جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

تنظیم اساسنامه شرکت سهامی خاص در استان البرز

اساسنامه شرکت سهامی خاص در استان البرز

تنظیم اساسنامه شرکت سهامی خاص در استان البرز دارای یک اصول کلی در خصوص اقدامات پس از ثبت شرکت تجاری و رعایت نکات جزئی با توجه به نوع فعالیت شرکت است. در ادامه نکات مربوط به تنظیم اساسنامه شرکت را ارائه می دهیم.

اساسنامه شرکت سهامی خاص در استان البرز

شرکت سهامی خاص یکی از انواع شرکتهای سهامی است که شرکت بازرگانی محسوب می شود و می تواند با موضوعات مختلف به ثبت برسد. سرمایه در آن به سهام تبدیل شده و موسسین سهامداران شرکت هستند.

مبلغ سرمایه اولیه آن که نباید کمتر از صد هزار تومان باشد را حداقل 35% را باید واریز کنند در حسابی به نام شرکت سهامی خاص در شرف تاسیس و مابقی سرمایه در تعهد سهامداران می ماند و در اوراق ثبتی شرکت ذکر می شود.

جهت ثبت شرکت سهامی خاص حضور سه سهامدار الزامی است. شایان ذکر است که سهام این نوع شرکت در بازار بورس ارائه و خرید و فروش نمی شود. شرکت سهامی خاص برای شرکت های فنی مهندسی که اخذ گرید، شرکت در نمایشگاه ها یا مناقصات یا اخذ وام مدنظرشان است مناسب می باشد.

نحوه تنظیم اساسنامه شرکت سهامی خاص در البرز

یکی از مدارک اصلی ثبت شرکت سهامی خاص اساسنامه شرکت سهامی خاص می باشد که همراه با سایر مدارک ثبتی این نوع شرکت لازم است که با امضاء صاحبان سهام به اداره ثبت ارائه شود.

اساسنامه شرکت سهامی خاص در 64 ماده و 11 تبصره تنظیم می شود. باید دو نسخه از آن از طریق سامانه ثبت شرکتها چاپ شود. اساسنامه شرکت سهامی خاص چارچوب کلی و خط مشی شرکت سهامی خاص را مشخص می کند.

مواردی نظیر انتخاب اعضای هیات مدیره و سمت آنها و صاحبان حق امضاء و نیز موضوع فعالیت شرکت، مدت شرکت و سرمایه آن در آن ذکر می شود.

اساسنامه مجمع عمومی عادی شرکت سهامی خاص در البرز

شرکتها و اشخاص حقوقی جهت تصمیم گیری در مورد امور شرکت ها برگزاری مجمع مبادرت می کنند. چرا که اشخاص حقوقی از شراکت افراد مختلف به وجود آمده و تصمیم گیری فردی در آن معنا ندارد.

لذا باید به صورت مشترک و دسته جمعی در مجامع عادی، فوق العاده یا مجمع موسسین در خصوص ثبت شرکت امور آن تصمیم گیری انجام شود. مجمع عمومی عالی ترین رکن شرکت و مرجع تصمیم گیرنده می باشد.

تصمیماتی مانند انتخاب سمت اعضا یا صاحبان حق امضا و یا تغییرات شرکت همه در مجامع عمومی شرکتها اتخاذ می شود. مجمع عمومی میتواند مجمع عمومی عادی ، مجمع عمومی فوق العاده یا مجمع عمومی هیئت مدیره باشد.

اساسنامه شرکت سهامی خاص در استان البرز

اساسنامه مجمع عمومی عادی دارای وظایف و اختیارات

مجمع عمومی عادی یا سالانه مجمعی است که با حضور دارندگان سهام شرکت سالی یک بار در موقعی که در اساسنامه پیش بینی شده است تشکیل می گردد.
صورتجلسه مجمع عمومی عادی
نام شرکت : ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

شماره ثبت شرکت : ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ سرمایه ثبت شده : ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه ( یا عادی بطور فوق العاده) شرکت ـــــــــــــــــــــــــــــــ سهامی خاص ثبت شده به شماره ـــــــــــــــــــــــــــــــ در تاریخ ـــــــــــــــــــــــــــــــ ساعت ــــــــــــــــــــ با حضور کلیه / اکثریت سهامداران در محل قانونی شرکت (اگر جلسه در محل دیگری غیر از محل قانونی شرکت تشکیل شده آدرس آن محل نوشته شود) تشکیل گردید.

الف: در اجرای ماده 101 لایحه اصلاحی قانون تجارت:

خانم/ آقای ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ به سمت رئیس جلسه
خانم/ آقای ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ به سمت ناظر جلسه
خانم/ آقای ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ به سمت ناظر جلسه
خانم/ آقای ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ به سمت منشی جلسه انتخاب شدند.

ب: در خصوص دستور جلسه، 1ـ انتخاب مدیران 2ـ انتخاب بازرسین 3ـ انتخاب روزنامه کثیرالانتشار 4ـ تصویب ترازنامه حساب سود و زیان به شرح ذیل اتخاذ تصمیم شد.

اعضای هیات مدیره عبارتند از خانم/آقای ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ خانم/آقای ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ خانم/آقای ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ برای مدت دو سال انتخاب و با امضاء ذیل صورتجلسه قبولی خود را اعلام می دارند. مجمع تصویب نمود در اجرای ماده 124 لایحه اصلاحی قانون تجارت میتواند رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل یک نفر باشد.

با رعایت ماده 147 لایحه اصلاحی قانون تجارت خانم / آقای ــــــــــــــــــــــــــــ به سمت بازرس اصلی خانم / آقای ــــــــــــــــــــــــــــ به سمت بازرس علی البدل برای مدت یک سال مالی انتخاب شدند.
روزنامه کثیرالانتشار ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ جهت نشر آگهی های شرکت انتخاب شد.

پس از قرائت گزارش بازرس قانونی ترازنامه و حساب سود و زیان شرکت منتهی به سال ــــــــــــــــــــــــــــ مورد تصویب قرار گرفت.

ج: به خانم / آقای ــــــــــــــــــــــــــــ احدی از سهامداران یا احدی از مدیران یا وکیل رسمی شرکت وکالت داده می شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت و امضاء ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.

امضاء هیات رئیسه

رئیس جلسه ــــــــــــــــــــــــــــ ناظر جلسه ــــــــــــــــــــــــــــ منشی جلسه ــــــــــــــــــــــــــــ

امضا اعضای هیئت مدیره :
1ـ ــــــــــــــــــــــــــــ 2 ـ ــــــــــــــــــــــــــــ 3ـ ــــــــــــــــــــــــــــ 4 ـ ــــــــــــــــــــــــــــ

امضاء بازرسین

بازرس اصلی بازرس علی البدل

تنظیم اساسنامه شرکت سهامی خاص در استان البرز را با مجتمع ثبتی ایلیا به صورت تخصصی بررسی و اقدامات اولیه و همچنین کل مراحل را به ایلیا محول نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها