درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     سه شنبه، 4 آذر 1399


ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج

شرکت سهامی خاص “Privately joint stock company” یکی از 8 نوع قالبی است که قانون برای ثبت شرکتها تعریف کرده است . این نوع شرکت از بعد اعتبار برای دریافت تسهیلات بانکی، شرکت در مناقصات و مزایده‌های سطح بالا ویا اخذ نمایندگی‌های معتبر مناسب است. سرمایه اصلی در این نوع از شرکت‌ها به سهام منقسم شده است. برای خرید و فروش سهام شرکت‌های سهامی خاص نیاز به دادوستد در بورس اوراق بهادار نیست ولی به راحتی توسط مردم قابل معامله می‌باشد. برای ثبت شرکت های سهامی خاص، برخلاف شرکت های بامسئولیت محدود باید تمامی سرمایه آن در زمان تاسیس بوسیله موسسان آن شرکت تامین و بخشی دیگر از سرمایه در بانک سپرده‌گذاری شود.
برای تاسیس وثبت شرکت‌های سهامی خاص مانند باید اظهارنامه ثبت شرکت‌ ، به همراه مدارک شرکت ضمیمه شود و به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تحویل شود.در این نوع شرکت ها ، مسئولیت هر یک از سهامداران در مورد بدهی ها و قروض و تعهدات شرکت، محدود به مبلغ سرمایه‌گذاری شده در شرکت سهامی خاص است و در صورت عدم کفایت شرکا مجبور نیستند اموال شخصی خود را برای بدهی شرکت مصرف نمایند. به زبان ساده‌تر می توان گفت در صورتی که شرکت سهامی خاص ورشکسته شود و توان پرداخت بدهی طلبکاران را نداشته باشد تنها سرمایه‌ی سهامداران شرکت از بین می‌رود به گونه ای که طلبکاران نمی‌توانند مطالبات خود را از اموال شخصی شرکای شرکت مطالبه کنند.
اسم شرکت‌های سهامی خاص باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟
در شرکت های سهامی خاص باید قبل یا بعد از نام شرکت عبارت “سهامی خاص” در کلیه مدارک و اوراق، اطلاعیه‌ها و آگهی‌های شرکت به‌‎ صورت مشخص و خوانا درج شود. برای اطلاعات بیشتر به مطالب “راهنمای انتخاب اسم برای شرکت‌ها” مراجعه کنید.
حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص چقدر است؟
حداقل سرمایه برای ثبت شرکت های سهامی خاص یک میلیون ریال(یکصد هزار تومان) است که باید توسط خود موسسین تامین گردد. طبق این قانون موسسین حق صدور اعلامیه پذیره‌نویسی را ندارند و باید در هنگام ثبت شرکت حداقل ۳۵% از سرمایه اعلامی توسط موسسین را در حسابی به نام “شرکت در شرف تاسیس” نزد یکی از بانک‌ها سپرده‌گذاری کنند تا بعداز اتمام مراحل ثبت قابل برداشت باشد.
شرکت‌های سهامی خاص چه زمانی نیازمند افزایش سرمایه هستند؟
عموما" شرکت‌های سهامی خاص در هنگام دریافت تسهیلات بانکی به افزایش سرمایه نیاز دارند . به این علت که میتوانند تا ۱۰ برابر سرمایه ثبت شده درخواست تسهیلات نمایند.
سهامداران، هیئت مدیره و بازرسین در شرکت‌های سهامی خاص چه شرایطی باید داشته باشند؟
شرکت های سهامی خاص حداقل با سه نفر سهامداران اصلی تشکیل میشود که اعضای هیئت مدیره را تامین میکنند لازم به ذکر است (در صورت امکان بهتراست تعداد اعضای هیئت مدیره فرد باشند چراکه در تصمیم گیری ها اکثریت و اقلیت مشخص شود.) مدت تصدی گری اعضای هیئت مدیره در این نوع از شرکت‌ها حداکثر برای مدت دو سال می باشد. انتخاب بازرسین برای شرکت های سهامی خاص الزامیست و بازرسین که بصورت اصلی و علی البدل می باشند برای یک دوره یکساله انتخاب می‌شوند و طبق قانون بازرسین نباید از اقوام درجه‌ی یک و دو اعضای سهامداران اصلی باشند.
سهام شرکت‌های سهامی خاص به چند دسته تقسیم می‌شود؟
سهام شرکت های سهامی خاص، به دو دسته “سهام بی نام” و “سهام با‌نام” تقسیم می‌شود.در ضمن سهام با نام نیز به دو قسمت “سهام با نام ممتاز ” و “سهام با نام عادی ” تقسیم می‌شود.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبت علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت شرکت سهامی خاص  در سنندج

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید