جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

اسامی خلاقانه و خاص برای برند و شرکت 【مشاوره رایگان✔️】- پیشنهاد اسامی لوکس شرکت

اسامی خلاقانه و خاص برای برند و شرکت

مجتمع ثبتی ایلیا در مقاله زیر درباره اسامی خلاقانه و اسامی خاص برای ثبت برند و شرکت مطالبی را به متقاضیان محترم ارائه می نماید تا راهنمای شما باشد. اگر در زمان ثبت شرکت و برند خود موضوعات نامفهوم در این راه برای شما ایجاد شد می توانید با ما با شماره های درج شده برای تعیین اسم شرکت و اسامی خاص برای برند تماس حاصل فرمایید. بهتر است برای کسب اطلاعات تکمیلی در ادامه همراه ما باشید.

اسامی زیبا برای شرکت

در زمان ثبت شرکت بازرگانی به جهت تایید نام انتخابی از سوی شما در زمینه فعالیتتان باید اقدام کنید . مدیران موفق به آینده کاری خود می اندیشند و اسامی خاص و تکی را برای شرکت خود انتخاب کرده که باعث پیشرفت هرچه بیشتر شرکت و مطرح شدن آن ها بین اشخاص در جامعه شود.

قبل از ارائه نام انتخابی در سایت اداره ثبت شرکت ها باید از ثبت قبلی این نام در اداره اطمینان حاصل کرده که امور ثبتی شما دچار مشکل نشود که مجبور به پرداخت هزینه های حقوقی بیشتر نگردد. یک نام خوب باید منحصر به ‌فرد بوده و به ‌آسانی به خاطر سپرده شود و موجب سودآوری در آینده شود.

اسم انتخاب شده باید بتواند ارزش و تجربه را میان محصولات انتقال بدهد. بعضی ازکارشناسان بر این باورند که اسم های انتزاعی بهترین اسم ها می باشند.

بعضی از افراد معتقدند که اسم های خبری به مشتریان نشان می دهد که کسب و کار شما چیست و دقیقا چه کالا و یا خدماتی را ارائه می دهید.

اشخاص دیگر بر این باورند که اسم های خلاقانه و ابداعانه بیشتر در ذهن باقی می ماند و برخی بر این باورند که این اسم ها سریع تر فراموش می شوند.

اسامی لوکس شرکت

اسامی لوکس شرکت

در دنیای مدرن امروزبا تنوع و خاص بودن کالاها و خدمات، انتخاب اسامی لوکس و منحصربه فرد برای یک کالا یا خدمات مورد توجه فعالان و ارائه دهندگان خدمات موضوعی مهم به حساب می آید.

مجتمع حقوقی و ثبتی ایلیا لوکس ترین و جدیدترین نام را برای برند و علائم تجاری و یا شرکت شما ارائه می دهد. این را در نظر داشته باشید انتخاب نام مناسب نقش به سزا و ویژه ای در آینده کاری و حرفه شما خواهد داشت. پس نام لوکس را هم اکنون از طریق بخش چت آنلاین همین صفحه دریافت کنید.

برای انتخاب مناسب ترین و لوکس ترین نام ها تنها لازم است با شماره تماس های گروه ثبتی ایلیا تماس بگیرید و از مشاوره رایگان حقوقی و لیست آخرین نام های قابل ثبت و لوکس اطلاع پیدا کنید. هدف ما ارتقا و پیشرفت شما در انجام امور می باشد.

انتخاب اسم شرکت

انتخاب اسم شرکت و برند به دلیل خاص بودن باید کاملاً تخصصی انجام شود از این رو لیست نمونه اسامی قابل ثبت را می توانید از راه مشاوره آنلاین و تخصصی کارشناسان حقوقی ایلیا دریافت کنید. در مقاله مربوط به اسامی خاص نیز می توانید نمونه اسامی خلاقانه را مشاهده کرده و از این راه نامی مناسب برای شرکت و برند خود برگزینید.

برای انتخاب اسم شرکت تبلیغاتی و نیز انتخاب اسم با مسما برای شرکت خودتان تنها نیاز دارید که بهترین روش را برای گزینش اسم در پیش بگیرید.

اهمیت فرآیند انتخاب نام درست شرکت ها در چیست؟

 • از مواردی که در ابتدای امور برای ثبت شرکت تجاری مهم تلقی می شود و از بارز ترین بخش های ثبتی به حساب می آید انتخاب بهترین نام برای شرکت است.
 • اکثریت افراد که ثبت شرکت را انجام می دهند به جهت انتخاب مناسب و زیبا ترین نام برای حرفه خود زمان گذاشته و حتی هزینه های اضافی نیز می کنند تا به نتیجه مطلوب برسند.
 • گروهی دیگر به دلیل انتخاب سریع و بدون فکر اسم شرکت در بلند مدت با مشکل روبرو خواهند شد و به همین دلیل اقدام به ثبت نام دیگر در ادامه روند ثبت می کنند.
 • یک نام مناسب با حرفه و فعالیت برای شرکت باعث ایجاد حس خاص برای شرکت و برند می شود. بنابراین انتخاب نام مناسب از موارد مهم برای ادامه حیات یک حرفه خواهد بود.
 • این موضوع که در انتخاب اسم شرکت باید از قوانین و ضوابط ادارات ثبت شرکت ها پیروی کرد جزو مسائل مهم تلقی می شود.
 • بنابراین با انتخاب نام مناسب و با در نظر داشتن ضوابط با مناسب ترین اسم برای حرفه خودتون، شما را همراهی خواهیم کرد.

شرایط انتخاب نام شرکت قابل ثبت

ریشه ای کاملاً فارسی داشته باشد.
از حروف لاتین در آن استفاده نشده باشد.
 با شئونات کشور مغایرت نداشته باشد.
تکراری و دارای حروف مکرر نباشد .
دارای اسم خاص  در نام گذاری باشد.
از اعداد بصورت ریاضی در آن استفاده نشد ه باشد و آن را به صورت حروف درج کنند.
از عناوین ایثارگران و شهیدان و به طور کامل در نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و ایثارگران می باشد ، استفاده نشده باشد.
از  اشعار شعرا و اسامی آن ها و همچنین اسامی دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر استفاده نشود .
عدم استفاده از حروف اول چند کلمه بصورت مخفف و یا به شکل ترکیبی از چند حرف مجزا از هم.

اسم خاص و مفهومی برای شرکت

استعلام اسم شرکت قبل از هر اقدامی موضوعی مهم به حساب می آید البته در ابلیا این امکان فراهم شده تا استعلامات نام شرکت انتخابی خود را کاملا آنلاین انجام دهید برای اینکار شما می توانید به منظور اطلاع از لیست اسامی خلاقانه و دریافت اسم پیشنهادی برای شرکت، نام انتخابی خود برای شرکت و برند را به وکلای ایلیا ارسال کنید و یا به سایت www.ilenc.ir مراجعه و نام پیشنهادی را شخصاً جستجو نمایید البته توجه کنید که از تکراری بودن نام قبل از هر اقدام ثبتی، اطلاع پیدا کرده و با توجه به مشاوره های وکلای ایلیا نام زیبا برای شرکت را برگزینید.

انتخاب نام شرکت باید با بیش از 3 کلمه انجام شود برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم از سایت خارج نشوید و در قسمت پیشنهاد اسم شرکت به دنبال بهترین نام برای کسب و کار خود باشید. توجه کنید که الزام است در زمان انتخاب اسم شرکت، دو کلمه از نام پیشنهادی با اسامی دارای سابقه از قبل ثبت شده نباشد و با آن ها حتماً تفاوت داشته باشد.

اسامی غیر قابل ثبت برای اسم شرکت

ملی ایران ملت کشور انتظام نظام نفت پتروشیمی دادگستر بنیاد
سازمان مرکز بهزیست بانک بسیج جهاد آسانسور آژانس ایثار ایثارگران
شاهد شهید آزاده جانبازان تکنو فامیلی فیلتر نیک میکروبرد تست
استار تک مدرن پیک امنیت کارواش فانتزی شهروند اقتصاد میهن
جوانان ایمان دکوراسیون هدف سپاه تکنیک دیتا تکنولوژی مونتاژ متریک

اسامی خاص برند و شرکت

ایده برای ثبت شرکت

تصور کنید کلیدی در دست دارید که می‌ تواند در دروازه‌ های موفقیت را به روی کسب‌ و کارتان بگشاید. نام شرکت شما، همان کلید گمشده‌ ای است که هویت، ارزش‌ ها و تمایز شما را به جهانیان معرفی می‌کند. انتخاب نامی درست و منحصر به فرد، اولین قدم در مسیر فتح قله‌ های سربلندی است که برای خود و کسب‌ و کارتان ترسیم کرده‌اید.

در همین صفحه تمامی راهنمای جامع متنی در زمینه اسم برای شرکت و ایجاد ایده برای انتخاب اسم خلاقانه و خاص، از ایده‌ های خلاقانه و ناب گرفته تا آسان ترین نام های قابل ثبت را برای یافتن نامی ایده‌ آل در اختیار شما قرار می‌ دهیم:

نامی که در ذهن حک می‌ شود: به دنبال نامی باشید که به سادگی تلفظ و به خاطر سپرده شود. تصور کنید نام شرکتتان بر سر زبان‌ها می‌ افتد و مشتریان با شور و اشتیاق آن را زمزمه می‌کنند.

معنادار و رسا: نام شرکتتان باید هویت و ماهیت کسب‌ و کارتان را به روشنی منعکس کند. گویی با هر بار شنیدن نام آن، دریچه‌ ای به سوی دنیای شما و خدماتی که ارائه می‌ دهید گشوده می‌شود.

احساسات را بیدار کنید: نامی را انتخاب کنید که حس اعتماد، اطمینان، کیفیت و ارزش را در مخاطب برانگیزد. با انتخاب نامی احساسی، مشتریان را به سفری لذت‌ بخش در دنیای برندتان دعوت کنید.

منحصر به فرد و خاص: در میان انبوه نام‌ ها، ستاره باشید! نامی را برگزینید که متمایز و خاص باشد و در ذهن مخاطب نقش ببندد.

قابل دسترس و جهانی: نامی انتخاب کنید که هم در زبان فارسی خوش‌ نوا و هم در زبان‌ های دیگر قابل ترجمه باشد. جهانی فکر کنید و نامی را برگزینید که دروازه‌ های تجارت بین‌ المللی را به روی شما بگشاید.

قانونی و بی‌ دغدغه: پیش از نهایی کردن نامتان، از عدم مغایرت آن با قوانین و مقررات مربوط به ثبت شرکت اطمینان حاصل کنید. با خیالی آسوده گام در مسیر موفقیت بردارید.

پیشنهاد اسم شرکت

فرهنگ لغت ها می توانند گنجینه‌ ای از کلمات مرتبط با حوزه فعالیتتان را در اختیار شما قرار دهند.

رقبا و اسامی آن ها راهی برای جستجو و ایده گرفتن برای انتخاب نام برای شرکتها و اسم برای شرکت تبلیغاتی خواهند بود این کار ها را فوراً انجام دهید: نام شرکت‌ های رقیب را بررسی کنید و از آنها ایده بگیرید، البته با چاشنی خلاقیت و ابتکار خودتان برای ایجاد نام زیبا برای شرکت خود.

مجلات و وب‌سایت‌ های داخلی و خارجی را ورق بزنید و سوژه ها و کلماتی که برایتان خوشایند است را یادداشت برداری کنید، مقالات و ایده‌ های ناب در مورد نامگذاری شرکت را  می توانید از مجتمع ثبتی ایلیا با بیش از20 سال خدمات ثبت شرکتها و تیم انتخاب نام شرکت لوکس تهیه کنید.

سعی کنید از نام‌ های تجاری مشهور در حوزه‌ های مختلف الهام بگیرید و نامی در حد و اندازه آنها خلق کنید توجه کنید شباهتی به آن ها نداشته باشید و فقط ایده خود را از آن ها بگیرید.

پیشنهاد می کنیم برای انتخاب اسم شرکت با افراد خلاق مشورت کنید و با هم نام‌ های مختلفی را پیشنهاد دهید. بگذارید جرقه‌ های خلاقیت در ذهن شما و تیمتان روشن شود! ایده های ناب و خلاقانه را به همراه به روز ترین قوانین و اسامی قابل ثبت از ایلیا بگیرید.

اسامی پیشنهادی برای ثبت شرکت

برای انتخاب اسم کسب وکار خود می توانید از اسامی ایرانی برای شرکت خود استفاده کنید زیرا ترکیب این اسامی و قرارگیری کنار هم می تواند راهی مناسب برای خلق یک هویت خاص شود. اگر نیاز دارید که اسم زیبا برای موسسه خود نیز برگزینید تا هویت شما را به مشتریان معرفی کند تمامی ایده برای اسم شرکت را می توانید از مجتمع ثبتی ایلیا و بخش تعیین نام شرکت و برند تخصصی این مجموعه دریافت کنید. در تمامی مسیر انتخاب نام شرکت های تجاری ما راهنما و پشتیبان شما خواهیم بود تا اهدافتان را به حقیقت تبدیل کنیم. در لیست زیر پیشنهاد اسم شرکت با مسما و ایرانی را می توانید مشاهده کنید.

پیشنهاد اسم شرکت با آ

 • آبتین : نام پدر فریدون پادشاه پیشدادی
 • آتوسا : قدرت و توانمندی – دختر کورش وزن داریوش اول
 • آفر : آتش – ماه نهم سال شمسی
 • آفره دخت : دختر آتش – دختری که در ماه آذر به دنیا آمده است .
 • آذرنوش‌: شیرین و دل انگیز
 • آذین : زیور، طاق نصرة‌، تزئین ، آرایش
 • آراه : نام فرشته موکل روز بیست و یکم ازماه پنجم درآئین زردشت
 • آرزو : کام ، مراد ، معشوق ، امید
 • آبان دخت : دخترآبان ، نام زن داریوش سوم
 • آبتین : نام پدر فریدون پادشاه پیشدادی
 • آتوسا : قدرت و توانمندی – دختر کورش وزن داریوش اول
 • آفر : آتش – ماه نهم سال شمسی
 • آفره دخت : دختر آتش – دختری که در ماه آذر به دنیا آمده است .
 • آذرنوش‌: شیرین و دل انگیز
 • آذین : زیور، طاق نصرة‌، تزئین ، آرایش
 • آراه : نام فرشته موکل روز بیست و یکم ازماه پنجم درآئین زردشت
 • آرزو : کام ، مراد ، معشوق ، امید
 • آرش: درخشان ، آفتاب ، جد بزرگ اشکانیان – پهلوان کمانگیر ایرانی در لشگرمنوچهر
 • آرتین: عاقل و زیرک,نام پهلوان ایران در زمان منوچهر پادشاه پیشدادی
 • آرتام:والی فریگه در زمان کوروش هخامنشی
 • آرتمن:نام برادر بزرگ تر خشایار شاه پسر داریوش شاه
 • آرشام : بسیار قوی – پدر بزرگ داریوش بزرگ هخامنشی
 • آرمان : آرزو – خواهش – امید
 • آرمین : آرام گرفتن – پسر کیقباد پادشاه پیشدادی
 • آرمیتا: آرامش یافته ، کلمه ای زردشتی است
 • آریا فر: دارنده شکوه آریائی
 • آریا : آزاده نجیب – یکی از پادشاهان ماد – مهمترین نژاد هند و اروپائی
 • آریا مهر : دارنده مهر ایران – از سرداران داریوش سوم
 • آرین : سفید پوست آریائی
 • آزاده : دلیر و بی باک ، رها
 • آزرم : شرم ، مهر ، محبت ، عشق
 • آزرمدخت : یکی از ملکه های ساسانی
 • آزیتا : آزاده
 • آناهیتا : الهه آب
 • آونگ : شبنم – نام کردی
 • آهو: شاهد ، معشوق، یکی از همسران فتحعلی شاه قاجار
 • آیدا : شاد، ماه – نام تذکمنب

پیشنهاد اسم شرکت با الف

 • اتسز : لاغر و استخوانی – از پادشاهان خوارزم
 • اختر : ستاره ، علم ، درفش
 • ارد : خیر وبرکت ، فرشته نگهبان ثروت – نام چند تن از پادشاهان اشکانی
 •  ارد شیر : شیر زیبا – اردشیر بابکان بنیانگذار سلسله ساسانیان
 • اردوان : نام پادشاهان معروف اشکانی
 • ارژن : درختی با چوب بسیار سخت و محکم – نام کردی
 • ارژنگ : آرایش – کتاب مانی نقاش – دیوی که رستم در هفتخوان اورا کشت
 • ارسلان : شیر، دلیر و شجاع – نام پادشاه سلجوقی
 • ارغوان : نام درختی با گل و شکوفه های سرخ رنگ
 • ارمغان : هدیه ، تحقه ، سوغات
 • ارنواز: نوازش شده اهورا – دختر جمشید شاه پیشدادی
 • اروانه : نام گلی کوهی است – نامی کردی
 • استر : ستاره – بردارزاده مردخای وزن خشایارشاه
 • اسفندیار : پاک آفریده شده – پسر گشتاسب که بدست رستم کشته شد
 • اشکان : منسوب به اشک – بنیانگذار سلطنت پارتها
 • اشکبوس : پهلوان کوشانی که به کمک افراسیاب آمد، اما به دست رستم کشته شد
 • افسانه : داستان ، سرگذشت ، حکایت گذشتگان
 • افسون : سحر و جادو ، حیله و تزویر
 • افشین : با همت .
 • امید : انتظار ، آرزو
 • انوش (‌ آنوشا ) : استوار و جاوید – دخترمهرداد ششم
 • انوشروان : دارنده لوح جاویدان – لفب خسرو اول پادشاه ساسانی
 • اورنگ : عقل و کیاست ، تخت پادشاهی
 • اوژن : شکست دهنده ، دشمن برانداز
 • اوستا : نام کتاب آسمانی زردشت
 • اهورا : صاحب ، فرمانروای دانا
 • ایاز : بزرگ و پاینده – نام غلام ترک سلطان محمود غزنوی
 • ایران : محل زندگی آریائیها
 • ایراندخت : دختر ایران
 • ایرج : یاری دهنده آریائیها – پسرفریدون ، پادشاه و پهلوان ایرانی
 • ایزدیار : کشی که خداوند یار اوست

پیشنهاد اسم شرکت با ب

 • بابک : پدر کوچک ، جد اردشیر ، پسر ساسان
 • باپوک : کولاک ، نامی کردی
 • باربد : پرده دار ، موسیقی دان و نوازنده دربار خسرو پرویز
 • بارمان : لایق – نام سردار افراسیاب
 • بامداد : پگاه ، سپیده دم – نام پدر مزدک
 • بامشاد : کسی که در سحرگاهان شاد است – نوازنده مشهور دربار ساسانیان
 • بانو : خانم ، ملکه ، لقب آناهیتا الهه نگهبان آب
 • بختیار : خوشبخت ، خوش اقبال – استاد رودکی در موسیقی
 • برانوش : مهندس رومی که پل شوشتر را در زمان شاپور ساسانی
 • بردیا : پسر کورش و برادر کمبوجیه
 • برزو : بلند قامت – پسر سهراب و نوه رستم دستان
 • برزویه : طبیب مشهور انوشیروان و مترجم کلیله ودمنه از هندی به پهلوی
 • برزین : بلند و تنومند – ازپهلوانان ایران – نام پسر گرشاسب
 • برمک : از وزیران ساسانی – نام اجداد و نگهبانان آتشکده بلخ
 • بزرگمهر : خورشید بزرگ – نام وزیر دانشمند انوشروان ساسانی
 • بنفشه : گلی رنگارنگ و زینتی با عمر نسبتا طولانی
 • بوژان : رشد کرده – نامی کردی
 • بویان : خوشبو – مامی کردی
 • بهار : شکوفه و گل – سه ماه اول سال شمسی
 • بهارک : بهار کوچولو
 • بهاره : بهاری
 • بهتاش : خوب ومانند
 • بهداد : نیک آفریده شده
 • بهرام : پیروز ، ایزد پیروزی درآئین زردشت ، لقب برخی از پادشاهان ساسانی
 • بهدیس : خوش رنگ ، خوشگل
 • بهرخ : زیبا چهره ، قشنگ
 • بهرنگ : خوش رنگ
 • بهروز : خوشبخت ، نیکبخت
 • بهزاد : نیک نژاد – مینیاتوریست مشهور صفویان – نام اسب سیاوش
 • بهشاد : خوشحال وشاد
 • بهمن : نیک اندیش – برف انبوه که از کوه فرو ریزد – جانشین اسفندیار
 • بهناز : خوش ناز‌، باناز ، طناز
 • بهنام : نیک نام
 • بهنود : سلامت ، عافیت
 • بهنوش : کسی که نیک مینوشد
 • بیتا : بی همتا ، بی مانند

پیشنهاد اسم شرکت با پ

 • پارسا : پاکدامن ، زاهد
 • پاکان : پاکها – نامی کردی
 • پاکتن : نیکو چهر پاکیزه تن
 • پاکدخت : دختر پاک
 • پانته آ : همسر آرتاداس که مادها او را به کورش هدیه کردند امانپذیرفت
 • پدرام : آراسته ، نیکو ، شاد
 • پرتو : روشن ، تابش
 • پرشنگ : تابش ، آتشپاره
 • پرتو : روشن ، تابش ، فروغ
 • پرستو : پرنده مهاجر
 • پرویز : پیروز – لقب خسرو دوم ، پادشاه ساسانی
 • پردیس : بهشت ، باغ و بستان
 • پرهام : ازاشخاص بسیار ثروتمند در زمان بهرام گور
 • پژمان : افسرده ، غمگین
 • پژوا : بیم و هراس
 • پرنیا : پارچه حریر
 • پشنگ : میله آهنی – نام پدرافراسیاب
 • پروانه : حشره ای زیبا که خود را به شعله می زند
 • پروین : ثریا ، ستارگان کوچک نزدیک به هم
 • پری : فرشته ، جن ، همزاد
 • پریچهر : زیبا روی – نام زن جمشید شاه
 • پریدخت : دختر پری ، همسر سام نریمان و مادر زال
 • پریسا : همچون پری
 • پرناز: پری ناز دار
 • پریوش : پری روی ، فرشته روی
 • پریا : کبوتر بال شکسته ای که به دنبال آشیانه می گردد.
 • پوپک : هدهد
 • پوران : جانشین ، یادگار
 • پوراندخت : نام دختر خسروپرویز
 • پوریا : پهلوان محمد خوارزمی ملقب به پوریای ولی
 • پولاد : آهن سخت و کوبیده ، نام پهلوان ایرانی زمان کیقباد
 • پویا : رونده و دونده – نامی کردی
 • پونه : گیاهی خوش عطر و بو که در کنار جویها می روید.
 • پیام : الهام ، وحی ، پیغام
 • پیروز: کامیاب ، فاتح ، نام چند نفر از پادشاهان ساسانی
 • پیمان : عهد ، قول وقرار – عنوان اسامی مردان در فارسی دری

پیشنهاد اسم شرکت با ت

 • تابان : تابنده ، منور
 • تاباندخت : دختر تابناک
 • تاجی : تاجدار ، نام و عنوانی در فارسی دری
 • تارا : ستاره
 • تاویار : آتشبان – نامی کردی
 • ترانه : زیبا و صاحب جمال ، سرود ، نغمه
 • تناز : نازنین ، با ناز و کرشمه – نامی کردی
 • توران : نام دختر خسروپرویز – سرزمین تور
 • توراندخت : دختری از توران
 • تورج : دلاور ، یکی از سه پسر فریدون شاه
 • تورتک : خروس صحرایی ، قرقاول
 • توفان : باد سخت
 • توژال : برف اندک – نامی کردی
 • تیر داد : داده تیر ، اشک دوم پادشاه اشکانی
 • تینا : گل ، نامی کردی
 • تینو : تشنه ، نامی کردی

پیشنهاد اسم شرکت با ج

 • جابان : سردار ایرانی یزدگرد
 • جامین : اسم یکی از قهرمانان ایران زمین ، نامی کردی
 • جاوید : پایدار ، همیشگی
 • جریره :‌ نام دختر پیران ویسه که همسر سیاوش شد.
 • جمشید : پسر طهمورث چهارمین پادشاه پیشدادی
 • جوان : برنا ، دلیر ، شاداب
 • جویا : جوینده – پهلوان مازندرانی بود که بدست رستم کشته شد.
 • جهان : دنیا ، عالم ، گیتی ، کیهان
 • جهانبخت : شانس و اقبال جهان
 • جهانبخش : بخشنده جهان
 • جهاندار : نگهبان جهان
 • جهانگیر : فاتح جهان – نام پسر رستم
 • جهان بانو : بانوی جهان ، ملکه جهان
 • جهاندخت : دختر گیتی
 • جهان ناز : مایه فخر عالم
 • جیران : آهو ، نامی ترکی

پیشنهاد اسم شرکت با چ

 • چابک : زرنگ ، چالاک
 • چالاک : سریع و زبردست
 • چاوش : پیشرو و پیش قراول کاروان
 • چترا : دوازدهمین پادشاه سلسله ماد
 • چوبین : کنیه و لقب بهرام چوبین سردار انوشیروان
 • چهرزاد : نام دختر بهمن است که سی سال پادشاهی کرد

پیشنهاد اسم شرکت با خ

 • خاوردخت : دختر مشرق زمین
 • خداداد : خدا داده
 • خدایار : دوست خدا – فرمانروای بخارا بوده است
 • خرم : شاد و خندان – پهلوان خرم از عهد شاه شجاع است
 • خرمدخت : دختر شاد و خندان
 • خسرو : مشهور ، نیک نام – لقب چند تن از پادشاهان ساسانی
 • خشایار : قهرمان ، نیرومند – نام پسر داریوش کبیر هخامنشی
 • خورشید : درخشنده آفتاب – معشوقه جمشید درداستان جمشید و خورشید

اسامی لوکس

پیشنهاد اسم شرکت با د

 • دادمهر : زاده آتش ، نام استاندار پارسی طبرستان
 • دارا : مالدار، ثروتمند ، از نامهای خداوند
 • داراب : نام پسر بهمن پادشاه کیانی
 • داریا : دارنده ، ازنامهایی که در اوستا آمده است
 • داریوش : نگهبان نیکی – فرزند ویشتاسب از شاهان بزرگ هخامنشی
 • دانوش : از اسمهائی که در کتاب وامق و عذرا آمده است
 • داور‌:‌ حاکم عادل ، قاضی
 • دایان : ماما ، نامی کردی
 • دریا : بحر ، نام فرزند علاالدین عماد شاه
 • دل آرا : محبوب و معشوق
 • دل آویز : دلچسب ، دلکش ، آویزه دل
 • دلارام : مایه آرامش دل / معشوقه بهرام گور
 • دل انگیز : گوارا ، مطلوب
 • دلبر : برنده دل ، یار و معشوق
 • دلبند : عزیز و گرامی
 • دلربا : رباینده دل ، محبوب
 • دلشاد : شادمان و خوشحال
 • دلکش : جذب کننده دل ، دلربا ، دلپذیر
 • دلناز : آنکه قلب و دلش ناز است
 • دلنواز : مهربان ، مشفق
 • دورشاسب : نام جد پنجم گرشاسب ، دور از اسب پادشاه
 • دنیا : عالم و گیتی
 • دیااکو: اولین پادشاه مادها در قرن هفتم پیش از میلاد
 • دیانوش : دزد دریائی در داستان وامق و عذرا
 • دیبا : پارجه ابریشمی رنگی ، روی زیبا
 • دیبا دخت : دختر زیبا ، دختری همچون پرنیان

پیشنهاد اسم شرکت با ر

 • رابو : نام گلی بهاری – نامی کردی است
 • رابین : مشاور ، متعمد – نامی کردی است
 • رادبانو : بانوی بخشنده و جوانمرد
 • رادمان ( رادمن ) : نام سپهسالار خسرو پرویز ساسانی
 • رازبان : راز دار – عنوان مردان بزرگ در پارسی دری
 • راژانه : رازیانه – نامی کردی برای دختران
 • راسا : هموارو صاف – نامی کردی
 • رامتین : آرامش تن – موسیقی دان عهد ساسانیان
 • رامش : فراغت ، آسودگی ، راحتی ، نام هیربد زردشتی
 • رامشگر : خواننده و نوازنده ، خنیاگر
 • رامونا : نگهبان عاقل
 • رامیار : چوپان و گوسفند چران
 • رامیلا : خدای بزرگ ، نامی آشوری است
 • رامین : معشوقه ویس ، نام یکی از سرداران ایران
 • راویار : شکارچی – نامی کردی
 • رژینا : مانند روز – نامی کردی
 • رخپاک : دارای چهره پاک
 • رخسار : چهره ، سیما
 • رخشانه : منسوب به رخش
 • رخشنده : تابان ، کنایه از خورشید است
 • رزمیار : رزمنده ، مبارز
 • رستم : تنومند و قوی اندام ، جهان پهلوان ایرانی و قهرمان بزرگ شاهنامه
 • رکسانا : نورانی ، روشن
 • روبینا : یاقوت سرخ
 • رودابه : فرزند تابان ، زن پسرزا ، نام قلعه ای در غرب ایران
 • روزبه : خوشبخت : بهروز، از موبدان بهرام گور ساسانی
 • روشنک : مشعل دار ، همچنین نام دارویی گیاهی است
 • روناک : روشن
 • رهام : نام پسر گودرز
 • رهی : راهی شده ، روان ، مسافر
 • ریبار : رهگذر ، نامی کردی
 • راسپینا : پائیز ، لغت زند و پازند

پیشنهاد اسم شرکت با ز

 • زادبخت : خوشبخت ، خوش اقبال
 • زاد به : بهزاد ، نیک زاده شده
 • زاد چهر : دارای نژاد پاک و اصیل
 • زاد فر : زاده روشنی
 • زال : فرزند سپید موی سام نریمان و پدر رستم قهرمان ملی ایرانیان
 • زادماسب : برادر شاپور ساسانی ، نام یکی از قضات ساسانی
 • زاوا : داماد ، نامی کردی
 • زردشت : صاحب شتر زرد و زرین ، پیامبر ایران باستان
 • زرنگار : طلا کوب ، زرین
 • زری : طلائی ، زربفت
 • زرین : طلائی رنگ ، منصوب به زر
 • زرینه : آنچه منسوب به زر است
 • زمانه : روزگار ، دهر
 • زونا : گیاهی با گل کبود رنگ ، نامی کردی
 • زیبا : خوشگل ، قشنگ ، خوب ونیکو
 • زیبار : قبیله ای از کردها ، نامی کردی
 • زیما : زمین ، لغت اوستائی
 • زینو : زنده ، پابرجا – نامی کردی

پیشنهاد اسم شرکت با ژ

 • ژاله : شبنم ، قطره
 • ژالان : گلهای دارای قطره و شبنم – نامی کردی
 • ژیار : زندگی ، زندگی شهری – نامی کردی
 • ژینا : زندگی و حیات – نامی کردی
 • ژیوار : زندگی

پیشنهاد اسم شرکت با س

 • سارا : صحرا ، کوه و دشت – نامی کردی
 • سارک : سار کوچک ، پرنده ای سیاه رنگ وبزرگتر از گنجشک
 • سارنگ : نام سازی شبیه به کمانچه
 • ساره : بامداد ، فردا – نامی کردی
 • ساسان : سوال کننده ، رئیس معبد آناهید استخر که خاندان ساسانیان به او منسوبند
 • ساغر : پیاله شرابخوری ، جام
 • سام : سیه چرده – جهان پهلوان ایرانی وجد رستم
 • سامان : ترتیب ، نظام ، زندگی
 • سانا : سهل و آسان
 • ساناز : کمیاب ، نادر، نام گلی است
 • سانیار : حامی و یار و پشتیبان – نامی کردی
 • ساویز : خوش اخلاق ، مهربان – نامی کردی
 • ساهی : آسمان صاف – نامی کردی
 • ساینا : خاندانی از موبدان زردشتی ، سیمرغ
 • سایه : منطقه تاریک پشت هر جسم ، حمایت
 • سپنتا : مقدس ، محترپ
 • سپند : اسفند
 • سپهر : آسمان ، نام فرزند کیخسرو
 • سپهرداد : بخشیده اسمان – داماد داریوش هخامنشی
 • سپیدار : درخت سفید
 • سپید بانو : بانوی سفید و درخشان
 • سپیده : سحرگاه ، سپیدی چشم
 • ستاره : کرات آسمانی که در شب می درخشند
 • ستی : دختر ، سیتا
 • سرافراز : سربلند ، متکبر
 • سرور : رئیس ، پیشوا
 • سروش : شنیدن و فرمانبرداری – فرشته مظهر اطاعت
 • سرور : شادمانی ، خوشحالی
 • سوبا : شناگر ، فردا
 • سوبار : اسب سوار – لغت زند و پازند
 • سنبله : یک خوشه گندم
 • سودابه : دختر زا – سود ده
 • سوری : سرخ رو ، نام دختر اردوان پنجم
 • سورن : خانواده ای در دوره اشکانیان که قدرتمند بودند
 • سورنا : سردار دلیر و خردمند پارتی
 • سوزان : سوزنده ، ملتهب
 • سوزه : سبزه ، نامی کردی
 • سوسن : گلی به رنگهای سفید، کبود ، زرد و حنایی
 • سومار : نام قبیله ای از کردها
 • سولان : نام گلی است ، نامی کردی
 • سولماز : زنی که پیرو پژمرده نمی شود
 • سوگند : شاهد گرفتن خدا یا بزرگی را گویند
 • سهراب : سرخ روی ، نام پسر رستم که در جنگ با رستم فرمانده سپاه تورانیان بود
 • سهره : پرنده ای خوش آواز، با پرهای سبز و زرد
 • سهند : کوه آتشفشان قدیمی در آذربایجان
 • سیامک : مجرد – نام پسر کیومرث
 • سیاوش : دارنده اسب سیاه ، فرزند کیکاووس که ناجوانمردانه و بی گناه به قتل رسید
 • سیبوبه ‌: مانند سیب ، دانشمند شهیر ایرانی ، منصف الکتاب
 • سیما : چهره ، رخ
 • سیمدخت : دختر نقره ای و سفید
 • سینا : مرد دانشمند ، نام پدر شیخ ابوعلی سینا
 • سیمین : نقره ای ، سفید ، روشن
 • سیمین دخت : دختر نقره ای و سفید

پیشنهاد اسم شرکت با ش

 • شاپرک : پروانه
 • شادی : شادمانی ، خوشحالی ، شور شادان : شادمان
 • شادمهر : مهربان ، با محبت
 • شاران : گردنبند درست شده از بادام – نامی کردی
 • شاهپور : پسر شاه ، شاهزاده – نام چند تن از شاهان ساسانی
 • شاهدخت : دختر شاه ، شاهزاده خانم
 • شاهرخ : شاه منظر ، کسی که رخساری همچون شاه دارد
 • شاهین : پرنده ای شکاری
 • شاهیندخت : دخت شاهین
 • شایسته : سزاوار ، لایق
 • شباهنگ : بلبل ، ستاره کاروان کش
 • شب بو : نام گلی است که شب هنگام باز می شود
 • شبدیز: سیه فام ، سیه چرده ، نام اسب خسروپرویز
 • شبنم : رطوبتی که شب هنگام روی گلها می نشیند
 • شراره : گرمای سوزان ، عشق فراوان ، نامی کردی
 • شرمین : شرمسار ، خجل
 • شروین : یکی از سرداران معاصر شاپورذوالاکتاف ساسانی
 • شکوفه : گل درختان میوه دار ، شکفته
 • شکفته : خندان ، بشاش
 • شمشاد : درختی زینتی و تقریبا همیشه سبزکه دستمایه بسیاری از شاعران است
 • شمین : خوشبو، خوش عطر
 • شوان : شبان ، چوپان – نامی کردی
 • شمیلا : از نامهای ارمنی ایرانی به معنی بانوی بزرگوار
 • شورانگیز : فتنه انگیز ،‌ ایجاد کننده شور و شوق
 • شوری : خوش قیافه ، قد بلند- نامی کردی
 • شهاب : شعله آتش ، سنگ آسمانی ، ستاره دنباله دار
 • شهبار : درخورشاه ، لایق شاه
 • شهباز : باز سفید رنگ ، شاه باز
 • شهبال : پر بزرگ پرندگان
 • شهپر: پرشاهانه
 • شهداد : داده و بخشیده شاه
 • شهرآرا: آنکه به زیبایی مایه آرایش شهراست ، آرایش دهنده شهر
 • شهرام : رام و مطیع شاه
 • شهربانو : بانوی شهر ، ملکه
 • شهرزاد : شهرزاده ، بومی – نقال قصه های هزار و یک شب
 • شهرناز : خواهر جمشید و همسر ضحاک ماردوش
 • شهرنوش : شیرینی شهر
 • شهره : مشهور و نامی
 • شهریار : پادشاه ، یارشهر ، نام پسر برزوپسر سهراب
 • شهرزاد : شاهزاده ، فرزند شاه
 • شهلا : زن سیه چشم
 • شهنواز : نوازش شده شاه
 • شهین : منسوب به شاه
 • شیبا : نسیم شبانه – نامی کردی
 • شیدا : آشفته و عاشق
 • شیده : ‌خورشید ، درخشان
 • شیردل : پهلوان و دلاور
 • شیرزاد : شیر بچه ، همچون شیر
 • شیرنگ : به رنگ شیر ، مانند شیر
 • شیرو : پهلوان معاصر با گشتاسب ، نام سردار فریدون
 • شیرین دخت : دختر شیرین
 • شیما : دخترانه ، نامی کردی
 • شینا : قدرتمند ، توانا – نامی کردی
 • شیرین : مطبوع و گوارا ، معشوقه خسرو پرویز
 • شیوا : شیرین بیان ، خوش زبان ، ایزد بزرگ هندیان باستان

پیشنهاد اسم شرکت با ط

 • طوس : فرزند نوذر پهلوان ایرانی شاهنامه
 • طوطی : پرنده سبز رنگ و سخنگوست و نام برخی زنان در فارسی دری است .
 • طهماسب : دارای اسب قوی – نام پسر منوچهر
 • طهمورث : روباه تیزرو و قوی ، پادشاه پیشدادیان و پدر جمشید

پیشنهاد اسم شرکت با غ

 • غوغا : آشوب ، هیاهو
 • غنچه : گل نشکفته ، کنایه از دهان معشوق

پیشنهاد اسم شرکت با ف

 • فتانه : از نامهای کردی برای دختران
 • فدا : قربانی ، نامی کردی
 • فراز : بلندی و شکوه
 • فرامرز : شکوه مرزداری – نام پسر رستم دستان
 • فرانک : سیاه گوش ، نام مادر فریدون ، نام همسر بهرام گور ساسانی
 • فراهان : محل شکوه و جلال
 • فربد : مناعت ، بزرگی
 • فربغ : شکوه خداوند
 • فرجاد : دانشمند و فاضل
 • فرخ : تابان و زیبا – نام یکی از امیران سیستان در عهد سلجوقیان
 • فرخ پی : نیک پی و نیک قدم
 • فرخ داد : مبارک آفریده شده
 • فرخ رو : دارای صورت زیبا
 • فرخ زاد : مبارک زاد ، خجسته زاد ، رستم فرخزاد سردار معروف ساسانیان است
 • فرخ لقا : درای چهره زیبا ، خوشگل
 • فرخ مهر : زیبا چون خورشید
 • فرداد : داده شکوه وزیبائی
 • فردیس : بهشت ، بوستان
 • فرین : یگانه ، شکوه دین ، مخفف فروردین ماه اول بهار
 • فرزاد : زاده فرو شکوه
 • فرزام : شایسته و لایق – نامی کردی
 • فرزان : عاقل ، حکیم ، دانشمند
 • فرزانه : دانشمند ، عاقل و عالم
 • فرزین : عالم ، وزیر دربار
 • فرشاد : شا دمان ، مسرور ، خوشحال
 • فرشته : فرستاده الهی و آسمانی
 • فرشید : درخشانتر ، نام برادر پیران ویسه
 • فرمان : دستور ، حکم
 • فرناز : داری ناز فراوان
 • فرنگیس ( فری گیس ) : نام دختر افراسیاب و همسر دوم سیاوش
 • فرنود : دلیل و برهان
 • فرنوش : شکوه ، نام پادشاه باستانی ماد
 • فرنیا : نامی برای پسران
 • فروتن : افتاده حال ، متواضع
 • فرود : پائین – نام پسر سیاوش ، نام پسر کیخسرو نام پسر خسرو پرویزو شیرین
 • فروز : روشنائی ، روشنی
 • فروزان : تابان ، درخشان
 • فروزش : روشنی ، تابناک
 • فروزنده : درخشان ، درخشنده
 • فروغ : روشنائی ، تابش
 • فرهاد : عاشق افسانه ای شیرین
 • فرهنگ : شکوه ، ادب ، تربیت
 • فرهود : صداقت و راستی در دین
 • فربار : همراه خوب و شایسته
 • فریبا : زیبا و فریبنده
 • فرید : بی همتا، نامی کردی
 • فریدخت : دختر بی همت
 • فریدون : دارای شکوهی اینچنین ، پادشاه پیشداری که بر ضحاک ماردوش غلبه کرد
 • فریمان : فر و شکوه ایمان
 • فریناز : عشوه گر ، پریناز
 • فرینوش : شکوه شیرین
 • فریوش : زنگ ، همان پریوش هم هست
 • فیروز : پیروز و مظفر
 • فیروزه : سنگی گرانبها با رنگ فیروزه ای

پیشنهاد اسم شرکت با ق

 • قابوس : معرب کاووس است
 • قباد : سرور گرامی ، شاه محبوب ، پدر کیکاوس از پادشاهان کیانی
 • قدسی : بهشتی ، روحانی

پیشنهاد اسم شرکت با ک

 • کابان : کدبانو ، نامی کردی برای دختران
 • کابوک : کبوتر ، نامی کردی برای دختران
 • کارا : فعال و کوشا
 • کارو : از نامهای ارمنی ایرانی به معنی نوید دهنده
 • کاراکو : نام یکی از سرداران ماد
 • کامبخت : کسی که بخت به کام اوست
 • کامبخش : آرزو دهنده ، مراد بخش
 • کامبیز : صورت فرانسوی (( کمبوجیه )) پسر کورش است
 • کامجو : کامجوینده
 • کامدین : یکی از دانایان دین زردشت
 • کامران : سعادتمند و خوشبخت
 • کامراوا : به مقصود و مراد رسیدن
 • کامک : آرزو و خواهش کوچک
 • کامنوش : کامروا ، خوشبخت
 • کامیار : کامروا و پیروز
 • کانیار : معدن شانس ، نامی کردی
 • کاووس : پادشاه توانا – از پادشاهان کیانی و پسر کیقباد
 • کاوه : آهنگر معروف ایران باستان که علیه ضحاک قیام کرد
 • کتایون : جهان بانو ، دختر قیصر روم و مادر اسفندیار
 • کرشمه : ناز و غمزه
 • کسری : معرب خسرو است
 • کلاله : موی پیچیده ، دختری با موهای مجعد
 • کمبوجیه : نام پسر کورش کمبوجیه است
 • کوشا : کوشنده ، ساعی
 • کهبد : خداوند کوه ، عابد
 • کهرام : رام شده کوه نام برادر و سردار افراسیاب
 • کهزاد : زاده کوه ، کسی که در کوه زائیده شده است
 • کیارش : شهریار بزرگ
 • کیان : پادشاه ، امیران
 • کیانا : فرستاده ، نامی کردی
 • کیانچهر : دارای چهره پادشاهان
 • کیاندخت : شاهدخت ، دختر شاه
 • کیانوش : بسیار شیرین ، نام یکی از دو برادر فریدون در شاهنامه
 • کیاوش : بزرگوار – نام پدر کیقباد
 • کیخسرو : پادشاه نیکنام ، نام پسر سیاوش و سومین پادشاه کیانیان
 • کیقباد : پادشاه محبوب – پدر کیکاوس و سر سلسله کیانیان
 • کیکاووس : سیاه چرده ، سبزه ، نام پسر کیقباد و پدر کیاوش
 • کیوان : سیاره زحل و دومین سیاره منظومه شمسی پس از مشتری است .
 • کیوان دخت : دختر سیاره کیوان
 • کیومرث : نخستین انسان ، و به گفته شاهنامه نخستین پادشاه
 • کیهان : جهان و گیتی
 • کیاندخت : دختر گیتی
 • کیهانه : جهان کوچک

پیشنهاد اسم شرکت با گ

 • گرد آفرید : پهلوان زاده شده
 • گردان : پهلوانان ، یلان
 • گرشا : به ر وایت شاهنامه همان کیومرث اولین پادشاه است
 • گرشاسب : صاحب اسب لاغر ، پهلوان ایرانی و جد رستم
 • گرشین : شعله آبی ، نامی کردی برای دختران
 • گرگین : منسوب به گرگ ، پسر میلاد از پهلوانان زمان کیخسرو
 • گزل : زیبا ، نامی ترکمنی است
 • گشتاسب : صاحب اسب رمنده ، پدر داریوش هخامنشی
 • گشسب : دارنده اسب نر
 • گشسب بانو : دختر رستم و زن گیو
 • گل : گیاهان رنگی کوچک که دستمایه شاعرانند
 • گل آذین : حالت قرار گرفتن گلها روی شاخه ها
 • گل آرا‌ :‌ آراینده گل
 • گلاره : تخم چشم ، نامی کردی
 • گل افروز : فروزنده گل
 • گلاله : دسته گل
 • گل اندام : آنکه اندامش مانند گل است
 • گلاویز : گیاهی برای زینت گل
 • گلباد : داری بوی گل
 • گلبار : پرگل ، گل افشان
 • گلبام : گلبانگ
 • گلبان : نگهدارنده گل
 • گلبانو : بانوی چون گل
 • گلبرگ : هر یک از برگهای یک گل ، مثل برگ گل
 • گلبو : معطر ، خوشبو
 • گلبهار : مثل گل بهاری
 • گلبیز : گل افشان
 • گلپاره : تکه گل ، پاره ای از گل
 • گلپر : برگ گل ، پر گل
 • گلپری : پری همچون گل
 • گلپوش : پرازگل ، پوشیده از گل
 • گل پونه : کسی که چهره اش به لطافت گل است
 • گلچین : باغبان ، عاشق گل ، کسی که گل می چیند .
 • گلدخت : دختر گل
 • گلدیس : به رنگ گل ، مانند گل
 • گلربا : رباینده گل
 • گلرخ : بسیار زیبا همچون گل
 • گلرنگ : به رنگ گل ، شرابی رنگ
 • گلرو : زیبا و سرخ رو
 • گلشن : گلزار و گلستان
 • گلریز : ریزنده گل
 • گلزاد : زائیده گل
 • گلزار : گلستان ، جای پرگل
 • گلسا : مثل گل
 • گلشید : درخشان چون گل
 • گلنار : گل انار ، شکوفه انار
 • گلناز : کسی که ناز و غمزه اش مثل گل است
 • گلنسا : گل بانو ، خانم گل
 • گلنواز : نوازش شده گل
 • گلنوش : شیرین مثل گل
 • گلی : مانند گل ، قرمز رنگ
 • گودرز : از پهلوانان عهد کاوس وکیخسرو و یکی از پادشاهان معروف اشکانی
 • گوماتو : انقلابی زمان مادها که برای براندازی مادها و هخامنشیان قیام کرد
 • گهر چهر : آنکه چهره اش همچون گوهر است
 • گوهر ناز : کسی که همچون گوهر نازش گرانبهاست
 • گیتی : دنیا ، جهان ، عالم
 • گیسو : موی بلند زنان
 • گیلدا : طلا
 • گیو : پهلوان نامی شاهنامه و پدر بیژن

پیشنهاد اسم شرکت با ل

 • لادن : گلی به رنگهای زرد و نارنجی
 • لاله : گلی که رنگهای گوناگون دارد و معروفترین آن لاله سرخ و صحرائی است
 • لاله رخ : کسی که روی همچون لاله دارد
 • لاله دخت : دختر لاله
 • لبخند : تبسم
 • لقاء : چهره ، سیما
 • لومانا : نام محلی در کردستان ، نامی کردی برای دختران
 • لهراسب : دارای اسب تندرو ، از پادشاهای کیانی و پدر گشتاسب

پیشنهاد اسم شرکت با م

 • مارال : آهو ، نامی ترکی
 • ماری : کبک ماده ، نامی کردی
 • مازیار : اورا مزدایار – پسر قارون فرمانروای طبرستان
 • ماکان : نام پسر یکی از سران دیالمه
 • مامک : مادر کوچک و مهربان
 • مانا : نام خداوند بزرگ و نام یکی از دولتهای ماد ، نامی کردی
 • ماندانا : دختر آژدهاک و مادر کورش هخامنشی
 • مانوش : کوهی که منوچهردربالای آن متولد شده است
 • مانی : پیامبر ایرانی در زمان شاپور ساسانی
 • مانیا : خسته شده ، نامی کردی
 • ماهان : منسوب به ماه
 • ماهاندخت : دختر ماهان
 • ماه برزین : یکی از بزرگان دولت ساسانیان
 • ماه جهان : زیبای جهان
 • ماهچهر : زیبا رو ، قشنگ
 • ماهدخت : دختر ماه
 • ماهور : تابناک – نامی کردی
 • ماهرخ : آنکه صورتی چون ماه زیبا دارد
 • ماهزاد : زاده ماه
 • مردآویز: جنگنده و دلاور
 • مرداس : مرد آسمانی – نام پدر ضحاک که مرد نیکی بود و بدست پسرش کشته شد
 • مرزبان : مرزدار – مرزبان بن رستم نویسنده کتاب مرزبان نامه
 • مرمر : ازسنگهای آهکی که صیقلی و جلا پذیر است ، سنگ مرمر
 • مزدک : خردمند کوچک – مردی که در زمان ساسانیان ادعای پیغمبری کرد اما کشته شد
 • مژده : نوید ، بشارت
 • مژگان : مژه ها
 • مستان : شادان ، شادمان
 • مستانه : خوشحال ، مانند مست
 • مشکاندخت : دختر خوشبو
 • مشکناز : مشک ناز دار
 • مشکین دخت : دختر مشک آلود و معطر
 • منیژه : پاک و سفید روی – نام دختر افراسیاب
 • منوچهر : کسی که چهره بهشتی دارد – از پادشاهان پیشدادی
 • مهبانو : بانوی بزرگ ، بانوی همچون ماه
 • مهبد : یکی از وزیران انوشیروان ساسانی
 • مه داد : از فرماندهان نظامی پارسیان ویکی از نامهای دوران هخامنشی
 • مهتاب : ماه تابان ، ماه تابناک
 • مهدیس : ماهرو ، زیبا ، خوشگل
 • مه جبین : انکه پیشانیش مانند ماه درخشان است
 • مه دخت : ماه دخت ، دختر ماه
 • مهر آذر : یکی از موبدان پارس در زمان انوشیروان – خورشید آذر
 • مهر آرا : آرایش دهنده مهر
 • مهر آسا : همچون خورشید زیبا روی
 • مهر آفاق : خورشید افقها
 • مهر افرین : عشق آفرین ، آفریننده عشق
 • مهرآب : کسی که فروغ خورشید دارد – نام جد مادری رستم
 • مهرداد : بخشنده ماه
 • مهر افزون : بالا برنده عشق و محبت
 • مهرام : رام شده ماه
 • مهران : منسوب به مهر است و یکی از خاندانهای عصر ساسانی
 • مهراندخت : دختر مهر و محبت
 • مهراندیش : دارای اندیشه با مهر و محبت
 • مهرانفر : شکوه
 • مهرانگیز : ایجاد کننده مهر و محبت و عشق مهرپویا : پوینده مهر
 • مهرداد : داده خورشید- خورشید عدالت – نام چند تن از پادشاهان اشکانی – خزانه دار بزرگ کوروش بزرگ
 • مهر دخت : دختر آفتاب
 • مهرزاده ‌: زاده خورشید ، زیبا روی
 • مهرناز : ناز خورشید
 • مهرنوش : خورشید جاویدان – یکی از پسران اسفندیار که بدست فرامرز کشته شد
 • مهرنکار : آرایش دهنده خورشید ، مهر آرا- نام یزدگرد
 • مهرنیا : ازنژاد مهر
 • مهروز : آنکه روزی چون خورشید دارد
 • مهری : منسوب به مهر ، منسوب به خورشید
 • مهریار : دوست خورشید
 • مهسا : مانند ماه زیبا روی
 • مهستی : ماه هستی ، ماه روزگار ، گرانبهاترین
 • مه سیما: آنکه صورتی چون ماه دارد
 • مهشاد : ماه شادمان
 • مهشید : پرتوماه
 • مهنام : آنکه نامش چون ماه است
 • مهناز : نازماه
 • مهنوش : ماه همیشگی
 • مهوش :‌ مانند ماه
 • مهیار : یار ماه ، نام پسر داریوش سوم هخامنشی
 • مهین : ماه زیبا رو
 • مهین دخت : دختر بزرگ
 • میترا : دوستی و محبت و مهر
 • میخک : گلی زیبا به رنگهای قرمز، سفید ، صورتی وزرد
 • مینا : گلی کوچک و زینتی ، گردنبند
 • مینا دخت : دختر مینا
 • مینو : بهشت ، جنت
 • مینودخت : دختر بهشت ، دختر پاک
 • مینو فر : دارای شکوه بهشتی

پیشنهاد اسم شرکت با ن

 • نادر : کمیاب ، بی همتا – نادر شاه افشار سر سلسله افشاریه درایران
 • ناز آفرین : معشوقی که ناز فراوان می کند
 • نازبانو : بانوی ناز دار
 • نازپرور : پرورش یافته در ناز
 • نازچهر : کشی که چهره ناز دارد
 • نازفر : دارای شکوه
 • نازلی : پرناز و غمزه – نامی ترکی برای دختران
 • نازی : با ناز ، اهل ناز
 • نازیدخت : دختر ناز
 • نامور : مشهور ، ارزنده
 • ناهید : پاک و بی آلایش – نام مادر اسفندیار
 • ندا : آواز ، بانگ ، فریاد
 • نرسی : فرشته وحی در اوستا – نام پسر شاپور نوه اردشیر بابکان
 • نرگس : گلی خوشبو و زیبا
 • نرمک : زیبا و لطیف – نامی کردی برای دختران
 • نرمین : لطیف و ملایم
 • نریمان : پهلوان ، دلیر – نام پدر سام
 • نسترن : گلی سفید و زیبا از گونه های نرگس
 • نسرین : گلی سفید و پر برگ
 • نسرین دخت : دختر نسرین
 • نسرین نوش : نام همسر بهرام گور
 • نکیسا : نوازنده و خواننده دربار خسرو پرویز ساسانی
 • نگار: نقش ، بت ، صنم
 • نگاره : شکل دارای نقش و نگار
 • نگارین : نقاشی شده
 • نگین : گوهر قیمتی
 • نوا : ناله ، آواز
 • نوش ( انوش ) : زندگی جاوید
 • نوش آذر : آتش جاویدان – از آتشکده های عصر ساسانی
 • نوش آور : چیزی که زندگی و حیات می آورد
 • نوشا : نوشنده ، آشامنده
 • نوش آفرین : افریننده شادی و شیرینی
 • نوشدخت : دختر شاد
 • نوشروان ( انوشیروان ) : جاویدان ،‌ اولین خسرو ساسانی
 • نوشفر : شکوه جاوید
 • نوشناز : دارای ناز و ادای شیرین
 • نوشین : گوارا و شیرین
 • نوید : مژده و بشارت
 • نوین : تازه ، جدید
 • نوین دخت : دختر تازه به دنیا آمده
 • نیش ا : خال و نشانه – نامی کردی برای دختران
 • نیک بین : خوش بین
 • نیک پی : پاک نژاد
 • نیک چهر : خوشگل و زیبا
 • نیک خواه : شخص خیر خواه و خیراندیش
 • نیکداد : بخشنده نیکی
 • نیکدخت : دختر پاک و نیکو
 • نیکدل : دل پاک
 • نیکزاد : زاده نیکی و پاکی
 • نیلوفر : گل پیچک و زینتی به رنگهای سفید و سرخ وآبی
 • نیما : لقب علی اسفندیاری پدرشعر نو درایران ، نیما یوشیج

پیشنهاد اسم شرکت با و

 • وامق : دوست دارنده ، عاشق – عاشق عذرا
 • ورجاوند : ارجمند – به اعتقاد زردشتیان کسی که درآخر زمان ایران را آباد می کند
 • وریا : پیدار، آگاه – نامی کردی برای پسران
 • وشمگیر : شکارچی بلدرچین – نام نام پسر وردانشاه از مولوک دیالمه
 • وهرز : نام مرزبان کشور یمن درعهد انوشیروان
 • وهسودان : نیک آسوده و آرام – عنوان یکی از سلاطین آذربایجان
 • ویدا : آموزنده و تعلیم دهنده
 • ویس : نام معشوق رامین در داستان ویس و رامین
 • ویشتاسب : صاحب اسبان فراوان
 • ویگن : از اسمهای ارمنی ایرانی به معنی جهش و پرش

پیشنهاد اسم شرکت با ه

 • هژیر : خوب چهره ، نام یکی از پسران گودرز که بدست سهراب کشته شد
 • هخامنش : دوستار اندیشه – نام جد کورش کبیر
 • هربد( هیربد ) : حاکم آتشکده ، موبد موبدان
 • هرمز : اهورمزدا ، خدای بزرگ ایرانیان – نام پسر بهمن و نام پسر انوشروان
 • همایون : مبارک ، خجسته – نام تنی چند از پادشاهان هندوستان
 • هما : فرخنده ، مبارک ، مرغ سعادت – نام دختر گشتاسب و خواهر اسفندیار
 • همادخت : دختر مبارک و فرخنده بخت
 • همدم : رفیق و مونس و همزبان
 • همراز : محرم اسرار
 • همراه : دوست و یار موافق
 • هنگامه : غوغا ، شلوغی ، دادوفریاد
 • هوتن : خوش اندام ، نام یکی از متحدان داریوش درحمله به مغان
 • هور : خورشید ، آفتاب
 • هورتاش : همچون خورشید
 • هورچهر : تابان روی ، زیبا
 • هورداد : فرستاده و داده خورشید
 • هوردخت : دختر خورشید
 • هورزاد : زاده خورشید
 • هورمند : شبیه خورشید
 • هوروش : خورشید مانند ، مثل خورشید
 • هوشنگ : هوش و درایت – نام یکی از سلاطین پیشدادی و فرزند سیامک
 • هوشیار : با هوش و آگاه
 • هومان : نیک اندیش ، نام یکی از سرداران افراسیاب و نیز نام برادر پیران ویسه
 • هومن : نیک منش
 • هونام : خوشنام ، نیکنام
 • هویدا : آشکار و نمایان
 • هیتاسب : صاحب اسب بسته شده
 • هیرمند : یکی از القاب گستاسب ، آتش پرست
 • هیما : اشاره ، نامی کردی برای دختران
 • هیوا : امید وآرزو – نامی کردی برای دختران و پسران

پیشنهاد اسم شرکت با ی

 • یادگار : آنچه از انسان بجای ماند – پسر پادشاه گرجستان
 • یاسمن ( یاسمین ) : گل زیبائی به رنگ سفید و زرد و کبود
 • یاشار : عمر کننده ، نامی ترکی برای پسران
 • یاور : کمک و همدست و یار
 • یزدان : خداوند ، آفریدگار هستی
 • یگانه : بی نظیر ، بی مانند
 • یوشیتا : پهلوانی از خاندان (( فریان )) نامی اوستائی
4.1/5 - (39 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
564 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کریمی
کریمی
2 ماه قبل

ببخشید یه اسم زیبا درخشان با کیفیت روی کارگاه تولید لاستیک میخام برام بگین

شماره تماس:
9136967760
محمود محمدی
محمود محمدی
2 ماه قبل

درود وخداقوت ،کارگاه تراشکاری( سری تراشی، قطعه سازی) دارم، میخام اسم خاص ،زیبا و مرتبط با شغلم انتخاب کنم، لطفا راهنماییم کنییم، ممنون میشم

شماره تماس:
9158131673
بوستانی
بوستانی
3 ماه قبل

سلام. من اسم شرکتم رو میخام بزارم خیزران در خصوص دیجیتال مارکتینگ هست. اگر بخوام در کنار خیزران سیلاب های دیگه هم باشه باید چی بزارم؟. ممنون از راهنماییتون ????????

شماره تماس:
9935566369
مسکنی
مسکنی
4 ماه قبل

سلام اسم برای کانون تبلیغاتی میخوام

شماره تماس:
9012869876
عابدی
عابدی
5 ماه قبل

سلام اسم برای ی شرکت تولید بتن می‌خوام ک از کلمه افسانه تشکیل شده باشه

شماره تماس:
9111906080
فاطمه
فاطمه
5 ماه قبل

سلام وقت بخیر اسم برای برند گلخانه خیار چی پیشنهاد میکنید

شماره تماس:
9196201706
مژگان
مژگان
7 ماه قبل

سلام يه اسم زيبا براي يبت شركت مهاجرتي ويزا
كه هم كوچك هم زيبا هم بامعني عال
درضمن بيشتر مشترها عرب هستن اسم عربي هم ميتونه باشه! ممنون

شماره تماس:
16474250689
علی بنابیان
علی بنابیان
7 ماه قبل

سلام ممنون از سایت خوبتون ما میخایم ی شرکت بازرگانی برای خشکبار اجیل و برنجو چای و ..
راه بندازیم دنبال یک اسم خوب و کوتاه هستم ممنون میشم راهنماییم کنید.

شماره تماس:
9211415483
علی بنابیان
علی بنابیان
پاسخ به  کارشناس حقوقی(مینو یاوری)
7 ماه قبل

ممنون

ابوالفضل
ابوالفضل
8 ماه قبل

سلام وقت بخیر اسم برای نورپردازی مجالس چی پیشنهاد میدید

مهراد مومنی
مهراد مومنی
1 سال قبل

اسم دوسیلابی برای راه و برق میخام

شماره تماس:
9171417470
خلیلی
خلیلی
1 سال قبل

سلام و درود ..ممنون از سایت خوبتون یه اسم برند در مورد سبک زندگی سالم یا طب سنتی یا داروهای گیاهی و در این زمینه ها میخواستم لطفا میتونین پیشنهاد بدین؟

خلیلی
خلیلی
1 سال قبل

سلام وقت شما بخیر اسم برای شرکت در زمینه طب سنتی یا سوجوک میخواستم میتونید راهنمایی کنید ممنون

فائزه رستمی
فائزه رستمی
1 سال قبل

سلام وقت شما بخیر، اسم برای شرکت میخام ک مخفف لاتینش هم زیبا و قابل فهم باشه، و اینکه ترکیبی از اسامی سام، سحر، محمد باشه؟

شماره تماس:
9195455806
مهدی علیزاده
مهدی علیزاده
1 سال قبل

درود بر شما “ممنون از سایت خوبتون” اسمی برای فروشگاه هنر های دستی میخواستم
باتوجه به تجربه وتخصص شما ممنون میشم راهنمائی بفرمائید

محسن پرنیان
محسن پرنیان
1 سال قبل

سلام
وقت بخیر
لطفا کمک میکنین یه اسم 4 سیلابی برای شرکت ساختمانی ابنیه انتخاب کنم؟
شما چی پیشنهاد میدین؟

مینا رضائی
مینا رضائی
1 سال قبل

با سلام و احترام؛
در خصوص انتخاب اسم برای پیج اینستاگرامی در زمینه ی دکلمه ممنون میشم راهنماییم کنیم

شماره تماس:
9365638982
علیرضا مفتاح
علیرضا مفتاح
1 سال قبل

باسلام. برای شرکتی که در حوزه نقشه برداری کار می کنه، کلمه “ژئو” یا “ژئوماتیک” میتونه استفاده بشه؟

شماره تماس:
9129320140
حسین شفیعی
حسین شفیعی
1 سال قبل

سلام یک اسم برای برای زعفران نیاز دارم ممکنه کمک کنید؟

شماره تماس:
9133515766
آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط حسین شفیعی
هادی اکرامی
هادی اکرامی
2 سال قبل

سلام یه نام در زمینه تولید شیشه های ساختمانی می خواستم

شماره تماس:
9163416366
محمدرضا روشنایی
محمدرضا روشنایی
2 سال قبل

سلام درود
پیشنهاد اسم برای کانال کنکوری ؟

شماره تماس:
9393200555