جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

اخذ جواز تاسیس – فوری ✔️

اخذ جواز تاسیس

شما می توانید با مطالعه متن زیر و صرف تنها چند دقیقه کوتاه اصول اخذ جواز تاسیس را به همراه مدارک لازم برای اخذ آن را مطالعه کرده و به صورت کامل و برای اصولی انجام شدن امور ثبتی و حقوقی خود اقدام کنید.

جواز صادره که اشخاص حقوقی و حقیقی به منظور انجام فعالیت تولیدی و اقتصادی دریافت می کنند را جواز تاسیس می گویند. این را در نظر داشته باشید مبحثی که می خواهید برای آن جواز بگیرید باید با موضوع شرکت مرتبط باشد.

هزینه جواز تاسیس

راهنمای اخذ جواز تاسیس

هر شرکتی که به صورت حقیقی و یا حقوقی به ثبت برسد نیاز به اخذ جواز تاسیس از مراجع مربوطه می باشد. این مجوزها از سوی اداره صنعت و معدن اخذ می گردند و برای کسب و کارهایی که قصد دارند واحدی تولیدی و یا کارخانه تاسیس کنند الزامی می باشند .

اشخاص با داشتن جواز تاسیس می توانند در شهرک های صنعتی اقدام به احداث کارخانه و یا کارگاه کرده البته احداث تنها در محلی که در جواز قید گردیده قابلیت تاسیس دارد .

یک جواز تاسیس تا زمان حیات و ادامه فعالیت خود یک سال اعتبار داشته که پس از زمان مشخص شده باید برای تمدید آن اقدامات لازم صورت گیرد.

با عدم تمدید بعد از زمان مقرر جواز باطل شده و دیگر نمی توان از آن استفاده کرد. یک جواز تاسیس قابلیت انتقال به اشخاص دیگر را دارا می باشد .

عوامل موثر در اخذ جواز تاسیس شامل نوع فعالیت شخص دارنده جواز، مراجعی که آن را صادر خواهند کرد، که می توانند شامل وزارت جهاد کشاورزی ، وزارت کار و تعاون و وزارت صنعت و معدن می باشد .

اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع

جواز تاسیس صنایع مجوزی است که از جانب وزارت صنایع و معادن به منظور تاسیس یک واحد تولیدی، مونتاژ یا کارخانه صادر میگردد.

کلیه شخصیت های حقوقی و حقیقی بدانند قبل از تاسیس واحد تولیدی باید مجوز خود را از وزارت صنایع و معادن و تجارت دریافت نمایند. باید این نکته را مدنظر داشت که تفاوتی میان جواز اشخاص حقیقی و حقوقی نمی باشد.

تنها در مواردی که قصد دریافت وام های بزرگ دارید که معمولا بیش از 1 میلیارد را تقاضا کنید جواز اشخاص حقوقی بهتر می باشند. جواز تاسیس به دو نوع الف و ب طبقه بندی می شوند.

نوع الف جواز مربوط به فعالیت های هر استان که نیاز به جواز است می باشد. با اخذ این جوازها از یاری دولتی و مزیت های آنها بهره خواهند برد.

نوع ب نیز شامل تمامی مشاغل دیگر که ملزم به اخذ و ارائه جواز تاسیس هستند. در زمینه جواز تاسیس می توانید با کارشناسان ثبتی ما در ارتباط باشید.

اخذ جواز تاسیس

مزایای اخذ جواز تاسیس

از مهم ترین مزایای فعالیت برای دارندگان جواز تاسیس واگذاری زمین در محل شهرک های صنعتی  به دارندگان جواز می باشد. البته این واگذاری با شروط موجه انجام می شود .

سرمایه برای دارندگان جواز 30 درصد به صورت نقدی و 70 درصد به صورت وام بدون بهره از سوی وزارت صنایع پرداخت می شود.

پرداخت این وام ها در اقساط 36 ماهه و با سر رسیدهای 3 ماهه انجام می پذیرد. محدودیت های اخذ جواز تاسیس بر طبق قوانین تصویب می شود.

در این بین ممنوعیت هایی برای واگذاری جواز تاسیس وجود دارد که این محدودیت ها شامل واگذاری و احداث کارگاهها و کارخانه های صنعتی در گستره 120 کیلومتری اطراف تهران است، بدین ترتیب که در این گستره تنها به واحدهای صنایع غذایی و صنایع جواز داده می شود.

شهرک های صنعتی اشتهارد و فیروزکوه شامل این قانون نمی باشند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ جواز تاسیس صنایع

الف) مدارک دریافت جواز اشخاص حقیقی

 • رونوشت از شناسنامه فرد متقاضی اخذ جواز
 • رونوشت از کارت ملی اشخاص متقاضی
 • کارت پایان خدمت فرد متقاضی برای آقایان
 •  اخذ مجوز در صورت لزوم.

ب) مدارک دریافت جواز اشخاص حقوقی

 • رونوشت از شناسنامه و کارت ملی دارندگان حق امضاء شرکت ها
 • کارت پایان خدمت دارندگان حق امضاء برای اقایان عضو
 • اخذ جوازهای لازم و انجام استعلامات مربوطه
 • رونوشت از روزنامه رسمی در زمان تاسیس شرکت.
 • رونوشت از متون اسناسنامه شرکت.
 • رونوشت از شرکتنامه یا اظهارنامه  مربوط به شرکت.
 • رونوشت از روزنامه های رسمی و آخرین تغییرات در شرکت.
 • مهر شرکت.

مدارک مورد نیاز برای اخذ جواز تاسیس صنایع

بهین یاب جواز تاسیس

وبسایت بهین یاب برای تامین مالی و امور مالی محصولات و خرید به همراه فناوری تجارت خارجی و ایجاد فرصت های مالی و سرمایه گذاری که معرفی می کند ایجاد می شود.

تمامی فرآیند در بهین یاب از جمله اخذ جواز تاسیس، پروانه بهره برداری و دیگر موارد برای بهبود سرمایه گذاری و امور مالی و با در نظر داشتن ثبت موارد در این سایت به صورت کاملاً الکترونیکی انجام می شود .

در مراحل اولیه ثبت در بهین یاب نیازی به حضور شخص نبوده تا زمانی که کارشناس تایید کننده جواز صنایع پیگیری های لازم را انجام ندهد و مدارک را تایید نکند نیازی به حضور فیزیکی اشخاص نبوده.

مجوز صنعت و معدن

افراد در قالب های شخصیتی حقیقی و حقوقی می توانند برای اخذ جواز اقدام کنند. اخذ این جواز در صورتی امکان پذیر است که آن ها قصد تاسیس یک واحد تجاری و تولیدی داشته باشند و در گرو آن اقدامات لازم برای اخذ جواز تاسیس را انجام دهند.

اولین گام برای اخذ مجوز احداث یک واحد تولیدی مانند کارخانه می باشد که توسط متقاضیان انجام خواهد شد. این کارخانه برای یک شخص یا یک شرکت مشخص است.

گرفتن مجوز وزارت صنعت و معدن به دو صورت حقیقی و حقوقی قابل انجام است. اما مراحلی که به صورت عمومی برای کلیه جوازهای صنایع سپری می شوند

 • تنظیم طرح توجیهی.
 •  تشکیل پرونده دارایی.
 •  پرداخت فیش های واریزی.
 •  تنظیم تقاضانامه.
 •  اخذ جواز از وزارت صنعت.
 • معدن و تجارت.

زمان اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع

زمان برای اخذ جواز تاسیس صنایع با توجه به نوع طرح و نوع کار تخمین زده خواهد شد. اما برآورد احتمالاً چیزی در حدود 15 تا 30 روز کاری می باشد.

هزینه اخذ جواز تاسیس تولید از وزارت صنایع

هزینه اخذ جواز تاسیس صنایع با عنایت به نوع طرح توجیهی و نوع کار مشخص می گردد. بنابراین برای اطلاع از هزینه نهایی با ما در تماس باشید.

برای اخذ جواز تاسیس در کم ترین زمان می توانید با شماره تماس های مجتمع حقوقی ایلیا تماس گرفته و یا با درج شماره تماس خود در قسمت درخواست مشاوره رایگان همین صفحه منتظر تماس سریع کارشناسان ما با شما باشید .

4.3/5 - (24 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
106 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
m t r
m t r
1 ماه قبل

سلام صبح بخیر ببخشید بنده میخوام تولیدی سرم بزارم منتها در سامانه ثبت شرکت میگه که باید ادرس و کد پستی شرکت رو بدین من هنوز هیچ کاری نکردم ادرس و کد پستی از کجا باید بیارم باید موافقتشو بگیرم که تسهیلات بدن برم سوله و دستگاهارو بخرم چکار باید بکنم میشه راهنمایی کنید ممنون

شماره تماس:
9174481421
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  m t r
1 ماه قبل

درود بر شما برای تاسیس واحد تولیدی باید محلی را در نظر گرفته تا بر اساس آن پروانه بهره برداری و جواز تاسیس واحد تولیدی صادر شود پس قدم اول شما تعبیه محلی برای انجام امور است. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی در این زمینه می توانید با شماره 02632137 تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

رضاباقري
رضاباقري
2 ماه قبل

سلام من كد بهين ياب بخوام بگيريم به چه صورته توليد كننده يونوليت هستم

شماره تماس:
9122750674
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  رضاباقري
2 ماه قبل

درود بر شما برای داشتن کارتابل در بهین یاب و ثبت درخواست در درگاه ملی مجوزها باید در سامانه بهین یاب حساب کاربری ایجاد کنید

رضا فرازمند
رضا فرازمند
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر
ما یه زمین کشاورزی دیم نزدیک یکی از شهرها داریم، و میخواستم تغییر کاربری و مجوز احداث سوله اخذ کنم.البته هنوز صنف تولیدم رو دقیق انتخاب نکردم.مثلا میخوام از بین کارخانه سنگبری؛ تولید نوشیدنی های گاز دار؛ تزریق پلاستیک یا تولید قطعات صنعتی یک صنف رو انتخاب کنم.
آیا امکانش هست که همچین راهی رو ادامه بدم؟ یا بیخیالش بشم؟
ممنونم از راهنماییتون

شماره تماس:
9356206383
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  رضا فرازمند
2 ماه قبل

درود بر شما . به دلیل تغییر در هویت عملکردتان باید جواز تاسیس و پروانه بهره برداری مختص به اقدامات اتی را دریافت کنید. در این زمنیه ما راهنمای تخصصی شما خواهیم بود با ما با شماره 02632137 تماس بگیرید.

مححد اصغری
مححد اصغری
3 ماه قبل

سلام من میخوام مجوز یکساله برای تولید و خورد مواد پلاستیکی بنده مهندسی مواد دارم چرا من و به یک دیگه پاس میدن من برق سه فاز میخوام الان چیکار کنم زمینه من وسطه چپ و راستم برق داره ب من نمیدن

شماره تماس:
9376691706
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  مححد اصغری
3 ماه قبل

درود بر شما می توانید به اداره برق مراجعه و با ارائه جواز تاسیس و پروانه بهره برداری خود تقاضای رسیدگی کنید.

منوچهر
منوچهر
5 ماه قبل

سلام میخوام تولیدی ژل اتش زا بزنم محبت میکنید راهنمایی کنید باید چیکار کنم

شماره تماس:
9119512630
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  منوچهر
4 ماه قبل

درود بر شما ابتدا باید در سامانه بهین یاب ثبت نام کنید و با درج مشخصاتتان به صورت تخصصی درخواست جواز تاسیس کنید محصول راتولید کنید. با ما تماس بگیرید تا در کم ترین زمان راهنمای شما باشیم.

علی بلنداختر
علی بلنداختر
5 ماه قبل

سلام، من در حال حاظر کارگاه ًپرس شیلنگ ًدارم با پروانه کسب، ولی(به دلیل کمبود فضا و اجاره بالا) میخام جواز تاسیس بگیرم که بتونم از امتیاز زمین استفاده کنم آیا امکان پذیر هست؟ واین که شرکت شما این کار رو انجام میده؟

شماره تماس:
9150090854
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  علی بلنداختر
5 ماه قبل

درود بر شما با مشاوران و وکلای ایلیا در این زمینه تماس بگیرید تا با بررسی شرح فعالیتتان اقدام کنند. شماره تماس مستقیم موسسه حقوقی ایلیا 02632137

احمد حسینی
احمد حسینی
7 ماه قبل

سلام جسارتا برای دریافت مجوز مجتمع خدماتی رفاهی باید چیکار کرد

شماره تماس:
9115614521
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  احمد حسینی
7 ماه قبل

درود بر شما مجوز مجتمع‌ های خدماتی رفاهی بین‌ راهی توسط وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری صادر می شود، جواز مرتبط شامل پروانه بهره برداری، جواز کسب بوده که می توانید پیگیری های لازم را از طریق کارشناسان ایلیا انجام دهید.

فرامرزی بابادی
فرامرزی بابادی
8 ماه قبل

با سلام
اینجانب فوق لیسانس حسابداری هستم و میخام ی موسسه ثبت شرکتهای بزنم یعنی میخام برا مشتری شرکت ثبت کنم برند و آگهی تغییرات بزنم و کارهای شمارا انجام بدم خواستم ببینم چ رسته باید انتخاب کنم با چ فعالیتی مثلا مسولیت محدوذ یا تضامنی یا خاص .و اینکه بتونم کارکنم باشما لطفا راهنماییم کنید ی موسسه ثبت شرکت ها بزنم

شماره تماس:
9138867339
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  فرامرزی بابادی
8 ماه قبل

درود بر شما در این حوزه تنها اشخاصی می توانند فعالیت کنند که پروانه پایه یک وکالت داشته باشند و تنها در قالب موسسه قابل ثبت است.

سجادشاکر
سجادشاکر
1 سال قبل

سلام من می خواهم باسکول ۶۰تنی درشهرک صنعتی کوثربزنم لطفا راهنمائی کنید

شماره تماس:
9228759820
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  سجادشاکر
1 سال قبل

درود بر شما با موسسه ایلیا با شماره 02632137 تماس بگیرید.

سعید گندمی
سعید گندمی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر
ما میخواهیم یک کارگاه بسته بندی محصولات سلولزی (انواع دستمال کاغذی) بصورت مکانیکی راه اندازی کنیم اقدام به ثبت شرکت کرده ایم اما ظاهرا برای ثبت شرکت مجوز هم لازم داریم لطفا راهنمایی بفرمایید که اولا از چه مراجعی باید مجوز اخذ کنیم؟ و آیا ما مشمول قانون شهرکهای صنعتی و فاصله 120 کیلومتر از تهران یم شویم یا خیر؟ سوما اگر از شما بخواهیم برایمان کار اخذ مجوز را انجام دهید چقدی هزینه خواهد داشت؟

شماره تماس:
9125985116
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  سعید گندمی
1 سال قبل

درود بر شما .برای تولید محصول باید ابتدا مجوز تاسیس و سپس پروانه بهره برداری تهیه کنید و با در نظر گرفتن محل مناسب کارگاه تولیدی در شهرک صنعتی در فاصله 120کیلومتری شهرهای تهران و قزوین اقدام کنید. در این زمینه ما راهنمای شماییم با مشاوران و وکلای حقوقی ایلیا تماس بگیرید و مشاوره بگیرید.

فریبا باقری
فریبا باقری
1 سال قبل

سلام من میخوام مجوز از صنعت و معدن برا تولید شوینده بگیرم باید چطور شروع کنم ؟

شماره تماس:
9352435181
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  فریبا باقری
1 سال قبل

درود بر شما دوست عزیز می توانید صفر تا صد امور اخذ جواز تاسیس را به وکلای حقوقی ایلیا بسپارید و از تخفیفات حقوقی بهره مند شوید. در غیر این صورت با ارائه مدارک مربوط به درخواستتان در سامانه اداره صمت می توانید اقدام کنید.

مسلم
مسلم
1 سال قبل

با سلام و خسته نباشید . یکی از شرایط دریافت جواز تاسیس داشتن کارت پایان خدمت هستش . من دانشجو هستم و کارت پایان خدمت هم ندارم آیا امکان دریافت مجوز با معافیت تحصیلی ممکن هستش یا خیر ؟

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  مسلم
1 سال قبل

با سلام بله بر طبق قوانین می توانید با معافیت تحصیلی نیز جواز تاسیس بگیرید.

نسیم عبادی
نسیم عبادی
1 سال قبل

سلام، چطوری میشه شرایط جواز تاسیس گرفت ؟ برای ثبت برند میخوام.

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  نسیم عبادی
1 سال قبل

درود بر شما شروط اخذ جواز شامل اخذ گواهی عدم سوسابقه و اعتیاد موسسین، دریافت جواز از شهرداری ها و دارایی و نیز تاییدیه از طرف اداره نظارت بر اماکن عمومی را شامل می شود.

مرضیه عظیمی
مرضیه عظیمی
1 سال قبل

کار من تولید قطعات خودروئه و سمنان هستیم شرایط شهرک مصوب ها چجوریع

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  مرضیه عظیمی
1 سال قبل

درود بر شما شروط شهرک های صنعتی شامل مواردی مانند واگذاری و احداث کارگاه ها و کارخانه های صنعتی در گستره 120 کیلومتری اطراف شهرهای مسکونی است . می توانید برای مشاوره در این زمینه با شماره تماس 02632137 تماس بگیرید.

ن.ر
ن.ر
1 سال قبل

با سلام آیا توی شهرک های خصوصی یا خارج از شهرک صنعتی جواز تاسیس صادر میشه؟؟

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  ن.ر
1 سال قبل

با سلام . جهت احداث یک واحد صنعتی به جهت ایجاد آلودگی فاصله مشخص شده از شهر باید حداقل 120 کیلومتر باشد.

هادی
هادی
1 سال قبل

سلام من دستگاهی میخواستم بسازم در زمینه لابراتوار دندانسازی که دستگاه ساده ای هستش و فک نمیکنم نیاز به گرفتن ایزو 13485 باشه. دستگاه رو هنوز به بازار ندادم.بنظرتون اول تولید کنم و به فروش برسونم و بعدها دنبال جواز تاسیس برم یا همون اول جواز تاسیس بگیرم؟

شماره تماس:
9148704615
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  هادی
1 سال قبل

درود دوست عزیز . اخذ جواز تاسیس برای کسب و کارهایی که قصد دارند واحدی تولیدی و یا کارخانه تاسیس کنند الزامی می باشند .

امید طاهری
امید طاهری
1 سال قبل

سلام من میخواستم ببینم برای جواز تولید پودر مواد لاستیکی باید چه کار کنم .منظورم خود لاستیک نیست تولید از طریق خریدن ضایعات دور قالب تولید کنندگان قطعات خودرو و تولیدات دمبل و مشابه هست که توسط ما خریداری میشه متوسط چند مرحله به صورت آرد در میآید و دوباره به چرخه بر میگرده منظور در همون صنایع استفاده میشه

شماره تماس:
9195708229
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  امید طاهری
1 سال قبل

درود بر شما . دوست عزیز شما می توانید با مراجعه به سامانه بهین یاب اقدامانت لازم و مدارک مورد نیاز برای اخذ جواز تاسیس را به صورت آنلاین انجام دهید.

نسیم رهبر
نسیم رهبر
1 سال قبل

روزبخیر، من از آذربایجان غربی مزاحمتون میشم میخوام بدونم برای گرفتن جواز تاسیس چه شرایطی باید داشته باشم؟ کار من بسته بندی پیاز سرخ شدس و کارگاهم ۱۸۰ متره

کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  نسیم رهبر
1 سال قبل

درود بر شما. برای تولید انبوه و پخش محصول تولیدی خود با توجه به جنس و طبقه محصول خود باید جواز های مربوطه از جمله مجوز بهداشت و دیگر استاندارد های لازمه را اخذ کرده و سپس برای جواز تاسیس واحد تولیدی اقدام کنید .

احسان دانایی
احسان دانایی
1 سال قبل

سلام و خسته نباشید
آیا سازه بتنی برای کار تولیدی ( کارخانه) قابل قبول وزارت صمت می باشد ؟

شماره تماس:
9353375715
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  احسان دانایی
1 سال قبل

درود دوست عزیز وزارت صمت وظیفه اعمال سیاست لازم برای رسیدگی به نحوه صدور ، تمدید ، تطبیق و انتقال پروانه های بهره برداری و صدور مجوزهای مربوطه می باشد . در خصوص پروژه شما همکاران من با شما تماس خواهند گرفت.

مهدی
مهدی
1 سال قبل

سلام من یه کارگاه کوچک تولید بوقهای خودرویی دارم میخواستم بدونم برای گرفتن مجوز تولید باید کجا مراجعه کنم

شماره تماس:
9159137122
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
ویرایشگر
پاسخ به  مهدی
1 سال قبل

درود بر شما دوست عزیز. تمامی فرآیند اخذ جواز تولید در بهین یاب با در نظر داشتن ثبت موارد در این سایت به صورت کاملاً الکترونیکی انجام می شود .