جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت صورتجلسه تعیین بازرس شرکت سهامی خاص در کرج

صورتجلسه تعیین بازرس شرکت سهامی خاص در کرج

در ثبت شرکت سهامی خاص وجود دست کم یک بازرس لازم است و همین طور یک نفر یا بیشتر به عنوان بازرس علی البدل باید انتخاب گردد. اگر بفکر صورتجلسه تعیین بازرس شرکت سهامی خاص در کرج هستید ما راهنمای شما در ادامه متن زیر خواهیم بود . با ما در ادامه همراه باشید.

تغییر در بازرسین شرکت در کرج

در صورتی که بازرس اصلی از انجام وظیفه بازرسی معذور باشد به طور مثال بیمار شود یا فوت نماید یا از سمت خود استعفا دهد و یا این که تمام یا برخی از شرایطی که برای بازرسی لازم است را از دست بدهد، بازرس یا بازرسان علی البدل وظایف او را انجام دهند.

صورتجلسه تعیین بازرس شرکت سهامی خاص در کرج

برای بازرسان در ثبت شرکت سهامی خاص یک سری شرایطی مقرر شده است من جمله: دارا بودن حسن شهرت، فقدان سابقه ی کیفری موثر،دارا بودن مدرک کارشناسی یا بالاتر که با یکی از رشته های مرتبط با بازرسی از لحاظ وظایف متناسب باشد، دارا بودن 5 سال سابقه کاری که با وظایف بازرسی متناسب باشد، شخصی که به سمت بازرس انتخاب می شود نباید جزو نمایندگان مجلس باشد، در موسساتی که وابسته به دولت می باشند و هم چنین در شهرداری که وابسته به دولت است به صورت تمام وقت اشتغال نداشته باشند.

مجمع عمومی و یا دادگاه مجاز نمی باشند اشخاصی را که صلاحیت ندارند مطابق قانون به عنوان بازرس انتخاب شوند را به این سمت انتخاب کند .ضمناً همسر مدیران و مدیر عامل را هم نمی توان به سمت بازرس انتخاب کرد علت این مساله رابطه خویشاوندی بین بازرس و مدیران می باشد که همین مساله شرایط برای تبانی بین اشخاص را فراهم می کند.

صورتجلسه تعیین بازرس شرکت سهامی خاص در کرج

مسئولیت مدنی و جزایی بازرسان شرکت سهامی خاص در کرج

بازرسان در انجام وظایف قانونی دارای دو نوع مسئولیت می باشند: مسئولیت مدنی و کیفری . البته در صورت تشکیل کانون بازرسان علاوه بر مسئولیت های فوق دارای مسئولیت انتظامی هم خواهند بود.

مسئولیت مدنی : بازرس یا بازرسان در مقابل شرکت و اشخاص ثالث نسبت به تخلفاتی که در انجام وظایف خود مرتکب می شوند طبق قواعد عمومی مربوط به مسئولیت مدنی مسئول جبران خسارت وارده خواهند بود. بر اساس قواعد عمومی مسئولیت مدنی.

اولا: بازرس زمانی مسئول است که مرتکب خطا و تقصیری گردیده باشد.

ثانیا: اثبات خطا و تقصیر بر عهده مدعی است.

ثالثا: باید اثبات شود که ضرر بوجود آمده ناشی از تقصیر بازرس می باشد و رابطه علت و معلولی بین زیان و فعل بازرس وجود دارد.

هرگاه بازرسان شرکت پیش از یکی باشند و ضرر بوجود آمده ناشی از خطای هر دو باشد ضرر و زیان وارده بین آنان تقسیم می شود.

مسئولیت کیفری : بازرسان هم مانند هر شخص دیگری امکان دارد مرتکب جرمی شوند بدیهی است مسئولیت آنها به میزان مجازات پیش بینی شده در قانون مجازات می باشد . اما در سال 1347 جرایم خاصی برای بازرسان مقرر گردیده است که مختص بازرسین ثبت شرکت سهامی است.

برای تعیین صورتجلسه تعیین بازرس شرکت سهامی خاص در کرج با مشاوره تخصصی کارشناسان ثبتی ایلیا می توانید به اهداف خود دستیابید. ما تمامی نکات تخصصی را به شما ارائه می دهیم.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها