درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

نام های لاتین

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 4 مرداد 1400


انواع نام لاتین از لحاظ حقوقی

نامهای لاتین از لحاظ حقوقی به دو بخش تقسیم می شود : نام شرکت و نام تجاری

در خصوص نامهای لاتین برای استفاده درنام شرکت باید گفت که براساس قانون تجارت در اسم شرکت تنها مجاز به استفاده از کلمات فارسی با مستند معنایی در فرهنگهای زبان معتبر می باشید . بنابراین از نامهای لاتین نمی توانید در نام شرکت استفاده نمایید و تنها مجاز به استفاده از سیلابهای اصیل فارسی در اسم شرکت هستید.

نامهای لاتین

نام تجاری

گروه دوم نامهای لاتین نامهایی هستند که به عنوان نام تجاری استفاده می شوند . اما باید بدانیم نام تجاری چیست ؟نام تجاری یا برند سبب شناسایی فروشنده یا سازنده از سوی مصرف کننده می شود ، چرا که علامت یا نامی است برای متمایز نمودن کالاها و خدمات از یکدیگر و این تمایز سبب پایداری و رقابت یک محصول با محصولات وخدمات رقبا می گردد. این تمایز می تواند کارکردی منطقی یا ملموس و یا حتی غیرقابل لمس داشته باشد. اکثر نام های تجاری تضمین کننده سطح مشخصی از کیفیت و مزایای محصول هستند . اما یک نام تجاری می تواند نماد موارد خاص و پیچیده دیگری نیز باشد از جمله: هویت محصول ، اصالت محصول ، فرهنگ استفاده ازآن و شخصیت استفاده کننده از محصول. برندها و علائم تجاری دارایی های نامشهود ثبت شرکت هستند و برارزش نهایی محصول نزد مشتریان می افزایند ،برای سهامداران ایجاد ارزش افزوده سهام می کند و در کل موجب افزایش درآمد شرکت می شود.

نامهای لاتین جهت ثبت نام تجاری

در خصوص نام تجاری یا برند همانطور که گفته شد شما می توانید از نامهای لاتین استفاده نمایید که البته این نامها نیز باید دارای مستند معنایی باشند و استفاده از اسامی لاتین بی معنا یا اسامی با معنایی که معنای آنها مغایر با شئونات اخلاقی و اسلامی و موازین قانونی باشد ممنوع است.

همچنین نامهای لاتین نباید پیش از این برای برند دیگری در همان صنف شغلی به ثبت رسیده باشد زیرا ممکن است سبب پایمال شدن حق و حقوق مالک آن برند شود. نام تجاری لاتین نباید به طرز گمراه کننده ای شبیه به نام لاتین ثبت شده قبلی باشد به طوری که مخاطب و مشتری با شنیدن آن نام ، برندی که قدیمی تر است در ذهنش خطور کند زیرا سبب هدر رفتن منابع و تبلیغات مالک برند قبلی می گردد و حقوق وی رعایت نمی شود.

نکته : جهت ثبت نامهای لاتین اخذ کارت بازرگانی الزامی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نامهای لاتین و استفاده ازز آنها در ثبت برند با مشاوران مجرب ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید