درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت شرکت سهامی خاص در سیستان و بلوچستان

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 4 مرداد 1400


در این مقاله سعی داریم برایتان در رابطه با ثبت شرکت سهامی خاص در سیستان و بلوچستان توضیحات مختصری ارائه دهیم لطفا با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید  

ثبت شرکت سهامی خاص در سیستان و بلوچستان

 اگر می خواهید فعالیت بازرگانی خود را در ابعاد وسیعتر و یا با تعداد شرکای بیشتر دنبال کنید و برای محل فعالیت خود شرکت به ثبت برسانید ما به شما شرکت سهامی خاص را پیشنهاد می دهیم . 

 شرکت سهامی خاص ماهیتا بسیار شبیه شرکت مسئولیت محدود است اما مثلا" تعداد افراد در آن بیشتر است و یا مثلا" روند ثبت پیچیده تری دارد و سرمایه در آن نقدی نبوده و به قطعات  سهام تبدیل میشود و به همین دلیل هم به شرکای آن عنوان سهامدار را می دهند. اما این شرکت هم مثل شرکت مسئولیت محدود دارای مسئولیت محدود برای سهامداران در مقابل بستانکاران شرکت  است .

سهام در این شرکتها قابلیت ارائه در بورس را ندارد اما می توان آن را در بین مردم معامله کرد و واگذاری سهام را انجام داد لازم است بدانید سهام همم به صورت با نام و همم به صورت بی نام ارائه می شود اما سهام بی نام به دلیل آنکه نام دارنده آن در دفتر سهام ذکر نمیشود به راحتی و تنها با ارائه فیش سهام به دیگری انتقال می یابد.

اسم شرکت‌های سهامی خاص باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

هر اسمی که برای شرکت سهامی خاص خود در نظر بگیرید قبل یا بعد از آن عنوان سهامی خاص را بیاورید ، و باید بدانید که اسم شرکتتان نباید متضمن اسم هیچ یک از شرکا باشد زیرا برایش می آورد. اسم شرکت سهامی خاص باید بدون سابقه ثبت و پیرو قوانین نظام باشد.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص چقدر است؟

سرمایه شرکت سهامی خاص حداقل یک میلیون ریال بوده و تماما" توسط خود اعضا تامین میشود حداکثری برای سرمایه شرکت سهامی خاص وجود ندارد ولی هرچه سرمایه بیشتر باشد در مناقصات یا اخذ وام و نمایندگی بیشتر تاثیر دارد . 35% از سرمایه اولیه شرکت سهامی خاص باید به هنگام ثبت واریز شده و البته بعد ازز ثبت قابل برداشت می باشد.

 
شرکت‌های سهامی خاص چه زمانی نیازمند افزایش سرمایه هستند؟

سرمایه در شرکتها می تواند تا پایان حضور افراد به صورت کاملا یکسان باقی بماند بدون افزایش و حتی کاهش سرمایه اما این را بدانید اگر شرکت سهامی خاص شما نیاز به اخذ وام داشته باشد هرچه سرمایه شما بیشتر باشد مبلغ بیشتری وام به شما تعلق می گیرد فقط این را بدانید به میزان سرممایه شما 10 برابر بیشتر به شمما وامم تعلق میگیرد مثلا اگر سرمایه شما 1 میلیون تومان است مبلغ 10 میلیون به شمما وامم می دهند و این مبلغ با بالا رفتن سرمایه ی شما بیشتر می شود.

سهامداران، هیئت مدیره و بازرسین در شرکت‌های سهامی خاص چه شرایطی باید داشته باشند؟

شرکت سهامی خاص حداقل از سه نفر سهامدار و دو نفر اعضای هیئت مدیره (مدیر) تشکیل می‌شود. بهتر است تعداد اعضای هیات مدیره فرد باشد تا در تصمیم‌گیری‌ها راحتتر اکثریت و اقلیت مشخص شود. در این نوع از شرکت‌ها هیات مدیره حداکثر برای مدت دو سال انتخاب می‌شود. انتخاب بازرس اصل و علی البدل برای شرکت سهامی خاص الزامیست و بازرسین برای یک دوره مالی یکساله انتخاب می‌شوند و طبق قانون بازرسین نباید از اقوام درجه‌ی یک تا سه اعضای هیات مدیره باشند.

سهام شرکت‌های سهامی خاص به چند دسته تقسیم می‌شود؟

سهام چیزی که سهم هر فرد را در شرکتهای سهامی خاص مشخص می کند هر فرد در شرکت سهامی خاص قادر است سهم خود را به صورت با نام یا بی نام  داشته باشد پس از این حرف استنباط می کنیم که شرکتهای سهامی دونوع سهم دارند سهام بانام و سهام بی نام.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکت سهامی خاص چند مت طول می‌کشد و هزینه ثبت ان جقدر می شود
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
سلام برای دریافت هزینه ها باید مشخص کنین کدوم استان هستین تا بتونم زمان و هزینه مشخص کنم
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید