مراحل ثبت برند در استان البرز

ثبت برند در استان البرز

ثبت برند و علامت تجاری با رعایت شروط و انجام امور قانونی انجام پذیر است، در این متن به شرح مراحل ثبت برند در استان البرز اشاره شده که می تواند راهنمای سریع و تخصصی شما متقاضیان ثبت برند در البرز باشد. ما شما را تا رسیدن به اهدافتان یاری خواهیم کرد.

فرآیند ثبت برند در استان البرز

ثبت علامت تجاری اختیاری است و ودر حال حاضر به جز استثنائات معدودی که به تصویب هیات وزیران رسیده است الزامی برای ثبت نشان تجاری در قانون وجود ندارد.

بنابراین علاقمندان به ثبت علامات تجاری پس از تکمیل مدارک مورد نیاز و ثبت اظهارنامه علامات تجاری و نیز تایید کارشناسان اداره مالکیت های صنعتی، مالک انحصاری علامت و نشان تجاری خود خواهند بود.

قابل توجه است که مرجع صدور و تایید گواهینامه علائم تجاری در ایران اداره مالکیت های صنعتی است.

مراحل ثبت یک علامت تجاری در البرز

 1. گرفتن اسکن از مدارک اعلام شده و لوگوی مورد نظر
 2. طراحی یک لوگو یا نشان در ابعاد 10*10 سانتی متر
 3. ورود به سامانه اداره مالکیت های صنعتی به آدرس
 4. تکمیل فرم های الکترونیکی حاوی اطلاعات خواسته شده و بارگذاری مدارک
 5. تعیین کالا ها و طبقات کالایی که مورد درخواست شما است.
 6. پرداخت هزینه های اولیه که بصورت الکترونیکی در سایت موجود است.

پس از انجام این مراحل، سیستم به شما یک کد رهگیری اختصاص می دهد و شما از طریق پیامک در جریان مراحل آتی ثبت برند قرار خواهید گرفت. از آنجا که در سراسر کشور فقط در اداره مالکیت های صنعتی مجری امر ثبت و اعترضات ثبتی علامت تجاری است.

ادامه مطلب
تاریخ اقامه دعوا در ثبت برند چه زمانی است

نباید متوقع بود که بلافاصله پس از از مرحله سامانه ایی کارشناسان اداره آنرا بررسی نمایند. بلکه تقاضای شما در نوبت انتظار قرار خواهد گرفت. در صورت تایید مدارک از سوی بازرسین اداره ثبت با گذشت مدت 30 روزه از تاریخ انتشار روزنامه اول و عدم اعتراض و یا پاسخگویی مستدل به اعتراض اداره مالکیت های صنعتی علامت مورد تقاضا را ثبت می کند.

از این تاریخ متقاضی مالک علامت شناخته شده و از تمام حقوق مالک انحصاری برخوردار است. ثبت این علامت در این اداره مجددا به نشر روزنامه رسمی آگهی سایرین می رسد و پس از انتشار روزنامه دوم اداره مالکیت های صنعتی اقدام به صدور گواهینامه ثبت علامت تجاری به نفع مالک می نماید.

 ثبت برند در استان البرز

بازخوردهای بازرسی بازرس اداره ثبت برند در مراحل ثبت

 1. ابلاغیه رفع نقص: اگر مدارک ارسالی با محتوای اظهارنامه الکترونیکی دارای نقص باشد مهلت یک ماهه رفع نقص به شما داده می شود که نواقص را برطرف سازید.
 2. صدور ابلاغیه رد: بخشی از موارد خواسته شده: چنانچه ثبت لوگوی شما در بخشی از کالاها وخدمات درخواستی ممکن نباشد (مثلاً قبلاً به ثبت رسیده باشد)
 3. و صدور ابلاغیه رد اظهارنامه :درصورت عدم رعایت منطوق قانون درمورد ضوابط حاکم تعیین نام و نشان تجاری یا اینکه ثبت علامت به نام دیگری سابقا انجام شده باشد.
 4. اجازه انتشار آگهی: دراین مورد مطابق ماده 120 قانون ثبت علائم و اختراعات اداره مالکیت های صنعتی با هزینه شما اقدام به انتشار آگهی در روزنامه رسمی می کند که چنانچه علامت ثبت شده دارای معارض بود اعتراض خود را اعلام کند.
ادامه مطلب
ارزش گذاری برند و نحوه قیمت گذاری برند

 

مراحل رسیدگی به اعتراض برند در البرز

در این صورت شخص معترض در مهلت تعیین شده با مراجعه به اداره مذکور نکات اعتراضی خود را اعلام می نماید. اداره نسخه ایی از اعتراض را به متقاضی ابلاغ می کند وی مکلف به پاسخگویی در این خصوص است و چنانچه پاسخی ارائه ندهد تقاضای وی مردود خواهد بود. در صورت پاسخگویی اداره مالکیت صنعتی سرانجام تصمیم به پذیرش تقاضا یا رد تقاضا خواهد نمود.

با گذشت مدت 30 روزه از تاریخ انتشار روزنامه ی اول و عدم اعتراض و یا پاسخگویی مستدل به اعتراض اداره مالکیت های صنعتی علامت مورد تقاضا را ثبت می کند. از این تاریخ متقاضی مالک علامت شناخته شده و از تمام حقوق مالک انحصاری برخوردار است. ثبت این علامت در این اداره مجددا به نشر روزنامه رسمی آگهی سایرین می رسد. پس از انتشار روزنامه ی دوم اداره مالکیت های صنعتی اقدام به صدور گواهینامه ثبت علامت تجاری به نفع مالک می نماید.

نکاتی در مورد ثبت علائم تجاری در کرج و استان البرز

 1. در تمامی مراحل صدور گواهینامه علامت تجاری پرداخت های مالی توسط متقاضی و بدون استرداد خواهد بود.
 2. موارد اجباری ثبت علامت داروهای اختصاصی (اسپلیا لیته) استعمال طبی موادغذایی که در پوشش مخصوص نگهداری شود. نوشیدنی های گاز دار لوازم آرایشی که مستقیما روی پوست استعمال می گردد.
 3. اگر علامت تجاری لاتین باشد متقاضی ملزم به ارائه کارت بازرگانی است.

مدت اعتبار قانونی علائم ثبت شده:

اعتبار گواهینامه ثبت علائم 10 ساله است و آغاز مهلت از روز ارسال اظهار نامه محسوب می شود و پس از انقضای این مدت 6 ماه دیگر به متقاضی ارفاق گردیده و امکان تمدید در نظر گرفته شده است که با پرداخت جریمه تاخیر از سوی متقاضی ،تمدید صورت میگیرد.

مجتمع ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن دپارتمان تخصصی ثبت علامت تجاری و با حضور مشاوران حقوقی و ثبتی کارآزموده یکی از بهترین راهنمایان شما متقاضیان محترم می باشند. همین حالا با مشاورین مجرب و کارآزموده ما درتماس باشید.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها