جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

نقش ثبت در دوران فعالیت و پایان شرکت

نقش ثبت در دوران فعالیت و پایان شرکت

بعد از تأسیس شرکت به دلایلی ممکن است تغییراتی در آن ایجاد شود که نیاز به ثبت داشته باشد؛ برخی از این تغییرات در جریان فعالیت امری عادی و جزو لوازم فعالیت شرکت است؛ مانند تغییر اساسنامه، تغییر مدیران و بازرس یا بازرسان، نام و مشخصات و اختیارات مدیر عامل، افزایش یا کاهش سرمایه شرکت، نقل و انتقال سهام، تبدیل سهام، توقیف سهام از سوی طلبکاران شرکت و ایجاد شعبه. همچنین ضرورت هایی ممکن است پیش آید که لازم باشد ممیزات اساسی شرکت مانند نام و اقامتگاه تغییر کند. از طرف دیگر، امروزه با فراهم شدن زمینه های قانونی ادغام و تبدیل شرکت های تجاری بدیهی است مسایل ثبتی مربوط به آن نیز لازم است مورد بررسی قرار گیرد. همچنین با توجه به این که شرکت های تجاری همگی تاجر محسوب می شوند، ورشکستگی شرکت در خصوص تمام آنها می تواند مصداق داشته باشد، لذا نقش اداره ثبت در این زمینه باید روشن شود. در نهایت در صورت فراهم شدن موجبات انحلال شرکت که به منزله پایان حیات شخص حقوقی است، حفظ حقوق اشخاص ثالث و جامعه ایجاب می کند که این امر در مرجع ثبت شرکت ها منعکس شود. در این راستا ماده ۱۰۹ ل.ا.ق.ت. مقرر کرده است:

«در مواردی که تصمیمات مجمع عمومی متضمن یکی از امور ذیل باشد یک نسخه از صورتجلسه مجمع باید به جهت ثبت به مرجع شرکت ها ارسال گردد:

۱- انتخاب مدیران و بازرس یا بازرسان؛

۲تصویب ترازنامه؛

3- کاهش یا افزایش سرمایه و هر نوع تغییر در اساسنامه؛

ادامه مطلب
ثبت شرکت تولید سوزن منگنه کوچک

4- انحلال شرکت و نحوه تصفیه آن.

فرایند و خدمات قابل ارائه مجتمع ثبتی ، اداری و حقوقی ) ثبت شرکت ایلیا ( در کلیه واحد های ثبتی اداره ثبت شرکتها در چهار چوب قانون تجارت ایران شامل ( ثبت شرکت، ( ثبت شرکت سهامی خاص ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، ثبت موسسه و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام تجاری و نمونه اسم برند و شرکت و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری و ثبت برند بین المللی ( مادرید ) – ثبت طرح صنعتی – ثبت اختراع .

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها