اهمیت نام شرکت و انتخاب اسم تک سیلابی

همانطور که به هنگام انتخاب اسم فرزندان والدین دقت بسيار به خرج مي دهند تا نامي برازنده براي فرزند خود انتخاب کنند براي ثبت اسم شرکت نيز همين ميزان دقت و وسواس را باید به خرج داد زیرا همانگونه که نام شخص معرف وي است و به او شخصیت مي بخشد ، نام شرکت نيز معرف شرکت و نشان دهنده شخصيت شرکت ( شخصيت حقوقي ) است ، به علاوه در تبليغات شرکت نيز بسيار موثر است مثلا" نامي که آهنگین یا خوش لحن باشد راحتتر به ذهن سپرده ميشود و در نتيجه مشتریان به آسانی آن را به یاد می آورند و همين موضوع تبليغ پذيري اسم را بالا مي برد . پس تا اینجا پی به اهمیت اسم شرکت برده ایم . در اینجا ذکر این نکته ضروری است که اسم تک سیلابه همه مشخصات فوق را دارد یعنی هم به دلیل کوتاه بودن تبلیغ پذیری بالایی دارد و هم به آسانی به خاطر سپرده شده و فراموش نمی شود . اما قوانین ثبت شرکت دست و پای ما را برای ثبت اسم تک سیلابه برای شرکت ها بسته است و هم اکنون حداقل اسم شرکت باید دارای سه سیلاب یا سه واژه باشد البته ثبت شرکت ایلیا برای کسانی که مایل به ثبت اسم تک سیلابه برای شرکت خود هستند راه حل بسیار خوبی را ارائه می نماید.

 

 

اسم تک سیلابی

 

 

 اسم تک سیلابی

ثبت ایلیا برای صاحبان کسب و کار که علاقه مند به ثبت اسم تک سیلابی هستند راهکار خوبی را در نظر گرفته است و آن هم ثبت اسم تجاری به صورت یک سیلاب از سیلابهای نام شرکت می باشد . اسم شرکت در حقیقت مثل یک مارک می باشد و علامت شناسایی محصولات و خدمات شماست و در عین حال دست شما را برای انتخاب تعداد سیلابها باز می گذارد و به این ترتیب با ثبت اسم تجاری تک سیلابی علاوه بر قانونی کردن نام تجاری خود می توانید آن را در تبلیغات و مراودات و مکاتبات کاری و اداری خود نیز استفاده نمایید ، پس می بینید که نام تجاری تک سیلابه می تواند جایگزین مناسبی برای شما باشد ، ثبت ایلیا جهت انتخاب و ثبت نام تجاری تک سیلابه برای شما عزیزان بهترین خدمات را ارائه می کند تا شما را از قوانین موشکافانه و سختگیرانه انتخاب نام شرکت که در زیر به آنها می پردازیم دور نگاه دارد.در جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند هم چنین می توانید با شماره تلفن 26655119-021 و32137-026 تماس حاصل کنید.

 

قوانین ثبت اسم شرکت

نام شرکت بايد حداقل سه سيلاب داشته باشد و داراي اسم خاصی باشد که مستند معنايي آن در فرهنگهاي معتبر زبان فارسي وجود داشته باشد در حقیقت اسم شرکت بايد اصالتا" فارسي باشد. از قوانين ديگر مربوط به انتخاب نام شرکت اين است که اسم مناطق را نمي توانيم استفاده کنيم مگر در شرايطي که شرکت هم به آدرسي در همان منطقه به ثبت برسد . همچنين بايد گفت که استفاده از واژه ايران يا واژه هايي مانند « ملي ، ميهني ، ايراني » در اسم شرکت امکانپذير نيست و قوانين تجارت ما را از انتخاب چنين کلماتي در اسم شرکت منع مي کند. لغات استفاده شده در اسم شرکت نبايد کلمه عام باشند مثل کلماتي که به شغل اشاره دارند ( تولیدی ، مهندسي ، بازرگاني و...) و بايد از اسم خاص که مالکيتش را مي توان به يک نفريا يک شخصيت حقوقي نسبت داد ، در ثبت اسم شرکت استفاده نمود. در آخر باید بدانید که عین یا مشابه اسمی که برای شرکت انتخاب می کنید نباید قبل از این برای شرکت دیگری به ثبت رسیده باشد .

اهمیت اسم شرکت در چیست؟

انتخاب اسم شرکت جزء اولین مقدمات ثبت شرکت و در عین حال یکی از مهمترین مراحل تأسیس شرکت است.
بسیاری از افرادی که مایل به ثبت شرکت هستند، برای رسیدن به اسم شرکت مطلوب خود انرژی و زمان زیادی را صرف می‌کنند. اما گروهی دیگر به هر دلیل اسم شرکت را بدون در نظر گرفتن همه جوانب و با عجله انتخاب می‌کنند و به همین دلیل هم معمولاً بعد از مدتی تصمیم به تغییر اسم شرکت می‌گیرند.
اسم شرکت اولین نشانه هر شرکت است. شاید بی راه نباشد که بگوییم اسم شرکت همانقدر مهم است که پرچم یا سرود ملی یک کشور اهمیت دارد. از طرف دیگر قوانین انتخاب اسم شرکت کمی سختگیرانه تعیین شده است؛ که البته این سختگیری در تعیین اسم شرکت به دلیل مسائل حقوقی و مالی تا حدودی هم لازم است. همین امر فرایند انتخاب اسم شرکت را برای برخی پیچیده و سخت می‌کند.
مهم این است که با شناختن صحیح قواعد انتخاب اسم شرکت بتوانیم نام شرکت را به گونه ای انتخاب کنیم که برازنده شرکت باشد.

  • هدف گروه مشاوره اسم شرکت ایلیا، طراحی اسمی مناسب برای متقاضیان ثبت شرکت است.

اسم شرکت نباید قبلاَ توسط شخص دیگری به ثبت رسیده باشد. یعنی اگر قبلاً شرکتی به نام "ابتکار" ثبت شده باشد دیگر کسی نمی‌تواند شرکتی را با همین نام ثبت کند. و باید اسم شرکت خود را به شکلی پشنهاد دهد تمایز آشکار و مشخصی با اسم شرکت قبلی داشته باشد مثلاً اگرشرکتی با نام "ابتکار پویا" ثبت شده باشد نه تنها نمی‌توان شرکت جدیدی با همین نام ثبت کرد، بلکه ثبت شرکتی با نام "پویا ابتکار" هم مجاز نیست. همچنین تمایز اسم شرکتها باید در کلمات خاص باشند و افزودن کلماتی مثل نوین ، گستر ، تک و امثال اینها به اسم شرکت نمی‌تواند وجه تمایز اسم یک شرکت از سایر شرکتها باشد. مثلاً اگر شرکتی با نام "ابتکار پویا" ثبت شده باشد، ثبت شرکتی با نام "نوین ابتکار پویا" یا "ابتکارگستر پویا" مجاز نخواهد بود. برای به حداقل رساندن اینگونه مشابهت ها اسم شرکت باید حداقل شامل سه کلمه خاص ( غیر عام ) باشد که ترکیب مشابه آن در اسم سایر شرکتهای ثبت شده وجود نداشته باشد.

 

 

ثبت اسم شرکت تک سیلاب

 

نام ها و اسامی زیبا و خاص برای ثبت شرکت و برند

در صورت نیاز می توانید از طریق جدویل ذیل نامهای منتخب خود را انتخاب نمایید. در ضمینه انتخاب اسم شرکت مجتمع ایلیا (ثبت ایلیا) به صورت رایگان مشاوره ارائه می نمایید با ما همراه باشید.

نمونه اسامی زیبا برای اسم شرکت

معنا

نام

معنا

نام

شکوه و زیبایی

فرداد

نوید دهنده(ارمنی)

کارو

مشاور

باتاب

نام یکی از سرداران ماد

کاراکو

تورنج

باتس

آرزو و خواهش کوچک

کامک

نام قلعه

باتیس

هموار و صاف(کردی)

راسا

پاییز

بادیز

فراغت و آسودگی

رامش

پرده دار

باربد

روشن(کردی)

روناک

خورجین باردان آموزنده و تعلیم دهنده ویدا
پهلوان باتر زنده و پابرجا(کردی) زینو
نام کوه باتیر سهل و آسان سانا
پیله ی ابریشم بادامه نام خانواده زرتشتی سورن
بخشی از مرند باروج شاهان کیان
دهی در بیرجند باراز خاندانی از موبدان زرتشتی ساینا
موزون و هماهنگ بارکاو فردا سوبا
بهشت پردیس محترم و لایق بارمان
فرشته آراد دهی در نیشابور باروس
جزیره آداک محلی در خرم آباد بادیمه
نام قدیم کرمان کارمانیا ملون و رنگ دار بارنگ
رب النوع دریا و دختر(یونانی) تتیس روستایی از توابع خوی سیوان
طوفان توکان نام پیشین اصفهان پارتاک
ذات پارسا(نام مسجد سلیمان) پارسوماش از سپاه آمده اسپادانا
مسافر،رها شده رهام دهی از توابع نطنز ویونا
آفریننده فاطر تجربه آروین
آشکار مبین جوانمرد رادین
نام کاخی در پرسپولیس آپادانا اندیشه سگال
روستایی در لرستان دکاموند نام اراک آراک
روستایی در رامسر لیماک زینت و زیور افرند
روزها(کردی) روژان نام قدیم قوچان آساک
مهم،بزرگ مهام سنگین،با ادب آژند
هوشمند ویرا مانند ویس(معشوقه ی رامین) ویستا
گل نیلوفر آبی لوتوس فردا،آینده فرتاک
راست و درست آرتا دارای چهره ی شاد هیراد
رنگین بنفش آماتیس شاهزاده(ترکی) تکین
همان آریا،نژاد آیریا گوشه عالم(هندی) آیسان
مژده ایتوک ارباب(ترکی) صدرا
باشکوه آروند نام قدیم یزد ایساتیس
آسمانگون ایرسا رسم کننده،نقاش رسام
توانایی و قدرت تاو آرزو هیواد
در و آستانه رواق فرشته خوبی پرهام
شمال کوه البرز(اوستای) وارنا قهرمان(ترکی) آراز
پاک آویژه هدف ویژن
سرزمین های بلند آکام قدرتمند پرگاس
صنعت فیدار مروارید درخشان درنیکا
نام دهی از توابع جوانمرد ساتیار روی زیبا رونیکا
خانه شاهان اسپرلوس نام گل های زرد آمیتیس
پادشاه ایرانی(پسراردشیر) آرسس اولین باران بهاری برساد
صفت نیک آرون نام دهی در کاشان آران
نوشیدنی آشام بانگ،فریاد آژیراک
درخشش آذرخش نام یکی از بزرگان روم آدرین
نام دهی از رودسر لیما قالب خشت آخیز
نام دهی در نهاوند لیدان نام محلی در لرستان لیلام
نام قدیم خوزستان اوکسین نام قدیم تبریز تاواریژ
نام سردار ایرانی آریو نام قدیم اردبیل آرتاویل
والی(یونانی) ساتراپ پوشش ساتر
نام سردار سکائی ساتراس دهی در دماوند ساران
آرامش یافته آرمیتا نام گل فرناد
انسان نیکوکار(اوستای) آبتین نام پزشک هخامنش آبادیس
نامدار آدلی مفید،سودمند آداس
توانا سورین نام سردار اشکانی کارن
محبوب(گیلگی) رایکا قابل ستایش سپنتا
تخت پادشاهی اورنگ بخشنده مهراد
از ممالک قوم پارت کارینا نام روستایی در رفسنجان سارین
عاقل،زیرک آرتین نام برادر داریوش آرتان
نام درخت نارون مایه اطمینان(ترکی) آرکا
اوستا(کتاب مقدس) وستا منطقه ی مرزی در غربا ایران لاوین
قله کوه(کردی) آکو شخص همیشه پیروز آرمین
نام وزیرساسانی رامان نهر آب(مازندرانی) سوما
راه عبور راشا عربی ساربان سیروان
پرنده خوش آواز نارو پویا نادین
خواهش،امید،آرزو ونداد توشه(کردی) راشین

نام باستانی

ساتیا برنا،جوان ورنا

جستجوی پیشرفته انتخاب نام و اسم تک سیلابی زیبای برای شرکت

نام های زیبا برای شرکت ، نمونه اسم شرکت ، نام زیبا برای شرکت ، اسم شرکت بازرگانی ،نام مناسب شرکت ،نام شرکت سه سیلابی ،استعلام اسم شرکت ،نام های پیشنهادی برای شرکت ساختمانی، اسم شرکت عمرانی ،اسامی پیشنهادی برای ثبت شرکت ،اسامی سه سیلابی ایرانی ،اسامی خاص برای برند ،اسم شرکت بازرگانی ،اسامی زیبا برای شرکت ؛نام مناسب شرکت ،اسامی شرکت های ثبت شده در ایران ،اسم شرکت عمرانی ،نمونه اسم شرکت بازرگانی ،پیشنهاد اسم شرکت ؛اسامی زیبا برای شرکت ،نام مناسب شرکت ،نام شرکت سه سیلابی ،اسامی خاص برای برند ،اسامی سه سیلابی ایرانی ،اسامی شرکت های ثبت شده در ایران ،اسامی سه سیلابی ایرانی ،اسامی پیشنهادی برای ثبت شرکت ،اسامی زیبا برای شرکت ،نمونه اسم شرکت بازرگانی ،نام مناسب شرکت ،نام شرکت سه سیلابی ،انتخاب نام شرکت بازرگانی ،اسامی شرکت های ثبت شده در ایران ،پیشنهاد نام شرکت ،نمونه اسم شرکت ،نام زیبا برای شرکت ،انتخاب نام شرکت بازرگانی ،اسم شرکت بازرگانی ،نام شرکت سه سیلابی ،اسم شرکت عمرانی ،اسامی شرکت های ثبت شده در ایران ،اسامی سه سیلابی ایرانی ،نام شرکت سه سیلابی ،نام مناسب شرکت ،جستجو برای انتخاب نام شرکت ،نمونه اسم شرکت ،انتخاب نام شرکت بازرگانی ، ثبت اسم برند در کرج ،نمونه اسم برای شرکت فنی مهندسی ،اسم شرکت بازرگانی ،پیشنهاد اسم برای شرکت ،اسم دفتر فنی مهندسی ،نام های پیشنهادی برای شرکت ساختمانی ، ثبت شرکت در کرج ،اسم شرکت عمرانی ،نام های زیبا برای شرکت ،اسم شرکت معماری ،انتخاب اسم شرکت ساختمانی،اسم برای دفتر معماری ،نام های پیشنهادی برای شرکت ساختمانی ، پیشنهاد اسم برای شرکت ،نام های زیبا برای شرکت ،انتخاب اسم شرکت ساختمانی ،اسامی شرکت های فنی مهندسی ،اسم شرکت معماری ،نام شرکت سه سیلابی.

در صورت توضیح در خصوص ثبت اسم تک سیلابی با ثبت بزرگ ایلیا همراه باشید.

 

 

ثبت شرکت و برند ایلیا

 

خدمات ثبت ایلیا شامل ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت تغییرات شرکت ، ثبت طرح صنعتی و دیگر خدمات اداری و حقوقی می باشد.

جهت ثبت اسم تک سیلابی و دیگر خدمات با شماره تلفن های 26655119-021 و32137-026 تماس حاصل نمایید.