جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

اخذ جواز تاسیس – فوری ✔️

اخذ جواز تاسیس

شما می توانید با مطالعه متن زیر و صرف تنها چند دقیقه کوتاه اصول اخذ جواز تاسیس را به همراه مدارک لازم برای اخذ آن را مطالعه کرده و به صورت کامل و برای اصولی انجام شدن امور ثبتی و حقوقی خود اقدام کنید.

جواز صادره که اشخاص حقوقی و حقیقی به منظور انجام فعالیت تولیدی و اقتصادی دریافت می کنند را جواز تاسیس می گویند. این را در نظر داشته باشید مبحثی که می خواهید برای آن جواز بگیرید باید با موضوع شرکت مرتبط باشد.

اخذ جواز تاسیس

هر شرکتی که به صورت حقیقی و یا حقوقی به ثبت برسد نیاز به اخذ جواز تاسیس از مراجع مربوطه می باشد. این مجوزها از سوی اداره صنعت و معدن اخذ می گردند و برای کسب و کارهایی که قصد دارند واحدی تولیدی و یا کارخانه تاسیس کنند الزامی می باشند .

اشخاص با داشتن جواز تاسیس می توانند در شهرک های صنعتی اقدام به احداث کارخانه و یا کارگاه کرده البته احداث تنها در محلی که در جواز قید گردیده قابلیت تاسیس دارد .

یک جواز تاسیس تا زمان حیات و ادامه فعالیت خود یک سال اعتبار داشته که پس از زمان مشخص شده باید برای تمدید آن اقدامات لازم صورت گیرد.

با عدم تمدید بعد از زمان مقرر جواز باطل شده و دیگر نمی توان از آن استفاده کرد. یک جواز تاسیس قابلیت انتقال به اشخاص دیگر را دارا می باشد .

عوامل موثر در اخذ جواز تاسیس شامل نوع فعالیت شخص دارنده جواز، مراجعی که آن را صادر خواهند کرد، که می توانند شامل وزارت جهاد کشاورزی ، وزارت کار و تعاون و وزارت صنعت و معدن می باشد.

اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع

جواز تاسیس صنایع مجوزی است که از جانب وزارت صنایع و معادن به منظور تاسیس یک واحد تولیدی، مونتاژ یا کارخانه صادر میگردد.

کلیه شخصیت های حقوقی و حقیقی بدانند قبل از تاسیس واحد تولیدی باید مجوز خود را از وزارت صنایع و معادن و تجارت دریافت نمایند. باید این نکته را مدنظر داشت که تفاوتی میان جواز اشخاص حقیقی و حقوقی نمی باشد.

تنها در مواردی که قصد دریافت وام های بزرگ دارید که معمولا بیش از 1 میلیارد را تقاضا کنید جواز اشخاص حقوقی بهتر می باشند. جواز تاسیس به دو نوع الف و ب طبقه بندی می شوند.

نوع الف جواز مربوط به فعالیت های هر استان که نیاز به جواز است می باشد. با اخذ این جوازها از یاری دولتی و مزیت های آنها بهره خواهند برد.

نوع ب نیز شامل تمامی مشاغل دیگر که ملزم به اخذ و ارائه جواز تاسیس هستند. در زمینه جواز تاسیس می توانید با کارشناسان ثبتی ما در ارتباط باشید.

اخذ جواز تاسیس

مزایای اخذ جواز تاسیس

از مهم ترین مزایای فعالیت برای دارندگان جواز تاسیس واگذاری زمین در محل شهرک های صنعتی  به دارندگان جواز می باشد. البته این واگذاری با شروط موجه انجام می شود .

سرمایه برای دارندگان جواز 30 درصد به صورت نقدی و 70 درصد به صورت وام بدون بهره از سوی وزارت صنایع پرداخت می شود.

پرداخت این وام ها در اقساط 36 ماهه و با سر رسیدهای 3 ماهه انجام می پذیرد. محدودیت های اخذ جواز تاسیس بر طبق قوانین تصویب می شود.

در این بین ممنوعیت هایی برای واگذاری جواز تاسیس وجود دارد که این محدودیت ها شامل واگذاری و احداث کارگاهها و کارخانه های صنعتی در گستره 120 کیلومتری اطراف تهران است، بدین ترتیب که در این گستره تنها به واحدهای صنایع غذایی و صنایع جواز داده می شود.

شهرک های صنعتی اشتهارد و فیروزکوه شامل این قانون نمی باشند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ جواز تاسیس صنایع

الف) مدارک دریافت جواز اشخاص حقیقی

 • رونوشت از شناسنامه فرد متقاضی اخذ جواز
 • رونوشت از کارت ملی اشخاص متقاضی
 • کارت پایان خدمت فرد متقاضی برای آقایان
 •  اخذ مجوز در صورت لزوم.

ب) مدارک دریافت جواز اشخاص حقوقی

 • رونوشت از شناسنامه و کارت ملی دارندگان حق امضاء شرکت ها
 • کارت پایان خدمت دارندگان حق امضاء برای اقایان عضو
 • اخذ جوازهای لازم و انجام استعلامات مربوطه
 • رونوشت از روزنامه رسمی در زمان تاسیس شرکت.
 • رونوشت از متون اسناسنامه شرکت.
 • رونوشت از شرکتنامه یا اظهارنامه  مربوط به شرکت.
 • رونوشت از روزنامه های رسمی و آخرین تغییرات در شرکت.
 • مهر شرکت.

مدارک مورد نیاز برای اخذ جواز تاسیس صنایع

بهین یاب جواز تاسیس

وبسایت بهین یاب برای تامین مالی و امور مالی محصولات و خرید به همراه فناوری تجارت خارجی و ایجاد فرصت های مالی و سرمایه گذاری که معرفی می کند ایجاد می شود.

تمامی فرآیند در بهین یاب از جمله اخذ جواز تاسیس، پروانه بهره برداری و دیگر موارد برای بهبود سرمایه گذاری و امور مالی و با در نظر داشتن ثبت موارد در این سایت به صورت کاملاً الکترونیکی انجام می شود .

در مراحل اولیه ثبت در بهین یاب نیازی به حضور شخص نبوده تا زمانی که کارشناس تایید کننده جواز صنایع پیگیری های لازم را انجام ندهد و مدارک را تایید نکند نیازی به حضور فیزیکی اشخاص نبوده.

مجوز صنعت و معدن

افراد در قالب های شخصیتی حقیقی و حقوقی می توانند برای اخذ جواز اقدام کنند. اخذ این جواز در صورتی امکان پذیر است که آن ها قصد تاسیس یک واحد تجاری و تولیدی داشته باشند و در گرو آن اقدامات لازم برای اخذ جواز تاسیس را انجام دهند.

اولین گام برای اخذ مجوز احداث یک واحد تولیدی مانند کارخانه می باشد که توسط متقاضیان انجام خواهد شد. این کارخانه برای یک شخص یا یک شرکت مشخص است.

گرفتن مجوز وزارت صنعت و معدن به دو صورت حقیقی و حقوقی قابل انجام است. اما مراحلی که به صورت عمومی برای کلیه جوازهای صنایع سپری می شوند

 • تنظیم طرح توجیهی.
 •  تشکیل پرونده دارایی.
 •  پرداخت فیش های واریزی.
 •  تنظیم تقاضانامه.
 •  اخذ جواز از وزارت صنعت.
 • معدن و تجارت.

هزینه جواز تاسیس

زمان اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع

زمان برای اخذ جواز تاسیس صنایع با توجه به نوع طرح و نوع کار تخمین زده خواهد شد. اما برآورد احتمالاً چیزی در حدود 15 تا 30 روز کاری می باشد.

هزینه اخذ جواز تاسیس تولید از وزارت صنایع

هزینه اخذ جواز تاسیس صنایع با عنایت به نوع طرح توجیهی و نوع کار مشخص می گردد. بنابراین برای اطلاع از هزینه نهایی با ما در تماس باشید.

برای اخذ جواز تاسیس در کم ترین زمان می توانید با شماره تماس های مجتمع حقوقی ایلیا تماس گرفته و یا با درج شماره تماس خود در قسمت درخواست مشاوره رایگان همین صفحه منتظر تماس سریع کارشناسان ما با شما باشید .

4.4/5 - (26 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
114 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مجید نوری زاده
مجید نوری زاده
6 ماه قبل

سلام وقت بخیر
میخواستم بدونم ایا فرق هست بین این اینکه مجوز از درگاه مجوز ها بگیرم یا از وزارت صنایع
در صورت امکان راهنماییم کنید البته شغل من تولید تجهیزات پخت نان وشیرینی هست
ممنون میشم را هنماییم کنید

شماره تماس:
9223743632
مهدی علی بیگی
مهدی علی بیگی
6 ماه قبل

سلام وقت بخیر میخواستم ببینم‌مدارک‌مورد‌نیاز‌برای‌جواز‌بازیافت‌پلاستیک‌چیه‌مشغول‌کارنیستم‌ولی‌تازه‌میخام‌جواز‌بگیرم

شماره تماس:
9139855360
موس الرضا امرودکی
موس الرضا امرودکی
8 ماه قبل

سلام خسته نباشید میخوام مجوز برای ساخت تینر بگیرم باید چیکار کنم راهنمایی کنید ممنون میشم

شماره تماس:
9156964626
m t r
m t r
10 ماه قبل

سلام صبح بخیر ببخشید بنده میخوام تولیدی سرم بزارم منتها در سامانه ثبت شرکت میگه که باید ادرس و کد پستی شرکت رو بدین من هنوز هیچ کاری نکردم ادرس و کد پستی از کجا باید بیارم باید موافقتشو بگیرم که تسهیلات بدن برم سوله و دستگاهارو بخرم چکار باید بکنم میشه راهنمایی کنید ممنون

شماره تماس:
9174481421
رضاباقري
رضاباقري
11 ماه قبل

سلام من كد بهين ياب بخوام بگيريم به چه صورته توليد كننده يونوليت هستم

شماره تماس:
9122750674
رضا فرازمند
رضا فرازمند
11 ماه قبل

سلام وقت بخیر
ما یه زمین کشاورزی دیم نزدیک یکی از شهرها داریم، و میخواستم تغییر کاربری و مجوز احداث سوله اخذ کنم.البته هنوز صنف تولیدم رو دقیق انتخاب نکردم.مثلا میخوام از بین کارخانه سنگبری؛ تولید نوشیدنی های گاز دار؛ تزریق پلاستیک یا تولید قطعات صنعتی یک صنف رو انتخاب کنم.
آیا امکانش هست که همچین راهی رو ادامه بدم؟ یا بیخیالش بشم؟
ممنونم از راهنماییتون

شماره تماس:
9356206383
مححد اصغری
مححد اصغری
1 سال قبل

سلام من میخوام مجوز یکساله برای تولید و خورد مواد پلاستیکی بنده مهندسی مواد دارم چرا من و به یک دیگه پاس میدن من برق سه فاز میخوام الان چیکار کنم زمینه من وسطه چپ و راستم برق داره ب من نمیدن

شماره تماس:
9376691706
محمد اصغری
محمد اصغری
پاسخ به  کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
8 ماه قبل

نمیدن رفتم اداره برق میگه از صنعت معدن جواز بیار میرم صنعت معدن میکه پروانه کسب بگیر

منوچهر
منوچهر
1 سال قبل

سلام میخوام تولیدی ژل اتش زا بزنم محبت میکنید راهنمایی کنید باید چیکار کنم

شماره تماس:
9119512630
علی بلنداختر
علی بلنداختر
1 سال قبل

سلام، من در حال حاظر کارگاه ًپرس شیلنگ ًدارم با پروانه کسب، ولی(به دلیل کمبود فضا و اجاره بالا) میخام جواز تاسیس بگیرم که بتونم از امتیاز زمین استفاده کنم آیا امکان پذیر هست؟ واین که شرکت شما این کار رو انجام میده؟

شماره تماس:
9150090854
احمد حسینی
احمد حسینی
1 سال قبل

سلام جسارتا برای دریافت مجوز مجتمع خدماتی رفاهی باید چیکار کرد

شماره تماس:
9115614521
فرامرزی بابادی
فرامرزی بابادی
1 سال قبل

با سلام
اینجانب فوق لیسانس حسابداری هستم و میخام ی موسسه ثبت شرکتهای بزنم یعنی میخام برا مشتری شرکت ثبت کنم برند و آگهی تغییرات بزنم و کارهای شمارا انجام بدم خواستم ببینم چ رسته باید انتخاب کنم با چ فعالیتی مثلا مسولیت محدوذ یا تضامنی یا خاص .و اینکه بتونم کارکنم باشما لطفا راهنماییم کنید ی موسسه ثبت شرکت ها بزنم

شماره تماس:
9138867339
سجادشاکر
سجادشاکر
1 سال قبل

سلام من می خواهم باسکول ۶۰تنی درشهرک صنعتی کوثربزنم لطفا راهنمائی کنید

شماره تماس:
9228759820
سعید گندمی
سعید گندمی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر
ما میخواهیم یک کارگاه بسته بندی محصولات سلولزی (انواع دستمال کاغذی) بصورت مکانیکی راه اندازی کنیم اقدام به ثبت شرکت کرده ایم اما ظاهرا برای ثبت شرکت مجوز هم لازم داریم لطفا راهنمایی بفرمایید که اولا از چه مراجعی باید مجوز اخذ کنیم؟ و آیا ما مشمول قانون شهرکهای صنعتی و فاصله 120 کیلومتر از تهران یم شویم یا خیر؟ سوما اگر از شما بخواهیم برایمان کار اخذ مجوز را انجام دهید چقدی هزینه خواهد داشت؟

شماره تماس:
9125985116
فریبا باقری
فریبا باقری
2 سال قبل

سلام من میخوام مجوز از صنعت و معدن برا تولید شوینده بگیرم باید چطور شروع کنم ؟

شماره تماس:
9352435181
مسلم
مسلم
2 سال قبل

با سلام و خسته نباشید . یکی از شرایط دریافت جواز تاسیس داشتن کارت پایان خدمت هستش . من دانشجو هستم و کارت پایان خدمت هم ندارم آیا امکان دریافت مجوز با معافیت تحصیلی ممکن هستش یا خیر ؟

نسیم عبادی
نسیم عبادی
2 سال قبل

سلام، چطوری میشه شرایط جواز تاسیس گرفت ؟ برای ثبت برند میخوام.

مرضیه عظیمی
مرضیه عظیمی
2 سال قبل

کار من تولید قطعات خودروئه و سمنان هستیم شرایط شهرک مصوب ها چجوریع

ن.ر
ن.ر
2 سال قبل

با سلام آیا توی شهرک های خصوصی یا خارج از شهرک صنعتی جواز تاسیس صادر میشه؟؟

هادی
هادی
2 سال قبل

سلام من دستگاهی میخواستم بسازم در زمینه لابراتوار دندانسازی که دستگاه ساده ای هستش و فک نمیکنم نیاز به گرفتن ایزو 13485 باشه. دستگاه رو هنوز به بازار ندادم.بنظرتون اول تولید کنم و به فروش برسونم و بعدها دنبال جواز تاسیس برم یا همون اول جواز تاسیس بگیرم؟

شماره تماس:
9148704615
امید طاهری
امید طاهری
2 سال قبل

سلام من میخواستم ببینم برای جواز تولید پودر مواد لاستیکی باید چه کار کنم .منظورم خود لاستیک نیست تولید از طریق خریدن ضایعات دور قالب تولید کنندگان قطعات خودرو و تولیدات دمبل و مشابه هست که توسط ما خریداری میشه متوسط چند مرحله به صورت آرد در میآید و دوباره به چرخه بر میگرده منظور در همون صنایع استفاده میشه

شماره تماس:
9195708229