جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

تعریف شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز

برای تعریف شرکت با مسئولیت محدود در استان البرز باید با ماهیت این نوع شرکت ها آشنا شوید. همچنین قوانین اداره ثبت استان البرز برای ثبت این نوع شرکت را می توانید در این مطلب مطالعه کنید.

توضیحات تکمیلی در خصوص تعریف شرکت با مسئولیت محدود درکرج و استان البرز

ثبت شرکت با مسئولیت محدود یکی از متداولترین شرکتها است که دلیل آن سادگی تشریفات اداری و مراحل ثبت آن است. ثبت شرکت با مسئولیت محدود درکرج می تواند موضوعات مختلفی مانند بازرگانی، خدماتی ، ساختمانی یا تولید و توزیع داشته باشد.

علت انتخاب عنوان مسئولیت محدود برای این نوع شرکتها مسئولیت محدود شرکا در برابر اشخاص ثالث است . بدین معنی که هر شریک تنها به میزان مبلغ سرمایه خود در شرکت مسئول پرداخت قروض و ضرر وزیان شرکت است و اشخاص ثالث نمی توانند بدهی خود را از اموال شخصی شرکا طلب کنند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج و استان البرز اززمان تکمیل مدارک و تشکیل پرونده، بین 15 تا 20 روز کاری به طول می‌انجامد.

انتخاب نام برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج و استان البرز:

باید دقت داشته باشد که نام شرکا در اسم شرکت ذکر نشود زیرا این کار برای شخصی که نام او ذکر شده مسئولیت تضامنی به همراه می آورد. حتم” باید قبل یا بعد از نام شرکت عنوان مسئولیت محدود در کلیه اوراق ، آگهی ها و اطلاعیه های شرکت قید شود.

سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج و استان البرز:

جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج و استان البرز نیازی به واریز سرمایه نیست و سرمایه تنها اعلام شده و مدیر عامل اقرار به دریافت آن می کند. حداقل میزان سرمایه اولیه جهت ثبت شرکت مسئولیت محدود در اراک صد هزار تومان می باشد.

ادامه مطلب
راهنمای گام به گام ثبت انواع شرکت ها

حداکثری در قانون ذکر نشده است لکن سرمایه اولیه یک شرکت می تواند در دریافت وام، اخذ نمایندگی و عقد قرارداد تاثیر بگذارد. هر قدر فعالیت شرکت در سطح بالاتری باشد بهتر است به همان نسبت سرمایه بیشتری برای شرکت در نظر گرفت.

همچنین نقل و انتقال سهام یا سهم الشرکه در این نوع از شرکت‌ها در یکی از دفاتر اسناد رسمی و یا با تنظیم صورتجلسه‌ی دو مرحله‌ای در اداره ثبت شرکت‌ها انجام می شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج و استان البرز:

  • شرکای شرکت مسئولیت دست کم دو نفر با 18 سال سن تمام می باشند.
  • افراد زیر 18 سال تنها شریک محسوب شده و نمی توانند عضو هیات مدیره باشند.
  • اگر تعداد شرکاء در شرکت با مسئولیت محدود از ۱۲ نفر تجاوز کند، شرکت باید دارای هیئت نظار (ناظر) باشد. این هیات باید هر سال یکبار مجمع عمومی شرکاء را برپا کند.
  • در شرکت مسئولیت محدود حداقل یک مدیر لازم است و حداکثر قانونی برای آن پیش ینی نشده است. اما به هر جهت بهتر است که جهت سهولت تصمیم گیری تعداد مدیران فرد باشد.
  • اعضاء هیئت‌مدیره نباید برای دولت کار کنند.
  • همچنین اعضاء هیئت‌مدیره می بایست گواهی عدم سوء پیشینه کیفری داشته باشند.
  • و نیز اعضاء هیئت‌مدیره برای مدت نامحدود و یا با توافق شرکاء برای مدت مشخص در سمت خود منتخب می شوند.
  • انتخاب بازرس یا بازرسین در شرکت با مسئولیت محدود جنبه اجبار ندارد.
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها