جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری

برای ارائه اطلاعات تکمیلی در خصوص روش های سریع ثبت علامت تجاری در مقاله تخصصی پیش رو به بحث در مورد ثبت برند و علائم تجاری با راه کاری به صرفه اشاره خواهیم کرد که در روند ثبت نام و نشان تجاری یا برند، شما را یاری خواهد کرد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی به جهت انجام اقدامات لازم ثبت علامت تجاری در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

راهنمای ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری از موارد مهم در هر کسب و کاری به حساب خواهد آمد. این کار به دلایل مختلفی از جمله پیچیدگی ها و اهمیت تبادلات تجاری بین افراد با اهمیت ترین موارد به حساب خواهد آمد.

با ثبت علامت تجاری و برند  می توانید خود را در بازار هدف به دیگر افراد بشناسانید و انجام همین کار باعث خواهد شد از دیگر رقبا پیشی گرفته و خود را با طرح و علامتی منحصر به خود به متقاضیان و مشتریان ارائه دهید.

دراین زمان با ثبت برند و نشان تجاری خود در اداره ثبت علائم تجاری به صورت قانونی مالک آن بوده و هیچ شخصی ادعایی بر مالکیت برند شما نخواهند داشت.

باید به این نکته توجه شود که تنها به ثبت رسیدن یک علامت تجاری در دنیای تجارت دارای اهمیت نیست بلکه قوانین استفاده و نیز نگهداری از آن نیز از مسائل مهم به حساب خواهد آمد.

مجتمع حقوقی و ثبتی ایلیا در تلاش است که با ارائه مطلوب ترین نوع خدمت به شما موکلین گرامی، در این مسیر تا پایان شما را یاری خواهند کرد.

ثبت انواع نشان و آرم تجاری برای انجام محیطی رقابتی کارا و موثر دارای اهمیت است. از مواردی که می توان توسط آن خود را از دیگر رقبا تمایز داد، برند سازی و ثبت علامت تجاری در اداره ثبت مالکیت معنوی می باشد که این علائم باید منحصر به خود بوده و توسط دیگر افراد به ثبت نرسیده باشد.

ثبت علائم تجاری باعث خواهد شد یک فعال اقتصادی در زمان تجارت باید به اشکال مختلف خود را از دیگر تجار متمایز سازد که این کار باعث پیشرفت و هک شدن آن علائم تجاری میان مصرف کنندگان و درسافت خدمات از تجار خواهد شد.

ثبت علامت تجاری فوری

ثبت برند و یا علامت تجاری در واقع از موارد مهم برای انجام یک حرفه به حساب می آید. به جهت پیوستگی امور در تجارت بسیار مهم تلقی می شود.

این نکته را می توان مد نظر داشت که با ثبت علامت تجاری محصول و یا خدمات شما می تواند در بازار هدف شناخته شود و از این راه خود را به مصرف کنندگان بشناسانید و با ارائه خدمت و کالای متفاوت و با کیفیت تمایز را ایجاد کنید. این امر مانع از استفاده رقبای شما از نام و نشان تجاری شما می شود.

باید بدانید تنها به ثبت رسیدن علامت تجاری مورد اهمیت نمی باشد. بلکه رعایت قوانین در انجام امور ثبتی و حقوقی بسیار مهم تلقی می شود.

ثبت لوگو و نشان تجاری یکی از بهترین راهکارها برای سودآوری و مطرح کردن خود در رقابت سالم می باشد. از مهم ترین راهکارهای متمایز کردن کالا و خدمات یک بنگاه اقتصادی از دیگر بنگاه ها می باشد.

ثبت علامت تجاری و آرم تجاری

باید بدانید که علامت تجاری خود را می توانید در شکل های مختلف به ثبت برسانید به عنوان مثال: لوگو، لوگو تایپ، طرح، آرم یا نام تجاری،

مفتخریم که با بیش از 18 سال سابقه در امر ثبت شرکت و برند دارای رزومه موفق و تجارب بسیار در امر ثبتی و حقوقی موکلین خویش هستیم و می توانیم در کم ترین زمان و فوری راهنمایی های لازم را به شما در زمینه انتخاب و طراحی انواع علائم تجاری بدهیم.

مدارک ثبت علامت تجاری

قبل از پرداختن به موضوع مدارک لازم برای ثبت برند و علامت تجاری باید گفت که هر نوع علامت تجاری حقیقی به نام شخص و علامت تجاری حقوقی به نام شرکت ها انجام می پذیرد.

بین برندوعلامت تجاری حقیقی و حقوقی در مدارک مورد نیازبه جهت ثبت نیز دارای تفاوت هایی می باشد که با توجه به طبقه محصول و برند قابل ثبت و رعایت تمامی شروط مربوط به ثبت برند می توان به جهت اخذ مجوزها و مدارک لازم برای ثبت علامت تجاری اقدام کرد.

برای اطلاع از تمامی مدارک مربوط به ثبت برند می توانید به مقاله ثبت برند مراجعه کرده و به صورت کامل و با استفاده از تجارب مشاوران ما مدارک رادر کم ترین زمان تهیه و به ادارات ثبت علائم تجاری ارائه دهید.

مزایای ثبت برند و علامت تجاری

  • ثبت برند یکی از الزامات تاسیس نمایندگی است.
  • برند باعث می شود تا افراد سودجو و سایر افراد از برند استفاده نکنند و اگر استفاده غیرقانونی داشته باشند با افراد برخورد خواهد شد.
  • علامت تجاری ابزاری است که از آن به عنوان بازاریابی و شهرت شرکت ها استفاده می شود.
  • مصرف کنندگان محصولات را به راحتی شناسایی می کنند.
  • نام و نشان ثبت شده باعث می شود که محصولات شرکت ها از هم جدا شوند.
  • اخذ وام با ثبت برند موثر است.
  • با ثبت برند شرکت ها برای افزایش کارایی و بهبود محصولات تلاش نمایند.

ثبت علامت تجاری

مراحل ثبت علامت تجاری

برای انجام ثبت برند و ثبت علامت تجارتی متقاضیان باید ابتدا به سایت اداره ثبت علائم تجاری مراجعه شود. سایت اداره با آدرس اینترنتی https://iripo.ssaa.ir در اینترنت قابل رویت است.

افراد برای ثبت برند و علامت تجاری خود می توانند به صورت شخصی و یا با اتخاذ وکیل ثبتی و حقوقی اقدامات مربوط به ثبت برند را انجام دهند . بهترین راه برای انجام این امور بهره مندی از تجارب کارشناسان حقوقی می باشد.

بعد از ورود به سایت اداره ثبت برند باید طرح برند طراحی شده و نیز تمامی مدارک هویتی برند و متقاضیان ثبت برند مورد نظر را در موارد و فرم های درخواستی اداره ثبت علائم تجاری بارگزاری کرده تا پس از بررسی های اداره ثبت تایید و یا رد آن برای متقاضیان ارسال گردد.

برای تکمیل فرم ها و هم چنین ثبت علامت تجاری فوری خود با کارشناسان ما تماس بگیرید. ما کم هزینه ترین و کم ترین زمان را برای ثبت برند به شما ارائه می دهیم.

انواع علامت تجاری

ما برای پیشرفت و رسیدن به بهترین بازدهی علائم تجاری شما مشاوره با کارشناس مجرب و حرفه ای برای ثبت علائم تجاری شما می باشد که در کم ترین زمان با بالاترین بازدهی به مقصود خود که سود آوری است برسید.

کارشناسان مجرب می توانند تمامی امور حقوقی را از جمله تنظیم اظهارنامه و تکمیل مدارک مربوط به ثبت نام و نشان تجاری و تمامی موارد خواسته شده در اداره مالکیت صنعتی را برای متقاضیان انجام خواهد داد. پس بهترین گزینه برای رسیدن به اهداف بلند مدت شما است.

از جمله اقدامات پس از ثبت نام و در ادامه فرستادن مدارک مربوط به ثبت یرندو علائم تجاری در سامانه ثبتی اداره ثبت نام و نشان تجاری و در ادامه بررسی کارشناسان این اداره در خصوص تایید علائم تجاری ارائه شده توسط متقاضی ثبت در صورت فقدان نقص در پرونده اقدام به درج آگهی انجام می گیرد.

بازه زمانی 45 روزه برای تایید علامت تجاری و برند متقاضیان با توجه به موارد انجام شده و تکمیلی برای ثبت زمانی حداقل می باشد که امکان تغییر آن وجود دارد.

هزینه های ثبت علائم تجاری با توجه به نوع درخواست برند تجاری و طبقات درخواستی متغیر می باشد شما می توانید به منظور کسب اطلاع بیشتر در خصوص هزینه های ثبت علائم تجاری (برند) با کارشناسان متخصص مجتمع حقوقی ما تماس بگیرید.

ثبت علائم تجاری

برای اقدامات لازم در خصوص ثبت علامت تجاری قبل از هر اقدام مقاله ذیل را به دقت مطالعه نموده و در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی در این خصوص با مجتمع ثبتی ایلیا تماس حاصل نمایید.

هم چنین جهت امور ثبتی علامت خود می توانید با رجوع به مقاله و سامانه استعلام علامت تجاری کلیه فرآیند ثبتی خود را قبل از اینکه شامل هزینه و زمان مازاد گردید استعلام نمایید.

آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری

با استناد به ماده 118 قوانین ثبت اختراعات متقاضیان باید در زمان مشخص 30 روزه تمامی مدارک و اظهارنامه های ثبتی خود را با رعایت تمامی قوانین به صورت کامل با درج طبقه برند، قانونی و بدون نقص به اداره تسلیم کنند تا از سوی آن ها قدامات لازم برای تشکیل پرونده و بررسی پرونده ثبتی انجام گیرد.

متقاضیان ثبت علائم تجاری در زمان مشخص باید برای رفع نواقص پرونده خود بپردازند اگر در زمان مشخص نتوانند نقص های پرونده را تکمیل کنند از سمت مراجع مربوطه به صورت کتبی دلایل رد اظهارنامه بیان می شود.

زمان لازم برای تکمیل پرونده برای اشخاص مقیم در ایران 30 روز و برای افراد مقیم در خارج کشور 60 روزه خواهد بود.

در صورتی که از سوی اداره مالکیت صنعتی علامت تجاری ارائه شده و تمامی مدارک کامل و هم راستا با قوانین وضع شده باشد آن را تایید کرده که شما به عنوان مالک آن باید علامت را ثبت کنید و آگهی مربوط به آن را انتشار دهید. انتشار آگهی مشمول پرداخت هزینه از سوی صاحب علامت می باشد.

آگهی درج شده باید دارای مواردی چون تاریخ اظهارنامه،نمونه از علائم تجاری، مشخص کردن رنگ و اجزای علائم تجاری مورد نظر، مشخص کردن کالاها و خدماتی که علائم تجاری مورد نظر برای آن ثبت می شود، نام متقاضی ثبت علامت خواهد بود.

هزینه ثبت علامت تجاری

به صورت کلی هزینه های مربوط به ثبت برند در کشور به عوامل مختلفی از جمله هزینه های ثبتی و اخذ مدارک برای ارائه به اداره ثبت و درج برند در روزنامه و بازرسی علامت، مشخص کردن طبقه برند و نیز تکمیل اظهارنامه بستگی خواهد داشت که برای اطلاع از قوانین و مصوبه های هزینه ای برای ثبت برندتان می توانید با مشاوران مجرب ما تماس گرفته و یا با درج شماره تماس خود منتظر تماس آنی ما با شما باشید.

این اطمینان را به شما خواهیم داد که در کم ترین زمان و نیز با حداقل هزینه های ثبتی شما را به اهدافتان خواهیم رساند. تنها کافی است با شماره تماس مجتمع ثبتی ایلیا در بخش روابط عمومی در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رسولی
رسولی
1 سال قبل

مرسی از مطالب خوبی که به اشتراک گذاشتین. کاملا موافق هستم به نظرم علامت تجاری خیلی تاثیر مثبتی در هویت کسب و کارتون داره.ممنون از تیم ثبت برند ایلیا بابت ثبت علامت تجاری بنده

علی عظیمی
علی عظیمی
6 سال قبل

برای ثبت برند اقدام کردم و متاسفانه مراحل ثبت برند بسیار مشکل بود و نتونستم برندم رو ثبت کنم.
ایا امکانش هست در این خصوص راهنمایی های لازم رو برای ثبت برند من شما انجام بدید و برند من رو ثبت کنید.

ثبت شرکت ایلیا
ثبت شرکت ایلیا
پاسخ به  علی عظیمی
6 سال قبل

با سلام برای این امر میتونین با شماره تلفن 02632137 تماس بگیرید و شماره پیگیری برند خود را اعلام فرمایید تا نسبت به آن بررسی گردد و سعی کنیم در رفع مشکل ایجاد شده به کمک کنیم . با تشکر از پیام شما

سجاد
سجاد
6 سال قبل

با سلام ادرس اداره ثبت نام تجاري در شيراز كجاست