• شرایط ثبت برند در کرمان

برند تشکیل شده از یک نام ، علامت خاص، مجموعه ای از حروف و اعداد یا یک طرح ویژه است که سبب تمیز دادن محصول و خدمات یک شرکت ، ,واحدتولیدی ، کانون، موسسه یا بنگاه اقتصادی از سایر محصول و خدمات موجود، می گردد. در حقیقت مصرف کنندگان و خریداران با دیدن یک برند به هویت محصول یا خدمت پی برده و کیفیات آن را در نظر مجسم می کنند و همین امر سبب فروش بهتر محصول و تقاضای بیشتر برای خدماتی است که برند آنها به ثبت رسیده است. مرجع ثبت برند یا علامت تجاری اداره مالکیت صنعتی است که پس از ثبت برند حمایت قانونی 10 ساله از برند را به عمل می آورد و حق استفاده انحصاری از آن را به مالک برند می دهد. جهت مشاوره ثبت برند و علامت تجاری در کرمان شما می توانید با کارشناسان مجتمع ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید

مدارک لازم جهت ثبت برند در کرمان

ثبت برند به دو شکل صورت پذیر است برند حقیقی و برند حقوقی که مدارک مورد نیاز برای هر دو شکل در زیر توضیح داده شده است.

برند حقیقی:

تصویری از مدارک هویتی متقاضی که شناسنامه و کد ملی میباشد.

تصویری از جواز و موافقت اصولی مرتبط

نمونه ای از علامت در سایز 6*6

ثبت برند لاتین احتیاج به دریافت کارت بازرگانی دارد.

برند حقوقی یا ثبت برند شرکت :

تصویر تمام مدارک ثبت شرکت

مجوز های لازم برای ثبت برند از ارگان مربوطه

جهت ثبت برند لاتین داشتن کارت بازرگانی الزامی میباشد.

تصویر مدارک هویتی مدیر عامل

نمونه برند در سایز 6*6

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

 • ثبت برند توسط متقاضی

در مرحله اول می بایست به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه نمایید و با انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به تکمیل این اظهارنامه نمایید. به این نکته توجه فرمایید که تنظیم و تدوین اظهارنامه ثبت برند از امور تخصصی می باشد و نیازمند تجربه در این زمینه است.

در مرحله بعدی اطلاعات شخصیت حقوقی و یا حقیقی را به صورت کامل وارد نمایید. دقت داشته باشید: کالاهای انتخابی شما می بایست با توجه به مجوزی که قصد دارید ارائه دهید انتخاب گردد. چنانچه از طبقات کالاها اطلاع ندارید می بایست از اطلاعات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند شوید . در مرحله بعدی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند را از طریق همین سامانه بارگذاری کرده و ارسال نمایید. حال نوبت به آن می رسد که هزینه های مورد نیاز ثبت برند را از طریق درگاه اینترنتی واریز نمایید.هزینه ثبت برند مشخص نمی باشد و بستگی به محصول مورد تقاضا و طبق بندی آن دارد . بعد از تکمیل کلیه مراحل فوق پرونده شما از طریق سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارتابل کارشناس این اداره ارسال می گردد و در مرحله بررسی قرار میگیرد. بعد از بررسی های کارشناس اداره ظرف مدت دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند شما و یا اعلام نقص آن صادر میگردد . در صورتی که پرونده شما نقصی داشته باشد می بایست اقدام به رفع نقص نمایید. بعد از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری باید برای روزنامه تقاضای ثبت علامت ثبت نام نمایید.پیش از هر اقدامی نسبت به ثبت برند خود استعلام برندرا جهت اطمینان بیشتر از سامانه استعلام برند و علامت تجاری انجام دهید .

 • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

زمانی که متقاضی ثبت برند به مجتمع ثبتی ایلیا مراجعه میکند ابتدا توسط کارشناس حقوقی موسسه مشاوره میشود و پس از تایید ثبت برند کارشناس تمام مدارک لازم را از موکل تحویل میگیرد و اگر مدارک ثبت برند ناقص باشد متقاضی موظف به تکمیل پرونده میباشد.پس از تایید موکل برای ثبت برند کارشناسان اجرایی روند ثبت برند را شروع میکنند که ابتدایی ترین مرحله ثبت برند ثبت سامانه ای بوده و پس از تایید برند از سوی اداره مالکیت صنعتی پرونده برای آگهی اول ارسال میشود و همین طور روند پرونده تا دریافت تصدیق ادامه پیدا میکند.همان طور که پیش از این گفته شد مالکیت برند برای تمام متقاضیان چه حقیقی و چه حقوقی ده ساله میباشد و پس از طی این ده سال متقاضی میتواند برای تمدید برند اقدام کند در صورتی که ثبت برند را به موسسه ایلیا واگذار نمایید ، وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل ثبت برند در ایلام را برای شما به انجام می رساند

ثبت برند در کرمان .

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در کرمان

در صورتی که با هدف گسترش حضور خود در بازار قصد داشتید که محصول یا طبقه ای را به برند ثبت شده خود اضافه کنید ، با ورود به سامانه ثبت علامت تجاری و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به تکمیل و تدوین این اظهارنامه می نمایید. کلیه مراحل ثبت افزایش کالای یک برند تجاری همانند ثبت خود برند می باشد . با ارسال این اظهارنامه کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدام به بررسی پرونده شما می نماید و چنانچه مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های اضافه طبقات و کالاها ، آگهی آن انتشار می یابد

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در کرمان

علامت تجاری یکی از انواع برند می باشد که به صورت خاص طراحی شده و معرف محصولات و خدمات و متمایز کننده آنها از یکدیگر می باشد. نام تجاری نیز نام دیگری برای برند است که بر اساس تعاریف قانونی مشخص کننده شخص حقیقی یا حقوقی صاحب برند است.

ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن کادری مجرب و متخصص در زمینه ی ثبت برند و برندینگ آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره ای رایگان از طریق کارشناسان خود به شما عزیزان می باشد.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در کرمان

لوگو یا آرم تجاری در واقع ترسیمی از برند شما است که به شکل مخصوص و منحصر به فرد برای شما طراحی می گردد. امروزه بسیاری از برندهای بزرگ داخلی و خارجی دارای لوگو یا نمادی جهت معرفی خود هستند مثلا" لوگوی تنقلات چیتوز که شبیه به یک میمون طراحی شده و یا لوگوی مارکهایی مانند VERCACHE که از مجموعه ای از خطوط عمودی و افقی به وجود آمده . یا مثلا" لوگوی مارک D&G که متشکل از حروف با یک فونت خاص می باشد و با دیدن این لوگوها مشتریان سریعا" هویت ، اصالت و منشا محصول را تشخیص می دهند.

مجتمع ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات طراحی و ثبت برند ، لوگو ، ثبت آرم یا علامت تجاری ، ثبت نام و نشان تجاری شما عزیزان می باشد.دفتر ثبت برند همان اداره مالکیت صنعتی است که مرجع ثبت برند و علامت تجاری در کلیه شهرهای ایران می باشد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در کرمان ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در کرمان و شهرستان های آن
 • ثبت برند در کرمان
 • ثبت برند در سیرجان
 • ثبت برند در رفسنجان
 • ثبت برند در جیرفت
 • ثبت برند در بم
 • ثبت برند در زرند
 • ثبت برند در بردسیر
 • ثبت برند در بافت
 • ثبت برند در شهربابک
 • ثبت برند در ماهان
 • ثبت برند در کهنوج