درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت برند در البرز

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 12 مرداد 1400


برند چیست؟

به هر علامتی اعم از اسم،رنگ،حرف،شکل،نماد و....که سبب متمایز شدن محصولات و خدمات تولید کننده با تولید کننده دیگر می شود برند گفته می شود.

مراحل ثبت برند در البرز

در ابتدا برای ثبت برند در البرز به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه  و در قسمت ثبت علائم تجاری و ثبت نام متقاضی مراجعه و در قسمت مربوط به درج اظهارنامه ثبت برند ، اظهارنامه مربوطه را وارد کرده سپس تمامی مشخصات یک برند را که شامل نمونه برند مورد نظر می باشد را در سایت ارائه می کنید و تمامی مشخصات متقاضی ثبت علامت تجاری در البرز را نیز در همین سایت ارائه و درج می کنید . بدین ترتیب با ارائه اظهارنامه و مشخص کردن نوع آن در سایت اداره مالکیت صنعتی فرد حقیقی یا حقوقی را در سایت مشخص می کنید . در این میان در صورتی که امور ثبتی توسط وکیل انجام شود باید گواهی وکالت و نیز مشخصات وی نیز تسلیم گردد. با ارائه مدارک بازگو شده ، تمامی آن ها توسط بازرسین بررسی شده و بدین ترتیب پس از 30 تا 45 روز گواهی تایید یا رد صلاحیت مدارک برای تقاضی ارسال می گردد. در صورت عدم صلاحیت باید در زمان مشخص مدارک را تکمیل و ارائه دهید. اما در صورت تایید مدارک ارسالی ثبت برند برای متقاضی نامه ای برای انتشار اولین اگهی برند در روزنامه رسمی ارسال می گردد. متقاضی با پرداخت هزینه های ثبتی در اداره مالکیت صنعتی آن را به تایید رسانده و انتشار می یابد. هم چنین برای پیگیری پرونده ثبت برند خود در البرز تنها با ورود به سایت اداره مالکیت صنعتی امکان خواهد پذیرفت .هم چنین تمامی امور انجام شده به متقاضی از طریق ارسال پیامک به شماره مندرج در اداره مالکیت صنعتی ارسال می شود و وی را از مراحل انجام امور ثبتی در اداره ثبت مطلع خواهد کرد. در این بین علامت برای دومین بار در روزنامه رسمی انتشار یافته تا در صورت اعتراض به آن یا عدم اعتراض از سوی اشخاص دیگر اقدامات مربوط به اثبات آن انجام گیرد. در انتها نیز با مراجعه شخصا و یا از طریق وکیل ثبت برند در گام انتهایی به اداره مالکیت در استان تهران برند شما با شناسه مربوط به خود به ثبت می رسد و شما می توانید بر طبق آن تبلیغات گسترده خود را انجام داده و خود را به جامعه بشناسانید.

 

ثبت برند رد البرز

 

مدارک لازم جهت ثبت برند در البرز

الف- شخص حقیقی

 1. رونوشت از مشخصات شخصیت حقیقی شامل: شناسنامه ، کارت ملی.
 2. رونوشت از کارت بازرگانی در صورت وجود حروف لاتین 
 3. رونوشت از مجوز فعالیت مانند : جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت،جواز کسب و هر نوع گواهی فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی برای محصول یا شرکت صادر شده باشد.
 4. ارائه طرح از برند مربوطه

ب- شخص حقوقی

 1. رونوشت از مشخصات شخصیت حقیقی شامل: شناسنامه ، کارت ملی.
 2. رونوشت از کارت بازرگانی در صورت وجود حروف لاتین 
 3. رونوشت از مجوز فعالیت مانند : جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت،جواز کسب و هر نوع گواهی فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی برای محصول یا شرکت صادر شده باشد.
 4. ارائه طرح از برند مربوطه
 5. رونوشت از آخرین تغییرات در شرکت . که از آخرین تغییرات در شرکت نباید بیشتر از دو سال گذشته باشد.
 6. مشخصات وکیل ثبت برند در البرز

در صورتی که از حروف لاتین در برند استفاده شده باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی است.

مزایای ثبت برند در البرز

 1. یکی از الزامات تاسیس ثبت برند نمایندگی است.
 2. ثبت برند، سبب می گردد تا اشخاص سودجو و دیگر اشخاص از برند استفاده ننمایند و در صورتی که استفاده غیرقانونی داشته باشند با اشخاص برخوردار خواهد شد.
 3. ثبت برند،وسیله ای می باشد که از آن تحت عنوان بازاریابی و شهرت شرکتها استفاده می گردد.
 4. ثبت برند،مصرف کنندگان محصولات را راحت و آسان شناسایی می نمایند.
 5. ثبت برند،سبب می گردد تا محصولات و خدمات شرکتها از هم تفکیک شوند و مصرف کنندگان بتوانند به راحتی آن ها را شناسایی کنند.
 6. ثبت برند،جهت اخذ وام موثر است.
 7. ثبت برند، موجب می گردد تا شرکت ها جهت افزایش کارایی و بهبود محصولات تلاش نمایند.
 8. با ثبت برند،شرکت دارای شخصیت حقوقی می شود.
 9. با ثبت برند،مجوز انحصاری استفاده از برند تنها برای کسی است که آن را به ثبت رسانده است.

مدت زمان ثبت برند در البرز

حداقل زمان برای ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی 45 روز بوده که این زمان بنا به مدارک و نوع طبقه برند متغییر بوده و شاید تا 3 ماه نیز به طول بینجامد. لذا برای انجام امور ثبتی خود بهتر است با کارشناس ثبتی مجرب در انجام امور حقوقی خود همراه باشید تا آن ها شما را تا رسیدن به اهدافتان یاری کنند. 

هزینه ثبت برند در البرز

هزینه ثبت برند و علامت تجاری در البرز دارای فاکتور های مختلفی است که تنها می توان آن را توسط وکیلی مجرب پیگیری و برآورد کرد. برای کسب اطلاعات لازم درباره هزینه ثبت برند در البرز می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

قابل ذکر است که تیم متخصص ثبت برند و علامت تجاری در البرز ایلیا آماده پاسخگویی به تمامی سوالات حقوقی شما عزیزان بوده و می توانند شما را در کم ترین زمان به اهدافتان نزدیک کرده و بدین ترتیب باعث مطرح شدن شما در بین دیگر برند های ثبت شده در طبقه برند شما خواهد بود. 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید