لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

اخذ جواز تاسیس - فوری ✔️【 اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع✔️】


جواز تاسیس مجوزي میباشد كه پس از کسب شروط مورد نیاز با هدف سرمايه گذاري در انجام فعاليت صنعتي به نام تقاضا کننده از جانب سازمان صنايع و معادن استان صادر میشود .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ جواز تاسیس شرکت ها با کارشناسان حقوقی مجتمع ایلیا در تماس باشید تا شما را در راه اخذ جوازهای لازم راهنمایی کنند . در ادامه به مباحث مفید در رابطه با اخذ جواز تاسیس خواهیم پرداخت . 

اخذ جواز تاسیس

به جوازی که اشخاص اعم از اشخاص حقوقی و حقیقی به منظور انجام فعالیت تولیدی و اقتصادی دریافت می نمایند جواز تاسیس می گویند.مبحثی که می خواهید برای آن جواز بگیرید باید با موضوع شرکت سنخیت داشته باشد و مرتبط باشد.شرکتها و اشخاص در قالب واحدهای حقیقی و حقوقی قادر می باشند این جواز را که مجوز صنعت و معدن می باشد را دریافت کنند منوط به اینکه قصد دارند واحد تولیدی همانند کارخانه را تاسیس کنند . نخستین مبادرت جهت تاسیس و راه اندازی کارخانه یا واحد تولیدی اخذ جواز تاسیس می باشد.صاحبان جواز تاسیس می توانند در یکی از شهرک های صنعتی که در متن جواز ذکر شده است کالاهای مشخص شده ای تولید کنند. جواز تاسیس از تاریخ صدور به مدت یکسال اعتبار دارد و بعد از گذشت یکسال با توجه به میزان پیشرفت قابل تمدید بوده و در صورت عدم اقدام از سوی متقاضی، جواز خود به خود از اعتبار خارج گشته و باطل می شود . جواز تاسیس می تواند به شخص دیگری انتقال داده شود بر حسب نوع فعالیت اقتصادی مورد نظر کار سرمایه گذار،مرجع صادر کننده ی جواز تاسیس متمایز می گردد . مرجع صادر کننده جواز در حوزه تولیدات و صنایع کشاورزی و غذایی ،وزارت جهاد کشاورزی ؛در حوزه ی کارآفرینی و مشاغل خانگی ،وزارت کار و تعاون و برای عمده فعالیت های صنعتی ،وزارت صنعت و معدن می باشد.

برای اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند علاوه بر آن می توانید با شماره تلفن های 26655119-021 و 32137-026 تماس بگیرید.

 

اخذ جواز تاسیس

اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع

جواز تاسیس صنایع مجوزی است که از جانب وزارت صنایع و معادن به منظور تاسیس یک واحد تولیدی ، مونتاژ یا کارخانه صادر میگردد. کلیه شخصیت های حقوقی و حقیقی بدانند قبل از تاسیس واحد تولیدی می بایست مجوز خود را از وزارت صنایع و معادن و تجارت دریافت نمایند. توجه داشت باشید تفاوتی بین جواز حقیقی و حقوقی نمی باشد تنها زمانی که قصد دارید وام بالاتر از 1میلیارد دریافت نمایید بهتر است اخذ جواز به شکل حقوقی باشد. جواز تاسیس به دو نوع الف و ب تقسیم می گردد که نوع الف جوازهایی است که به فعالیتهایی که در هر استان اولویت دارند اعطا می شود و این نوع جواز ها از تسهیلات و کمک های دولتی بیشتری برخوردار می گردند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ جواز تاسیس صنایع

مدارک مورد نیاز برای جواز تاسیس صنعت ومعدن به شرح ذیل می باشد.

الف) مدارک لازم برای اخذ جواز شخص حقیقی

 • کپی شناسنامه فرد متقاضی.
 • کپی کارت ملی شخص متقاضی.
 • کارت پایان خدمت فرد متقاضی.
 • اخذ مجوز در صورت لزوم.

ب) مدارک لازم برای اخذ جواز شخص حقوقی

 • کپی شناسنامه وکارت ملی دارندگان حق امضاء.
 • کارت پایان خدمت دارندگان حق امضاء.
 • اخذ مجوز ها و انجام استعلامات لازم.
 • کپی روزنامه رسمی تاسیس شرکت.
 • کپی اسناسنامه شرکت.
 • کپی شرکتنامه یا اظهارنامه شرکت.
 • کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت.
 • مهر شرکت.

مجوز صنعت و معدن

افراد در قالب های شخصیت ای حقیقی و حقوقی می توانند برای اخذ جواز اقدام کنند . اخذ این جواز در صورتی امکان پذیر است که آن ها قصد تاسیس یک واحد تجاری و تولیدی داشته باشند و در گرو آن اقدامات لازم برای اخذ جواز تاسیس را انجام دهند . اولین گام برای اخذ مجوز احداث یک واحد تولیدی مانند کارخانه می باشد که توسط متقاضیان انجام خواهد شد . این کارخانه برای یک شخص یا یک شرکت مشخص می باشد . در صورتی که صاحبان جوازها در شهرک های صنعتی باید محصول مورد نظر را تولید کنند.

جوازتاسیس دارای تاریخ انقضا می باشد و به مدت یک سال دارای اعتبار است . بعد از یکسال باید برای تمدید جواز تاسیس به مراجع ذی صلاح مراجعه و برای اخذ آن اقدام شود. در صورت عدم تمدید جواز ، از اعتبار ساقط می شود . مراجع صادر کننده جواز بر طبق فعالیت های آتی شرکت متفاوت می باشد . برای  تولید محصولات در حیطه تولیدات و محصولات کشاورزی، مشاغل خانگی مجوز ها را باید از وزارت کار و تعاون اخذ کرد و جهت دیگر فعالیت ها جواز را باید از وزارت صنعت و معدن مجوزها دریافت شوند.  

اخذ جواز تاسیس از وزارت صنعت

نحوه گرفتن مجوز صنعت و معدن بدین صورت است که جهت اخذ جواز تاسیس صنایع ابتدا باید طرح توجیهی ارائه نمایید. بدین منظورمی توانید با بهره گیری از مشاوره ی رایگان مشاوران مجتمع ثبتی ایلیا نسبت به تنظیم طرح توجیهی و دریافت جواز تاسیس مبادرت بورزید. مجتمع ثبتی ایلیا با دارا دپارتمان تخصصی اخذ جواز تاسیس صنایع بهترین مشاور برای شما متقاضیان محترم می باشد.به منظور تکمیل اطلاعات خود در این زمینه به کادر مشخص شده در این صفحه با عنوان توضیحات تکمیلی مراجعه فرمایید .

گرفتن مجوز وزارت صنعت و معدن به دوشکل حقیقی و حقوقی قابل انجام است .اما مراحلی که بصورت عمومی برای کلیه جوازهای صنایع سپری می شوند به شرح ذیل می باشند تنظیم طرح توجیهی ، تشکیل پرونده دارایی ،پرداخت فیش های واریزی، تنظیم تقاضانامه اخذ جواز از وزارت صنعت ، معدن و تجارت

زمان اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع

زمان برای اخذ جواز تاسیس صنایع با توجه به نوع طرح ونوع کار تخمین زده خواهد شد.اما برآورد احتمالی کارشناسان ثبتی مجتمع ایلیا چیزی در حدود 15 تا 30 روز کاری می باشد.

هزینه اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع

هزینه ی اخذ جواز تاسیس صنایع با عنایت به نوع طرح توجیهی ونوع کار مشخص می گردد. بنابراین برای اطلاع از هزینه نهایی با مشاوران مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا در تماس باشید.

جواز تاسیس

جواز تاسیس به مجوزی می گویند که وزارت صنایع برای راه اندازی یک واحد تولیدی صادر می نماید. شرکت ها و افراد در قالب واحد های حقیقی و حقوقی می توانند این جواز تاسیس را دریافت کنند به شرط آن که قصد تاسیس یک واحد تولیدی مثل کارخانه داشته باشند. اولین قدم راه اندازی کارخانه یا تولیدی دریافت جواز است.با عنایت به سند چشم انداز کشور و پشتیبانی از تولید کنندگان داخلی، دولت مزایای خاصی را در این راه به تولید کنندگان اعطا نموده که پرداخت وام های بلند مدت و فاقد سود های بهره ای برای راه اندازی معادن و کارخانجات توام با اخذ جواز تاسیس در شهرک های صنعتی یکی از این مزایا می باشد.

مزایای اخذ جواز تاسیس

خاص ترین مزایا برای افرادی که به دریافت جواز تاسیس موفق می شوند، واگذاری زمین در شهرک های صنعتی با شروط مناسبی توامان می باشد که به شکل ٣٠ % نقدی و ٧٠ % وام فاقد بهره میباشد که از سوی وزارت صنایع پرداخت می شود.طریقه ی باز پرداخت وام به شکل اقساط ٣٦ ماهه و در سررسیدهای ٣ ماه یکبار میباشد که همانطور که ذکر شد این وام فاقد هر نوع سود بانکی و کارمزد است.

اما محدودیتی که در اخذ جواز تاسیس موجود است محدودیتی میباشد که براساس آن قانون تصویب شده در رابطه با ممنوعیت اعطای جواز در گستره ی ١٢٠ کیلومتری تهران موجود است بر این مبنا که در این حوالی به جز جواز صنایع کانی سلولزی و صنایع غذایی برای دیگر صنایع جواز تاسیس به صدور نمیرسد . شهرک های صنعتی اشتهارد و فیروزکوه در این قانون جایگاهی نخواهند داشت. مجوزی که كه پس از دارا شدن شروط مورد نیاز به جهت سرمایه گذاری در کلیه فعالیت های صنعتی تازه به نام متقاضی از جانب وزارت صنایع و معادن در دو بند (الف و ب) ارائه میشود :

الف : سرمایه گذاری در رشته فعالیت صنعتی كه در حوزه ی اولویت های تعریف شده در سند های بالا دست همچون سند پیشبرد صنعتی كشور برمبنای آمایش سرزمین انجام می پذیرد که براساس قوانین از پشتیبانی و تشویق های سرمایه گذاری دولت بهره مند میشود .

ب : سرمایه گذاری در حوزه فعالیت صنعتی كه بیرون از حوزه ی گزینه الف باشد که از مشوق های مختص به خود سرمایه گذاری بهره مند نخواهد شد .

معافیت های تبصره : پشتیبانی ها و تشویق ها ی خاص سرمایه گذاری مشتمل میشود از :

 • تسهیلات بانكی ( ریالی – ارزی )
 • یارانه زمین در شهرك صنعتی
 • حقوق ورودی ماشین آلات و یارانه های انرژی( آب ، برق و گاز )

مجوز تولید

بعد از سپری کردن مراحل تحقیقاتی و مراحل انتخاب طرح ، به سازمان صنایع و معادن استان مراجعت نموده و فرم جواز تاسیس را اخذ مینماییم .

با آگاهی از قوانین ’’ صنعتی، زیست محیطی، کار و امور اجتماعی و در حالت نیاز ، وابسته به موضوع فعالیت ، طرح نظارت بر مواد غذائی ، داروئی و بهداشتی، شبکه دامپزشکی ‘‘ ،نسبت به تکمیل فرم جواز تاسیس و ضمیمه شدن به تصویر شناسنامه و یادیگر مدارک ثبت شرکت به سازمان صنایع و معادن استان تحویل داده میشود .

دریافت جواز تاسیس از سوی سازمان صنایع و معادن انجام می پذیرد . 

مراحل صدور پروانه بهره برداری

 • پرسشنامه پروانه بهره برداری به واسطه ی شخص متقاضی از سازمان صنایع ومعادن صلاحیتدار دریافت و بعد از کامل کردن به سازمان تحویل داده میشود تا بررسی شود و از حیث کامل بودن اطلاعات تایید گردد .
 • ظرفیت سنجی جهت معین ساختن بیشترین میزان ظرفیت تولید برمبنای ماشین آلات نصب شده بواسطه ی کارشناس صلاحیتدار برای سه شیفت کاری معادل چهار هزار و پانصد ساعت مفید با راندمان 100 درصد برای همه ی صنایع در سال حساب میشود. در شرایطی که با عنایت به ویژگیهای ماهوی صنعت احتیاج به محاسبه تمام روزها ووقتهای سال به عنوان روزهــای کــاری میباشد. نظیر کارخانه سیمان یا شیشه) این میزان به شش هزار و پانصد ساعت مفید با راندمان 100 درصد فزونی می یابد .
 • درزمینه ی واحدهایی که دارای خطوط تولید مجزا میباشند در حالتی که فقط یک یا چند خط از همه ی خطوط تولید آماده بهره برداری باشد صادر شدن پروانه بهره برداری جهت آن خطوط منع قانونی بهمراه ندارد .
 • لازم است که صدور پروانه بهره برداری با عنایت به قانون شیوه ی ممانعت و پیشگیری از آلودگی هوا به شرط توافق سازمان حفاظت محیط زیست صورت پذیرد و برای صنایع غذائی و بهداشتی ودارویی و سیب سلامت با عنایت به قانون مواد خوردنی آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی به شرط استعلام شرکت و دریافت توافق وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و برای صنایع دارویی و غذایی دام و طیور با کسب موافقت سازمان دامپزشکی کشور یا واحدهای استانی آنها انجام پذیرد .
 • حق الصدور پروانه بهره بــرداری بر مبنای قوانین میبایست به حساب شماره 310 خزانه واریز شود .
 • پروانه بهره برداری بر اساس اطلاعات گردآوری شده مورد نیاز در برگه رنگی اختصاص یافته به انضمام نامه ارسالی پروانه بهره بــرداری تادیه و به متقاضی تحویل داده میشود .

 

جواز تاسیس

نحوه گرفتن مجوز از وزارت صنعت و معدن 

 • بررسی مطالعه و ارزیابی برای انتخاب زمینه فعالیت واحد کشت و صنعت و محل اجرای آن توسط سرمایه گذار انجام شود.
 • مراجعه به سازمان صنایع و معادن استان ذیصلاح و یا سازمان جهادکشاورزی مورد نظر برای اخذ پرسشنامه .
 • کامل کردن دو نسخه از پرسشنامه بواسطه متقاضی و ارائه ی یک نسخه از آن به سازمان جهاد کشاورزی و سازمان صنایع و معادن استان مربوطه .
 • بررسی پرسشنامه بواسطه ی سازمان جهادکشاورزی و سازمان صنایع ومعادن استان ذیصلاح
 • درصورت عدم تطبیق با ضوابط ارسال پاسخ با ذکر دلایل از سوی سازمان جهاد کشاورزی، طرح نتایج بررسی در کمیته مشترک تشکیل شده از از نمایندگان سازمان جهادکشاورزی و سازمان صــنایع و مــعادن اســتان ذیصلاح برای گرفتن تصمیم
 • کامل کردن و به امضارساندن فرم جواز تاسیس بواسطه سازمان جهادکشاورزی استان و فرستادن به سازمان صنایع و معادن استان برای امضاء و بازگشت آن به سازمان جهادکشاورزی صلاحیتدار برای صادر شدن
 • گواهی تحقیق و توسعه، مدرکی است که بعد از بررسی کارشناسی و در صورت دارا بودن شرایط از جانب سازمانهای صنایع و معادن استانها به صدور میرسد و مدت اعتبار آن دو سال تخمین زده میشود .
 • درخواست به شکل کتبی بواسطه ی واحد تولیدی به سازمان صنایع و معادن استان ذیصلاح فرستاده شود .
 • بازدید از بخشهای تحقیق و توسعه واحد تولیدی توسط کارشناس سازمان صنایع و معادن استان و کامل نمودن فرم مرتبط
 • دوره "مدیریت تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی" توسط مسئول مرکز تحقیق و توسعه برگزار شده توسط سازمان صنایع ومعادن استانها و یا مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران گذرانده شود .
 • کلیه مدارک به سازمان صنایع ومعادن استان جهت صدور گواهی تحقیق و توسعه تکمیل شده وفرستاده بشود .

مراحل صدور پروانه تحقیق و توسعه

 • پروانه تحقیق وتوسعه، مدرکی میباشد که برای مالکان گواهی تحقیق و توسعه و بعد از بررسی کارشناسی با نگهداری شرایط لازم و طی دوره آموزشی تکمیلی ویژه مدیران تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی از جانب معاونت برنامه ریزی، توسعه و فناوری به صدور میرسد .
 • درخواست کتبا" بوسطه ی واحد تولیدی که دارای گواهی تحقیق و توسعه باشد به سازمان صنایع و معادن استان صلاحیتدار تحویل داده میشود ، بازدید از بخشهای تحقیق و توسعه واحد تولیدی بواسطه کارشناس سازمان صنایع و معادن استان و تکمیل فرم مربوطه
 • گذراندن دوره آموزشی تکمیلی ویژه مدیران تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی توسط مسئول مرکز تحقیق و توسعه برگزار شده توسط سازمانهای صنایع و معادن استانها و یا مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران
 • تکمیل و ارسال کلیه مدارک پس از تایید رئیس سازمان صنایع و معادن استان به دفتر پژوهش فناوری و آموزش وزارت صنایع و معادن جهت صدور پروانه تحقیق و توسعه

 

ثبت شرکت و برند ایلیا

 

ضوابط صدور جواز تاسيس واحد هاي کشت و صنعت

 • ماده 1 - پروانه بهره برداري

همه ی واحدهاي صنعتي كه کارهای مورد نیاز جهت نصب ماشين آلات خط توليد ،تامين نيروي انساني مورد نياز و توليد آزمايشي را به انجام رسانده اند اعم از آنهایی که داراي مجوز تاسيس يا اعلاميه تاسيس باشند يا اينكه مجوز اوليه را نداشته باشند،با تبعیت از اين دستورالعمل ،قادرند پروانه بهره برداري اخذ نمایند.

تبصره 1: توليد آزمايشي به مفهوم ،نصب و راه اندازي ماشين آلات و تجهيزات در ارتباط با توليد محصول و هم توليد محصول در يك بازه ی زمانی معین به شکل انبوه مي باشد.

تشخيص انجام توليد آزمايشي بر عهده ی سازمانهاي صنايع و معادن استانهاي مربوطه می باشد.

تبصره 2:تبعیت از ممنوعيت صدور پروانه بهره برداري در شعاع 120 كيلومتري تهران يا شعاع 50 كيلومتري اصفهان ضرورت قانونی دارد.

روش كار :

1-1 پرسشنامه پروانه بهره برداري :طبق فرم شماره يك) بواسطه ی درخواست کننده تكميل و بعد از ارائه به سازمان صنايع و معادن استانهاي صلاحیتدار ، مورد بررسي و از حیث کامل بودن بودن اطلاعات مورد تائيد واقع می شود.

2-1 توان سنجي جهت معین ساختن بیشترین میزان توان توليد بر مبنای ماشين آلات نصب شده ،بواسطه ی كارشناس صلاحیتدار ) طبق فرم شماره2 ( جهت سه شيفت كاري يعني چهار هزار و پانصد ساعت مفيد با راندمان 100% برای همه صنايع در سال حساب میشود.تعويض پروانه هاي صادر شده قبلي جهت تغيير شيفت كاري بر اين اساس بلامانع است.در مواردي كه با عنایت به ماهيت صنعت،نياز به محاسبه همه ی اوقات سال به عنوان روزهاي كاري مي باشد.نظير كارخانه سيمان و شيشهاين ميزان به شش هزار و پانصد ساعت مفيد با راندمان 100% فزونی مي يابد.

چنانچه باعنایت به گستردگی و پيچيدگي خط توليد ،ظرفيت سنجي براي سازمان صنايع و معادن استان میسر نباشد.ارائه تائيديه مبني بر ميزان توان معین شده از جانب مشاوران صنعتي صلاحیتدار مورد تائيد سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور و يا از روش تشكل صنعتي مربوط )در صورت موجود بودن ( لزوم قانونی دارد.

3-1 در مورد واحدهايي كه داراي چند خط توليد جداگانه هستند،در صورتي كه تنها يك يا چند خط از كل خطوط توليد آماده بهره برداري باشد صدور پروانه بهره برداري براي آن خطوط بلامانع است.

تبصره 3: در مورد واحدهايي كه بخشي از ظرفيت كل آماده بهره برداري باشد.صدور پروانه بهره برداري براي بخش آماده بلامانع است .

4-1 كليه محصولاتي كه جز فرايند خط توليد نبوده و به عنوان ماده اوليه يا خدمات خط توليد محسوب مي شوند.مثلا قالبسازي در يك كارخانه توليد كفش محصول جانبي تلقي و در پروانه بهره برداري يا ذكر ظرفيت و شيفت كاري مطابق بند (2-1) قيد مي گردد .

5-1 براي واحدهاي توليد كننده خودرو آماده بودن حداقل خط زنگ و خط مونتاژ نهايي براي صدور پروانه بهره برداري الزامي است .

6-1 صدور پروانه بهره برداري الزاما با توجه به قانون نحوه جلوگيري از آلودگي هوا مصوب 3/2/74 منوط به موافقت سازمان حفاظت محيط زيست است و براي صنايع غذايي و بهداشتي و دارویی با توجه به قانون مواد خوردني ،آشاميدني و آرايشي و بهداشتي مصوب 28/4/1346 منوط به استعلام شرکت و اخذ موافقت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي و براي صنايع داروئي و غذايي و دام و طيور با هماهنگي سازمان دامپزشكي كشور – يا واحدهاي استاني آنهانيز خواهد بود .

استعلام از سازمان محيط زيست با استفاده از فرم شماره (3 )

7-1 هزينه صدور پروانه بهره برداري بر اساس تصويب نامه 18154 مورخ 3/4/1364 هيات وزيران به حساب شماره 310 خزانه واريز مي گردد .

8-1 پروانه بهره برداري بر اساس اطلاعات جمع آوري شده مورد نياز در برگه رنگي مخصوص به همراه نامه ارسال پروانه بهره برداري تهيه و به متقاضي ارائه مي گردد . (فرم شماره 5و 6 )

9-1 واحدهاي دارنده پروانه بهره برداري كه موفق به افزايش ظرفيت مندرج در پروانه خود شده اند و يا به توليد محصولات جديد اعم از اينكه با محصول قبلي همگن باشد و يا نباشد اقدام نموده اند پروانه بهره برداري جديد با رعايت بندهاي (1-1) الي (8-1) صادر مي گردد.

10-1 در پروانه بهره برداري جديد ظرفيت كل محصولات در زمان صدور درج مي گردد و در ستون تغييرات( افزايش / كاهش) ظرفيت نسبت به آخرين پروانه خواهد آمد.

 • فعالیت صنعتی

عملکرد اقتصادی که در زیر شاخه های بخش صنعت در طبقه بندی آی اس آی سی میباشد که با بهره جستن از نیروی انسانی، ماشین آلات، عملیات ، تحقیقات، طراحی و یا مهندسی به تولید کالا، نرم افزار و یا ارائه خدمات منتهی شده و ارزش افزوده را باعث شود ، بازسازی و نوسازی کالاهای مستعمل با شمارگان انبوه و بازیابی در مقیاس مناسب هم فعالیت صنعتی خوانده میشود .

 • سرمایه گذاری صنعتی

پروسه ای که در آن اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی به سرمایه گذاری اقدام نموده و فعالیت صنعتی در حیطه ی قوانین وآیین نامه انجام میدهند .

 • واحد صنعتی

محلیت یا مجموعه ای از ماشین آلات، نهاد های تولید، فناوری، نیروی کار، ساختمان ها و تاسیسات به جهت تولید محصول ایجاد شده است. تلقی می گردد واحد صنعتی واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ بر مبنای تعاریف معمول کشور شناسایی می شود .

 • ظرفیت تولید

میزان توانی میباشد که با عنایت به ماشین آلات نصب شده و بقیه ی امکانات تولید جهت فعالیت صنعتی تعبیه شده است. توان تولید بر مبنای ساعات و روزهای کاری سال و با عنایت به ماهیت تولید معین شده و در پروانه های صادره مندرج میگردد .

 • روش های تولید

تولید با گونه های روش های کارخانه ای یکدست ، تولید پیمانی و تولید بدون کارخانه قادر است انجام پذیرد. تولید آزمایشی، تولیدی است که به جهت راه اندازی ماشین آلات و تجهیزات، سنجش ظرفیت و تنظیمات کیفی محصول یا محصولات انجام میپذیرد .تولید فاقد کارخانه فعالیت صنعتی به حساب می آید که تولید کننده با تمرکز بر تحقیق و توسعه، طراحی، بازاریابی و استعمال از نام تجاری ، محصولاتی را با بهره گیری از امکانات، تجهیزات و ظرفیت های تولید دیگران عرضه میدارد .

 • جواز تاسیس

سندی میباشد که بر مبنای پرسشنامه تکمیل شده و بواسطه ی درخواست کننده صادر می گردد و گویای پیش بینی ظرفیت و نوع تولید جهت محصول یا گروهی از محصولات میباشد .

 • پروانه بهره برداری

سندی میباشد که بر مبنای این دستورالعمل به صدور میرسد و نشان دهنده ی نوع و توان تولید ایجاد شده برای یک یا گروهی از محصولات در محلی مشخص میباشد .

 • شناسه کسب و کار

شناسه منحصربه فردی میباشد که مختص متقاضی می باشد این شناسه بر روی مجوزهای صادره قید می گردد .

فرآيند صدور جواز تاسيس جهت احداث واحدهاي صنعتي توسط بهترین ثبت شرکت و برند ثبت شرکت ایلیا

 1. مراجعت حضوری در دفتر برای مشاوره تخصصی بواسطه ی کارشناسان شرکت
 2. انتخاب عنوان جواز با مشارکت مشاورین شرکت
 3. ارائه توضیحات کامل و جامع به سرمایه گذار جهت زمان و شرایط اخذ جواز تاسیس توسط کارشناسان شرکت
 4. قرار داد همکاری بین کارشناسان شرکت و سرمایه گذار
اخذ مجوز تولید برای سرمایه گذاران
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی ( حقیقی ) و یا شرکتی ( حقوقی )
 • ارائه كپي شناسنامه وكارت ملي ( اشخاص حقيقي )و یا كپي مدارك كامل شركت همراه با كپی شناسنامه وكارت ملي اعضاء هيئت مديره ( اشخاص حقوقي )
 • در حالت وجود ارائه تهيه طرح توجيهي فني ، اقتصادي
 • پرداخت ۱۰۰۰۰۰ ريال بابت ابطال تمبر
 • پرداخت ۱۰۰۰۰۰۰ ريال بابت واریز به حساب صنعت ،معدن، تجارت

از این مرحله به بعد کار به دست کارشناسان شرکت سپرده میشود و طی زمانی که میان کارشناس و سرمایه گذار توافق شده است جواز آماده واگذاری به سرمایه گذار میشود .

 

ثبت شرکت و برند ایلیا

مراحل واگذاری زمین در شهرک های صنعتی

مراحل واگذار شدن زمین به متقاضیان احداث واحد صنعتی و مدارک مورد نیاز به قرار زیر میباشد :

 • الف: ارائه مدارک جهت تشکیل پرونده 

* مراجعه به سازمان صنایع و معادن استان

* ارائه معرفی نامه از سازمان صنایع و معادن استان البرز جهت اخذ زمین

* در مورد اشخاص حقوقی ارائه فتوکپی اساسنامه، فتوکپی روزنامه رسمی با آخرین تغییرات، فتوکپی واصل شناسنامه کلیه صاحبان امضاء و در مورد اشخاص حقیقی فقط فتوکپی واصل شناسنامه صاحبان امضا .

 • ب: انتخاب زمین 

* متقاضی می تواند از حداقل سه گزینه زمین مختلف بازدید به عمل آورده و یکی را انتخاب نماید.این گزینه ها بابررسی های لازم در خصوص متراژ درخواستی ، نوع تولید و رعایت مسائل زیست محیطی مشخص خواهند شد .

* زمین انتخاب شده توسط متقاضی به مدت هفت روز در حالت رزرو باقیمانده و چنانچه طی این مدت متقاضی اقدام به واریز وجه و پی گیری ننماید زمین مورد نظر به سایر متقاضیان واگذار خواهد گردید .

* متقاضیان می توانند جهت اطلاع از و ضعیت زمین های واگذار شده و مرغوبیت آنها به ویترین نصب شده در دفتر شهرک مراجعه نمایند .

 • ج: پرداخت وجه 

* پس از تصویب قطعه ،دریافت هزینه های بهره برداری از زمین و اعیانی و تاسیسات از طریق امور واگذاری و خدمات انجام می پذیرد .

* در کلیه شهرکها 30% از کل مبلغ به صورت نقد و 70% باقیمانده به صورت اقساط 30 ماهه در قالب 10 قسط سه ماهه دریافت می گردد .

* مبلغ نقدی در وجه حساب سیبا بانک ملی به شماره 2175686009005 شعبه شهرداری مهر شهرکرج کد 2648به نام شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز واریز می گردد .

* سفته ها نیز به تاریخ دهم هر ماه می باشد و متقاضی می بایست از درج هر تاریخ دیگر خودداری نماید.سفته ها به قیمت مصوب بانک مرکزی در قسمت امور مالی شهرک موجود می باشد .

* شرکت از پذیرش سفته های ریز و متعدد معذور می باشد و می بایست برای هر قست یک سفته ارائه گردد .

* سفته ها حتی المکان تایپ شده و در غیر اینصورت کاملا خوانا نوشته شوند .

* نام متعهد کامل ، مطابق شناسنامه ودر مورد اشخاص حقوقی مطابق مشخصات ثبتی در سفته ها درج شود .

* ظهر سفته باید توسط فرد دیگرکه دارای حساب جاری بوده و بانک مربوطه هم آن را گواهی امضاء نموده باشد ضمانت گردد.درغیر اینصورت متقاضی می بایست معادل هر سفته یک برگ چک در سررسیدهای تعیین شده برای تضمین وصول سفته ها ارائه نماید .

* متقاضی محترم می بایست هرگونه تغییر مکان جغرافیایی محل سکونت خود را سریعا به صورت کتبی،به دفتر شهرک صنعتی جهت درج در پرونده و دفترچه قرارداد اعلام نموده و رسید اخذ نمایند .

 • د: چگونگی تخصیص زمین و تحویل 

* پس از تکمیل اسناد لازم و اخذ تاییدیه از واحد مالی مبنی بر صحت مدارک و اسناد مالی دریافت شده،متقاضی می تواند برای تحویل زمین به واحد واگذاری مراجعه نماید .

 • ه: نحوه پرداخت اقساط 

* متقاضیان محترم می بایست قبل از تاریخ سررسیدسفته ها که عموما دهم هر ماه می باشد نسبت به حواله وجه آن ها طبق فرم بانکی مخصوص شرکت شهرکهای صنعتی با درج مشخصات کامل و قید شماره تخصیصی بانک برای آن سفته اقدام نمایندیا تا تاریخ مذکور با ارائه چک بانکی رمزدار قابل وصول در حساب سیبا به شماره 2175686009005به نام این شرکت به باجه بانک ملی شعبه شهرداری مهرشهر کرج مراجعه و نسبت به پرداخت وجه و دریافت لاشه سفته مورد نظر اقدام نمایند .

* عنایت داشته باشید که عدم پرداخت بدهی ها در موعد مقررموجب واخواست سفته ها شده و مشمول جرائم متعلقه خواهد شد.مجموع هزینه های واخواست،هزینه های مابه التفاوت،هزینه دادرسی و اقدامات حقوقی و سهمی از هزینه های اداری از اینگونه متقاضیان دریافت خواهد شد .

ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات در جهت اخذ جواز تاسیس می باشد در صورت نیاز به اخذ جواز تاسیس می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند هم چنین می توانید با شماره تلفن های 26655119-021 و 32137-026 تماس حاصل نمایید.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با شماره های فوق تماس بگیرید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اخذ جواز تاسیس - فوری ✔️【 اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع✔️】

اخذ جواز تاسیس شرکت ها در کم ترین زمان و انجام تمامی امور مربوط به شرکت ها لازمه داشتن تخصص در این زمینه است . مجتمع ایلیا با بهره مندی از مجرب ترین کارشناسان حقوقی توضیحات کامل درباره اخذ مجوز تولید از وزارت صنایع را به همراه اخذ جواز تاسیس به زبانی ساده و روان به شما ارائه خواهد داد .

هزینه جواز تاسیس - قیمت جواز کسب

دقیق ترین و بروز ترین هزینه ها به همراه توضیحات تکمیلی در خصوص قیمت جواز کسب و هزینه گرفتن جواز کسب

درباره نحوه اخذ جواز

جهت کسب اطلاعات تکمیلی خود در خصوص ثبت اخذ جواز با دپارتمان های تخصصی مجتمع ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید و ازمشاوره تخصصی کارشناسان بهره مند گردید.

اخذ مجوز به چه معناست؟

اخذ مجوز به چه معناست؟ اخذ مجوز یعنی اخذ اجازه رسمی و کتبی جهت انجام فعالیت توسط شخص حقیقی یا حقوقی .

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
مدثر
سلام مجوز واحد تولیدی بازسازی موتورها دیزل سنگین سبک و لیفتراک مستعمل به صورت نیمه ساخته وارد کنیم و در داخل 40درصد قطعات داخلی استفاده شود برای بازسازی اینگونه شرکتی میتوان گرفت ویا نیاز به مجوز خاصی دارد ممنوع
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام بله باید مجوز صنعت معدن و تجارت داشته باشید
پاسخ
رایان
سلام . میخوام ی کارگاه تولیدی شوینده بزنم ک مایع دستشویی و ظرفشویی تو ۲۰لیتری باشه ـ برای اینکار احتیاج ب مجوز دارم یا فقط ی شرکت ثبت کنم کافیه . در این زمینه میشه کمکم کنید
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
ما در حوزه ثبت شرکت کار میکنیم در حوزه مجوزات اقدام نمیکنیم متاسفانه . برای اخذ مجوز باید به اتحادیه مراجعه کنین
پاسخ
احسان
دنبال مسئول فنی هستم که بتونه سریع پروانه بگیره.
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
بی زحمت با این شماره جهت مشاوره تماس بگیرید - 02632525232
پاسخ
نسیم
با سلام. من شرکتی ثبت کردم اما برای تولید میخوام برون سپاری کنم (در قالب ظرفیت خالی) آیا قبل از ثبت برند باید جواز تاسیس بگیرم یا جواز شرکتی که برام تولید انجام میده کافیه؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت شرکت ایلیا®
ثبت چنین موضوعی نیاز به مجوز نداره
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید