لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما

نحوه محاسبه سهم اتاق بازرگانی در اظهارنامه


کارت بازرگانی به مجوزی گفته می شود که به دارنده آن من جمله اشخاص حقیقی یا حقوقی اجازه می دهد مشغول فعالیت تجاری شود. پس دارا بودن این کارت برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی جهت مبادرت به صادرات و واردات الزامی می باشد. مرجع صادر کننده این کارت، اتاق بازرگانی است که در صورت داشتن شرایط مقرر، اخذ می گردد. کارت بازرگانی در نوع حقیقی و حقوقی صادر می شود و جهت اخذ آن باید تمامی شرایط مقرر را دارا بود.

متقاضیان با پر کردن فرم ها و ارائه مدارک مورد نیاز و شرکت در کلاس های آموشی ، و احراز شرایط لازم ، می توانند کارت بازرگانی خود را دریافت نمایند.

کارت بازرگانی در دو نوع حقیقی و حقوقی صادر می شود .

شرایط صدور کارت بازرگانی

شرایط صدور کارت بازرگانی به شرح زیر است:

الف ) اشخاص حقیقی

  1. دارا بودن لااقل 24 سال تمام
  2. در اختیار داشتن محل کسب
  3. دارا بودن لااقل سه سال سابقه کار در امور بازرگانی یا دارا بودن مدارک تحصیلی در رشته تجارت با ارائه مدرک مثبت که به گواهی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران رسیده باشد.
  4. احراز صلاحیت مالی،اخلاقی و اجتماعی با ارائه گواهی یکی از بانک های طرف معامله و ارائه برگ عدم سوء سابقه
  5. آگاهی از ضوابط و مقررات گمرکی،پولی،مالی و اداری کشور و مقررات تجارت خارجی
  6. در اختیار داشتن سرمایه مناسب با رشته فعالیت و یا داشتن سرمایه و اعتبار بانکی
  7. در اختیار داشتن دفاتر پلمپ شده و ارائه اظهارنامه ثبتی
  8. ارائه تعهد نامه مبنی بر پیروی از سیاست کلی وزارت بازرگانی و رعایت کامل مقررات اعلام شده از طرف دولت و یا وزارت بازرگانی در شرایط ویژه مشتمل بر تعیین خط مشی سیاست بازرگانی و ممنوعیت ورود و صدور کالا می باشد..
  9. ارائه رسید اظهارنامه مفاصا حساب مالیاتی سال گذشته برای کسانی که درخواست تمدید کارت بازرگانی کرده اند
  10. ارائه تعهد نامه مبنی بر استفاده سالم امور تجاری از کارت بازرگانی

نحوه محاسبه سهم اتاق بازرگانی در اظهارنامه

نحوه محاسبه و پرداخت سه هزارم سهم اتاق بازرگانی به منظور تمدید کارت بازرگانی از مبلغ مندرج در برگه درآمد مشمول مالیاتی فرد مالیات دهنده ، مقدار سه هزارم از آن به عنوان سهم سه در هزار اتاق بازرگانی محاسبه می شود و دریافت میگردد. بعلاوه چنانچه شرکتها و اشخاص در دوره مالی مربوطه فعالیت تجاری نداشته باشند و حوزه مالیاتی زیربط ، مراتب عدم فعالیت آنان را تایید کرده باشد ،از پرداخت سهم سه در هزار مستثنی خواهند بود .

ملاک محاسبه سه درهزار بر اساس سه درهزار درآمد مشمول مالیات محاسبه می شود و ملاک محاسبه یک درهزار بر اساس یک در هزار فروش کالا و خدمات می باشد. نکته: 60% مبلغ یک در هزار سال 91و92 بخشوده شده است .

بند ۱۳ در خصوص سهم سه در هزار اتاق بازرگانی

به استناد بند ۲۲ ماده ۱۴۸ قانون مالیاتهای مستقیم ، یک در هزار فروش به عنوان حق عضویت پذیرفته می شود که ، هزینه قابل قبول میباشد.

اما به استناد بند ۷ ماده ۱۴۸ ، سه در هزار فروش ، هزینه قابل قبولی نبوده و در هنگام ارایه اظهارنامه عملکرد موضوع ماده ۱۱۰ ق م م به عنوان ماخذ درامد مشمول مالیات محاسبه می شود ( توسط پر کننده اظهارنامه) که مبلغ نهایی نیست و ممکن است پس از رسیدگی، این مبلغ که تابع درامد مشمول مالیات میباشد تغییر کند و کمتر یا بیشتر شود.

اقدامات اولیه ثبتی در ایلیا...

مسیر طی شده ی ایلیا سرشار از نام کسانی ست جای_گاهی استـوار برای سرشار از نام کسانی ست خودشان ایجاد نماید.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی

برای اینکه بتوانیم برای شرکت خود کارت بازرگانی اخذ نماییم باید در ابتدا از مدارک لازم اطلاع داشته و سپس مراحل آن را بدانیم. در این مقاله اطلاعات دقیق و کاملی برای اخذ کارت بازرگانی به شما داده خواهد شد.

نحوه محاسبه سهم اتاق بازرگانی در اظهارنامه

نحوه محاسبه و پرداخت سه هزارم سهم اتاق بازرگانی به منظور تمدید کارت بازرگانی از مبلغ مندرج در برگه درآمد مشمول مالیاتی فرد مالیات دهنده ، مقدار سه هزارم از آن به عنوان سهم سه در هزار اتاق بازرگانی محاسبه می شود

اتاق بازرگانی

اتاق بازرگانی نهادی اقتصادی است که جهت رفاه حال بازرگانان و کمک به اعتلای وصعبت اقتثادی کشور ایجاد شده ومرجع صدور کارت بازرگانی است . موسسه ایلیا جهت اخذ

مراحل و شرایط اخذ کارت بازرگانی

در این مقاله به بررسی شرایط و مراحل مورد نیاز جهت اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

اخذ کارت بازرکانی فوری و سریع

مقدمات صادر شدن و اخذ كارت بازرگانی در اداره كل ثبت شركتها و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران انجام میذیرد.دپارتمان اخذ کارت بازرگانی ثبت ایلیا.

ثبت آنلاین کارت بازرگانی

برای اینکه بتوانیم کارت بازرگانی اخذ نماییم باید ثبت آنلاین در سامانه اتاق بازرگانی داشته باشیم. در این مقاله به بررسی نحوه ثبت آنلاین کارت بازرگانی و مراحل و مدارک مورد نیاز خواهیم پرداخت.

اخذ کارت بازرگانی اشخاص حقیقی

یکی از انواع کارت بازرگانی، کارت بازرگانی حقیقی می باشد که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

اخذ کارت بازرگانی

مراحل اخذ کارت بازرگانی-مقدمات اخذ كارت بازرگانی در اداره كل ثبت شركتها و اتاق بازرگانی هر استان انجام میذیرد.جهت اخذ کارت با ثبت ایلیا در ارتباط باشید.

هزینه و تعرفه اخذ کارت بازرگانی

کارت بازرگانی ، کارتی است که برای تجار و بازرگانان صادر می شود تا مجوزی باشد برای واردات و گاها" صادرات محصولات مجاز .جهت بهرمندی از فرایند اخذ کارت بازرگانی و اطلاع از هزینه کارت بازرگانی توسط ثبت ایلیا با ما در ارتباط باشید.

مزایای اخذ کارت بازرگانی

در این مقاله به بررسی مزیت و فواید اخذ کارت بازرگانی خواهیم پرداخت.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟