درخواست مشاوره رایگان

ثبت طرح صنعتی در کرج 🥇【نمونه طرح صنعتی ✔️】

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 4 آذر 1399


ثبت طرح صنعتی در کرج همانند ثبت طرح صنعتدر سایر شهر های ایران است چنانچه شما ساکن کرج هستتید می توانید کار ثبت طرح صنعتی وتنظیم صورتجلسات مربوطه به طرح صنعتی خود را به ثبت ایلیا بسپاری اما باید بدانید در هر کجای ایران هم که باشید کار ثبت طرح صنعتی شما توسط ثبت ایلیا انجام خواهد شد . 

ثبت طرح صنعتی و حقوق مالکیت معنوی دارای جایگاه پر اهمیتی در صنعت، تجارت و تحقیقات صنعتی است و عدم توجه به این حقوق موجب وارد آمدن ضرر و زیان جبران ناپذیری به فعالان این عرصه خواهد شد و همچنین باید این موضوع بسیار مهم را در نظر داشته باشید که انجام صحیح مراحل ثبت طرح صنعتی از اهمیت بسزایی برخوردار است. در واقع انجام این مراحل به صورت دقیق و کامل در موفقیت آمیز بودن ثبت طرحهای صنعتی و ایده بسیار مهم و کلیدی است. وقتی محصولی طراحی شده و پس از زحمات فراوان تولید می‌شود و سپس به بازار مصرف عرضه می‌گردد و با استقبال مصرف کنندگان روبرو می‌شود، معمولاً رقبا سعی می‌کنند که همان محصول را تولید کنند. به همین دلیل است که یکی از دغدغه‌های دائمی طراحان و تولید کنندگان طرحهای صنعتی، سوء استفاده از طرح آنها پس از افشا است.راه حل قانونی جلوگیری از سو استفاده اشخاص ثالث و برخورداری از حمایت‌های قانونی، ثبت طرح صنعتی و ایده است. یکی از مهمترین حقوق مالکیت معنوی، ثبت طرحهای صنعتی است که به مشخصات شکل و ظاهر، ترکیب خطوط و رنگ کالا توجه دارد.

 

ثبت طرح صنعتی در کرج

نمونه طرح صنعتی

طرح صنعتی در حوزه کاری مختلف قابل ثبت می باشد. نمونه طرح های صنعتی گواه از تأکید محتوای طرح صنعتی بر ظاهر کالا ها و بحث زیبا شناختی کالا دارد.
تصاویر نمای شش جهت اصلی ( بالا ، پایین و... ) . تصاویر نمای سه بعدی از راستو سه بعدی از چپ

سامانه ثبت طرح صنعتی

برای شما در سایت https://iripo.ssaa.ir پنل کاربری تشکیل پرونده می شود و از طریق آن ضمن دریافت مشاوره و ارتباط با کارشناس و مسئول پرونده ، جزئیات روند پیشرفت پرونده را به سه طریق پنل کاربری ، ایمیل و پیامک به اطلاع شما می رسانیم.

ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی در واقع اثبات حق مالکیت به نام شماست. ثبت طرح صنعتی به مانند ثبت برند، ثبت علامت تجاری و ثبت اختراع حایز اهمیت است.کسب انحصاری مهمترین دلیل ثبت طرح صنعتی است تا در بازار پر رقابت کسب و کار بتوانید مستحکم و موفق حرکت کنید. کارشناسان ثبت ایلیا با ارائه مشاوره های تخصصی در این زمینه، اقدامات و مراحل لازم جهت ثبت طرح صنعتی را با بهترین کیفیت به شما ارائه می‌نمایند.

مراحل ثبت طرح صنعتی در کرج

چگونگی فرایند ثبت طرح صنعتی در کرج و مراحل ثبت آن، مدارک لازم جهت ثبت طرح صنعتی، هزینه و مدت زمان امور ثبتی و اداری طرح های صنعتی در کرج و طراحی و تدوین اظهارنامه طرح صنعتی وهمچنین مراحل آموزش آن در سامانه اداره مالکیت صنعتی، همگی در این مقاله به صورت کامل همراه با فایل های ویدئو و تصویری و اینفوگرافی توضیح داده شده است، به گونه ای که با مطالعه مقاله پیش رو، پاسخ کاملی از سوالات خود را دریافت می نمایید و خیلی بعید است نیاز به مطالعه متن دیگری داشته باشید.

حفاظت از مالکیت معنوی و صنعتی افراد به عنوان یک ارزش و دارایی از اهمیت زیادی در رشد و توسعه اقتصادی یک جامعه برخوردار است . بی توجهی به موضوع حفاظت از این گونه دارایی های فعالان اقتصادی باعث کاهش انگیزه و حس رقابت پذیری و بخصوص تحول و نو اوری در ابعاد مختلف صنعتی و تجاری می شود. این نوع ابتکارات لازمه هر نوع تجارت و صنعت است چرا که نه تنها بازار را از یکنواختی و بی روح بودن خارج می سازد بلکه باعث تلاش بیشتر افراد برای بالاتر بردن بهره وری و ایده های جدید در کشور و رقابت سالم تر می شود.

از همین رو ثبت طرح صنعتی و حقوق مالکیت صنعتی دارای جایگاه پر اهمیتی در صنعت، تجارت و تحقیقات صنعتی می باشد و عدم توجه به این حقوق موجب وارد آمدن ضرر و زیان جبران ناپذیری به فعالان این عرصه خواهد شد.

یکی از حقوق مالکیت صنعتی، ثبت طرح صنعتی است که به مشخصات شکل و ظاهر، ترکیب خطوط و رنگ کالا توجه دارد.

وقتی محصولی طراحی شده و پس از زحمات فراوان تولید می شود و سپس به بازار مصرف عرضه می گردد و با استقبال مصرف کنندگان روبرو می شود، معمولا رقبا سعی می کنند که همان محصول را تولید کنند.

به همین دلیل است که یکی از دغدغه های دائمی طراحان و تولید کنندگان طرح های صنعتی، سوء استفاده از طرح آنها پس از افشا است که راه حل قانونی جلوگیری از سو استفاده اشخاص ثالث و برخورداری از حمایت های قانونی، ثبت طرح صنعتی است.

ما در این مقاله تلاش کرده ایم تا به تمامی مراحل ثبت طرح صنعتی در کرج از ابتدا تا انتها به طور کامل بپردازیم.از همین رو توصیه می نماییم چنانچه تصمیم به ثبت طرح صنعتی دارید و یا علاقه مند به فراگیری اطلاعات مفید و کاربردی در این زمینه هستید، مقاله پیش رو را که توسط تیم خبره تحریریه مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا تدوین گردیده مطالعه نمایید.

 1. ورود به سامانه اینترنتی اداره ثبت طرح مالکیت صنعتی.
 2. تکمیل اظهارنامه اینترنتی.
 3. بررسی و کارشناسی جهت تأیید طرح و نبود ایرادات.
 4. صدورابلاغیه پذیرش.
 5. اقدام متقاضی جهت تشکیل پرونده فیزیکی در اداره ثبت طرح مالکیت صنعتی.
 6. پرداخت هزینه های ثبتی قانونی.
 7. دریافت شماره ثبت طرح صنعتی.
 8. ارسال جهت چاپ در روزنامه رسمی.
 9. صدور آگهی.
 10. دریافت سند تصدیق از طریق اداره ثبت طرح مالکیت صنعتی.

شرایط ثبت طرح صنعتی

برای بررسی نحوه ثبت طرح های صنعتی در کرج در ابتدا می بایست تعریفی از طرح صنعتی و چیستی آن را ارائه دهیم : طرح صنعتی از چند منظر قابل بررسی است تعریف اول تعریف رایج و عمومی طرح صنعتی می باشد که به معنای شکل و ظاهر کلی یک کالا می باشد و تعریف دیگر آن از دید حقوق مالکیت فکری می باشد که در آن تعریف طرح صنعتی شامل ویژگی‌های مربوط به شکل و ساختار، و یا نقش و تزئینات به کار رفته در یک کالا به واسطه یک فرآیند صنعتی است که در کالای خاتمه یافته ایجاد چشم نوازی و جذابیت کند.

ویژگی ثبت طرح صنعتی

 1. ویژگی های سه بعدی که شامل شکل ظاهری آن می باشد.
 2. ویژگی های دو بعدی شامل تزئینات و یا رنگ ها و فرم های به کار رفته برای تزئین یک کالا و هم چنین ترکیب هر دوی این موارد.

طرح های قابل ثبت

 1. طرح باید "جدید" باشد یک طرح در صورتی جدید محسوب خواهد شد که عین آن قبل از تاریخ تسلیم یا تقاضانامه ثبت در دسترس عموم نباشد.
 2. طرح باید "اصیل" اصل باشد. یک طرح در صورتی اصل محسوب می شود که بطور مستقل توسط طراح پدیده آمده باشد و کپی یا تقلیدی از طرح های موجود نباشد.
 3. طرح باید شخصیت فردی داشته باشد. یعنی تأثیر کلی که طرح بر کاربر آگاه بوجود می آورد با تأثیر کلی که طرح های قبلی که قبلاً در دسترس عموم قرار گرفته اید بر آن کاربر بوجود می آورند، تفاوت داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی انجام می شود و مدارک مورد نیاز هر کدام متفاوت است در قسمت ذیل مدارک مورد نیاز اشخاص حقیقی یا حقوقی :

مدارک لازم جهت ثبت طرح صنعتی (شخص حقیقی)

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی مالک
 2. کپی شناسنامه و کارت ملی طراح
 3. نمونه کالا / عکس (از 6 زاویه مختلف)
 4. آدرس و کد پستی

مدارک لازم جهت ثبت طرح صنعتی (شخص حقوقی)

 1. روزنامه تاسیس و تغییرات شرکت
 2. کپی شناسنامه و کارت ملی مالک و طراح
 3. نمونه کالا / عکس (از 6 زاویه مختلف)
 4. آدرس و کدپستی

مدارک ثبت طرح صنعتی

 1. رونوشتی از تمام صفحات شناسنامه متقاضی ارائه گردد.
 2. رونوشت برابر اصل کارت ملی برای متقاضی ارائه گردد.
 3. یک نمونه از طرح و نقشه کلی طرح صنعتی که قرار است به ثبت برسد ارسال شود.
 4. در صورتی که طرح صنعتی ۲ بعدی و یا سه بعدی است باید ۵ نمونه از تصویر آن را با گرافیک کامل ترسیم کنید زیرا این نمونه اصلی و تصویر طرح را نشان خواهد داد.
 5. این تصویر باید به صورت تمام رنگی و با کیفیت و حجم مناسب باشد که حداقل کیفیت مورد نیاز باید ۵۰۰ کیلو بایت باشد.
 6. اظهارنامه مخصوص برای طرح های صنعتی که باید توسط متقاضی و مخترع تکمیل شود ارائه گردد.

مزایای ثبت طرح صنعتی در کرج

 1. ثبت طرح صنعتی،شکل یا ظاهر خاصی از محصولات و تولیدات صنعتی را به صورت جذاب و زیبا و دلربا به عموم ارائه خواهد کرد.
 2. ثبت طرح صنعتی،باعث تمایز محصولی از محصولات مشابه خواهد شد.
 3. ثبت طرح صنعتی،سبب می شود که در مشتریان و مصرف کنندگان کالا حالت کشش ایجاد گردد و برقابلیت بازاریابی کالا افزوده گردد.
 4. ثبت طرح صنعتی،باعث می شود که کار انتخاب محصول و تصمیم گیری در خرید کالا را برای مصرف کنندگان آسان تر کند.
 5. ثبت طرح صنعتی،از گمراهی و دچار اشتباه شدن مصرف کنندگان تا حدودی جلوگیری خواهد کرد.
 6. ثبت طرح صنعتی،باعث می شود که تولید کنندگان برای ارائه و عرضه محصولات صنعتی با یک دیگر رقابت سالم تری داشته باشند.
 7. ثبت طرح صنعتی،سبب می شود که مصرف کنندگان کالا و محصولات مورد حمایت قرار گیرند و از زیان خرید محصولات تقلبی در امان بمانند.
 8. ثبت طرح صنعتی،باعث توسعه اقتصادی در قلمرو ملی وبین المللی است.

ثبت طرح صنعتی در کرج

گام به گام نحوه و شرایط و مراحل ثبت طرح صنعتی در کرج

ثبت یک طرح صنعتی در کرج به صورتی استاندارد و صحیح می تواند درمیزان آرامش فکری و اطمینان حقوقی فردای ما بسیار تأثیرگذار باشد. بنابراین، اگر چه نحوه ی صحیح ثبت طرح های صنعتی یک فن و تخصص علمی- تجربی است که نیازمند حضور متخصّصین خود است،امّا به طور کلی، می توان گفت روند یک ثبت طرح در کرج و در کل ایران به شرح ذیل است:

مراحل ثبت الکترونیکی اظهارنامه طرح صنعتی

به جهت ثبت یک طرح صنعتی پیش ازهرکاری بایستی اظهارنامه آن منتظم گردد که دربرگیرنده عکس و مشخصات ظاهری کالایی که طرح بر روی آن صورت گرفته باشد. در صورتی که طرح شما سه بعدی باشد اداره مالکیت صنعتی این حق را دارد که پیش ساختی از آن را از متقاضی خواستار گردد. هر اظهارنامه دربرگیرنده ی دو نوع مالکیت می باشد.

مالکیت معنوی: طراح هر طرحی مالک معنوی آن می باشد که حق واگذاری آن را به دیگری ندارد.

مالکیت مادی: مقاضی ثبت طرح صنعتی چه شخص حقیقی باشد چه شخص حقوقی مالک مادی شناخته می شود.

مدارک مثبت هویت مالک، نماینده قانونی و طراح

 1. نحوه و نمونه ارسال تصاویر.
 2. یعنی یک نمونه از تصویر گرافیکی یا یک نمونه از طرح ترسیم شده در صورت دو بعدی بودن یا یک نمونه از تصویر گرافیکی یا یک نمونه از طرح ترسیم شده از تمامی جوانب طرح در صورت سه بعدی بودن طرح.
 3. تأیید اطلاعات مرحله اول و دوم و بازبینی اطلاعات و ضمایم.
 4. پرداخت هزینه بصورت الکترونیکی و دریافت شماره اظهارنامه.

پرداخت هزینه به منزله ی تایید و ثبت نهایی اظهارنامه تلقی شده و استرداد هزینه و تغییر اطلاعات و ضمائم امکان پذیر نمی باشد.

شایان ذکر است ،متقاضیان محترم علاوه بر ثبت اظهارنامه ی طرح صنعتی در کرج ،می توانند سایر درخواست های خود را نظیر ویرایش اظهارنامه طرح صنعتی و چاپ و پیگیری اظهارنامه از طریق همین سامانه اعلام نمایند و از تصمیم اداره مطلع شوند.

مرجع ثبت از تاریخ وصول ، اظهارنامه و ضمائم آن را از لحاظ رعایت جنبه های شکلی و سایر شرایط مقرر در قانون و همچنین تطبیق طبقه یا طبقات اعلامی با طبقه بندی بین المللی، مورد بررسی قرار می دهد.

نحوه ثبت طرح صنعتی

 1. ورود به پورتال اداره کل مالکیت صنعتی.
 2. ورود به صفحه ی خدمات الکترونیکی.
 3. ورود به قسمت اداره ثبت طرح های صنعتی.
 4. انتخاب گزینه ی ثبت اظهارنامه صنعتی.
 5. تأیید و قبول تعهد بندی از قانون که متقاضی از طریق سیستم پی گیر پرونده خواهد بود و از روز ابلاغ، مهلت قانونی پاسخگویی به اخطار برای متقاضی شروع خواهد شد.
 6. ورود به مراحل چهارگانه ثبت اظهارنامه.
 7. ورود به قسمت اطلاعات اظهار نامه.
 8. پر کردن اطلاعات مربوط به مالک اظهارنامه ( مشخص نمودن حقیقی یا حقوقی بودن و ایرانی یا غیر ایرانی بودن مالک ) و سپس ثبت موقت و دریافت کد رهگیری جهت ذخیره ی اطلاعات وارد شده.
 9. انتخاب گزینه وکیل رسمی دادگستری در صورت داشتن وکیل برای افراد حقیقی مثل وکلای مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا.
 10. انتخاب دفتر حقوقی به عنوان نماینده برای دفاتر حقوقی.
 11. انتخاب گزینه ی نماینده قانونی در صورتی که شخص حقوقی دارای وکیل دادگستری باشد و آن شخص دریافت کننده ابلاغ ها باشد. و اگر وکیل نداشته باشد انتخاب گزینه صاحب امضاء یا موسس.
 12. پر کردن مشخصات اطلاعات و درج آدرس الکترونیکی و تلفن همراه شخص معرفی شده.
 13. انتخاب فقط یک شخص حقیقی به عنوان دریافت کننده.
 14. ورود به مرحله ی ثبت مشخصات طرح و توضیح و توصیف آن.
 15. بارگذاری ضمایم.
 16. پیوست کردن ضمایم مورد نیاز. جهت پیوست ابتدا گزینه بارگذاری پیوست را با توجه به متن خواسته شده مقابل گزینه راهنمای پیوست کلیک کنید. سپس گزینه ی Browse را انتخاب کرده و تصویر موردنظر را انتخاب نمایید و پیوست را ارسال کنید.

ثبت طرح صنعتی در کرج

فرایند بررسی اظهارنامه طرح و مراحل بعدی

ماده82 آئین‌نامه: مرجع ثبت ظرف 60 روز از تاریخ وصول، اظهارنامه و ضمائم آن را از لحاظ رعایت جنبه‌های شكلی و سایر شرایط مقرر در قانون و این آیین نامه و همچنین تطبیق طبقه یا طبقات اعلامی با طبقه‌بندی بین‌المللی، مورد بررسی قرار می‌دهد.

هزینه ثبت طرح صنعتی در کرج

هزینه ی واریزی ثبت طرح صنعتی در کرج بر حسب حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی ثبت طرح متفاوت می باشد. علاوه بر هزینه های واریزی،هر طرح صنعتی چاپ آگهی در روزنامه ی رسمی کشور را نیز دارد که با توجه به تعداد خطوط هزینه متغیری خواهد داشت. در مورد متقاضیان خارجی که در اجرای مقررات کنوانسیون پاریس،تقاضاهای خود را مستقیماَ تسلیم مرجع ثبت(اداره ثبت طرح صنعتی) می نمایند،می بایست معادل ارزی مبلغ ریالی تعیین شده در جدول هزینه های طرح را مطابق نرخ رسمی بپردازند.

روش استعلام طرح صنعتی

متقاضی محترم شما می توانید با مراجعه به سامانه ی ذیل و پر کردن فرم استعلام، اطلاعات شکل طرح صنعتی خود و حوزه کاری را وارد نموده تا قبل از ثبت طرح صنعتی خود شامل هزینه و زمان اضافه نگردید.در صورت نیاز به مشاوره های تخصصی میتوانید از مشاوران مجرب مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

با استفاده از این روش جلوی ارسال طرح و شکلهای تکراری و غیر قابل ثبت به سامانه استعلام طرح صنعتی را می گیرید و در نتیجه از اتلاف هزینه و زمان شما جلوگیری می شود . در ضمن می توانید از استعلام طرح های صنعتی و کالاهای تجاری سایر رقبای خود در بازار کارتان اطلاع حاصل نمایید.

تفاوت طرح صنعتی با اختراع در چیست؟

همانگونه که در تعریف طرح صنعتی بیان شد، طراح و آفریننده یک طرح صنعتی به جنبه های فنی محصول نمی پردازد و آنچه برایش مهم است ارائه یک محصول شکیل و زیبا به مصرف کننده می باشد. (اگر چه مثلاً در طراحی اتومبیل ممکن است عملکرد و جنبه های فنی آن(مثل موتور و جعبه دنده) کمی در شکل طرحش اثر داشته باشد)؛ اما برعکس در اختراع، آنچه برای یک مخترع مهم است قرار دادن چند عنصر در کنار هم و در نهایت کسب نتیجه مورد نظر از عملکرد آن عناصر است. بنابراین، در طرح صنعتی آفریننده به دنبال زیبائی محصول است ولی در اختراع، آفریننده به دنبال کسب نتیجه عملکرد و فنی محصول است. برای مثال، در یک محصول قوری چای، مخترع تلاش می کند در جنس قوری ترکیباتی انجام دهد که چای را گرم تر نگه دارد، چای را خوب دم دهد و …؛ در مقابل یک طراح صنعتی تلاش می کند تا یک قوری فانتزی و یا سبک مدرن و یا سبک کلاسیک و … خلق کند تا بدین وسیله مشتری را مجذوب هنر خود نماید.

ثبت طرح صنعتی در کرج

اهداف خلق طرح صنعتی

اندک تغییرات در طرح یک محصول امکان دارد باعث جذابیت بیشتر آن درانواع قشرهای جامعه بشود تولیدکنندگان به این نکته توجه دارند که محصولی را به انضمام طرحی دیگر وارد بازار نمایند که قادر باشد همه ی نقطه نظرات اقشار مختلف جامعه را تحت پوشش قرار دهد برای نمونه گروه سنی کودکان به طرحهایی تمایل دارند که قالب فانتزی داشته باشد اما بزرگسالان الزاما این عقیده و سلیقه را ندارند. تولید کنندگان جهت طرح کالای خود هزینه و زمان خرج میکنند آنها قادرند با ثبت طرح کالای خود از این موضوع مطمئن بشوند که دیگری حق ادعا در مورد استفاده از آن را ندارد.

در راستای پابرجایی و ماندگاری در بازارهای رقابتی شما می بایست قادر باشید که طرح و ایده تازه ای را ابداع نموده تا مصرف کنندگان ازمحصولات همیشگی صرف نظر نموده و از محصولات تازه تری استقبال نمایند. شما با طراحی تازه تر این امکان را خواهید داشت که ایجاد تمایز بین محصولات خود و سایر رقبا را داشته باشید.

تولیدکنندگان می بایست با مصرف کننده کالا خود صادق باشند به این معنا که محصولی را ارئه کنند که از کیفیت بالائی بهره مند باشد جهت شناساندن محصول خود به یک طرح یا علامت قدرتمند تحت عنوان نشان تجاری یا طرح صنعتی می باشند و نخستین گام ثبت این علائم و طرح ها می باشد.

ویژگی‌های طرح صنعتی

پیش از هر چیز طرح صنعتی باید کاربرد صنعتی داشته باشد؛ یعنی در همه‌ی صنعت‌ها، قابلیت استفاده و کارکرد داشته باشد و مشکل و مسئله‌ای را برطرف کند؛

ویژگی مهم دیگر طرح صنعتی، جنبه‌ی هنری و زیبایی‌ شناختی آن است. درست است که طرح صنعتی باید در صنعت و فن کارکرد داشته باشد؛ اما باید ترکیب یا شکل ظاهری محصول را نیز تغییر دهد؛ به این ترتیب طرحی که صرفاً جنبه‌ی فنی و کاربردی داشته باشد، طرح صنعتی محسوب نخواهد شد، به همین نحو، طرحی که تنها جنبه‌ی زیبایی ظاهری داشته باشد و در صنعت کارکردی نداشته باشد هم طرح صنعتی نیست. طرح صنعتی درواقع آمیزه‌ای از هنر و صنعت است؛

طرح صنعتی‌ می‌تواند در صنایع مختلف کارکردهای متنوع داشته باشد. از طراحی قطعات خودرو گرفته تا طراحی ظروف چینی و یک‌بارمصرف، همگی‌ می‌توانند در قالب طرح صنعتی شناخته شوند. تغییر در ظاهر سپر خودروی سمند به ‌نحوی که هم آسیب‌پذیری خودرو را کاهش دهد و هم موجب تغییر در موقعیت ظاهری سپر و جلوبندی خودرو شود،‌ می‌تواند طرح صنعتی محسوب شود. طراحی‌‌های متنوع و متفاوت روی ظروف چینی و بلور هم‌ می‌تواند طرح صنعتی محسوب شود.

ثبت طرح صنعتی چه امتیازی را در پی خواهد داشت؟

با به ثبت رساندن طرح صنعتی در کرج مالک از کپی برداری غیرمجاز آن میتواند ممانعت به عمل بیاورد. ثبت طرح صنعتی محصولاتی را از نظر ظاهری مورد توجه قرار می دهند و همین منجر به پیشرفتشان می گردد. وثبت یک طرح صنعتی میتواند منجر به سرمایه گذاری مطلوب بشود چراکه مالک آن با توجه به شناخته شدن محصول خود بواسطه ی طرح صنعتی اقدام به ارتقا سطح کیفی محصول خود کرده و در نتیجه همین امر منجر به جلب اعتماد و توجه مشتری میشود. طرح های صنعتی تحت عنوان اندوخته ی تجاری شناخته میشوند به این مفهوم که هرچقدر موفقیت طرح بیشتر باشد میزان اعتبار شرکت نیز فزونی می یابد. افرادی که دارنده ی طرح های صنعتی به ثبت رسیده می باشند این توان را دارند که طرح خود را به دیگری انتقال داده از مزایای آن بهره مند گردند.

 طرح های صنعتی در کرج و استان البرز

طرح صنعتی باعث جذاب تر شدن هرچه بیشتر محصول شما در نگاه مصرف کنندگان میشود بنابراین فروش کالا شما بالا رفته و همین موضوع منجر میشود کالای شما از ارزش و اعتباری افزون تر بهره مند گر دد. با انجام ثبت طرح صنعتی خود در اداره مالکیت صنعتی شما می توانید از پشتیبانی هایی همچون پیشگیری از کپی رایت از طرح خود و عدم ارائه کالاهای نامرغوب با استفاده از طرح شما بهره مند گردید.

شایان ذکر است که مشاوران و کارشناسان ما در ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات به متقاضیان ثبت طرح صنعتی در کرج می باشند،هم اکنون با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما در این مجموعه بهره مند شوید.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت طرح صنعتی در کرج 🥇【نمونه طرح صنعتی ✔️】

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید