ماده ۹۵ قانون تجارت) هر شرکت باید نام مخصوص به خود داشته باشد. نام شرکت مشخصه ای است که هویت آن را معلوم و موجب شناسایی شرکت از سایر شرکتها می شود.

انواع شرکت ها در قالب مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود را می توانید در موضوعات زیر را به ثبت برسانید.

 • شرکتهای بازرگانی
 • طراحی
 • پیمانکاری
 • هواپیمایی
 • طراحی سایت
 • کامپیوتری
 • خدماتی

شروط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود باید تمامی موسسین و شرکا به اتفاق رضایت خود را از تاسیس آن شرکت ابراز کنند . موضوع شرکت باید تجاری بوده زیرا مبنای کار شرکت های با مسئولیت محدود تجاری بودن آن ها است . همچنین این شرکت ها باید فعالیتی مشروع و موازی با قوانین تجارت داشته باشند.

ادامه مطلب
سرمایه اولیه برای ثبت شرکت سهامی خاص ✔️

در کشور برای سرمایه اولیه شرکت های با مسئولیت محدود سقفی معین نکرده است. ولی معمولا برای اقدام به تاسیس یک شرکت حداقل 100 هزار تومان سرمایه اولیه نیاز خواهد بود.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 •  ارائه کارت ملی برابر اصل تمامی سهامداران
 •  ارائه رونوشت برابر اصل شده شناسنامه شرکاء و مدیران
 •  تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود که زیر تمامی آن ها به وسیله ی همه سهامداران به امضا برسد.
 • شرکت نامه در 2 برگ  و امضا شده توسط تمامی سهامداران
 • اساسنامه در 2 جلد کامل شود و امضا زیر همه صفحات آن توسط تمامی سهامداران به امضا برسد.
 • ارائه صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره در 2 نسخه
 •  تسلیم تاییدیه از سوی هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار
 •  معرفی نامه نمایندگان، در صورتی که سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی انتخاب شده اند باید ارائه شود، هم چنین ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا ارائه آخرین تغییرات آن الزامی خواهد بود.

روش ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 1. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نخست باید مدارک فوق الذکر را آماده کنید.
 2. به پایگاه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir  مراجعه کنید و اطلاعاتی اعم از نوع شرکت،سرمایه شرکت و اعضای شرکت را کامل کنید.
 3. 5 اسم به ترتیب اولویت برای شرکت انتخاب کنید.
 4. پس از آن کارشناس حقوقی به ترتیب اولویت هایی که شما وارد کرده اید با انتخاب یکی از اسم ها موافقت می کند و به بررسی و ارزیابی اطلاعاتی که در سامانه وارد شده است می پردازد .
 5. در صورتی که اطلاعات نقص و اشکالی داشته باشد برای شما ابلاغیه رفع نقص صادر می شود و شما باید آن نقص را برطرف کنید در صورتی که اشکال و نقصی وجود نداشته باشد، آن را تایید می کند.
 6. بعد از آنکه به صورت اینترنتی پذیرفته شد باید رونوشت اصلی صورتجلسه های تنظیم شده را به همراه ضمائم آن ها به وسیله باجه های پست به صورت سفارشی به آدرسی که در تاییدیه پذیرش قید شده است ارسال کنید.
 7. با کامل نمودن فرمها و ارسال آن به اداره ثبت شرکت ها در صورتی که صورتجلسه شما اشکال و نقصی داشته باشد، برای شما ابلاغیه رفع نقص صادر می شود و باید نقص را برطرف کنید. این امکان وجود دارد که صورتجلسه شما مردود گردد که در این صورت دلایل مردود شدن صورتجلسه به صورت ابلاغیه ای به شما ابلاغ می شود تا به منظور صورتجلسه جدید اقدام کنید.
 8. پس از پرداخت هزینه های مربوط به درج آگهی در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار گواهی ثبت شرکت ارائه می شود.
ادامه مطلب
مسئولیت مؤسسان در ثبت شرکت

نحوه ثبت شرکت با مسئولیت محدود توسط مجتمع حقوقی ایلیا

مدارک های مورد نیاز برای ثبت شرکت به همراه مجوز های لازم را تهیه و به کارشناسان ثبت ایلیا تحویل می دهید. در گام بعدی باید 5 نام منتخب را براساس اولویت خود وارد کرده تا از سوی بازرسان و کارشناسان اداره ثبت مورد بازرسی قرار گیرد.

توجه داشته باشید که نام انتخابی نباید از قبل توسط اشخاص و شرکت های دیگر به ثبت رسیده باشد. نام انتخابی برای شرکت باید خاص آن شرکت بوده و معرف ویژگی های محصول و خدمات شرکت و اهداف آن در آینده باشد.

اسامی به صورتی باشد که در ان هم از نام های خاص و هم عام استفاده شده باشد. بعد از گزینش و تایید نام منتخب از سوی کارشناسان یک نسخه از صورت جلسات را به صورت سفارشی به اداره ثبت ارسال خواهید کرد.

در صورت نقص در مدارک ارائه شده از طرف اداره و بازرسان برای شما ابلاغیه تکمیل مدارک ارسال می شود. بعد از ارائه مدارک شرکت، دستور ثبت را صادر کرده و در دفتر ثبت شرکت ها وارد می کند.

شرایط ثبت شرکت مسئولیت محدود

مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 • شرکت با مسئولیت محدود شرکتی می باشد که می تواند تنها با دو شریک هم تشکیل شود.
 •  برای شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه ای پیش بینی نشده است.
 • براساس ماده 104 قوانین تجارت، در شرکت با مسئولیت محدود یک یا چند نفر مدیر دارای سمت در صورت انتخاب از خارج شرکت می توانند مسئولیت را در شرکت برعهده بگیرند. در صورتی که در شرکت سهامی عام حداقل پنج نفر و در شرکت سهامی خاص حداقل سه نفر مدیر برای مدت حداکثر 2 سال انتخاب می شوند.
ادامه مطلب
ثبت شرکت در خراسان شمالی - ثبت شرکتها
موضوع شرکت با مسئولیت محدود

هر شرکتی در هنگام به ثبت رساندنش باید یک موضوع مشخص شده ای را برای فعالیتش انتخاب کند. (لازم است بدانید این انتخاب بستگی به اهداف شما از ثبت شرکت است) در نوع موضوع فعالیت شما به طور کلی و تماماً باید نکات ذکر شود. تا بر اساس آنها اداره ی ثبت شرکت ها به شما مجوز ثبت شرکت را بدهید.

این را بدانید که ممکن یکی از بند های موضوع فعالیت خود و یا موضوع کلی فعالیت نیازمند جواز داشته باشد که براساس موضوع انتخابی به ارگان مربوطه ارجاع و مجوز مورد نظر خود را دریافت نمایید.

شرایط ثبت شرکت مسئولیت محدود

ثبت شرکت های مسئولیت محدود بر اساس قانون تجارت شروط به ثبت رساندنش بر این اساس است: تعداد شرکا باید به صورت حداقلی 2 نفر باشد بیشتر از آن مانعی ندارد و کمتر از آن مانع به ثبت رسانیدن می شود.

 این را بدانید که تمامی سهام داران سنشان باید بالای 18 سال باشد یعنی برای ثبت شرکت مسئولیت محدود اگر شما 3 نفر اعضا هستید دو نفر بالای 18 سال و سهامدار و یک نفر شریک و پایین 18 سال این امر مانعی ندارد و اما اگر تنها دو شخص هستید و یک نفر پایین 18 سال ثبت شرکت امکان پذیر نیست.

 • حداقل تعداد مدیران یک نفر می‌باشد و حداکثری برای تعداد اعضای هیئت‌ مدیره پیش بینی نشده است.
 •  با چه کسانی نمی توانید شرکت به ثبت برسانید.
 •  اعضا هیئت‌ مدیره نباید کارمند دولت باشند.
 •  اعضا هیئت‌ مدیره برای مدت نامحدود مگر اینکه خلاف این امر در اساسنامه مقرر گردد.
 •  انتخاب بازرس یا بازرسین در شرکت با مسئولیت محدود کاملاً اختیاری است.

متقاضیان ثبت شرکت های تجاری می توانند با ارتباط مستقیم با شماره تماس های مجتمع ایلیا در کم ترین زمان امور مربوط به ثبت شرکت مسئولیت محدود خود را توسط کارشناسان مجرب مجتمع ایلیا انجام داده و نیز از اقدامات پس از ثبت خود در سرتاسر کشور اطلاعات کسب کنند .

همچنین می توانید با درج تماس خود در درخواست مشاوره رایگان ، از مشاوره رایگان ثبتی بهره مند شوید.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
22 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شهرزاد ابراهیمی
شهرزاد ابراهیمی
2 روز قبل

سلام لطفا در رابطه با سرمایه در شرکت محدود توضیحات لازم بدید

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  شهرزاد ابراهیمی
13 ساعت قبل

با سلام. شرکت های تجاری از نوع مسئولیت محدود در قانون تجارت 100 هزار تومان می باشد. اما در طی پروسه ثبت امکان افزایش آن توسط شرکا نیز هست

نازنین گلی
نازنین گلی
5 روز قبل

سلام ثبت شرکت مسئولیت محدود در زمینه تجهیزات پزشکی نیاز داشتم

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  نازنین گلی
5 روز قبل

درود بر شما . برای ثبت شرکت مسئولیت محدود ابتدا با تعیین شرکای خود و انتخاب نام شرکت می توانید امور ثبتی را انجام دهید . در این راستا موسسه ایلیا راهنمای شما عزیزان در کم ترین زمان خواهد یود.

مرضیه احدی
مرضیه احدی
6 روز قبل

تعداد اعضای ثبت شرکت مسیولیت محدود حتما باید بیشتر از دونفر باشه

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  مرضیه احدی
5 روز قبل

درود . بله قانون مصوب اداره ثبت می باشد

نازنین ابراهیمی
نازنین ابراهیمی
11 روز قبل

شرایط ثبت کردن یک شرکت مسئولیت محدود در منطقه محروم به چه صورتی هستش

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  نازنین ابراهیمی
10 روز قبل

سلام دوست عزیز . قوانین ثبت شرکت در قانون کشور یکسان است

نسیم افشار
نسیم افشار
12 روز قبل

سلام، برای ثبت شرکت از کجا باید شروع کنیم و چه اطلاعاتی باید داشته باشیم؟

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  نسیم افشار
11 روز قبل

با سلام گام ابتدایی برای ثبت شرکت تهیه مدارک و مجوزهای مربوط به ثبت در اداره ثبت شرکت ها است که باید قبل از هر اقدامی آن ها را تهیه کنید. در سایت تمامی مدارک ذکر شده اما مهم ترین مدارک ثبتی شرکت ارائه اساسنامه و مدارک هویتی شرکا شرکت است

علی
علی
8 ماه قبل

جهت ثبت شرکت برای دفتر پیش خوان شرکت با مسولیت محدود باید یک نفر دارای مدرک لیسانس (طبق 4- شرکت می بایستی علاوه بر مدیر شرکت، یک نفر را بعنوان جانشین مدیربا مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات وفناوری اطلاعات معرفی نماید.) لیسانس آمار و … هم برای گرفتن خدمات ثبت کارملی ثبت احوال می خواد و … باشد با حق امضا . حالا مدیر شرکت مدرک تحصیلی مرتبط ندارد باید چطور شرکت ثبت کند که با فرد که استخدام کرده یا مدرکش را اجاره داده به مشکل نخورد.

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  علی
8 ماه قبل

ماصرفا کارهای ثبت رو انجام میدیم برای انجام امور ثبت شما نیازی به مدرک خاصی ندارید ولی اینکه بعدش برای صدور مجوز نیاز به چه اطلاعات و شرایط خاصی دارید باید طبق ضوابط سازمان مقررات رادیویی اقدام کنین

حسین زمانی
حسین زمانی
2 سال قبل

با سلامدر شرکت با مسئولیت محدود دارندگان حق امضا می توانند خارج از اعضای هیئت مدیره باشند؟!

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  حسین زمانی
2 سال قبل

سلام بله میتوانند

مجید
مجید
2 سال قبل

ثبت شرکت

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  مجید
2 سال قبل

سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارائه ی اطلاعات بیشتر در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .

امیر
امیر
3 سال قبل

باسلام
آیا تقاضانامه و شرکتنامه برگ بهادار می باشد و مرجع خاصی برای تهیه وجود دارد ؟

ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
پاسخ به  امیر
3 سال قبل

سلام این برگه ها اوراق بهادار محسوب نمیشود و در داخل سایت اداره ثبت شرکت ها موجود میباشد

عبادی
عبادی
4 سال قبل

با سلام وعرض خسته نباشید درخواست ثبت شرکت بامسئولیت محدوددر اردبیل رادارم خواهشمند است مرا در این خصوص یاری فرمایید. متشکرم

مسعود
مسعود
5 سال قبل

با سلام در چند سایت مشاوره حقوقی مدت اعتبار گواهی عدم سوء پیشینه برای ثبت شرکت را شش ماه اعلام کرده بود، در صورتی که من بعد از مراجعه به دفتر پلیس + 10 گواهی با اعتبار یک ماه دریافت کرده ام. می خواستم بدانم که مشکل از کجاست؟ من باید به کجا مراجعه کنم که گواهی شش ماهه دریافت کنم؟ سوال دیگری هم داشتم. من نسبت به ثبت شرکت با مسئولیت محدود اقدام کردم و بعد از ارسال پرونده، ایرادی از موضوع شرکت گرفتند و پرونده مرجوع شد. حالا بعد از گذشت پنج روز از درخواست پذیرش اصلاحی هنوز… بیشتر بخوانید

انوري
انوري
5 سال قبل

سلام
خسته نباشيد
در خواست ثبت شركت در اصفهان را دارم

کوچکی
کوچکی
5 سال قبل

از راهنمایی خوب شما بسیار تشکر می کنم

22
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x