درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت شرکت در رشت

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 12 مرداد 1400


در این مقاله می خواهیم برایتان در رابطه با ثبت شرکت در رشت توضیحاتی ارائه دهیم لطفا با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

ثبت شرکت در رشت

اگر بخواهید در رشت شرکت خود را ثبت کنید بایستی یک سری قوانین مشخص شده را که قانون تجارت تدوین کرده است را در نظر داشته باشید این قوانین عبارتند از :

هر شرکتی که می خواهید ثبت کنید ابتدا باید بدانید هدفتان از ثبت شرکت چیست یعنی می خواهید بعد از ثبت شرکت تنها به کارهای خدماتی بپردازید و یک سری اقدامات مربوط به مردم عادی را انجام دهید یا در مناقصه ها و مزایده ها شرکت کنید و پروژه های متعدد دولتی داشته باشید بایستی قالب های مختلفی را انتخاب نمایید .

این قالب ها عبارتند از : مسئولیت محدود ، سهامی خاص ، سهامی عام ، مختلط سهامی ، مختلط غیر سهامی ، تعاونی ، تضامنی ، موسسه

قانون بعدی این است که هر شرکتی باید سرمایه مشخص شده ای داشته باشد این سرمایه برای هر شرکتی متفاوت است و به صورتی حداقلی برای بعضی از شرکتها 100.000 هزار تومان و برای شرکتهای چون تعاونی و سهامی عام 500.000 هزار تومان است .

نوع تقسیم سرمایه هم براساس قالب شرکت ها است مثلا برای شرکت مسئولیت محدود به صورت سهمم الشرکه و هر فرد با توجه به میزان سهمی که دارد مسئول است سرمایه نیز تنها به صورت اعلامی است .

اما در شرکتهای چون سهامی خاص سرمایه به صورت قطعات سهام است و تمام اعضا نسبت به تمام سرمایه مسئول و همچنین سرمایه به صورت واریزی است.

تفاوت بعدی در انتخاب نام است اینکه تمام شرکت ها باید برایشان نامی در نظر گرفته شود این نام باید 3 الی 4 سیلابی باشد اما در بعضی از شرکتها مانند تضامنی باید اسم شرکت مجموعه  ای از اسم شرکا و یا واژه شریک و برادران در آن باشد.

جهت ثبت شرکت در رشت از کجا شروع کنیم؟

  برای داشتن شرکت در رشت علاوه بر اطلاع داشتن در رابطه با قوانین ثبت شرکت ها که در بالا به بخشی از آن اشاره شد . بایستی موضوع فعاالیت خود را بدانید و آن را طراحی کنید و براساس توانایی های که در زیر ساخت های شرکت خود می بینید و همچنین اجازه ای که قانون تجارت به شما داده است طراحی را انجام دهید این کار را می توانید با مشورت کارشناسان طراحی موضوع ثبت ایلیا و یا به طور کامل آن را به ثبت ایلیا بسپارید.   

  و مورد بعدی تهیه ی مدارک شرکت است این مدارک براساس قالب شرکت تدوین می شود اما به طور کلی این مدارک شامل : کارت ملی و شناسنامه اعضا    و   بازرس .  

 بعضی از موضوعات هستند که در زمان ثبت نیاز به ارائه مجوز و یا مدرک تحصیلی دارند و برخی  پس از ثبت شرکت .  

 انتخاب آدرس مناسب به همراه  کدپستی معتبر نیز جز اصلی ترین موار دی است که در زمان ثبت شرکت در رشت مد نظر داشت اینکه آدرس یک مکان تجاری اداری باشد و یا مسکونی جز نکاتی است که بستگی به قوانین داخل آن شهرکه شرکت در آن ثبت می شود دارد .

شرایط ثبت شرکت در رشت

مطابق قانون تجارت یک شراکت میان دو یا چند نفر زمانی معنا پیدا میکند که ثبت شود از همین رو است که ثبت شرکت از اهمیت بسیاری برخوردار شده است ، خیلی از اشخاص در هنگام ثبت شرکت به مواردی مانند سرمایه اولیه تعداد افراد، میزان سرمایه هر فرد ، موضوع و نام شرکت و ... توجه نمیکنند ، درست است که در ابتدا شرکت کوچک و ضعیف است ولی در آینده همین نکات به ظاهر کوچک اهمیت بسیاری پیدا می کند ،مشاورین حرفه ای و متخصص ما شما را در تمام مسیر تا پایان راه همراهی خواهند کرد پس جهت مشاوره ثبت شرکت در رشت و ثبت شرکت در کرج با مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید.

آدرس اداره ی ثبت شرکت های رشت

رشت- جنوب شهر رشت ( میدان انتظام ) جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت در رشت با ما در تماس باشید.شماره تماس : 26655119-021 و 32137-026

مراحل ثبت شرکت در رشت

قبل از هرگونه عملی در ارتباط با به ثبت رساندن شرکت بهتر است از مشاوره تخصصی کارشناسان حرفه ای ثبت شرکت ایلیا در این زمینه بهره برد. بعد از تحویل مدارک لازم جهت ثبت مراحل ثبت شرکت آغاز می شود ، در ابتدا مرحله ثبت سامانه می باشد و بعد از آن ارسال مدارک به اداره از طریق پست و پیگیری وکیل ثبت شرکت در رشت .

زمان مورد نیاز جهت ثبت شرکت را نمیتوان به طور دقیق بیان کرد زیرا به عوامل متفاوتی بستگی دارد این عوامل به نسبت موارد ثبت نیز متفاوت هستند به همین دلیل تخمین زمان ثبت امکانپذیر نیست . هزینه ثبت شرکت در رشت نیز به نسبت موارد ثبت متفاوت تغییر میکند به همین دلیل هزینه ثبت را نیز در ابتدا نمی توان مشخص نمود اما پس از تعیین شرایط شرکت مورد نظر میتوان هزینه را تخمین زد .به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت و ثبت برند در رشت با یک تماس تلفنی با مجتمع ثبت ایلیا اطلاعات کافی را کسب نمود .

مراحل ثبت شرکت توسط متقاضی ثبت و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

 ثبت شرکت توسط متقاضی : 

 اگرمی خواهید خودتان برای ثبت شرکت اقدام کنید باید وارد سایت اداره ی ثبت شرکت ها شوید و نسبت به درخواست های که شده اقدام کنید ابتدا ثبت نام سپس با اخذ اولین  کدپیگیری شروع می کنید وبا در نظر داشتن جزئیاتی که از شما درخواست شده تمام و کمال آن ها را انجام می دهید گفتنی است که اگر یکی از گزینه ها را به اشتباه وارد نمایید درخ واست شما رد خواست شد و مجدد باید اقدام کنید هر بار با ارسال هر قسمت کدپیگیری به شما داده می شود ابتدا پس از ثبت نام در بخش اسم شرکت بایستی 2 الی3 روز کاری صبر کنید و بعد از تایید مجدد ثبت نام سامانه ای را از سر بگیرید در انتها با آمدن شماره ثبت شرکت و شناسه ملی شما در مرحله ی آخر هستید و تنها بایستی در سامانه روزنامه رسمی ثبت نام کنید مدارک خود را از اداره ی ثبت شرکت ها دریاقت نمایید .

 ثبت شرکت توسط مجتمع ثبتی ایلیا :

اگر می خواهید کار ثبت شرکت را به کارشناسان ثبت ایلیا بسپارید تنها بایستی با ما در تماس باشید تا مشاوره های لازم به شما ارائه شود ، سپس تنها موردی که از شما خواسته می شود تحویل مدارک به ما و امضای اوراق تنظیم شده توسطط ما است بعد از 10 الی 15 روزکاری شرکت شما به ثبت خواهد رسید.

هزینه ی ثبت شرکت نیز بستگی به  تعرفه ی اعلامی اداره ی ثبت و البته : میزان سرمایه انتخابی شما ، تعداد شرکا ، اسامی شرکا ، موضوع فعالیت و... دارد به طور کلی تعداد کارکترهای ثبت شده . چاپ شده بر روی روزنامه رسمی .

ثبت شرکت مسئولیت محدود در رشت

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که توسط دو یا چند نفر برای بهره گیری از سود مشترک تاسیس می شود و سرمایه در آن به شکل سهام نمی باشد و سهامداران آنها به میزان سرمایه یا سهم الشرکه خود نسبت به دیون و قروض شرکت متعهد خواهند بود.

ثبت شرکت سهامی خاص در رشت

شرکت های سهامی خاص قوانین مربوط به ثبت را باید در نظر بگیرید اینکه سرمایه در این شرکت ها بسیار مهم است علت آن هم این است که ماهیت شرکت های سهامی خاص شرکت در مناقصه ها است و با سرمایه حداقلی 100.000 هزار تومان نمی توانید در این مناقصه ها شرکت کنید پس بهترین کار این است که در همان ابتدا سرمایه ای بالا داشته باشید. ساختار این شرکت ها به این صورت است که باید از اعضا و بازرسین تشکیل شود.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در رشت

شرکت تولیدی ، خدماتی پیمانکاری 3 نوع شرکت با قالب های متفاوت بهترین پیشنهاد ما این است که به ترتیب برای ثبت شرکت تولیدی قالب تعاونی را انتخاب و برای خدماتی قالب مسئولیت ممحدود و همچنین برای شرکت پیمانکاری قالب سهامی خاص و یا عام .

ثبت موسسات غیرتجاری در رشت

هدف از تشکیل موسسات، دستیابی به اهداف غیرتجاری میباشد به همین خاطر غیر تجاری بودن حتما بعد از نام موسسه قید میشود.موضوعات قابل ثبت در موسسات غیرتجاری میتواند : موضوعات حقوقی ،خیریه و علمی و ادبی باشد. این موسسات حداقل از دونفر اعضا تشکیل میشود و میزان سرمایه آن میتواند 1.000.000میلیون ریال باشد که از دو گروه تشکیل می شوند:

 1. موسسات غیر انتفاعی : موسساتی هستند که به منظور استفاده از سود و زیان تشکیل نمیگردند همانند : انجمن های ادبی ، انمن های علمی و انجمن های سلامی
 2. موسسات انتفاعی : این موسسات از کلیه منافع و سود و زیان موسسه استفاده می نمایند همانند: آموزشگاه‌های علمی، فنی، کلاس‌های زبان، مدارس غیرانتفاعی

حوزه های ثبت شرکت در گیلان و شهرستان های آن

 1. ثبت شرکت در رشت
 2. ثبت شرکت در لاهیجان
 3. ثبت شرکت در بندرانزلی
 4. ثبت شرکت در آستارا
 5. ثبت شرکت در رودبار
 6. ثبت شرکت در لنگرود
 7. ثبت شرکت در فومن
 8. ثبت شرکت در آستانه اشرفیه
 9. ثبت شرکت در ماسوله
 10. ثبت شرکت در صومعه سرا
 11. ثبت شرکت در رودسر
 12. ثبت شرکت در سیاهکل
 13. ثبت شرکت در منجیل
 14. ثبت شرکت در ماسال
 15. ثبت شرکت در املش
 16. ثبت شرکت در رضوان شهر

 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
با سلام منظور از عبارت ((کلیه صورتجلسات می بایست روی سربرگ شخصیت حقوقی مربوطه تهیه و ارائه گردد.)) چیست؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
سلام منظور این است که باید متن صورتجلسه رو روی سر برگ شرکتتون پرینت کنین
پاسخ
سلام اگر محل فعالیت شما طبق آدرسی که خودتان دادید رشت میباشد چرا تلفن شما تهران کرج ////؟؟؟؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
با سلام اون آدرس اداره ثبت شرکت ها در استان شما هستش نه آدرس ما
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید