جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت برند در تبریز به همراه فرآیند سریع ثبتی

ثبت برند در تبریز 

ما در این مقاله به صورت تخصصی، مطالب سودمندی را به متقاضیان ثبت برند در تبریز ارائه خواهیم داد. بدون شک پاسخ تمامی سوالات خود در این مقاله خواهید یافت، تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا نکات مهمی را در این زمینه دریافت کنید و بتوانید شخصاً ثبت برند را انجام دهید.

شایان ذکر است که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید. تا مشاوران و کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا با شما تماس بگیرند. هم چنین می توانید با شماره تماس های مجتمع ثبتی ایلیا تماس بگیرید.

ثبت برند در تبریز

به دلیل اینکه بتوانید از هر گونه سوء استفاده برندتان در برابر اشخاص ثالث و رقبا جلوگیری به عمل آورید و یا حتی مدعی خسارت ضرر و زیان در برابر اینگونه اشخاص شوید لازم است برندتان را به ثبت برسانید.

بخش دیگر ماجرا انحصاری بودن نام برند و  امکان انتقال مالکیت این نام به مدت ده سال برای این شخص می باشد. بدین منظور که اولاً طی ده سال مالکیت این برند متعلق به شما است و شما می توانید به دیگران هم آن را بفروشید و انتقال دهید.

ثانیاً هیچ کس نمی تواند بدون اجازه شما از این نام استفاده کند و در کل ایران این برند متعلق به شما می شود. علاوه بر موارد فوق طی 6 ماه مانده تا پایان اعتبار برند و 6 ماه بعد از پایان برند هم اجازه ثبت این برند به شخص دیگری داده نمی شود و کارتابل اداره ثبت علائم برای تمدید گواهی برند برای شما باز است.

برند به اسم یا کلمه و یا طرح و نماد (لوگویی) گفته می شود که در چهار چوب های قوانین مالکیت معنوی قرار دارد. هدف از ثبت آن حمایت از اشخاص و گروه های تجاری و غیر تجاری می باشد.

امکان ثبت علامت تجاری در تبریز برای تمام اشخاص کارآفرین وجود دارد، برای ثبت علامت مطابق قانون ثبت ایران 45 طبقه مجازاً تعریف شده، که از طبقه 1 الی 32 جهت محصولات و کالاهای مصرفی تعریف شده و طبقه 33 برای محصولات جدیدی که تاکنون وجود نداشته اند در نظر گرفته شده و طبقه 34 الی 45 برای مشاغل و خدمات تعیین شده است، هر برند می تواند با توجه به زمینه فعالیت خود در هر یک از قالب ها و طبقات قرار گیرد.

مدارک ثبت برند در تبریز

اشخاص حقیقی

 • ارائه رونوشت شناسنامه
 • ارائه رونوشت کارت ملی
 • ارائه رونوشت کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف غیر فارسی استفاده شده باشد.
 • ارائه رونوشت مجوز فعالیت اعم از جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و غیره

اشخاص حقوقی

 • ارائه رونوشت شناسنامه
 • ارائه رونوشت کارت ملی
 • رونوشت روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت
 • تسلیم رونوشت مجوز فعالیت از جمله جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی
 • کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد.

ثبت برند در تبریز

شرایط ثبت برند در تبریز

ثبت برند نشان دهنده علامتی است تشکیل شده از نقش، تصویر، رقم و…. که برای متمایز نمودن و تشخیص محصولات و خدمات به کار گرفته می شود.

استفاده از برند به زمانهای باستان باز میگردد اما طی سالیان طی شده این آرم و نشان تجاری به سیستم های امروزی برای ثبت و حفاظت تبدیل گشته است. این روند ثبت به کلیه مصرف کنندگان این کمک را میکند که از کالا و خدمات مورد نظرشان که با آرم یا نشان مشخصی متمایز گردیده استفاده نمایند.

شما متقاضیان ثبت برند در آذربایجان شرقی از مسائل مهم در حیات یک برند و علامت تجاری می توان به منحصری بودن آن برند برای ارنده آن اشاره کرد.

یک برند مناسب و قابل قبول برای یک کسب و کار باید باعث ایجاد تمایز با دیگرکالا های مشابه شود اگر شما نیز متقاضی ثبت برند در تبریز هستید و به دلیل پیچیده بودن امور ثبتی تاکنون از انجام ثبت علامت تجاریتون دست کشیدید بهتر است هم اکنون با شماره تماس های مجتمع تخصصی ثبتی ایلیا تماس گرفته و از تجارب کارشناسان در رسیدن به اهدافتان کمک بگیرید.

باید به این نکته توجه کنید که یک برند تا 10 سال اعتبار داشته و پس از این مدت باید برای تمدید آن از سوی دارنده آن اقدام شود. با ثبت برند در تبریز می توانید خود را با طرحی متفاوت و خاص به خود به دیگران بشناسانید و بدین ترتیب در رقابت با دیگر رقبای خود پیروز شوید.

داشته باشید که کلیه واژگان آرم تجاری، علامت تجاری، نشان تجاری و نام تجاری هم معنی با برند می باشد و چنانچه قصد به ثبت رساندن هریک از این موارد را دارید می بایست مراحل ذیل را انجام دهید و یا از مشاوره ثبت برند در آذربایجان شرقی استفاده نمایید.

مراحل ثبت برند در تبریز

 1. تعیین نام برند یا طراحی برند تصویری
 2. استعلام جهت اینکه ببینید برند تا کنون به ثبت نرسیده باشد.
 3. تکمیل مدارک مربوطه جهت ثبت برند
 4. ورود به سامانه اداره ثبت علائم تجاری
 5. تکمیل فرم اظهارنامه جهت درخواست ثبت برند
 6. ورود به کارتابل و در انتظاربودن برای رسیدگی کارشناس ثبت علامت جهت بررسی طی 35 تا 45 روز کاری
 7. در صورت تأیید صدور ابلاغیه جهت ثبت
 8. پرداخت و نشر آگهی نوبت اول
 9. سی روز از تاریخ آگهی اول پرداخت هزینه ثبت
 10. صدور شماره ثبت برای علامت تجاری مورد درخواست
 11. پرداخت و نشر آگهی نوبت دوم جهت اعلام ثبت علامت
 12. صدور تصدیق برند از سوی اداره ثبت علائم تجاری با ده سال اعتبار
 13. در ایران اشخاص حقیقی و حقوقی مجاز به ثبت علامت تجاری و ثبت برند در تبریز می باشند.

مراحل ثبت برند در تبریز توسط متقاضی

در ابتدا باید به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه کرده و گزینه ثبت اظهارنامه را کلیک کرده و برای تکمیل آن با توجه به مدارکی که از قبل ارائه کردید اقدام کنید. تنظیم اظهارنامه ثبت برند نیازمند تخصص و تجربه برای انجام امور می باشد که بهتر است از افراد متخصص در این موارد استفاده شود.

در گام بعدی پس از ثبت ظهارنامه باید تمامی اطلاعات مربوط به اشخاص حقیقی یا حقوقی را در قالب فرمی ارائه کنید که این موضوع نیز در سایت اداره مالکیت صنعتی امکان می پذیرد.

قبل از ثبت و ارائه مدارک موردنیاز برای ثبت علامت تجاری پیشنهاد ما این است که در سایت اداره ثبت برند ارائه شده را استعلام کنید تا از خاص و انحصاری بودن برند اطمینان حاصل کنید. برای انجام این موضوع مثل همیشه می توانید بر روی یاری مشاوران مجتمع ثبتی ایلیا حساب کنید.

در گام بعدی با مشخص کردن طبقه برند که در قوانین اداره ثبت قید شده و نیز با درج اضافه کالا آن را انجام خواهید داد. تمامی مراحل ثبت برند و علامت تجاری به صورت اینترنتی انجام خواهد شد و تنها در انتهای کار باید از سوی متقاضی ثبت برند مدارک به صورت پرونده فیزیکی به اداره ثبت مرکزی در شهر تهران فرستاده شود که بدین جهت حضور مالک برند الزامی است.

ثبت برند در تبریز توسط مجتمع حقوقی ایلیا

شما می توانید با مراجعه حضوری و یا با تماس به مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا تمامی امور خود را به صورت کاملاً حرفه ای و توسط متخصص ترین مجریان ثبت برند در تبریز انجام دهید .

از این رو ما با پشتوانه به تخصص بیش از 18 ساله مجتمع ثبتی ایلیا تمامی مشاوره های ثبتی را به صورت تخصصی و رایگان به متقاضیان ثبت برند در تبریز ارائه خواهیم کرد.

مدارک ثبت برند در تبریز

هزینه ثبت برند در تبریز

هزینه ثبت برند در تبریز به تعدد طبقه در علامت مورد نظر و تعدد محصول و نوع برند بستگی دارد. اما پرداخت هزینه علامت باید مرحله ای انجام شود که شامل هزینه ثبت اظهارنامه، هزینه درج آگهی نوبت اول یا هزینه حق الدرج، هزینه روزنامه نوبت دوم، هزینه های پست و حق الوکاله وکیل می باشد.

هزینه اظهارنامه و حق الدرج با توجه به تعداد طبقات و هزینه روزنامه بر اساس تعداد خطوط روزنامه رسمی قوه قضاییه محاسبه می شود.

آیا کلمات ترکی و آذری به عنوان ثبت علائم تجاری در تبریز نیاز به کارت بازرگانی دارند؟

اگر اسم ترکی توسط یک شخص خارجی در ایران درخواست ثبتش داده شود نیاز به ارائه کارت بازرگانی ندارد. اما اگر همین نام توسط یک ایرانی درخواست شود چه اصالتاً ترک زبان باشند و چه نباشند نیاز به ارائه کارت بازرگانی دارند.

کارت بازرگانی برای هر اسم غیر فارسی الزامی می باشد، فرقی نمی کند گویش مربوطه در ایران کاربرد داشته باشد یا نه اگر ریشه کلمه فارسی نباشد نیاز به اخذ کارت بازرگانی هست.

بنابراین تنها اسامی که دارای معنی در لغت نامه های معتبر فارسی باشند نیاز به اخذ کارت بازرگانی ندارند.

زمان ثبت برند در تبریز

شما می توانید با ارسال مدارک مربوط به طرح برند خود تنها در مدت 30 تا 45 روز کاری برندتون را توسط کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا به ثبت برسانید و بدین صورت از مزایای دولتی و تسهیلات بهره مند شوید و خود را در بین رقبا مطرح سازید.

خدمات ثبتی مالکیت صنعتی در تبریز

اقدامات تخصصی در ادارات مختص به آن ها انجام می شود که باید آن ها را با تخصص کارشناسان حقوقی و ثبتی خبره در انجام امور پیگیری کرد. از این رو برای ثبت اختراع و طرح صنعتی خود می توانید با مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید.

ثبت اختراع در تبریز

هر ساله افرادی که تفکرات و ایده های جدیدی را ارائه می دهندتا وسایل جدیدی که به ذهنشان میرسد با عملی سازی آن در بازار هدف قرار می گیرند. ثبت اختراع راهی قانونی برای یاری به کسب و کار می باشد تا محصول اختراع شده جدید آن ها دارای هویت حقوقی شود.

ثبت طرح صنعتی در تبریز

طرح صنعتی مشمول شکل ظاهری یک محصول است که برای ثبت طرح صنعتی باید به ادارات مالکیت تسلیم گردد. برای مثال در صورت ایجاد طرح یا ایده جدیدی در زمان تولید محصول با ارائه آن در صورتی که شخصی از قبل آن را به ثبت نرسانده باشد می توانید خود را مالک طرح معرفی کنید.

حوزه های ثبتی برند در استان آذربایجان شرقی

 • ثبت برند در تبریز
 • ثبت برند در مراغه
 • ثبت برند در مرند
 • ثبت برند در اهر
 • ثبت برند در اسکو
 • ثبت برند در ملکان
 • ثبت برند در هشترود
 • ثبت برنددر هوراند
 • ثبت برند در سراب
 • ثبت برند در میانه
 • ثبت برند در جلفا
 • ثبت برند در شبستر
 • ثبت برند در آذرشهر
 • ثبت برند در بناب

ثبت برند در مراغه

ثبت برند در مراغه

مراغه از جمله شهرهای مهم در استان آذربایجان شرقی است در این شهر به دلیل وجود آثار فرهنگی و تاریخی سالانه گردشگران بسایری را برای بازدذید از مراکز به خود جذب می کند. این موضوع باعث شده که بحث برند و برندسازی مطرح شود. اگر شما هم نیاز دارید تا خود را از بقیه متمایز کنید ما در این مسیر همگام با شماییم و بهترین روش را در کم ترین زمان برای ثبت برند در مراغه تبریز انجام می دهیم . با ما و وکلای حقوقی همراه باشید.

ثبت برند در سراب

ترکیب انواع مشاغل موجود در استان اذربایجان شرقی به همراه توزیع درآمد کسب شده در شهرستان سراب نشان دهنده این موضوع است که این شهرستان در زمینه فعالیت‌های اقتصادی می تواند بخشی کشاورزی به شمار رود. در این صورت باید هر ارگان با داشتن مجوزهای لازم در بخش تاسیس اقدام به ثبتب رند تجاری کرده تا خود را به عنوان مالک یک تجارت معرفی کنید. اگر نیاز به مشاوره در خصوص ثبت برند در سراب دارید می توانید با شماره تماس های 02632137 ایلیا با ما در ارتباط باشید.

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی برای ثبت برند در تبریز می توانید با شماره های تماس ویژه ایلیا 02632137 تماس بگیرید و صفرتا صد موارد مرتبط با ثبت برندتان را در استان زیبای آذربایجان شرقی و در هرکدام از شهرستان های این استان به رایگان دریافت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
صمدجدی
صمدجدی
2 سال قبل

لطف کنید تماس بگیرید جهت ثبت برند در زمینه پوشاک

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  صمدجدی
2 سال قبل

برای ثبت برند باید ابتدا یک مجوز فعالیت داشته باشید تا بتونیم براتون کارهای ثبت برند رو انجام بدیم

داود یعقوبی زاده
داود یعقوبی زاده
5 سال قبل

سلام وخسته نباشید.در مورد ثبت برند مزاحم شدم.

ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
پاسخ به  داود یعقوبی زاده
5 سال قبل

سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . جهت کسب مشاوره ی رایگان با شماره تماس های روبرو تماس حاصل فرمایید . 02632525232 و 02632525232

سیاوش
سیاوش
8 سال قبل

سلام میخوام در خصوص ثبت ب ند خودم در شغل کالا ی خانگی مشاوره بگیرم ممنون میشم در این خصوص هم از نظر قیمت و هم از جهت زمان ثبت برند توضیحاتی رو برام ارسال کنید
در ضمن من قبلا یه علامت به ثبت رونده بودم که مهلت اون نیز به اتمام رسیده و میخوام مجددا اونو برام تمدید کنید.ممنون میشم هزینه و زمان تمدید اون برند که نامش کالا خانه هست رو نیز بهم بگید.
باتشکر

علیرضا نوروزی
علیرضا نوروزی
8 سال قبل

سلام. جهت ثبت علایم تجاری مزاحم شدم