درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 7 بهمن 1399


ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین

ثبت شرکت سهامی خاص (Privately joint stock company) شبیه به ثبت شرکت مسئولیت محدود است چرا که از لحاظ ساختار حقوقی شباهتهای زیادی دارند. ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین ثبت نوعی شرکت تجاری است که دارای اعتبار بیشتر جهت اخذ وام و تسهیلات ، رتبه و شرکت در مناقصات دولتی می باشد. سرمایه در شرکت سهامی خاص به قطعات سهام تقسیم می‌شود. سهام شرکت‌های سهامی خاص در بورس اوراق بهادار قابل معامله نیست و صرفا" توسط خود اعضا تامین می شود. و بخشی از آن باید به هنگام ثبت واریز شود. در شرکت سهامی خاص مانند شرکت با مسئولیت محدود مسولیت شرکا محدود به سهام آنها در شرکت است و در صورت عدم تکافوی سرمایه شرکت در هنگام ضرر و زیان طلبکاران شرکت نمی توانند ادعایی نسبت به اموال شخصی سهامداران داشته باشند.
اسم شرکت‌های سهامی خاص باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟
در شرکت سهامی خاص باید پیش و یا پس از نام شرکت عنوان “سهامی خاص” در تمام اسناد، اطلاعیه‌ها و اوراق شرکت به‌‎طور خوانا و مشخص ذکرشود. برای آگاهی بیشتر “راهنمای انتخاب اسم برای شرکت‌ها” را بخوانید.
حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص چقدر است؟
به منظور ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین سرمایه ای حداقل برابر با یک میلیون ریال(یکصد هزار تومان) لازم است که باید توسط خود موسسین فراهم گردد. بنابراین موسسین حق فروش سهام به مردم را ندارند . به علاوه در هنگام ثبت شرکت حداقل ۳۵% از سرمایه اعلامی را باید در حسابی به نام “شرکت در شرف تاسیس” نزد یکی از بانک‌ها واریز نمود.
شرکت‌های سهامی خاص چه زمانی باید افزایش سرمایه دهند؟
معمولا" به هنگام اخذ تسهیلات بانکی شرکت سهامی خاص اقدام به افزایش سرمایه می کند چرا که تا ده برابر سرمایه این نوع شرکت به آن وام پرداخت می گردد.
سهامداران، هیئت مدیره و بازرسین در شرکت‌های سهامی خاص چه شرایطی باید داشته باشند؟

شرکت سهامی خاص با حضور سه سهامدار و حداقل دومدیر به ثبت می رسد که البته بهتر است تعداد مدیران فرد باشد تا در تصمیم گیریها نتایج بهتری حاصل آید. طول مدت سمت مدیران در ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین دوسال می باشد. به علاوه در این نوع شرکت انتخاب بازرس اجباریست. که این بازرسین به مدت یک سال تعیین سمت می شوند و ضمنا" نباید دارای نسبت فامیلی درجه 1 تا 3 با اعضای هیات مدیره باشند.
سهام شرکت‌های سهامی خاص به چند دسته تقسیم می‌شود؟
در شرکتهای سهامی خاص سهام بی نام و با نام وجود دارد که معمولا" نقل و انتقال سهام بی نام آسانتر می باشد. به علاوه سهام با نام به دو نوع سهام با نام عادی و سهام با نام ممتاز تقسیم می شود . که نوع دوم دارای مزیتی نسبت به سهام عادی است مثلا " ارزش اسمی این نوع سهام می تواند بالاتر از سایر اوراق سهام شرکت باشد.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبت علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت شرکت سهامی خاص  در قزوین

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید