لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

شرایط ثبت اسم تجاری در کرج


توضیحات تکمیلی در خصوص شرایط ثبت اسم تجاری در کرج و استان البرز و کلیه واحد های ثبتی در ایران

شرایط ثبت اسم تجاری در کرجثبت علامت تجاری در کرج به دو صوت حقیقی و حقوقی امکان پذیر است. منظور از برند حقیقی برندی است که شخص تصمیم به ثبت آن برای خود می گیرد و مدارک مورد نیاز در وهله ی اول مجوز لازم برای ثبت برند تجاری که شامل جواز کسب،پروانه ی بهره برداری و یا در صورت نداشتن نامه ی موافقت اصولی خطاب به اداره ی مالکیت صنعتی و شناسنامه وکارت ملی شخص متقاضی و یک قطعه عکس 3*4 میباشد نوع دیگری از ثبت برندتجاری ثبت به صورت حقوقی است که مدارک مورد نیاز برای ثبت برند در کرج شامل مدارک ثبت شرکت در کرج و مجوز مورد نیاز که شامل جواز کسب ، پروانه ی بهره برداری و یا در صورت نداشتن یک نامه از اتحادیه و صنف مربوطه خطاب به اداره ی مالکیت صنعتی ،اواراق ثبتی شرکت، شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل است برند حقیقی برندی است که فرد تصمیم به ثبت آن برای شرکت،کارخانه، تجارتخانه و یا..... می گیرد.

شرایط ثبت اسم تجاری در کرج

علامت به هرنوع طرح یا تصویری گفته می شود که بتواند وجه تمایز تولیدات و خدمات یک شرکت یا شخص از شرکتها یا اشخاص دیگر باشد.

تعریف قانون تجارت از علائم تجاری ، جمعی و نام تجاری به شرح زیر است :

الف ـ علامت يعني هر نشان تصویری و قابل رویت كه شناساگر و یکی از وجوه تمایز كالاها يا خدمات اشخاص حقيقي يا حقوقي از یکدیگر باشد.

ب ـ علامت جمعي یا اشتراکی يعني هر علامت تصویری كه به اسم علامت جمعي در اداره مالکیت صنعتی ثبت شود و متمایز کننده و شناساگر کالاها و خدمات اعضای اتحادیه، انجمن ، صنف، گروه ، بنگاه ، یا شرکتی خاص باشد و نشان دهنده خصوصیات جمعی مانند کیفیت و اصالت کالاها یا خدمات اعضای این اتحادیه ها یا شرکتها باشد.

ج ـ نام تجاري يعني نام يا عنواني اختصاصی كه برای شخص حقيقي ياحقوقي منحصرا" به ثبت می رسد.

شرایط ثبت اسم تجاری در کرج

فواید ثبت اسم تجاری در کرج

 1. تضمین تشخیص محصولات از یکدیگر توسط خریداران.
 2. امکان متمایز کردن محصولات و خدمات را برای توایدکنندگان فراهم می کند.
 3. مسیر را برای بازاریابی و تبلیغات شرکت ها هموار می سازد و به شرکت اعتبتر بیشتر می بخشد.
 4. با استفاده از اعطای حق امتیاز به سایرین می تواند بر منابع درآمدی صاحبان علامت بیفزاید.
 5. رکن اساسی انعقاد قرارداد اعطای نمایندگی هستند.
 6. مالکیت پنهان و معنوی اشخاص و شرکتها شمرده می شوند.
 7. سطح رقابت شرکتها جهت حفظ یا بالابردن کیفیت محصولات را افزایش می دهد.
 8. ثبت علامت تجاری می تواند بر روند اخذ وام و تسهیلات تاثیرگذار باشد.

مدت زمان اعتبار ثبت اسم تجاری درکرج

گواهی ثبت علامت تجاری یا برند به مدت ده سال معتبر می باشد ، البته اين مدت با درخواست صاحب علامت براي دوره‌هاي متوالي با پرداخت هزينه مربوطه ، قابل تمديد است‌. چنانچه پس از انقضا مدت علامت تجاری بخواهید برای تمدید آن اقدام نمایید تا 6 ماه مهلت دارید اما ابتدا می بایست جربمه تاخیر در تمدید علامت را چرداخت نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت اسم تجاری در کرج

همانطور که مستخضرید شما می توانید علامت تجاری را به دو شکل حقیقی و حقوقی یعنی به نام شخص یا شرکت ثبت کنید . تنها وجه افتراق این دو مدارک لازم برای ثبت آنها است.برای ثبت علامت به نام شخص حقیقی همه ی مدارک باید به نام شخص و مربوط به طبقه و فعالیت مد نظر باشد و مدارک لازم برای ثبت علامت به نام شخص حقوقی تمام مدارک ومجوزها باید به نام شخصیت حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه ی مورد نظر برای ثبت باید در موضوع شرکت آمده باشد. لازم است پبش از شروع ثبت برند مدارک ذیل را تهیه و آن ها را اسکن نمایید.

مدارک اشخاص حقوقی

 1. تصویر اوراق ثبتی شرکت همراه با آگهی تاسیس و و آخرین آگهی ثبت تغییرات شرکت در کرج.
 2. فتوکپی از مجوز فعالیت شرکت ، این مجوز ممکن است به نام مدیر عامل نیز باشد.
 3. تصویر کارت بازرگانی برای ثبت برند به شکل لاتین.
 4. تصویر مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت.
 5. نمونه تصویری علامت تجاری مد نظر با ابعاد 10*10 سانتی متر.
 6. مهرشرکت.

مدارک اشخاص حقیقی

 1. تصویر مدارک هویتی شخص متقاضی.
 2. رونوشت جواز کسب یا مجوز فعالیت مرتبط با زمینه تولید و خدمات
 3. رونوشت کارت بازرگانی برای ثبت برند به زبان انگلیسی.
 4. نمونه علامت تجاری در ابعاد 10*10 سانتی متر.

شرایط ثبت اسم تجاری در کرج

مراحل ثبت اسم تجاری در کرج

کلیه اشخاص حقیقی یا حقوق فعال در امور تجاری و خدماتی می توانند در زمینه ثبت علامت تجاری اقدام کنند. اولین مرحله ثبت علامت تجاری ، ثبت نام در تارنمای مرجع ثبت علامت یعنی اداره مالکبت صنعتی می باشد که در این مرحله اظهارنامه ثبت علامت تکمیل میشود. پس از این مرحله باید منتظر تایید اظهارنامه ماند . سپس مرحله ارسال مدارک است که آنها نیز باید در صف انتظار بررسی کارشناسی بماند. پس از ثبت علامت تجاری دارنده آن از کلیه امتیازات و حقوق قائل شده در قانون تجارت برخوردار می شود. کلیه مراحل ثبت علامت تجاری توسط مجتمع ثبت ایلیا قابل انجام است.

در انتها خاطر نشان می شویم که مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا با دارا بودن کادری مجرب و متخصص در زمینه ی ثبت برند آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان و متقاضیان ثبت برند و اسم تجاری می باشد در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مدارک و مدت زمان لازم برای ثبت برند

برای اینکه بتوانیم ثبت برند خود را انجام دهیم باید در ابتدا از مدارک لازم برای ثبت برند اطلاع داشته باشیم. همچنین برای خیلی ها سوال است مدت زمان لازم برای ثبت برند چقدر است؟

وکیل علائم تجاری - وکیل ثبت برند

وکیل علائم تجاری - وکیل ثبت برند - در این مقاله توضیحاتی در خصوص وکیل ثبت برند و دیگر امور حقوقی و ثبتی در حوزه وکالت توضیح داده می شود.

0 تا 100 سیب سلامت سال 99

در این مقاله به مطالبی درباره سیب سلامت- نحوه دریافت مجوز سیب سلامت-مراحل دریافت سیب سلامت-دریافت سیب سلامت-گرفتن سیب سلامت-نحوه گرفتن سیب سلامت- شرایط دریافت سیب سلامت پرداخته شده است در صورت تمایل به سیب سلامت با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

ثبت برند آنلاین

ثبت برند آنلاین - در مجموعه ثبت ایلیا فرایند ثبت برند به صورت انلاین محیا است در صورتی که زمان و مسیر جهت مراجعه به مجموعه ثبت ایلیا برای شما دوستان عزیز

روانشناسی رنگ برندها بیانگر چیست؟

روانشناسی رنگ برندها بیانگر چیست؟رنگ و تاثیر آن بر روی روحیه و روان و در کل شخصیت افراد در روانشناسی نوین مورد توجه قرار گرفته است. ترکیبات رنگی که افراد ا

تحولات قانونی راجع به حمایت از نام تجاری در ایران

تحولات قانونی راجع به حمایت از نام تجاری در ایران - در این دوره مقرره قانونی خاصی در خصوص ثبت یا حمایت از نام تجارتی اتباع داخلی دیده نمی شود؛ مع الوصف وفق معاهده دوجانبه با دولت آلمان از نام تجاری اتباع آلمانی بدون نیاز به ثبت آن در ایران حمایت می شد. ضمن این که علیرغم فقدان نظام ثبت نام تجاری

ثبت بین المللی برند ( مادرید )

ثبت بین المللی برند ( مادرید ) - مقررات ثبت بین المللی علائم تجاری (سيستم مادريد)، علامت یا برند با توجه به قوانين داخلي هركشور مورد بررسي قرارميگيرد .

استعلام آنلاین برند

توضیحات کامل درباره استعلام برندهای ثبت شده به همراه استعلام برند

شرایط ثبت برند لاتین

شرایط ثبت برند لاتین -در مجموعه ثبت برند ایلیا فرایندشرایط ثبت برند لاتین به صورت تخصصی انجام میگردد.

انواع نام بازرگانی تجاری ( برند )

انواع نام بازرگانی تجاری ( برند ) - برای انتخاب نام تجارتی ممکن است از نام کوچک (نام شخصی) نام خانوادگی خود تاجر یا نام خانوادگی غیر(ثالث) ویا نام فانتزی یا عناوین دیگر استفاده شود.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
برگزاری مسابقه اینستاگرمی مسابقه اینستاگرمی
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید