درخواست مشاوره رایگان

اخذ جواز تاسیس - فوری ✔️【 اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع✔️】

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 7 اسفند 1399


به جوازی که اشخاص حقوقی و حقیقی به منظور انجام فعالیت تولیدی و اقتصادی دریافت می نمایند جواز تاسیس می گویند.مبحثی که می خواهید برای آن جواز بگیرید باید با موضوع شرکت مرتبط باشد. شما می توانید با مطالعه این مقاله در کم ترین زمان اصول اخذ جواز تاسیس را به همراه مدارک لازم برای اخذ آن را مطالعه کرده و به صورت کامل و برای اصولی انجام شدن امور ثبتی و حقوقی خود اقدام کنید. 

اخذ جواز تاسیس

هر شرکتی که به صورت حقیقی و یا حقوقی به ثبت برسد نیاز به اخذ جواز تاسیس از مراجع مربوطه می باشد . این مجوزها از سوی اداره صنعت و معدن اخذ می گردند و برای کسب و کارهایی که قصد دارند واحدی تولیدی و یا کارخانه تاسیس کنند الزامی می باشند . اشخاص با داشتن جواز تاسیس می توانند در شهرک های صنعتی اقدام به احداث کارخانه و یا کارگاه کرده البته احداث تنها در محلی که در جواز قید گردیده قابلیت تاسیس دارد . یک جواز تاسیس تا زمان حیات و ادامه فعالیت خود یک سال اعتبار داشته که پس از زمان مشخص شده باید برای تمدید آن اقدامات لازم صورت گیرد. با عدم تمدید بعد از زمان مقرر جواز باطل شده و دیگر نمی توان از آن استفاده کرد. یک جواز تاسیس قابلیت انتقال به اشخاص دیگر را ارا می باشد . عوامل موثر در اخذ جواز تاسیس شامل نوع فعالیت شخص دارنده جواز، مراجعی که آن را صادر خواهند کرد ، که می توانند شامل وزارت جهاد کشاورزی ، وزارت کار و تعاون و وزارت صنعت و معدن می باشد .

اخذ جواز تاسیس

 

اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع

جواز تاسیس صنایع مجوزی است که از جانب وزارت صنایع و معادن به منظور تاسیس یک واحد تولیدی ، مونتاژ یا کارخانه صادر میگردد. کلیه شخصیت های حقوقی و حقیقی بدانند قبل از تاسیس واحد تولیدی می بایست مجوز خود را از وزارت صنایع و معادن و تجارت دریافت نمایند. باید این نکته را مدنظر داشت که تفاوتی میان جواز اشخاص حقیقی و حقوقی نمی باشد . تنها در مواردی که قصد دریافت وام های بزرگ دارید که معمولا بیش از 1 میلیارد را تقاضا کنید جواز اشخاص حقوقی بهتر می باشند. جواز تاسیس به دو نوع الف و ب طبقه بندی می شوند. نوع الف جواز مربوط به فعالیت های هر استان که نیاز به جواز است می باشد. با اخذ این جوازها از یاری دولتی و مزیت های آنها بهره خواهند برد.  

مدارک مورد نیاز برای اخذ جواز تاسیس صنایع

الف) مدارک لازم برای دریافت جواز اشخاص حقیقی

 • رونوشت از شناسنامه فرد متقاضی اخذ جواز
 • رونوشت از کارت ملی اشخاص متقاضی
 • کارت پایان خدمت فرد متقاضی برای آقایان 
 •  اخذ مجوز در صورت لزوم.

ب) مدارک لازم برای دریافت جواز اشخاص حقوقی

 • رونوشت از شناسنامه و کارت ملی دارندگان حق امضاء شرکت ها
 • کارت پایان خدمت دارندگان حق امضاء برای اقایان عضو
 • اخذ جوازهای لازم و انجام استعلامات مربوطه
 • رونوشت از روزنامه رسمی در زمان تاسیس شرکت.
 • رونوشت از متون اسناسنامه شرکت.
 • رونوشت از شرکتنامه یا اظهارنامه  مربوط به شرکت.
 • رونوشت از روزنامه های رسمی و آخرین تغییرات در شرکت.
 • مهر شرکت.

مجوز صنعت و معدن

افراد در قالب های شخصیتی حقیقی و حقوقی می توانند برای اخذ جواز اقدام کنند . اخذ این جواز در صورتی امکان پذیر است که آن ها قصد تاسیس یک واحد تجاری و تولیدی داشته باشند و در گرو آن اقدامات لازم برای اخذ جواز تاسیس را انجام دهند . اولین گام برای اخذ مجوز احداث یک واحد تولیدی مانند کارخانه می باشد که توسط متقاضیان انجام خواهد شد . این کارخانه برای یک شخص یا یک شرکت مشخص است. 
گرفتن مجوز وزارت صنعت و معدن به دوشکل حقیقی و حقوقی قابل انجام است .اما مراحلی که بصورت عمومی برای کلیه جوازهای صنایع سپری می شوند

 • تنظیم طرح توجیهی. 
 •  تشکیل پرونده دارایی. 
 •  پرداخت فیش های واریزی.
 •  تنظیم تقاضانامه.
 •  اخذ جواز از وزارت صنعت.
 • معدن و تجارت.

زمان اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع

زمان برای اخذ جواز تاسیس صنایع با توجه به نوع طرح ونوع کار تخمین زده خواهد شد.اما برآورد احتمالی چیزی در حدود 15 تا 30 روز کاری می باشد.

هزینه اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع

هزینه ی اخذ جواز تاسیس صنایع با عنایت به نوع طرح توجیهی و نوع کار مشخص می گردد. بنابراین برای اطلاع از هزینه نهایی با ما در تماس باشید.

مزایای اخذ جواز تاسیس

از مهم ترین مزایای فعالیت برای دارندگان جواز تاسیس واگذاری زمین در محل شهرک های صنعتی  به دارندگان جواز می باشد . البته این واگذاری با شروط موجه انجام می شود . سرمایه برای دارندگان جواز 30 درصد به صورت نقدی و 70 درصد به صورت وام بدون بهره از سوی وزارت صنایع پرداخت می شود.  پرداخت این وام ها در اقساط 36 ماهه و با سر رسیدهای 3 ماهه انجام می پذیرد. محدودیت های اخذ جواز تاسیس بر طبق قوانین تصویب می شود . در این بین ممنوعیت هایی برای واگذاری جواز تاسیس وجود دارد که این محدودیت ها شامل واگذاری و احداث کارگاه ها و کارخانه های صنعتی در گستره 120 کیلومتری اطراف تهران است ، بدین ترتیب که در این گستره تنها به واحدهای صنایع غذایی و صنایع جواز داده می شود . شهرک های صنعتی اشتهارد و فیروزکوه شامل این قانون نمی باشند.

مجوز تولید

بعد از سپری کردن مراحل تحقیقاتی و مراحل انتخاب طرح ، به سازمان صنایع و معادن استان مراجعت نموده و فرم جواز تاسیس را اخذ می نماییم .
با آگاهی از قوانین ’’ صنعتی، 

 • زیست محیطی.
 •  کار و امور اجتماعی و در حالت نیاز  وابسته به موضوع فعالیت.
 •  طرح نظارت بر مواد غذائی.
 • داروئی و بهداشتی.
 • و شبکه دامپزشکی. 
 • فرم های مربوط به اخذ جواز و نیز ضمایم به همراه تصاویر و تمام مدارک لازم برای ثبت در اداره صنایع و معادن باید ارائه و ثبت شوند
 • اخذ جوازهای تاسیس از سوی سازمان صنایع و معادن به متقاضیان صادر می شود

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
اخذ جواز تاسیس - فوری ✔️【 اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع✔️】

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سلام درخواست مجوز شرکت کاشی وسرامیک
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
سلام برای ثبت کردن شرکت ابتدا باید یکی از انواع شرکت های ثبتی رو انتخاب کنین
پاسخ
خیلی مطالب خوبی بود استفاده کردم با تشکر
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا
در خدمت شما هستیم
پاسخ
سلام مجوز واحد تولیدی بازسازی موتورها دیزل سنگین سبک و لیفتراک مستعمل به صورت نیمه ساخته وارد کنیم و در داخل 40درصد قطعات داخلی استفاده شود برای بازسازی اینگونه شرکتی میتوان گرفت ویا نیاز به مجوز خاصی دارد ممنوع
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام بله باید مجوز صنعت معدن و تجارت داشته باشید
پاسخ
سلام . میخوام ی کارگاه تولیدی شوینده بزنم ک مایع دستشویی و ظرفشویی تو ۲۰لیتری باشه ـ برای اینکار احتیاج ب مجوز دارم یا فقط ی شرکت ثبت کنم کافیه . در این زمینه میشه کمکم کنید
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ما در حوزه ثبت شرکت کار میکنیم در حوزه مجوزات اقدام نمیکنیم متاسفانه . برای اخذ مجوز باید به اتحادیه مراجعه کنین
پاسخ
دنبال مسئول فنی هستم که بتونه سریع پروانه بگیره.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
بی زحمت با این شماره جهت مشاوره تماس بگیرید - 02632525232
پاسخ
با سلام. من شرکتی ثبت کردم اما برای تولید میخوام برون سپاری کنم (در قالب ظرفیت خالی) آیا قبل از ثبت برند باید جواز تاسیس بگیرم یا جواز شرکتی که برام تولید انجام میده کافیه؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت چنین موضوعی نیاز به مجوز نداره
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید