لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص


توضیحات تکمیلی در خصوص چگونگی ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص یکی از انواع ثبت شرکت است و در عین حال یکی از رایج ترین نوع ثبت شرکت می باشد به طور کلی برای افرادی که می خواهند شرکت های پیمانکاری ثبت کرده در مناقصات و مزایدات دولتی و خصوصی شرکت کنند و یا از بانکها و موسسات مالی و اعتباری وام و تسهیلات بگیرند بهتر است که شرکت سهامی خاص ثبت کنند

شرکت سهامی خاص از حداقل 3 نفر عضو تشکیل می شود که این سه نفر باید حتما بالای 18 سال باشند در این نوع شرکت باید 2 نفر بازرس نیز به عنوان بازرس اصلی و بازرس علی البدل معرفی شود.در شرکت های سهامی خاص از 3 نفر حتما یک نفر به عنوان رئیس هیئت مدیره یک نفر به عنوان مدیرعامل و یک نفر به عنوان نایب رئیس معرفی می شود و حق امضا برای اوراق بهادار و اوراق عادی به صلاحدید اعضا مشخص می شود.

سرمایه در شرکت های سهامی خاص به صورت سهام می باشد که اعضا موظف هستند 35 درصد از سرمایه را در زمان ثبت شرکت به حساب شرکت واریز نموده و 65 درصد باقی مانده نیز در تعهد سهامداران می باشد.مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص کارت ملی و شناسنامه ی اشخاص است و دریافت گواهی عدم سوءپیشینه برای اعضای هیئت مدیره و بازرسان الزامی می باشد.اگر موضوع فعالیت شرکت نیز احتیاج به مجوز از ارگان خاصی داشته باشد باید این مجوز را هم تهیه کنند. اسامی شرکت نیز به دلخواه متقاضی تعیین می شود اما رعایت چند نکته در این زمینه الزامی می باشد اسامی انتخابی باید حداقل 3 سیلاب داشته باشد از سیلاب های خاص تشکیل شده باشد و سیلاب ها در لغت نامه دهخدا مستند معنایی داشته باشد.

ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص دارای بیشترین ثبت پس از مسئولیت محدود است و دارای ماهیت بازرگانی (از نظر ساختار مانند شرکت با مسئولیت محدود) است و از نظر اعتباری مناسب برای گرفتن تسهیلات بانکی، دریافت نمایندگی های معتبر و یا شرکت در مناقصات و مزایده های سطح بالا می باشد.

سرمایه سهامداران تبدیل شده به سهم یا سهام که در بورس اوراق بهادار قابل داد و ستد نیست، اما از سوی مردم به راحتی معامله میشود.

افزایش سرمایه به صورت اختیاری بوده و ثبت آن هنگام تأسیس توسط مؤسسان شرکت تهیه و بخشی از آن در بانک سرمایه گذاری میشود. (برعکس ثبت شرکت با مسئولیت محدود)

وجه تشابه شرکت های سهامی خاص با شرکت های با مسئولیت محدود در این است که مسئولیت هر یک از سهامداران در مورد بدهی ها و تعهدات شرکت محدود میشود به مبلغ سرمایه گذاری شده در شرکت و در صورتی که کفایت آنها تأیید نشد، مجبور نیستند اموال شخصی خود را در این راه مصرف کنند. یعنی وقتی شرکت به سمت ورشکستگی رفت، فقط سرمایه سهامداران از بین میرود و هیچ یک از طلبکاران نمیتوانند باقیمانده طلب خود را از اموال شرکای شرکت بخواهند.

خصوصیات اصلی نام شرکت های سهامی خاص

برای ثبت شرکت سهامی خاص قبل یا بعد از نام شرکت باید عبارت «سهامی خاص» در تک تک اوراق، اطلاعیه ها و آگهی های شرکت به شکل خوانا و مشخص گنجانده شود.

کمترین میزان سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص

کمترین میزان سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص صد هزار تومان (تهیه توسط خودِ مؤسسین) می باشد.

مؤسسین شرکت تحت هیچ شرایطی اجازه صدور اعلامیه پذیره نویسی را ندارند و باید در هنگام ثبت، حداقل 35% از سرمایه اعلام شده را در یک حساب به نام «شرکت در شرف تأسیس» در یکی از بانک ها، سپرده گذاری کنند.

زمان افزایش سرمایه در شرکت های سهامی خاص

مناسب ترین زمان جهت افزایش سرمایه، هنگام دریافت تسهیلات بانکی است. چرا که در این زمان، تا 10 برابر سرمایه ثبت شده، به آنها وام تعلق میگیرد.

شرایط سهامداران، هیئت مدیره و بازرسین در شرکت های سهامی خاص:

حداقل سه سهامدار

انتخاب دو نفر عضو هیئت مدیره برای دو سال (بهتر است تعداد فرد باشد به جهت وضوح اکثریت و اقلیت آراء در تصمیم گیری ها)

انتخاب بازرس (اصلی و علی البدل) برای یک دوره یک ساله مالی. (نباید جزء اعضای هیئت مدیره یا فامیل باشند.)

سهام شرکت های سهامی خاص دو دسته اند:

1- سهام با نام که خود به دو بخش عادی و ممتاز تفکیک شده.

2- سهام بی نام

مزایای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج و استان البرز

شرکت در مزایدات و مناقصات :

یکی دیگر ازمزایای ثبت شرکت امکان حضور در انجام مناقصات و مزایدات سایر شرکت ها ی دولتی و خصوصی است وچنانچه این حضور موجب پذیرش در یک مناقصه و مزایده معتبر باشد یقینا به سود دهی قابل توجهی منجر می شود. لزوم ثبت شرکت بصورت قانونی که عمدتا از شرایط شرکت در مزایدات و مناقصات است. به خودی خود گویای اهمیت ثبت یک شرکت خواهد بود.

گرفتن اعتبارات امتیازات و مجوز از سازمان ها :

در هردولت وکشوری رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال و فراهم اوردن اسباب تولید از معیارهای توسعه یافتگی محسوب می گردد. بنابراین تمهیدات مالی و بانکی که در این راستا در نظر گرفته می شود غالبا به شرکت های ثبت شده و رسمی تعلق میگیردو معمولا اشخاص حقیقی از این امتیازات بهره ی چندانی ندارند.

ارکان شرکتهای سهامی

  • ١- مدیر عامل
  • ۲ - مجمع عمومی
  • ۳- بازرس یا بازرسان
  • ۴- هيأت مديره .
*انحلال شرکت سهامی به درخواست اشخاص ذی نفع و به حکم دادگاه انجام می شود و موارد آن عبارتند از:

1- در صورتی که پس از ثبت شرکت تا یک سال اقدامی در آن صورت نگیرد.

۲- هر گاه فعالیت شرکت بیش از یک سال متوقف شده باشد.

۳- در صورتی که مجمع عمومی عادی تا دو ماه پس از موعد مشخص شده برای رسیدگی به حساب های شرکت تشکیل نگردد.

۴- در صورتی که سمت مدیر عامل یا هیأت مدیره با مدیران شرکت بیشتر از شش ماه بلاتصدی بماند.

۵- هرگاه موضوع شرکت انجام شود یا انجام آن غیر ممکن شود و مجمع عمومی فوق العاده نیز تشکیل نگردد با رأی به انحلال شرکت ندهد.

۶- در صورتی که مدت شرکت به اتمام رسیده و مجمع عمومی فوق العاده جهت ادامه فعالیت شرکت تصمیمی نگرفته باشد .

*وقتی داد خواست ذی نفع به دادگاه صالحه داده شد، دادگاه به کسانی که صلاحیت قانونی در شرکت دارند اعلام می کند که درخواست انحلال شرکت داده شده و دو یا سه و حداکثر شش ماه به آنها مهلت می دهد تا اقدام به رفع عوامل انحلال نمایند.

شما میتوانید جهت کسب اطلاع از ثبت شرکت سهامی خاص به صورت رایگان با کارشناسان مجتمع ثبت شرکت ایلیا در تماس باشید و از تجربیات تخصصی مشاورین ما بهره مند گردید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

نکات مهم در ثبت شرکت سهامی

شرکت های سهامی تابع قوانین خاصی هستند که ثبت شرکت ایلیا در این مقاله این قوانین را به اطلاع شما می رساند . به علاوه ثبت شرکت سهامی هخاص و سهامی عام توسط ثبت شرکت ایلیا انجام می شود.

ثبت شرکت سهامی خاص در قم

مجتمع ثبت و برند ایلیا با دارا بودن دپارتمان های تخصصی در زمینه ثبت شرکت سهامی خاص در قم آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما متقاضیان محترم می باشد .

تعریف سهام بانام در شرکت

تعریف سهام بانام در شرکت - سهم قسمتی از سرمایه شرکت سهامی است که میزان مشارکت تعهدات و منافع صاحب آن در شرکت را مشخص می کند اگر این سهم به نام دارنده آن با ذکر مشخصات معلوم باشد سهام با نام است. نقل و انتقال این گونه سهام در دفتر ثبت سهام درج می گردد و کسی مالک سهام شناخته می شود که نام و مشخصات

ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان

مجتمع ثبت و برند ایلیا با دارا بودن دپارتمان های تخصصی در زمینه ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما متقاضیان محترم می باشد

ثبت شرکت سهامی خاص فوری و سریع

ثبت شرکت سهامی خاص فوری و سریع - شرکتهای سهامی خاص با سه نفر یا بیشتر قابلیت ثبت را می یابند.حداقل سرمایه در شرکتهای سهامی خاص یک میلیون ریال می باشد.

نمونه آگهی تاسیس شرکت سهامی خاص

نمونه آگهی تاسیس شرکت سهامی خاص در سایت روزنامه رسمی قابل رویت است و جهت صدور آن کلیه مدارک ثبتی شرکت سهامی خاص لازم می باشد.

ثبت شرکت سهامی خاص در کرمانشاه

مجتمع ثبت و برند ایلیا با دارا بودن دپارتمان های تخصصی درزمینه ثبت شرکت سهامی خاص در کرمانشاه آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما متقاضیان محترم می باشد

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص

شما میتوانید جهت کسب اطلاع از ثبت شرکت سهامی خاص به صورت رایگان با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید و از تجربیات تخصصی مشاورین ما بهره مند گردید.

تعریف سهام ممتاز در شرکت ها

تعریف سهام ممتاز در شرکت ها - سهام ممتاز هنگامی منتشر می شود که شرکت نیاز به ورود اشخاص سرشناس به شرکت را داشته یا احتیاج به افزایش سرمایه را داشته باشد. این سهام نسبت به سهام بانام و بی نام امتیازاتی دارد که به دارنده آن تعلق می گیرد مانند داشتن حق دو رأی با سود بیشتر از سایرین و نظایرآن.

ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان رضوی

مجتمع ثبت و برند ایلیا با دارا بودن دپارتمان های تخصصی در زمینه ثبت شرکت سهامی خاص در خراسان آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما متقاضیان محترم می باشد

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
برگزاری مسابقه اینستاگرمی مسابقه اینستاگرمی
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید