درخواست مشاوره رایگان

ثبت برند در اهواز

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 4 آذر 1399


ما در این مقاله برآنیم تا به مطالبی درباره ثبت برند در اهواز بپردازیم.متقاضیانی که در صدد ثبت برند در اهواز می باشند و اطلاعات لازم و کافی در این زمینه ندارند می توانند تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنند.خاطر نشان می شویم که چنانچه در هر کدام یک از مراحل ثبتی با هر سوال و مسئله ای روبرو شدید می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند،هم چنین می توانید با شماره تلفن های 32137-026 و 26655119-021 نیز تماس حاصل نمایید.

 

ثبت برند در اهواز

 

ثبت برند در اهواز

اگر شما هم کسب و کاری دارید که نیازمند معرفی به مشتریانتان است و نیاز به وسعت بخشیدن به کارتان دارید قطعاً باید مبادرت به ثبت برند در اهواز نمایید. ثبت برند برای هیچ کس به جز چند مورد اجباری نیست اما با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت و فضای مجازی و فضای تبلیغات قطعاً به آن احتیاج دارید هر چه برندی زیبا باشد و از لحاظ آوا و یا لوگو جذابیت داشته باشد قطعاً امتیاز شغلی شما را نسبت به رقبای کاری تان بالا برده و شانس برندینگ و برند شدن بیشتری را خواهید داشت ، ثبت اسم های خاص با کمترین حروف را با مجتمع ثبتی ایلیا تجربه کنید ما در مجموعه ثبت ایلیا با تجربه و دانش تیم وکلا و کارشناسان آماده ارائه بهترین خدمات ثبت برند و ثبت علامت تجاری در اهواز به شما بزرگواران هستیم ، تنها کافی است فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران وکارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس حاصل نمایند و شما را در این امر مهم یاری نمایند. 

مراحل ثبت برند در اهواز

 1. باید ابتدا به سامانه اداره مالکیت صنعتی به آدرس IRIPO.SSAA.IRمراجعه کرده در بخش مالکیت معنوی ثبت اظهارنامه کنید.
 2. نکته : از قبل طراحی برند من جمله تصویر لوگو یا تعیین و استعلام برند از طریق همین سامانه را به انجام برسانید و با حصول اطمینان مراحل ثبت برند اهواز را پی بگیرید.
 3. پس از ورود اطلاعات متقاضی و برند و آپلود مدارک مورد نیاز، کد رهگیری دریافت کنید و منتظر بررسی پنج کارشناس اداره ثبت علائم بمانید.
 4. پس از مدت حداقل 35 روزکاری با مراجعه به سایت اگر ابلاغ تایید دریافت کردید سایر مراحل را ادامه دهید و اگر نه ایراد وارد شده را رفع کنید و مجدداً اظهارنامه را ارسال کنید.
 5. سایر مراحل ثبت برند شامل پرداخت هزینه روزنامه رسمی و چاپ آگهی اعلام ثبت برند در اهواز است.
 6. در مرحله بعد باید 30 روز منتظر بمانید تا اگر اعتراضی نسبت به برند شما هست وصول شود.
 7. پس از 30 روز اگر اعتراضی وجود نداشت با پرداخت هزینه آگهی دوم ، آگهی نهایی ثبت برند در اهواز چاپ می شود.
 8. سپس با مراجعه حضوری به اداره درخواست تصدیق ثبت برند را می دهید و پس از طی روال اداری جهت دریافت آن خود یا نماینده شما به اداره مالکیت تهران مراجعه می نمایید.

ثبت برند اشتراکی

برند اشتراکی برندی می باشد که به نام دویا چند نفر ثبت می شود و برند در آینده دارای چند مالک شریک و چندین ذی نفع است. در اظهارنامه ثبت برند اشتراکی باید درصد هر متقاضی ثبت و صاحب آینده برند مشخص باشد تا در صورت فروش محصول و خدمات تحت آن برند به همان میزان منتفع گردند.

نکته : برخی افراد که دارای مجوز فعالیت جهت ثبت برند و ثبت علامت تجاری در اهواز نیستند برای جلو انداختن کار خود و حذف مراحل اخذ جواز با شخصی که قبلا مجوز گرفته است به صورت اشتراکی برند ثبت می نمایند که البته باید فرد مورد نظر معتمد باشد.

مدارک ثبت برند در اهواز

مدارک ثبت علامت تجاری برای اشخاص حقیقی :

 • ارائه مدارک مثبت هویت متقاضی
 • ارائه جواز کسب یا تأسیس یا موافقت اصولی حتی ارائه ای نماد های مربوطه سایت
 • ارائه اسم برند و طرح لوگو
 • نامه معرفی وکیل در صورت نیاز

مدارک ثبت علائم تجاری برای اشخاص حقوقی :

 • ارائه مدارک اثبات هویت مدیر عامل شرکت
 • ارائه رونوشت جواز تأسیس یا پروانه بهره برداری یا موافقت نامه اصولی به نام شخصیت حقوقی
 • ارائه اسم برند یا تصویرلوگو
 • ارائه روزنامه و یا آگهی تأسیس شخصیت حقوقی
 • ارائه روزنامه و یا آگهی آخرین تغییرات شخصیت حقوقی
 • نامه معرفی وکیل در صورت نیاز

نکته : ارائه کارت بازرگانی برای برند هایی که غیر فارسی هستند یا تایپ غیر فارسی دارند اجباری است.

مقررات ثبت برند

به طور کلی ثبت برند از دو قانون تبعیت می کند ؛ 1) قانون داخلی، قانون ثبت اختراعات و طرح های صنعتی و علائم تجاری و 2) قانون ثبت برند بین المللی بر اساس پروتکل مادرید می باشد که هر دو این قانون از شرایط و ضوابط ثبت برند و بایدها و نبایدهای آن صحبت می کنند. لازم به ذکر است ثبت برند در ایران زیر نظر اداره مالکیت صنعتی می باشد که این اداره در تهران واقع می باشد ، به دلیل نیاز به مراجعه حضوری به اداره ثبت علائم در تهران برای ثبت برند اهواز قطعاً این امکان برای همه اشخاص وجود ندارد ، مجموعه ایلیا با وجود تیم وکلای پایه یک دادگستری وکیل شما در ثبت برند اهواز می باشد. تنها کافی است به تجربه نوزده ساله ما اعتماد کنید و هم اکنون با موسسه ثبت برند ایلیا تماس بگیرید.

 

برند اهواز

 

فرق علامت تجاری با نام تجاری چیست؟

علامت تجاری همان لوگو یا نماد و یا طرحی است که برخی اشخاص برای معرفی کسب و کار خود به مشتریان استفاده می کنند همانند نماد شرکت ایران خودرو که تصویر یک اسب است یا شرکت سایپا که نمادش از اشکال خاصی است . علی الاصول علامت تجاری مفهومی را به دنبال دارد و قصد دارد در همان تصویر  و نمادش  پیام تبلیغی را برای محصول یا خدمات به مخاطب القاء کند. اما نام تجاری از یک اسم خاص یا ترکیب چند اسمیا لغت تشکیل می شود برای ثبت نام تجاری باید بدانید چه نوع نامی انتخاب کنید که قبل از این به ثبت نرسیده باشد و قواعد ثبتی را در انتخاب آن رعایت نموده باشید . اگر اسمی را مد نظر دارید برای ثبت برند در اهواز هم اکنون با کارشناسان نجموعه ثبتی ایلیا تماس بگیرید تا از امکان ثبت آن اطمینان حاصل نمایید و اگر هنوز نامی انتخاب نکردید با دایره المعارف اسم برند مجتمع ثبت ایلیا برندتان را انتخاب کنید.

مالیات ثبت برند و نشان تجاری در اهواز

ثبت برند نه در اهواز و نه در هیچ جای دیگر مالیات ندارد زیرا شما مالیات محصول یا خدماتتان را به دولت پرداخت می کنید و عادلانه نیست برای استفاده از یک اسم هم مالیات پرداخت شود ، علاوه بر این ثبت برند اهواز به شما یک حق انتفاع به مدت معلوم می دهد و شما بهای آن را در هنگام ثبت برند اهواز می پردازید. به طور کلی در قوانین ثبتی ، حقوقی و تجاری ایران برای ثبت برند و استفاده از آن هیچ نوع مالیاتی پیش بینی نشده است، پس با خیال راحت نسبت به ثبت برند در اهواز اقدام کنید.

ثبت برند اتباع خارجی در ایران

اتباع خارجی برای ثبت برند در ایران باید مراحل زیر را سپری کنند:

 1. ابتدا باید در کشور متبوع پاسپورت ترجمه گردد
 2. سپس به کنسولگری ایران پاسپورت ترجمه شده را ارائه نمایند.
 3. کنسولگری ایران در کشور متبوع مدارک را به وزارت خارجه ایران ارسال می دارد.
 4. وازرت خارجه ایران پس از بررسیمدارک جهت تأیید و مهر شدن پاسپورت ترجمه شده مدارک را به قوه قضاییه ارسال می کند.
 5. پس از تأیید و مهر پاسپورت از سوی قوه قضاییه شخص با اخذ کد فراگیر همانند اشخاص ایرانی می تواند مبادرت به ثبت برند در ایران نماید.

 هزینه و تعرفه ثبت برند در اهواز

هزینه ثبت برند در مقابل اعتبار و ارزشی که برای متقاضی پس از ثبت ایجاد می شود هم چنین ارزش مالی برند بسیار مبلغ ناچیزی می باشد. هزینه ثبت برند از حق ثبت گرفته تا روزنامه بسته به تعدد طبقات و محصولات آن دارد . برای استعلام دقیق هزینه ثبت برند می توانید با کارشناسان دپارتمان مالی مجتمع ثبت ایلیا در تماس باشید. 

مزایای ثبت برند در اهواز

 • ثبت برند،شرکت ها را توانمند می نماید تا بتوانند محصولات وخدماتشان را از هم متفاوت نمایند.
 • ثبت برند،ضمانت کننده این است که مشتریان این توانایی را دارند تا محصولات را از هم تشخیص بدهند.
 • ثبت برند،وسیله ای برای بازاریابی و پایه و اساس مشهوریت ومعروفیت شرکت ها می باشد.
 • وقتی برندی به ثبت میرسد مجوزاستفاده از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود که می تواند منشا مستقیم درآمد از مقر حق امتیازها باشد.
 • ثبت برند،جزء الزامی وضروری موافت نامه های اعطای نمایندگی محسوب می شود.
 • ثبت برند، این قابلیت را دارد تا سرمایه ودارایی باارزش کسب و کار و فعالیت باشد.
 • ثبت برند مشوق شرکتهاست تا در محافظت و بهتر شدن کیفیت محصولات سرمایه گذاری نمایند.
 • این امکان وجود دارد که ثبت برند جهت اخذ وام سودمند باشد.

ثبت علامت تجاری در اهواز

علامت تجاری در واقع متمایز کننده کالاها و خدمات بنگاههای اقتصادی از یکدیگر می باشدکه این امر باعث میگردد ارزش کالا و خدمات تولیدی شما در بازار رقابت افزایش یافته در نتیجه شما از بهره مندی بیشتری برخوردار می گردید. با ثبت علامت تجاری خود از سوءاستفاده اشخاص ثالث جلوگیری کرده و در مدت مشاهده از طریق مراجعه قانونی اقدام نمایید. به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند و علامت تجاری در اهواز با کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در تماس باشید.

ثبت لوگو و آرم تجاری در اهواز

لوگو یا آرم تجاری نماد ظاهری و بیرونی یک برند است که اهداف یک سازمان را به دیگران معرفی می نماید به همین خاطر نیازمند یک طرح دقیق و تخصصی گرافیکی می باشد و باید توسط اشخاصی که در این زمینه تبحر دارند طراحی گردد و نیازمند خلاقیت بیشتری در این زمینه می باشد به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند و علامت تجاری و ثبت شرکت در اهواز با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید. همچنین باید بگوییم که دفتر ثبت برند و علامت تجاری واقع در تهران متولی ثبت برند ، علامت و نام تجاری برای همه شهرهای ایران می باشد.

 

ثبت شرکت ایلیا

 

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی در اهواز

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند در اهواز

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط ورعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا با توجه به آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و نیز خدمات طراحی علامت و برند تجاری ( لوگو) را نیز ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در خوزستان و شهرستان های آن

 • ثبت برند در اهواز
 • ثبت برند در آبادان
 • ثبت برند در دزفول
 • ثبت برند در شوشتر
 • ثبت برند در رامهرمز
 • ثبت برند در خرمشهر
 • ثبت برند در بهبهان
 • ثبت برند در مسجد سلیمان
 • ثبت برند در اندیمشک
 • ثبت برند در امیدیه
 • ثبت برند در ایذه
 • ثبت برند در شوش
ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت برند در اهواز

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
گزدرازی
ثبت برند
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
با سلام برای ثبت برند باید در بتدا یک مجوز در زمینه فعالیت خود داشته باشید و یک نام رو انتخاب کنین تا بتوننین اقدام کنین
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید