لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی انتخاب نام شرکت و برند خدمات ما
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت اقدامات پس از ثبت شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ جواز تاسیس صنایع رتبه بندی(گرید) شرکت ها
درباره ما
حقوق مالکیت برند ایلیا اساسنامه ثبت ایلیا اعضای هیئت مدیره ایلیا منشور اخلاقی ثبت ایلیا تاریخچه ایلیا همکاران ایلیا محیط کار ایلیا کاتالوگ ایلیا
ارتباط با ما تور مجازی ایلیا

پلمپ دفاتر و پلمپ دفاتر قانونی


ثبت شرکت ایلیا در مقاله ای که به تشریح ذیل می باشد در خصوص پلمپ دفاتر یا پلمپ دفاتر قانونی به ارائه مطالبی پرداخته است،چنانچه می خواهید برای ثبت نام پلمپ دفاتر شرکت خود اقدام کنید و اظهارنامه پلمپ دفاتر خود را کامل و درخواست پلمپ دفاتر را ثبت کنید به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

همه ی اشخاص اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی بعد از آن که شرکت خود را به ثبت رساندند، به منظور ثبت درآمد و هزینه های خود نیاز به دفاتر پلمپ دارند.

دفاتر پلمپ به صورت روزنامه و دفتر کل می باشند که متناسب با کارکرد 50-100و150 برگی هستند.

 

پلمپ دفاتر

 

پلمپ دفاتر

مطابق قانون تجارت همه ی شرکت ها باید دفاتر خود را پلمپ نمایند.منظور از پلمپ دفاتر،دفاتری می باشد که باید در شرکت ها پلمپ شوند.شرکت ها باید همه ی قروض،دریافتی ها و صادرات و وارداتی که به صورت روزانه انجام می دهند را در این دفتر به ثبت برسانند.

پلمپ دفاتر قانونی

یکی از نخستین مبادراتی که باید بعد از آن که شرکتی را به ثبت رساندید انجام دهید،پلمپ دفاتر قانونی می باشد.همه ی شرکت ها و اشخاص حقیقی و حقوقی جهت ثبت هزینه ها و درآمدهای روزانه،هفتگی،ماهانه و سالانه مستلزم وارد نمودن اطلاعات حساب خود در این دفاتر می باشند.جهت اینکه این دفاتر در اداره مالیاتی مورد قبول واقع شود و قابل استناد نیز باشد باید پلمپ باشد و باید به امضای نماینده ارائه ثبت رسیده باشد.در صورتی که این دفاتر پلمپ نشده باشند برای بازرسان مالیاتی بی ارزش و بی اعتبار خواهد بود.

منظور از دفاتر قانونی،دفاتری می باشند که مورد تایید سازمان امور مالیاتی می باشد و بر اساس مقررات و قوانین ماده های 11 و 12 قانون تجارت در اداره ثبت اسناد و دفاتر مشاغل از جانب اداره های امور اقتصادی و دارایی پلمپ می شوند.

درخواست پلمپ دفاتر

چنانچه درخواست پلمپ دفاتر و یا درخواست دفاتر پلمپ شده دارید باید بدانید که مدت زمان اخذ دفاتر پلمپ هر سال می باشد.باید قبل از آغاز سال مالی جدید نسبت به پلمپ دفاتر مبادرت نمایید.به عنوان مثال جهت ثبت درخواست پلمپ دفاتر سال 99 باید از سال 98 اقدام نمایید.

 

پلمپ دفاتر تجاری

 

ثبت پلمپ دفاتر

برای ثبت پلمپ دفاتر باید به سایت پلمپ دفاتر در اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمایید تا بتوانید دفاتر پلمپ شرکت خود را اخذ نمایید،در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت پلمپ دفاتر می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پلمپ دفاتر

الف- اشخاص حقیقی

 1. ارائه رونوشت کارت ملی متقاضی.
 2. ارائه رونوشت پروانه کسب و یا مجوز فعالیت کسبی.

ب- اشخاص حقوقی

 1. ارائه رونوشت کارت ملی مدیر عامل و مهر شرکت.
 2. ارائه رونوشت روزنامه تاسیس شرکت.
 3. ارائه رونوشت آخرین تغییرات ثبتی شرکت در روزنامه رسمی در صورتی که تغییراتی صورت گرفته است.
 4. ارائه وکالتنامه یا معرفی نامه برای نماینده چنانچه وکیل یا نماینده برای پلمپ دفاتر معرفی شده باشند.

 

مراحل اخذ دفاتر تجاری شرکتها

 • مشاوره تلفنی با کارشناس ثبت شرکت ایلیا.
 • انعقاد قرارداد.
 • ارسال مدارک به کارشناس.
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل.
 • کپی روزنامه رسمی تاسیس و یا آخرين تغييرات ثبتی شركت در روزنامه رسمی.
 • مهر شرکت.

 

پلمپ دفاتر قانونی

 

مراحل اخذ پلمپ دفاتر شرکت ها در اداره ثبت شرکتها

نخستین اقدام برای درخواست پلمپ دفاتر قانونی و ثبت نام پلمپ دفاتر این است که باید به سامانه پلمپ دفاتر اداره ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir به قسمت پلمپ دفاتر تجاری مراجعه کنید.چنانچه درخواست کننده پلمپ دفاتر در اداره ثبت شرکت ها شخص حقوقی ثبت شده است باید از قسمت اطلاعات درخواست کننده پلمپ دفاتر تجاری قسمت تعیین شده مربوط به شخص حقوقی را انتخاب نمایید.پس از آن باید تابعیت،شناسه ملی،شماره تلفت ثابت و کد پستی شخص حقوقی را در سامانه وارد کنید.سپس باید قسمت شروع سال مالی و شروع ماه مالی را هم کامل نمایید. بعد از این مرحله باید اطلاعات آدرس محل دریافت دفاتر پلمپ شده را کامل نمایید.توجه داشته باشید که دفاتر پلمپ شده بعد از پلمپ به آدرسی که در سامانه قید شده است ارسال می شود،به همین دلیل باید در جهت در درج این اطلاعات دقت کنید.در صفحه بعدی باید اطلاعات شخص حقوقی را بررسی و ارزیابی نمایید و در صورتی که اطلاعات درست و کامل می باشد باید بر روی گزینه تایید اطلاعات شخص حقوقی کلیک کنید.مطابق اطلاعاتی که در ذیل وارد شده است در مرحله بعدی شماره پیگیری به شما اختصاص داده می شود.پس از آن باید سمت شخصی که اظهارنامه پلمپ دفاتر را کامل می کند از فهرست انتخاب نمایید و اطلاعاتی که به هر کدام یک از اعضای هیئت مدیره مربوط می شود را در سامانه درج کنید.در مرحله ی بعد باید اسامی بقیه اعضاء هیات مدیره را همراه با اطلاعات مربوط به آن ها نظیر نام ، نام خانوادگی ، نام پدر ، تاریخ تولد و ...وارد نمایید و در انتها با کلیک بر روی گزینه ی گام بعدی وارد مرحله ی بعد شوید.در این مرحله ، با مشخص نمودن عضو هیات مدیره، سمت اشخاص هیات مدیره ،مدت تصدی محدود/نامحدود و تاریخ شروع سمت را در سامانه وارد نمایید.پس از آن باید وضعیت حدود حق امضاء اعضاء هیات مدیره و پس از آن سمت عضو هیات مدیره را مشخص نمایید. در این مرحله فرم دیگری با عنوان دفتر مورد تقاضای شخص وجود دارد که شما باید،نوع دفتر مورد تقاضای شخص دفتر کل و روزنامه و همین طور تعداد برگ های دفتر و تعداد جلدهای دفتر را وارد کنید و اطلاعات وارد شده را ذخیره نمایید.بعد از آن که مراحل مذکور را سپری نمودید وارد صفحه تایید درستی اطلاعات می شوید که در این مراحله باید گزینه تایید اظهارنامه پلمپ دفاتر و مدارک مورد نیاز را انتخاب نمایید.بعد از کامل نمودن اطلاعات در سامانه و انجام صحیح مراحل اینترنتی ثبت و کلیک نمودن بر روی پذیرش نهایی، باید ، اصل اظهارنامه پلمپ دفاتر مهر و امضاء شده دریافتی از اینترنت را به همراه سایر مدارکی که در ذیل ذکر خواهد شد را به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمایید تا اداره پست دفاتر پلمپ را به آدرسی که در سامانه قید نموده اید ارسال نماید.پس از ارسال مدارک و اخذ کد پیگیری، بر روی گزینه ی پلمپ دفاتر کلیک نمایید.شماره پیگیری و تاریخ تحویل مدارک به پست را در سامانه درج نمایید و در انتها بر روی گزینه ی پذیرش نهایی، کلیک نمایید و وارد مرحله ی بعدی شوید.بعد از ارسال مدارک ، کارشناس حقوقی مدارک را بررسی می نماید و بعد از بررسی های انجام شده، در صورتی که مدارک مورد تایید کارشناس مربوطه قرار گرفته باشد،اجازه ی پرداخت وجه دفاتر و پلمپ آن ها صادر می گردد.در این صورت شما باید وجه تعیین شده برای پرداخت هزینه پلمپ دفاتر را به صورت اینترنتی پرداخت نمایید.

نمونه فرم گواهی پلمپ دفاتر

شرکت/خانم/آقا
دفاتر خود را در تاریخ...............تحت شماره.....................در این اداره کل پلمپ نموده است.این گواهی حسب درخواست متقاضی جهت ارائه به ..............................صادر گردیده است.

 

پلمپ دفاتر تجاری یا دفاتر مالیاتی یعنی چی ؟

موسسات ، شركت ها و سازمانهایی كه پیرو قوانین مالیاتی هستند باید از سازمان امور مالیاتی دفاتر قانونی خود را جهت ثبت همه ی عملکردهای مالی خود اخذ نمایند .اینگونه دفاتر به دفاتر قانونی مشهور هستند.

پلمپ دفاتر مالیاتی و تجاری چقدر زمان خواهد برد ؟

دفاترپلمپ یک روز بیشتر زمان نمی برد و حدودا یک الی دو ماه طول میکشد که به واسطه ی اداره ی پست به دست موکلین گرامی برسد.

عوامل رد دفاتر پلمپ شرکتها

 1. اگر دفاتر ارائه‌ شده به نحوی از پلمپ خارج‌شده یا یک یا چند برگه در آن کم باشد.
 2. اگر یک یا چند فعالیت مالی و پولی در آن ثبت‌ نشده باشد.
 3. اگربراساس تاریخ آن‌ها ثبت‌نشده باشد.
 4. ثبت کردن تمامی یا قسمتی از فعالیت‌های در حاشیه.
 5. تراشیدن یا پاک کردن نوشته‌های دفاتر به‌منظور سوءاستفاده.
 6. جای خالی بیش‌از حد در صفحات سفید باشد.

شركتها با توجه به قوانین و ضوابط نوع نوشتن وثبت این دفاتر قانونی ملزم می باشند که همه ی فرآیندهای مالی خود را به ترتیب وپشت سرهم به رشته ی تحریر در بیاورند.در این دفاتر به هیچ عنوان نباید خط خوردگی وجود داشته باشد.پایان سال مالی زمان تسلیم اظهار نامه مالیاتی و دفاتر پلمپ می باشد.

دفاتر پلمپ برای معین ساختن عملکرد مالی سالیانه شرکت, ثبت شرکت، به شکلی کاملا اجباری می باشد.

 

به جهت نظارت مستقیم بر اجرای قوانین و مقررات مالیاتی ، سازمان امور مالیاتی کشور ،هیات هایی متشکل از سه نفر را برای بازرسی و کنترل دفاترپلمپ پرداخت کننده های مالیاتی برمبنای آیین نامه ای که بنا به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی تصویب شده است اعزام می نماید. اگر پرداخت کنندگان از تحویل دفاترپلمپ امتناع کنند با توافق هیات مندرج در" بند (3) - ماده 97" این قانون درآمد شامل مالیات همان سال به شکل علی الراس تشخیص داده خواهد شد.

تبصره: هیات های موضوع این ماده می توانند حسب تجویز سازمان امور مالیاتی کشور کلیه دفاتر و اسناد و مدارک مالی مودیان را اعم از این که مربوط به سال مراجعه یا سنوات قبل باشند به منظور کسب اطلاعات لازم و ارائه آن به اداره امور مالیاتی ذیربط مورد بازرسی قرار دهند و یا در صورت لزوم دفاتر پلمپ و اسناد و مدارک سنوات قبل را در قبال ارائه رسید به اداره امور مالیاتی ذیربط منتقل نمایند.

 

ثبت شرکت و برند ایلیا

 

سوالات متدوال پلمپ دفاتر قانونی

سوالات متدوال پلمپ دفاتر قانونی

✅ پلمپ دفاتر تجاری یا دفاتر مالیاتی یعنی چی ؟

موسسات ، شركت ها و سازمانهایی كه پیرو قوانین مالیاتی هستند باید از سازمان امور مالیاتی دفاتر قانونی خود را جهت ثبت همه ی عملکردهای مالی خود اخذ نمایند .اینگونه دفاتر به دفاتر قانونی مشهور هستند.

✅ هزینه ثبت پلمپ دفاتر قانونی چقدر است ؟

هزینه ثبت پلمپ دفاتر با توجه به نوع شرکت متغیر میباشد جهت استعلام هزینه پلمپ دفاتر با شماره : 02632137 تماس حاصل فرمایید . کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود

✅ آیا شرکتی که کار نمی کند باید دفتر مالیاتی یا تجاری بگیرد؟

بدون شک پاسخ مثبت است. کلیه ی شرکت ها بنابر ضوابط قانونی ملزم به اخذ وگرفتن دفاتر مالیاتی خود از حوزه ی مالیاتی می باشند.در صورت عدم فعالیت نیز می بایست مراتب را به اداره دارایی اطلاع رسانی کنند به این شکل که دفاترپلمپ خالی از اطلاعات خود را به اداره تسلیم نمایند.

✅ زمان دقیق تسلیم دفاتر تجاری چه موقع می باشد ؟

تیرماه هر سال زمان تسلیم اظهار نامه مالیاتی است که باید از اواخر سال قبل جهت دریافت پلمپ دفاتر اقدامات لازم صورت پذیرد.

✅ چرا پلمپ دفاتر می کنیم؟

زیرا که قانون این اتفاق را مقرر نموده است واگر این کار را انجام ندهند مشمول جریمه ی مالیاتی می شوند. صادر نشدن صورتحساب ، درج نشدن شماره اقتصادی ، به کار بردن شماره اقتصادی خود برای افراد دیگر یا بالعکس ،مسئولیت تضامنی بعلاوه10درصد مبلغ مورد معامله ای که عاری از رعایت قوانین این ماده صورت گرفته باشد را دارا می باشد.

مشاوره آنی
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تشکیل پرونده مالیاتی

تشکیل پرونده مالیاتی - طبق قوانین پس از ثبت و راه اندازی شرکت یا موسسه باید جهت تشکیل پرونده مالیاتی در واحد مالیاتی مربوط به محل فعالیت خود ، اقدام نمود.

پلمپ دفاتر و پلمپ دفاتر قانونی

در این مقاله به مطالبی درباره بررسی پلمپ دفاتر پلمپ دفاتر قانونی درخواست پلمپ دفاتر و ثبت پلمپ دفاتر پرداخته شده است مقاله را بخوانید و هر سوالی درباره پلمپ داشتید با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

اظهارنامه مالیاتی

اظهارنامه مالیاتی - اظهارنامه مالیاتی 94 . ثبت اظهار نامه مالیاتی 93 و 94 .اموزش ثبت و مراحل اظهار نامه مالیاتی

حداکثر و حداقل زمان لازم برای اخذ کد اقتصادی

مجتمع ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن دپارتمان های تخصصی در زمینه اخذ کداقتصادی و تشکیل پرونده آماده ارائه خدمات مشاوره ای تخصصی رایگان به شما عزیزان می باشد.

هزینه پلمپ دفاتر -هزینه پلمپ دفاتر چقدر است

دفاتر پلمپ مالیاتی دفاتری هستند که هر شرکت می بایست هرساله تهیه کند و آنها را جهت گزارش ریز درآمدها و هزینه های خود به اداره مالیات تسلیم کند . هزینه پلمپ دفاتر -هزینه پلمپ دفاتر چقدر است، وجه پستی و حق الوکاله می باشد که متغیر می باشد در این خصوص می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اخذ گواهی مالیات بر ارزش افزوده

اخذ گواهی مالیات بر ارزش افزوده- در واقع ارزش افزوده اختلاف بین ارزش کالاها و خدمات فروخته شده با ارزش کالاها و خدمات خریداری شده است . به بیان ساده مالیات بر ارزش افزوده مالیاتی است که خریدار هنگام خرید کالا و خدمات به فروشنده می پردازد و فروشنده نیز باید در دوره های زمانی مشخص آن را به دولت

پرسش و پاسخ اخذ کد اقتصادی

پرسش و پاسخ اخذ کد اقتصادی - مودیان مالیاتی اغلب پس از برخورد با واژه کد اقتصادی سوالات زیادی در ذهنشان ایجاد می شود : اینکه «اصلا" کد اقتصادی چیست ؟و برای

سامانه استعلام کد اقتصادی شرکتها [ویدئو]

سامانه جامع استعلام کد اقتصادی،استعلام صحت کد اقتصادی شرکتها،کداقتصادی شرکتها و جستجو کد اقتصادی بر اساس شماره ثبت به همراه آموزش تصویری

جریمه عدم تشکیل پرونده مالیاتی

یکی از مهمترین اقداماتی که پس از ثبت شرکت باید به آن پرداخت، تشکیل پرونده مالیاتی می باشد. در این مقاله به بررسی عواید عدم تشکیل پرونده مالیاتی خواهیم پرداخت.

مهلت تشکیل پرونده مالیاتی

هر شرکت پس از تاسیس باید برای تشکیل پرونده مالیاتی اقدام نماید. در این مقاله به بررسی شرایط و موارد و مهلت زمان قانونی تشکیل پرونده خواهیم پرداخت.

لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج لوگو شرکت گاج
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
سلام،درخواست انجام پلمپ دفاتر از طریق موسسه ایلیا را برای شرکت نانا پخش پارس دارم.با احترام
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ، وقتتون بخیر و برای ارائه ی اطلاعات در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت .
پاسخ
درزمان درخواست دفاتر کل وروزنامه 100برگ درخواست شده اما زمان تحویل دفاتر متوجه شدیم دفاتر 200برگه هست وبرچسب روی دفاتر به این صورت نوشته یک جلد دفتر روزنامه 100برگ که دارای صفحات شماره مسلسل میباشد درتاریخ 0000مربوط به سال مالی 99تحت شماره 0000پلمپ گردید آیا این اختلاف در تعداد برگ وبرچسب از نظر دارایی مشکل دارد یانه؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
برای دریافت اطلاعات تخصصی در این خصوص با این شماره از تلفن ثابت و بدون پیش شماره تماس بگیرید 9099072870
پاسخ
توضیحات چقدر جستجو و سوال پرسش و پاسخ مقالات مرتبط
برگزاری مسابقه اینستاگرمی مسابقه اینستاگرمی
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید