درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

تدوین و تنظیم طرح توجیهی در اراک

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 14 مرداد 1400


توضیحات تکمیلی در خصوص تنظیم و تدوین طرح توجیهی دراراک

تنظیم طرح توجیهی سنجش امکان اجرای یک طرح یا پروژه از لحاظ فنی و اقتصادی می باشد و نیز میزان موفقیت پروژه در آن برآورد می شود. این برآورد بدین صورت است که امکان پیاده سازی طرح ، نحوه پیاده سازی آن ، مدیریت طرح، هزینه بزای انجام پروژه و درآمد حاصل را مورد بررسی دقیق و تجزیه و تحلیل قرار می دهد.

یک طرح توجیهی خوب موارد ذیل را در بر می گیرد : سابقه تاریخی پروژه را بررسی کرده شرح محصول و یا خدمات حاصل از پروژه ، صورت‌ های مالی ، جزئیات کار و امور مربوط به مدیریت پروژه ، راهکارهای بازاریابی و سیاست های کلی، ، الزامات قانونی و تعهدات مالیاتی را مورد مطالعه قرار دهد. به طور کلی، طرح توجیهی یا امکان سنجی پیش از اجرای پروژه نوشته می‌شود. طرح توجیهی تخمین احتمال موفقیت یک پروژه یا کسب‌وکار می باشد. بنابراین، برای سرمایه گذاران بالقوه و بانکها بسیار مهم است است.به علاوه در تنظیم طرح توجیهی نگاه بی طرفانه بسیار مهم است تا تمام واقعیات و نقاط قوت و ضعف یک پروژه دیده شود و مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

تنظیم طرح توجیهی در اراک در 5 فصل به شرح زیر صورت می پذیرد :

  • معرفی محصول
  • شرح روند تولید
  • امکان سنجی بازار و بررسی اقتصادی
  • تخمین مالی
  • محاسبات کامفار

تنظیم طرح توجیهی در اراک

یک طرح توجیهی، همانطور که از نام آن برمی آید ، برای توجیه نمودن سرمایه گذار (اعم از بانک، سازمان، شرکت و یا شخص حقیقی ) تهیه می شود تا جهت جذب سرمایه وی را متقاعد سازد . لذا هرچه طرح توجیهی دقیق تر نوشته شود؛ در تصمیم گیری به سرمایه گذارکمک بیشتری می کند و افق دیدی را در برابر سرمایه گذار قرار می دهد تا او بتواند به این نتیجه برسد که آیا این پروژه پارامترهای مد نظر او را دربر می گیرد یا خیر و یا مثلا" برای او به عنوان سرمایه گذار چقدر توجیه اقتصادی دارد.

تنظیم یک طرح توجیهی نیاز به تسلط کامل به کلیه جوانب کار و اصول درست نوشتن طرح دارد یکی از این اصول :پرداختن به واقعیات با استفده از منابع موثق و مراجع قابل اعتماد و دوری جستن از فرضیات نادرست است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه تدوین طرح توجیهی در اراک در کنار شما خواهد بود.

طرح توجیهی قابل عرضه توسط ثبت شرکت ایلیا به دو صورت ارایه می گردد:

  • طرح ایجاد منظور از «طرح ایجاد» طرحی است که برای یک واحد تولیدی که هنوز تاسیس نشده، تدوین می شود.یعنی واحد تولیدی هنوز ایجاد نشده است. در تنظیم این نوع طرح اصطلاحات «موجود» و «مورد نیاز» به کار می رود.
  • طرح توسعه «طرح توسعه» به طرحی گفته می شود که برای یک واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری، که پیش از این تاسیس شده است و هم اکنون می خواهد کار خود را توسعه دهد ، تهیه می شود. به عنوان مثال تنظیم این طرح برای گسترش یک واحد تولیدی شامل افزایش ظرفیت تولید یا افزودن خط تولید جدید، لازم است. معمولا" طرح های توسعه درهنگام اخذ تسهیلات در اولویت قرار می گیرند زیرا بانکها و موسسات اعتباری به واحدهایی که پیش از این تاسیس شده و اصطلاحا" امتحان خود را پس داده اند در قیاس با یک کسب و کار نوپا اطمینان پیشتری خواهند داشت . در این طرح توسعه از اصطلاحات «موجود» و «پس از توسعه» استفاده می گردد.
دیگر خدمات مجتمعثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبت علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، اخذ کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید