لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

مراحل ثبت برند در استان البرز


مراحل ثبت برند در استان البرز

ثبت علامت تجاری اختیاری است و ودر حال حاضر به جز استثنائات معدودی که به تصویب هیات وزیران رسیده است الزامی برای ثبت نشان تجاری در قانون وجود ندارد. بنابراین علاقمندان به ثبت علامات تجاری پس از تکمیل مدارک مورد نیاز و ثبت اظهارنامه علامات تجاری و نیز تایید کارشناسان اداره مالکیت های صنعتی، مالک انحصاری علامت و نشان تجاری خود خواهند بود. قابل توجه است که مرجع صدور وتایید گواهینامه علائم تجاری در ایران اداره مالکیت های صنعتی است . در اینجا مراحل ثبت یک علامت تجاری مختصرا شرح می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت برند برروی لینک آن کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز ثبت علامت تجاری در استان البرز

 1. گرفتن اسکن از مدارک اعلام شده و لوگوی مورد نظر.
 2. طراحی یک لوگو یا نشان در ابعاد 10*10 سانتی متر.
 3. ورود به سامانه اداره مالکیت های صنعتی به آدرس.
 4. تکمیل فرم های الکترونیکی حاوی اطلاعات خواسته شده و بارگذاری مدارک.
 5. تعیین کالا ها و طبقات کالایی که مورد درخواست شماست.
 6. پرداخت هزینه های اولیه که بصورت الکترونیکی در سایت موجود است.

پس از انجام این مراحل،سیستم به شما یک کد رهگیری اختصاص می دهد و شما از طریق پیامک در جریان مراحل آتی ثبت برند قرار خواهید گرفت .از آنجا که در سراسر کشور فقط در اداره مالکیت های صنعتی مجری امر ثبت و اعترضات ثبتی علامت تجاری است. نباید متوقع بود که بلافاصله پس از از مرحله سامانه ایی کارشناسان اداره آنرا بررسی نمایند. بلکه تقاضای شما در نوبت انتظار قرار خواهد گرفت.

پس از بررسی کارشناسی و انطباق علامت و لوگوی تجاری شما با ضوابط حقوقی یکی از حالات زیر متصور خواهد بود .

 1. ابلاغیه رفع نقص : اگر مدارک ارسالی با محتوای اظهارنامه الکترونیکی دارای نقص باشد مهلت یک ماهه رفع نقص به شما داده می شود که نواقص را برطرف سازید.
 2. ابلاغیه رد : بخشی از موارد خواسته شده: چنانچه ثبت لوگوی شما در بخشی از کالاها وخدمات درخواستی ممکن نباشد (مثلا قبلا به ثبت رسیده باشد)
 3. ابلاغیه رد اظهارنامه :درصورت عدم رعایت منطوق قانون درمورد ضوابط حاکم تعیین نام و نشان تجاری ویا اینکه ثبت علامت به نام دیگری سابقا انجام شده باشد.
 4. اجازه انتشار آگهی : دراین مورد مطابق ماده 120 قانون ثبت علائم و اختراعات اداره مالکیت های صنعتی با هزینه شما اقدام به انتشار آگهی در روزنامه رسمی می کند که چنانچه علامت ثبت شده دارای معارض بود اعتراض خود را اعلام کند.

در این صورت شخص معترض در مهلت تعیین شده با مراجعه به اداره مذکور نکات اعتراضی خود را اعلام می نماید .اداره نسخه ایی از اعتراض را به متقاضی ابلاغ میکند وی مکلف به پاسخگویی در این خصوص است وچنانچه پاسخی ارائه ندهد تقاضای وی مردود خواهد بود و در صورت پاسخگویی اداره مالکیت صنعتی سرانجام تصمیم به پذیرش تقاضا یا رد تقاضا خواهد نمود .

با گذشت مدت 30 روزه از تاریخ انتشار روزنامه ی اول و عدم اعتراض و یا پاسخگویی مستدل به اعتراض اداره مالکیت های صنعتی علامت مورد تقاضا را ثبت میکند و از این تاریخ متقاضی مالک علامت شناخته شده و از تمام حقوق مالک انحصاری برخوردار است . ثبت این علامت در این اداره مجددا به نشر روزنامه رسمی آگهی سایرین می رسد و پس از انتشار روزنامه ی دوم اداره مالکیت های صنعتی اقدام به صدور گواهینامه ثبت علامت تجاری به نفع مالک مینماید.

نکاتی در مورد ثبت علائم تجاری در کرج و استان البرز

 1. در تمامی مراحل صدور گواهینامه علامت تجاری پرداخت های مالی توسط متقاضی و بدون استرداد خواهد بود.
 2. موارد اجبااری ثبت علامت داروهای اختصاصی (اسپلیا لیته )استعنال طبی موادغذایی که در پوشش مخصوص نگهداری شود نوشیدنی های گاز دار لوازم آرایشی که مستقیما روی پوست استعمال می گردد.
 3. اگر علامت تجاری لاتین باشد متقاضی ملزم به ارائه کارت بازرگانی است.

مدت اعتبار قانونی علائم ثبت شده:

اعتبار گواهینامه ثبت علائم 10 ساله است و آغاز مهلت از روز ارسال اظهار نامه محسوب می شود.وپس از انقضای این مدت 6 ماه دیگر به متقاضی ارفاق گردیده و امکان تمدید در نظر گرفته شده است که با پرداخت جریمه تاخیر از سوی متقاضی ،تمدید صورت میگیرد.

مجتمع ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن دپارتمان تخصصی ثبت علامت تجاری و با حضور مشاوران حقوقی و ثبتی کارآزموده یکی از بهترین راهنمایان شما متقاضیان محترم می باشند. همین حالا با مشاورین مجرب و کارآزموده ما درتماس باشید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

انواع نام بازرگانی تجاری ( برند )

انواع نام بازرگانی تجاری ( برند ) - برای انتخاب نام تجارتی ممکن است از نام کوچک (نام شخصی) نام خانوادگی خود تاجر یا نام خانوادگی غیر(ثالث) ویا نام فانتزی یا عناوین دیگر استفاده شود.

قدرت نام های تجاری تخصصی

نام های تجاری در اصل، علامت های غیر احساسی هستند؛ تبلیغ کنندگان با استفاده از تبلیغ سعی دارند که این علائم تجاری را به نمادهایی که برخی تداعی های ذهنی را گرد هم جمع می کند، تبدیل کنند

🥇مدارک ثبت برند【مدت زمان ثبت برند ✔️】

نام تجاری ، مدت زمان ثبت برند، مدارک ثبت برند، مدارک لازم برای ثبت برند ،مدارک جهت ثبت برند ، مدارک لازم برای ثبت لوگو

ثبت اینترنتی برند 🥇【ثبت آنلاین برند ✔️】

ثبت برند اینترنتی ، ثبت اینترنتی برند ، ثبت برند ایلیا ، ثبت برند ،قوانین تجارت برای ثبت برند ، مراحل ثبت برند

برند چیست؟

برند چیست؟ - تعریف برند - محبوبیت برند عبارت است از میزان علاقه ای که مصرف کننده در قیاس با دیگر رقبا نسبت به برند ابرازمی دارد.هویت تجاری به روشهای گوناگون توسط مشتریان تجربه و مورد شناسائی قرار می گیرد، که از آن جمله می توان به محصولات ،بسته بندی، قیمت، شیوه های ترویج ، و نیروهای فروش، اشاره نمود.

استعلام برند

توضیحات کامل درباره استعلام برندهای ثبت شده به همراه استعلام برند

ثبت برند

اصل و شروع یک فعالیت اقتصادی بعد از انتخاب نوع و زمینه تجارت ، انتخاب نام برند مناسب برای آن کسب و کار و به عبارتی انتخاب نام تجاری است - حال ثبت برند تجاری ( علامت تجاری ) به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسند که هرکدام از آنها مدارک متفاوتی را لازم دارد همچنین هزینه ی واریزی ثبت برند متفاوت است.

ثبت برند بین المللی🥇

ثبت برند بین المللی ، ثبت برند در خارج از کشور ، مزایای ثبت بین المللی برند ، هزینه ثبت برند بین المللی ، کشورهای عضو سیستم بین المللی مادرید

ارزانترین ثبت برند ✔️

برای ثبت برندو انجام امورات ثبتی و حقوقی خود باید با اشخاص مجرب و کاربلد در مجتمع متخصص در امر ثبت برند در ارتباط باشید. برای اطلاع از بهترین موسسه ثبت برند در کشور باید به رزومه آن ها توجه کنید .

نشان تجاری

نشان تجاری با هدف متمایز نمودن کالاها و محصولات صنعتی و یا خدماتی مورد استفاده قرار می گیرند و موسسه ثبتی حقوقی ایلیا خدمات ثبت نشان تجاری را ارائه می دهد

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید