درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکت در بجنورد

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 7 اسفند 1399


ثبت شرکت در بجنورد

بجنورد مرکز استان خراسان شمالی می باشد.شهر بجنورد از شهرهای بزرگ خراسان می باشد و در کوهپایه های رشته کوه آلاداغ بناشده است.این شهر از شهرهای بزرگ خراسان است و چهل و چهارمین شهر کشور محسوب می شود.

ثبت شرکت در بجنورد

در عصر حاضر با پیشرفت سریع صنعت و تجارت ، فعالان اقتصادی برای برخورداری از رقابتی سالم در بستر فعالیتهای سازمان دهی شده و مکان مناسب برای گسترش کار خود نیازمند ثبت شرکت از طریق مراجع قانونی می باشند .فعالان اقتصادی باید بدانند آنچه مهم و حذف نشدنی است ثبت شرکت می باشد. در قانون تجارت شرکتها به اقسام گوناگونی تقسیم شده اند که شامل : شرکت سهامی ( عام و خاص) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی و موسسات غیرتجاری می باشند . پس از اتمام مراحل ثبت شرکت ،شماره ثبتی و شناسه ملی منحصر به فردی برای شرکت شما توسط مرجع ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری صادر می گردد. به منظور تکمیل اطلاعات خود در این زمینه به کادر مشخص شده در این صفحه با عنوان توضیحات تکمیلی مراجعه فرمایید .

جهت ثبت شرکت در بجنورد از کجا شروع کنیم؟

متقاضیان ثبت شرکتهای تجاری و موسسات غیرتجاری میتوانند فرآیند ثبت خود را به دو صورت توسط خود متقاضی یا از طریق وکلای مجرب در این زمینه به ثبت برسانند. در صورتی که می خواهید کار ثبت شرکت خود را شخصا" انجام نداده و از تجربه کارشناسان بهره جویید شما میتوانید با مراجعه به مجتمع ثبتی ایلیا از مشاوره کارشناسان مجرب و متخصص این مجتمع به صورت کاملا رایگان بهره مند شوید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید .

قبل از هر اقدامی می بایست نوع فعالیت خودرا مشخص نمایید این امر به شما کمک میکند تا قالب ثبتی مناسب را انتخاب نمایید. در گام بعدی 5 نام شرکت خود را با توجه به اولویت مشخص می نمایید حال نوبت به ثبت سامانه ای از طریق سایت اداره ثبت شرکتها موسسات غیرتجاری می رسد این امر مستلزم تجربه و تخصص می باشد . پس از ثبت سامانه ای و تایید نام شرکت نوبت به ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتها و پیگیری روند اداری کار می رسد.

مدارک لازم جهت ثبت انواع شرکتها بدین شرح است : برابر اصل شده مدارک شناسایی اعضاء، هیئت مدیره ، شرکا و سهامداران ( کارت ملی و شناسنامه ) ، اخذ گواهی عدم سوءپیشینه ، تنظیم اوراق اساسی شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه) این اوراق به صورت کاملا تخصصی توسط کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا برای شما تنظیم می گردد .

هرکدام از قالبهای ثبتی نام برده شده شرایط متفاوتی را برای به ثبت رسیدن دارند به همین خاطر مدت زمان ثبت در هریک از آنها متفاوت می باشد اما به طور کلی25 الی 30 روز کاری زمان لازم است تا فرآیند ثبت شرکت شما به پایان برسد.

هزینه های ثبت شرکت به دو بخش حق الوکاله و هزینه های واریزی تقسیم میشوند. که با توجه به نوع فعالیت ، میزان سرمایه ، حق الثبت و هزینه روزنامه رسمی هزینه ثبت شرکت مشخص میگردد جهت کسب اطلاع بیشتر دز این زمینه می توانید با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشد.

شرایط ، مدارک و مراحل ثبت شرکت در بجنورد

توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت در بجنورد

اشخاص برای استفاده از تجربه ، تخصص و سرمایه یکدیگر میتوانند با یکدیگر همکاری نمایند. این فعالیت ها می بایست به صورت قانونی باشد که از مهم ترین راه کارهای انجام فعالیت های قانونی می توان به ثبت شرکت ها اشاره نمود که از طریق آن میتوانید از حمایتهای قانونی نیز برخوردار شوید. شما میتوانید به منظور کسب اطلاع با کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در تماس بوده و از تجربیات آنها بهره مند گردید.

شرکتهای مندرج در قانون تجارت عبارتند از : شرکتهای سهامی اعم از خاص و عام ، شرکت با مسئولیت محدود، شرکتهای تعاونی ،تضامنی ، نسبی و... که شما متقاضیان محترم می بایست با توجه به نوع فعالیت و تعداد اعضاءهیئت مدیره بهترین قالب ثبتی را انتخاب نمایید.

از مهم ترین ارکان ثبت شرکت انتخاب موضوع فعالیت و طراحی آن موضوع به بهترین نحو می باشد که در این خصوص کارشناسان ارشد ثبت شرکت ایلیا شما را راهنمایی می نمایند.

از قالب های ثبتی نام برده شده رایج ترین آنها شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص می باشد که شرکتهای سهامی خاص از اعتبار بیشتری برخوردار هستند. در ادامه توضیحات جامع تری را در اختیار شما عزیزان می گذاریم.

شرایط ثبت شرکت در بجنورد

اولین قدم همانطور که گفته شد انتخاب بهترین قالب ثبتی می باشد در گام بعدی شما می بایست با توجه به گستردگی فعالیت خود سرمایه مناسبی را انتخاب نمایید اما این نکته را در نظر بگیرید که میزان سرمایه شما از یک میلیون ریال نمی تواند کمتر باشد.هزینه ثبت شرکت در بجنورد نیز می تواند بر اساس سرمایه اولیه و بسته روزنامه رسمی متغیر باشد.

مدارک ثبت شرکت در بجنورد

شرکتها با توجه به نوع آن نیازمند مدارک متفاوتی می باشند اما برای ثبت یک شرکت شما نیازمند کپی برابراصل شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضا،ء هیئت مدیره و سهامدارن به همراه گواهی عدم سوءپیشینه می باشید و چنانچه موضوع فعالیت شما نیازمند مجوز باشد ارائه مجوزهای لازم از ارگان های ذی صلاح نیز الزامی می باشد.

مراحل ثبت شرکت توسط متقاضی ثبت وتوسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت شرکت توسط متقاضی :

با طی نمودن کلیه مراحل فوق شما متقاضیان محترم به سامانه اداره ثبت شرکت مراجعه کرده و با انتخاب گزینه ثبت تاسیس شروع به وارد کردن اطلاعات خود در این سامانه می نمایید. باید بدانید که تنظیم و تدوین اوراق اساسی شرکت که شامل اساسنامه ، تقاضانامه، شرکتنامه و متن صورتجلسه است را به صورت کاملا تخصصی انجام دهید . کارشناسان و مشاوران مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

  • ثبت شرکت توسط مجتمع ثبتی ایلیا :

مجتمع ثبتی ایلیا با دارا بودن مجرب ترین و متخصص ترین کارشناسان و مشاورین در زمینه های ثبت شرکت و انجام امور ثبتی آماده است تا کلیه خدمات تخصصی را از طریق مشاوره های رایگان در اختیار شما متقاضیان بگذارد. در مرحله اول طراحی موضوع فعالیت با توجه به نیاز متقاضیان می باشد کلیه این فعالیتها به صورت تخصصی بررسی میگردد و انجام می شود در مرحله بعدی ثبت سامانه ای شرکت در بجنورد صورت میگرد و اوراق تنظیم شده در این سامانه بارگزاری میشود. بعد از ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت در بجنورد با گذشتن 15 الی 20 روز کاری آگهی تاسیس آن صادر میگردد.جهت برخورداری از مشاوره ثبت شرکت در بجنورد با مجتمع ثبت ایلیا تماس بگیرید.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در بجنورد

شرکتهای با مسئولیت محدود از حداقل دو نفر شریک بالای 18سال تشکیل می گردد که موضوع فعالیت آنها بازرگانی است حتی اگر به فعالیتهای بازرگانی نپردازند. میزان سرمایه انتخابی نیز در این قالب ثبتی نمی تواند از 1.000.000 ریال کمتر باشد. در حقیقت میزان سرمایه در این قالب ثبتی به صورت لفظی می باشد و سهامدارن به میزان آورده نقدی خود در شرکت مسئول پرداخت قروض می باشند.

ثبت شرکت سهامی خاص در بجنورد

شرکتهای سهامی خاص به عنوان شرکتهای بازرگانی شناخته می شوند حتی اگر موضوع فعالیتشان بازرگانی نباشد. میزان سرمایه در این قالب ثبتی به هرمیزان که باشد می بایست 35% از آن را در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نمایید و 65% مابقی سرمایه در تعهد سهامداران باقی می ماند تعداد اعضاء شرکت سهامی خاص 5نفر می باشد. که 3 نفرآنها عضو هیئت مدیره و 2 نفر باقی مانده به عنوان بازرسین اصلی و علی البدل انتخاب می گردند.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در بجنورد

فعالان اقتصادی با توجه به نیازهای موجود در بازار اقدام به سرمایه گذاری و یا شروع به فعالیت های گسترده می نمایند که موضوع فعالیت های آنها میتواند انجام امور پیمانکاری ، تولیدی و خدماتی باشد که ثبت این شرکتها بیشتر از سوی مهندسین و پیمانکاران مورد در خواست می باشد.

ثبت شرکت با این موضوعات میتواند پشتوانه قوی برای شروع فعالیت های گسترده و انجام اموری هانند ثبت برند و برند سازی برای مووسین آنها باشد و در مقابل حس اعتماد را در بین مصرف کنندگان ایجاد نمایند.

کارشناسان و مشاوران مجتمع ثبتی ایلیا و نیز وکیل ثبت شرکت در بجنورد با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

ثبت موسسات غیرتجاری در بجنورد :

درکنار شرکت های تجاری که مشغول به انجام فعالیت های تجاری هستند قانون گذار ارگان دیگری را در نظر گرفته است که دارای شخصیت حقوقی می باشد اما فعالیت های غیرتجاری را همانند امور ادبی ، علمی ، فعالیت های خیریه و امور خدماتی را انجام می دهد. این موسسات به دو دسته انتفاعی و غیرانتفاعی تقسیم می گردند که به اختصار توضیح می دهیم:

1 . موسسات غیر انتفاعی : موسساتی که به منظور استفاده از سود و زیان اعضا تاسیس نمی گردد. مثل: انجمن‌های اسلامی، علمی، ادبی و ...

2 . موسسات انتفاعی : موسساتی که قصد دارند از منافع و سود زیان حاصله استفاده نمایند مثل: آموزشگاه‌های علمی، فنی، کلاس‌های زبان، مدارس غیرانتفاعی

حوزه های ثبت شرکت در خراسان شمالی و شهرستان های آن
  • ثبت شرکت در بجنورد
  • ثبت شرکت در شیروان
  • ثبت شرکت در اسفراین
  • ثبت شرکت در آشخانه
  • ثبت شرکت در درق
  • ثبت شرکت در جاجرم
ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت شرکت در بجنورد

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید