جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

راهنمای ثبت شرکت به همراه مدارک و مراحل تاسیس آن در سال 1402

مرحله اول - انتخاب نوع شرکت و اعضا
مرحله دوم - تهیه و تنظیم مدارک
مرحله سوم - ارسال مدارک به اداره ثبت
مرحله چهارم - پرداخت هزینه ها و دریافت آگهی
مرحله پنجم - اقدامات پس از ثبت شرکت

مدت زمان ثبت شرکت : 3 الی 5 روز کاری


مدارک مورد نیاز

کارت ملی
شناسنامه
ثبت نام در ثنا

برای راه‌اندازی یک کسب و کار و ثبت شرکت، اولین قدم تأمین تمامی مدارک و نیازمندی‌های مورد نیاز است. پس از آن، با دنبال کردن مراحل گام به گام ثبت، می‌توانید به راحتی شرکت خود را ثبت کنید و با شروع به فعالیت، اقدام به کسب درآمد کنید.

با این حال، برای انجام دادن این کار، بهتر است به جزئیات و اطلاعات لازم در زمینه ثبت شرکت آگاهی داشته باشید. بهترین راه برای این کار، مشاوره با وکلاً و کارشناسان حقوقی با تجربه است. آن‌ها با تجربه و دانش خود، می‌توانند به شما در این فرآیند کمک کنند و باعث شوند که ثبت شرکت شما به بهترین شکل انجام شود.

در این مقاله، توسط وکلاً و افراد حقوقی با تجربه، به شما توضیح داده می‌شود که چگونه می‌توانید به بهترین شکل شرکت خود را ثبت کنید و با شروع به فعالیت، به بهترین شکل در زمینه کسب و کار پیشرفت کنید. همچنین، در این مقاله به صورت کامل به تمامی جزئیات و مسائل مهم در زمینه ثبت شرکت اشاره شده است، بنابراین می‌توانید با مطالعه آن، به صورت کامل با این فرآیند آشنا شوید و به راحتی شرکت خود را ثبت کنید.

ثبت شرکت چیست و در کل چه معنایی می‌دهد؟

ثبت شرکت فرآیندی است که با آن می‌توان توافق نامه‌ای فی مابین اشخاص حقیقی و حقوقی به صورت کاملاً قانونی، با قابلیت سندیت و به نفع دوطرف تنظیم کرد.

شرکت مجموعه‌ای است که در آن شخص یا اشخاصی به جهت راهبرد اهداف و انجام معاملات اقتصادی با یکدیگر اقدام به مشارکت می‌کنند. در ماهیت، شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تفاوت‌هایی از نظر قانون تجارت با یکدیگر دارند؛ آشنایی با این تفاوت‌ها سبب تسهیل در تأسیس شخصیت حقوقی برای متقاضیان می‌باشد. اشخاص برای ثبت شرکت، با مراجعه به اداره ثبت اسناد و املاک و پیمودن مراحل ثبتی و حقوقی در مسیر پیشبرد اهدافشان گام نخست را برمیدارند.

ثبت شرکت از آن مسائلی است که اگر در حال تجارت هستید باید به آن رسیدگی کنید. از این رو روش‌های مختلفی برای انجام آن در حقوق وجود دارد که با به کارگیری متد‌ها و دستورالعمل‌های خاص توسط افراد متخصص درزمینه ثبت شرکت‌ها انجام می‌شود. شرکت‌های تجاری به صورت کلی به ۷ نوع دسته‌بندی می‌شوند. با ثبت شرکت خیال خود را از بابت انجام امور قانونی با دیگر شرکت‌ها و تنظیم قرارداد رسمی آسوده خواهید کرد.

نکته مهم در ثبت شرکت انتخاب نوع شرکت و موضوع مناسب با حیطه کاری خود است که در کم‌ترین زمان می‌توانید با بهره‌مندی از تجارب کارشناسان حقوقی مجرب آن را به سرانجام رسانید. از این رو انتخاب بهترین و کاربلد‌ترین مؤسسه حقوقی در راه ثبت شرکت‌ها کمک شایانی به اعتبار دهی شما خواهد کرد.

ثبت درخواست مشاوره

مراحل ثبت شرکت


شکل‌گیری یک شرکت، همانند تکامل زندگی انسان، از مراحلی تشکیل شده است که هر کدام با چالش‌های خاص خود مواجه هستند. از این رو، برای تأسیس یک شرکت مشابه همه‌ی مسائل اداری و مربوط به مالی، حقوقی و بازاریابی به خوبی باید مورد بررسی و برنامه‌ریزی قرار گیرند.

مانند پرورش یک کودک، برای شکل دادن به یک شرکت نیز باید از مراحل مختلفی عبور کرد. از جمله، بررسی بازار و فرصت‌ها، تهیه برنامه‌های کسب و کار، استخدام کارمندان، تعیین قیمت‌ها و سودآوری و ایجاد روابط با مشتریان و شریکان.

بنابراین، برای رسیدن به موفقیت در تأسیس یک شرکت، لازم است از روند کامل و دقیق آگاهی داشته باشیم و از تجربیات قبلی خود در امور اداری بهره‌گیری کنیم. البته با توجه به پیچیدگی‌ها و تغییرات پویا در بازار، همیشه باید در حال آموزش و بهبود فرآیند‌های شرکت باشیم تا بتوانیم رقابت پایدار و پیشرو را در بازار حفظ کنیم.

  • انتخاب نوع شرکت و موضوع فعالیت
  • انتخاب نام شرکت
  • انتخاب اعضا و سمت‌ها
  • طی کردن مراحل ثبت در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها
  • تهیه و امضاء مدارک ثبتی 
  • ارسال کلیه مدارک به اداره ثبت شرکت‌ها
  • استعلام ثبت شرکت در سامانه مربوطه
  • پرداخت هزینه‌های قانونی
  • دریافت آگهی تأسیس در اداره ثبت شرکتها

انواع شرکت

شرکت‌ها در کل دو دسته تجاری و مدنی قرار می‌گیرند. شرکت‌های تجاری با هدف کسب سود و بهره‌مندی از منافع اقتصادی، طبق قوانین تجاری تشکیل می‌شوند و فعالیت‌های آنان معمولاً در زمینه تجارت و بازرگانی صورت می‌گیرد.
انواع شرکت‌های تجاری به دسته‌های مختلف صورت می‌پذیرد که بیشتر افراد با این تقسیم‌بندی‌ها آشنایی دارند.

انواع شرکت

هزینه ثبت شرکت

خدمات ثبتی که توسط سازمان ثبت شرکت ها ارائه می شود دارای هزینه هایی می باشد. تعرفه های ثبت شرکت هر ساله توسط سازمان ثبت شرکت ها تعیین می شود. تعرفه های ثبتی با توجه به نوع شرکت، موضوعی که برای شرکت تعیین می کنید مشخص خواهد شد. هزینه های ثبتی و هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار از جمله هزینه های ثبت شرکت است.
لطفاً جهت دریافت و استعلام قیمت و اطلاع دقیق هزینه ثبت شرکت فرم زیر را تکمیل فرمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت لیست هزینه های ثبت انواع شرکت ها را به شما ارائه نمایند.

جهت دریافت مدارک و هزینه های ثبت شرکت تماس بگیرید.

مسیر طی شده مشتریان ایلیا …

افتخار ما لبخند رضایت مشتریان است، خدمات ما تنها در امور ثبتی و حقوقی محدود نخواهد شد، ما در تمام مسیر موفقیت در کنارتان خواهیم بود.

سوالات اولیه ثبت شرکت

نخستین گام برای ثبت شرکت، انتخاب مشاوری کاردان و با تجربه برای راهنمایی دقیق شما برای انجام امور حقوقی می‌ باشد. همواره به یاد داشته باشید، مهمترین مسأله در ابتدای یک کسب و کار، انتخاب صحیح راه و شناخت موانع  می‌باشد. در این زمینه می‌توانید به صورت کاملاً قانونی بر مشاوره ویژه و رایگان ایلیا تکیه کنید.

بنابه قانون اداره ثبت شرکت‌ها حداقل سن برای ثبت شرکت ۱۸ سال تمام بوده که باید رعایت شود البته کسانی که اقدام به ثبت شرکت می‌کنند باید اهلیت داشته باشند یعنی از نظر فکری و عقلانی به رشد رسیده باشند. ملاک مهم در رشد عقلانی از نظر پزشکی قانونی ۱۸ سال می‌باشد. ولی در خصوص حضور افراد زیر ۱۸ سال می‌توان گفت آن‌ها می‌توانند در قالب سهامدار بدون عضویت در هیئت مدیره حضور داشته باشند.

هر کسب و کار تجاری که در حیطه‌ای غیر قانونی فعالیت کند موجب ضرر و زیان می‌شود. شرکت‌ها در صورتی که بتوانند در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رساند دارای هویت حقوقی شده و خواهد توانست از مزایا و تسهیلات بهره ببرند. بنا براین ابتدایی‌ترین لطمه‌ای که عدم ثبت شرکت‌ها ایجاد می‌کند، نداشتن هویت قانونی دارندگان کسب و کار است که این موضوع باعث عدم اطمینان اشخاص در انجام معاملات می‌شود.

در قانون تجارت شرکت را بدین صورت توصیف کرده‌اند که دو یا بیش از ۲ شخص با اجتماع در کنار هم با اهدافی مشخص اقدام به کسب و کار می‌کنند و فعالیت تجاری خود را هدفمند پیش می‌برند. از این رو نمی‌توان شرکت را تنها با یک شخص ثبت کرد زیرا قانونی آن را اعلام نکرده است.

هر شرکتی بنا به موضوع فعالیت و نوع شرکت تجاری که از میان ۷ نوع قابل ثبت می‌باشد متفاوت است. به عنوان مثال یکی از پر طرفدارترین شرکت‌های ثبتی با نام مسئولیت محدود با ۱۰۰ هزار تومان قابلیت ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها را دارد. برای شرکت‌های سهامی خاص همین میزان سرمایه اولیه نیاز است با این تفاوت که ۳۵% مبلغ را در ابتدا باید نزد بانک پرداخت و مابقی را سهامداران واریز کنند.

اگر تمایل دارید شرکت ثبت کنید اما زمان لازم برای رسیدگی و مراجعه به ادارات ثبت شرکت‌ها را ندارید این مژده را به شما می‌دهیم که می‌توانید شرکتی را از قبل ثبت شده و معتبر خریداری کنید و ادامه فعالیت تجاری را در قالب قانون ادامه دهید. این نکته را مد نظر قرار دهید که برای خرید یک شرکت را باید با راهنمایی و تخصص افراد مجرب و دارای دانش انجام دهید زیرا شرکت خریداری شده باید دارای کداقتصادی و مالیات و مفاصاحسابی برابر صفر داشته باشد تا بتواند انتقال به دیگری را انجام دهد.