جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

مراحل ثبت اختراع در کرج

ثبت تخصصی اختراع در کرج

در متن تخصصی و حقوقی پیش رو به مطالبی درباره روش و مراحل ثبت اختراع در کرج در کم ترین زمان و با حداقل هزینه، پرداخته خواهد شد تا از درگیری فکری شما در این راه بکاهد، در انتها با مطالعه این متن بدون دردسر می توانید فرآیند ثبت اختراع را انجام دهید.

همراه ما باشید و در صورت پیش آمدن هر سوالی با کارشناسان متخصص مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید. از مشاوره رایگان آن ها در تمامی مسیر بهره مند شوید.

اختراع در کرج

یک اختراع نتیجه تراوشات و افکار انفرادی یا جمعی است که برای اولین بار این فرآیند و یا فرآورده خاص را به جوامع ارائه و بدین صورت می تواند مشکلی را در یک حرفه، فناوری و یا حتی در صنعت برطرف نمایند.

در این میان تنها اختراعی قابل به ثبت رسیدن دارد که دارای ابتکار بوده نیز کاربردی صنعتی داشته باشد. م

نظور از عبارت جدید چیزی است که در صنعت قبلی وجود نداشته است و برای اولین بار به جامعه ارائه می شود. ارائه طرح ثبت اختراع قابل قبول در اداره مالکیت باید براساس تخصص انجام پذیرد.

ثبت تخصصی اختراع در کرج

اختراع، محصول جدیدی می باشد که نتیجه‌ فکر فرد یا افراد مخترع بوده که به منظور حل مشکل یک صنعت خاص ارائه می‌ شود. البته هر ایده و فکری قابل ثبت نیست، اختراعاتی قابل ثبت می باشد که ابتکار جدید داشته باشد و در صنعت قابل استفاده باشند.

در کل می توان اینگونه بیان کرد که ایده جدیدی که ممکن است به ثبت برسد حکم اختراع را درادا که شخص از عدم ثبت آن توسط افراد دیگر اطمینان حاصل می کند سپس آن را بر اساس علم و نظریه خود ایجاد می کند و به اداره مالکیت برای ثبت تحویل می دهد و در صورت تایید بازرسین می تواند از مزایای داشتن یک وسیله یا ابزاری که از قبل نمونه مشابه ندارد سود زیادی کسب کند.

ابتکار جدید همان ایده یا فکری است که پیش از این در صنعت موردنظر مطرح نشده باشد و برای افراد دارای مهارت عادی در این صنعت معلوم و آشکار نباشد.

همچنین همه‌ اختراعات کاربردی نیستند. اختراع کاربردی، اختراعی است که در رشته‌ای از صنعت قابل ساخت و استفاده باشد.

در حقیقت، اختراع راه حل جدیدی برای مشکلات فنی می باشد که این راه حل جدید ممکن به تولید دستگاه جدید و یا بهبود جزئی محصول منجر شود.

فرد یا افرادی که چنین محصولی را تولید کرده باشند می‌ توانند برای ثبت اختراع یا دریافت گواهینامه‌ اختراع درخواست خود را ارائه دهند.

مشاوره رایگان ثبت اختراع در کرج

ثبت اختراع موضوعی اختیاری است که باید برای ثبت آن در اداره مالکیت صنعتی تمامی امور حقوقی را انجام دهید. از این رو برای ثبت اختراع در کرج در کمترین زمان تنها کافی است با مجتمع حقوقی ایلیا تماس گرفته تا راهنمایی و مشاوره دقیق و از همه مهمتر رایگان این مجموعه را دریافت کرده و در راه پیشبرد اهدافتان قدم بردارید.

مجتمع ثبتی ایلیا با ارائه مشاوره حقوقی رایگان همراه شما خواهد بود تا بتوانید ثبت طرح را انجام دهید.

ثبت اختراع در کرج

شرایط ثبت اختراع در کرج و استان البرز

اختراع حاصل فعالیت فکری و ابتکار ذهنی افراد است و راه حلی نوین برای مشکلات فنی که از قبل وجود داشته ارائه می کند یا محصول کاربردی یا فرآیند صنعتی جدیدی را به وجود می آورد.

اختراعی قابل ثبت است که دارای جنبه ابتکاری بوده و نوین باشد و دارای کاربرد صنعتی نیز باشد. بدین معنی که این اختراع برای فردی با مهارت معمول در صنعت مربوطه شناخته شده نباشد و در رشته ای از صنعت مصرف داشته باشد.

پس از ثبت اختراع در کرج گواهی نامه ثبت اختراع توسط اداره مالکیت صنعتی صادر می گردد و مخترع و محصول وی را منحصراً تحت پشتیبانی قرار می دهد.

مدارک لازم جهت تقاضای اختراع در کرج

 • اظهارنامه اختراع 3 نسخه
 • توصیف مشروح اختراع یا وسیله جدیدی که بررسی آن تقاضا می شود 3 نسخه.
 • نقشه های اختراع 3 نسخه
 • در صورتی که تقاضانامه توسط وکیل مثل وکیل مجتمع ثبتی ایلیا تسلیم اداره ثبت اختراع شود اصل وکالت نامه یا رونوشت یا فتوکپی برابر اصل شده بایستی ضمیمه اظهارنامه شود.
 • در صورتی که تقاضای ثبت اختراع از طرف شرکت ثبت شده بعمل آمده باشد یک برگ روزنامه رسمی دال بر مدیریت شرکت بایستی به ضمیمه مدارک تسلیم اداره شود.
 • فتوکپی شناسنامه مخترع یا مخترعان

ثبت تخصصی اختراع در کرج

چرا ثبت اختراع در کرج کنیم؟

یک مخترع تا زمانی که به صورت قانونی اختراعی که ساخته را به ثبت نرساند مالک آن به حساب نمی آید. بدین جهت هر زمان امکان سوء استفاده و دزدیده شدن طرح خواهد بود که تلاش سال های وی را ازبین می برد.

پرداختن به موضوع ثبت اختراع در اداره مالکیت انجام می شود که خود امری مهم بوده و هرچه سریعتر باید به آن رسیدگی شود. از این رو مجتمع حقوقی ایلیا ثبت با کارشناسان مجرب و رزومه های موفق شما را در راه ثبت قانونی اختراع یاری خواهد کرد.

نحوه ثبت اختراع در کرج

شاید این سوال مدتی است که ذهن شما را به خود مشغول کرده و با خود می گویید خب من یک مخترع هستم چی اختراع کنم که بتونم آن را بدون دردسر در اداره مالکیت به ثبت برسانم و از مزایای آن بهره ببرم؟ اینجاست که ما پیشنهاد می کنیم با کارشناسان ثبتی در ارتباط باشید تا آنها با بررسی اختراع و نیز زمینه کاری شما تنها در یک جلسه حضوری یا غیر حضوری راهنمای شما باشند. این را بدانید بهره بردن از تجربه یک شخصی که قبلاً راه شما را رفته و آزمون و خطا ها را انجام داده بی شک می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد تا زودتر و بدون اشتباه راه ثبت اختراع را در کرج بپیمایید.

برای انجام امور ثبت اختراع در کرج باید اظهارنامه ای را به مرجع ثبت ارائه دهید. اظهارنامه ثبت اختراع باید در سه رونوشت و به زبان فارسی و بدون هیچ قلم خوردگی و پارگی تنظیم گردد و بعد از درج تاریخ، تمام صفحات به امضای متقاضی یا نماینده قانونی وی برسد.

اگر بیش از یک نفر تقاضای ثبت اظهارنامه داشته باشند، ولی سهم هر کدام تعیین نگردد، حقوق ناشی از اظهارنامه یا گواهی ثبت یکسان خواهد بود.

مراحل ثبت اختراع در کرج در 5گام

 • مرحله اول : تهیه و تكمیل مدارك
 1.  دریافت و تكمیل فرم اظهارنامه (اسامی مخترعین، نام مالك اختراع، نشانی و سایر اطلاعات فردی) و ادعانامه (3 رونوشت)
 2.  ارائه خلاصه اختراع، توصیف اختراع، نقشه های فنی (3 رونوشت)
 3.  ارائه رونوشت شناسنامه و كارت ملی (3 نسخه)(در صورتی كه متقاضی مخترع نباشد ارائه وكالت نامه الزامی است)
 • مرحله دوم : درج نام شركت یا شخص در برگه ثبت اختراع
 1.  معرفی نامه مدیرعامل شركت، تعیین سهم مخترعین یا دانشگاه یا شركت (سهم دانشگاه 25 درصد و سهم شركت تا 100 درصد) و ارسال نامه به رئیس اداره كل مالكیت صنعتی كشور از طرف دانشگاه یا شركت
 • مرحله سوم : مراجعه به اداره كل مالكیت صنعتی كشور
 1. پرداخت هزینه قانونی درخواست ثبت اختراع (یك هزار تومان برای اشخاص حقیقی و ده هزار تومان اشخاص حقوقی).
 2. حضور در اداره در تاریخ اعلام شده و معرفی به یكی از مراكز دانشگاهی و تحقیقاتی جهت دریافت تاییدیه علمی از آنجا
 3. مراجعه به مركز تحقیقاتی معرفی شده و ارایه مدارك و مستندات جهت بررسی و ارزیابی علمی اختراع مورد تقاضا
 • مرحله چهارم : معرفی به روزنامه رسمی
 1. پس از تایید علمی توسط مركز تحقیقاتی فوق الذكر، از سوی اداره كل مالكیت صنعتی به روزنامه رسمی معرفی خواهید شد.
 2.  مراجعه به روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران.
 • مرحله پنجم : دریافت گواهی نهایی ثبت اختراع
 1. پس از گذشت 30 روز از چاپ در روزنامه رسمی، با در دست داشتن برگه روزنامه به اداره مالكیت صنعتی مراجعه شود.
 2. پرداخت هزینه های قانونی حق شارژ اختراع
 3.  صدور گواهینامه ثبت اختراع به نام مخترعین

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع در کرج

ورقه اختراع در واقه سندی که برای خلق اختراع به مالک آن تعلق میگیرد. و به استناد قانون ثبت اختراعات از زمان تسلیم اظهارنامه اعتبار آن 20سال می باشد مخترعین باید بدانند در طی این 20سال به طور ماهیانه باید مبلغی را به طور ماهیانه پرداخت نمایند و در صورت عدم پرداخت گواهینامه اختراع فاقد اعتبار می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر تنها کافی است با مجتمع حقوقی ایلیا تماس گرفته و با ارائه مدارک اختراع در کم ترین زمان امور مربوط به ثبت اختراع خود را در کرج به سرانجام رسانید. مجتمع ثبتی ایلیا پیشگام در انجام امور حقوقی شما در کم ترین زمان خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
10 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نازنین ناصری
نازنین ناصری
1 سال قبل

برای ثبت اختراع از مشاوراتون مشاوره کاملی گرفتم ولی میخواستم بدونم با اختراع میتونم وام هم دریافت کنم؟

نسیم آسال
نسیم آسال
1 سال قبل

سلام، بنده یک مخترع هستم و قصد دارم که برای به ثبت رسوندن محصولی که ساختم اقدام کنم تا کسی ازش سواستفاده نکنه منتهی سوالی که دارم اینه که از کجا بدونم چیزی که ساختم از قبل وجود نداشته؟ و اینکه چه چیزایی برای شروع کارم لازمه؟

سهیل
سهیل
1 سال قبل

سلام ایا ثبت اختراع برای معافیت سربازی یا تحصیلات تاثیری داره؟

مهسا
مهسا
3 سال قبل

سلام من یه وسیله ای اختراع کردم که می خواستم نشون بدم باید چیکار کنم

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  مهسا
3 سال قبل

سلام باید ابتدا ادعانامه و توصیف نامه رو تکمیل کنین تا بتونین برایثبت اقدام کنین

مهسا
مهسا
پاسخ به  ثبت شرکت ایلیا
3 سال قبل

سلام کجا پر کنم جایی نیست هر جایه خالی ای که بود رو پر کردن

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  مهسا
3 سال قبل

من خودم فرم های خام رو دارم روی شماره ای که ثبت کردید براتون ارسال میکنم