درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت شرکت با مسئولیت محدود 【 ثبت شرکت فوری_مشاوره تخصصی حقوقی✔️】

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 8 آذر 1400


در این متن تخصصی پیش رو به تشریح مراحل ثبت شرکت تجاری از نوع با مسئولیت محدود می پردازیم ، همچنین برای کسب اطلاعات در خصوص مدارک و شرایط ثبت شرکت مسئولیت محدود در کم ترین زمان پیشنهاد میکنیم در ادامه همراه ما باشید . 

شرکت با مسئولیت محدود یعنی:

شرکت با مسئولیت محدود، عبارت است از شرکتی که تعداد اعضا حداقل دو نفر بالای 18 سال سن داشته باشند ( محدودیتی در تعداد بالای دو نفر نیست ) شرکت مسئولیت محدود برای امور تجارتی تشکیل شده است. تعداد اعضای هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود حداقل یک نفر مدیر عامل و یک نفر رئیس هیئت مدیره می باشد .

ثبت آسان و سریع شرکت با مسئولیت محدود 

یکی از رایج ترین و متداول ترین شرکتهای بازرگانی در کشور ایران ثبت شرکت مسئولیت محدود می باشد. شرکت با مسئولیت محدود مطابق ماده 94 شرکتی می باشد که بین دو یا چند نفر برای امور بازرگانی تشکیل شده است.

در این شرکت سهام به قطعات سهام تقسیم نمی گردد و سهامداران بر اساس آنچه به شرکت آورده اند در مقابل بدهی هایی که ممکن است برای شرکت به وجود بیاید مسئولیت خواهند داشت.

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 

اسم شرکت با مسئولیت محدود 

نام شرکت باید فارسی باشد و معنای آن در یکی از لغتنامه های فارسی موجود باشد اسم انتخاب شده باید سه سیلابی و یا بیشتر باشد هم چنین برای انتخاب سیلاب ها (واژه) از اسامی خاص در کنار اسامی عام استفاده شود: 

در اسم شرکت باید عبارت با مسئولیت محدود قید شود و همچنین اسم شرکت نباید معنی و یا دارای مفهوم و البته به طور دقیق اسم یکی از اعضای شرکت باشد .

و گرنه شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی خواهد داشت. (مفاد ماده ۹۵ قانون تجارت) هر شرکت باید نام مخصوص به خود داشته باشد. نام شرکت مشخصه ای است که هویت آن را معلوم و موجب شناسایی شرکت از سایر شرکتها می شود.

انواع شرکت ها در قالب مسئولیت محدود

 • شرکتهای بازرگانی. 
 • شرکتهای طراحی.
 • شرکتهای پیمانکاری. 
 • شرکتهای هواپیمایی. 
 • شرکتهای طراحی سایت. 
 • شرکتهای کامپیوتری. 
 • شرکتهای خدماتی. 

شروط ثبت شرکت با مسئولیت محدود  

برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود باید تمامی موسسین و شرکا به اتفاق رضایت خود را از تاسیس آن شرکت ابراز کنند . موضوع شرکت باید تجاری بوده زیرا مبنای کار شرکت های با مسئولیت محدود تجاری بودن آن ها است . هم چنین این شرکت ها باید فعالیتی مشروع و موازی با قوانین تجارت داشته باشند.

در کشور برای سرمایه اولیه شرکت های با مسئولیت محدود سقفی معین نکرده است. ولی معمولا برای اقدام به تاسیس یک شرکت حداقل 100 هزارتومان سرمایه اولیه نیاز خواهد بود.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود 

 •  ارائه کارت ملی برابر اصل تمامی سهامداران
 •  ارائه رونوشت برابر اصل شده شناسنامه شرکاء و مدیران
 •  تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود که زیر تمامی آن ها به وسیله ی همه سهامداران به امضا برسد. 
 • شرکت نامه در 2 برگ  و امضا شده توسط تمامی سهامداران
 • اساسنامه در 2 جلد کامل شود و امضا زیر همه صفحات آن توسط تمامی سهامداران به امضا برسد. 
 • ارائه صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره در 2 نسخه 
 •  تسلیم تاییدیه از سوی هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار
 •  معرفی نامه نمایندگان، در صورتی که سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی انتخاب شده اند باید ارائه شود، هم چنین ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا ارائه آخرین تغییرات آن الزامی خواهد بود.

روش ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 1. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نخست باید مدارک فوق الذکر را آماده کنید.
 2. به پایگاه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir  مراجعه کنید و اطلاعاتی اعم از نوع شرکت،سرمایه شرکت و اعضای شرکت را کامل کنید.
 3. 5 اسم به ترتیب اولویت برای شرکت انتخاب کنید.
 4. پس از آن کارشناس حقوقی به ترتیب اولویت هایی که شما وارد کرده اید با انتخاب یکی از اسم ها موافقت می کند و به بررسی و ارزیابی اطلاعاتی که در سامانه وارد شده است می پردازد .
 5. در صورتی که اطلاعات نقص و اشکالی داشته باشد برای شما ابلاغیه رفع نقص صادر می شود و شما باید آن نقص را برطرف کنید در صورتی که اشکال و نقصی وجود نداشته باشد، آن را تایید می کند.
 6. بعد از آنکه به صورت اینترنتی پذیرفته شد باید رونوشت اصلی صورتجلسه های تنظیم شده را به همراه ضمائم آن ها به وسیله باجه های پست به صورت سفارشی به آدرسی که در تاییدیه پذیرش قید شده است ارسال کنید.
 7. با کامل نمودن فرمها و ارسال آن به اداره ثبت شرکت ها در صورتی که صورتجلسه شما اشکال و نقصی داشته باشد، برای شما ابلاغیه رفع نقص صادر می شود و باید نقص را برطرف کنید و این امکان وجود دارد که صورتجلسه شما مردود گردد که در این صورت دلایل مردود شدن صورتجلسه به صورت ابلاغیه ای به شما ابلاغ می شود تا به منظور صورتجلسه جدید اقدام کنید.
 8. پس از پرداخت هزینه های مربوط به درج آگهی در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار گواهی ثبت شرکت ارائه می شود.

نحوه ثبت شرکت با مسئولیت محدود توسط مجتمع حقوقی ایلیا

مدارک های مورد نیاز برای ثبت شرکت به همراه مجوز های لازم را تهیه و به کارشناسان ثبت ایلیا تحویل می دهید. در گام بعدی باید 5 نام منتخب را براساس اولویت خود وارد کرده تا از سوی بازرسان و کارشناسان اداره ثبت مورد بازرسی قرار گیرد.

توجه داشته باشید که نام انتخابی نباید از قبل توسط اشخاص و شرکت های دیگر به ثبت رسیده باشد. نام انتخابی برای شرکت باید خاص آن شرکت بوده و معرف ویژگی های محصول و خدمات شرکت و اهداف آن در آینده باشد. 

اسامی به صورتی باشد که در ان هم از نام های خاص و هم عام استفاده شده باشد. بعد از گزینش و تایید نام منتخب از سوی کارشناسان یک نسخه از صورت جلسات را به صورت سفارشی به اداره ثبت ارسال خواهید کرد.

 در صورت نقص در مدارک ارائه شده از طرف اداره و بازرسان برای شما ابلاغیه تکمیل مدارک ارسال می شود. بعد از ارائه مدارک شرکت، دستور ثبت را صادر کرده و در دفتر ثبت شرکت ها وارد می کند . 

 

شرکت مسئولیت محدود

 

مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود 

 • شرکت با مسئولیت محدود شرکتی می باشد که می تواند تنها با دو شریک هم تشکیل شود. 
 •  برای شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه ای پیش بینی نشده است. 
 • براساس ماده 104 قوانین تجارت، در شرکت با مسئولیت محدود یک یا چند نفر مدیر دارای سمت در صورت انتخاب از خارج شرکت می توانند مسئولیت را در شرکت برعهده بگیرند. در صورتی که در شرکت سهامی عام حداقل پنج نفر و در شرکت سهامی خاص حداقل سه نفر مدیر برای مدت حداکثر 2 سال انتخاب می شوند. 
موضوع شرکت با مسئولیت محدود

هر شرکتی در هنگام به ثبت رساندنش باید یک موضوع مشخص شده ای را برای فعالیتش انتخاب کند ( لازم است بدانید این انتخاب بستگی به اهداف شما از ثبت شرکت است ) در نوع موضوع فعالیت شما به طور کلی و تماماً باید نکات ذکر شود تا بر اساس آنها اداره ی ثبت شرکت ها به شما مجوز ثبت شرکت را بدهید .

این را بدانید که ممکن یکی از بند های موضوع فعالیت خود و یا موضوع کلی فعالیت نیازمند جواز داشته باشد که براساس موضوع انتخابی به ارگان مربوطه ارجاع و مجوز مورد نظر خود را دریافت نمایید.

شرایط ثبت شرکت مسئولیت محدود

ثبت شرکت های مسئولیت محدود بر اساس قانون تجارت شروط به ثبت رساندنش بر این اساس است : تعداد شرکا باید به صورت حداقلی 2 نفر باشد بیشتر از آن مانعی ندارد و کمتر از آن مانع به ثبت رسانیدن می شود .

 این را بدانید که تمامی سهام داران سنشان باید بالای 18 سال باشد یعنی برای ثبت شرکت مسئولیت محدود اگر شما 3 نفر اعضا هستید دو نفر بالای 18 سال و سهامدار و یک نفر شریک و پایین 18 سال این امر مانعی ندارد و اما اگر تنها دو شخص هستید و یک نفر پایین 18 سال ثبت شرکت امکان پذیر نیست .

 • حداقل تعداد مدیران یک نفر می‌باشد و حداکثری برای تعداد اعضای هیئت‌ مدیره پیش بینی نشده است. 
 •  با چه کسانی نمی توانید شرکت به ثبت برسانید. 
 •  اعضا هیئت‌ مدیره نباید کارمند دولت باشند. 
 •  اعضا هیئت‌ مدیره برای مدت نامحدود مگر اینکه خلاف این امر در اساسنامه مقرر گردد. 
 •  انتخاب بازرس یا بازرسین در شرکت با مسئولیت محدود کاملاً اختیاریست.

متقاضیان ثبت شرکت های تجاری می توانند با ارتباط مستقیم با شماره تماس های مجتمع ایلیا در کم ترین زمان امور مربوط به ثبت شرکت مسئولیت محدود خود را توسط کارشناسان مجرب مجتمع ایلیا انجام داده و نیز از اقدامات پس از ثبت خود در سرتاسر کشور اطلاعات کسب کنند .

همچنین می توانید با درج تماس خود در درخواست مشاوره رایگان ، از مشاوره رایگان ثبتی بهره مند شوید .

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
جهت ثبت شرکت برای دفتر پیش خوان شرکت با مسولیت محدود باید یک نفر دارای مدرک لیسانس (طبق 4- شرکت می بایستی علاوه بر مدیر شرکت، یک نفر را بعنوان جانشین مدیربا مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات وفناوری اطلاعات معرفی نماید.) لیسانس آمار و ... هم برای گرفتن خدمات ثبت کارملی ثبت احوال می خواد و ... باشد با حق امضا . حالا مدیر شرکت مدرک تحصیلی مرتبط ندارد باید چطور شرکت ثبت کند که با فرد که استخدام کرده یا مدرکش را اجاره داده به مشکل نخورد.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
ماصرفا کارهای ثبت رو انجام میدیم برای انجام امور ثبت شما نیازی به مدرک خاصی ندارید ولی اینکه بعدش برای صدور مجوز نیاز به چه اطلاعات و شرایط خاصی دارید باید طبق ضوابط سازمان مقررات رادیویی اقدام کنین
پاسخ
با سلامدر شرکت با مسئولیت محدود دارندگان حق امضا می توانند خارج از اعضای هیئت مدیره باشند؟!
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام بله میتوانند
پاسخ
ثبت شرکت
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارائه ی اطلاعات بیشتر در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .
پاسخ
باسلام آیا تقاضانامه و شرکتنامه برگ بهادار می باشد و مرجع خاصی برای تهیه وجود دارد ؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
سلام این برگه ها اوراق بهادار محسوب نمیشود و در داخل سایت اداره ثبت شرکت ها موجود میباشد
پاسخ
با سلام وعرض خسته نباشید درخواست ثبت شرکت بامسئولیت محدوددر اردبیل رادارم خواهشمند است مرا در این خصوص یاری فرمایید. متشکرم
پاسخ
با سلام در چند سایت مشاوره حقوقی مدت اعتبار گواهی عدم سوء پیشینه برای ثبت شرکت را شش ماه اعلام کرده بود، در صورتی که من بعد از مراجعه به دفتر پلیس + 10 گواهی با اعتبار یک ماه دریافت کرده ام. می خواستم بدانم که مشکل از کجاست؟ من باید به کجا مراجعه کنم که گواهی شش ماهه دریافت کنم؟ سوال دیگری هم داشتم. من نسبت به ثبت شرکت با مسئولیت محدود اقدام کردم و بعد از ارسال پرونده، ایرادی از موضوع شرکت گرفتند و پرونده مرجوع شد. حالا بعد از گذشت پنج روز از درخواست پذیرش اصلاحی هنوز خبری نشده و تاریخ اعتبار گواهی من تا 16 اردیبهشت است. یعنی گواهی عدم سوء پیشینه ی من فقط روز شنبه اعتبار دارد. در صورتی که در این روز پرونده تأیید شود با توجه به مدت زمان ارسال پرونده که سه روز می باشد و اتمام اعتبار یک ماهه که در گواهی اعلام شده (در گواهی قید شده اعتبار این گواهی از تاریخ صدور به مدت یک ماه می باشد)، من چه کاری باید انجام بدم که درخواست من رد نشه و بتونم شرکت رو به ثبت برسونم؟ متشکرم
پاسخ
سلام خسته نباشيد در خواست ثبت شركت در اصفهان را دارم
پاسخ
از راهنمایی خوب شما بسیار تشکر می کنم
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید