لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

ثبت شرکت با مسئولیت محدود 🥇مشاوره رایگان✔️ هزینه کم✔️فوری ✔️


شرکت با مسئولیت محدود، عبارت است از شرکتی که تعداد اعضا حداقل دو نفر بالای 18 سال سن داشته باشند ( محدودیتی در تعداد بالای دو نفر نیست ). شرکت مسئولیت محدود برای امور تجارتی تشکیل شده است. تعداد اعضای هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود حداقل یک نفر مدیر عامل و یک نفر رئیس هیئت مدیره می باشد و در صورت اضافه شدن سایر افراد به سایر سمت های هیئت مدیره منصوب خواهند شد. یکی از رایج ترین ومتداول ترین شرکتهای بازرگانی در کشور ایران شرکت با مسئولیت محدود می باشد. به سبب ماده 94قانون تجارت،شرکت با مسئولیت محدود شرکتی می باشد که میان دو و یا چند نفر جهت کارهای تجارتی تشکیل شده است و در این شرکت سهام به قطعات سهام تقسیم نمی شود و براساس آنچه شرکا به شرکت آورده اند دربرابر قروض و دیون شرکت مسئولیت دارند. 

 

شرکت

 

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود به شرح ذیل می باشد: 

 1. در اقدامات قبل از ثبت شرکت ها باید مدارک و مجوزهای مربوطه را فراهم کرده و در آدرس اینترنتی اداره ثبت اسناد و املاک کشوری آن ها را بارگزاری کرده و میزان سرمایه اولیه و نیز تعداد اعضا و مشخصات هرکدام را در سامانه مشخص کنید. 
 2. در گام بعدی باید 5 نام منتخب را براساس اولویت خود وارد کرده تا از سوی بازرسان و کارشناسان اداره ثبتمورد بازرسی قرار گیرد. توجه داشته باشید که نام انتخابی نباید از قبل توسط اشخاص و شرکت های دیگر به ثبت رسیده باشد . نام انتخابی برای شرکت باید خاص آن شرکت بوده و معرف ویژگی های محصول و خدمات شرکت و اهداف آن در آینده باشد. 
 3. پس از بررسی نام های انتخابی شما توسط کارشناسان ثبتی اداره ثبت ، بهترین نام و مورد تایید ترین نام برای شما درج خواهد شد . 
 4. برای پرهیز از نامه نگاری های اضافی و انجام مراحل بی مورد در ارائه نام و ثبت شرکت های با مسئولیت محدود می توانید با موسسه ارزان ثبت در ارتباط بوده و با واگذاری امورات ثبتی و حقوقی خود ، گام های ثبتی خود را استوار بردارید . 
 5. بعد از گزینش و تایید نام منتخب از سوی کارشناسان یک نسخه از صورت جلسات را به صورت سفارشی به اداره ثبت ارسال خواهید کرد . 
 6. در صورت نقص در مدارک ارائه شده از طرف اداره و بازرسان برای شما ابلاغیه تکمیل مدارک ارسال می شود . 
 7. بعد از ارائه مدارک شرکت ، دستور ثبت را صادر کرده و در دفتر ثبت شرکت ها وارد می کند . 

اسم شرکت مسئولیت محدود 

نام شرکت باید فارسی باشد و معنای آن در یکی از لغتنامه های فارسی موجود باشد اسم انتخاب شده باید سه سیلابه و یا بیشتر باشد هم چنین برای انتخاب سیلاب ها (واژه) از اسامی خاص در کنار اسامی عام استفاده شود: 

در اسم شرکت باید عبارت"با مسئولیت محدود" قید شود و هم چنین اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ یک از شرکاءباشد و گرنه شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی خواهد داشت.(مفاد ماده ۹۵ قانون تجارت) هر شرکت باید نام مخصوص به خود داشته باشد.نام شرکت مشخصه ای است که هویت آن را معلوم و موجب شناسایی وی شده و تمیز آن را از دیگر شرکت ها،امکان پذیر می سازد. 

جهت تعیین و گزینش بهترین نام برای شرکت می توانید به لینک انتخاب اسم برای شرکت مراجعه کنید تا در خصوص ثبت اسم مناسب شرکت کسب اطلاع کنید . 

انواع شرکت هایی که در قالب مسئولیت محدود به ثبت می رسند

 • شرکتهای بازرگانی 
 • شرکتهای طراحی 
 •  شرکتهای پیمانکاری 
 • شرکتهای هواپیمایی 
 • شرکتهای طراحی سایت 
 • شرکتهای کامپیوتری 
 • شرکتهای خدماتی 

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود  

برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود باید تمامی موسسین و شرکا به اتفاق رایت خود را از تاسیس آن شرکت ابراز کنند . موضوع شرکت باید تجاری بوده زیرا مبنی کار شرکت های با مسئولیت محدود تجاری بودن آن ها است . هم چنین این شرکت ها باید فعالیتی مشروع و موازی با قوانین تجارت داشته باشند.

شروط شکلی در تشکیل شرکت 

تشکیل شرکت های با مسئولیت محدود باید کتباً بین موسسین و شرکا به صورت قرارداد نوشته شود . این کار می تواند توسط موسسین و یا با اتخاذ وکیل در شرکت انجام گیرد . وکیل اخذ شده باید دارای حق امضا در شرکت باشد . قرارداد بین موسسین باید به صورت رسمی انجام پذیرد و در غیراین صورت با استناد به ماده قانون 47 و 48 قوانین تجارت قابل استفاده نیست و سندیت ندارد . 

شروط ماهوی در تاسیس شرکت 

شروط ماهوی در شرکت ها معمولا برای محافظت از حقوق طلبکاران و افراد ثالث در شرکت می باشد . این شرایط می تواند شامل شرایط مربوط به شرکا و یا درمورد سرمایه شرکت باشد . 

شروط مربوط به شرکا 

در قوانین تجارت تعدد شرکا در شرکت های با مسئولیت محدود باید بیشتر از 2 شخص باشد و در این زمینه سقفی برای تعداد شرکا تعیین نشده . در این شرکت ها باید مسئولیت هر شریک بیان شود . 

شروط مربوط به سرمایه 

در کشور برای سرمایه اولیه شرکت های با مسئولیت محدود سقفی معین نکرده است . ولی معمولا برای اقدام به تاسیس یک شرکت حداقل 100 هزارتومان سرمایه اولیه نیاز خواهد بود.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود 

 • ارائه کارت ملی برابر اصل کلیه سهامداران. 
 • ارائه رونوشت برابر اصل شناسنامه شرکاء و مدیران. 
 • تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در 2 برگ کامل شود و ذیل تقاضانامه به وسیله ی همه سهامداران به امضا برسد. 
 • شرکت نامه در 2 برگ کامل شود و ذیل شرکت نامه توسط کلیه سهامداران به امضا برسد. 
 • اساسنامه در 2 جلد کامل شود و امضا ذیل همه صفحات آن توسط کلیه سهامداران به امضا برسد. 
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره 2 نسخه که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد ارائه گردد. 
 • در صورت نیاز مجوز باید اخذ و ارائه گردد. 
 • تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار،مبنی بر غیر دولتی بودن آن ارائه گردد. 
 • معرفی نامه نمایندگان،در صورتی که سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند باید ارائه گردد هم چنین ارائه تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن الزامی است. 
 • گواهی عدم سوءپیشینه برای کلیه اعضا الزامی است. 
 • در صورت نیاز و بنا به تشخیص کارشناس اداره ثبت شرکت ها مجوز باید اخذ و ارائه گردد. 

​سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود چگونه است؟

سرمایه در شرکتهای با مسئولیت محدود به صورت لفظی می باشد میزان سرمایه اولیه حداقل 100 هزار تومان است . 
این امر به این معنا می باشد که سرمایه در تعهد شرکا بوده و نیاز به واریز آن ندارند. هریک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت خواهند بود به عبارتی هریک از شرکاء فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول هستند.(هریک از شرکاء هر مقدار سهمی که دارند تنها به صورت اعلامی است و نیاز به آورده یا همان نقدی ندارند و تنها با توجه به میزان سهمی که در صورت جلسه مشخص شده تعهد دارند. ) 

مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود 

 • شرکت با مسئولیت محدود شرکتی می باشد که می تواند تنها با دو شریک هم تشکیل شود. 
 • برای شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه ای پیش بینی نشده است. 
 • مطابق ماده 104 قانون تجارت، در شرکت با مسئولیت محدود یک یا چند نفر مدیر موظف یا غیر موظف ممکن است از خارج از شرکا هم باشند و برای مدت محدود یا نامحدود اداره شرکت را بر عهده می گیرند.در صورتی که در شرکت سهامی عام حداقل پنج نفر و در شرکت سهامی خاص حداقل سه نفر مدیر برای مدت حداکثر 2 سال انتخاب می شوند. مطابق ماده 107 و 3 ل.1.ق.ت و 109قانون تجارت.

تعداد شرکاء و سهم الشرکه در شرکت با مسئولیت محدود 

مطابق ماده (94 ق.ت) حداقل شرکاءشرکت با مسئولیت محدود 2 نفر تعیین گردیده ولی قانونگذار حداکثر شرکا را پیش بینی ننموده است. منظور از سهم الشرکه"آورده هر یک از شرکاء به شرکت یا به عبارت دیگر،مقداری از سرمایه شرکت است که به هر یک از آن ها تعلق دارد."سهم الشرکه شرکاء،نمی تواند به شکل اوراق تجارتی قابل انتقال اعم از با اسم یا بی اسم و غیره ،درآید.سهم الشرکه را نمی توان منتقل به غیر نمود،مگر با رضایت عده ای از شرکاء که لااقل سه ربع سرمایه متعلق به آن ها بوده و اکثریت عددی نیز داشته باشند"بنابراین اولاَ،بر خلاف شرکت سهامی،سرمایه هر یک از سهامداران به شکل اوراق تجارتی قابل انتقال به دیگری به صورت سهام با نام،بی نام یا سهام ممتاز می باشد،سهم الشرکه یعنی سرمایه هر یک از شرکاء در شرکت با مسوولیت محدود،نمی تواند به شکل اوراق تجارتی قابل انتقال به غیر باشد. 

موضوع شرکت با مسئولیت محدود

به هنگام تشکیل شرکت با مسئولیت محدود موضوع شرکت باید در شرکتنامه قید گردد و این موضوع مطابق ماده 1900 ق.م باید مشروع باشد.همچنین موضوع شرکت باید معلوم و معین بوده؛ماهیت داشته و دارای منفعت عقلایی باشد.این نوع از شرکت ها محدودیت فعالیتی ندارند و می توانند در کلیه امور بازرگانی ، مهندسی ، صنعتی ، فناوری اطلاعات و دیگر اصناف فعالیت نمایند. در مجموع ، شرکت های با مسئولیت محدود برای موضوعاتی نظیر آرایشی ، بهداشتی ، آشامیدنی ، مواد غذایی ، خرید ، فروش ، صادرات ، واردات و به طور کلی کلیه موضوعاتی که نیاز به شرکت در مناقصات و مزایدات دولتی و خصوصی ندارند بسیار مباسند. فایده ای که شرکت های با مسئولیت محدود دارند، این است که شرکت های سهامی غالباَ احتیاج به سرمایه های مهم دارند و ناچارند شریک بیشتری داشته باشند. به این جهت مقررات زیادی درباره ی آن ها وضع شده که رعایت تمام آن ها از عهده ی اشخاصی که می خواهند شرکای محدودی داشته باشند خارج است. بر عکس، شرکت های با مسئولیت محدود، از این قیود تا اندازه ای آزاد هستند. ( همان طور که گذشت؛ این گونه شرکت ها اغلب از اشخاصی تشکیل می شوند که با یکدیگر دوست و یا همکارند و در حقیقت شرکتی فامیلی اند ) در ممالک خارج هم ، گر چه گاهی اتفاق می افتد که شرکت با مسئولیت محدود دارای شرکای زیادی باشد ولی اکثراَ شرکا محدود و انگشت شمارند. اگر شرکت با مسئولیت محدودی با حداقل 2 نفر تشکیل گردد و بعد از تشکیل یکی از شرکاء سهم خود را به دیگری انتقال دهد. 
آیا شرکت می تواند با یک نفر شریک به بقای خود ادامه دهد یا خیر؟در قانون تجارت ایران پاسخی به این مسئله داده نشده است،ولی در قانون فرانسه آمده که اگر سهم الشرکه یا سهام شرکتی در دست یک نفر به علت انتقال یا ارث و غیره جمع شود،این امر موجبات انحلال شرکت را فراهم نمی آورد،ولی هر کسی می تواند انحلال شرکت را از دادگاه بخواهد مگر آنکه شریک منحصر به فرد ظرف یکسال وضع خود را از لحاظ تعداد شرکاء با قانون تطبیق دهد. 

شرایط شرکاء، هیئت مدیره و بازرسین برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود 

 • شرکت با مسئولیت محدود حداقل ازدو نفر اعضا تشکیل می‌شود که سن قانونی حداقل یکی از شرکا باید بالای ۱۸ سال باشد. 
 • افراد زیر ۱۸ سال نمی‌توانند به عنوان مدیرعامل و یا عضو هیئت مدیره انتخاب شوند و تنها می‌توانند به عنوان شریک در شرکت حضور داشته باشند. 
 • اگر تعداد شرکاء بیش از ۱۲ نفر باشد، شرکت باید دارای هیئت نظار (ناظرین )بوده و هیات مزبور باید لااقل سالی یکبار مجمع عمومی شرکاء را تشکیل دهد.
 • حداقل تعداد مدیران یک نفر می‌باشد و حداکثری برای تعداد اعضای هیئت‌مدیره پیش بینی نشده است. 
 • با چه کسانی نمیتوانید شرکت به ثبت برسانید. 
 • اعضاء هیئت‌مدیره نباید کارمند دولت باشند. 
 • اعضاء هیئت‌مدیره برای مدت نامحدود مگر اینکه خلاف این امر در اساسنامه مقرر گردد. 
 • انتخاب بازرس یا بازرسین در شرکت با مسئولیت محدود کاملا اختیاریست.

سهام در شرکت با مسئولیت محدود چگونه است؟

 • در شرکت با مسئولیت محدود، سرمایه به سهم‌الشرکه تقسیم شده، نه به سهام؛ همچنین در این شرکت، ورقه‌ای به نام سهم‌الشرکه صادر نمی‌شود. 
 • مسئولیت شرکا در مقابل دیون و قروض شرکت در حدود سهم الشرکه‌ای است که هر شریک سرمایه‌گذاری کرده است. 
 • سهم‌الشرکه به طور آزادانه قابل نقل و انتقال نخواهد بود. 
 • شرکت با مسئولیت محدود حداقل بین دو نفر تشکیل می‌شود. 
 • تمامی قوانین، انتقال آزادانه سهم‌الشرکه را منع کرده و آن را به تصویب اکثریت شرکا، منوط می‌کنند اما محدودیت مسئولیت شرکا به سهم‌الشرکه باعث شده است که برخی برای فرار از مسئولیت و جدا کردن امور شرکت از امور شخصی خود، به تشکیل چنین شرکت‌هایی مبادرت ‌ورزند تا در صورتی که شرکت دچار زیان‌ گردد، متحمل زیان‌های وارده نشوند. 
 • به این ترتیب برای کارهای کوچک و خانوادگی که سرمایه زیادی نیاز ندارد و شرکا مایل نیستند اشخاصی از خارج وارد شرکت شوند، به جای شرکت سهامی، شرکا به تشکیل شرکت با مسئولیت محدود اقدام می‌کنند. 
 • مخصوصاً که در اغلب کشور‌ها تشکیل شرکت سهامی مقید به شرایط و تشریفاتی است و بعضا نیاز به کسب مجوز دارد ، در حالی که تشکیل شرکت با مسئولیت محدود آزاد است و شرکا، آزادی عمل بیشتری برای به ثبت رساندن آن دارند و شرکای اصلی می‌توانند مدیریت شرکت را برای خود به طور نامحدود تعیین کنند و عملاً‌ همواره مدیریت امور شرکت را در دست داشته باشند. 

اصول شرکت با مسئولیت محدود 

 •  تصریح نوع شرکت در نام شرکت. 
 • محدودیت مسئولیت شرکا. 
 • عدم امکان انتقال سهم‌الشرکه. 
 • عدم انحلال شرکت در صورت فوت یا ورشکستگی شرکا. 
 • لزوم رعایت تشریفات بیشتر ؛ در صورتی که تعداد شرکا بیش از 12 نفرباشد (تشگیل مجمع عمومی). 


وجوه تشابه شرکت با مسئولیت محدود با شرکت‌های اشخاص 

شرکت با مسئولیت محدود و شرکت‌های اشخاص در موارد زیر از قواعد واحدی پیروی می‌کنند: 

 • بر خلاف شرکت‌های سهامی، در شرکت با مسئولیت محدود سهم‌الشرکه شرکا به آسانی قابل انتقال نیست؛ به این معنا که اولا حق شرکا که عنوان سهم‌الشرکه دارد، نمی‌تواند به صورت اوراق قابل انتقال در آید. ثانیا انتقال سهم‌الشرکه به اشخاص دیگر باید حتما با رضایت اکثر شرکا باشد، آن هم اکثریتی که لااقل سه ربع سرمایه متعلق به آنها بوده و اکثریت عددی نیز داشته باشند. شرکا نمی‌توانند ترتیبی جز این را در اساسنامه شرکت پیش‌بینی کنند زیرا این قانون به صورت آمره می باشد. 
 • در این زمینه ماده ۱۰۲ قانون تجارت می‌گوید: «سهم‌الشرکه شرکا نمی‌تواند به شکل اوراق تجارتی قابل انتقال اعم از با اسم یا بی اسم و غیره درآید. سهم‌الشرکه را نمی‌توان به غیر منتقل کرد؛ مگر با رضایت عده‌ای از شرکا که لااقل سه ربع سرمایه متعلق به آنها بوده و اکثریت عددی نیز داشته باشند.» 
 • 2- در مورد شرکت‌های با مسئولیت محدود، مقرراتی خاص در قانون پیش‌بینی شده است که نشان از اهمیت شخص شرکا در این نوع شرکت‌ها دارد؛ امری که در مورد شرکت‌های سهامی مصداق ندارد. 
 • از جمله اینکه تمام شرکا باید اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود را امضا کنند و ممکن است‌ گاه شرکا مسئولیت تضامنی پیدا کنند؛ مانند موردی که نام شرکت متضمن نام یکی از شرکا است که در این صورت شریک مزبور مسئولیت تضامنی خواهد داشت. (مفاد ماده ۹۵ قانون تجارت) اگرچه ورود اشخاص جدید به شرکت با مسئولیت محدود منع نشده است، تصمیم راجع به آن با توجه به اطلاق ماده ۱۰۶ قانون تجارت با تصمیم اکثریت (دارندگان) لااقل نصف سرمایه اتخاذ می‌شود. 
 • علاوه بر این تصمیم راجع به تغییر اساسنامه شرکت نیز باید با تصمیم اکثریت عددی شرکایی که لااقل سه ربع سرمایه را دارا هستند، به عمل آید، مگر آنکه در اساسنامه اکثریت دیگری مقرر شده باشد (ماده ۱۱۱ قانون تجارت) 
 •  مانند دیگر شرکت‌های اشخاص، قانونگذار حداقل و حداکثری برای سرمایه شرکت مقرر نکرده است. این نقیصه موجب تضعیف حقوق طلبکاران این نوع شرکت نسبت به شرکت‌های سهامی است. چرا که در شرکت‌های سهامی، قانون، بسته به مورد، حداقل سرمایه را پیش‌بینی کرده است. اما در شرکت با مسئولیت محدود، حقوق اشخاص ثالث لااقل از این نظر حفظ می‌شود که سرمایه شرکت ـ که البته می‌تواند مبلغ کمی باشد ـ باید کلا تقویم و تسلیم شود؛ در غیر این صورت شرکت تشکیل نمی‌شود. 
 • در این زمینه، قانونگذار در ماده ۹۶ قانون تجارت، مقرر کرده است که «شرکت با مسئولیت محدود وقتی تشکیل می‌شود که تمام سرمایه نقدی تادیه و سهم‌الشرکه غیرنقدی نیز تقویم و تسلیم شده باشد.» این امر در مورد شرکت تضامنی نیز صدق می‌کند (مفاد ماده ۱۱۸ قانون تجارت) و شرکا نمی‌توانند بر خلاف آن توافق کنند. 

چگونگی انحلال شرکت با مسئولیت محدود 

 • اگر موضوع و هدفی که شرکت برای انجام آن تشکیل شده است، غیرممکن شده یا آن موضوع انجام شده باشد. 
 • هنگامی که برای شرکت مدت معینی تعیین شده باشد و آن مدت به اتمام برسد و پیش از انقضا مدت ، نیز این مدت تمدید نشده باشد. 
 • در صورتی که همه شرکا تصمیم بر انحلال شرکت بگیرند. 
 • در صورتی که به هر علتی، از شرکای شرکت تنها یک نفر باقی بماند. 
 • در صورتی که شرکت ورشکست شود. 

در مواردی که ذکر شد، در صورت وقوع هر یک از موارد فوق، شرکت منحل خواهد شد. اما برخی علل نیز در موارد خاصی باعث انحلال شرکت با مسئولیت محدود خواهد شد: 

 • اگر عده‌ای از شرکای شرکت که سهم‌الشرکه آنان از نیمی از سرمایه شرکت بیشتر باشد، تصمیم به انحلال شرکت بگیرند. این اکثریت شامل اکثریت عددی شرکا نیست و حتی در صورتی که فقط یک نفر از شرکا که بیشتر از 50 درصد از سرمایه شرکت را دارا باشد، چنین تصمیمی بگیرد، شرکت منحل خواهد شد، حتی در صورتی که تعداد شرکای شرکت بسیار زیاد باشد و آنها موافق انحلال شرکت نباشند. 
 •  اگر به علت ضررهایی که به شرکت وارد شده است، نیمی از سرمایه شرکت از بین رفته باشد و یکی از شرکا از دادگاه تقاضای انحلال کند، در صورتی که دادگاه دلایل متقاضی را قابل پذیرش بداند و بقیه شرکا هم حاضر نباشند سهم شریک را که در صورت انحلال به او می‌رسد، پرداخت کرده و او را از شرکت خارج کنند، دادگاه حکم به انحلال شرکت خواهد داد. 
 • اگر یکی از شرکا فوت کند؛ در صورتی که در اساسنامه پیش‌بینی شده باشد که فوت یکی از شرکا باعث انحلال شرکت شود. 


تصفیه شرکت با مسئولیت محدود

 • امر تصفیه در شرکت‌های با مسئولیت محدود وظیفه مدیران شرکت است؛ مگر اینکه که در اساسنامه ترتیب دیگری مقرر شده باشد. (مدیران شرکت می‌توانند در صورت‌جلسه انحلال، یکی از اعضای شرکت را به عنوان مدیر تصفیه معرفی کنند.) در مورد اموری همچون تنظیم صلح نامه و تعیین داور، مدیر تصفیه وقتی حق انجام این امور را دارد که در اساسنامه یا توسط اعضای مجمع عمومی، به او این اجازه داده شده باشد. 
 • برای تقسیم دارایی شرکت بعد از انحلال، لازم است که انحلال شرکت قبلا در روزنامه رسمی اعلام شده و سه بار در یکی از جرایدکثیرالانتشار آگهی شده باشد و و نیز یک سال از تاریخ انتشار اولین آگهی در روزنامه گذشته باشد. 
 • در صورتی که خلاف این قاعده عمل شود، مدیر تصفیه مسئولیت ضرر و زیان طلبکارانی که موفق به وصول طلب خود نشده‌اند، را برعهده خواهد داشت. 

نمونه صورتجلسه تاسیس شعبه در شرکت با مسئولیت محدود

  بسمه تعالی 

نام شرکت …………………………… 

شماره ثبت …………………………… 

شناسه ملی …………………………… 

سرمایه ثبت شده …………………………… ریال 

در تاریخ …………………… ساعت ………… مجمع عمومی فوق العاده شرکت با حضور کلیه شرکاء / اکثریت شرکاء (توضیح این که در متن صورتجلسه تنها یکی از کلمات «کلیه» یا «اکثریت» درج می گردد.) در محل قانونی شرکت (در صورتی که جلسه در محل دیگری غیر از محل قانونی شرکت تشکیل شده آدرس آن محل نوشته شود) تشکیل و نسبت به تأسیس شعبه به شرح ذیل اتخاذ تصمیم شد. 

      نام شرکاء                                          میزان سهم الشرکه 

۱ـ خانم / آقای …………………………… دارای …………………………… ریال سهم الشرکه 

۲ـ خانم / آقای …………………………… دارای …………………………… ریال سهم الشرکه 

۳ـ خانم / آقای …………………………… دارای …………………………… ریال سهم الشرکه 

۴ـ خانم / آقای …………………………… دارای …………………………… ریال سهم الشرکه 

ضرورت تأسیس شعبه در شهرستان …………………… مورد بحث و بررسی قرار گرفت در نتیجه مقرر گردید که شعبه شرکت در شهرستان …………………… به آدرس: خیابان ………………………………………… کوچه …………………… پلاک …………………… کدپستی: …………………………… تعیین و خانم / آقای …………………………… به شماره ملی …………………………… فرزند …………………………… متولد ……………… به سمت مدیر شعبه تعیین شدند. 

به خانم / آقای …………………………… (احدی از شرکاء یا وکیل رسمی شرکت) وکالت داده می شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نسبت به ثبت صورتجلسه تاسیس شعبه شرکت با مسئولیت محدود و پرداخت حق الثبت و امضاء ذیل دفتر ثبت اقدام نماید. 

۱ـ خانم / آقای …………………………… امضاء 

۲ـ خانم / آقای …………………………… امضاء 

۳ـ خانم / آقای …………………………… امضاء 

نمونه آگهی دعوت از شرکا در شرکت با مسئولیت محدود 

بدینوسیله از کلیه شرکا/ سهامداران محترم شرکت 
........................................................ سهامی خاص / مسئولیت محدود به شماره ثبت 
. ........................................................ دعوت به عمل می اید تا در جلسه .........................که در درساعت...................................................... 
مورخ ..................... در محل شرکت تشکیل می شود حضور به هم رسانند. 

دستور جلسه امضای هیئت مدیره 

تذکرات در خصوص نمونه آگهی دعوت از شرکا در شرکت با مسئولیت محدود 

١. رعایت فاصله دعوت حداقل ۱۰ روز حداکثر ۴۰ روز. 
۲. تاریخ و ساعت و محل دعوت کاملا مشخص گردد. 
٣. موارد قابل آگهی در روزنامه کثیرالانتشار مربوط به همان شرکت درج و آگهی شود. 
۴. دستور جلسه مشخص گردد. 
۵. مقام دعوت کننده مشخص گردد. 

نمونه صورت جلسه هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود

نام شرکت: ......................................................................................... شماره ثبت .................................................................................................
سرمایه ثبت شده: ............................................................ ریال در تاریخ ............................................... ساعت .............................. جلسه هیئت مدیره شرکت با حضور کلیه اعضای هیئت مدیره / اکثریت اعضای هیئت مدیره در محل شرکت تشکیل و نسبت به تعیین سمت و تعیین دارندگان حق امضا اتخاذ تصمیم شد.
1خانم / آقای ............................................... به سمت رئیس هیئت مدیره

2 خانم / آقای ............................................... به سمت نایب هیئت مدیره

3 خانم / آقای .................................................................. به سمت مدیر عامل شرکت انتخاب کلیه اسناد و مدارک و اوراق بهاء دار با امضا مشترک خانم/آقایان.............................................................................................. همراه با مهر شرکت معتبر می باشد.
به خانم / آقای ................................................................... احدی از شرکا یا عضو هیئت مدیره با وکیل رسمی شرکت وکالت داده می شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نسبت به ثبت صورت جلسه و پرداخت حق الثبت و امضا ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.
نام اعضای هیئت مدیره

1 خانم / آقای ............................................................................................. امضا

2خانم / آقای ............................................................................................... امضا

3 خانم / آقای ... .........................................................................................امضا

4 خانم / آقای ................................................................................... امضا

صورت جلسه

تذکرات در خصوص نمونه صورت جلسه هیئت مدیره در شرکتهای با مسئولیت محدود

 • در صورتی که جلسه با اکثریت اعضای هیئت مدیره تشکیل شده باشد رعایت تشریفات دعوت وفق اساسنامه یا قانون تجارت الزامی است.
 •  صورت جلسه در دو یا چند نسخه تهیه و ذیل تمام آن توسط اعضا امضا و یک نسخه به اداره ثبت شرکت ها ارائه شود.
 • در صورتی که سمت اعضای هیئت مدیره تغییر نماید بایستی با تنظیم صورت جلسه هیئت مدیره مراتب به اداره ثبت شرکت ها اعلام گردد.
 •  صورت جلسه حداکثر ظرف مدت یکماه از تاریخ تشکیل جلسه تحویل اداره ثبت شرکتها شود.

افراد ذیل نمی توانند به عنوان اعضای هیئت مدیره شرکت انتخاب شوند:

 • افراد ورشکسته که برای آنها حجم ورشکستگی صادر شده است.
 • افرادی که به دلیل مرتکب شدن به هر نوع جرم یا جنایتی از حقوق اجتماعی محروم شده باشند.
 • هر فردی که بر خلاف شرایط و ضوابط فوق ، به عضویت هیئت مدیره شرکت درآمده باشد می تواند به تقاضای هر ذینفع و به حکم دادگاه از هیئت مدیره برکنار شود.
 • افراد زیر 18 سال نمی توانند به عنوان اعضای هیئت مدیره هیچ شرکتی انتخاب شوند.
 • به موجب قانون ، مدیرعامل می تواند خارج از اعضای هیئت مدیره انتخاب شود. ولی در عین حال یک شخص به نمی تواند به مدیریت عاملی بیش از یک شرکت انتخاب شود.
 • مدت تصدی اعضای هیئت مدیره در شرکت های با مسئولیت محدود به طور پیش فرض نامحدود می باشد به این معنی که از زمان تاسیس شرکت تا زمانی که موسسین تصمیم به تغییر در ترکیب اعضای هیئت مدیره بگیرند.

در انتها خاطر نشان می شویم که ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات در جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود با کمترین هزینه و زمان به متقاضیان محترم می باشد،برای برقراری ارتباط با مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا با شما تماس بگیرند هم چنین می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا

شماره تماس مجتمع ایلیا

شعبه کرج: 137 32 – 026
شعبه تهران :119 55 266 – 021
سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی WWW.ELIYA.IR
پست الکترونیکی به نشانی INFO@ ELIYA.IR

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت محدود

ثبت شرکت در قالب های متعدد امکان پذیر است .یکی از رایج ترین نوع ثبت شرکتها شرکت با مسئولیت محدود است، این نوع از شرکتها از حداقل 2نفر اعضا تشکیل میشود.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود-درشرایط وزمان شکل گرفتن شرکت با مسئولیت محدود شرکا موظف به تدوین متن شرکتنامه و موضوع فعالیت شرکت و امضا آن می باشند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود 🥇مشاوره رایگان✔️ هزینه کم✔️فوری ✔️

مشاوره رایگان ثبت شرکت با مسئولیت محدود 🥇 فوری و کم هزینه به همراه تمامی مدارک و شرایط ثبتی شرکت با مسئولیت محدود .

اسم شرکت با مسئولیت محدود

انتخاب اسم شرکت با مسئولیت محدود باید به صورت تخصصی انجام گیرد و این کار توسط کارشناسی مجرب انجام می پذیرد. در نام گذاری شرکت با مسئولیت محدود بلافاصله بعد از اسم شرکت اصلی باید در همه مدارک و اعلامیه های شرکت از نام منتخب و تایید شده توسط کارشناسان اداره ثبت ذکر شود.

✔️ مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

🥇مزایای و معایب ثبت شرکت مسئولیت محدود ، شرکت در مناقصالت و آشنایی بیشتر با قوانین تجارت شرکت مسئولیت محدود .

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
حسین زمانی
با سلامدر شرکت با مسئولیت محدود دارندگان حق امضا می توانند خارج از اعضای هیئت مدیره باشند؟!
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام بله میتوانند
پاسخ
مجید
ثبت شرکت
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر . برای ارائه ی اطلاعات بیشتر در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .
پاسخ
امیر
باسلام آیا تقاضانامه و شرکتنامه برگ بهادار می باشد و مرجع خاصی برای تهیه وجود دارد ؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
سلام این برگه ها اوراق بهادار محسوب نمیشود و در داخل سایت اداره ثبت شرکت ها موجود میباشد
پاسخ
عبادی
با سلام وعرض خسته نباشید درخواست ثبت شرکت بامسئولیت محدوددر اردبیل رادارم خواهشمند است مرا در این خصوص یاری فرمایید. متشکرم
پاسخ
مسعود
با سلام در چند سایت مشاوره حقوقی مدت اعتبار گواهی عدم سوء پیشینه برای ثبت شرکت را شش ماه اعلام کرده بود، در صورتی که من بعد از مراجعه به دفتر پلیس + 10 گواهی با اعتبار یک ماه دریافت کرده ام. می خواستم بدانم که مشکل از کجاست؟ من باید به کجا مراجعه کنم که گواهی شش ماهه دریافت کنم؟ سوال دیگری هم داشتم. من نسبت به ثبت شرکت با مسئولیت محدود اقدام کردم و بعد از ارسال پرونده، ایرادی از موضوع شرکت گرفتند و پرونده مرجوع شد. حالا بعد از گذشت پنج روز از درخواست پذیرش اصلاحی هنوز خبری نشده و تاریخ اعتبار گواهی من تا 16 اردیبهشت است. یعنی گواهی عدم سوء پیشینه ی من فقط روز شنبه اعتبار دارد. در صورتی که در این روز پرونده تأیید شود با توجه به مدت زمان ارسال پرونده که سه روز می باشد و اتمام اعتبار یک ماهه که در گواهی اعلام شده (در گواهی قید شده اعتبار این گواهی از تاریخ صدور به مدت یک ماه می باشد)، من چه کاری باید انجام بدم که درخواست من رد نشه و بتونم شرکت رو به ثبت برسونم؟ متشکرم
پاسخ
انوري
سلام خسته نباشيد در خواست ثبت شركت در اصفهان را دارم
پاسخ
کوچکی
از راهنمایی خوب شما بسیار تشکر می کنم
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید