جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

نام تجاری لاتین

نام تجاری لاتین

اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با ارائه کارت بازرگانی اقدام به ثبت نام تجاری لاتین کنند. شرایط انمتخاب نام لاتین را در ادامه مطلب خواهید خواند.

انواع نام تجاری لاتین

نام های لاتین از لحاظ حقوقی به دو بخش تقسیم می شود: نام شرکت و نام تجاری

در خصوص نام های لاتین برای استفاده درنام شرکت باید گفت که براساس قانون تجارت در اسم شرکت تنها مجاز به استفاده از کلمات فارسی با مستند معنایی در فرهنگ های زبان معتبر می باشید . بنابراین از نام های لاتین نمی توانید در نام شرکت استفاده نمایید و تنها مجاز به استفاده از سیلاب های اصیل فارسی در اسم شرکت هستید.

نام تجاری لاتین

گروه دوم نامهای لاتین نامهایی هستند که به عنوان نام تجاری استفاده می شوند. اما باید بدانیم نام تجاری چیست؟ نام تجاری یا برند سبب شناسایی فروشنده یا سازنده از سوی مصرف کننده می شود ، چرا که علامت یا نامی است برای متمایز نمودن کالاها و خدمات از یکدیگر و این تمایز سبب پایداری و رقابت یک محصول با محصولات و خدمات رقبا می گردد. این تمایز می تواند کارکردی منطقی یا ملموس و یا حتی غیرقابل لمس داشته باشد.

اکثر نام های تجاری تضمین کننده سطح مشخصی از کیفیت و مزایای محصول هستند. اما یک نام تجاری می تواند نماد موارد خاص و پیچیده دیگری نیز باشد. از جمله: هویت محصول، اصالت محصول، فرهنگ استفاده از آن و شخصیت استفاده کننده از محصول. برندها و علائم تجاری دارایی های نامشهود ثبت شرکت هستند.

برارزش نهایی محصول نزد مشتریان می افزایند، برای سهامداران ایجاد ارزش افزوده سهام می کند و در کل موجب افزایش درآمد شرکت می شود.

ادامه مطلب
مراحل ثبت علامت تجاری در استان البرز

نام تجاری لاتین

نام های لاتین جهت ثبت نام تجاری

در خصوص نام تجاری یا برند همانطور که گفته شد شما می توانید از نامهای لاتین استفاده نمایید که البته این نامها نیز باید دارای مستند معنایی باشند و استفاده از اسامی لاتین بی معنا یا اسامی با معنایی که معنای آنها مغایر با شئونات اخلاقی و اسلامی و موازین قانونی باشد ممنوع است.

همچنین نام های لاتین نباید پیش از این برای برند دیگری در همان صنف شغلی به ثبت رسیده باشد زیرا ممکن است سبب پایمال شدن حق و حقوق مالک آن برند شود. نام تجاری لاتین نباید به طرز گمراه کننده ای شبیه به نام لاتین ثبت شده قبلی باشد به طوری که مخاطب و مشتری با شنیدن آن نام ، برندی که قدیمی تر است در ذهنش خطور کند زیرا سبب هدر رفتن منابع و تبلیغات مالک برند قبلی می گردد و حقوق وی رعایت نمی شود.

نکته : جهت ثبت نام های لاتین اخذ کارت بازرگانی الزامی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نام های لاتین و استفاده ازز آنها در ثبت برند با مشاوران مجرب ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها