جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت سهامی خاص در استان البرز

ثبت شرکت سهامی خاص در استان البرز

توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت سهامی خاص در استان البرز و دیگر استان ها را در ادامه از صفر تا صد خواهید خواند. شرکت سهامی خاص دارای سرمایه ای است که به عنوان سهام تقسیم می شود. در ادامه نکات تخصصی ثبت شرکت سهامی خاص را ارائه می کنیم.

راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص در استان البرز

شرکت سهامی خاص قالب ثبتی می باشد که از لحاظ ساختاری شبیه شرکت با مسئولیت محدود می باشد. ماهیت فعالیت شرکت های سهامی خاص بازرگانی می باشد.

برای اخذ تسهیلات بانکی، شرکت در مناقصات و مزایدات اخذ نمایندگی های معتبر شرکت سهامی خاص از اعتبار بالایی برخوردار می باشند.

میزان سرمایه دراین شرکتها به تعداد سهام تقسیم می شود که در بازار بورس و اوراق بهادار قابل خرید و فروش نمی باشد و مردم به راحتی نمیتوانند آن را معامله نمایند.

در ابتدا ثبت شرکت سهامداران موظف هستند بخشی از سرمایه اولیه ثبت شرکت را در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایند.

همانند شرکتهای با مسئولیت محدود در شرکتهای سهامی خاص نیز هریک از سهامداران به میزان آورده نقدی خود در شرکت مسئول پرداخت قروض و بدهی ها می باشند و در صورتی سهام آنها به قدر کفایت نباشد طلبکاران نمیتوانند از اموال سهامداران مطالبات خود را برداشت نمایند

اسم شرکت‌های سهامی خاص در البرز باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

هنگام ثبت شرکت سهامی خاص 5 نام برای شرکت در نظر بگیرید که مطابق با ویژگی های ذکر شده در قانون تجارت باشد. پس از ثبت شرکت و تایید یکی از این 5 اسم که به عنوان اسم شرکت به ثبت می رسد باید عنوان مسئولیت محدود در کنار اسم شرکت در کلیه اوراق و اسناد شرکت ذکر گردد.

در کلیه شرکتهای سهامی خاص بعد از نام شرکت باید از عبارت “سهامی خاص” استفاده نمود قید این عبارت الزامی می باشد.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص در استان البرز

میزان سرمایه در شرکتهای سهامی خاص از 1.000.000 ریال نمی تواند کمتر باشد و حداقل 35% از سرمایه در بانکی به نام شرکت واریز می گردد.

ثبت شرکت سهامی خاص در استان البرز

افزایش سرمایه در شرکتهای سهامی خاص در استان البرز

معمولا شرکتهای سهامی خاص زمانی نیاز به افزایش سرمایه پیدا می کنند که قصد دارند تسهیلات بانکی دریافت نمایند باید بدانید در شرکتهای سهامی خاص تقریبا 10 برابر سرمایه ثبت شده آنها وام به آنها تعلق می گیرد.

شرایط اعضای شرکت‌های سهامی خاص در استان البرز

تعداد اعضاء هیئت مدیره در ثبت شرکت سهامی خاص 5 نفر می باشد که سه نفر عضو هیات مدیره و دو نفر به عنوان بازرس اصلی و علی البدل شناخته می شوند سه نفر عضو هیات مدیره برای مدت دوسال و بازرسین برای مدت 1 سال انتصاب می گردند به این نکته توجه داشته باشید که بازرسین نباید از اقوام اعضاء هیئت مدیره باشند.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره می تواند یک نفر باشد و یا مدیرعامل خارج از سهامداران باشد. ولی رئیس هیئت مدیره و نائب رئیس نمی تواند یک نفر باشد

سهام شرکت‌های سهامی خاص در استان البرز

حداقل سرمایه ای که برای ثبت شرکت میتوان اعلام کرد یک میلیون ریال است. 35% از سرمایه اعلام شده به مدت ثبت در بانک در حساب در شرف تاسیس بلوکه می شود. بعد از ثبت توسط هیئت مدیره قابل برداشت است و 65% باقی مانده از سرمایه رو در اساسنامه متعهد به پرداخت می شوند.

میزان سهام در شرکت سهامی خاص به دو نوع “سهام با نام” و “سهام بی نام” تقسیم می شوند که سهام با نام نیز به دو دسته “سهام با نام عادی” و “سهام با نام ممتاز” تقسیم می گردد.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در استان البرز

شرکت سهامی خاص یکی از انواع شرکتهای بازرگانی است که متقاضی بسیار دارد و می توان گفت بی شباهت به شرکت با مسئولیت محدود نیست ، بدین صورت که سهامداران شرکت سهامی خاص همچون شرکت با مسئولیت محدود تنها به میزان سهام خود در شرکت تعهد دارند.

اما از لحاظ ماهوی تفاوتهایی بین این دو شرکت وجود دارد تفاوتهایی مانند تعداد اعضا شرکت در هنگام تاسیس و ی نوع سرمایه که در شرکت سهامی خاص با توجه به نام آن به شکل است و لیکن در شرکت مسئولیت محدود سرمایه نقدی می باشد.

شرکت سهامی خاص از لحاظ قرارداد با شرکتهای معتبر و نهادهای دولتی، شرکت در نمایشگاههای تخصصی و اخذ رتبه ،شرکت معتبرتری به حساب می آید که دلیل این امر واریز بخشی از سرمایه شرکت به حسابی به نام شرکت در هنگام ثبت شرکت سهامی خاص است.

همانگونه که گفته شد در شرکت سهامی خاص تعهد سهامداران به اندازه سرمایه آنها در شرکت است و در صورت عدم کفایت سرمایه شرکت برای وصول مطالبات اشخاص ثالث ، اموال شخصی سهامداران مصون می ماند و طلبککاران شرکت نمی‌توانند باقیمانده‌ طلب خود را از اموال شخصی شرکای شرکت مطالبه کنند.

سهام شرکت‌های سهامی خاص به چند دسته تقسیم می‌شود؟

در شرکتهای سهامی خاص سهام بی نام و با نام وجود دارد که معمولاً نقل و انتقال سهام بی نام آسانتر می باشد. به علاوه سهام با نام به دو نوع سهام با نام عادی و سهام با نام ممتاز تقسیم می شود.

که نوع دوم دارای مزیتی نسبت به سهام عادی است مثلاً ارزش اسمی این نوع سهام می تواند بالاتر از سایر اوراق سهام شرکت باشد.

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در البرز

  • ارائه کپی مدارک شناسایی کلیه اعضاء هیئت مدیره
  • اخد گواهی عدم سوء پیشینه
  • تکمیل اطلاعاتی که مرتبط با ثبت شرکت می باشد از جمله : موضوع فعالیت، آدرس و کدپستی  میزان سرمایه و تعداد سهام اعضا هیئت مدیره ، سمت اعضاء و دارندگان حق امضاء
  • افتتاح حساب در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس و واریز 35% از سرمایه اولیه شرکت در آن حساب
  • تنظیم اوراق شرکت که شامل : اساسنامه، اظهارنامه ، صورتجلسه

شرایط لازم اولیه جهت ثبت شرکت سهامی خاص در البرز

  • داشتن حداقل 3نفر عضو بالای 18 سال
  • اعضا هیئت مدیره باید حداقل از 2 نفر تشکیل گردد و اعضا و هیئت مدیره باید حداقل دارنده یک سهم باشند
  • داشتن حداقل سرمایه برای شروع فعالیت
  • آدرس و کد پستی
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها