درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

اخذ جواز تاسیس - فوری ✔️【 اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع✔️】

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 8 آذر 1400


جوازصادره که اشخاص حقوقی و حقیقی به منظور انجام فعالیت تولیدی و اقتصادی دریافت می کنند را جواز تاسیس می گویند. این را در نظر داشته باشید مبحثی که می خواهید برای آن جواز بگیرید باید با موضوع شرکت مرتبط باشد. 

 

شما می توانید با مطالعه متن زیر و صرف تنها چند دقیقه کوتاه اصول اخذ جواز تاسیس را به همراه مدارک لازم برای اخذ آن را مطالعه کرده و به صورت کامل و برای اصولی انجام شدن امور ثبتی و حقوقی خود اقدام کنید. 

اخذ آسان جواز تاسیس

هر شرکتی که به صورت حقیقی و یا حقوقی به ثبت برسد نیاز به اخذ جواز تاسیس از مراجع مربوطه می باشد . این مجوزها از سوی اداره صنعت و معدن اخذ می گردند و برای کسب و کارهایی که قصد دارند واحدی تولیدی و یا کارخانه تاسیس کنند الزامی می باشند . اشخاص با داشتن جواز تاسیس می توانند در شهرک های صنعتی اقدام به احداث کارخانه و یا کارگاه کرده البته احداث تنها در محلی که در جواز قید گردیده قابلیت تاسیس دارد .

یک جواز تاسیس تا زمان حیات و ادامه فعالیت خود یک سال اعتبار داشته که پس از زمان مشخص شده باید برای تمدید آن اقدامات لازم صورت گیرد.

با عدم تمدید بعد از زمان مقرر جواز باطل شده و دیگر نمی توان از آن استفاده کرد. یک جواز تاسیس قابلیت انتقال به اشخاص دیگر را ارا می باشد .

عوامل موثر در اخذ جواز تاسیس شامل نوع فعالیت شخص دارنده جواز، مراجعی که آن را صادر خواهند کرد ، که می توانند شامل وزارت جهاد کشاورزی ، وزارت کار و تعاون و وزارت صنعت و معدن می باشد .

 

اخذ جواز تاسیس

 

اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع

جواز تاسیس صنایع مجوزی است که از جانب وزارت صنایع و معادن به منظور تاسیس یک واحد تولیدی ، مونتاژ یا کارخانه صادر میگردد.

کلیه شخصیت های حقوقی و حقیقی بدانند قبل از تاسیس واحد تولیدی باید مجوز خود را از وزارت صنایع و معادن و تجارت دریافت نمایند. باید این نکته را مدنظر داشت که تفاوتی میان جواز اشخاص حقیقی و حقوقی نمی باشد .

تنها در مواردی که قصد دریافت وام های بزرگ دارید که معمولا بیش از 1 میلیارد را تقاضا کنید جواز اشخاص حقوقی بهتر می باشند. جواز تاسیس به دو نوع الف و ب طبقه بندی می شوند. نوع الف جواز مربوط به فعالیت های هر استان که نیاز به جواز است می باشد. با اخذ این جوازها از یاری دولتی و مزیت های آنها بهره خواهند برد.  

مدارک مورد نیاز برای اخذ جواز تاسیس صنایع

الف) مدارک دریافت جواز اشخاص حقیقی

 • رونوشت از شناسنامه فرد متقاضی اخذ جواز
 • رونوشت از کارت ملی اشخاص متقاضی
 • کارت پایان خدمت فرد متقاضی برای آقایان 
 •  اخذ مجوز در صورت لزوم.

ب) مدارک دریافت جواز اشخاص حقوقی

 • رونوشت از شناسنامه و کارت ملی دارندگان حق امضاء شرکت ها
 • کارت پایان خدمت دارندگان حق امضاء برای اقایان عضو
 • اخذ جوازهای لازم و انجام استعلامات مربوطه
 • رونوشت از روزنامه رسمی در زمان تاسیس شرکت.
 • رونوشت از متون اسناسنامه شرکت.
 • رونوشت از شرکتنامه یا اظهارنامه  مربوط به شرکت.
 • رونوشت از روزنامه های رسمی و آخرین تغییرات در شرکت.
 • مهر شرکت.

بهین یاب جواز تاسیس

وبسایت بهین یاب برای تامین مالی و امور مالی محصولات و خرید به همراه فناوری تجارت خارجی و ایجاد فرصت های مالی و سرمایه گذاری که معرفی می کند ایجاد می شود.

تمامی فرآیند در بهین یاب از جمله اخذ جواز تاسیس، پروانه بهره برداری و دیگر موارد برای بهبود سرمایه گذاری و امور مالی و با در نظر داشتن ثبت موارد در این سایت به صورت کاملاً الکترونیکی انجام می شود .

در مراحل اولیه ثبت در بهین یاب نیازی به حضور شخص نبوده تا زمانی که کارشناس تایید کننده جواز صنایع پیگیری های لازم را انجام ندهد و مدارک را تایید نکند نیازی به حضور فیزیکی اشخاص نبوده.

مجوز صنعت و معدن

افراد در قالب های شخصیتی حقیقی و حقوقی می توانند برای اخذ جواز اقدام کنند . اخذ این جواز در صورتی امکان پذیر است که آن ها قصد تاسیس یک واحد تجاری و تولیدی داشته باشند و در گرو آن اقدامات لازم برای اخذ جواز تاسیس را انجام دهند .

اولین گام برای اخذ مجوز احداث یک واحد تولیدی مانند کارخانه می باشد که توسط متقاضیان انجام خواهد شد . این کارخانه برای یک شخص یا یک شرکت مشخص است. 

گرفتن مجوز وزارت صنعت و معدن به دو صورت حقیقی و حقوقی قابل انجام است . اما مراحلی که به صورت عمومی برای کلیه جوازهای صنایع سپری می شوند

 • تنظیم طرح توجیهی. 
 •  تشکیل پرونده دارایی. 
 •  پرداخت فیش های واریزی.
 •  تنظیم تقاضانامه.
 •  اخذ جواز از وزارت صنعت.
 • معدن و تجارت.
زمان اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع

زمان برای اخذ جواز تاسیس صنایع با توجه به نوع طرح و نوع کار تخمین زده خواهد شد. اما برآورد احتمالاً چیزی در حدود 15 تا 30 روز کاری می باشد.

هزینه اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع

هزینه ی اخذ جواز تاسیس صنایع با عنایت به نوع طرح توجیهی و نوع کار مشخص می گردد. بنابراین برای اطلاع از هزینه نهایی با ما در تماس باشید.

مزایای اخذ جواز تاسیس

از مهم ترین مزایای فعالیت برای دارندگان جواز تاسیس واگذاری زمین در محل شهرک های صنعتی  به دارندگان جواز می باشد . البته این واگذاری با شروط موجه انجام می شود .

سرمایه برای دارندگان جواز 30 درصد به صورت نقدی و 70 درصد به صورت وام بدون بهره از سوی وزارت صنایع پرداخت می شود.

 پرداخت این وام ها در اقساط 36 ماهه و با سر رسیدهای 3 ماهه انجام می پذیرد. محدودیت های اخذ جواز تاسیس بر طبق قوانین تصویب می شود .

در این بین ممنوعیت هایی برای واگذاری جواز تاسیس وجود دارد که این محدودیت ها شامل واگذاری و احداث کارگاه ها و کارخانه های صنعتی در گستره 120 کیلومتری اطراف تهران است ، بدین ترتیب که در این گستره تنها به واحدهای صنایع غذایی و صنایع جواز داده می شود . شهرک های صنعتی اشتهارد و فیروزکوه شامل این قانون نمی باشند.

برای اخذ جواز تاسیس در کم ترین زمان می توانید با شماره تماس های مجتمع حقوقی ایلیا تماس گرفته و یا با درج شماره تماس خود در قسمت درخواست مشاوره رایگان همین صفحه منتظر تماس سریع کارشناسان ما با شما باشید . 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
باسلام،لطفاچهت راهنمایی بابت اکتشاف وبهره برداری معدن شن وماسه
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام عرض کردم ، در خدمتتون هستم . امرتون در چه حوزه ایی از ثبت هستش ؟
پاسخ
سلام.کارخانه تولیدی داشتم حالا میخوام لوله سفالی تراوا تولید کنم برای آبیاری زیر سطحی باغات پسته درحال حاضراین طرح بالوله پی وی سی نامرغوب انجام میشه که معایب زیادی داره اگه با سفال انجام بشه مشکل کم آبی حل میشه الان تولید میکنم ولی بسیار محدود چه کنم که باتوانایی وامکانات که دارم درسطح وسیع کارکنم ممنون
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام عرض کردم ، در خدمتتون هستم . چه کمکی از بنده ساخته است ؟
پاسخ
سلاموقت بخیربنده برای ثبت برند نیاز به مجوز از صنعت و معدن و تجارت دارمفعالیت گروه ما طراحی و ساخت دستگاه های صنعتی ، بردهای الکترونیکی برای دستگاه های صنعتی موجود و اتوماسیون صنعتی است . خواستم بدونم چه مراحلی داره اخذ این مجوز، چقدر زمان میبره و چقدر هزینه داره و اینکه شما کار ثبت برند هم انجام میدید.با تشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام برای چه شهری نیاز به مجوز فعالیت دارید ؟
پاسخ
سلام و درود . کارخانه تینر روغنی در گرمسار. میخواستم بدونم میتوانید مجوز هیدرو کربن را دریافت کنید؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام مجوز فعالیت رو برای کدوم شهر نیاز دارید ؟
پاسخ
ثبت جواز برای استان آ.غ
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
ما میتونیم براتون از ارومیه جواز بگیریم و دردسری متوجه شما نشه
پاسخ
باسلام بنده برای ثبت برند در زمینه خشکبار اقدام کردم ولی اول کار ازم تنظیم مجوز در صنعت و معدن رو خواستن.سوالم این بود که چجوری میتونم از صنعت و معدن جواز این کار رو بگیرم
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
باید با استفاده از طرح توجیهی این کار رو انجام بدید، جواز تاسیس رو برای کدوم استان نیاز دارید ؟
پاسخ
سلام
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام هستم در خدمتتون
پاسخ
سلام وقتتون بخیر من قصد دارم توی شهرک صنعتی زمین بگیرم و برای گرفتن زمین نیاز به جواز تاسیس هست و از طرفی برای گرفتن جواز تاسیس میگن ک باید زمین داشته باشی .این چ مسخره بازیه
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام شما برای دریفت کردن جواز تاسیس نیازی به دریافت کردن زمین ندارید با نوشتن یک طرح توجیهی این اقدام صورت میگیرد، شما برای کدوم استان نیاز به مجوز دارید ؟
پاسخ
سلام در خصوص اخذ مجوز جهت بازیافت لاستیکهای فرسوده وتولید هیدروکربن راهنمای میخواستم ممنون از لطف شما
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام عرض کردم ، در خدمتتون هستم . مجوز فعالیت شما توسط اصناف و تحت عنوان پروانه کسب صادر می گردد .
پاسخ
درود برای اخذ مجوز کارخانه تولید سرم و لوازم درمانی مثل سرنگ‌و غیره باید چطور شروع و اقدام نمایم؟سپاس
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام ابتدا باید از سازمان تجهیزات پزشکی اقدام به دریافت مجوز نمایید
پاسخ
با سلام، شرکت با موضوع فعالیت طراحی، ساخت، نصب، بازسازی و تعمیرات قطعات الکترونیک، که عضویت در نظام صنفی رایانه ای هم داره، در حال حاضر تولید محدود در داخل شرکت صورت می‌گیره، لازمه مجوز برای تولیدی از وزارت صمت هم بگیره؟ مجوز تولیدی قبل از شروع به کار تولیدی هستیا ابتدا باید مجوز گرفته بشه بعد آغاز کرد کار تولید رو؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام شرکت های ثبت شده صرفا اجتماع شرکا هستند و به معنای دریافت کردن مجوز محسوب نمیشن
پاسخ
با عرض سلام و وقت به خیر خدمت شما، بنده کارشناسی تولیدات گیاهی، گیاهان دارویی و معطر رو دارم، اگر بخوام مجوز کارگاه تولید عرقیجات رو بگیرم میشه؟ چون شنیدم گفتن انحصاری شده به این کاشان، ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام برای دریافت کردن مجوزات باید با جهاد کشاورزی حرف بزنین
پاسخ
من یک اسپری مخصوص جلوگیری از خوردگی فلزات بصورت برون سپاری و توسط دو کارگاه مختلف تولید میکنم . من چگونه میتوانم جواز بگیرم .... من برای تولید این اسپری اصلا نیازی به داشتن کارگاه ندارم.این مجوز را برای ایران کد میخواهم.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
باید مراجعه به اتحادیه منتهی بابت اینکه ببینین به کدوم اتحادیه باید مراجعه داشته باشید باید با اتاق اصناف تماس بگیرید
پاسخ
استان بوشهر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
در خدمتم. چه کمکی میتونم بکنم ؟
پاسخ
سلام برای اخذ مجوز و راه اندازی خط تولید یک کارخانه کوچک دز مینه لوازم ابیاری کشاورزی راهنملیی میکنید
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام کدوم استان تشریف دارید ؟
پاسخ
سلام.اگر یک شرکت دانش بنیان بخواهد مجوز تولید یک محصول رو بگیره، چه مراحلی رو باید طی کنه؟برای اخذ مجوز از وزارت صنایع و معادن، چگونه و از کجا باید اقدام‌کنه؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام دوست عزیز،همانطور که به صورت مکالمه تلفنی هم توضیح دادم خدمت حضرتعالی شما می توانید درجهت اخذ پروانه بهره برداری ابتدا در شهرک صنعتی کارخانه را تاسیس کنید جواز تاسیس دریافت کنید و بعد از مستقر شدنه دستگاه ها میتوانید اقدام به پروانه بهره برداری کنید
پاسخ
سلامبرای تولید شلنگ جاروبرقی از صنعت و معدن چه باید کرد؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام عرض کردم، روزتون بخیر باشه . برای دریافت مجوز کار فعالیت مورد نظرتون باید به سایت صنعت،معدن و تجارت مراجعه کنید. و لازمش داشتن یک سوله و یا زمین در یک شهرک صنعتی مصوب است و پس از آن اخذ جواز تاسیس از صنایه ، استقرار دستگاه ها،راه اندازی خط تولید و نهایتا اخذ پروانه بهره برداری میباشد.
پاسخ
سلام درخواست مجوز شرکت کاشی وسرامیک
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام برای ثبت کردن شرکت ابتدا باید یکی از انواع شرکت های ثبتی رو انتخاب کنین
پاسخ
خیلی مطالب خوبی بود استفاده کردم با تشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
در خدمت شما هستیم
پاسخ
سلام مجوز واحد تولیدی بازسازی موتورها دیزل سنگین سبک و لیفتراک مستعمل به صورت نیمه ساخته وارد کنیم و در داخل 40درصد قطعات داخلی استفاده شود برای بازسازی اینگونه شرکتی میتوان گرفت ویا نیاز به مجوز خاصی دارد ممنوع
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام بله باید مجوز صنعت معدن و تجارت داشته باشید
پاسخ
سلام . میخوام ی کارگاه تولیدی شوینده بزنم ک مایع دستشویی و ظرفشویی تو ۲۰لیتری باشه ـ برای اینکار احتیاج ب مجوز دارم یا فقط ی شرکت ثبت کنم کافیه . در این زمینه میشه کمکم کنید
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ما در حوزه ثبت شرکت کار میکنیم در حوزه مجوزات اقدام نمیکنیم متاسفانه . برای اخذ مجوز باید به اتحادیه مراجعه کنین
پاسخ
دنبال مسئول فنی هستم که بتونه سریع پروانه بگیره.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
بی زحمت با این شماره جهت مشاوره تماس بگیرید - 02632525232
پاسخ
با سلام. من شرکتی ثبت کردم اما برای تولید میخوام برون سپاری کنم (در قالب ظرفیت خالی) آیا قبل از ثبت برند باید جواز تاسیس بگیرم یا جواز شرکتی که برام تولید انجام میده کافیه؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت چنین موضوعی نیاز به مجوز نداره
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید