جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

راهنمای ثبت شرکت به همراه مدارک و مراحل تاسیس آن در سال 1403

مرحله اول - انتخاب نوع شرکت و اعضا
مرحله دوم - تهیه و تنظیم مدارک
مرحله سوم - ارسال مدارک به اداره ثبت
مرحله چهارم - پرداخت هزینه ها و دریافت آگهی
مرحله پنجم - اقدامات پس از ثبت شرکت
مراحل ثبت شرکت | شرایط ثبت شرکتها و مشاوره رایگان در ایران

مدت زمان ثبت شرکت : 3 الی 5 روز کاری


مدارک مورد نیاز

کارت ملی
شناسنامه
ثبت نام در ثنا

شرکت ها یکی از ابزارهای اصلی برای راه اندازی کسب و کار بازرگانی و تحقق اهداف تجاری هستند. ثبت شرکت، مرحله اساسی و حیاتی برای شروع یک کسب و کار است. در این مقاله قصد داریم به توضیح مراحل و مشاوره لازم برای ثبت شرکت، انواع شرکت ها و موسسات، مراحل تغییرات در شرکت، مراحل ثبت شرکت در ایران، شرکت های دانش بنیان و مشاوره رایگان در تاسیس شرکت بپردازیم.

تماس سریع با کارشناس حقوقی

چگونه یک شرکت را ثبت کنیم؟


مراحل ثبت شرکت از مراحل مختلفی تشکیل شده است که برای انجام دادن آن‌ها نیازمند مشاوره و اطلاعات کامل هستیم. اولین گام برای روند ثبت شرکت، تعیین نوع شرکت و انتخاب نام مناسب آن است. سپس باید مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت را تهیه و آماده کرده و به اداره ثبت ارسال کنیم. در این فرآیند، مشاوره رایگان می‌تواند به ما کمک کند تا مراحل را به درستی پیگیری کرده و از اداره ثبت شرکت حمایت لازم را بگیریم.

موضوع شرکت یکی از مواردی است که باید به صورت دقیق به آن توجه شود زیرا هر شرکت بنابه نوع فعالیت و موضوعی که ثبت کند می تواند در آینده تجارت کرده و در سامانه ثبت شرکت خود را با همان موضوعی که فعالیت می کند معرفی کند.

حال اگر شما می خواهید روند ثبت شرکت تجاری و موسسه غیرتجاری را بدانید باید پروسه ثبت را به طور دقیق بشناسید.

 متقاضیان ثبت شرکت ها اغلب تجار یا بازرگانانی هستند که به واسطه تولید یا عرضه محصولات یا خدماتی خاص می توانند از مزایای آن نیز بهره ببرند. حال بیایید کمی موشکافانه به موضوع ثبت شرکت بپردازیم زیرا مرجع ثبت شرکت ها یعنی اداره کل ثبت انواع شرکت ها مسئول رسیدگی به تمامی مواردی که نیاز به انجام آن هستید این وارد فرقی ندارد چه در زمان  ثبت شرکت باشد چه پس از ثبت شرکت که نیاز به تغییر خواهد بود. مشاوره حقوقی ما می تواند راهنما و پشتیبانی حرفه ای برای تجارت شما باشد کما اینکه مواردی مانند شرکت نامه و اساسنامه شرکت تجاری می تواند بخش عمده ای از ثبت شرکت ها را تسهیل بخشد.

اقدامات پس از ثبت شرکت نیز باید فوراً از سوی نماینده رسمی شرکت انجام شود تا بتوان در حیطه قانون اقدام به تجارتی پایدار کرد. سامانه اداره ثبت شرکتها برای رسیدن به اهداف بازرگانان تشکیل شده تا با دادن اختیارات به ادارات ثبت شرکت ها در هر شهر این امکان را فراهم کند تا شرکت ثبت نشده ای در جامعه وجود نداشته باشد تا دست مایه سواستفاده از مال و اعتماد مشتریان باشد.

اگر شما هم می خواهید در یک محل امن با توجه به تجربه چندین ساله اشخاص مجرب در عرصه ثبت شرکت ها، شرکتی تجاری به نام خود داشته باشید و تمامی بهره را به مانند شرکت در مزایدات ، استفاده از اوراق شرکت که می توانند وجهه قانونی به خود بگیرند و با در نظر گرفتن نوع امور بازرگانی پیشرویی که دارید تبدیل به موفقیت کنید و در کم ترین زمان میوه دانه ای که کاشته اید را برداشت کنید پیشنهاد ما به شما ثبت شرکت ایلیا است زیرا رزومه های موفق مجتمع ثبتی ایلیا نمایانگر سال ها تخصص وکلای ثبتی و حقوقی خود در این زمینه است. با ما تماس بگیرید و دیگر نیازی به تشویش در زمینه ثبت شرکتها نداشته باشید. صفر تا صد امورتان را ما در کمتر از یک هفته به اتمام می رسانیم.

انواع شرکت ها و موسسات

شرکت سهامی خاص یکی از انواع اصلی شرکت هاست که ثبت این نوع شرکت با سرمایه تعیین شده انجام می‌شود. این نوع شرکت مسئولیت محدود ندارد و شرکا می‌توانند به تنهایی به اداره ثبت شرکت مراجعه کنند. در مقابل، شرکت با مسئولیت محدود دارای مسئولیت محدود و سرمایه تقسیم شده است این نوع شرکت تجاری بر اساس آمار های گرفته شده نوع پر ،متقاضی ترین نوع شرکت است که به آسانی می توان تنها با داشتن مدارک هویتی حداقل دو شریک و گواهی های مرتبط با عدم سوپیشینه، آدرس شرکت و مشخص کردن نوع امور تجاری آن را در اداره ی ثبت شرکت ها به ثبت رساند. بهترین راه برای تشکیل یک شرکت، مشاوره با اداره ثبت و دریافت توضیحات دقیق در مورد شرایط و مقررات آن است.

بهتر است به این موضوع توجه کنید که پس از انتخاب نوع شرکت، تمامی مدارک به اداره ثبت شرکتها ارسال می گردد.

در حالت کلی در اداره ثبت شرکت ها انواع مختلفی از شرکت ها قابلیت ثبت را دارند که نمونه های آن را می توان در 7 نوع شرکت تجاری گنجاند که در این بین موسساتی با هدفی به دور از تجارت تاسیس می شوند که به آن ها موسسات غیرتجاری گفته می شود.

ثبت انواع شرکت های تجاری شامل:

با توجه به این موضوع که پس از انتخاب نوع شرکت تجاری که بر طبق قانون دارای قوانین ثبتی متفاوت با یکدیگر هستند باید نوعی از شرکت ها را بیان کرد که این روزها به دلیل فنی شدن کارها در اداره ثبت به نام اشخاص با موضوع علم و فناور و خلاق به ثبت می رسند. شرکت دانش بنیان با این نام می توانند اموری مانند تجارت در حوزه علم و فناوری را به پیش ببرند و در اداره ثبت شرکتها به دلیل ماهیت و ساختار قانونی و سازماندهی شده پیشنهاد می شود در قالب شرکت سهامی خاص با حداقل با 5 شخص به ثبت برسند

ثبت شرکت دانش بنیان را می توانید  با شاخص تحقیق و توسعه بر اساس خلاقیت و داشتن امکان بازآفرینی در اداره ثبت شرکتهای منطقه خود تکمیل کرده و برای انجام این امر به مانند دیگر شرکتهای قابل ثبت در اداره ثبت شرکتها اقدام کنید.

انواع موسسات غیر تجاری شامل:

  • موسسه انتفاعی
  • غیرانتفاعی
انواع شرکت

ثبت شرکت در ایران

مراحل ثبت شرکت در تهران و سایر شهرهای ایران باید با دقت انجام شود. آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی از مراحل ضروری برای ثبت شرکت است. موضوع فعالیت شرکت های در ایران نیز باید با دقت مشخص شود تا پس از ثبت، مشکلی برای واگذاری مجوز فعالیت وجود نداشته باشد.

تاسیس شرکت ها در ایران باید در سامانه اداره ثبت انجام شود و در صورت نیاز به تشکیل شرکت باید مدارک به اداره ثبت شرکت ها ارسال گردد. مجتمع حقوقی ما این امکان را ایجاد کرده تا شرکت شما را به ثبت رساند و دیگر نیاز شما را به انجام امور مربوط به ثبت شرکتتان را برآورده کنید. با تعیین نوع شرکت در زمان ثبت می توانید به این نتیجه برسید که تفاوت شرکتها چیست و بر همان مبنا مدارک مربوط به ثبت شرکت را به صورت پست مدارک به اداره ثبت تحویل دهند.

هزینه ثبت شرکت در ایران

 هر اقدام قانونی برای تثبیت جایگاه تجاری و غیرتجاری باید با پرداخت هزینه ثبت یک شرکت انجام شود از این رو اگر نیاز به مواردی مانند انتخاب نام شرکت، موارد حقوقی شرکت ها و مزایای شرکتهای تجاری و میزان سرمایه شرکت که نیاز به آن دارید تا برآورد هزینه ثبت شرکت را انجام دهید باید با مجتمع حقوقی دارای تجربه موفق ثبتی در ارتباط باشید.

 لازم به ذکر است که بدانید تمامی امور ثبت شرکتها به صورت کاملا غیرحضوری انجام می شود و نیازی نیست که مراجعه به ارگانی داشته باشید و سیکل ثبت را در اداره بگذرانید. ثبت شرکت ها و موسسات هزینه هایی را هم با خود به همراه خواهد آورد که بخشی از آن مرتبط با حق الثبت تمبر، تدارک مدارک ثبتی، نوع شرکت و نیز به دستمزد و حق الوکاله وکیلی که اقدام به ثبت شرکت می کند وابسته است.

مشاوره رایگان در ثبت شرکت

اقدام به ثبت شرکت از خدمات حیاتی است که در فرآیند ثبت شرکت می‌تواند به ما کمک کند. مشاوران حقوقی نقش مهمی در این فرایند ایفا می‌کنند و گام به گام راهنمایی برای ثبت شرکت به همراه مشاوره ثبتی و حقوقی رایگان می‌تواند در انجام مراحل ثبت شرکت به ما کمک کند.

پیشنهاد ویژه ای برای شما داریم تا بتوانید به نحو احسنت شرکت خود را به ثبت رسانیده و به اعتبار کاری خود بیفزایید، فکر می کنید بهترین موسسه ثبت شرکت که می تواند با مشاوره  ثبتی و حقوقی خود راهی را برای شرکت در مناقصات بزرگ پیش روی شما قرار دهد چه ویژگی باید داشته باشد تا نیاز شما را از مراجعه مجدد به افراد ناشی و سواستفاده گر در این زمینه قطع کند. بهتر است بدانید که راهکار شما سنجش میزان موفقیت های موسسات حقوقی برای واسپاری امور ثبت شرکتهای شماست.

انتخاب نام شرکت یکی از موارد پر جستجو و نیازمند تفکر است که این روزها به دلیل روی آوردن افراد به اسامی خاص و لوکس توجه را به سمت خود جلب کرده. بهتر است این را بدانید که در انتخاب اسم شرکتتان هرچقدر زمان و وسواس به خرج دهید کم است زیرا پس از ثبت شرکت و افتادن نامتان بر زبان مشتریان آنگاه است که به اهمیت انتخاب نام مناسب برای شرکت پی میبرید و در صورت انتخاب نامی نامفهوم و نا متعارف افسوس آن را می خورید که کاش بیشتر زمان صرف انتخاب می کردم.

حال که اینجا هستید ما این مژده را به شما می دهیم که با تنها انتخاب نوع شرکتتان لیستی از هزاران نام قابل ثبت و لوکس امروزی برای نام گذاری را ما در اختیارتان خواهیم گذاشت تا سرلوحه کارتان و شروعی برای تاسیس شرکت تجاری که شما مالک آن هستید باشد.

جهت دریافت مدارک و هزینه های ثبت شرکت تماس بگیرید.

مسیر طی شده مشتریان ایلیا …

افتخار ما لبخند رضایت مشتریان است، خدمات ما تنها در امور ثبتی و حقوقی محدود نخواهد شد، ما در تمام مسیر موفقیت در کنارتان خواهیم بود.

سوالات اولیه ثبت شرکت

نخستین گام برای ثبت شرکت، انتخاب مشاوری کاردان و با تجربه برای راهنمایی دقیق شما برای انجام امور حقوقی می‌ باشد. همواره به یاد داشته باشید، مهمترین مسأله در ابتدای یک کسب و کار، انتخاب صحیح راه و شناخت موانع  می‌باشد. در این زمینه می‌توانید به صورت کاملاً قانونی بر مشاوره ویژه و رایگان ایلیا تکیه کنید.

بنابه قانون اداره ثبت شرکت‌ها حداقل سن برای ثبت شرکت ۱۸ سال تمام بوده که باید رعایت شود البته کسانی که اقدام به ثبت شرکت می‌کنند باید اهلیت داشته باشند یعنی از نظر فکری و عقلانی به رشد رسیده باشند. ملاک مهم در رشد عقلانی از نظر پزشکی قانونی ۱۸ سال می‌باشد. ولی در خصوص حضور افراد زیر ۱۸ سال می‌توان گفت آن‌ها می‌توانند در قالب سهامدار بدون عضویت در هیئت مدیره حضور داشته باشند.

هر کسب و کار تجاری که در حیطه‌ای غیر قانونی فعالیت کند موجب ضرر و زیان می‌شود. شرکت‌ها در صورتی که بتوانند در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رساند دارای هویت حقوقی شده و خواهد توانست از مزایا و تسهیلات بهره ببرند. بنا براین ابتدایی‌ترین لطمه‌ای که عدم ثبت شرکت‌ها ایجاد می‌کند، نداشتن هویت قانونی دارندگان کسب و کار است که این موضوع باعث عدم اطمینان اشخاص در انجام معاملات می‌شود.

در قانون تجارت شرکت را بدین صورت توصیف کرده‌اند که دو یا بیش از ۲ شخص با اجتماع در کنار هم با اهدافی مشخص اقدام به کسب و کار می‌کنند و فعالیت تجاری خود را هدفمند پیش می‌برند. از این رو نمی‌توان شرکت را تنها با یک شخص ثبت کرد زیرا قانونی آن را اعلام نکرده است.

هر شرکتی بنا به موضوع فعالیت و نوع شرکت تجاری که از میان ۷ نوع قابل ثبت می‌باشد متفاوت است. به عنوان مثال یکی از پر طرفدارترین شرکت‌های ثبتی با نام مسئولیت محدود با ۱۰۰ هزار تومان قابلیت ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها را دارد. برای شرکت‌های سهامی خاص همین میزان سرمایه اولیه نیاز است با این تفاوت که ۳۵% مبلغ را در ابتدا باید نزد بانک پرداخت و مابقی را سهامداران واریز کنند.

اگر تمایل دارید شرکت ثبت کنید اما زمان لازم برای رسیدگی و مراجعه به ادارات ثبت شرکت‌ها را ندارید این مژده را به شما می‌دهیم که می‌توانید شرکتی را از قبل ثبت شده و معتبر خریداری کنید و ادامه فعالیت تجاری را در قالب قانون ادامه دهید. این نکته را مد نظر قرار دهید که برای خرید یک شرکت را باید با راهنمایی و تخصص افراد مجرب و دارای دانش انجام دهید زیرا شرکت خریداری شده باید دارای کداقتصادی و مالیات و مفاصاحسابی برابر صفر داشته باشد تا بتواند انتقال به دیگری را انجام دهد.