لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

نحوه محاسبه سهم اتاق بازرگانی در اظهارنامه


کارت بازرگانی به مجوزی گفته می شود که به دارنده آن من جمله اشخاص حقیقی یا حقوقی اجازه می دهد مشغول فعالیت تجاری شود. پس دارا بودن این کارت برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی جهت مبادرت به صادرات و واردات الزامی می باشد. مرجع صادر کننده این کارت، اتاق بازرگانی است که در صورت داشتن شرایط مقرر، اخذ می گردد. کارت بازرگانی در نوع حقیقی و حقوقی صادر می شود و جهت اخذ آن باید تمامی شرایط مقرر را دارا بود.

متقاضیان با پر کردن فرم ها و ارائه مدارک مورد نیاز و شرکت در کلاس های آموشی ، و احراز شرایط لازم ، می توانند کارت بازرگانی خود را دریافت نمایند.

کارت بازرگانی در دو نوع حقیقی و حقوقی صادر می شود .

شرایط صدور کارت بازرگانی

شرایط صدور کارت بازرگانی به شرح زیر است:

الف ) اشخاص حقیقی

  1. دارا بودن لااقل 24 سال تمام
  2. در اختیار داشتن محل کسب
  3. دارا بودن لااقل سه سال سابقه کار در امور بازرگانی یا دارا بودن مدارک تحصیلی در رشته تجارت با ارائه مدرک مثبت که به گواهی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران رسیده باشد.
  4. احراز صلاحیت مالی،اخلاقی و اجتماعی با ارائه گواهی یکی از بانک های طرف معامله و ارائه برگ عدم سوء سابقه
  5. آگاهی از ضوابط و مقررات گمرکی،پولی،مالی و اداری کشور و مقررات تجارت خارجی
  6. در اختیار داشتن سرمایه مناسب با رشته فعالیت و یا داشتن سرمایه و اعتبار بانکی
  7. در اختیار داشتن دفاتر پلمپ شده و ارائه اظهارنامه ثبتی
  8. ارائه تعهد نامه مبنی بر پیروی از سیاست کلی وزارت بازرگانی و رعایت کامل مقررات اعلام شده از طرف دولت و یا وزارت بازرگانی در شرایط ویژه مشتمل بر تعیین خط مشی سیاست بازرگانی و ممنوعیت ورود و صدور کالا می باشد..
  9. ارائه رسید اظهارنامه مفاصا حساب مالیاتی سال گذشته برای کسانی که درخواست تمدید کارت بازرگانی کرده اند
  10. ارائه تعهد نامه مبنی بر استفاده سالم امور تجاری از کارت بازرگانی

نحوه محاسبه سهم اتاق بازرگانی در اظهارنامه

نحوه محاسبه و پرداخت سه هزارم سهم اتاق بازرگانی به منظور تمدید کارت بازرگانی از مبلغ مندرج در برگه درآمد مشمول مالیاتی فرد مالیات دهنده ، مقدار سه هزارم از آن به عنوان سهم سه در هزار اتاق بازرگانی محاسبه می شود و دریافت میگردد. بعلاوه چنانچه شرکتها و اشخاص در دوره مالی مربوطه فعالیت تجاری نداشته باشند و حوزه مالیاتی زیربط ، مراتب عدم فعالیت آنان را تایید کرده باشد ،از پرداخت سهم سه در هزار مستثنی خواهند بود .

ملاک محاسبه سه درهزار بر اساس سه درهزار درآمد مشمول مالیات محاسبه می شود و ملاک محاسبه یک درهزار بر اساس یک در هزار فروش کالا و خدمات می باشد. نکته: 60% مبلغ یک در هزار سال 91و92 بخشوده شده است .

بند ۱۳ در خصوص سهم سه در هزار اتاق بازرگانی

به استناد بند ۲۲ ماده ۱۴۸ قانون مالیاتهای مستقیم ، یک در هزار فروش به عنوان حق عضویت پذیرفته می شود که ، هزینه قابل قبول میباشد.

اما به استناد بند ۷ ماده ۱۴۸ ، سه در هزار فروش ، هزینه قابل قبولی نبوده و در هنگام ارایه اظهارنامه عملکرد موضوع ماده ۱۱۰ ق م م به عنوان ماخذ درامد مشمول مالیات محاسبه می شود ( توسط پر کننده اظهارنامه) که مبلغ نهایی نیست و ممکن است پس از رسیدگی، این مبلغ که تابع درامد مشمول مالیات میباشد تغییر کند و کمتر یا بیشتر شود.

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

نحوه محاسبه سهم اتاق بازرگانی در اظهارنامه

نحوه محاسبه و پرداخت سه هزارم سهم اتاق بازرگانی به منظور تمدید کارت بازرگانی از مبلغ مندرج در برگه درآمد مشمول مالیاتی فرد مالیات دهنده ، مقدار سه هزارم از آن به عنوان سهم سه در هزار اتاق بازرگانی محاسبه می شود

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید