جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

آسانترین مسیر برای اخذ مجوز بسته بندی مواد غذایی چیست؟

آسانترین مسیر برای اخذ مجوز بسته بندی مواد غذایی چیست؟

صنعت بسته بندی مواد غذایی، دنیای پر رمز و راز و جذابی است که با خلاقیت، نوآوری و تعهد به سلامت و زیبایی، نقشی حیاتی در زنجیره تولید تا مصرف ایفا می‌کند. اخذ مجوزهای لازم برای فعالیت در این عرصه، گامی اساسی در جهت تضمین کیفیت، حفظ سلامت و ارتقای اعتماد به برند شما خواهد بود. در این مطلب، به طور جامع به مراحل اخذ مجوز بسته بندی مواد غذایی و راهکارهای آسان اخذ این مجوزها برای فعالیت و تولید محصولات غذایی می‌پردازیم. تا انتهای متن با ما باشید تا بتوانید تمامی امور دریافت مجوزها را به شخصه به سرانجام رسانید.

اخذ مجوز بسته بندی مواد غذایی

همانطور که می دانید برای فعالیت و نیز عرضه محصولات به بازار باید به صورت قانونی اقدام کنید و اگر هرکدام از مجوزهای لازم را در اختیار نداشته باشید عملاً قادر به فعالیت و رقابت در بازارهای تجاری نیستید. زیرا قانون از فعالیت شما جلوگیری می کند و مجبور به پرداخت ضرر و زیان خواهید بود. اما نگران نباشید ما اینجاییم تا تمامی زیر و بم موضوعات مربوط به مجوزها را برای شما بازگو کنیم و دغدغه فکری شما را از بابت انجام امور مربوط به تولیدات و عرضه محصولات کم کنیم. بیایید بررسی کنیم که اصلا دلیل دریافت مجوزهای بسته بندی مواد غذایی در ایران چیست!

چرا باید برای بسته بندی مواد غذایی مجوز داشت؟

دلایلی که می توان برای دریافت مجوز بسته بندی مواد غذایی آورد بسیار است که هر کدام را اگر با دقت بررسی کنیم می بینیم که سهم عمده ای در ایجاد بستری برای اخذ جواز ایجاد می کنند و هر کدام بهتنهایی می توانند در مواردی مانند حفظ سلامت جامعه که مرتبط با مواد غذایی که ارتباط مستقیمی با سلامت انسان دارندکاربرد دارد، عدم رعایت بهداشت و کیفیت در بسته بندی مواد غذایی، می‌تواند منجر به آلودگی، فساد و بیماری‌ های مختلف شود. اخذ مجوز، تضمینی برای رعایت اصول و ضوابط بهداشتی در فرآیند بسته بندی و حفظ سلامت جامعه خواهد بود.

از سوی دیگر با دریافت مجوزهای بسته بندی به ارتقای کیفیت محصولات کمک می شود، در واقع رعایت استانداردهای کیفی در بسته بندی مواد غذایی، به حفظ کیفیت و ماندگاری محصولات کمک می‌کند. اخذ مجوز، تضمینی برای استفاده از مواد اولیه مرغوب، تجهیزات مناسب و فرآیندهای استاندارد در بسته بندی خواهد بود.

همچنین داشتن مجوزهای قانونی و مورد تایید مرکز دولتی و بهداشتی موجبجلب اعتماد مشتریان می شود به نحوی که می توان گفت تمامی مصرف کنندگان، به دنبال محصولات باکیفیت و سالم هستند. اخذ مجوز، نشان دهنده تعهد شرکت به کیفیت و سلامت محصولات و جلب اعتماد مشتریان خواهد بود.

در حالت کلی داشتن مجوزهای فعالیت و تولید مواد غذایی سهم عمده ای در اقتصاد خواهد داشت و رعایت قوانین و مقررات در بسته بندی مواد غذایی، به توسعه پایدار این صنعت کمک می‌کند. اخذ مجوز، تضمینی برای فعالیت قانونی و اصولی شرکت ها و جلوگیری از رقابت ناسالم خواهد بود.

اخذ مجوز، می‌تواند به شرکت ها در دریافت تسهیلات و وام های بانکی، شرکت در مناقصات و مزایده ها و صادرات محصولات کمک کند.

اخذ مجوز بسته بندی مواد غذایی

بهترین راه برای دریافت مجوز بسته بندی مواد غذایی چیست؟

خذ مجوز برای بسته بندی مواد غذایی، گامی ضروری برای فعالیت قانونی، اصولی و تضمین سلامت محصولات شما است. انتخاب بهترین راه برای دریافت این مجوز، به عوامل مختلفی مانند نوع فعالیت، محل کارگاه، نوع محصول و قوانین و مقررات محلی بستگی دارد. در ادامه این مطلب، به طور جامع به بررسی بهترین راه های دریافت مجوز بسته بندی مواد غذایی می‌ پردازیم.

گام اول: انتخاب نوع مجوز:اولین قدم در این مسیر، انتخاب نوع مجوز مناسب با نوع فعالیت و محصولات شما است. متداول‌ترین مجوزهای این حوزه عبارتند از: پروانه تاسیس: برای شروع فعالیت بسته بندی و تجهیز محل کارگاه ، پروانه بهره‌برداری: برای تولید و عرضه محصولات بسته بندی، پروانه ساخت: برای تولید محصولات خاص با فرمولاسیون ویژه

گام دوم: انتخاب مرجع صدور مجوز: برای اطلاع از اینکه مرکز صدور مجوز شما کدام ارگان است پیشنهاد می کنیم موضوع و نوع مواد تولیدی خود را به کارشناسان مجرب در این زمینه بگویید تا ان ها بر اساس تبحر خود تمامی نکات را به شما گوش زد کنند و راهنمای تخصصی شما در این زمینه باشند.

گام سوم: مطالعه قوانین و مقررات: قبل از اقدام برای اخذ مجوز، لازم است تا از قوانین و مقررات مربوطه به طور کامل اطلاع پیدا کنید. می‌توانید به وب سایت مراجع صدور مجوز مراجعه و یا از مشاوره متخصصان حقوقی استفاده کنید.

گام چهارم: تهیه مدارک لازم: است که باید آن ها را قبل از هر اقدامی تدارک ببینید و به ادارت مربوطه ارسال کنید.

گام پنجم: ارائه مدارک و درخواست صدور مجوز:پس از تهیه مدارک لازم، باید به مرجع صدور مجوز مراجعه و درخواست خود را به همراه مدارک ارائه کنید.

گام ششم: پیگیری و دریافت مجوز:پس از ارائه مدارک، کارشناسان مرجع صدور مجوز، مدارک شما را بررسی و در صورت تایید، مجوز مربوطه را صادر خواهند کرد.

مدارک مورد نیاز برای بسته بندی مواد غذایی

مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز بسته بندی مواد غذایی، بر اساس نوع مجوز و مرجع صدور آن متفاوت خواهد بود. به طور کلی، مدارک زیر لازم است:

 • تقاضانامه شرکت
 • شرکتنامه مورد تایید شرکت ثبت شده
 • اساسنامه مرتبط و تایید شده
 • صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
 • مدارک شناسایی متقاضیان
 • مجوزهای بهداشتی اخذ شده از مراکز معتبر
 • گواهی‌های استانداردهای تولید
 • سند مالکیت یا اجاره محل کارگاه
 • مشخصات فنی و بهداشتی تجهیزات به کار رفته برای بسته بندی محصولات

مرکز صدور مجوز بسته بندی مواد غذایی کجاست؟

مرجع صدور مجوز بسته بندی مواد غذایی، به نوع فعالیت و محصول شما بستگی دارد:

 • وزارت جهاد کشاورزی: برای محصولات کشاورزی و فرآورده‌های آن
 • وزارت صنعت، معدن و تجارت: برای محصولات صنعتی و غیر کشاورزی
 • سازمان غذا و دارو: برای محصولات غذایی و آشامیدنی

مشاوره حقوقی برای اخذ مجوز بسته بندی مواد غذایی

در متن بالا مواردی درباره نحوه اخذ مجوز بسته بندی مواد غذایی را متذکر شدیم که امیدواریم راهنمای شما بوده باشد. حال یک راه مقتصر و مفیذ برای رسیدن فوری شما به مجوزهای بسته بندی مواد غذایی ارائه می کنیم که می تواند تنها در چند روز کوتاه شما را به مقصودتان برساند. این راه حل توسط افراد مجرب در تمامی زمینه های دریافت مجوزهای فعالیت صورت می گیرد و شما را به دور از دغدغه های فکری به مقصودتان می رساند. البته انتخاب بهترین مشاور حقوقی این روزها امری دردسر ساز شده و موضوع مهمی مانند دریافت مجوز را نمی توان به دست هر شخصی سپرد.

ما در مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا می توانیم ادعا کنیم تبحر کافی را برای انجام مشاوره ثبتی شما داریم و در صورت مراجعه حضوری یا تماس اینترنتی شما بر اساس رزومه موفق حقوقی که در طی 18 سال خدمات ارزنده خود داریم و خود نشان دهنده موفقیت های رزومه کاری ماست تمامی مشتریانمان را راضی کرده ایم  به لطف الهی به مقصودشان رساندیم. موفقیت شما هدف ماست. برای دریافت خدمات ارزنه ما تنها یک تماس فاصله دارید. منتظر حضور گرم شما عزیزان در تیم حقوقی ایلیا هستیم.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها