درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکت در کرج

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 4 آذر 1399


کرج را با نام ایران کوچک می‌شناسند که در آن تقریباً تمامی اقوام ایرانی زندگی می‌کنند. تنوع نژادی و جمعیت بالای این شهر فرصت مناسبی را برای فعالیت‌های اقتصادی و درآمدزایی به وجود آورده است. برای ایجاد کسب و کار تجاری ثبت شرکت در آن الزامی است. این شرکت‌ها طبق ماده ۲۰ قانون تجارت به ۷ دسته شرکتها سهامی، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت نسبی و شرکت تعاونی تقسیم می‌شوند. در این مطلب می‌خواهیم ثبت شرکت و برند در استان البرز را شرح دهیم. در ابتدا در مورد کرج و ویژگی‌های آن توضیح دادیم و در ادامه روند ثبت شرکت و برند و مدارک مورد نیاز آن را در استان البرز را شرح می‌دهیم.

مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا در این مقاله به مطالبی درباره ثبت شرکت که امروزه اشخاص زیادی تمایل به ثبت آن را دارند پرداخته است.شما در این مقاله با مدارک ثبتی مربوط به هر شرکتی و مراحل ثبت شرکت آشنا می شوید.هم چنین برای ثبت شرکت مستلزم پرداخت هزینه های ثبتی هم می باشید که در این مقاله به توضیحاتی درباره آن پرداخته شده است همراه ما باشید.

ثبت شرکت کرج

ثبت شرکت به شرکت اعتبار و عزت می بخشد و سبب ایجاد تمایل بیشتر و مستمر به همکاری می گردد. در واقع، ثبت یک شرکت نوعی رسیدگی است که متصدیان امر ثبتی انجام می دهند تا معلوم شود آیا برای بوجود آوردن این شخصیت حقوقی دقت های لازم و مقررات رعایت گردیده یا خیر؟ هر گاه شرکت در کرج به ثبت برسد، قراردادهای منعقده بین شرکا رسمی بوده و در آینده هیچ یک نمی توانند اسناد رسمی قانونی از جمله شرکت نامه و اساسنامه و سایر تصمیماتی که به ثبت می رسد کتمان نمایند و یا به ایراداتی که درباره اسناد غیر رسمی ممکن است وارد شود استناد کنند.

 

هزینه و تعرفه ثبت شرکت در کرج

هزینه ثبت شرکت در کرج

هزینه و تعرفه ثبت شرکت در کرج موارد زیادی را تحت پوشش قرار می دهد که در این خصوص سایت رسمی دپارتمان مجتمع حقوقی ثبت شرکت ایلیا اذعان دارد که مواردی چون مبالغ اولیه ثبت شرکت ، حق الزحمه ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت های کرج ، هزینه بابت باطل کردن تمبر سرمایه ؛ حق الزحمه وکیل ثبت شرکت در کرج ،حق الزحمه چاپ آگهی روزنامه رسمی و مخارج آگهی روزنامه کثیر الانتشارمی باشد. علاوه براین مبالغ بر اساس نوع شرکت و اعضای تشکیل دهنده آن و هم چنین طرح و موضوع فعالیت مخارج ثبت شرکت نیز تفاوت دارد. به طور مثال :

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج با هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در کرج که نحوه ثبت آن فرق می کند و به طور حتم بسیار اختلاف دارد.هزینه های دریافت مؤسسات ثبتی و حقوقی به جهت متغیر بودن بر ثبت شرکت تآثیر گذار است. لازم است به این نکته توجه شود که ثبت شرکت در شهرهای کوچک در مقایسه با مراکز استانها و کلان شهرها تفاوت به سزایی دارد.

همان گونه که در مطالب بالا اشاره شد طرح و موضوع فعالیت شرکت ها نیز بر هزینه های شرکت تآثیر دارد برای شفاف سازی این مطلب می توان گفت زمانی که موضوع فعالیت شرکت طولانی باشد و موضوعات زیادی را در بر داشته باشد و موارد گوناگونی را در بر می گیرد و به طور جامع بیشتر از حد باشد ومعمول آن حداقل سه سطر در روزنامه باشد به طور حتم هزینه ثبت آن شرکت نیز افزایش پیدا می کند.از مواردی که می توان در ثبت شرکت در کرج عنوان کرد، افرادی که با هدف قابل دسترسی وبه صورت مصمم شروع به فعالیت می کنند طی گذشت زمان کوتاهی علاوه بر اینکه تمامی هزینه های پرداخت شده جهت ثبت شرکت به آنها باز گردانده می شود و در نهایت با بیشتر شدن تعداد شرکا و سهامداران هزینه ثبت اولیه شرکتشان تقسیم می شود و این امر به شما کمک می کند.اگر می خواهید برای ثبت شرکت ارزان قیمت در کرج اقدام کنید باید به این ضرب المثل توجه کنید که« هر چقدر که پول بدهی به همان مقدار آش می خوری» .

پس به متقاضیان ثبت شرکت در کرج توصیه می کنیم که با انتخابی هوشمندانه در جهت پرداخت هزینه های شرکت اقدامات ملزومه را انجام دهند، به خاطر داشته باشید که دلیل هر ارازان بودنی به خاطر سود کم از طرف مؤسسات نمی باشد . بلکه با لحظه ای درنگ و تفکر و تحقیق می توان پی به علت های مختلف ارزان بودن و فرار از خدمات پشتیبانی آنها پس از ثبت و عدم توجه و مورد اهمیت دادن به زمان مشتری می باشد. معمولاچنانچه متقاضی ثبت شرکت در کرج باشید و بخواهید در مدت زمان موردنظرتان که برایتان مناسب می باشد مراحل ثبتی را به اتمام برسانید هزینه ثبت شرکت در کرج افزایش پیدا می کند. پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید

ثبت شرکت در کرج را به شکل تخصصی و درست و با صحت کامل به انجام برسانید هزینه مناسبی نیز برای ثبت شرکت خود در نظر بگیرید زیرا با پرداخت این هزینه به موسسات ثبتی حقوقی مثل ثبت شرکت ایلیا ، هزینه ثبت شرکت در کرج را در جای درست سرمایه گذاری کرده اید و برخی از موسسات معتبر و همکاران ثبتی این هزینه ثبتی را صرف انجام تخصصی کار از ابتدا تا پایان می نمایند و دیگر در حین انجام کار هزینه اضافی از شما دریافت نخواهد شد.

ثبت شرکت در کرج

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

شرکت با مسئولیت محدود ،شرکتی می باشد که میان دو یا چند نفر جهت انجام کارهای تجاری تشکیل شده است و شرکا با توجه به آورده خود به شرکت در برابر قروض و دیون شرکت مسئول می باشند.

 1. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج داشتن شرایط زیر لازم می باشد:
 2. این شرکت با حداقل دو نفر شریک دارای سن قانونی (18 سال تمام) قابل ثبت می باشد.
 3. هر دو عضو شرکت باید سهامدار باشند،حتی یک درصد
 4. سرمایه ی اولیه ی این شرکت صد هزار تومان می باشد.(این سرمایه پرداخت نمی شود و اسمی می باشد)

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

شرکت سهامی خاص،شرکتی می باشد که همه سرمایه آن به وسیله موسسین فراهم می شود و سرمایه و دارایی آن به سهام تقسیم شده است و مسئولیت سهامداران به مبلغ اسمی سهام آن ها محدود می شود در  شرکت سهامی خاص تعداد سهام‌داران نباید کمتر از سه نفر باشد.هم چنین عنوان «‌شرکت سهامی خاص»‌ باید قبل از اسم شرکت یا بعد از آن بدون فاصله با اسم شرکت، به صورت روشن و خوانا ذکر گردد.

 1. حداقل 3 نفر عضو اصلی در شرکت که به سن قانونی رسیده باشند. ( 18 سال تمام )
 2. حداقل سرمایه شرکت 1.000.000 ریال باشد.
 3. در بدو تاسیس حداقل 35% سرمایه به صورت نقدی باید به حساب شرکت تودیع شود.
 4. در صورت سرمایه غیر نقدی ( در صورت وجود ) باید به تفکیک تقویم و در اظهارنامه منعکس گردد.
 5. سرمایه شرکت صرفاَ توسط موسسین تامین می شود.موسسین شرکت،نسبت به کلیه اعمال و اقداماتی که به منظور تاسیس و به ثبت رسانیدن شرکت انجام می دهند، مسوولیت تضامنی دارند.تا وقتی که شرکت به ثبت نرسیده است،صدور ورقه سهم یا گواهینامه موقت سهم ممنوع است.در صورت تخلف امضاء کنندگان آن ها،مسوول جبران خسارات اشخاص ثالث خواهند بود.
 6. اعضاء هیات مدیره باید حداقل از 2 نفر تشکیل گردد و اعضا و هیات مدیره باید حداقل دارنده یک سهم باشند و اعضا و هیات مدیره نباید دارای سوء پیشینه کیفری باشند.

ثبت شرکت تعاونی در کرج

مطابق ماده‌ی17 قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران،شرکت تعاونی،شرکتی می باشد که تمام یا حداقل 51% سرمایه‌ی آن به وسیله‌ی اعضا در اختیار شرکت تعاونی قراربگیرد و وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌های دولتی و وابسته به دولت و تحت پوشش دولت، بانک‌ها،‌ شهرداری‌ها، شوراهای اسلامی کشوری، بنیاد مستضعفان و سایر نهادهای عمومی می‌توانند جهت اجرای بند 2 اصل 43 از راه وام بدون بهره یا هر راه مشروع دیگر از قبیل مشارکت، مضاربه، مزارعه، ‌مساقات، اجاره، اجاره به شرط تملیک، فروش اقساطی و صلح، اقدام به کمک در تأمین یا افزایش سرمایه‌ی شرکت‌های تعاونی نمایند، بدون آن که عضو باشند.

ثبت شرکت تضامنی در کرج

شرکت تضامنی،شرکتی می باشد که تحت اسم مخصوصی برای کارهای تجاری میان دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می گردد.در صورتی که سرمایه و دارایی شرکت جهت پرداخت همه قروض و دیون شرکت کافی نباشد هر کدام یک از شرکا در برابر همه قروض شرکت مسئول می باشند.

ثبت شرکت نسبی در کرج

شرکت نسبی،شرکتی می باشد که جهت انجام کارهای تجاری،تحت اسم مخصوصی میان دو یا چند نفر تشکیل می گردد و مسئولیت هر کدام یک از شرکا مطابق سرمایه ای می باشد که در شرکت آورده اند.الزامی است که در اسم شرکت نسبی عبارت شرکت نسبی و حداقل نام یکی از شرکا قید گردد.چنانچه اسم شرکت مشتمل بر اسامی همه شرکا نباشد،پس از نام شریک و یا شرکایی که قید شده است باید عبارت و شرکا و یا و برادران قید شود.

ثبت شرکت مختلط سهامی در کرج

شرکت مختلط سهامی،شرکتی می باشد که تحت اسم مخصوصی میان یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می گردد.

ثبت شرکت مختلط غیر سهامی در کرج

شرکت مختلط غیرسهامی، شرکتی می باشد که  جهت انجام امور تجاری تحت نام مخصوصی میان یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود، بدون انتشار سهام، تشکیل می‌شود. مسئول همه قروضی که امکان دارد مضاف بر سرمایه و دارایی شرکت ایجاد شود،شریک ضامن می باشد. هم چنین در اسم شرکت باید عبارت «شرکت مختلط» ‌و لااقل اسم یکی از شرکای ضامن، قید شود.

ثبت شرکت سهامی عام در کرج

شرکت سهامی‌عام، شرکتی است می باشد که سرمایه‌‌ی آن به سهام تقسیم‌ شده است و بخشی از این سرمایه از طریق فروش سهام به مردم فراهم می گردد.  تعداد سهام‌داران در شرکت سهامی عام نباید کمتر از سه نفر باشد و مسئولیت سهام‌داران، به مبلغ اسمی سهام آنها محدود می شود. در شرکت سهامی عام  باید عبارت «شرکت سهامی عام» قبل از نام شرکت با بعد از آن، بدون فاصله با نام شرکت در همه‌ی اوراق و اطلاعیه‌ها و آگهی‌های شرکت به طور واضح و روشن ذکر گردد.

 

ثبت شرکت و برند ایلیا

 

برای به ثبت رساندن هر کدام یک از شرکتهای ثبتی باید مدارکی را ارائه نمایید در ذیل مدارک مورد نیاز برای هر شرکت آورده شده است:

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

 1. ارائه دو برگ از اظهارنامه شرکت.
 2. ارائه دو برگ از اساسنامه شرکت.
 3. ارائه دو رونوشت از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین.
 4. ارائه دو رونوشت از صورتجلسه هیات مدیره با امضای مدیران منتخب.
 5. ارائه رونوشت شناسنامه ی برابر اصل شده توسط دفاتر اسناد رسمی-همه ی اعضای هیات مدیره ،سهامداران و بازرسین.
 6. ارائه رونوشت کارت ملی برابر اصل شده توسط دفاتر اسناد رسمی-همه ی اعضای هیات مدیره ،سهامداران و بازرسین.
 7. ارائه گواهی پرداخت حداقل 35% سرمایه شرکت از بانکی که حساب شرکت در شرف تاسیس در آن جا افتتاح شده است.
 8. ارائه تقویم نامه کارشناس رسمی دادگستری(اگر آورده شرکت غیر نقدی منقول و یا غیر منقول باشد.)
 9. ارائه اصل سند مالکیت(اگر اموال غیر منقول جزء سرمایه شرکت باشد.)
 10. ارائه گواهی عدم سوءپیشینه ی کیفری همه ی اعضای هیات مدیره و بازرسان شرکت.
 11. ارائه ی اقرارنامه ی همه ی اعضا ی هیات مدیره مبنی بر اینکه کارمند رسمی دولت نیستند و مدیر عامل مبنی بر اینکه در شرکت دیگری سمت مدیریت عامل را دارا نیست.
 12. ارائه وکالتنامه امضاء شده.
 13. ارائه ی اصل قیم نامه در صورتی که یکی از اعضا دارای اهلیت نباشد.
 14. در صورتی که اعضا با سهامداران شخص حقوقی باشند،رونوشت آگهی تاًسیس،روزنامه ی رسمی،رونوشت روزنامه ی رسمی آخرین تغییرات + رونوشت شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده ی نماینده ی شخص حقوقی باید ارائه گردد.
 15. در صورت حضور سهامدار خارجی در صورتی که شخص حقیقی باشد کپی برابر اصل پاسپورت و ترجمه ی رسمی آن،در صورتیکه شخص حقوقی باشد ارائه ی گواهی ثبت شرکت در مرجع ثبت شده ی آن کشور که مبین آخرین وضعیت شرکت و ترجمه ی رسمی آن،همینطور اصل و ترجمه ی وکالتنامه باید ارائه گردد.
 16. ارائه ی مجوز مربوط به فعالیت از مرجع ذیربط در صورت نیاز.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

 1. ارائه دو رونوشت از تقاضانامه ی ثبت شرکت ها با مسئولیت محدود.
 2. ارائه دو رونوشت از شرکت نامه.
 3. ارائه دو رونوشت از اساسنامه.
 4. ارائه دو رونوشت از صورت جلسه ی مجمع عمومی موًسسین و هیاًت مدیره.
 5. ارائه رونوشت شناسنامه کلیه شرکا و مدیران(اگر مدیر خارج از سهامداران انتخاب شود.)
 6. اخذ و ارائه مجوز مربوطه(در صورت نیاز)

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت تضامنی در کرج

 1. ارائه دو رونوشت از تقاضانامه.
 2. ارائه دو رونوشت از شرکت نامه.
 3. ارائه دو رونوشت از اساسنامه.
 4. ارائه رونوشت شناسنامه ی شرکا.
 5. ارائه مجوز از مراجع ذیصلاح در صورت نیاز.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت تعاونی در کرج

 1. ارائه صورتجلسه ی تشکیل مجمع موًسس و اولین مجمع عمومی عادی و اسامی اعضا و هیاًت مدیره ی منتخب و بازرسان و مدیر عامل شرکت در 4 رونوشت.
 2. ارائه اساسنامه ی مصوب مجمع عمومی در 4 رونوشت.
 3. ارائه دعوتنامه تشکیل اولین مجمع عمومی عادی در 4 رونوشت.
 4. ارائه درخواست کتبی ثبت در 4 رونوشت.
 5. طرح پیشنهادی و ارائه ی مجوز وزارت تعاون در 4 رونوشت.
 6. رسید پرداخت مقدار لازم التاًدیه ی سرمایه،طبق اساسنامه در 4 رونوشت.
 7. مدارک دعوت تشکیل اولین جلسه ی مجمع عمومی عادی در 4 رونوشت(موضوع بند 2 ماده ی 32)
 8. موافقت نامه ی تشکیل شرکت یا اتحادیه در 4 رونوشت(تبصره ی ماده ی 51)
 9. مجوز ثبت شرکت یا اتحادیه در 4 رونوشت (بند 28 ماده ی 66 و بند 4 ماده ی 51)

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت مختلط سهامی در کرج

 1. ارائه یک رونوشت از شرکت نامه.
 2. ارائه یک رونوشت از مصدق از اساسنامه.
 3. ارائه اسامی مدیر یا مدیران شرکت.
 4. ارائه نوشته ای با امضای مدیر شرکت ،حاکی از تعهد پرداخت تمام سرمایه و پرداخت واقعی حداقل ثلث از آن سرمایه.
 5. ارائه سوابق مصدق از تصمیمات مجمع عمومی در موارد مذکور در مواد 40،41،44
 6. ارائه نوشته ای با امضای مدیر شرکت،حاکی از پرداخت تمام سرمایه ی نقدی شرکای ضامن و تسلیم تمام سرمایه ی غیر نقدی با تعیین قیمت حصه های غیر نقدی.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت مختلط غیر سهامی در کرج

 1. ارائه یک رونوشت مصدق از شرکت نامه.
 2. ارائه یک رونوشت مصدق از اساسنامه(اگر باشد)
 3. ارائه اسامی شرکت یا شرکای ضامن که سمت مدیریت دارند.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت نسبی در کرج

 1. ارائه یک رونوشت مصدق از شرکت نامه.
 2. ارائه یک رونوشت مصدق از اساسنامه(اگر باشد.)

ثبت شرکت ایلیا

ما به شما همشهریان عزیز و گرامی در استان البرز و کلیه شهرستان های کرج این اطمینان را می دهیم که پس از مطالعه کامل مقاله هزینه ثبت شرکت در کرج،به تمامی سوالات و ابهامات شما در زمینه ثبت شرکت در کرج پاسخ داده خواهد شد و می توانید با ذهنی باز و اطمینان خاطر راجع به ثبت مجموعه خود تصمیم گیری نمایید.هم چنین در صورت نیاز به مشاوره های رایگان هم می توانید با شماره تلفن های 32137-026 و 26655119-021 تماس حاصل نمایید.

مزایای ثبت شرکت در کرج

از آنجایی که شرکت یک عمل حقوقی می باشد،به همکاری دو و یا چند نفر نیازمند است.این امر تابع مکانیسمی می باشد که قانون گذار در اختیار شرکا قرار داده است تا سرمایه و دارایی های شخصی خود را جهت دستیابی به هدف خاصی که سودبری می باشد به سرمایه جمعی تبدیل نمایند نه قراردادی که اشخاص و شرکا آن را میان خود بسته اند.بنابراین تشکیل شرکت به اراده آزاد شرکا بستگی دارد و نیازی به اجازه قبلی از مقام های اداری نمی باشد،در حقیقت این امکان وجود دارد که جهت به انجام رسانیدن فعالیت موضوع شرکت به این چنین اجازه ای نیاز داشته باشد،اما خلق شخص حقوقی مستلزم اجازه خاصی نمی باشد.برای مثال: تاسیس یک شرکت برای تولید و پخش لوازم آرایشی و بهداشتی نیاز به اخذ مجوز از وزارت بهداشت دارد،ولی انجام دادن فعالیت های تولید و پخش لوازم آرایشی و بهداشتی از طریق تاَسیس شرکت به چنین اجازه ای نیاز ندارد.درصورتی که فعالیت شرکت به سبب قانون ،ممنوع نباشد ،شرکت با رعایت شرایط دیگر قانون تشکیل می شود.

شرایط ثبت شرکت در کرج

مطابق مقررات و قوانین کشور ایران،اشخاصی که می توانند شرکتی را در ایران ثبت کنند باید شرایطی به شرح ذیل داشته باشند:

همه افراد حقیقی و حقوقی که ایرانی و یا غیر ایرانی می باشند قادر به ثبت شرکت می باشند.اشخاصی که غیر ایرانی هستند این امکان برایشان فراهم شده است تا بدون داشتن شریک ایرانی در ایران شرکتی را به ثبت برسانند.یکی از شرایط مهم و با اهمیت درباره ثبت شرکت قصد شرکا و طرفین و رضایت آن ها می باشد یعنی شرکا باید برای ثبت شرکت رضایت کامل داشته باشند.شرط دوم ثبت شرکت اهلیت می باشد.به توانایی قانونی شخص جهت دارا شدن و یا اجرای حق اهلیت گفته می شود.شخصی که اهلیت ندارد محجور گفته می شود.افرادی از قبیل افراد کم خرد،ورشکستهو کودکان قبل از رسیدن به سن قانونی از اهلیت جهت اعمال بخشی و یا همه حق و حقوق خود برخوردار نمی باشند.از نظر قانون،معیار و ملاک رسیدن سن به 18سال و ضابطه عقل عرف و نظر پزشک قانونی می باشد.مطابق ماده 190قانون مدنی بند 3 آن از شرایط مهم و اساسی درستی هر معامله ای این می باشد که مورد معامله موضوع معین داشته باشد.به موجب همین امر مورد معامله نباید میان چند موضوع تردید داشته باشد وطرفین قرارداد باید موضوع مشخصی را در نظر داشته باشند.موضوع شرکت جهت مبحثی که مبهم وغیر مشخص باشد باطل می باشد.

شرایط  اختصاصی تشکیل شرکت

برای ثبت شرکت باید حداقل دونفر شریک وجود داشته باشد. از دیگر خصوصیات شرکت های تجاری همکاری در میان شرکا می باشد.همکاری شرکا در تسلیم سرمایه و حضور داشتن در مجمع های عمومی و در صورت انتخاب شدن به نمایندگی شرکت از هیئت مدیره و بازرسی حضور و فعالیت در آن می باشد.سرمایه و دارایی شرکت از قبیل نقد،جنس و یا هنر و عمل و امتیاز هم از جانب شرکا فراهم می گردد.پایه و اساس شرکت تجاری بر حسب انجام معامله های تجاری می باشد.خاطر نشان می شویم که معامله ها در غیرمنقول و یا جهت نیازهای شخصی در صورتی که از جانب شرکت های تجاری باشد تجارت شمرده نمی شود.هم چنین سود به معنی سرمایه و دارایی می باشد که به سرمایه شرکای شرکت اضافه می شود و در صورتی که شرکی ضرر کند ضرر به بار آمده در میان شرکای تقسیم می شود.در حقیقت یکی از خصوصیات و ویژگی های شرکت تجاری،تقسیم سود و ضرر بین شرکا می باشد.

 

ثبت شرکت ایلیا

 

راهنمای گام به گام مراحل  ثبت شرکت در کرج

برای تأسیس یک شرکت با توجه به آپدیت شدن و پیشرفت درعرصه تکنولوژی دیگر موارد سختی پیش پای شما جهت ثبت شرکت در کرج نیست. امروزه افراد با داشتن اینترنت و ورود به سامانه های مختلف می توانند به سهولت وارد سایت سامانه اداره ثبت شرکت ها ی کرج شوید وبا خواندن این مقاله و کسب اطلاعاتی که توسط کارشناسان متخصص ایلیا در اختیار شما قرار داده شده، می توانید به راحتی برای تأسیس شرکت خود اقدام کنید زیرا نحوه ثبت شرکت در کرج را به زبانی ساده بیان نموده و با ارائه راهکارهای گام به گام پی به این موضوع خواهید برد.

گام اول:داشتن یک شریک خوب و مورد اطمینان

تعداد سهامداران برای ثبت شرکت در قالب مسئولیت محدود حداقل 2 نفر و در قالب سهامی خاص 3 نفر می باشد. شما در ابتدا باید شریک مناسبی را انتخاب نمایید.سهامداران باید بدانند در شرکت با مسئولیت محدود به میزان آورده نقدی خود در شرکت ضامن می باشند. هرکس سرمایه بیشتری دارد رای بالاتری نیز دارد در نتیجه مسئولیت بالاتری نسبت به قروض و دیون دارد. تکمیل مدارک هویتی برابر اصل شده کلیه اعضاء هیئت مدیره الزامی است. ارائه گواهی عدم سوء پیشینه نیز برای ثبت شرکت لازم می باشد. در صورتی که فعالیت شرکت شما نیازمند مجوز باشد ارائه مجوز الزامی می باشد.

گام دوم :ارتباط و بارگزاری در سامانه ثبت شرکتها

بعد از کسب اطلاعات پایه در گام اول باید وارد سامانه اینترنتی اداره کل ثبت شرکتها به آدرس Irsherkat. ssaa. شوید. در این مرحله از سامانه روی قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت کلیک کرده و تیک گزینه را فعال کنید. سپس فرمی برای شما فعال می شود که این دسترسی را می دهد تا اطلاعات هویتی خودتان را در این مرحله بارگزاری کنید .برای ورود به گام بعدی ،بارگزاری صحیح اطلاعات هویتی شما حائز اهمیت می باشد، چرا که در صورت عدم درستی، دسترسی به گام بعد نخواهید داشت.

گام سوم :نام های درخواستی برای شرکت

در این قسمت از فرم باید به ترتیب اهمیت انتخاب شما در رابطه با نام شرکتتان، 5 اسم انتخاب کنید که این نامها حتما باید 3 بخش یا بیشتر از سه بخش باشد . در قسمت بالای فرم نام های درخواستی، در پنجره اولویت ها ،اسمی انتخابی را به ترتیب اولیت وارد کنید.البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که این اسامی نباید تکراری باشند. و از اسامی اختصاری و خلاصه که مختص ادارات دولتی و... است خودداری نموده زیرا تنها با اخذ مجوز قابل قبول می باشد. بعد از اتمام این مرحله در گام بعدی شماره ای 19 رقمی با نام شماره پیگیری به شما داده میشود که ازاهمیت زیادی برخوردار است چرا که این کدرهگیری جهت ورود به سامانه و پیگیری مراحل ثبتی بعد از این میباشد. جهت انتخاب نام شرکتتان می توانید مقاله انتخاب نام شرکت را مطالعه نمایید.

گام چهارم :عنوان مدت و موضوع فعالیت شرکت را مشخص کنید.

این مرحله از اهمیت زیادی برخوردار است و حتما با شرکای خود در این زمینه مشورت کرده و به اتفاق نظر برسید .اهمیت موضوع از آن جهت است که به نوع فعالیت و کسب و کارتان در آینده کاری شما بسیار مرتبط و تاثیر گذار است. در این فرم بسته به نوع شرکت شما ( با مسئولیت محدود ) یا شرکت ( سهامی خاص ) و ... یکی از 2مورد (محدود ) یا ( نا محدود ) را انتخاب کنید. اما برای اطلاعات بیشتر روی گزینه( موضوع فعالیت هایی که نیاز به مجوز دارند )کلیک کرده و می توانید در مورد موضوع فعالیتتان راهنمایی بگیرید. در سامانه فهرست های مختلفی از موضوعات مطرح شده در اختیارتان قرار می دهد . درصورت وجود ابهام در این خصوص می توانید به صورت رایگان از مشاوران و کارشناسان مجتمع ثبت شرکت ایلیا اطلاعات لازم را کسب نمایید.

گام پنجم :مشخص کردن آدرس شرکت

در این قسمت نیاز است که یک کد پستی دقیق برای دفتر مرکزی شرکت جهت ارائه به اداره ثبت شرکتهای کرج بدهید که در قسمت کدپستی بارگزاری شده و با کلیک کردن بر روی( دریافت نشانی کدپستی از اداره پست کرج ) ،آدرس در پنجره نشانی مرکز اصلی رویت می شود. شما می توانید در صورتی که مکان مناسبی برای تجارت یا حرفه خود پیدا نکرده اید ، از نشانی و کد پستی منزل خود استفاده.البته پیشنهاد میکنیم در صورت موافقت با چنین موردی در خصوص آدرس منزل، حتما با کارشناسان ارشد مجتمع ثبتی ایلیا مشورت نمایید.

گام ششم :تعیین سرمایه مقرر شده شرکت

در این گام با توجه به میزان و مقدار هزینه و سرمایه گذاشته شده در شرکت توسط اشخاص به صورت کل سرمایه (سرمایه شخصیت حقوقی ) در این فرم بارگزاری می شود البته نحوه ثبت سرمایه در شرکتهای سهامی فرق می کند و تعداد سهم وارزش اسمی آن نیز در این فرم باید وارد شود.حداقل میزان سرمایه برای ثبت یک شرکت (با مسئولیت محدود یک میلیون ریال می باشد که این قانون مربوط به سال 1311 می باشد و در پیش نویس جدید قانون تجارت حداقل سرمایه برای شرکت با مسئولیت محدود ده میلیون تومان و برای شرکت سهامی خاص پنجاه میلیون تومان قید شده است .که این میزان سرمایه تا حدودی اعتبار شرکت را مشخص می کند. لازم به ذکر است در انتخاب سرمایه شرکت خود دقت لازم را داشته باشید زیرا سرمایه شرکت نشان دهنده ی ماهیت و اعتبار شرکت شماست.در این خصوص حتما با کارشناسان مجتمع ثبت شرکت و برند ایلیا مشورت نمایید.

گام هفتم :معرفی شرکا شرکت

در این بخش صفحه ای برای شما باز می شود که باید مشخصات هویتی شرکا شامل شماره شناسنامه ، تاریخ تولد و ... را وارد نمایید . نکته : چنانچه تعداد شرکای ثبت شرکت در کرج بیشتر از 150 نفر باشد لازم است فرمی که از پیش تهیه شده و در سایت اداره ثبت شرکت های کرج میباشد را دانلود و تکمیل نموده و مجدد به همراه سایر مدارک بارگزاری نمایید.

گام هشتم :تعین سهام هر یک از شرکا شرکت

در این مرحله از ثبت سامانه مشخصات مربوط به سهام و سرمایه هر یک از شرکا باید بارگزاری شود که با مشخص شدن نام هر یک ازاعضاء اذعان براین دارد که چه تعداد سهام دارند.نوع سهام در واقع نشان دهنده منقول بودن یا غیر منقول بودن و میزان سرمایه شریک می باشد. سمت اشخاص وارتباط آنها با یکدیگر را در گامهای بعدی بارگزاری می کنیم جا دارد که در این مورد بگوییم مقصد ونیت ازارتباط اشخاص با یکدیگر مشخص شدن وکیل و موکل و قیم قانونی و ... درارتباط با شرکا و افراد شرکت می باشد.

گام نهم :نشان دادن شعبه های شرکت

در این قسمت از فرم سامانه ثبت شرکتها ،مشخص می کنید که شما چه تعداد شعبی در استانها و شهر های مختلف می خواهید داشته باشد که با وارد شدن در پنجره مربوط به این قسمت مشخصات این شعب را وارد کنید . در این قسمت اگر نهایتا از طرف اعضای سهامدار هنوز اتخاذ به تصمیمی انجام نشده بود میتوان معرفی شعب را به زمان دیگر موکول کرد و بعد از اینکه تکلیف شعب شرکت و سمت اشخاص درآن قسمت روشن شد در گام بعدی گزینه سال مالی را تعیین می کنید ودر مرحله یا گام بعدی آن فرم مربوط به صورتجلسات را تکمیل کنید.

گام دهم :ارائه اساسنامه شرکت

بعد از اینکه تمام اطلاعات اشخاص در این سامانه بارگزاری شد پنجره درخواست اساسنامه و فرم های پیش نویس برای شما نمایش داده می شود که باید آنها را مطالعه و تکمیل کنید و درآخر طبق قوانین مخصوص شرکت تان آن اطلاعات را وارد کنید. از این مرحله به بعد کار ثبت نام سامانه ای شما به پایان می رسد وباید در انتظار بمانید تا اداره ثبت شرکتها ی کرج درخواست ثبت شما را بررسی و از طریق همین سایت به اطلاع شما برساند(پیگیری از طریق کد رهگیری).

گام پایانی :چاپ آگهی در روزنامه رسمی

چاپ آگهی روزنامه در مرحله ای انجام می شود که تمامی اوراق و مدارک شما مورد تأیید اداره ثبت قرار گرفته باشد واز طرف اداره ثبت برای شما شماره ثبت ارائه می شود که با داشتن این شماره ثبت ، یک قدم تا پله های ترقی و شروع فعالیتتان باقی می ماند و باید آگهی ثبت شرکت خود را در روزنامه رسمی به چاپ برسانید .متقاضیان ثبت شرکت باید به این موضوع خوب توجه کنند که در آینده برای شروع هر اقدامی ،اصل یا کپی این آگهی بسیار مهم می باشد ونیاز است در آگهی که به چاپ می رسانید اطلاعاتی در مورد نام شرکت نوع و موضوع فعالیت را مطرح کنید . مدت زمان ثبت آگهی شما در روزنامه حدودا 30 روز کاری می باشد.

 

موسسه حقوقی ایلیا

موضوعاتی که برای ثبت شرکت در کرج نیاز به اخذ مجوز دارند

موضوعات فعالیتی که قبل از ثبت شرکت در کرج بایستی مجوز اخذ نمایند شامل 23 مورد می باشند که متقاضیان محترم می بایست قبل از ثبت شرکت ، از مراجع ذیصلاح مجوز لازم را اخذ نموده و سپس برای ثبت شرکت خود اقدام نمایند. سایر موضوعات فعالیتی که در لیست زیر نیامده اند در اداره ثبت شرکت های کرج قابل ثبت می باشند.درخصوص ثبت موضوع های فعالیتی که در بندهای فهرست لینک فوق نیامده اند و کارشناس ثبت شرکت های کرج نسبت به تشخیص آن تردید دارد، ثبت آنها منوط به قید جمله "در صورت نیاز پس از اخذ مجوز های لازم" می باشد .برای ثبت شرکت با برخی موضوعات فعالیت ، لازم است بعد از تایید نام شرکت اقدام به دریافت مجوز از مرجع ذیصلاح مرتبط با موضوع مورد نظر نمود.

شرکت کرج

در کنار شرکتها که به کار تجارت اشتغال دارند قانون گذار نهاد حقوقی خاصی را که دارای شخصیت حقوقی می باشد، جهت انجام اموری که جنبه غیر تجاری دارد از قبیل کارهای علمی وادبی یا امور خیریه یا خدماتی پیش بینی نموده است. ماده یک آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجاری ، موسسه غیر تجاری را چنین تعریف نموده است.

مقصود از تشکیلات و ثبت موسسات غیر تجاری مذکور در ماده ۵۸۴ قانون تجارت کلیه تشکیلات و موسساتی است که برای مقاصد غیر تجارتی از قبیل امور علمی یا امور خیریه وامثال آن تشکیل می شود اعم از آنکه موسسین و تشکیل دهندگان قصد انتفاع داشته یا نداشته باشند.

 

ثبت شرکت و برند ایلیا

 

 

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت شرکت در کرج

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
محمد رضا
برای ثبت شرکت چه مدارکی لازم هست؟
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
جهت مشاوره رایگان در خصوص ثبت شرکت و مدارک لازم با شماره تماس روبرو تماس حاصل فرمایید . 02632525232
پاسخ
مهدی عبدالله‌پور
ثبت شرکت با مسئولیت محدود+هزینه های ثبت تا اتمام کار ثبت
پاسخ
ثبت شرکت ایلیا ®
ثبت شرکت ایلیا ®
سلام عرض کردم ....******** هستم کارشناس ثبت ایلیا . هزینه ی ثبت شرکت 385/000 تومان می باشد . جهت کسب مشاوره میتوانید با شماره های 02632525232 و 02632525232 تماس حاصل فرمایید .
پاسخ
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید