اهمیت نام شرکت و انتخاب اسم تک سیلابی

همانطور که به هنگام انتخاب اسم فرزندان والدین دقت بسيار به خرج مي دهند تا نامي برازنده براي فرزند خود انتخاب کنند براي ثبت اسم شرکت نيز همين ميزان دقت و وسواس را باید به خرج داد زیرا همانگونه که نام شخص معرف وي است و به او شخصیت مي بخشد ، نام شرکت نيز معرف شرکت و نشان دهنده شخصيت شرکت ( شخصيت حقوقي ) است ، به علاوه در تبليغات شرکت نيز بسيار موثر است مثلا" نامي که آهنگین یا خوش لحن باشد راحتتر به ذهن سپرده ميشود و در نتيجه مشتریان به آسانی آن را به یاد می آورند و همين موضوع تبليغ پذيري اسم را بالا مي برد . پس تا اینجا پی به اهمیت اسم شرکت برده ایم . در اینجا ذکر این نکته ضروری است که اسم تک سیلابه همه مشخصات فوق را دارد یعنی هم به دلیل کوتاه بودن تبلیغ پذیری بالایی دارد و هم به آسانی به خاطر سپرده شده و فراموش نمی شود . اما قوانین ثبت شرکت دست و پای ما را برای ثبت اسم تک سیلابه برای شرکت ها بسته است و هم اکنون حداقل اسم شرکت باید دارای سه سیلاب یا سه واژه باشد البته ثبت شرکت ایلیا برای کسانی که مایل به ثبت اسم تک سیلابه برای شرکت خود هستند راه حل بسیار خوبی را ارائه می نماید.

ثبت اسم تک سیلابی برای شرکت ها توسط ثبت شرکت ایلیا

ثبت ایلیا برای صاحبان کسب و کار که علاقه مند به ثبت اسم تک سیلابه هستند راهکار خوبی را در نظر گرفته است و آن هم ثبت اسم تجاری به صورت یک سیلاب از سیلابهای نام شرکت می باشد . اسم و علامت تجاری در حقیقت مثل یک مارک می باشد و علامت شناسایی محصولات و خدمات شماست و در عین حال دست شما را برای انتخاب تعداد سیلابها باز می گذارد و به این ترتیب با ثبت اسم تجاری تک سیلابه علاوه بر قانونی کردن نام تجاری خود می توانید آن را در تبلیغات و مراودات و مکاتبات کاری و اداری خود نیز استفاده نمایید ، پس می بینید که نام تجاری تک سیلابه می تواند جایگزین مناسبی برای شما باشد ، ثبت ایلیا جهت انتخاب و ثبت نام تجاری تک سیلابه برای شما عزیزان بهترین خدمات را ارائه می کند تا شما را از قوانین موشکافانه و سختگیرانه انتخاب نام شرکت که در زیر به آنها می پردازیم دور نگاه دارد.

انتخاب نام شرکت

قوانین ثبت اسم شرکت

نام شرکت بايد حداقل سه سيلاب داشته باشد و داراي اسم خاصی باشد که مستند معنايي آن در فرهنگهاي معتبر زبان فارسي وجود داشته باشد در حقیقت اسم شرکت بايد اصالتا" فارسي باشد. از قوانين ديگر مربوط به انتخاب نام شرکت اين است که اسم مناطق را نمي توانيم استفاده کنيم مگر در شرايطي که شرکت هم به آدرسي در همان منطقه به ثبت برسد . همچنين بايد گفت که استفاده از واژه ايران يا واژه هايي مانند « ملي ، ميهني ، ايراني » در اسم شرکت امکانپذير نيست و قوانين تجارت ما را از انتخاب چنين کلماتي در اسم شرکت منع مي کند. لغات استفاده شده در اسم شرکت نبايد کلمه عام باشند مثل کلماتي که به شغل اشاره دارند ( تولیدی ، مهندسي ، بازرگاني و...) و بايد از اسم خاص که مالکيتش را مي توان به يک نفريا يک شخصيت حقوقي نسبت داد ، در ثبت اسم شرکت استفاده نمود. در آخر باید بدانید که عین یا مشابه اسمی که برای شرکت انتخاب می کنید نباید قبل از این برای شرکت دیگری به ثبت رسیده باشد .

اهمیت اسم شرکت در چیست؟

انتخاب اسم شرکت جزء اولین مقدمات ثبت شرکت و در عین حال یکی از مهمترین مراحل تأسیس شرکت است.
بسیاری از افرادی که مایل به ثبت شرکت هستند، برای رسیدن به اسم شرکت مطلوب خود انرژی و زمان زیادی را صرف می‌کنند. اما گروهی دیگر به هر دلیل اسم شرکت را بدون در نظر گرفتن همه جوانب و با عجله انتخاب می‌کنند و به همین دلیل هم معمولاً بعد از مدتی تصمیم به تغییر اسم شرکت می‌گیرند.
اسم شرکت اولین نشانه هر شرکت است. شاید بی راه نباشد که بگوییم اسم شرکت همانقدر مهم است که پرچم یا سرود ملی یک کشور اهمیت دارد. از طرف دیگر قوانین انتخاب اسم شرکت کمی سختگیرانه تعیین شده است؛ که البته این سختگیری در تعیین اسم شرکت به دلیل مسائل حقوقی و مالی تا حدودی هم لازم است. همین امر فرایند انتخاب اسم شرکت را برای برخی پیچیده و سخت می‌کند.
مهم این است که با شناختن صحیح قواعد انتخاب اسم شرکت بتوانیم نام شرکت را به گونه ای انتخاب کنیم که برازنده شرکت باشد.

  • هدف گروه مشاوره اسم شرکت ایلیا، طراحی اسمی مناسب برای متقاضیان ثبت شرکت است.

اسم شرکت نباید قبلاَ توسط شخص دیگری به ثبت رسیده باشد. یعنی اگر قبلاً شرکتی به نام "ابتکار" ثبت شده باشد دیگر کسی نمی‌تواند شرکتی را با همین نام ثبت کند. و باید اسم شرکت خود را به شکلی پشنهاد دهد تمایز آشکار و مشخصی با اسم شرکت قبلی داشته باشد مثلاً اگرشرکتی با نام "ابتکار پویا" ثبت شده باشد نه تنها نمی‌توان شرکت جدیدی با همین نام ثبت کرد، بلکه ثبت شرکتی با نام "پویا ابتکار" هم مجاز نیست. همچنین تمایز اسم شرکتها باید در کلمات خاص باشند و افزودن کلماتی مثل نوین ، گستر ، تک و امثال اینها به اسم شرکت نمی‌تواند وجه تمایز اسم یک شرکت از سایر شرکتها باشد. مثلاً اگر شرکتی با نام "ابتکار پویا" ثبت شده باشد، ثبت شرکتی با نام "نوین ابتکار پویا" یا "ابتکارگستر پویا" مجاز نخواهد بود. برای به حداقل رساندن اینگونه مشابهت ها اسم شرکت باید حداقل شامل سه کلمه خاص ( غیر عام ) باشد که ترکیب مشابه آن در اسم سایر شرکتهای ثبت شده وجود نداشته باشد.

نام ها و اسامی زیبا و خاص برای ثبت شرکت و برند

در صورت نیاز می توانید از طریق جدویل ذیل نامهای منتخب خود را انتخاب نمایید. در ضمینه انتخاب اسم شرکت مجتمع ایلیا (ثبت ایلیا) به صورت رایگان مشاوره ارائه می نمایید با ما همراه باشید.

نمونه اسامی زیبا برای اسم شرکت

معنا

نام

معنا

نام

شکوه و زیبایی

فرداد

نوید دهنده(ارمنی)

کارو

مشاور

باتاب

نام یکی از سرداران ماد

کاراکو

تورنج

باتس

آرزو و خواهش کوچک

کامک

نام قلعه

باتیس

هموار و صاف(کردی)

راسا

پاییز

بادیز

فراغت و آسودگی

رامش

پرده دار

باربد

روشن(کردی)

روناک

خورجینباردانآموزنده و تعلیم دهندهویدا
پهلوانباترزنده و پابرجا(کردی)زینو
نام کوهباتیرسهل و آسانسانا
پیله ی ابریشمبادامهنام خانواده زرتشتیسورن
بخشی از مرندباروجشاهانکیان
دهی در بیرجندبارازخاندانی از موبدان زرتشتیساینا
موزون و هماهنگبارکاوفرداسوبا
بهشتپردیسمحترم و لایقبارمان
فرشتهآراددهی در نیشابورباروس
جزیرهآداکمحلی در خرم آبادبادیمه
نام قدیم کرمانکارمانیاملون و رنگ داربارنگ
رب النوع دریا و دختر(یونانی)تتیسروستایی از توابع خویسیوان
طوفانتوکاننام پیشین اصفهانپارتاک
ذات پارسا(نام مسجد سلیمان)پارسوماشاز سپاه آمدهاسپادانا
مسافر،رها شدهرهامدهی از توابع نطنزویونا
آفرینندهفاطرتجربهآروین
آشکارمبینجوانمردرادین
نام کاخی در پرسپولیسآپادانااندیشهسگال
روستایی در لرستاندکاموندنام اراکآراک
روستایی در رامسرلیماکزینت و زیورافرند
روزها(کردی)روژاننام قدیم قوچانآساک
مهم،بزرگمهامسنگین،با ادبآژند
هوشمندویرامانند ویس(معشوقه ی رامین)ویستا
گل نیلوفر آبیلوتوسفردا،آیندهفرتاک
راست و درستآرتادارای چهره ی شادهیراد
رنگین بنفشآماتیسشاهزاده(ترکی)تکین
همان آریا،نژادآیریاگوشه عالم(هندی)آیسان
مژدهایتوکارباب(ترکی)صدرا
باشکوهآروندنام قدیم یزدایساتیس
آسمانگونایرسارسم کننده،نقاشرسام
توانایی و قدرتتاوآرزوهیواد
در و آستانهرواقفرشته خوبیپرهام
شمال کوه البرز(اوستای)وارناقهرمان(ترکی)آراز
پاکآویژههدفویژن
سرزمین های بلندآکامقدرتمندپرگاس
صنعتفیدارمروارید درخشاندرنیکا
نام دهی از توابع جوانمردساتیارروی زیبارونیکا
خانه شاهاناسپرلوسنام گل های زردآمیتیس
پادشاه ایرانی(پسراردشیر)آرسساولین باران بهاریبرساد
صفت نیکآروننام دهی در کاشانآران
نوشیدنیآشامبانگ،فریادآژیراک
درخششآذرخشنام یکی از بزرگان رومآدرین
نام دهی از رودسرلیماقالب خشتآخیز
نام دهی در نهاوندلیداننام محلی در لرستانلیلام
نام قدیم خوزستاناوکسیننام قدیم تبریزتاواریژ
نام سردار ایرانیآریونام قدیم اردبیلآرتاویل
والی(یونانی)ساتراپپوششساتر
نام سردار سکائیساتراسدهی در دماوندساران
آرامش یافتهآرمیتانام گلفرناد
انسان نیکوکار(اوستای)آبتیننام پزشک هخامنشآبادیس
نامدارآدلیمفید،سودمندآداس
تواناسوریننام سردار اشکانیکارن
محبوب(گیلگی)رایکاقابل ستایشسپنتا
تخت پادشاهیاورنگبخشندهمهراد
از ممالک قوم پارتکارینانام روستایی در رفسنجانسارین
عاقل،زیرکآرتیننام برادر داریوشآرتان
نام درختنارونمایه اطمینان(ترکی)آرکا
اوستا(کتاب مقدس)وستامنطقه ی مرزی در غربا ایرانلاوین
قله کوه(کردی)آکوشخص همیشه پیروزآرمین
نام وزیرساسانیراماننهر آب(مازندرانی)سوما
راه عبورراشاعربی ساربانسیروان
پرنده خوش آوازناروپویانادین
خواهش،امید،آرزووندادتوشه(کردی)راشین

نام باستانی

ساتیابرنا،جوانورنا

جستجوی پیشرفته انتخاب نام و اسم تک سیلابی زیبای برای شرکت

نام های زیبا برای شرکت ، نمونه اسم شرکت ، نام زیبا برای شرکت ، اسم شرکت بازرگانی ،نام مناسب شرکت ،نام شرکت سه سیلابی ،استعلام اسم شرکت ،نام های پیشنهادی برای شرکت ساختمانی، اسم شرکت عمرانی ،اسامی پیشنهادی برای ثبت شرکت ،اسامی سه سیلابی ایرانی ،اسامی خاص برای برند ،اسم شرکت بازرگانی ،اسامی زیبا برای شرکت ؛نام مناسب شرکت ،اسامی شرکت های ثبت شده در ایران ،اسم شرکت عمرانی ،نمونه اسم شرکت بازرگانی ،پیشنهاد اسم شرکت ؛اسامی زیبا برای شرکت ،نام مناسب شرکت ،نام شرکت سه سیلابی ،اسامی خاص برای برند ،اسامی سه سیلابی ایرانی ،اسامی شرکت های ثبت شده در ایران ،اسامی سه سیلابی ایرانی ،اسامی پیشنهادی برای ثبت شرکت ،اسامی زیبا برای شرکت ،نمونه اسم شرکت بازرگانی ،نام مناسب شرکت ،نام شرکت سه سیلابی ،انتخاب نام شرکت بازرگانی ،اسامی شرکت های ثبت شده در ایران ،پیشنهاد نام شرکت ،نمونه اسم شرکت ،نام زیبا برای شرکت ،انتخاب نام شرکت بازرگانی ،اسم شرکت بازرگانی ،نام شرکت سه سیلابی ،اسم شرکت عمرانی ،اسامی شرکت های ثبت شده در ایران ،اسامی سه سیلابی ایرانی ،نام شرکت سه سیلابی ،نام مناسب شرکت ،جستجو برای انتخاب نام شرکت ،نمونه اسم شرکت ،انتخاب نام شرکت بازرگانی ، ثبت اسم برند در کرج ،نمونه اسم برای شرکت فنی مهندسی ،اسم شرکت بازرگانی ،پیشنهاد اسم برای شرکت ،اسم دفتر فنی مهندسی ،نام های پیشنهادی برای شرکت ساختمانی ، ثبت شرکت در کرج ،اسم شرکت عمرانی ،نام های زیبا برای شرکت ،اسم شرکت معماری ،انتخاب اسم شرکت ساختمانی،اسم برای دفتر معماری ،نام های پیشنهادی برای شرکت ساختمانی ، پیشنهاد اسم برای شرکت ،نام های زیبا برای شرکت ،انتخاب اسم شرکت ساختمانی ،اسامی شرکت های فنی مهندسی ،اسم شرکت معماری ،نام شرکت سه سیلابی.

در صورت توضیح در خصوص ثبت اسم تک سیلابی با ثبت بزرگ ایلیا همراه باشید.

خدمات ثبت ایلیا شامل ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت تغییرات شرکت ، ثبت طرح صنعتی و دیگر خدمات اداری و حقوقی می باشد.

جهت ثبت اسم تک سیلابی و دیگر خدمات با ایلیا تماس بگیرید.