جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت برند در کرج بدون اتلاف وقت

ثبت برند در کرج

از موارد مهمی که باید برای پیشرفت امور تجاری به آن بپردازید انجام امور ثبت برند در کرج بوده که آن را با عنوان ثبت علائم تجاری نیز معرفی می کنند که امروزه به دلیل افزایش فناوری و عرضه محصولات مشابه در بازار وجود آن بیشتر حس می شود.

در متن تخصصی زیر به تشریح مدارک و نحوه ثبت برند در کرج در کم ترین زمان می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

ثبت برند در کرج

برای انجام امور حقوقی و ثبتی به صورت کاملاً قانونی باید به موارد و نکات مهمی توجه کرد که خود باعث تسریع و رونق در درآمدزایی مجموعه ها و افراد خواهد شد.

چند نکته در انجام امور ثبت برند از اهمیت ویژه ای برخوردار است که هرچه در ابتدای مسیر به این نکات توجه کنیم در طول مسیر کمتر دچار سردرگمی و یا متضرر هزینه و زمان می شویم.

انجام امور مربوط به ثبت برند در کرج نیازبه زمان و هزینه دارد. برای این امر ما به تشریح موارد و نکات مهمی برای ثبت آسان و سریع برند در کرج پرداختیم تا راهنمای مناسبی برای امور حقوقی و ثبتی شما عزیزان باشد. در ادامه همراه ما باشید.

ثبت برند در کرج فوری

علامت تجاری به معنای یک نشان یا علامتی است که می تواند خدمات و محصولات را از دیگر کالاهای موجود در بازار تفکیک کرده و از این راه رقابت بین کالاها را افزایش دهند.

با تمایز محصولات از یکدیگر مصرف کنندگان به راحتی و به صورت تفکیک شده می توانند محصول موردنظر خود را انتخاب کرده و برای دریافت آن اقدام کنند.

علامت تجاری نوعی خاص از معیارهای خاص برای ارائه یک محصول می باشد که باید به صورت تخصصی از سوی متقاضیان ثبت علامت تجاری قابلیت ارائه و ثبت را دارد.

یک علامت تجاری مناسب باید گویا تمامی خصوصیات یک محصول یا خدمات بوده و با نگاه کردن به آن بتوانید در کم ترین زمان به ماهیت آن محصول پی برد.

در ادامه به شرایط و مدارک مربوط به ثبت یک علامت تجاری مناسب خواهیم پرداخت که بهتر است تا انتهای متن با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان ثبت برند در کرج

از موارد مهم و تاثیرگزار در ارائه مشاوره حقوقی مجتمع ثبتی ایلیا را می توان رایگان بودن آن دانست . بدین تریتیب که شما تنها با یک تماس و یا مراجعه چند ساعته به مجتمع ثبتی ایلیا دیگر نیازی به دوندگی و درگیری فکری در زمینه ثبت برند در کرج نخواهید داشت، زیرا وکلای ایلیا با تخصص و پشتیبانی 24 ساعته شما را در زمینه ثبت برند و علامت تجاری راهنمایی خواهند کرد و با هزینه های مقرون به صرفه می توانید برند را ثبت کرده و بین رقبا مطرح شوید. پس بدون هیچ تعللی با مجتمع ثبتی ایلیا تماس گرفته و تمامی مراحل را به صورت اختصاصی و با مشاوره حقوقی رایگان انجام دهید.

ثبت برند در کرج

مدارک لازم برای ثبت برند در کرج

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند از لحاظ مالکیت بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا برای ثبت برند و علامت تجاری وجود آن ها الزامی بوده و بر اساس حقیقی یا حقوقی بودن آن با یکدیگر متفاوت است.

در صورت حقیقی بودن نوع ثبت برند باید مدارک زیر ارائه شود.

 • رونوشت برابر اصل شده مدارک شناسایی و هویتی متقاضی ثبت
 • رونوشت برابر اصل شده جوازهای اخذ شده از سوی متقاضی
 • تصویر در ابعاد 6*6 از برند و لوگوی طراحی شده
 • در صورت تمایل طراح برند می توان نام وی را نیز به اداره ارائه کرد
 • در صورت لاتین بودن برند و علامت ارائه شده از سوی متقاضی ارائه کارت بازرگانی الزامی می باشد.

در صورت حقوقی بودن نوع ثبت برند باید مدارک زیر ارائه شود

 • رونوشت برابر اصل شده مدارک شناسایی و هویتی متقاضی ثبت
 • رونوشت برابر اصل شده جوازهای اخذ شده از سوی متقاضی
 • تصویر در ابعاد 6در6 از برند و لوگوی طراحی شده
 • در صورت تمایل طراح برند می توان نام وی را نیز به اداره ارائه کرد
 • مدارک مربوط به روزنامه رسمی و تغییرات در شرکت
 • مدارک و مجوزهای تاسیس شرکت
 • در صورت لاتین بودن برند و علامت ارائه شده از سوی متقاضی ارائه کارت بازرگانی الزامی است

شرایط ثبت برند در کرج

از شروط مهم و الزامی برای ثبت برند می توان به خاص و جدید بودن برند ارائه شده اشاره کرد. در صورتی که متقاضی ثبت برند و علامت تجاری شخصیتی حقیقی باید ارائه مدارک شناسایی به همراه برند الزامی بوده و در صورت حقوقی بودن متقاضی ثبت باید علاوه بر مدارک بازگو شده مدارک شرکت را نیز ارائه کرد.

برندی قابلیت ثبت را دارد که با نگاه کردن به آن بتوان به راحتی آن را از دیگر علائم ثبت شده تشخیص داد و به نوعی خاص و جدید باشد.

البته نکته ای که در اینجا باید به آن توجه شود داشتن روابط عمومی بالا و قابلیت مذاکره با مشتریان می باشد که مسئله مهمی پس از ثبت برند و علامت تجاری است. این امر باعث بوجود آوردن مشتریان وفادار و پایدار می شود که آن ها به راحتی شما را به دیگر رقبا ترجیح می دهند.

هم چنین یک برند قابل ثبت باید دارای حروف قابل تشخیص و تمییز و هم چنین به صورت فارسی باشد و در صورت وجود حروف لاتین باید اقدام به اخذ کارت بازرگانی کرد. برای انجام این امر تنها با یک تماس با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا می توانید به امورات مربوط به اخذ کارت بازرگانی و ثبت برند بپردازید.

نکات ثبت برند در کرج

اکثر تولید کنندگان و صاحبان مشاغل در تلاشند که برای ارائه دادن محصولات و خدمات خود نامی خاص و تجاری را به بازار ارائه دهند که این نام ها باید به صورت هدفمند و توسط متخصصین ثبت علامت تجاری و گرافیست های با تجربه به اداره مالکیت معنوی برای ثبت ارائه شود.

در صورت کلی هر شرکت یا شخصی که اقدامات مربوط به ثبت علامت تجاری را انجام می دهند در واقع محصولات خود را از دیگر رقبا متمایز می سازند، به صورتی که خریداران با دیدن آن محصول می توانند به راحتی آن را از دیگر محصولات مشابه بازار تمییز دهند.

بدین ترتیب می توان گفت یک برند تنها یک علامت نیست، بلکه معیاری برای شناخت محصولات بوده که می توان توسط آن خود را به دیگر اشخاص شناساند و معیاری برای شناسایی در بازار هدف می باشد.

مجتمع حقوقی ایلیا با ثبت بیش از 1000 برند موفق و حرفه ای در کارنامه حرفه ای خود بهترین و تنها مجتمع حقوقی با قیمتی باور نکردنی خواهد بود که در کم ترین زمان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. ما در تمام مسیرها همگام با شما تا رسیدن به اهدافتان خواهیم بود.

راهنمای آسان ثبت برند در کرج

برای توضیح مراحل و نحوه ثبت برند و علامت تجاری در کرج و تمامی شهرهای ایران زیبا نیاز است که ابتدا به تعریفی اجمالی در مورد برند بپردازیم. هرگونه رنگ، حرف، کلمه و غیره که نشان دهنده یک کالا و یا خدمات باشد برند نامیده می شود که البته می تواند از ترکیب تمامی موارد گفته شده باشد.

علامت تجاری درواقع معرف نوع کالا و خدمات و فعالیت یک شخص یا شرکت می باشد. یک علامت تجاری باید دارای ویژگی هایی نظیر: قابلیت القاح کیفیت و برتری کالا، دارای سادگی در تلفظ و قابلیت ترجمه آسان به چندین زبان دیگر باشد.

آنچه برند شما را نسبت به سایر برندها و علامت ها متمایز می کند ویژگی هایی است که سبب ماندگاری آن برند در سبد کالای خانواده می شود ازجمله این ویژگی های منحصر به فرد می توان به حمایت کامل مشتریان حتی با گذشت زمان های طولانی و آگاهی مصرف کننده نسبت به نشان تجاری و به زبان ساده وفاداری مشتریان نسبت به آن برند است.

مدارک لازم برای ثبت برند در کرج

مراحل ثبت برند در کرج

ثبت نام برند از سایت مالکیت معنوی به آدرس www.ssaa.ir آغاز می شود که دارای 4گام می باشد. برای شروع ثبت نام به این سایت مراجعه نموده و پس از موافقت با اصول و موازین و قوانین مالکیت وارد گام اول می شوید در این گام شما اطلاعات تکمیلی و مشخصاب مالک را وارد می کنید در واقع این قسمت مهمترین بخش ثبت نام برند شما می باشد.

در صفحه اول شما اطلاعات کامل برند چون مشخصات فردی و یا شرکت شامل اطلاعات شناسنامه ای و آدرس و کدپستی و آدرس ایمیل و شماره تماس را وارد می نمایید. در صفحه دوم مشخصات دریافت کننده ابلاغیه را وارد می نمایید که سه گزینه پیش روی شما است یا خود مالک به عنوان دریافت کننده انتخاب می شود و یا اگر وکیل دارید می توانید گزینه وکیل دادگستری را انتخاب کرده و اطلاعات وکیل خود را وارد نمایید.

اگر بخواهید اطلاعات مجموعه حقوقی مثل مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا را وارد نمایید. در مرحله بعدی می توانید کالاهای خود را انتخاب نمایید با توجه به طبقه انتخابی (45طبقه کالاهای اداره مالکیت) پس از انتخاب کالا در مرحله بعد اطلاعات و مشخصات کامل برند خود را با ذکر جزئیات کامل وارد می کنید این جزئیات اعم از تلفظ لاتین و فارسی رنگهای استفاده شده در برند و معنی کلمه مورد نظر است.

در مرحله بعد با توجه به اینکه اظهارنامه حق تقدم دارید یا خیر پر می شود چنانچه در ثبت نام از اظهارنامه تقدم (برای نشان دادن سابقه مشابه با این ثبت در اداره) دارید بهتر است تاریخ و شماره اظهارنامه را وارد نمایید و سپس تایید کنید که در این صورت وارد مرحله یا گام دوم می شوید.

در این گام مدارک مورد نیاز خواسته شده از شما باید بارگزاری گردد که شامل تصویر لوگو و وکالتنامه و مدارک هویتی صاحب برند و تصویر جواز یا کارت بازرگانی می باشد.

پس از بارگزاری وارد گام سوم می شوید که این گام نمایش کلی از ثبت نام و ضمائم بارگزاری شده می باشد که چنانچه بخواهید تغییری در اظهارنامه و یا ضمائم بدهید می توانید ویرایش کنید.

در گام آخر از طریق درگاه بانک می توانید مبلغ اظهارنامه را واریز نمایید و در نهایت شماره اظهارنامه را دریافت نمایید رمز 5 رقمی اظهارنامه شما نیز به شماره همراه وارد شده در بخش اطلاعات اولیه صادر می شود.

در صورت نیاز به مشاوره های تخصصی می توانید به صورت رایگان با مشاوران مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید.

مدت زمان ثبت برند در کرج

مدت زمان ثبت یک برند به چند بخش تقسیم می شود بخش اول مدت انتظار از زمان ارسال اظهارنامه تا صدور آگهی نوبت اول برند است که نسبت به کارشناس مالکیت متفاوت می باشد در مرحله بعد پس از انتشار روزنامه رسمی نوبت اول، به مدت یک ماه در حالت راکد می ماند تا در صورت اعتراض رسیدگی شود.

در آخر با پرداخت هزینه های دولتی که مشمول حق ثبت و درج در روزنامه می باشد، گواهی 10ساله ثبت برند در کرج اخذ و صادر خواهد شد. مدت زمان برای طی تمامی مراحل تقریبا 3 الی 4 ماه زمان می برد که البته دارای نوسان با توجه به اداره جات دولتی می باشد.

هزینه ثبت برند در کرج

تعرفه های حقوقی و ثبتی ثبت برند در کرج را با درنظر گرفتن طبقه برند و هزینه های انتشار آگهی دونوبت در روزنامه برآورد می شود. از این رو کارشناسان حقوقی مجتمع ثبتی ایلیا راهنمای شما در این مسیر بوده تا قبل از هر اقدامی برای ثبت برندو علامت تجاری لیست هزینه های ثبت برند در کرج را بدانید.

خدمات ثبتی مالکیت صنعتی در کرج

اداره مالکیت صنعتی در کرج با ارائه خدمات ویژه خود در زمینه ثبت انواع طرح صنعتی، ثبت اختراع، ثبت علامت تجاری در کرج با ارائه خدمات و مشاوره تخصصی وکلای حقوقی می تواند در کم ترین زمان به سرانجام رسیده و اعتباربخشی را در زمینه انجام امور متقاضیان به همراه خواهد آورد.

ثبت اختراع در کرج

اختراع جزو مواردی است که مشخصه یک کالا یا خدماتی است که به صورت فرآیندی است كه راه جدیدی را برای انجام امور تسلیم می کند و یا با ارائه راه حل فنی نوظهور برای مشكل خاصی برای ثبت ارائه می شود. ثبت اختراع یک حقی انحصاری است که با مشاوره تخصصی کارشناسان حقوقی می توانید آن را اخذ کنید.

ثبت طرح صنعتی در کرج

در تعریف طرح صنعتی باید گفت در ماده 20 قانون ثبت طرح های صنعتی درج شده : هرنوع ترکیب خطوط، رنگ ها و شکل سه ‌بعدی با خطوط‌ مشخص، رنگ ها ، به‌ صورتی که شکل یک فرآورده صنعتی و محصولی را تغییر دهد خواهد بود.

ثبت برند در کرج و حومه

ثبت برند در کرج و حومه

همانطور که میدانید ثبت برند امری است که با تکیه بر آن می توانید تجارتتان را متمایز کنید. در کرج نیز با ثبت برندتان می توانید در محله هایی مانند گوهردشت، عظیمیه، گلشهر، مهرشهر، جهانشهر و باغستان تجراتتان را متمایز کنید و بر اساس برند خاصی که مرتبط با موضوع شماست بتوانید تجارتی پرسود داشته باشید تا مصرف کنندگان تنها با یکبار دیدن برند شما بتوانند به یادآورند که فرق شما با رقیبتان در چیست.

در شهر کرج شهرک های تولیدی مانند شهرک صنعتی رضوانیه، شهرک صنعتی هلجرد با محوریت تولید کالاها و مواد مصرفی مشتریان می تواند دلیلی باشد تا به صورت تخصصی به امر ثبت برند تجاری بپردازید. ایلیا در این مسیر همواره راهنمای دقیقی و تخصصی شما عزیزان متقاضی ثبت برند و علامت تجاری در کرج بوده و هست. تنها نیاز است یکبار امتحان کنید.

ثبت برند در ساوجبلاغ

منطقه جغرافیایی در استان البرز واقع شده به نام ساوجبلاغ که به دلیل وجود شهرک های صنعتی مختلف راهی را برای تولیدات و نیز عرضه کالاهای مصرفی به بازار هدف پیدا می کنند بهتر است بدانید شهرک صنعتی نظرآباد، شهرک صنعتی هشتگرد و شهرک صنعتی بهارستان در ساوجبلاغ واقع شده اند که در محیطی وسیع با برند خاص خود تولید را سرلوحه کارشان قرار داده اند و می توانند به واسطه برند ثبت شده خود وجه تمایز را برای محصولات خود ایجاد کنند.

ثبت برند در اشتهارد

وجود شهرک های صنعتی سیمین دشت، شهرک صنعتی نور، شهرک صنعتی مهدی اباد، شهرک صنعتی امیدالبرز، شهرک صنعتی اشتهارد، شهرک صنعتی سرداراباد، شهرک صنعتی زیبادشت، شهرک صنعتی کوثر و دیگر پایگاه های صنعتی در استان البرز باعث شده تا موضوع ثبت برند و ایجاد بستری برای تمییز کردن محصولات از یکدیگر بیش از پیش نمایان شود.

از این رو دانستن نکات تخصصی در خصوص ثبت برند در استان البرز راهی شده تا تولیدکنندگان و ارائه دهندگان خدمات به فکر ثبت علامت تجاری خود باشند و راهنمایی های افراد مجرب برای رسیدن به اهداف آن ها راهی درخور و هدفمند باشد.

این مسیر با مجتمع ثبتی ایلیا هموار می شود و تنها در یک جلسه حضوری یا غیرحضوری می توانید برای ثبت برند خود چاره بیندیشید و از حق و حقوقی که ثبت برند برای شما به همراه خواهد آورد بهره مند شوید. پس بی تعلل با شماره تماس های مجتمع تماس بگیرید و از تخفیفات ویژه مشاوره حقوقی و ثبتی ما بهره ببردی. منتظر شما هستیم.

مشاوره کامل و جامع درمورد زمان و هزینه های ثبتی برند را می توانید از مشاورین خبره مجتمع حقوقی ایلیا با برند تجاری مجتمع ثبتی ایلیا جویا شوید.

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
10 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شیرین زارعی
شیرین زارعی
1 سال قبل

با سلام پروسه ی ثبت یک شرکت چقدر زمان می‌بره ؟

ندا بابایی
ندا بابایی
1 سال قبل

سلام لطفا هزینه و‌ مدت زمان لازم جهت ثبت برند رو اعلام بفرمایید؟

شادی زمانی
شادی زمانی
1 سال قبل

سلام هزینه ثبت اختراع چقدر میشه؟

مونا هدف
مونا هدف
1 سال قبل

برای ثبت برند چی لازمه؟

مونا پارسا
مونا پارسا
1 سال قبل

هزینه ثبت برند چقدر است ؟