جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

چه مراحلی برای ثبت برند در استان البرز باید سپری کنیم؟

ثبت برند در استان البرز

ثبت برند و علامت تجاری با رعایت شروط و انجام امور قانونی انجام پذیر است، در این متن به شرح مراحل ثبت برند در استان البرز اشاره شده که می تواند راهنمای سریع و تخصصی شما متقاضیان ثبت برند در البرز باشد. ما شما را تا رسیدن به اهدافتان یاری خواهیم کرد.

فرآیند ثبت برند در استان البرز

ثبت علامت تجاری اختیاری است و ودر حال حاضر به جز استثنائات معدودی که به تصویب هیات وزیران رسیده است الزامی برای ثبت نشان تجاری در قانون وجود ندارد.

بنابراین علاقمندان به ثبت علامات تجاری پس از تکمیل مدارک مورد نیاز و ثبت اظهارنامه علامات تجاری و نیز تایید کارشناسان اداره مالکیت های صنعتی، مالک انحصاری علامت و نشان تجاری خود خواهند بود.

قابل توجه است که مرجع صدور و تایید گواهینامه علائم تجاری در ایران اداره مالکیت های صنعتی است.

مدارک لازم جهت ثبت لوگو در استان البرز

مدارک لازم جهت ثبت برند در استان البرز

قبل از هر اقدامی با ید بدانیم که علامت تجاری را به دو صورت حقیقی و حقوقی می توانیم به ثبت برسانیم، که مدارک هر شخصیت برای ثبت متفاوت از یکدیگر است. مثلاً: در اشخاص حقیقی باید کلیه مدارک و مجوزهای لازم نسبت به موضوع فعالیت و یا طبقه مورد نظر به نام شخص حقیقی باشد.

در ثبت علامت تجاری حقوقی کلیه مدارک باید به نام شرکت تنظیم شود تا بتوانیم برای دریافت علامت تجاری حقوقی اقدامات لازم را انجام دهیم.

می بایست قبل از مراحل ثبت نام علامت تجاری مدارک زیر را تکمیل کرده و اسکن مدارک را نیز همراه داشته باشیم.

مدارک اشخاص حقوقی

 • مدارک واسناد ثبت شده شرکت به همراه کپی آگهی تاسیس و آخرین آگهی تغییرات شرکت.
 • مجوز موضوع فعالیت شرکت، ممکن است این مجوزبه نام مدیر عامل تنظیم شده باشد.
 • برای ثبت برند لاتین کپی کارت بازرگانی مورد نیاز است.
 • اسناد و مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت
 • نمونه علامت تجاری مورد نظرکه با ابعاد 6در6 میباشد.
 • مهرشرکت

مدارک ثبت برند به نام اشخاص حقیقی

 • اسناد و مدارک هویتی شخص متقاضی علامت.
 • مجوز فعالیت و یا جواز کسب مرتبط با تولید و خدمات مورد نظر
 • برای ثبت علامت تجاری به زبان انگلیسی، کارت بازرگانی شخص مورد نیاز است.
 • تصویر نمونه علامت تجاری که با ابعاد 6در6 می باشد.

شرایط ثبت لوگو تجاری در کرج

ضوابط ثبت لوگوی تجاری در استان البرز

 • منحصر به فرد بودن لوگو

لوگویی که شما طراحی می کنید باید قدرت کافی برای حضور در بازار را داشته باشد و توسط مصرف کنندگان و مخاطبان به سرعت شناسایی شود. یکی از بهترین راهکارها برای داشتن همچین لوگویی استفاده نکردن از نشان و تصاویر عمومی می باشد.

لوگو می بایست شناسنامه کار شما و در عین حال نیازی نیست خدمات خود را در آن نشان دهید. در طراحی یک لوگوتجاری داشتن خلاقیت بالا و طراحی لوگو به شکل نوشتاری حرفه ای و تایپوگرافی می تواند باعث اعتبار بخشیدن و ماندگاری آن در اجتماع شود و نیز بر اعتبار آن بین مصرف کنندگان بیفزاید.

 • به یاد ماندنی بودن لوگو

لوگو خوب و عالی آن لوگویی است که می تواند حس ماندگاری در ذهن مخاطبان ایجاد کند. کمک به ساخت یک رابطه متقابل میان شما و مشتریانتان می کند. در حقیقت کمک شایانی به شناخت فعالیت تجاری شما می کند.

استفاده از لوگوی حرفه ای که در اداره ثبت به ثبت رسیده باشد این توانایی را دارد که در بازاریابی هایی که توسط مالک آن انجام می شود پیشرفت و ترقی کند. همین امر باعث مطرح شدن نام تجاری وی در ارگان های هم سو با فعالیت شما و سود آوری هرچه بیشتر کسب و کار شما در میان مشتریان می شود. با ثبت لوگو و برند خود رقیبی جدی و قدرتمند در مقابل دیگر رقبا خواهید بود.

 • انعطاف پذیر بودن لوگو

از نشانه های یگ لوگو قوی انعطاف پذیر بودن آن است به این معنا که بدون تغییر در ماهیت خود بتواند در تمام رسانه ها به خوبی جای بگیرد. این امر به این معنا است که لوگو شما باید در وب سایت رسمی شرکتتان همان قدر جذاب باشد که بر روی کارت اعتباریتان می باشد. همچنین لوگو شما باید در تابلوهای تبلیغاتی همان کیفیت و ترکیب بندی را داشته باشد.

 • گویا بودن لوگو

هرچند که لوگو شما نباید به طور مستقیم نشان دهنده محصولات و خدمات شما باشد. اما می بایست هدفی در مورد ارزش و فرهنگ شما را نیز منعکس کند. در بهترین حالت این لوگو شماست که افکار و عقایداتان را در ذهن مخاطب بشناساند و مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهد.

 • ساده بودن لوگو

اثربخش ترین لوگوها آنهایی هستند که به ساده ترین شکل طراحی شده باشند در حقیقت بهترین طرح ها ساده ترین آنها هستند.

شرایط ثبت برند در استان البرز

قوانین ثبت برند در استان البرز

نام تجاری در استان البرز نامی برای کسب و کار شماست که با آن شناخته می شوید و بر روی تابلو شما و یا محصولات شما درج می شود یا در تبلیغات خدماتی که ارائه می دهید استفاده می شود.

این نام نامی است که همگان شما را با آن می شناسند و معرف شما و شخصیت کار شما است. در حقیقت نام تجاری نوعی مارک یا برند برای فعالیت شماست مانند نام تجاری سامسونگ. نام تجاری ممکن است از یک یا چند واژه فارسی یا لاتین تشکیل شود.

نام تجاری مورد استفاده بر روی تولیدات باید از نظر فرم ظاهری و ساختار جدید باشد و سابقه ثبت نام تجاری در استان البرز و استفاده آن توسط دیگران را نداشته باشد.

در نام های مرکب ممکن است یکی از اجزا تشکیل دهنده جدید نبوده و جز یا اجزا دیگر متفاوت از سایر نشان های ثبت شده باشد.

از ویژگی های دیگر ثبت برند به کاربردن ابتکار و خلاقیت در آن است. یعنی ثبت نام تجاری باید سرشار از طراحی مبتکرانه و ظرایف شکلی باشد اگر نام تجاری در استان البرز به شکل یک علامت ساده باشد.

با خود کالا اشتباه گرفته شود به خوبی نمی تواند محصول مورد نظر را در بازار معرفی کرده و از عرضه آن در بازار حمایت کند.

ثبت نام تجاری در استان البرز

روند ثبت نام تجاری در استان البرز مانند برند با ثبت اظهارنامه آغاز می گردد که یه صورت اینترنتی می باشد. چنانچه تایید شود و مدارک نیز تایید گردد یعنی تشابه یا نقصی مدارک وجود نداشته باشد وارد مرحله آگهی روزنامه رسمی که در دو نوبت انجام می شود.

در نهایت گواهی ثبت نشان تجاری صادر می گردد. ثبت نام تجاری در استان البرز با استناد به مجوز یا موافقت اصولی امکان پذیر می گردد.

ثبت نام تجاری کرج و استان البرز همانطور که گفتیم با ثبت اظهارنامه نام تجاری آغاز می شود.

اما تکمیل این اظهارنامه احتیاج به دانش حقوقی دارد به علاوه در صورتی که پرونده دچار تقص شود بهتر است کارشناس ثبت نام تجاری برای شما به صورت تخصصی رفع نقص کند.

مراحل ثبت یک علامت تجاری در البرز

بازرگانانی که محصولات خود را به بازار عرضه می کنند باید یک نشان یا علامت منحصربه فرد برای محصولشان داشته باشند تا همه مصرف کنندگان بتوانند ان ها را با دیگر محصولات مشابه بازار مقایسه کرده و بهترین را برای مصارف خود برگزینند. در این بین نشانی که انتخاب می کنند باید به صورت برند به ثبت برسد تا بتوان از اعتبار آن در مراجع قانونی بهره برد و با سنجش تمامی راه های تجاری از حق خود دفاع کرد.

این موضوع همان ثبت برند است که معیاری قانونی برای گرفتن حق و صیانت از حقوق مالک محصول و خدمات است. در زیر مراحل ثبت برند را ذکر می کنیم که شما می توانید با پیروی از ان ها راه برند را بپیمایید. لازم به ذکر است با تنها یک تماس می توانید صفرتاصد موارد ثبت برند دراستان البرز را به کارشناسان کاربلد ایلیا سپرده تا خیالتان از همه بابت آسوده شود.

 1. گرفتن اسکن از مدارک اعلام شده و لوگوی مورد نظر
 2. طراحی یک لوگو یا نشان در ابعاد 10در10 سانتی متر
 3. ورود به سامانه اداره مالکیت های صنعتی به آدرس iripo.ssaa.ir
 4. تکمیل فرم های الکترونیکی حاوی اطلاعات خواسته شده و بارگذاری مدارک
 5. تعیین کالا ها و طبقات کالایی که مورد درخواست شما است.
 6. پرداخت هزینه های اولیه که بصورت الکترونیکی در سایت موجود است.

پس از انجام این مراحل، سیستم به شما یک کد رهگیری اختصاص می دهد و شما از طریق پیامک در جریان مراحل آتی ثبت برند قرار خواهید گرفت. از آنجا که در سراسر کشور فقط در اداره مالکیت های صنعتی مجری امر ثبت و اعترضات ثبتی علامت تجاری است.

نباید متوقع بود که بلافاصله پس از از مرحله سامانه ایی کارشناسان اداره آنرا بررسی نمایند. بلکه تقاضای شما در نوبت انتظار قرار خواهد گرفت. در صورت تایید مدارک از سوی بازرسین اداره ثبت با گذشت مدت 30 روزه از تاریخ انتشار روزنامه اول و عدم اعتراض و یا پاسخگویی مستدل به اعتراض اداره مالکیت های صنعتی علامت مورد تقاضا را ثبت می کند.

از این تاریخ متقاضی مالک علامت شناخته شده و از تمام حقوق مالک انحصاری برخوردار است. ثبت این علامت در این اداره مجددا به نشر روزنامه رسمی آگهی سایرین می رسد و پس از انتشار روزنامه دوم اداره مالکیت های صنعتی اقدام به صدور گواهینامه ثبت علامت تجاری به نفع مالک می نماید.

 ثبت برند در استان البرز

فواید ثبت برند در استان البرز

 • تضمین بهتر بودن محصولات توسط مشتریان از یکدیگر
 • اشخاص حقوقی را قادر می سازد خدمات یا محصولاتشان را از یکدیگر متمایز کنند.
 • ابزاری نوین جهت بازاریابی و تبلیغات در کسب وکار برای اعتبارو شهرت شرکت‌ها هستند.
 • با واگذاری مجوز استفاده از علامت برای اشخاص دیگر راه درآمدی برای مالک علامت محسوب می شوند.
 • جزء جدانشدنی عقود توافق نامه های اعطای نمایندگی هستند.
 • اموال معنوی اشخاص حقیقی و شرکتها محسوب می شوند.
 • مشوق شرکت ‌ها برای حفظ یا بهبود کیفیت و ویژگی های محصولات هستند.
 • با استفاده ازعلامت تجاری ممکن است روند دریافت وام تسهیل گردد.

افراد مجاز به اعتراض ثبت برند در البرز

کلیه اشخاصی که خود را مالک آن علامت می دانند.

اشخاصی که علامت ثبت شده آنها به قدری با علامت جدید تشابه دارد که مصرف کنندگان را به اشتباه می اندازد.

چنانچه هریک از شرایط فوق را دارا باشید می بایست با مراجعه دوباره به سامانه اداره مالکیت صنعتی اعتراض خود را نسبت به علامت ثبت شده اعلام می نمایید. این اعتراض ممکن است هم قبل از ثبت و هم بعد از ثبت اعلام گردد.

شرایط اعتراض قبل از ثبت علامت تجاری در استان البرز

با انتشار آگهی اول ثبت علامت تجاری 30 روز زمان وجود دارد تا اشخاص بتوانند نسبت به برند ثبت شده اعتراضات خود را اعلام نمایند. اعتراض کننده باید کلیه اطلاعات خود را که شامل: نام، شعل اقامتگاه به همراه تمامی مدارک دال بر مالک بودن علامت تجاری را ضمیمه اعتراض خود نماید.

اداره مالکیت صنعتی موظف است در ظرف ده روز از تاریخ وصول اعتراض نامه مراتب را به درخواست کننده ثبت ابلاغ کند.

نکته : در زمانی که اعتراض از سوی اعتراض کننده در زمان بیش از 60 روز از زمان اعتراض به علامت انجام گیرد، اعتراض پذیرفته نشده و آن علامت به نام متقاضی ثبت علامت تجاری به ثبت خواهد رسید.

مدت زمان ثبت برند در البرز

حداقل زمان برای ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی 45 روز بوده که این زمان بنا به مدارک و نوع طبقه برند متغییر بوده و شاید تا 3 ماه نیز به طول بینجامد. لذا برای انجام امور ثبتی خود بهتر است با کارشناس ثبتی مجرب در انجام امور حقوقی خود همراه باشید. ما شما را تا رسیدن به اهدافتان یاری کنند.

هزینه ثبت برند در البرز

تعرفه ثبت برند و علامت تجاری در البرز دارای فاکتور های مختلفی است که تنها می توان آن را توسط وکیلی مجرب پیگیری و برآورد کرد. برای کسب اطلاعات لازم درباره هزینه ثبت برند در البرز می توانید با مجتمع ثبتی ایلیا تماس بگیرید.

بازخوردهای بازرسی بازرس اداره ثبت برند در البرز

 • ابلاغیه رفع نقص: اگر مدارک ارسالی با محتوای اظهارنامه الکترونیکی دارای نقص باشد مهلت یک ماهه رفع نقص به شما داده می شود که نواقص را برطرف سازید.
 • صدور ابلاغیه رد: بخشی از موارد خواسته شده: چنانچه ثبت لوگوی شما در بخشی از کالاها و خدمات درخواستی ممکن نباشد (مثلاً قبلاً به ثبت رسیده باشد)
 • و صدور ابلاغیه رد اظهارنامه :درصورت عدم رعایت منطوق قانون درمورد ضوابط حاکم تعیین نام و نشان تجاری یا اینکه ثبت علامت به نام دیگری سابقا انجام شده باشد.
 • اجازه انتشار آگهی: دراین مورد مطابق ماده 120 قانون ثبت علائم و اختراعات اداره مالکیت های صنعتی با هزینه شما اقدام به انتشار آگهی در روزنامه رسمی می کند که چنانچه علامت ثبت شده دارای معارض بود اعتراض خود را اعلام کند.

مراحل رسیدگی به اعتراض برند در البرز

در این صورت شخص معترض در مهلت تعیین شده با مراجعه به اداره مذکور نکات اعتراضی خود را اعلام می نماید. اداره نسخه ایی از اعتراض را به متقاضی ابلاغ می کند وی مکلف به پاسخگویی در این خصوص است و چنانچه پاسخی ارائه ندهد تقاضای وی مردود خواهد بود. در صورت پاسخگویی اداره مالکیت صنعتی سرانجام تصمیم به پذیرش تقاضا یا رد تقاضا خواهد نمود.

با گذشت مدت 30 روزه از تاریخ انتشار روزنامه ی اول و عدم اعتراض و یا پاسخگویی مستدل به اعتراض اداره مالکیت های صنعتی علامت مورد تقاضا را ثبت می کند. از این تاریخ متقاضی مالک علامت شناخته شده و از تمام حقوق مالک انحصاری برخوردار است. ثبت این علامت در این اداره مجددا به نشر روزنامه رسمی آگهی سایرین می رسد. پس از انتشار روزنامه ی دوم اداره مالکیت های صنعتی اقدام به صدور گواهینامه ثبت علامت تجاری به نفع مالک می نماید.

نکاتی در مورد ثبت علائم تجاری در کرج و استان البرز

 • در تمامی مراحل صدور گواهینامه علامت تجاری پرداخت های مالی توسط متقاضی و بدون استرداد خواهد بود.
 • موارد اجباری ثبت علامت داروهای اختصاصی (اسپلیا لیته) استعمال طبی موادغذایی که در پوشش مخصوص نگهداری شود. نوشیدنی های گاز دار لوازم آرایشی که مستقیما روی پوست استعمال می گردد.
 • اگر علامت تجاری لاتین باشد متقاضی ملزم به ارائه کارت بازرگانی است.

مدت اعتبار قانونی علائم ثبت شده

اعتبار گواهینامه ثبت علائم 10 ساله است و آغاز مهلت از روز ارسال اظهار نامه محسوب می شود و پس از انقضای این مدت 6 ماه دیگر به متقاضی ارفاق گردیده و امکان تمدید در نظر گرفته شده است که با پرداخت جریمه تاخیر از سوی متقاضی، تمدید صورت میگیرد.

آدرس اداره مالکیت معنوی در البرز

همانطور که می دانید مرحله انتهایی ثبت برند و علامت تجاری باید در اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران انجام شود اما این اداره برای راحتی متقاضیان سامانه ای را تحت عنوان ثبت برند در اداره مالکیت معنوی تعبیه کرده که با مراجعه به موسسات ثبتی و حقوقی می توانید آن ها را با مشاورین و وکلای به نام انجام دهید.

بهتر است این موضوع را بدانید که در سال های اخیر استفاده از واژه هایی مانند ثبت برند، ثبت علامت تجاری، ثبت لوگو و نشان تجاری همگی ماهیت ثبت برند را داشته و باید در اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران به ثبت برسند تا بتوان آن را با مالک آن به یاد آورد.

حوزه های ثبت برند در استان البرز

مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمان تخصصی ثبت علامت تجاری و با حضور مشاوران حقوقی و ثبتی کارآزموده یکی از بهترین راهنمایان شما متقاضیان محترم می باشند. همین حالا با مشاورین مجرب و کارآزموده ما درتماس باشید.

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها