درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکت سهامی خاص

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 4 آذر 1399


شرکت سهامی خاص از 3 نفر اعضا و دو بازرس به صورت حداقل تشکیل میشود یعنی میتوان تعداد اعضا را بیشتر کرد اما کمتر از 3 نفر اعضا امکان پذیر نیست .ثبت شرکت سهامی خاص مستلزم تسلیم اظهارنامه ضمیمه شده به اساسنامه و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین که به امضاء کلیه اعضا هیئت مدیره و سهامداران رسیده است می باشد.

 

تغییرات

 

شرکت سهامی خاص شرکتی می باشد که همه سرمایه و دارایی آن توسط سهامداران فراهم می شود.هم چنین در شرکت سهامی خاص مجمع عمومی وجود ندارد و تعداد شرکای آن نسبت به شرکت سهامی عام کمتر می باشد.در شرکت سهامی خاص ابلاغیه پذیره نویسی صادر نمی گردد و در هنگام ثبت باید 35 در صد از سرمایه در حساب مخصوصی سپرده گردد.اولین گام جهت ثبت شرکت جمع آوری اطلاعات در این خصوص می باشد شما میتوانید به منظور کسب اطلاع از مدارک ،شرایط و سرمایه شرکت سهامی خاص با ما تماس باشید.پ 

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص

 • حداقل سرمایه ثبت یک میلیون ریال.
 • حداقل تعداد سهام داران سه نفر.
 • بازرسین دو نفر.
 • محدودیتی برای مبلغ اسمی وجود ندارد.
 • سهام شرکت سهامی خاص بر خلاف سهامی عام، قابل عرضه در بورس نیست.
 • در شرکت سهامی خاص،مسئولیت هر یک از صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها است.
 • تمام سرمایه آن باید به وسیله موسسین تاسیس گردد(ماده 4 ل.ا.ق.ت) .

سرمایه شرکت سهامی خاص

سرمایه شرکت سهامی خاص حداقل 100 هزار تومان ( یک میلیون ریال ) است وعلاوه بر اعلام سرمایه باید 35 درصد از آن به بانک واریز و بلوکه شود که این 35 درصد از سرمایه پس از ثبت نهایی شرکت از بلوکه بانک خارج میشود.در صورتی که تمام سرمایه و یا قسمتی از آن به صورت غیرنقدی باشد باید کلیه آن تادیه شود و نحوه پرداخت آن در اظهارنامه قید گردد و چنانچه سهام شرکت سهامی خاص ممتاز باشد می بایست شرح امتیاز آن در اظهارنامه قید شود.
تذکر: پیش از ثبت شرکت سهامی خاص می بایست حداقل ۳۵٪ از سرمایه شرکت در حسابی به نام شرکت در آستانه ی تاسیس واریز شود و نمونه گواهی بانکی برای ثبت شرکت سهامی خاص ارائه شود. لازم به ذکر است که شرکت سهامی خاص را می‌توان پس از طی مراحلی به شرکت سهامی عام تبدیل نمود.

دریافت گواهی از بانک در تشکیل و ثبت شرکت سهامی خاص

در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دریافت گواهی از بانک در تشکیل و ثبت شرکت سهامی خاص و فرم ثبت شرکت سهامی خاص می توانید با ما تماس بگیرید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما در این مجموعه ثبتی بهره مند شوید.

انواع شرکت های سهامی خاص 

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص

 • کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضا سهامدار و بازرسین (کپی ها تماما باید برابر اصل باشند)
 •  امضاء کلیه صفحات اساسنامه به همراه اظهارنامه
 • ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل 35% سرمایه اولیه شرکت
 • مجوز (درصورت نیاز موضوع فعالیت به مجوز)
 • مدرک تحصیلی (در صورت نیاز موضوع به مدرک تحصیلی)

 

نام شرکت سهامی خاص

 • انتخاب اسم برای شرکت سهامی خاص به صورتی که اسامی باید دارای ریشه فارسی و از فرهنگستان ادب انتخاب شود به عبارتی دارای معنای فارسی باشد.
 • همچنین از اسامی خاص و عام در کنار هم استفاده شود از اسم شرکا برای شرکت استفاده نشود.
 • برای انتخاب نام شرکت سهامی خاص باید از چند سیلاب در کنار هم استفاده شود سیلاب ها (واژه ها) باید خاص وعام باشند
 •  
 • تذکر:هر شرکت باید به تجویز مفاد اساسنامه متناسب با نحوه تشکیل ، نوع سرمایه و موضوع فعالیت خود ، نامی تعیین کند تا بواسطه آن فعالیت و عملکرد خود را از دیگران تفکیک و متمایز نماید . در شرکت سهامی که بطور معمول نام شرکت متاثر از نوع فعالیت یا محل جغرافیایی استقرار و یا ترکیبی از هر دو موضوع است موارد ذیل باید رعایت شود .

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

در ابتدا ثبت ایترنتی شرکت سهامی خاص را در سامانه اداره ثبت اسناد و املاک انجام می دهید. اوراق تنظیم شده شامل ( اساسنامه، شرکتنامه، اظهارنامه ، صورتجلسه مجمع عمومی موسس) در سامانه بارگذاری کرده و گزینه تایید نهایی را انتخاب نمایید. بعد از اخذ نام شرکت افتتاح حساب بانکی شرکتی الزامی می باشد. سپس باید کلیه مدارک به اداره ثبت شرکتها تحویل داده شده وپیگیری های لازم انجام گردد. 

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص : کپی برابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضا هیئت مدیره و سهاداران و بازرسین. ارائه گواهی عدم سوپیشینه کیفری همه اعضای هیأت مدیره و بازرسان شرکت. ارائه گواهی بانکی مبنی بر واریز حداقل 35 درصد سرمایه شرکت . چنانچه موضوع فعالیت شما نیازمند مجوز باشد ارائه مجوز یا موافقت اصولی الزامی می باشد.

زمان ثبت شرکت سهامی خاص

مدت زمان ثبت شرکتها با عنایت به نوع و موضوعات فعالیت شرکتها متغییر می باشد.اما برای شرکتهای سهامی خاص در صورتی که موضوع پیشنهادی متقاضیان ثبت شرکت سهامی خاص نیازمند کسب مجوز نباشد ،حدود 25 الی 30 روز کاری زمان لازم است.

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص

هزینه ی ثبت شرکت را نوع نیاز ومیزان پارامترهای درخواستی شما موکل گرامی معین می سازد. بطور مثال میزان سرمایه ی شرکت ، نوع موضوع ، تعداد اعضا ،میزان کاراکترهایی که در فعالیت شرکت ذکر میشود،حق الثبت شرکت وحق الدرج آگهی روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و روزنامه کثیر النتشار از این پارامترها محسوب میشود . جهت اطلاع از هزینه کامل می توانید مقاله هزینه ثبت شرکت را مطالعه نمایید..

مدارکی که باید توسط اعضای شرکت سهامی خاص تکمیل و امضا گردد به شرح ذیل می باشد:

 • تکمیل و تدوین و امضای دونسخه از اظهارنامه توسط شخص سهامداران
 • امضای دونسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسس توسط شخص سهامداران
 • امضای دو نسخه صورتجلسه هیئت مدیره توسط شخص مدیران
 • تکمیل و امضای تمام صفحات اساسنامه توسط کلیه ی سهامداران
 • کپی شناسنامه کلیه ی سهامداران و بازرسان
 • گواهی بانکی دال بر پرداخت 35%سرمایه که بعد از گرفتن نام از اداره ثبت شرکتها ارائه می گردد.

• نکته :در صورتی که تمام یا بخشی از سرمایه به شکل آورده غیر نقدی باشد کارشناس رسمی دادگستری ملزم به ارائه ی تقویم می باشد.

• نکته:اموال غیر منقول نیز بایستی اصل سند مالکیت را بهمراه داشته باشد و تحویل ادراه ثبت شرکتها بدهد.

توضیحات ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها است.به موجب ماده 2 لایحه مزبور"شرکت سهامی،شرکت بازرگانی محسوب می شود، در صورتی که موضوع عملیات آن،بازرگانی نباشد".بنابراین،شرکت سهامی به محض تشکیل و ثبت،در زمره شرکت های تجاری قرار می گیرد.

هر چند که برای انجام امور غیر تجاری،مانند خرید و فروش آپارتمان،تاسیس شده باشد و با توجه به اینکه موضوع شرکت های تجاری دیگر،باید حتماَ امور تجاری باشد،تا شرکت بازرگانی محسوب گردند،لذا می توان گفت که لایحه اصلاح قانون تجارت،در مورد شرکت های عام و خاص،قائل به استثنا شده و به این طریق خواسته است با وسعت بخشیدن به زمینه های فعالیت،موجبات بیشتر تشکیل آن ها،بخصوص تشکیل شرکت سهامی عام را که در آن سرمایه های کوچک از راه خرید سهام،امکان مشارکت و جریان پیدا می کند،فراهم آورد.

در شرکت سهامی تعداد شرکا نباید از سه نفر کمتر باشد. شرکت سهامی به دو نوع تقسیم می شود:شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص

تشکیل شرکت سهامی خاص

قانونگذار برای تاسیس شرکت سهامی خاص تشریفات ساده ای را در ماده 20 لایحه قانونی 1347 مقرر کرده است.در ماده مزبور،اقدامات ذیل برای تشکیل شرکت کافی تلقی شده است:

1.امضای اساسنامه

شرکای شرکت سهامی خاص باید شخصاَ یا از طریق وکیل،اساسنامه شرکت را امضا کنند.تهیه طرح اساسنامه و تصویب بعدی آن ضروری نیست،به دلیل آنکه برخلاف آنچه در مورد شرکت سهامی عام صدق می کند،در شرکت سهامی خاص اصولاَ دوره تاسیس وجود ندارد و بنابراین،تدوین طرح اساسنامه که در شرکت سهامی عام وسیله ای است برای مطلع کردن پذیره نویسان از ماهیت شرکتی که قرار است ایجاد شود،در این جا علت وجودی ندارد

2.تعهد سرمایه

حداقل سرمایه شرکت سهامی خاص یک میلیون ریال است که باید تماماَ تعهد شود و دست کم 35 درصد آن به حسابی که در بانک افتتاح می شود واریز گردد.هر گاه قسمتی از سرمایه به صورت آورده غیرنقدی باشد،آورده مزبور باید به طور کامل تسلیم و تقویم شود.ارزیابی آن نیز باید با جلب نظر کارشناس رسمی وزارت دادگستری صورت گیرد.مع ذلک،تصویب ارزیابی مزبور،آن طور که در مورد شرکت سهامی عام مصداق دارد،در شرکت سهامی خاص مطرح نیست؛زیرا در این نوع شرکت تشکیل مجمع عمومی موسس الزامی نیست.در ماده 82 لایحه قانونی 1347 ضمن بیان این نکته مقرر شده است:«نمی توان آورده غیرنقدی را به مبلغی بیش از ارزیابی کارشناس قبول نمود.»این اقدام برای حفظ حقوق اشخاص ثالث است؛زیرا ممکن است با توافق شرکا بر سر ارزیابی آورده غیر نقدی،اشخاص ثالث متضرر شوند.

تعهد شرکا به پرداخت سرمایه در شرکت سهامی خاص شکل خاصی ندارد و برخلاف آنچه در مورد شرکت سهامی عام در سایر مقالات قبلی گفته شد،شرکا نیاز ندارند مانند پذیره نویسان شرکت سهامی عام ورقه تعهد سهم را امضا کنند.مع ذلک،تعهد آن ها ممکن است به صورت ورقه تعهد هم باشد؛برای مثال،در مواقعی که شرکا از یکدیگر دورند و می خواهند شرکت را به سرعت تشکیل دهند می توانند برای کسب تعهد از یکدیگر از این وسیله استفاده کنند.با این حال،در حین ثبت شرکت،همه آنان باید اظهارنامه مشعر بر تعهد کلیه سهام را امضا کنند،والا مدارک ثبت شرکت ناقص خواهد بود.(بند 2 ماده 20 لایحه قانونی 1347)

3.انتخاب مدیران و بازرسان

شرط دیگر تشکیل شرکت سهامی خاص انتخاب مدیران و بازرسان شرکت است که لازم نیست در مجمع عمومی موسس برگزیده شوند.اما،طبق قسمت اخیر ماده 17 لایحه قانونی 1347 - که در مورد شرکت سهامی عام لازم الاجرا است – مدیران و بازرسان شرکت باید به طور کتبی قبول سمت کنند.

نکته : اگر در نام شرکت از عبارت " سهامی خاص" استفاده نشده باشد، قانونگذار ضمانت اجراء آن را بیان ننموده است. اما در صورت تخلف از این امر می توان با قیاس شرکت های سهامی و شرکت های بامسئولیت محدود، بیان نماییم که همانگونه که در شرکت های بامسئولیت محدود عدم ذکر عنوان " بامسئولیت محدود " بنا بر ماده 95 ق. ت موجب می گردد که مسئولیت شرکاء این شرکت در برابر اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی گردد، در شرکت های سهامی نیز عدم قید عبارت " شرکت سهامی خاص" موجب می گردد که مسئولیت سهامداران شرکت مزبور در برابر اشخاص ثالث تضامنی باشد.

مقررات مربوط به تشکیل شرکت سهامی خاص، ساده تر از شرکت سهامی عام می باشد. برای تاسیس و به ثبت رسیدن شرکت سهامی خاص، مقنن تسلیم مدارک ذیل را به مرجع ثبت شرکت ها کافی می داند.

مدارک تاسیس شرکت سهامی خاص

 • اظهارنامه دونسخه
 • اساسنامه دو نسخه
 • گواهی بانکی دال بر واریز 35% سرمایه
 • کپی شناسنامه سهامداران و بارسان
 • صورتجلسه مجمع عمومی موسس و هیان مدیره

نمونه گواهی بانکی برای ثبت شرکت سهامی خاص

سازمان بورس و اوراق بهادار

ادارة نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه­ ای

بدین وسیله گواهی می‌شود، حساب [عنوان حساب] به شمارۀ [شمارۀ حساب] به نام شرکت [نام شرکت] سهامی عام در شرف تأسیس، که نزد شعبۀ [نام شعبۀ بانک] کد [کد شعبه] بانک [نام بانک] افتتاح گردیده، برای انجام پذیره‌نویسی سهام شرکت یادشده، اختصاص یافته است. در رعایت مفاد تبصرۀ 3 مادۀ 23 قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران، از زمان افتتاح حساب، استفاده از وجوه تأدیه شده در این حساب تا زمان اعلام کتبی سازمان بورس و اوراق بهادار، امکان‌پذیر نمی‌باشد.

ماندۀ این حساب در تاریخ صدور این تأییدیه، مبلغ [ماندۀ حساب در زمان صدور تأییدیه] ریال می‌باشد. 

 

                                                                                                مهر و امضای شعبه

 

تفاوت و تشابه شرکتهای خاص و با شرکت مسئولیت محدود

 • تعداد شرکا در شرکت با مسئولیت محدود اقلا 2نفر می باشد و در ثبت شرکتهای سهامی خاص اقلا 3 نفر می باشد.
 • اقل سرمایه در ثبت شرکتهای سهامی خاص و شرکتهای با مسئولیت محدود یک میلیون ریال می باشد.
 • در ثبت شرکتهای سهامی خاص می بایست 35%سرمایه واریز به بانک شود گواهی بانکی دال بر انجام این امر ارائه گردد.35%مابقی در تعهد سهامداران می باشد.اما در شرکتهای با مسئولیت محدود کل سرمایه تحویل مدیر عامل داده می شود و اقرار مدیر عامل مبنی بر دریافت سرمایه کفایت می کند.
 • انتخاب بازرس اصلی و علی البدل در ثبت شرکت سهامی خاص کاملا اجباری می باشد در حالیکه در شرکتهای با مسئولیت محدود این امری ست اختیاری.
 • طول دوران مدیریتی در شرکتهای سهامی خاص 2 سال و برای شرکت با مسئولیت محدود ،نامحدود در نظر گرفته شده است.البته شرکا در شرکتهای با مسئولیت محدود می توانند سقفی را برای آن در نظر بگیرند.
 • انتخاب روزنامه کثیرالانتشار همچون انتخاب بازرس در شرکتهای سهامی خاص الزامی ودر شرکتهای با مسئولیت محدود اختیاری می باشد.
 • شرایط احراز حد نصاب در مجامع عمومی در شرکت سهامی خاص آسان تر از شرکت های با مسئولیت محدود می باشد.
 • مجامع در شرکتهای سهامی خاص با نظارت هیئت رییسه برگزار می شود و در شرکتهای با مسئولیت محدود که شرکا بیش از 12 نفر باشند تحت نظارت هیئت نظار برگزار و تشکیل می گردد.
 • افزایش سرمایه در ثبت شرکتهای سهامی خاص و با مسئولیت محدود کاملا اختیاری می باشد.
 • سرمایه در شرکتهای با مسئولیت محدود به سهام یا قطعات سهام تبدیل نمی شود اما در شرکتهای سهامی خاص به ورقه های سهام منقسم میگردد.مسئولیت سهامداران و شرکا در برابرقروض و بدهی های شرکت محدود به میزان سرمایه و یهم الشرکه هایشان می باشد.
 • مدیران در شرکتهای سهامی خاص می بایست الزاما از سهامداران باشند یا اینکه تعداد سهامی که به شکل وثیقه در متن اساسنامه تعیین کرده اند را به صندوق شرکت بسپارند.در حالیکه در شرکتهای با مسئولیت محدود مدیران به شکل موظف یا غیر موظف ،برای مدت زمانی محدود یا نامحدود، از شرکا یا خارج از شرکا منتخب می گردند.
 • در شرکتهای سهامی خاص تعداد سهام معرف میزان سود می باشد.در شرکتهای با مسئولیت محدود نیز به نسبت سهم الشرکه ،سود منقسم میگردد. ثبت شرکت سهامی خاص.
 • در شرکت سهامی خاص حق رای با توجه به تعداد سهام ها صورت می پذیرد و در شرکت های با مسئولیت محدود با عنایت به میزان سرمایه.
 • آورده های غیر نقدی در شرکت با مسئولیت محدود توسط خود اشخاص شرکا و در ثبت شرکت سهامی خاص توسط کارشناس رسمی دادگستری صورت می گیرد.

تغییر در آدرس شرکت های سهامی خاص

 • الف-تشکیل جلسه مجمع عمومی فوق العاده و تنظیم صورت جلسه که به امضای هیات رئیسه رسیده باشد.
 • ب-رعایت تشریفات دعوت بر اساس قانون تجارت و اساسنامه شرکت.قابل ذکر است هر گاه اختیار تغییر محل شرکت در اساسنامه به هیات مدیره شرکت تفویض شده باشد،هیات مدیره با تنظیم صورت جلسه نسبت به ثبت تغییر محل شرکت اقدام می کند.چنانچه تغییر محل شرکت از یک شهرستان به شهرستان دیگر باشد،باید پرونده شرکت به شهرستان مربوطه با درخواست هیات مدیره با تصویب و تنظیم صورت جلسه ارسال شود.

افزایش سرمایه در شرکتهای سهامی خاص

افزایش سرمایه به تصمیم مجمع عمومی فوق العاده صورت می گیرد. مادام که سرمایه قبلی شرکت تماماً تادیه نشده است، افزایش سرمایه تحت هیچ عنوانی مجاز نخواهد بود. مجمع عمومی فوق العاده می تواند به هیات مدیره اجازه دهد که ظرف مدت معینی که نباید از پنج سال تجاوز کند، سرمایه شرکت را تا میزان مبلغ معینی به یکی از طرق مذکور در فوق افزایش دهد.

لازم است ذکر شود که به تصریح قانون، اساسنامه شرکت نمی تواند متضمن اختیار افزایش سرمایه برای هیات مدیره باشد.

هیات مدیره در هر حال، خواه در اجرای تصمیم مجمع عمومی فوق العاده و خواه با استفاده از اجازه ای که مجمع مذکور به وی داده است، در هر نوبت پس از عملی ساختن افزایش سرمایه، مکلف است حداکثر ظرف یک ماه مراتب را ضمن اصلاح اساسنامه و قید سرمایه جدید به جای سرمایه ثبت شده، به مرجع ثبت شرکت ها اعلام کند تا پس از ثبت، جهت اطلاع عموم آگهی شود.

نمونه آگهی دعوت تشکیل مجمع عمومی فوق العاده در شرکت سهامی خاص

طبق ماده 95 و 96 لایحه اصلاحی قانون تجارت دستور مجمع عمومی عادی و یا مجمع عمومی فوق العاده در درخواست نامه آمده است.

بسمه تعالی

بدینوسیله از کلیه شرکاء/ سهامداران شرکت …………………………… سهامی خاص به شماره ثبت …………………………… شناسه ملی …………………………… دعوت به عمل می آید تا در جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت که در ساعت …………… مورخ ………………… و جلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده که در ساعت …………… در محل شرکت تشکیل می شود حضور بهم رسانند.

دستور جلسه مجمع عمومی فوق العاده

۱ـ

۲ـ

۳ـ

دستور جلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده

۱ـ

۲ـ

۳ـ

هیئت مدیره

توجه به موارد زیر ضروری می باشد :

 • از زمان انتشار آگهی تا تشکیل مجمع بایستی حداقل 10 روز و حداکثر 40 روز بگذرد.
 • تمام اطلاعات مربوط به زمان و مکان دقیق تشکیل مجمع بایستی اعلام گردد.
 • اطلاع رسانی موارد لازم در همان اطلاعیه.
 • تعیین دستور جلسه مجمع.
 • سمت شخص دعوت کننده مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده و مجمع عمومی فوق العاده بایستی تعیین شود.
 • تغییرات مورد نظر به صورت 2 صورت جلسه متمایز ارائه شود.

نمونه صورت جلسه هیئت مدیره در خصوص تغییر محل شرکت سهامی خاص

جلسه هیات مدیره شركت                             سهامی خاص ثبت شده به شماره                       با حضور كلیه / اكثریت اعضا در تاریخ                                  ساعت                      در محل قانونی شركت  تشكیل  و تصمیم ذیل اتخاذ گردید.

الف: با عنایت به اختیار حاصله از تبصره                           ماده                                       اساسنامه شركت تصویب شد. آدرس قانونی شركت از                            خیابان                                 كوچه                        پلاك                         كد پستی                  به آدرس                                     خیابان                                   كوچه                         پلاك                        كد پستی                    تغییر یابد.

ب: به خانم / آقای                                          احدی از مدیران یا سهامداران یا وكیل رسمی شركت وكالت داده میشود كه ضمن مراجعه به اداره ثبت شركت ها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت و امضا ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.

امضا اعضای هیئت مدیره

1-                                                   2-                                        3-                                          4-

تذكرات:

1-در صورتی كه جلسه با حضور اكثریت اعضا تشكیل شده  رعایت مقررات اساسنامه شركت و لایحه اصلاحی قانونی تجارت در خصوص دعوت الزامی است.

2- صورتجلسه حداكثر ظرف یك ماه از تاریح تشكیل جلسه تحویل اداره ثبت شركت ها شود.

3-صورتجلسه در چند نسخه تهیه و به امضای اعضای هیات مدیره برسد و یك نسخه از آن تحویل اداره ثبت شركت ها شود.

 اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص

بسمه تعالی
1- نام شركت: ……………………………………. (سهامی خاص).                    
2- موضوع شركت: ……………………………….
3- مبلغ سرمایه شركت و تعیین مقدار نقد و غیر نقد آن به تفكیک و تعداد سهام بانام و بی نام و مبلغ اسمی آنها و در صورتی كه سهام ممتاز مورد نظر باشد، با تعیین خصوصیات و امتیازات اینگونه سهام: سرمایه شركت مبلغ ………… ریال نقد و مبلغ 0 ریال غیر نقد ، …………… ریالی بانام و منقسم به ………. سهم ……………. ریالی با نام می باشد.
4-  میزان سهام و تعهد هر یک از موسسین و مبلغی كه پرداخت كرده اند با تعیین شماره حساب و نام بانكی كه وجوه پرداختی در آن واریز شده است، در مورد آورده غیرنقدی یعنی اوصاف و مشخصات و ارزش آن به نحوی كه بتوان از كم و كیفیت آورده غیرنقدی اطلاع حاصل نمود.
مبلغ ………………… ریال بابت سرمایه شركت طی گواهی بانک …………………. و شماره حساب ……………………. به تاریخ …………………… پرداخت گردیده و مبلغ ………………… ریال در تعهد سهامداران می باشد.
مشخصات آورده غیرنقدی: ندارد / دارد (با ذکر مشخصات دقیق آورده های غیر نقدی).
5- مركز اصلی شركت: ………………………………
کدپستی: …………………………………………….
6- نشانی كامل شعب و كدپستی شركت و نام مدیران آن: ندارد / دارد (با ذکر مشخصات کامل نشانی، کدپستی شعب و نام مدیران آن).
7- مدت شركت از تاریخ ثبت به مدت: تاریخ ثبت شركت از ……………… به مدت نامحدود / محدود (با ذکر دقیق مدت).
8- مدیران شركت و اشخاصی كه حق امضاء دارند:
آقای / خانم ………………… به سمت مدیرعامل، آقای / خانم ………………… به سمت رئیس هیات مدیره، آقای / خانم ……………… به سمت نائب رئیس هیات مدیره برای مدت ………………………… انتخاب گردیدند.
9- كلیه اسناد و اوراق تعهدآور شرکت و چک و بروات و سفته ها و سایر اوراق عادی و تجاری با امضای هر یک از اعضا هیات مدیره به تنهایی همراه با مهر شرکت معتبر خواهد بود.
نکته مهم: این ترتیب وضعیت حق امضا در شرکت بصورت نمونه و مثالی ذکر شده و شما برای مطالعه دقیق وضعیت حق امضا در شرکت می توانید با کلیک بر روی آن مقاله مرتبط با آن را مطالعه فرمایید.
10- نام مدیرعامل ، شماره ملی و حدود اختیارات آن در شركت
آقای / خانم ………………… با كد ملی ………………………  به نشانی: ……………………………
کدپستی: …………………………
حدود اختیارات: طبق اساسنامه.
11- بازرسان اصلی و علی البدل شركت:
آقای / خانم …………………… با شماره ملی ……………………..  به نشانی: …………………………. کدپستی: …………………………….. به سمت بازرس اصلی و آقای / خانم ……………….. با شماره ملی …………………… به نشانی: …………………………… کدپستی : ………………………….. به سمت بازرس علی البدل شركت برای مدت ……………….. انتخاب گردیدند.
12- اساسنامه شركت مشتمل بر 64 ماده و 12 تبصره می باشد كه در جلسه مورخ ……………… ساعت ………. به تصویب رسیده است.
13- نام روزنامه های كثیرالانتشار شركت جهت درج آگهی …………………. انتخاب گردید.
14- هویت كامل و اقامتگاه موسسین و تعداد سهام بانام و بی نام و سهام ممتاز و محل امضاء موسسین:
الف- اشخاص حقیقی:
1. نام و نام خانوادگی ……………. به شماره ملی …………….. تعداد سهام ….. سهم بی نام /  با نام عادی / ممتاز ، به نشانی : ……………………… کدپستی: ……………….
2. نام و نام خانوادگی ……………. به شماره ملی …………….. تعداد سهام ….. سهم بی نام /  با نام عادی / ممتاز ، به نشانی : ……………………… کدپستی: ……………….
3. نام و نام خانوادگی ……………. به شماره ملی …………….. تعداد سهام ….. سهم بی نام /  با نام عادی / ممتاز ، به نشانی : ……………………… کدپستی: ……………….
4. نام و نام خانوادگی ……………. به شماره ملی …………….. تعداد سهام ….. سهم بی نام /  با نام عادی / ممتاز ، به نشانی : ……………………… کدپستی: ……………….
ب- اشخاص حقوقی: ندارد / دارد (با ذکر دقیق مشخصات شخصیت حقوقی و ذکر مشخصات نماینده آن).

 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت شرکت سهامی خاص

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
محمد رحیمی
سلام وقت بخیر سال نو مبارک،من قصد دارم شرکت سهامی خاص تاسیس کنم و سهام دارانش و بازرسین اعضای خانواده خودم هستن ،این شرکت برای صادرات و بسته بندی زعفران هست سوال من اینه ک اگر من سرمایه رو 10میلیون تومن یا 1میلیون تومن قرار بدم ،بعدا برای صادرات ب مشکل نمیخورم،چون شرکت خانوادگی هست اهمیتی داره اون سرمایه ؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام سرمایه شرکت روی اعتبار شرکت تاثیر داره و ربطی به خانوادگی بودن شرکت ندارد. به علاوه این مورد رو در نظر داشته باشید که در شرکت های سهامی خاص باید حتما بازرسان با هیئت مدیره فامیل نباشند
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام سرمایه شرکت روی اعتبار شرکت تاثیر داره و ربطی به خانوادگی بودن شرکت ندارد. به علاوه این مورد رو در نظر داشته باشید که در شرکت های سهامی خاص باید حتما بازرسان با هیئت مدیره فامیل نباشند
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید