جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

تنظیم اساسنامه شرکت تضامنی

تنظیم اساسنامه شرکت تضامنی

برای ثبت شرکت تضامنی نیاز به تنظیم اساسنامه مورد تایید دارید، در این مقاله سعی داریم برایتان در رابطه با تنظیم اساسنامه شرکت تضامنی توضیحات کاملی ارائه دهیم لطفا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

اساسنامه شرکت های تضامنی

در این نوع شرکتها که بین چند شخص صورت می گیرد باید نام یکی از افراد یا شرکا به صورت رسمی ثبت و قید شود زیرا که نحوه کار در این شرکت همانطورکه از نامش پیداست به این گونه می باشد مثلا : شرکت تضامنی محمدی و شرکاء ضمانت و تعهد در شرکت تضامنی با مسئولیت شرکا نامحدود می باشد هر زمان که میزان دارایی شرکت برای پرداخت خسارت رسیده شده به شرکت به اندازه نباشد تک تک افراد یا همان شرکا موظف هستند که مسئول کلیه این خسارت میباشند .

در این میان هر کدام از شرکا که ضرر وزیان وارد شده را حساب یا پرداخت نماید نسبت به سهم الشرکه بین شرکا میتواند مبالغ پرداخت کرده را مطالبه کند.

لازم به ذکر است که در این نوع شرکت فقط میتوانند یک مدیر عامل داشته باشند و اگر در شرکت تضامنی هیئت مدیره نداشته باشند افراد میتوانند برای هیئت مدیره خارج از شرکا باشند.

نحوه انتخاب و عزل مدیر در اساسنامه شرکت تضامنی

در شرکت تضامنی اداره کردن این شرکت توسط مدیری می باشد که از بین سهامداران و یا خارج از سهامداران انتخاب می شود اگر مدیر ازبین شرکا در ثبت شرکت تضامنی انتخاب شده باشد و در اساسنامه شرکت نوشته نشده باشد برای عزل مدیر به اتفاق آرا بین شرکا می توان عدم وجود و عزل شدنش را خواهان بود حال اگر این مدیر خارج از سهامداران باشد و با قید در اساسنامه باز هم از بین شرکا و با اتفاق نظر آنها با احتساب 51% میتوانند آن مدیر را از دور خارج کنند.

تنظیم اساسنامه شرکت تضامنی

اختیارات مدیر در اساسنامه شرکت تضامنی

مدیرانتخابی شرکت فقط در حوضه اختیارات خود مکلف است که مسئولیتهای خود را انجام دهد و مسئولیت مدیر به طوری است که از ضوابط وکالت پیروی کند و حقوق شرکای خود شرکا به اندازه سهم الشرکه خود از شرکت تضامنی نفع می برند مگر اینکه در شرکتنامه آمده باشد به همین خاطر تقسیم هر سود و نفعی تا زمانی که زیان ها جبران نشده باشد بین شرکا ممنوع است. کارشناسان ثبتی ایلیا شما را در این زمینه راهنمایی می نمایند.

انحلال در اساسنامه شرکت تضامنی

  • همه شرکتهای تضامنی هدفی را دنبال میکنند که شرکت بر آن مبنی تاسیس میشود اگر هدفی نباشد میتوان شرکت را منحل کرد
  • مدت شرکت مشخص می باشد و بعد از اتمام آن برای تمدید نیاز به اطلاع رسانی اداره ثبت شرکتها نیست
  • اعلام ورشکستگی شرکت
  • زمانی که مجمع عمومی فوق العاده در شرکت بخواهد آن را منحل کند
  • تمانی شرکا رضایت داشته باشند
  • زمانی تک تک شرکا اعلام ورشکستگی کنند و سهمی کافی در شرکت نداشنه باشند
  • فسخ شرکت توسط یکی از شرکا
  • در زمان فوت یا فراموشی یکی از شرکا

در صورت تمایل به نوشتن اساسنامه ثبت شرکت تنها کافی است با گروه ثبتی و حقوقی ایلیا با بیش از 20 سال سابقه انجام امور حقوقی تماس بگیرید و نکات حقوقی را از طریق مشاوره تخصصی وکلای پایه یک دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها