درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکتثبت تغییرات شرکتثبت برندخدمات اداری مشاوره

ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 7 مرداد 1400


در این مقاله سعی داریم برایتان در رابطه با ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین توضیحات جاممعی ارائه دهیم لطفا با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید .

ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین

ثبت شرکت سهامی خاص (Privately joint stock company) شبیه به ثبت شرکت مسئولیت محدود است چرا که از لحاظ ساختار حقوقی شباهتهای زیادی دارند. ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین ثبت نوعی شرکت تجاری است که دارای اعتبار بیشتر جهت اخذ وام و تسهیلات ، رتبه و شرکت در مناقصات دولتی می باشد. سرمایه در شرکت سهامی خاص به قطعات سهام تقسیم می‌شود.

سهام شرکت‌های سهامی خاص در بورس اوراق بهادار قابل معامله نیست و صرفا" توسط خود اعضا تامین می شود. و بخشی از آن باید به هنگام ثبت واریز شود. در شرکت سهامی خاص مانند شرکت با مسئولیت محدود مسولیت شرکا محدود به سهام آنها در شرکت است و در صورت عدم تکافوی سرمایه شرکت در هنگام ضرر و زیان طلبکاران شرکت نمی توانند ادعایی نسبت به اموال شخصی سهامداران داشته باشند.

 

ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین

 

اسم شرکت‌های سهامی خاص باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

  یک نام در شرکت بسیار مهم است زیرا معرف شما و کارهایتان است می باشد در نتیجه باید بسیار دقت کرد و در انتخاب اسم برای شرکت سهامی خاص باید 3 نکته را در نظرداشت  

  1.   از اسم 4 الی    5   سیلابی استفاد  ه شود .
  2.  اسامی  خاص باشند  و فقط از یک اسم عام در کنار سیلاب های عام استفاده کرد
  3. اساممی فارسی و از لغت نامه دهخدا استخراج شود.


حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص چقدر است؟

به منظور ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین سرمایه ای حداقل برابر با یک میلیون ریال(یکصد هزار تومان) لازم است که باید توسط خود موسسین فراهم گردد. بنابراین موسسین حق فروش سهام به مردم را ندارند . به علاوه در هنگام ثبت شرکت حداقل ۳۵% از سرمایه اعلامی را باید در حسابی به نام “شرکت در شرف تاسیس” نزد یکی از بانک‌ها واریز نمود.

شرکت‌های سهامی خاص چه زمانی باید افزایش سرمایه دهند؟

معمولا" به هنگام اخذ تسهیلات بانکی شرکت سهامی خاص اقدام به افزایش سرمایه می کند چرا که تا ده برابر سرمایه این نوع شرکت به آن وام پرداخت می گردد.

سهامداران، هیئت مدیره و بازرسین در شرکت‌های سهامی خاص چه شرایطی باید داشته باشند؟

شرکت سهامی خاص با حضور سه سهامدار و حداقل دومدیر به ثبت می رسد که البته بهتر است تعداد مدیران فرد باشد تا در تصمیم گیریها نتایج بهتری حاصل آید. طول مدت سمت مدیران در ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین دوسال می باشد. به علاوه در این نوع شرکت انتخاب بازرس اجباریست. که این بازرسین به مدت یک سال تعیین سمت می شوند و ضمنا" نباید دارای نسبت فامیلی درجه 1 تا 3 با اعضای هیات مدیره باشند.

 

ثبت شرکت سهامی قزوین

 

سهام شرکت‌های سهامی خاص به چند دسته تقسیم می‌شود؟

 سهام در این نوع  شرکتها بر اساس تقسیم بن دی بین اعضا به سهام ممتاز با نام و عادی با نام تقسیم بندی می شود که سهام های اصلی نیز به دو بخش بی نام و بانام تقسیم بندی می گردند

نحوه ی سهام یا وجه نقد است یا غیر نقدی

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید