• ثبت برند در اهواز

ثبت برند میتواند نام ، نشان ، علامت و سمبل ویا مجموعه ای از این موارد باشد اما باید بدانید در صورتی که از هرکدام از اینها را استفاده نمایید می بایست در راستای اهداف طراحی گردد تا بتواند کالا و خدمات تولیدکنندگان را از یکدیگر متمایز نمایدو از تولید محصولات مشابه جلوگیری کند.ثبت برنددر اهواز میتواند هم برای مصرف کنندگان و هم برای تولیدکنندگان مورد اهمیت باشد. مصرف کنندگان میتوانند با خیال آسوده و ریسک کمتری محصول را با برند مورد توجه خود خریداری نمایند و در همین راستا تولید کنندگان سود بیشتری را دریافت می نمایند. برند در حقیقت دارایی تولیدکنندگان محسوب می گردد که همین دارائی ارزش محصولات را بالا می برد. شما متقاضیان ثبت برند تجاری در اهواز اطلاع داشته باشید که کلیه واژگان آرم تجاری ، علامت تجاری ، نشان تجاری و نام تجاری هم معنی با برند می باشد و چنانچه قصد به ثبت رساندن هریک از این موارد را دارید می بایست مراحل ذیل را انجام دهید و یا با تماس با مجتمع ثبت ایلیا ، از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری برخوردار شوید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در اهواز

یک برند تجاری به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت می رسد که مدارک هریک از آنها متفاوت می باشد. مدارک لازم جهت ثبت برند حقیقی عبارت است از : کپی مدارک شناسایی ( کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه ) پروانه کسب فعالیت ، ارائه یک طرح از برند تجاری در اندازه مشخص شده اداره مالکیت صنعتی . مدارک لازم جهت ثبت برند حقوقی یا ثبت برند شرکت : کلیه مدارک ثبت شرکت به همراه کلیه تغیرات ، مجوزهای فعالیت ، و ارائه کارت بازرگانی در صورتی که برند به زبان لاتین باشد.

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان با توسط مجتمع ثبتی ایلیا

ثبت برند تجاری یک امر کاملا تخصصی می باشد که برای شما به اختصار توضیح می دهیم:

 • ثبت برند توسط متقاضی

با مراجعه به سیستم اداره مالکیت صنعتی از طریق همین سامانه گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی را انتخاب می نمایید. شروع به ثبت نام میکنید شما می بایست کلیه اطلاعات خود را در زمینه تدوین اظهارنامه تکمیل نمایید و یا از تجربیات اشخاص متخصص استفاده نمایید . گام بعدی انتخاب طبقات کالاهای خود با توجه به مجوز فعالیتتان می باشد بعد از تکمیل اظهارنامه دریافت شده مدارک تکمیل شده را در سامانه بارگذاری مینمایید و منتظر اعمال نظر کارشناس پرونده میمانید. شایان ذکر است کوچکترین اشتباه در این زمینه موجب رد اظهارنامه شما میگردد. پیش از اقدام جهت ثبت برند توصیه ما به شما اینست که نسبت به استعلام برند از سامانه استعلام برند و علامت تجاری اقدام کنید.

 • ثبت برند توسط مجتمع ثبتی ایلیا

کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا اطلاعاتی را که شما متقاضیان محترم به آن نیازمند می باشید را در اختیار شما میگذارد و شما موظف می باشید مدارک درخواستی را تکمیل و در اختیار کارشناسان قرار دهید. در گام بعدی اظهارنامه ثبت برند را در دو نسخه تکمیل می نمایند و به اداره مالکیت صنعتی ارسال می نمایند و مدارک لازم را از طریق همین سامانه اسکن کرده و ارسال می کنند. کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا تمامی روند ثبت را به صورت حضوری از اداره مالکیت صنعتی پیگیری می نمایند و آگهی 10 ساله برند تجاری شما را دریافت می نمایند.لازم به ذکر است که در صورتی که کار خود را به مجتمع ثبت ایلیا بسپارید وکیل ثبت برند و علامت تجاری کلیه مراحل را برای شما به انجام رسانده و تا پایان در کنار شما می باشد.هزینه ثبت برند می تواند برحسب نوع محصولات و طبقات درخواستی متغیر باشد.

ثبت برند در اهواز

ثبت اضافه کالا و طبقه برند در استان اهواز

طبقات انتخابی در زمان ثبت علامت تجاری با توجه به مجوز ارائه شده شما از جانب شما انتخاب می گردد. چنانچه بعد از اتمام ثبت برند قصد داریدکالا و طبقاتی را به تصدیق خود اضافه نمایید می بایست مجوز آن را نیز داشته باشید در این صورت مطابق با رویه ثبت برند ،ثبت اضافه طبقات و کالا را آگهی می نمایید.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت علامت تجاری در اهواز

علامت تجاری در واقع متمایز کننده کالاها و خدمات بنگاههای اقتصادی از یکدیگر می باشدکه این امر باعث میگردد ارزش کالا و خدمات تولیدی شما در بازار رقابت افزایش یافته در نتیجه شما از بهره مندی بیشتری برخوردار می گردید. با ثبت علامت تجاری خود از سوءاستفاده اشخاص ثالث جلوگیری کرده و در مدت مشاهده از طریق مراجعه قانونی اقدام نمایید. به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند و علامت تجاری در اهواز با کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در تماس باشید.

ثبت لوگو و آرم تجاری در اهواز

لوگو یا آرم تجاری نماد ظاهری و بیرونی یک برند است که اهداف یک سازمان را به دیگران معرفی می نماید به همین خاطر نیازمند یک طرح دقیق و تخصصی گرافیکی می باشد و باید توسط اشخاصی که در این زمینه تبحر دارند طراحی گردد و نیازمند خلاقیت بیشتری در این زمینه می باشد به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند و علامت تجاری و ثبت شرکت در اهواز با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید. همچنین باید بگوییم که دفتر ثبت برند و علامت تجاری واقع در تهران متولی ثبت برند ، علامت و نام تجاری برای همه شهرهای ایران می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط ورعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا با توجه به آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و نیز خدمات طراحی علامت و برند تجاری ( لوگو) را نیز ارائه می دهد.

حوزه های ثبت برند در خوزستان و شهرستان های آن
 • ثبت برند در اهواز
 • ثبت برند در آبادان
 • ثبت برند در دزفول
 • ثبت برند در شوشتر
 • ثبت برند در رامهرمز
 • ثبت برند در خرمشهر
 • ثبت برند در بهبهان
 • ثبت برند در مسجد سلیمان
 • ثبت برند در اندیمشک
 • ثبت برند در امیدیه
 • ثبت برند در ایذه
 • ثبت برند در شوش