لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

اخذ کد اقتصادی در بوشهر


توضیحات تکمیلی در خصوص اخذ کد اقتصادی در بوشهر

انجام امور اقتصادی به شیوه های متفاوت در جوامع انجام می شود. حمایت از فعالان دراین امور اقتصادی بهمراه مراقبت در انجام این امور (تجاری) شامل شناخت افراد فعال در این عرصه است.

از محاسن اخذ کد اقتصادی در بوشهر هم که به این شناخت و هم گرفتن مجوز برای انجام فعالیتهای تجارتی و پرداخت مالیات و پیشگیری از ایجاد توقع و فعالیت های غیر مجاز میباشد.

به همراه راهنمای ثبت شرکتها و اخذ کد اقتصادی در بوشهر ، دریافت کد اقتصادی اجباری میباشد لذا بوسیله مقررات وابسته که واحدهای مرتبط با وزارت امور اقتصادی و دارایی مجری آن میباشند و بر اساس ثبت شرکت ، دادن راهنمای دریافت شماره اقتصادی به افرادی که نیاز به اطلاع داشتن از دانستنی ها و داده های مربوطه به آن را دارند اقدام میگردد.

کد اقتصادی چیست؟

بر اساس قانون ایجاد شده در سال ۷۳ برای اشخاص حقیقی و حقوقی که به تولید کالا و خدمات مشغولند شماره ای با عنوان کد اقتصادی مخصوص هر شخص حقیقی و حقوقی مشخص گردید که این اشخاص باید بعد از اخذ کد اقتصادی در بوشهر کد اقتصادی خود را روی فاکتورهای خرید و فروش بنویسند.

یکی از دلایل قید کردن کُد اقتصادی در فاکتورهای خرید و فروش سنجش میزان سود به دست آمده در تجارت است پس با در نظر گرفتن تمامی سودهای کسب شده مالیات ها هم کمتر برآوردی و حدودی میشود و محاسبه میزان سود طبق اسناد و مدارک بدون نقص و صحیح خواهد بود.

بعلاوه با استفاده از کد اقتصادی سازمان امور مالیاتی کشور میتواند دفاتر قانونی، فاکتورها و صورتحساب های صادر شده را به راحتی مورد رسیدگی قرار دهد.

اشخاص مکلف به اخذ کد اقتصادی

تمامی اشخاص حقوقی که در کار تولید، مونتاژ، واردات و صادرات، توزیع هر نوع کالا و کارهای خدماتی مشغولند و همچنین تمامی اشخاص حقیقی که به این فعالیت ها مشغول هستند و جواز کسب و کار ازمراجع مربوطه را دارند و یا مالک مکانی برای انجام امور بازرگانی هستند ملزم به اخذ کد اقتصادی در بوشهر میباشند. قابل یادآوری میباشد وجود یکی از شرایط گفته شده در بالا برای اشخاص حقیقی بمنظور اخذ کد اقتصادی در بوشهر مکفی میباشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ کد اقتصادی در استان بوشهر

برای اخذ کد اقتصادی در بوشهر میبایست با داشتن مدارک زیربه اداره دارائی مراجعه کرد:

 • دریافت دفترچه مربوط به اخذ کد اقتصادی در بوشهر و تکمیل آنها (واحد اطلاعات و خدمات اداره دارائی)
 • دریافت فرمهای مربوط به اخذ کد اقتصادی در بوشهر و تکمیل آنها (واحد ثبت و شناسائی اداره دارائی)
 • کپی شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضای هیئت مدیره
 • کپی آگهی تاسیس شرکت و تغییرات ثبتی (2 نسخه)
 • کپی اساسنامه شرکت
 • کپی از اظهارنامه شرکت (و یا شرکتنامه و تقاضانامه در شرکت‏های غیر سهامی)
 • کپی آگهی روزنامه رسمی و تغییرات آن
 • کپی پروانه بهره برداری یا مجوز تاسیس (در صورت موجود بودن(
 • کپی سند مالکیت اقامتگاه قانونی شرکت که در آگهی تاسیس قید گردیده و در صورت کرایهای بودن، کپی قرارداد اجاره که به تایید واحد مالیاتی محل وقوع ملک رسیده باشد.
 • نامه شروع و یا عدم شروع به فعالیت شرکت و کپی آن بعد از ثبت در دبیرخانه
 • پرداخت مالیات حق تمبر به اداره دارائی

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه اخذ کد اقتصادی در بوشهر با مجتمع ایلیا ( ثبت شرکت ایلیا ) در ارتباط باشید.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبت علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

پلمپ دفاتر چیست - دفاتر پلمپ چیست

دفاتر پلمپ چیست - دفاتر پلمپ اشاره به دفاتری دارد که محل ورود اطلاعات مربوط به عملکرد مالی شرکت است . دفاتر پلمپ شرکت در حقیقت حاوی یز لیست هزینه ها و پلمپ دفاتر چیست -دفاتر پلمپ چیست

تعیین حوزه مالیاتی

جهت تعیین حوزه ی مالیاتی خود همین حالا با ما در ارتباط باشید.02632525232

پلمپ دفاتر در اداره ثبت شرکتها پلمپ دفاتر سال 98

پلمپ دفاتر 1398. پلمپ دفاتر اداره ثبت شرکتها پلمپ دفاتر مدارک و مراحل لازم برای اخذپلمپ دفاتر قانونی شرکتها در سال 1397 و 1398 و سال 1399 مراحل ثبت نام در سامانه .

کد اقتصادی - هزینه دریافت کد اقتصادی

کد اقتصادی - هزینه دریافت کد اقتصادی - با اخذ کد اقتصادی می توانید اخذ کارت بازرگانی انجام دهید . در مزایده ها شرکت کنید. فاکتور صادر کنید و با شرکت های دولتی قرارداد ببندید . ثبت شرکت ایلیا اخذ کد اقتصادی را برای شما به انجام می رساند.

مراحل تشکیل پرونده مالیاتی

بعداز انجام امور ثبت شرکت می بایست مراحل تشکیل پرونده مالیاتی باتوجه به آدرس شرکت ثبت شده در اداره دارایی انجام گردد.هرشرکت اعم از هرنوع شخصیت حقوقی باید بعد از مراحل ثبت شرکت در اداره دارایی تشکیل پرونده مالیاتی دهد. در واقع تشکیل پرونده مالیاتی به این معناست که شخصیت حقوقی (شرکت) به اداره مالیات

ویدئو استعلام کد اقتصادی

آموزش ( ویدئو ) استعلام کد اقتصادی طبق قانون کلیه شرکتها پس از تاسیس ملزم به اخذ کد اقتصادی می باشند. نام دیگر کد اقتصادی شماره اقتصادی می باشد که برای اشخاص حقیقی و حقوقی در مرکز استان ها و سهرستان ها توسط اداره دارایی بعد از انجام دادن مراحل مطابق قانون و مقررات صادر می گردد

هزینه پلمپ دفاتر -هزینه پلمپ دفاتر چقدر است

دفاتر پلمپ مالیاتی دفاتری هستند که هر شرکت می بایست هرساله تهیه کند و آنها را جهت گزارش ریز درآمدها و هزینه های خود به اداره مالیات تسلیم کند . هزینه پلمپ دفاتر -هزینه پلمپ دفاتر چقدر است، وجه پستی و حق الوکاله می باشد که متغیر می باشد در این خصوص می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تشکیل پرونده مالیاتی فوری و سریع

یکی از مهمترین اقدامات پس از ثبت شرکت ها تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کداقتصادی می باشد.جهت کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص با مشاوران ایلیا در ارتباط باشید.

امور مالیاتی

- اخذ کد اقتصادی-مراحل تخصصی تشکیل پرونده دارایی و اخذ کد اقتصادی توسط مجتمع خدمات ثبتی و اداری ایلیا صورت می پذیرد.

مهلت تشکیل پرونده مالیاتی

هر شرکت پس از تاسیس باید برای تشکیل پرونده مالیاتی اقدام نماید. در این مقاله به بررسی شرایط و موارد و مهلت زمان قانونی تشکیل پرونده خواهیم پرداخت.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید