لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

اخذ کد اقتصادی در بوشهر


توضیحات تکمیلی در خصوص اخذ کد اقتصادی در بوشهر

انجام امور اقتصادی به شیوه های متفاوت در جوامع انجام می شود. حمایت از فعالان دراین امور اقتصادی بهمراه مراقبت در انجام این امور (تجاری) شامل شناخت افراد فعال در این عرصه است.

از محاسن اخذ کد اقتصادی در بوشهر هم که به این شناخت و هم گرفتن مجوز برای انجام فعالیتهای تجارتی و پرداخت مالیات و پیشگیری از ایجاد توقع و فعالیت های غیر مجاز میباشد.

به همراه راهنمای ثبت شرکتها و اخذ کد اقتصادی در بوشهر ، دریافت کد اقتصادی اجباری میباشد لذا بوسیله مقررات وابسته که واحدهای مرتبط با وزارت امور اقتصادی و دارایی مجری آن میباشند و بر اساس ثبت شرکت ، دادن راهنمای دریافت شماره اقتصادی به افرادی که نیاز به اطلاع داشتن از دانستنی ها و داده های مربوطه به آن را دارند اقدام میگردد.

کد اقتصادی چیست؟

بر اساس قانون ایجاد شده در سال ۷۳ برای اشخاص حقیقی و حقوقی که به تولید کالا و خدمات مشغولند شماره ای با عنوان کد اقتصادی مخصوص هر شخص حقیقی و حقوقی مشخص گردید که این اشخاص باید بعد از اخذ کد اقتصادی در بوشهر کد اقتصادی خود را روی فاکتورهای خرید و فروش بنویسند.

یکی از دلایل قید کردن کُد اقتصادی در فاکتورهای خرید و فروش سنجش میزان سود به دست آمده در تجارت است پس با در نظر گرفتن تمامی سودهای کسب شده مالیات ها هم کمتر برآوردی و حدودی میشود و محاسبه میزان سود طبق اسناد و مدارک بدون نقص و صحیح خواهد بود.

بعلاوه با استفاده از کد اقتصادی سازمان امور مالیاتی کشور میتواند دفاتر قانونی، فاکتورها و صورتحساب های صادر شده را به راحتی مورد رسیدگی قرار دهد.

اشخاص مکلف به اخذ کد اقتصادی

تمامی اشخاص حقوقی که در کار تولید، مونتاژ، واردات و صادرات، توزیع هر نوع کالا و کارهای خدماتی مشغولند و همچنین تمامی اشخاص حقیقی که به این فعالیت ها مشغول هستند و جواز کسب و کار ازمراجع مربوطه را دارند و یا مالک مکانی برای انجام امور بازرگانی هستند ملزم به اخذ کد اقتصادی در بوشهر میباشند. قابل یادآوری میباشد وجود یکی از شرایط گفته شده در بالا برای اشخاص حقیقی بمنظور اخذ کد اقتصادی در بوشهر مکفی میباشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ کد اقتصادی در استان بوشهر

برای اخذ کد اقتصادی در بوشهر میبایست با داشتن مدارک زیربه اداره دارائی مراجعه کرد:

 • دریافت دفترچه مربوط به اخذ کد اقتصادی در بوشهر و تکمیل آنها (واحد اطلاعات و خدمات اداره دارائی)
 • دریافت فرمهای مربوط به اخذ کد اقتصادی در بوشهر و تکمیل آنها (واحد ثبت و شناسائی اداره دارائی)
 • کپی شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضای هیئت مدیره
 • کپی آگهی تاسیس شرکت و تغییرات ثبتی (2 نسخه)
 • کپی اساسنامه شرکت
 • کپی از اظهارنامه شرکت (و یا شرکتنامه و تقاضانامه در شرکت‏های غیر سهامی)
 • کپی آگهی روزنامه رسمی و تغییرات آن
 • کپی پروانه بهره برداری یا مجوز تاسیس (در صورت موجود بودن(
 • کپی سند مالکیت اقامتگاه قانونی شرکت که در آگهی تاسیس قید گردیده و در صورت کرایهای بودن، کپی قرارداد اجاره که به تایید واحد مالیاتی محل وقوع ملک رسیده باشد.
 • نامه شروع و یا عدم شروع به فعالیت شرکت و کپی آن بعد از ثبت در دبیرخانه
 • پرداخت مالیات حق تمبر به اداره دارائی

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه اخذ کد اقتصادی در بوشهر با مجتمع ایلیا ( ثبت شرکت ایلیا ) در ارتباط باشید.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبت علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تشکیل پرونده مالیاتی

تشکیل پرونده مالیاتی - طبق قوانین پس از ثبت و راه اندازی شرکت یا موسسه باید جهت تشکیل پرونده مالیاتی در واحد مالیاتی مربوط به محل فعالیت خود ، اقدام نمود.

بررسی و استعلام گواهی ارزش افزوده

یکی از عمده ترین مواردی که افراد با آن مشکل دارند استعلام گواهی ارزش افزوده می باشد. در این مقاله به نحوه ی استعلام ارزش افزوده خواهیم پرداخت.

کد اقتصادی - هزینه دریافت کد اقتصادی

کد اقتصادی - هزینه دریافت کد اقتصادی - با اخذ کد اقتصادی می توانید اخذ کارت بازرگانی انجام دهید . در مزایده ها شرکت کنید. فاکتور صادر کنید و با شرکت های دولتی قرارداد ببندید . ثبت شرکت ایلیا اخذ کد اقتصادی را برای شما به انجام می رساند.

تعیین حوزه مالیاتی

جهت تعیین حوزه ی مالیاتی خود همین حالا با ما در ارتباط باشید.02632525232

پرسش و پاسخ اخذ کد اقتصادی

پرسش و پاسخ اخذ کد اقتصادی - مودیان مالیاتی اغلب پس از برخورد با واژه کد اقتصادی سوالات زیادی در ذهنشان ایجاد می شود : اینکه «اصلا" کد اقتصادی چیست ؟و برای

خدمات مالی و حسابداری

از مهمترین بخش هایی که باید در نظر گرفت بخش مالی و حسابداری هر صنف می باشد . برای این منظور خدماتی لحاظ شده است که به عنوان خدمات حسابداری محسوب می شود که در آن امور مالی و حسابرسی انجام می شود .

جریمه عدم تشکیل پرونده مالیاتی

یکی از مهمترین اقداماتی که پس از ثبت شرکت باید به آن پرداخت، تشکیل پرونده مالیاتی می باشد. در این مقاله به بررسی عواید عدم تشکیل پرونده مالیاتی خواهیم پرداخت.

حداکثر و حداقل زمان لازم برای اخذ کد اقتصادی

مجتمع ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن دپارتمان های تخصصی در زمینه اخذ کداقتصادی و تشکیل پرونده آماده ارائه خدمات مشاوره ای تخصصی رایگان به شما عزیزان می باشد.

تشکیل پرونده دارایی

تشکیل پرونده مالیاتی و دارایی - کلیه ی اشخاص حقوقی می بایست بعد از تأسیس شرکت وتعیین حوزه ی مالیاتی مربوطه نسبت به تشکیل پرونده ی مالیاتی مبادرت نماییند.

ثبت آنلاین مالیاتی

ثبت آنلاین مالیاتی

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید