درخواست مشاوره رایگان

ثبت برند در البرز

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     جمعه، 7 آذر 1399


برند چیست؟

به هر علامتی اعم از اسم،رنگ،حرف،شکل،نماد و....که سبب متمایز شدن محصولات و خدمات تولید کننده با تولید کننده دیگر می شود برند گفته می شود.

مراحل ثبت برند در البرز

برای ثبت برند نخست باید به سامانه اینترنتی اداره مالکیت صنعتی قسمت ثبت علائم تجاری به نشانی http://iripo.ssaa.ir مراجعه کنید و در سامانه اظهارنامه ثبت برند را کامل نمایید در این سامانه اینترنتی، یک لینک ثبت نام وجود دارد که باید بر روی آن کلیک نمایید و پس از آن وارد نخستین مرحله ثبت نام شوید و مراحل ثبت نام را به ترتیب ذیل گام به گام سپری کنید. مراحل ثبت نام در سامانه به قرار ذیل است :

نوع اظهارنامه را مشخص کنید پس از آن که نوع اظهارنامه را مشخص نمودید باید اطلاعات شخص حقیقی یا حقوقی را وارد کنید و در صورتی که شخص از وکیل یا نماینده قانونی استعمال می نمایید مشخصات او را هم درج نمایید.پس از آن مدارک به طور مجدد بررسی می شود و اطلاعات و مدارک تایید می شود سپس باید از طریق اینترنت هزینه های ثبتی را پرداخت کنید پس از باید از طریق تلفن شماره اظهارنامه و رمز را دریافت کنید(بعد از اتمام مراحل ثبت نام و تکمیل آن، سیستم نام کاربری، کلمه عبور و کد رهگیری را به شخص می دهد)

سپس نوبت به امضای نسخه تایید شده می رسد که شما باید یکی از نسخه ها را با مدارکی که قبلا برابر با اصل شده اند، همراه با فیش به آدرس مرکز ارسال نمایید.

بعد از کامل نمودن اظهارنامه و ارائه مدارک ،کارشناس مربوطه رسیدگی نهایی کرده و نتیجه را اعلام می نماید.نتیجه ممکن است ثبت برند و یا رد آن باشد.چنانچه ایرادی وجود نداشته باشد بعد از انجام رسیدگی و تایید ثبت،مراتب ثبت و واریز مبلغ نهایی به شما اطلاع داده می شود.سپس از طریق سایت در روزنامه رسمی قوه قضاییه اعلام می شود و بعد از طی یک ماه وارد پرونده در سایت اداره مالکیت صنعتی می گردد.شایان ذکر است،بعد از تهیه ی مدارک و ثبت در سامانه، باید درخواست خود را از طریق سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پیگیری کرد.علاوه بر سامانه،پروسه پیگیری و تکمیل در سامانه از طریق پیامک و ایمیل نیز انجام می شود.لذا باید آدرس ایمیل و شماره همراه معتبر باشد و متعلق به رابط پیگیری باشد تا متقاضی در پیگیری اداری با مشکل روبرو نگردد.

علامت پیشنهادی جهت ثبت در صورت احراز شرایط فوق در روزنامه رسمی کشور منتشر می شود و چنانچه ظرف مدت سی و یک روز از انتشار آگهی، دعوی یا اعتراضی از طرف اشخاص ذی نفع به عمل نیاید اداره ثبت علامت مورد تقاضا را به نام متقاضی در دفتر مخصوص به ثبت رسانیده وتصدیق نامه ثبت را به شما تسلیم می نماید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در البرز

الف- شخص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه.
 2. رونوشت کارت ملی.
 3. رونوشت کارت بازرگانی در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده باشد.

ب- شخص حقوقی

 1. رونوشت شناسنامه.
 2. رونوشت کارت ملی.
 3. رونوشت روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت توجه داشته باشید که از آخرین تغییرات شرکت نباید بیشتر از دو سال گذشته باشد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده باشد.

نکته:در صورتی که از حروف لاتین در برند استفاده شده باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی است.

مزایای ثبت برند در البرز

 1. یکی از الزامات تاسیس ثبت برند نمایندگی است.
 2. ثبت برند، سبب می گردد تا اشخاص سودجو و دیگر اشخاص از برند استفاده ننمایند و در صورتی که استفاده غیرقانونی داشته باشند با اشخاص برخوردار خواهد شد.
 3. ثبت برند،وسیله ای می باشد که از آن تحت عنوان بازاریابی و شهرت شرکتها استفاده می گردد.
 4. ثبت برند،مصرف کنندگان محصولات را راحت و آسان شناسایی می نمایند.
 5. ثبت برند،سبب می گردد تا محصولات و خدمات شرکتها از هم تفکیک شوند و مصرف کنندگان بتوانند به راحتی آن ها را شناسایی کنند.
 6. ثبت برند،جهت اخذ وام موثر است.
 7. ثبت برند، موجب می گردد تا شرکت ها جهت افزایش کارایی و بهبود محصولات تلاش نمایند.
 8. با ثبت برند،شرکت دارای شخصیت حقوقی می شود.
 9. با ثبت برند،مجوز انحصاری استفاده از برند تنها برای کسی است که آن را به ثبت رسانده است.

مدت زمان ثبت برند در البرز

مدت زمان اولیه ثبت برند حدودا 45 روز کاری می باشد.

هزینه ثبت برند در البرز

برای کسب اطلاعات لازم درباره هزینه ثبت برند در البرز می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا با دارا بودن کادری مجرب و متخصص در زمینه ی ثبت شرکت و برند آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد .همین حالا با ما در ارتباط باشید.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت برند در البرز

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید