درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکت سهامی خاص در خوزستان

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     پنج شنبه، 6 آذر 1399


ثبت شرکت سهامی خاص در خوزستان

ثبت شرکت سهامی خاص مانند ثبت شرکت مسئولیت محدود می‌باشد با این تفاوت که در شرکت سهامی خاص سرمایه نقدی نبوده و به شکل سهام است .ماهیت این نوع شرکت بازرگانی است و از جنبه‌ی اعتباری برای اخذ تسهیلات بانکی، اخذ نمایندگی‌های معتبر و یا شرکت در مناقصات و مزایده‌های سطح بالا مناسب است. سهام شرکت‌های سهامی خاص در بورس اوراق بهادار قابل داد و ستد نیست اما توسط خود افراد به راحتی قابل معامله می‌باشد. در هنگام ثبت شرکت سهامی خاص، برخلاف شرکت با مسئولیت محدود باید تمام سرمایه آن در هنگام تاسیس توسط موسسان آن تامین و بخشی از سرمایه در بانک سپرده‌گذاری شود. در شرکت سهامی خاص هم مانند شرکت با مسئولیت محدود ، مسئولیت شرکا به اندازه آورده آنها در شرکت است و خارج از آن مسئولیتی ندارند.
اسم شرکت‌های سهامی خاص باید دارای چه مشخصاتی باشد؟
وقتی شرکتی سهامی خاص باشد در همه اوراق آن باید اسم شرکت قبل و بعد از عنوان سهامی خاص باشد. به علاوه اسم شرکت باید دارای سه سیلاب فارسی باشد که قبلا" به ثبت نرسیده است .
حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی خاص چقدر است؟
سرمایه شرکت سهامی خاص در هنگام ثبت مانند شرکت با مسئولیت محدود حداقل می تواند یک میلیون ریال باشد و حداکثری برای آن در نظر گرفته نشده است . البته هر مبلغی که برای سرمایه اوللیه ثبت شرکت خود در نظر بگیرید 35% آن لازم است واریز شود.
شرکت‌های سهامی خاص چه زمانی نیازمند افزایش سرمایه هستند؟
عموما" شرکت‌های سهامی خاص در هنگام اخذ تسهیلات بانکی نیاز به افزایش سرمایه پیدا می‌کنند. به این علت که تا ۱۰ برابر سرمایه ثبت شده به آن‌ها وام تعلق می‌گیرد.
سهامداران، هیئت مدیره و بازرسین در شرکت‌های سهامی خاص چه شرایطی باید داشته باشند؟
شرکت سهامی خاص با سه نفر سهامدار و حداقل دومدیر می تواند به ثبت برسد . البته بهتر است تعداد اعضا هیات مدیره فرد باشد تا در تصمیم گیریها راحتتر به حدنصاب رسید. علاوه بر سه نفر سهامدار دو نفر بازرس اصل و علی البدل هم برای ثبت شرکت سهامی خاص در خوزستان لازم است که به مدت یکسال تعیین سمت می شوند.
سهام شرکت‌های سهامی خاص به چند دسته تقسیم می‌شود؟
سهام شرکت سهامی خاص، می تواند با نام یا بی نام باشد و سهام با نام نیز به دو دسته‌ی “سهام با نام عادی” و “سهام با نام ممتاز” تقسیم می‌شود.

دیگر خدمات مجتمع ثبت شرکت ایلیا

ثبت شرکت: ( انجام کلیه مراحل تخصصی ثبت شرکت )

ثبت برند: ( طراحی لوگو و برند و انجام امور ثبت علامت تجاری و ثبت برند ، علائم و لوگوی تجاری ( برند ) در اداره مالکیت صنعتی )

ثبت طرح صنعتی:( انجام کلیه امور ثبت طرح صنعتی در ادره مالکیت صنعتی )

ثبت تغییرات شرکت: ( تدوین و تنظیم کلیه امور صورتجلسات و تغییرات شرکتها در اداره ثبت شرکت ها )

خدمات اداری و حقوقی: ( انجام تخصصی کلیه امور مربوط به اخذ جواز تاسیس صنایع ، تدوین طرح توجیهی ، اخذ رتبه بندی شرکتها ، کارت بازرگانی و کلیه امور حقوقی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی )

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت شرکت سهامی خاص  در خوزستان

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید