جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت نام تجاری در کرج

ثبت نام تجاری در کرج

ثبت نام تجاری تابع قوانین تجارت است، در این مقاله به نکات مهمی در ثبت نام تجاری در کرج می پردازیم تا شما متقاضیان ثبت برند در کم ترین زمان اقدامات لازم برای ثبت نام تجاری در کرج را انجام دهید.

راهنمای ثبت نام تجاری در کرج

برند یا علامت تجاری نشان مشخصی می باشد که از طریق آن اجناس کالا و یا خدمات تولیدی بنگاههای اقتصادی را از یکدیگر متمایز مینماید. این نظام به افراد کمک می نماید تا بتوانند خدمات و کالاهایی را که مدنظرشان می باشد با نشان و لوگو مشخص شده خریداری نمایند.

در حال حاضر برای تولید محصولات از جمله : مواد غذایی ، آرایشی و بهداشتی داشتن علامت تجاری از الزامی می باشد قبل از هر اقدامی برند و علامت تجاری خود را به ثبت برسانید.

شرایط ثبت نام تجاری در کرج

قانون اعلام میدارد که ثبت علامت تجاری در کرج نشان قابل رویتی می باشد که قادر است کالا و خدمات اشخاص را از یکدیگر متمایز می نماید. در مقابل علامت جمعی که با عنوان علامت جمعی در اظهارنامه ثبت می گردد.

می بایست بتواند مبدا و یا هرگونه خصوصیاتی که بتواند از طریق آن تحت نظارت و مالکیت علامت ثبت شده جمعی استفاده نماید متمایز سازد.

مراحل ثبت نام تجاری در کرج

قبل از هر اقدامی باید اطلاعات خود را در زمینه ثبت برند در کرج و علامت تجاری تکمیل نمایید کارشناسان و مشاورین مجتمع ثبتی ایلیا کلیه اطلاعات درخواستی شما به صورت جامع و کامل در اختیار شما عزیزان می گذارد.

تولیدکنندگان و شرکت های تولیدی زمانی که تصمیم می گیرند محصولات خود را به بازار عرضه نمایند همراه با عرضه محصولات علامت تجاری مخصوصی را هم برای آن محصول می توانند داشته باشند البته مشروط به آن که علامت مد نظر خود را مطابق قانون در اداره ثبت شرکت ها و علائم و اختراعات به ثبت رسانده باشند و بعد از ثبت آن علامت به نام خود به طور انحصاری میتوانند از آن استفاده کنند. ثبت علامت نیازمند آماده سازی کلیه مدارک و رعایت قوانین کامل و مقررات لازم است.

متقاضی بعد از تکمیل مدارک فوق الذکر باید نسبت ثبت نام در سایت اداره مالکیت صنعتی به آدرس sherkat.ssaa.ir اقدام نمایند یا از طریق مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا اقدامات لازم جهت ثبت علامت تجاری را انجام دهند.

تعریف نام تجاری در کرج

در تعریف علامت تجاری در کرج میتوان گفت نشانی است که باعث می شود کالاهای تولیدی یا خدماتی که به وسیله افراد حقیقی یا حقوقی که شامل نهادها، موسسات، شرکت ها و غیره می شود معرفی و بدین ترتیب به جامعه شناساند را نام تجاری می گویند.

نام تجاری در کرج

فواید ثبت نام تجاری در کرج

 • به تولید کننده این اطمینان را میدهد که محصولات آن ها به وسیله مشتریان قابل تشخیص می باشد.
 • شرکت ها هم میتوانند با ثبت علامت تجاری محصولات خود را از سایر شرکت ها جدا کنند و تفکیک نمایند.
 • شرکت‌ها را قادر می سازد که محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز سازند.
 • از علامت تجاری به عنوان وسیله ای برای بازاریابی میتوان استفاده کرد و همچنین سبب مشهور شدن شرکت ها می شود.
 • اسفاده از علامت تجاری به طور انحصاری در اختیار دارنده ی آن قرار می گیرد و دارنده می تواند با دادن حق امتیاز استفاده به اشخاص دیگر از این را هم کسب درامد داشته باشد.
 • در صورتی که شخصی بخواهد نمایندگی دریافت کند لازمه ی دریافت نمایندگی ثبت علامت تجاری می باشد.
 • علامت در واقع جزو اموال و دارایی های معنوی شرکت ها و افراد محسوب می شود.
 • علامت تجاری در اصل سبب می شود که شرکت ها تشویق شوند کیفیت محصولات خود را بهبود بخشند و زمینه ای را برای رشد و ترقی آن ها فراهم می آورد.
 • اشخاصی که علامت تجاری دارا هستد آسان تر می توانند وام دریافت نمایند

مدت زمان اعتبار نام تجاری در کرج

علامت تجاری از زمانی که اخذ میشود تا ده سال اعتبار دارد. البته در صورت پایان اعتبار دارنده آن می تواند مجددا درخواست تمدید نماید برای یک دوره ده ساله و هزینه ای را هم که به آن تعلق می گیرد پرداخت نماید.

بعد از این که اعتبار علامت تجاری به پایان می رسد به دارنده علامت شش ماه فرصت می دهند تا هزینه تمدید را پرداخت نماید و در صورتی که ظرف مدت معین پرداخت ننماید. جریمه تاخیر هم به آن تعلق می گیرد که آن را هم باید پرداخت نماید.

مدارک مورد نیاز جهت تقاضای ثبت نام تجاری در کرج

علامت تجاری را می توان به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت رساند. فرقی که بین آن ها وجود دارد فقط در زمینه مدارک مورد نیاز جهت ثبت است که با هم تفاوت دارند.

برای ثبت علامت تجاری به شکل حقیقی تمامی مدارک باید با اسم شخص حقیقی باشد. همچنین باید با طبقه و فعالیت مورد نظر شخص هم ارتباط داشته باشد.

جهت ثبت علامت برای شخص حقوقی کلیه ی اسناد و جواز ها باید به نام شخص حقوقی یا همان شرکت باشد و همچنین شخص باید در موضوع شرکت طبقه مد نظر را هم ذکر نماید. برای ثبت برند مدارکی مورد نیاز است که شخص متقاضی باید ان ها را آماده سازد. اسکن آن ها را هم بگیرد و آماده سازد.

مدارک اشخاص حقوقی

 • اسناد ثبت شرکت به همراه آگهی تاسیس و آخرین آگهی ثبت تغییرات شرکت
 • نسخه ای از مجوز فعالیت شرکت، این مجوز ممکن است به نام مدیر عامل نیز باشد.
 • کارت بازرگانی برای ثبت برند به شکل لاتین
 • رونوشت مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت
 • نمونه تصویری علامت تجاری مد نظر با ابعاد 10*10
 • مهر شرکت
 • وکالت نامه وکیل ( وکیل ثبت برند ایلیا )

مدارک ثبت برند به نام اشخاص حقیقی

 • رونوشت مدارک احراز هویت شخص متقاضی
 • جواز کسب یا مجوز فعالیت مرتبط با زمینه تولید و خدمات
 • کارت بازرگانی برای ثبت برند به زبان انگلیسی
 • نمونه علامت تجاری در ابعاد 10*10
 • وکالت نامه وکیل ( وکیل ثبت برند در کرج )

به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت برند و ثبت نام تجاری در کرج و استان البرز با مشاورین و کارشناسان مجرب و متخصص مجتمع ثبتی ایلیا در تماس باشید و از تجربیات این کارشناسان بهره مند گردید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها