جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت برند در البرز

ثبت برند در البرز

داشتن مهارت در زمینه ثبت برند و علامت تجاری در یک کسب و کار نقش مهمی را در حیات یک حرفه ایفا می کند. ثبت برند در البرز دارای سلسله مراحل و مدارکی است که در ادامه به به طور کامل خواهید خواند.

مراحل ثبت برند در البرز

به هر علامتی اعم از اسم، رنگ، حرف، شکل، نماد و غیره که سبب متمایز شدن محصولات و خدمات تولید کننده با تولید کننده دیگر می شود، برند گفته می شود.

در ابتدا برای ثبت برند در البرز به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه و در قسمت ثبت علائم تجاری و ثبت نام متقاضی مراجعه و در قسمت مربوط به درج اظهارنامه ثبت برند، اظهارنامه مربوطه را وارد کرده سپس تمامی مشخصات یک برند را که شامل نمونه برند مورد نظر می باشد را در سایت ارائه می کنید و تمامی مشخصات متقاضی ثبت علامت تجاری در البرز را نیز در همین سایت ارائه و درج می کنید.

بدین ترتیب با ارائه اظهارنامه و مشخص کردن نوع آن در سایت اداره مالکیت صنعتی فرد حقیقی یا حقوقی را در سایت مشخص می کنید. در این میان در صورتی که امور ثبتی توسط وکیل انجام شود باید گواهی وکالت و نیز مشخصات وی نیز تسلیم گردد.

با ارائه مدارک بازگو شده، تمامی آن ها توسط بازرسین بررسی شده و بدین ترتیب پس از 30 تا 45 روز گواهی تایید یا رد صلاحیت مدارک برای تقاضی ارسال می گردد.

در صورت عدم صلاحیت باید در زمان مشخص مدارک را تکمیل و ارائه دهید. اما در صورت تایید مدارک ارسالی ثبت برند برای متقاضی نامه ای برای انتشار اولین اگهی برند در روزنامه رسمی ارسال می گردد.

متقاضی با پرداخت هزینه های ثبتی در اداره مالکیت صنعتی آن را به تایید رسانده و انتشار می یابد. هم چنین برای پیگیری پرونده ثبت برند خود در البرز تنها با ورود به سایت اداره مالکیت صنعتی امکان خواهد پذیرفت.

هم چنین تمامی امور انجام شده به متقاضی از طریق ارسال پیامک به شماره مندرج در اداره مالکیت صنعتی ارسال می شود. وی را از مراحل انجام امور ثبتی در اداره ثبت مطلع خواهد کرد.

در این بین علامت برای دومین بار در روزنامه رسمی انتشار یافته تا در صورت اعتراض به آن یا عدم اعتراض از سوی اشخاص دیگر اقدامات مربوط به اثبات آن انجام گیرد.

در انتها نیز با مراجعه شخصاً و یا از طریق وکیل ثبت برند در گام انتهایی به اداره مالکیت در استان تهران برند شما با شناسه مربوط به خود به ثبت می رسد و شما می توانید بر طبق آن تبلیغات گسترده خود را انجام داده و خود را به جامعه بشناسانید.

ثبت برند در البرز

مدارک لازم جهت ثبت برند در البرز

الف- شخص حقیقی

 • نسخه ای از مشخصات شخصیت حقیقی شامل: شناسنامه ، کارت ملی.
 • رونوشت از کارت بازرگانی در صورت وجود حروف لاتین
 • مجوز فعالیت مانند: جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب و هر نوع گواهی فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی برای محصول یا شرکت صادر شده باشد.
 • ارائه طرح از برند مربوطه

ب- شخص حقوقی

 • مشخصات شخصیت حقیقی شامل: شناسنامه ، کارت ملی.
 • کارت بازرگانی در صورت وجود حروف لاتین
 • رونوشت از مجوز فعالیت مانند : جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب و هر نوع گواهی فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی برای محصول یا شرکت صادر شده باشد.
 • ارائه طرح از برند مربوطه
 • آخرین تغییرات در شرکت . که از آخرین تغییرات در شرکت نباید بیشتر از دو سال گذشته باشد.
 • مشخصات وکیل ثبت برند در البرز

در صورتی که از حروف لاتین در برند استفاده شده باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی است.

مزایای ثبت برند در البرز

 • یکی از الزامات تاسیس ثبت برند نمایندگی است.
 • ثبت برند، سبب می گردد تا اشخاص سودجو و دیگر اشخاص از برند استفاده ننمایند و در صورتی که استفاده غیرقانونی داشته باشند با اشخاص برخوردار خواهد شد.
 • برند وسیله ای است که از آن تحت عنوان بازاریابی و شهرت شرکتها استفاده می گردد.
 • به موجب ثبت برند، مصرف کنندگان محصولات را راحت و آسان شناسایی می نمایند.
 • از طریق ثبت برند محصولات و خدمات شرکتها از هم تفکیک شوند و مصرف کنندگان بتوانند به راحتی آن ها را شناسایی کنند.
 • جهت اخذ وام موثر است.
 • موجب می گردد تا شرکت ها جهت افزایش کارایی و بهبود محصولات تلاش نمایند.
 • با ثبت برند، شرکت دارای شخصیت حقوقی می شود.
 • مجوز انحصاری استفاده از برند تنها برای کسی است که آن را به ثبت رسانده است.

مدت زمان ثبت برند در البرز

حداقل زمان برای ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی 45 روز بوده که این زمان بنا به مدارک و نوع طبقه برند متغییر بوده و شاید تا 3 ماه نیز به طول بینجامد. لذا برای انجام امور ثبتی خود بهتر است با کارشناس ثبتی مجرب در انجام امور حقوقی خود همراه باشید. ما شما را تا رسیدن به اهدافتان یاری کنند.

هزینه ثبت برند در البرز

تعرفه ثبت برند و علامت تجاری در البرز دارای فاکتور های مختلفی است که تنها می توان آن را توسط وکیلی مجرب پیگیری و برآورد کرد. برای کسب اطلاعات لازم درباره هزینه ثبت برند در البرز می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

قابل ذکر است که تیم متخصص ثبت برند و علامت تجاری در البرز ایلیا آماده پاسخگویی به تمامی سوالات حقوقی شما عزیزان است. کارشناسان ما در موسسه ایلیا می توانند شما را در کم ترین زمان به اهدافتان نزدیک کنند. بدین ترتیب باعث مطرح شدن شما در بین دیگر برند های ثبت شده در طبقه برند شما خواهد بود.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها