جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت ترخیص کالا

ثبت شرکت ترخیص کالا

ما در این مقاله تلاش برآن داریم تا درباره ی ثبت شرکت ترخیص کالا مطالبی را به اشخاصی که در صدد ثبت شرکت ترخیص کالا می باشند ارائه نماییم مقاله را تا انتها مطالعه نمایید و در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در ارتباط باشید.

ترخیص کالا چیست؟

به فرآیند قانونی به منظور خارج نمودن کالاهای وارداتی خارجی از همه ی گمرک های جمهوری اسلامی ایران به وسیله ی ترخیص کار کالا به پشت درب گمرک به منظور ارسال کالاها به سراسر کشور را ترخیص کالا می گویند.در ذیل به برخی از گمرک های اطراف کشور اشاره می کنیم:

 1. گمرک بندرعباس.
 2. گمرک فرودگاه امام خمینی.
 3. گمرک خرمشهر.
 4. و……………..

شایان ذکر است که ترخیص کالا می تواند از گمرک هوایی،گمرک زمینی،گمرک دریایی هم باشدکه گمرک هوایی از راه هواپیما انجام می شود و مختص بارهای هوایی و نسبتا سبک است. گمرک دریایی هم از راه دریا و با کشتی های تجاری و لنچ های باری صورت می گیرد.

در گمرک های زمینی بارها توسط تریلی های خطوط بین المللی صورت می گیرد اما در شرایط جدید هم استفاده از خطوط ریلی به وسیله ی قطار به وسیله ی قطار جهت بازرگانان مهیا و فراهم می گردد که باید مد نظر داشته باشیم که امکان دارد گمرکات خطوط زمینی ریلی و یا ترازیتی کمی با یکدیگر تفاوت داشته باشد.و

در پاره ای از اوقات هم کالا به وسیله ی گمرک خود شرکت راه آهن که به صورت اختصاصی می باشد انجام می گیرد که همه ی فرآیند ترخیص کالا را از راه ترخیص کار گمرک جهت بازرگانان و مالکان کالا انجام می دهند.

ادامه مطلب
چگونگی انتشار آگهی دعوت

ثبت شرکت ترخیص کالا

راهنمای ثبت شرکت ترخیص کالا

شرکت هایی که در عرصه ی بازرگانی ثبت و تاسیس می شوند. می توانند ترخیص کالا از گمرکات را هم داشته باشند.این گونه از شرکت ها با دربرداشتن قابلیت ترخیص کالا از گمرکات قادر می باشند کار بازرگانی خود را در این راستا هم پیش ببرند.

در حقیقت به ثبت رسانیدن شرکت هایی که در زمینه ی ترخیص کالا زیر مجموعه هایی از شرکت های بازرگانی می باشند.شرکت هایی که سرفصل آن ها بازرگانی نمی باشد اما امکان فعالیت در این زمینه را دارند قادر می باشند ترخیص کالا را در سرفصل شرکت خود قرار بدهند.

شرایط متقاضی ثبت شرکت ترخیص کالا

 1. تبعه ی ایران باید و تابع جمهوری اسلامی ایران
 2. دین مدیرعامل باید با توجه به یکی از ادیان های رسمی کشور باشد.
 3. سو سابقه کیفری و اعتیاد نداشته باشد.
 4. معافیت سربازی و یا خدمت سربازی را گذرانده باشد.
 5. میزان مدرک تحصیلی به طور حداقلی دیپلم .
 6. میزان سن 25 سال سال باشد.
 7. در زمینه حمل و نقل بین المللی 5 سال سابقه کار داشته باشد ( 5 سال بیمه شده باشد )
 8. مدرک تحصیلی و داشتن دوسال سابقه ی کاری مدرک تحصیلی باید کارشناسی به بالا باشد.
 9. مدرک تحصیلی ( بانکداری و بیمه ، گمرک ، اقتصاد و ترافیک ، بدون سابقه کار ، رشته تخصصی حمل و نقل نیاز به سابقه ی کار ندارد
 10. دوره های مربوط به حممل و نقل را گذرانده باشند .
 11. مدیرعامل شرکت بین المللی نمیتواند در شرکتهای دیگر سمت مدیرعامل داشته باشد.
ادامه مطلب
تعریف شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز

تعهدات شرکت ترخیص کالا

تعهدات شرکت ترخیص کالا

 • در اتاق بازرگانى و صنایع و معادن ایران عضویت داشته باشد.نام شرکت در دو طرف وسیلهٔ نقلیهٔ شرکت درج شده باشد.
 • نام فارسى – ایرانى و غیرمشابه با نام دیگر شرکت‌هاى حمل و نقل انتخاب شود (براى جلوگیرى از دوباره‌کارى در ابتدا نام شرکت با واحد امور شرکت‌ها هماهنگ شود، سپس در ادارهٔ ثبت شرکت‌ها ذخیره گردد.)ظرف مدت ۱۵ روز از تاریخ ثبت باید یک نسخهٔ کامل از مدارک ثبتى و آگهى تأسیس شرکت که به تأیید ادارهٔ کل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجارى رسیده باشد ارسال شود.تعهد رسمى هیئت مؤسس و مدیرعامل منتخب مبنى بر ارسال آمار فعالیت شرکت هر شش ماه یک بار (پایان ماه‌هاى شهریور و اسفند)تعهد رسمى هیئت مؤسس مبنى بر اجراى کلیه دستورالعمل‌هاى صادره از طرف سازمان حمل و نقل .تعهد رسمى هیئت موسس مبنى بر اینکه هر گونه تغییرات در شرکت قبل از اعلام به ادارهٔ ثبت شرکت‌ها با اطلاع و کسب نظر قبلى از سازمان حمل و نقل (واحد مربوط) انجام پذیرد.تعهد رسمى از طرف هیئت مؤسس مبنى بر اینکه اعضاى هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت در هیچ‌یک از ادارات و مؤسسات دولتى شاغل نیستند.
 • سه رونوشت از اساسنامه شرکت ارسال شود.
 • سه رونوشت از اظهارنامه ارسال شود.
 • سه رونوشت از شرکت‌نامه ارسال شود.
 • سه رونوشت از نخستین صورتجلسهٔ مجمع عمومى مبنى بر انتخاب مدیرعامل و معرفى امضاهاى مجاز و سایر تصمیمات متخذه ارسال گردد.
 • مشخصات شامل نشانى و نقشهٔ دقیق محل سکونت فعلى مدیرعامل، سهامداران و اعضاى هیئت مدیره و شماره تلفن آنها (در صورت تغییر نشانى و شماره تلفن مراتب را سریعاً به اطلاع برسانند.) به انضمام تصویر کلیه صفحات شناسنامه اعضا ارسال گردد.
 • گواهى عدم سوءپیشینه، عدم اعتیاد به مواد مخدر و کارت پایان خدمت نظام وظیفه و مدرک تحصیلى اعضاى هیئت مدیره ارائه گردد.
 • یک سند رسمی مبنی بر محل کارمدیرعامل به همراه سند تلفن محل کار.
 • کپی از تمام مدارک درخواست شده.
 • زمانی که مدارک خواسته شده ارسال شد بعد از مدت 10 روز سهام دارها ، و مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره باید در ایران حاضر شوند. و به سازمان حمل و نقل مراجعه نمایند.
 • مرحله بعدی مبلغ پانصد هزار ریال به بانک ملی شعبه وصال مراجعه نمایند .
ادامه مطلب
ثبت شرکت در بانه

از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید صمیمانه سپاسگزاریم.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها