جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

هزینه پروانه کسب – گرفتن جواز کسب 1403

هزینه پروانه کسب - هزینه گرفتن جواز کسب

از جمله موارد مهم و قابل توجه در زمان تاسیس واحد های تجاری در سال 1403 را می توان بحث هزینه پروانه کسب دانست. برای اطلاع از تمامی هزینه ها به صورت واقعی و بدون پرداخت مبلغ اضافی بهتر است در ادامه این متن با ما همراه باشید تا نکات مهمی را به شما ارائه دهیم.

پروانه کسب چیست ؟

بر اساس قوانین نظام های صنفی، پروانه کسب در واقع مجوزی است که جهت شروع فعالیت تجاری و کسب و کارها به افراد یا صنف های بازرگانی در بازه زمانی 5 ساله (دائم) یا یک ساله ( موقت) بنابر محل کسب و کار شخص اعطا می شود. در واقع این جواز به منزله داشتن مهارت فنی صاحب پروانه است که از سوی مراجع صادر می شود.

این مجوز بر اساس مقررات نظام صنفی صادر می شود. این را بدانید که تاسیس هر کسب و کاری ملزم به داشتن پروانه کسب می باشد و فعالیت بدون این جواز فعالیت افراد غیر قانونی تلقی می شود.

با استناد به ماده 12 قانون تعزیرات حکومتی، دارا نبودن پروانه کسب یک واحد صنفی و عدم دریافت جواز بدون عذر موجه در موعد مقررکه قانون آن ها را وضع کرده باعث می شود فعالیت به صورت قانونی اجرا نشود. در ادامه تفاوت پروانه و جواز کسب را با یکدیگر مقایسه می کنیم تا اگر در جایی یا بحثی، این واژه ها را شنیدید معانی و تفاوت آن ها را بدانید.

پروانه کسب چیست ؟

انواع جواز کسب

شاید تا کنون جایی نخوانده باشید اما ما برای اطلاع بیشتر شما می گوییم که جوازهای کسب مشاغل به چند دسته طبقه بندی می شوند که هر کسب و کاری در یکی از انواع این جوازهای کسب قرار می گیرند و درخواست می شوند.

این دسته بندی ها شامل : جواز کسب توزیعی که برای کسب و کارهایی است که تقلام مصرفی را به فروش می رسانندمثل پوشاک ، جواز کسب تولید که مواد غذایی مثل رستوران ها و شیرینی پزی ها را شامل می شود، جواز کسب فنی مثل آن دسته از کسب و کارهایی که نیازمند ارائه مدرک فنی هستند و در زمینه های تخصصی مثل تعمیرات فعالیت دارند، جواز کسب خدماتی مانند آرایگا ها و کافی نت ها که با ارائه خدمات بر پایه تخصص به افراد کسب و کار خود را راه اندازی می کنند.

تفاوت جواز کسب با پروانه کسب

پروانه کسب جوازی است که در زمان راه اندازی یک کسب و کار  از سوی اصناف مرتبط ارائه می شود. امکان اینکه بعضی از افراد تفاوت بین جواز کسب و پروانه کسب را ندانند و از اهمیتی که این نوع مجوزها در راه تجارت اشخاص دارند اطلاع ندارند ما در ادامه توضیحاتی تخصصی ارائه می کنیم که راهنمای شما خواهیم بود.

اگر بخواهیم تفاوتی بین پروانه کسب و جواز کسب ذکر کنیم در حقیقت به این نتیجه می رسیم که می توانید هر کدام از کلمات پروانه و جواز را در جای یکدیگر استفاده کنید زیرا فرق عمده ای بین این دو اصطلاح وجود ندارد و هر دو به دارندگان کسب و کار در هرکدام از اصناف مرتبط با فعالیت تعلق می گیرد و دارای شروط خاصی است که در وزارت صنعت و معدن ثبت شده که با رعایت آن ها می توان در کم ترین زمان آن را دریافت کرد.

ثبت نام پروانه کسب

ثبت نام پروانه کسب

بر طبق قوانین نظام صنفی کشور و هیات عالی نظارت در بخش وزارت بازرگان، دبیرخانه مسئولیت دارد تا تمامی مکتوبات مورد تصویب هیات  عالی را تسلیم کند.

در این بین دبیرخانه هیات وظایفی مانند ایجاد سازو کارهای الزامی باری تاسیس انجمنهای صنفی کارگری و کارفرمایی را با صدور مجوز کسب برای بانوان و اقایان بر عهده گرفته تا با ایجاد ارتقا در زمینه خدمات اداری در راستای پیشرفت امور فعالیت کند.

بر این اساس مواردی مانند دریافت پروانه کسب اینترنتی انجام می شود و اتاق اصناف ایران با نظارت کامل بر عملکرد و وظایف سازمان های صنفی و کمیسیون ها و نیز ابلاغ مصوبه های تایید شده هیات ها به سازمان ها و اصناف وظیفه خود را اعمال می کند.

دریافت پروانه کسب اینترنتی

دبیرخانه هیات عالی نظارت بر کسب و کارهای اصناف برای اعمال بررسی و ارزیابی مشاغل اقدام به راه اندازی سامانه ای برای ثبت نام اینترنتی پروانه کسب یا همان جواز کسب کرده که آدرس این سامانه اینترنتی iranianasnaf.ir بوده در بخش خدمات الکترونیکی اصناف در ایران خدماتی مانند: ثبت نام و هزینه اخذ جواز کسب، درخواست های تغییر شخص صاحب پروانه کسب، درخواست اخذ پروانه کسب رستوران، عطاری، دخانیات و نانوایی ، امکان دریافت المثنی جواز کسب و مواردی از این قبیل که همگی را تنها به صورت اینترنتی می توانید در سامانه درخواست کنید.

در ابتدای امر برای ثبت نام اینترنتی جواز کسب باید به درگاه ملی مجوزهای کشور به آدرس g4b.ir مراجعه کرده و ثبت نام متقاضی درخواست پروانه کسب را انجام دهید. برای انجام این ثبت نام بهتر است تمامی مشخصات شخص درخواست کننده را دارا باشید و شماره همراه وارد شده را که به نام متقاضی در سامانه همتا ثبت شده وارد کنید زیرا پیامک تایید و ثبت نام برای شماره همراه پیامک می شود.

پس از اتمام ثبت نام و دریافت پیامک تایید در برگه نخست سامانه در بخش ورود مشخصات نام کاربری و گذرواژه را وارد کرده و به پنل کاربری خود وارد می شوید که می توانید در منوی سمت راست گزینه ثبت و پیگیری را کلیک و درخواست ثبت مجوز را ثبت کنید.

در این بخش باید تمامی اطلاعاتی که در سامانه از شما درخواست می شود را به درستی و با تبحر درج کنید زیرا یک اشتباه می تواند امور شما را مختل کند. پس از تایید مدارک و تایید نهایی ثبت نام، درخواست شما مستقیماً برای سازمان های مرتبط ارسال می شود و کد رهگیری برای شما ارسال می شود که می توانید با استناد به آن پیگیری های لازم را انجام دهید.

پس از انجام اقدامات فوق حال زمان آن می رسد که به سامانه ایران اصناف که مسئول صدور ثبت نام برای جواز کسب اصناف است مراجعه کنید و با کلیک بر روی درخواست سامانه پیشخوان مجوزها اقدام به تکمیل اطلاعات درخواست سامانه پیشخوان جواز کنید و در آن با وارد کردن کد دریافت شده از سامانه مجوزها به همراه کدملی یا شماره پاسپورت متقاضی درخواست تکمیل می شود.

سپس در صفحه اصلی بخش درخواست صدور پروانه کسب را کلیک و بر اساس مدارک درخواستی تمامی فیلدها را پر می کنید. این موارد شامل وارد کردن رسته شغلی کسب و کار و نوع شخص درخواست کننده به همراه مدت درخواست پروانه کسب است که می تواند دائم(5ساله) یا موقت( یکساله) باشد.

در بخش بعد با مطالعه آیین نامه عمومی دریافت پروانه کسب و تایید آن را کلیک می کنید پس از این مرحله باید اطلاعات شخص متقاضی را وارد کنید و در ادامه با وارد کردن مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی و حقوقی را به صورت تفکیک درج کنید.

پس از تکمیل مدارک فوق، کدرهگیری دریافت خواهید کردکه می توانید از بخش پیگیری ثبت نام با وارد کردن این کد کدملی یا شماره پاسپورت متقاضی وضعیت درخواستتان را مشاهده کنید.

لازم به ذکر است که بدانید برای انجام صفر تا صد امور مرتبط با مراحل ثبت نام و اخذ پروانه کسب می توانید بر روی تخصص کارشناسان ثبتی ایلیا تکیه کرده و از ابتدای امر خود را راحت کرده و تمامی مراحل را به وکلای ثبتی بسپارید. مطمئن باشید ما بهترین راه را برای دریافت پروانه کسب مشاغل شما ارائه خواهیم کرد تا خیالتان از بابت انجام امور ثبتی و حقوقی در راه اقتصادی کسب و کارتان آسوده شود.

مدارک لازم برای جواز کسب

در بالا نحوه ثبت نام در سایت اصناف را برای اخذ پروانه کسب ذکر کردیم حال باید بدانید آپلود مدارک در سامانه اصناف از موارد ی است که باید با تدارک مدارک و اسناد درخواستی قبل از اقدام به ثبت آن را تحقق بخشید. در ادامه به تفکیک مدارک مورد نیاز برای ثبت نام جواز کسب اشخاص حقیقی و حقوقی را ذکر می کنیم.

مدارک لازم برای اخذ جواز کسب اشخاص حقیقی

  • ارائه عکس پرسنلی شخص متقاضی اخذ جواز
  • تصویر از محل اقامت و یا اجاره نامه به نام متقاضی
  • ارائه رونوشت از مدارک شناسایی شخص
  • در صورت نیاز ارائه کارت بهداشت به نام برای کسب و کار الزامی است

مدارک لازم برای اخذ جواز کسب اشخاص حقوقی

  • ارائه عکس پرسنلی درخواست کننده جواز
  • ارائه تصویر از سند یا اجاره نامه به نام متقاضی
  • ارائه مدارک شناسایی درخواست کننده پروانه
  • ارائه کپی از اساسنامه و روزنامه رسمی شرکت و شناسه ملی
  • ارائه برند شرکت یا محصول
  • ارائه گواهی صورتجلسه تغییرات در شرکت به همراه امضای هیئت مدیره

شرایط گرفتن جواز کسب

برای اینکه بتوانید جواز کسب مشاغل را به راحتی دریافت کنید باید شرایط خاصی را رعایت کنید که در ادامه به آن ها می پردازیم تا راهنمای تخصصی شما باشیم.

از شروط اصلی اخذ جواز کسب مشاغل داشتن مهارت های لازم به جهت انجام و ارائه در حیطه مورد نظر است که در این زمینه می توانید دارای مدرک دانشگاهی باشید و یا دوره های فنی و حرفه ای را سپری کنید تا تخصص کافی را کسب کنید. برای مثال در زمینه هایی مانند تعمیرات موبایل و یا خیاطی ملزم به داشتن مدرک فنی و حرفه ای هستید اما برای جواز کسب مشاغلی مانند مغازه پوشاک نیازی به ارائه مدرک مرتبط نیست.
از دیگر شروط برای دریافت جواز کسب می توان به داشتن فضای کافی برای اجرای امور کسب و کار با رعایت بهداشت محیط اشاره کرد که در این زمینه ایمنی محیط، نصب دوربین مداربستهو محافظ درب و داشتن فضای آشپزخانه و سرویس ملزم به تایید بازرسین است.
همچنین شخص متقاضی باید از منظر قانونی اداره صنعت و معدن تجارت دارای صلاحیت های مکتوب در زمینه فعالیت اقتصادی باشد.

جواز کسب مغازه

ساده ترین معنی که می توان در زمینه جواز کسب مغازه به کار برد را می توان نوعی گواهی دانست که امکان کسب وکار قانونی و رسمی را برای یک تجارت امکان پذیر می کند. شما می توانید با دریافت جواز کسب پوشاک در ایران این امکان را محیا سازید تا بتوانید برای فعالیت در حوزه فروش اجناس در سطح گسترده و با تبلیغات قانونی سود کسب کنید.

شاید تا کنون به مغازه ای مراجعه کرده اید و پروانه کسب را در آنجا مشاهده کرده باشید و این سوال برایتان پیش آمده باشد که چطور باید این مجوز را گرفت؟ آیا مجوز کسب را تنها به اقایان می دهند یا بانوان نیز می توانند آن را دریافت کنند؟

در زیر ما به تمامی سوالات شما پاسخ خواهیم داد. تنها این موضوع را ذکر می کنیم که هر شخص حقیقی و حقوقی در صورتی که مقررات و قوانین اصناف و اتحادیه ها را رعایت کرده باشد و دارای سن قانونی باشد و تا کنون مرتکب جرم نشده باشد می تواند پروانه کسب را دریافت کنند. همچنین برای آقایان الزام داشتن پایان خدمت ، معاف از خدمت و اشتغال به تحصیل امری اجبار است که باید به آن توجه کنند.

هزینه پروانه کسب

اگر به موسسات حقوقی و ارگان های زیرمجموعه مراجعه کردید و به صورت اجمالی و بدون بررسی پرونده شما مبلغی را تحت عنوان هزینه پروانه کسب به شما بازگو کنند به آن و هزینه ارائه شده توسط وی شک کنید زیرا هزینه های جانبی اخذ پروانه کسب 1403 در هر زمینه و شغلی که شخص در آن فعال باشد دارای تفاوت قیمت است و باید حتماً توسط کارشناسان ثبتی و حقوقی بررسی شده و بر طبق قوانین و هزینه های مصوب ریز به ریز آن در قالب لیستی به شما ارائه شود.

در زیر ما هزینه ها و نوع پروانه های کسب مشاغل مختلف را توضیح خواهیم داد تا با مطالعه آن دیگر نیازی به مراجعه متن دیگری نباشد و بتوانید در اسرع وقت به اهدافتان برسید و کسب و کارتان را آغاز کنید.

هزینه پایه جواز کسب با توجه به محل اخذ پروانه کسب و موارد دیگر متغیر می باشد پیشنهاد می شود جهت اطلاع از قیمت نهایی و مشاوره در این خصوص فرم ثبت نام اخذ جواز و مشاوره بالای صفحه را تکمیل بفرمایید تا کارشناسان ما به صورت آنی پاسخگو شما باشند و اقدامات حقوقی را به سرانجام رسانند.

هزینه پروانه کسب 1402

قیمت جواز کسب

لطفا جهت اطلاع از قیمت جواز کسب و مشاوره رایگان شماره خود را در فرم بالا یا از طریق مشاوره آنی در سمت چپ پایین همین صفحه با ما در ارتباط باشید. قیمت جواز کسب به عوامل مختلفی بستگی دارد که کارشناسان ثبتی می توانند آن را لیست کرده و به شما ارائه دهند.

این اطمینان را به شما می دهیم که مقرون به صرفه ترین هزینه برای اخذ جواز کسب را به شما ارائه می دهیم.

به صورت کلی هزینه های اخذ جواز کسب بسته به نوع فعالیت شما و بر اساس برآورد کارشناسان حقوقی مجتمع حقوقی ایلیا متفاوت می باشد. در ادامه جز به جز در زمینه هزینه های مشاغلی مانند خیاطی، پوشاک، نانوایی، عطاری، مکانیکی، سوپرمارکت، طلافروشی و دیگر مواردی که کاربرد زیادی دارند و پیش نیاز فعالیت آن ها داشتن جواز کسب می باشد می پردازیم. با ما همراه باشید تا سطح اطلاعاتتان را افزایش دهید.

ما در تمامی ساعات کاری راهنمای دقیق و تخصصی شما خواهیم بود می توانید با مشاوره رایگان ایلیا به تمامی سوالات خود پاسخ دهید. همچنین می توانید در بخش گفتگوی آنلاین همین صفحه از کارشناسان حقوقی ما به صورت مجازی مشاوره بگیرید.

هزینه گرفتن جواز کسب سال 1403

درباره موضوع هزینه گرفتن جواز کسب باید بگوییم که این هزینه به شرایط و عوامل گوناگونی خصوصاً درباره صنف مورد نظر بستگی دارد هم چنین این هزینه ها شامل هزینه حق ورود به صنف، هزینه اخذ گواهی های نام برده و هزینه های جاری دیگر هم می باشد.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه گرفتن جواز کسب و هزینه جواز کسب می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا با شما تماس بگیرند همچنین می توانید با شماره تلفن های 32137-026 و 26655119-021 تماس بگیرید و از مشاوره رایگان مشاوران و کارشناسان ما در این مجموعه ثبتی بهره مند شوید.

جواز کسب برای خانم ها

به طور کلی تمامی اشخاص حقیقی که تمایل به راه اندازی کسب و کار تجاری و خدماتی خود را دارند و تصمیم به انجام امور مربوط به ثبت شرکت ها را ندارند، باید برای دریافت جواز کسب یا همان پروانه کسب اقدام کرده که در این بین هزینه جواز کسب برای خانم ها و آقایان تفاوت زیادی نداشته و با عواملی مانند : ارائه درخواست و در ادامه ارائه رسیدهای پرداختی جهت اخذ پروانه کسب توسط مراجع ذی صلاح وابسته است.

بهتر است بدانید فارغ از بحث متقاضی خانم یا اقا بودن برای اخذ پروانه کسب، این جواز به افرادی مانند افرادی بدون شغل که مشمول قانون بیمه بیکاری بوده با در نظرداشتن رشته های تخصصی وی و نیز تمامی افرادی که پروانه کسب تا کنون نداشته اند تعلق می گیرد.

 

جواز کسب برای خانم ها

هزینه گرفتن جواز کسب پوشاک

امروزه با پیشرفته شدن تکنولوژی هر شخصی در جستجوی این است که برای خود کسب و کاری را راه اندازی کند و حوزه فعالیت پوشاک یکی از کسب و کارهای مهم در این خصوص محسوب می شود.

راه اندازی کسب و کار پوشاک مستلزم گرفتن جواز کسب پوشاک می باشد و هزینه گرفتن جواز کسب پوشاک هم بستگی به نوع فعالیت دارد و هزینه آن متفاوت می باشد.

هزینه جواز کسب پوشاک

یکی از پر طرفدارترین و پر مخاطب ترین مشاغل در دنیای امروز داشتن کسب و کار در حوزه پوشاک می باشد. نخستین مبادرت جهت این امر اخذ جواز کسب پوشاک می باشد.

خاطر نشان می شویم که چنانچه تمایل به جواز کسب پوشاک دارید ولی اطلاعی درباره هزینه جواز کسب پوشاک و مراحل اخذ آن ندارید، می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا با شما تماس بگیرند.

هزینه پروانه کسب

به مجوزی که مطابق مقررات و قوانین نظام صنفی، جهت آغاز و ادامه کسب و کار و یا حرفه به شخص مربوطه به منظور محل تعیین شده و یا ابزار کسب معین اعطا می گردد، پروانه کسب گفته می شود. شما برای اینکه بتوانید پروانه کسب را دریافت کنید باید هزینه پروانه کسب را بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با مجتمع ثبتی ایلیا تماس بگیرید، مشاوران و کارشناسان ما در گروه حقوقی ایلیا آماده ارائه خدمات به متقاضیان پروانه کسب می باشند.

هزینه پروانه کسب

هزینه جواز کسب رستوران

با استناد به قوانین مطرح شده در خصوص کسب و کارهای قانونی تجاری، در صورت اقدام به فعالیت تجاری باید اقدام به دریافت پروانه کسب کنید. همانطور که میدانید این مجوز نشان دهنده قانونی بودن امور تجاری شما بوده و اهمیت بالایی در پیشبرد اهداف تجاری شما دارد.

این موضوع در حدی با اهمیت است که عدم دریافت آن باعث می شود کسب و کار مشمول جریمه شود و تعطیلی صنف را به دنبال داشته باشد.

در این بین رستوران ها نیز استثنا نیستند و کسانی که تمایل به کار در این حیطه دارند باید مجوزهای مرتبط با شروع کسب و کار خود را برای تاسیس رستوران فراهم کرده و آن ها را برای تاسیس به ارگان های مربوطه ارسال کنند. در این بین ارائه جواز کسب و پروانه بهره تاسیس رستوران ها و صنوف مرتبط با مواد غذایی نقشی مهم را در شروع به کار یک تجارت خوشمزه ایفا می کنند.

برای برآورد هزینه های مرتبط با اخذ جواز کسب رستوران می توانید بر تخصص افراد مجرب در این زمینه حساب کنید. ما در مجتمع ثبتی ایلیا راهنما و پشتیبان دقیق شما خواهیم بود با ما تماس بگیرید.

هزینه جواز کسب عطاری

اگر به فکر تاسیس عطاری هستید و مراحل قانونی آن را نمی دانید به بهترین شخص مجرب در این زمینه احتیاج دارید. این را بدانید که این روزها افراد بسیاری برای راه اندازی حرفه عطاری به دلیل تقاضای مردم در زمینه استفاده گیاهان دارویی و دوری از مواد دارویی شیمیایی رونق پیدا کرده است.

راه اندازی حرفه عطاری آنقدر ها هم آسان نیست. شما باید برای شروع کار صبر و اشتیاق خود را به خرج دهید و بنابر قوانین مجوزهای لازم را در این زمینه تدوین و ارائه ارگان های مربوطه کنید. این حرفه علاوه بر مهارت ، علاقه نیز نیاز دارد که برطبق قوانین اخذ پروانه کسب عطاری نیز امری اجباری به حساب می آید. بهتر است اطلاعاتی در این زمینه به شما بدهیم که برای دریافت پروانه کسب باید به چه ارگانی مراجعه کنید.

این ارگان به نام اتحادیه اصناف عطاران است که برای اخذ پروانه باید به این مرکز مراجعه شود.البته بخش دیگری از دغدغه موسسین عطاری برآورد هزینه های اخذ جوازهای مربوطه است که باید آن را موبه مو و جزبه جز تخمین زد. البته این امر کار اشخاص دارای تجربه است که باید آن را به متقاضیان ارائه دهند.

ایلیا در این زمینه دارای تجربه کافی و مقتضی است که راهنمای دقیق شما خواهد بودتنها کافی استن با کارشناسان و وکلای ثبتی در تماس باشید و تنها در یک جلسه لیست هزینه های پروانه کسب عطاری را دریافت کنید.

هزینه جواز کسب نانوایی

هزینه جواز کسب نانوایی

نانوایی یکی از مشاغل فنی و تخصصی می باشد و به موجب ماده 13 قانون نظام صنفی صدور پروانه کسب به منظور فعالیت های تخصصی و فنی نیازمند اخذ پروانه تخصصی از مرجع های ذیربط توسط متقاضی است.

برای اخذ جواز کسب نانوایی باید هزینه جواز کسب نانوایی آن را هم بپردازید. از این رو برای دانستن قیمت جواز نانوایی می توانید با کارشناسان واحد اجرایی مجتمع حقوقی ایلیا در تماس باشید و نکات تخصصی در این زمینه را بیاموزید.

قیمت امتیاز نانوایی دولتی

این روزها به دلیل نوسانات اقتصادی شاهد این موضوع هستیم که در هر اصنافی با توافق دارندگان پروانه کسب آن را به مزایده می گذارند و بفروش می رسانند تا دیگری بتواند از امتیاز آن بهره ببرند.

نانوایان عزیز نیز از این بحث به دور نیستند و سالانه پروانه های کسب زیادی به فروش گذاشته می شوند که می توانید با مراجعه به اصناف نانوایان از آخرین اطلاعات وزارت اقتصاد در زمینه مدیریت آرد و نان بر اساس میزان عرضه نان اطلاع کسب کنید.

البته این را نیز در یاد داشته باشید پروانه کسب نانوایی با سهمیه دولتی باید بر اساس قوانین انجام شود و قبل از هر اقدامی از هزینه های دریافت پروانه اطلاع کسب کنید. ما در این زمینه می توانیم مشاوره تخصصی ثبتی ارائه کنیم تنها کافی است از سوی شما با ما تماس گرفته شود.

قیمت جواز نانوایی لواش

در بالا به موارد تاسیس نانوایی اشاره شد که اشخاص باید بر اساس قوانین اصناف اقدام به دریافت پروانه کسب کنند. نانوایی های بسیاری در سرتاسر شهر پیدا می شوند که بر اساس ذائقه و تمایل افراد اقدام به ارائه و تولید نان های متنوع می کنند.

یکی از این نوع نانوایی های پر فروش لواش است که با توجه به آرد دولتی و سهمیه ای این نوع نان ها دارای تقاضای خریداران بوده که موسسین آن باید قبل از هر اقدامی پروانه کسب یا همان جواز کسب اصناف را دریافت کنند.

دریافت پروانه افراد را مشمول پرداخت هزینه می کند تا بتوانند به صورت قانونی با تایید فنی مراجع قانونی در اتحادیه نانوایان واقع در تهران در رسته مورد نظر فعالیت داشته باشند. برای اطلاع از نحوه دریافت پروانه کسب نانوایی لواشی با مجتمع ثبتی ایلیا تماس بگیرید و لیست هزینههای مجوز کسب را در چند دقیقه دریافت کنید.

قیمت جواز نانوایی بربری

نان بربری جزو آن دسته نان هایی است که بین مردم جایگاه ویژه ای دارد به صورتی که اگر سری به گوشه و کنار شهر بزنیم می بینیم که هر محله حداقل یک نانوایی بربری پیدا می شود که نیاز مردم را برطرف می کند.

حال اگر بخواهید مجوز را برای تاسیس نانوایی دریافت کنیم باید شرایط خاص را که شامل مذکر بود، دارای سن قانونی و عدم سوءسابقه و اعتیاد به همراه گواهی سلامت را به اداره اصناف ارائه کنید و برای این امر و پیمودن مسیر اخذ پروانه کسب هزینه های مصوب را پرداخت کنید.

مجتمع ایلیا می تواند بدون تامل تمامی مراحل مرتبط با اخذ جواز کسب را برای شما انجام داده و قبل از هر اقدامی بر اساس تقاضای شما هزینه های مربوط به دریافت آن را در قالب لیستی به شما ارائه کند.

قیمت جواز نانوایی سنگکی

برای انتخاب شغل نانوایی باید مهارت های لازم از جمله رعایت بهداشت فردی و محیط، امکان تشخیص مواد مرغوب برای تولید نان و آشنایی با محیط کار را شامل شوید زیرا اینها تنها بخشی از مواردی است که به شما کمک می کند در زمینه شغل مورد علاقه خود پیشرفت کنید.

البته این را در نظر داشته باشید دریافت مجوزهای لازم برای تاسیس نانوایی سنگکی باید از شرایط منطقه ای در زمینه امکان ارائه پروانه کسب اطلاع داشته باشید. می توان اینگونه در نظر گرفت که شما برای تاسیس محلی برای تولید و عرضه محصولات خود هزینه ای را هم متحمل می شوید که با دانستن آن قبل از هر اقدامی می توانید در کم ترین زمان این امر را به سرانجام رسانده و در این خصوص با ایراداتی مواجه نشوید.

ما برای اسان شدن امر تاسیس واحد صنفی نانوایی شما تنها در یک تماس تلفنی تمامی لیست های هزینه های جانبی و اصلی برای اخذ پروانه کسب را ارائه می کنیم که راهنمای شما خواهد بود.

مراحل اخذ مجوز نانوایی در روستا نیز از آن دسته مواردی است که برای انجام ان و اخذ جواز های کسب و کار باید بر طبق قوانین مندرج در اصناف نانوایی آن منطقه که مصوب اصناف تهران است اقدام کنید.

هزینه جواز کسب دخانیات

برای ورود به صنف عمده فروشی یا تکی دخانیات ، تنباکو و اکسسوری های جانبی این زمینه باید مهارت و اطلاعات کافی را در اختیار داشته باشید.

از این رو اگر به فکر تاسیس واحد صنفی در زمینه دخانیات هستید و می خواهید کسب و کاری در این زمینه را تاسیس کنید باید مجوزهای لازمه را تدارک دیده و آن را ارائه کنید.

یکی از مهمترین مجوزهای تاسیس، پروانه کسب است که با داشتن ان می توانید به شکل کاملاً قانونی اقدام به عمده فروشی و احداث صنف دخانیات کنید. البته این را در نظر بگیرید که عمده فروشی سیگار و دخانیات متفاوت است.

قیمت مجوز قلیان

قیمت مجوز قلیان

قلیان یکی از وسایلی است که با آن می توان استعمال تنباکو را انجام داد که امروزه بین جوانان و افراد دارای سن و سال بالا نیز رواج پیدا کرده که علاوه بر مضرات دارای بازار فروش خوبی بین متقاضیان دارد. البته که به سلامت آسیب های فروانی وارد می کند و بهتر است زیاد مصرف نشود.

حال اگر می خواهید در زمینه قیمت مجوز قلیان اطلاع کسب کنید باید بدانید که ارائه قلیان برای کافه داران چه در محلی مجلل باشد و چه در محیطی مدرن فرقی ندارد و کنار آن می تواند با ارائه مواد غذایی جانبی هزینه هایی را متحمل مصرف کنندگان آن کند و از این طریق سود کسب کند. پس شغلی بی دردسر با سود بالا است زیرا همیشه مخاطبین و مصرف کننده خود را دارد.

از این رو برای تاسیس مغازه ارائه دهنده ملزومات قلیان یا کافه رستوران ملزم به دریافت مجوزهای قانونی که شامل قوانین مندرج و نیز رعایت اصول بهداشتی محیط و وسایل است نیاز دارید تا قبل از هر اقدامی هزینه های این اعمال را بدانید.

نگران نباشید ما در مجتمع ثبتی ایلیا راهنمای تخصصی و به حق شما خواهیم بود تنها کافی است با وکلای ثبتی این مجتمع تماس گرفته و سوالات تخصصی و جانبی را در زمینه نحوه انجام امور و تعرفه های ثبتی دریافت کنید.

هزینه جواز کسب سوپرمارکت

سوپرمارکت ها محل هایی هستند که در هر محلی به صورت کم و بیش پیدا می شود و وظیفه تامین مواد غذایی و اولی و حتی لوازم شخصی محله و مصرف کنندگان را بر عهده دارند.

در واقع سوپر مارکت ها نوعی میانبر هستند که بین مصرف کننده و تولید کننده با ویترین خاص قرار می گیرند و می توان به راحتی تمامی محصولات مصرفی را از طریق ان ها خریداری کرد.

اگر به فکر تاسیس سوپرمارکت برای فعالیت خود هستید باید بدانید رعایت قوانین و ارائه جوازهای مرتبط امری مهم به حساب می اید که باید با تخصص کافی انجام شود. همچنین داشتن سرمایه کافی در این زمینه و مهارت انجام امور سوپرمارکت امری حیاتی برای بقای آن به حساب می آید.

در زمینه دانستن هزینه های مجوزهای لازم در این زمینه که مهم ترین آن ها جواز کسب است می توانید با کارشناسان ایلیا در تماس باشید و لیست همه هزینه هایی که ملزم به پرداخت آن هستید را دریافت کنید.

هزینه گرفتن پروانه کسب مشاور املاک

برای گرفتن پروانه کسب مشاورین املاک باید مراحل خاص آن را بپیمایید که خود به دلیل هزینه بر بودن باید دقت کافی را به همراه داشته باشند. از این رو تخصص در این زمینه حرف اول را زده که با پیاده سازی آن می توانید امور خود را پیش ببرید.

هزینه جواز کسب بنگاه املاک به عواملی مانند: ارائه درخواست و انتقال رسید از سوی متقاضی در ارگان های مربوطه، بازدید بازرسین از محل واحد صنفی توسط کمیسیون و اتحادیه به همراه ارائه گزارش تایید و بازرسی همه جانبه از محل کسب، تسلیم مدارک لازم جهت اخذ پروانه کسب مشاور املاک بستگی دارد که دانستن آن ها قبل از هر اقدامی در مسیر کسب و کاری مورد اعتماد نقش دارد.

از این رو قبل از هر اقدامی نیاز است از تعرفه ها و هزینه های اخذ پروانه کسب که لازمه کسب و کار می باشد اطلاع کسب کنید.

ما تمامی هزینه های اخذ کسب را به همراه لیست جز به جز پیمودن گام های اخذ آن ارائه می دهیم تنها لازم است با ما در تماس باشید.

هزینه جواز کسب طلا فروشی

جواز کسب در حکم صلاحیت فرد برای ارائه خدمات و نیز عرضه طلا با فروش و تولید زیورآلات است. در این زمینه هر شخصی بخواهد فعالیت خود را به صورت قانونی ادامه دهد و در زمینه فروشندگی طلا به مرجع صادر کننده جواز کسب واقع در تهران با نام اتحادیه صنف طلافروشان ادقام کرده و تنها با رعایت قوانین و شرایط مرتبط با این صنف، جواز را دریافت کنید.

بهتر است بدانید اگر شرایط و قوانن را به دستی پیش ببرید در زمان 30 روزه اتحادیه صنف طلافروشان موظف است تا در زمینه رد یا قبول شما برای دریافت جواز کسب اقدام کنید.

در این مسیر ملزم به پرداخت هزنیه هایی نیز هستید که با دانستن ریز به ریز آن ها می توانید در کم ترین زمان شرایط را مهیا کرده و برای اخذ پروانه کسب طلا فروشی اقدام کنید.

مجتمع ایلیا در مسیر تحقق اهدافتان همراه شما خواهد بود و در یک جلسه حضوری یا آنلاین و با برآورد مدارک ارسالی شما بر اساس صنف مورد درخواستتان راهنمای شما خواهند بود.

قیمت مجوز آموزشگاه خیاطی

هر شغلی که به مهارت نیاز داشته باشد و یا با حقوق مصرف کنندگان ارتباط داشته باشد به دریافت جواز های مخصوصی از جانب مراجعین نیاز دارد که آن ها را قانون مشخص نموده است، که به آن جواز کسب گفته می شود.

مشاغلی اعم از نانوایی، آشپزی، خیاطی و آرایشگری در این گروه جای می گیرند زیرا از مشاغلی هستند که به مهارت خاصی نیاز دارند. قانون نظام صنفی، مرجع صادر کننده پروانه کسب، اتحادیه های صنفی و دستگاه های موضوع می باشد.

قیمت فروش جواز کسب

در زمینه مشاغلی که نیاز به ارائه پروانه کسب هستند و برای دریافت آن اقدام نمی کنند جزو موارد غیر قانونی فعال به حساب می آید. در صورت تمایل به انجام امور و کسب پروانه کسب می توان آن را با انجام امور و پرداخت هزینه های مربوطه جهت فروش جواز کسب را پیموده که در مسیر انتقال و یا فروش پروانه کسب باید ابتدای امر پروانه قبلی که برای محل کسب صنفی خود از ارگان مربوطه دریافت کردید را باطل کرده و و پس از آن پروانه جدیدی که خریداری کرده اید اخذ کنید.

مدت زمان گرفتن جواز کسب

در صورت تاییدیه از سوی واحد اصناف مربوطه مبنی بر صدور جواز کسب باید تا 3 ماه مدارک لازم را برای ثبت نام جواز کسب در سامانه اصناف کشوری بارگذاری کنید که از زمان بارگذاری تمامی مدارک تکمیل شده و صحیح پس از 15 روز جواز کسب برای شخص ارسال می شود.

البته بر اساس تجربه می گوییم که این زمان می تواند تا 30 روز نیز افزایش یابد زیرا بررسی های اصناف زمانبر خواهد بود. توصیه ما به شما تماس با ایلیا است زیرا این مجتمع با داشتن وکلای مجرب ثبتی در کم ترین زمان می تواند پروانه کسب شما را تسلیمتان کند و زمان آغغاز به فعالیت کسب و کارتان را تقلیل کند.

هزینه تمدید پروانه کسب

براساس قوانین اصناف تمامی مشاغل موظف هستند تا قبل از تاسیس صنف و شروع به کسب و حرفه خوداقدام به دریافت پروانه کسب کنند و پس از هر ده سال اقدام به تمدید پروانه کسب کنید. کسب و کارهایی که قبل از شروع فعالیت جواز کسب را به صورت قانونی دریافت نکرده باشند مشمول جریمه خواهند شد و این موضوع منجربه پلمپ محل صنفی و بدون جواز خواهد شد.

متقاضیان تمدید پروانه کسب اصناف باید به سامانه اینترنتی iranianasnaf.ir مراجعه کرده و از قسمت پروانه کسب گزینه تمدید پروانه کسب را کلیک کرده و اقدام به تمدید کنید.

لازم به ذکر است که در صورت نداشتن شناسه صنفی کسب و کارتان و یا قدیمی بودن پروانه باید به اداره اصناف مراجعه کرده و مدارک مرتبط با ثبت را ارائه کنید تا شناسه جدید را دریافت کنید تا بتوانید در سامانه مراحل تمدید پروانه کسب را انجام دهید.

هزینه های مربوط به انجام امور را باید دانسته و طبق آن اقدام کنید. شما می توانید برای اطلاع از هزینه پروانه کسب موقت حرفه خود با مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید و نکات تخصصی را به رایگان دریافت کنید.


چگونه جواز کسب بگیریم ؟

برای ثبت نام و اخذ پروانه یا جواز کسب باید به سامانه اصناف مراجعه کرده و مراحل را از طریق مشاوره تخصصی کارشناسان حقوقی مجرب پیگیری کنید.

جواز کسب بدون کارت پایان خدمت صادر می شود؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم تنها در صورت داشتن گواهی اشتغال به تحصیل و معافیت یا اتمام خدمت سربازی می توانید پروانه کسب یا جواز کسب را دریافت کنید به غیر از این امکان دریافت ندارید، این یک قانون مصوب است.

آیا مشمولین غایب می توانند پروانه کسب به نام خود بگیرند؟

در صورتی که گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشند بله می توانند در غیر این صورت بر طبق قوانین به آن ها اعطا نمی شود.

به منظور اخذ جواز کسب می توانید با کم ترین هزینه پروانه کسب 1403 را از کارشناسان مجرب حقوقی ایلیا بخواهید. ما با تضمین کم ترین هزینه و صرف حداقل زمان، امور را انجام خواهیم داد.

4.3/5 - (32 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
137 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عزیز پودات
عزیز پودات
1 ماه قبل

سلام من میخوام مجوز برا نان روغنی آزاد پز بگیرم تو ارومیه چیکار باید بکنم

شماره تماس:
9032545194
ناصرعبدالهی
ناصرعبدالهی
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید آیا میشه مجوزوپروانه کسب سیاربرای فست فود درآزاد راه تهران گرفت

شماره تماس:
9058174828
Nazanin zare
Nazanin zare
5 ماه قبل

برای گرفتن پروانه کسب ارایشگاه زنانه حدود ۲۰ متری در شیراز چقدر هزینه میشه تقریبا؟

محمد جواد یوسفیان
محمد جواد یوسفیان
6 ماه قبل

سلام حدود صنفی ارایشگاه مردانه برداشته شده؟

شماره تماس:
9386499303
جعفری هلیا
جعفری هلیا
8 ماه قبل

سلام خسته نباشید من مجوز آموزشگاه خیاطی میخواستم چطور میتونم کسب کنم و قیمتش چنده ؟

شماره تماس:
9147989170
پرویز
پرویز
9 ماه قبل

سلام ببخشیدمن برای دریافت جواز کسب وقتی که همه کارهارا کردم هرجا هزینه ای داشت دادم اخر سر کارمند صنف ازمن ۲ ملیون خواست که به حساب شخصی خودش ریختم این کارش قانونیه برای ارایشکاه زنانه جواز گرفتم

شماره تماس:
9154599153
محمد قاسمی
محمد قاسمی
9 ماه قبل

با سلام
میخاستم بپرسم اگر بخواهیم برای فروشگاه کتاب و لوازم تحریر(فروشگاه فرهنگی) جواز کسب بگیریم
و به شما بسپاریم، چقدر هزینه برام خواهد داشت کلان…؟
و این که ۰ تا ۱۰۰ کار رو خودتون انجام میدید؟
لطفا راهنمایی کنید
متشکرم…!!!

شماره تماس:
9105631648
علی
علی
9 ماه قبل

سلام ،، پدرم مغارشو دراختیارم گذاشته بود ،،، هیچ قرارداد اجاره ای ننوشتیم ، حدود ۵ ماه تو مغازه کار کردم و چون رونق نداشت تعطیل کردم ، کد مالیاتی هم گرفتم اما جواز کسب نگرفتم ،، الان پدرم باید مالیات بر اجاره پرداخت کنه ؟

وحید پارسایی
وحید پارسایی
10 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر ایا برای حق ورود اتحادیه یوخه پزان وشیرینی فروشی باید پول پرداخت کنیم؟؟ من شیرینی فروشی دارم و برای پروانه کسبم به اتحادیه مراجعه کردم و یه مبلغی رو به عنوان حق ورد از من دخواست کردن میخوام ببینم این پولی که میگن باید پرداخت کنیم یا نه

شماره تماس:
9162081210
امیر
امیر
1 سال قبل

سلام جواز کسب لوازم یدکی ماشین ب نام خانم داده میشود ؟؟ و چقدر زمان میبره تا جواز کسب لوازم یدکی بدن و هزینه چقدر میشه ممنون

شماره تماس:
9370226485
رضا
رضا
1 سال قبل

سلام هزینه جواز کثب برای مغازه جلوبندی چقدره

شماره تماس:
9025657244
ح ل
ح ل
1 سال قبل

درود
فقط در تهران و حومه فعالیت دارید؟
جواز املاک در مشهد میخوام

شماره تماس:
9364894689
علی
علی
1 سال قبل

من شرکت با مسئولیت محدود به همراه مجوز تولیدی برای ردیف کیف و کفش و .. دارم به همراه برند ( سایت و لوگو و اکانت های شبکه های اجتماعی ) چطور میتوانم به فروش برسانم

شماره تماس:
9032632666
آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط علی
امیر رضائیان
امیر رضائیان
1 سال قبل

سلام ی مغازه ۳۵ متری توی یکی از شهرک های ورامین داخل محل هست میخوایم قهوه‌خانه معمولی بزنیم خواستم ببینم برای جواز چقدر باید هزینه کنیم

شماره تماس:
9940920918
دنیاعزیزی راد
دنیاعزیزی راد
1 سال قبل

سلام من اهوازم خوزستان برای گرفتن جواز کسب ۱۶متری ارایشگاه زنانه مبلغش چنده الان

شماره تماس:
9370725549
رباب صادقلو
رباب صادقلو
1 سال قبل

برای مجوز سیگار فروشی چقدر هزینه لازمه

شماره تماس:
9960574878
گلنازشرکت
گلنازشرکت
1 سال قبل

سلام خسته نباشین برای گرفتن مجوز ارایشی بهداشتی در اصفهان چقدر هزینه میخواد

شماره تماس:
9134420563
ماهان جوان
ماهان جوان
1 سال قبل

سلام. برای مغازه فلافلی در چهارباغ استان البرز چه جوازی لازمه و هزینه اش چقدره

شماره تماس:
9122455793
الهه پرویزی
الهه پرویزی
1 سال قبل

سلام من درخواست جوازکسب تولیدی پوشاک رودارم بایدکجامراجعه کنم هزینش چقدرمیشه

شماره تماس:
9394079796
زهراپرنون
زهراپرنون
1 سال قبل

برای گرفتن جواز کسب ذغال تنباکو ملزومات قلیون باید چیکارکنیم وچقدر هزینه داره

شماره تماس:
9365849447