• شرایط ثبت شرکت در گرگان

شرکت از اجتماع 2 یا چند شریک و یا سهامدار تشکیل میشود. این شرکا و سهامداران می توانند اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند ، که به منظور فعالیت برنامه ریزی شده برای تشکیل شرکت و ثبت آن اقدام می کنند. ثبت شرکت از این جهت اهمیت دارد که به کسب و کار افراد وجهه قانونی می دهد. ثبت شرکت را هم شخص متقاضی می تواند انجام دهد و هم به عهده موسسات ثبتی بگذارد .

مراحل ثبت شرکت در گرگان

زمانی که 2 نفر شریک یا بیشتر قصد راه اندازی یک کسب و کار را داشته باشند در واقع می توانند شرکت ثبت کنند. اما از جهت مقررات قانونی باید مراحلی را طی کنند و باید طبق مشخصات تمام مدارک برایشان تنظیم شود و در دفاتر اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری ثبت شود .در این راستا متقاضیان می توانند از مشاوره رایگان کارشناسان موسسه ثبتی ایلیا و مشاوره ثت شرکت در گرگان بهره مند شوند .

ثبت شرکت دارای چند مرحله می باشد مرحله اول ارائه اصل و کپی مدارک شناسایی متقاضی می باشد و در مرحله بعد بر طبق این مشخصات و پیش نویس مشخصات کار ،مدارک شرکت تنظیم می شود و از طریق ثبت شرکت ایلیا در سامانه ثبت اسناد ثبت می شود.در مرحله بعد نیز متقاضی منتظر تایید یکی از نام های پیشنهادی می ماند .در ارتباط با هزینه ثبت شرکت باید گفت این هزینه شامل حق الثبت اداره ثبت ، بسته روزنامه و هزینه های اداری مانند تمبر و پاکت پست مدارک می شود و در موارد مختلف بسته به شرایط شرکت مورد نظر متفاوت می باشد. جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت و ثبت برند با مجتمع ایلیا در تماس باشید .

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرگان

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت از این قرار است :

اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه همه اعضا

گواهی عدم سوء پیشینه کیفری برای تمامی اعضا

اسناد ثبتی شرکت شامل تقاضانامه، شرکت نامه/اظهارنامه، اساسنامه و ...

علاوه بر مدارک فوق در صورت مجوزی بودن موضوع شرکت لازم است که اخذ مجوز نیز صورت بگیرد که کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا در این زمینه نیز می توانند شما را راهنمایی کنند.

مراحل ثبت شرکت توسط متقاضی ثبت و توسط مجتمع ثبتی ایلیا

  • ثبت شرکت توسط متقاضی :

جهت ثبت شرکت در گرگان ابتدا پس از انتخاب اعضای قابل اعتماد و سهم و سمت هر یک در شرکت ، و نیز مشخص کردن سرمایه و موضوع فعالیت باید اقدام به ثبت سامانه ای کنید. در این مرحله باید اطلاعات را به درستی وارد کنید زیرا در صورت خطا یا عدم تطبیق اطلاعات با مدارک ارسالی امکان اخطار نقص یا رد ثبت نام شما وجود دارد. پس از آن مرحله تعیین نام خواهد بود.که در این مرحله 5 نام وارد سامانه شده و منتظر تایید یکی از آنها می مانید. در مرحله بعد کلیه مدارک لازم جهت ثبت شرکت ارسال می گردد. و در انتظار بررسی کارشناسی اداره ثبت می مانید. در صورت پذیرش مدارک شما باید با پرداخت وجوه مربوطه نسبت به آگهی روزنامه رسمی اقدام نمایید.

  • ثبت شرکت توسط مجتمع ثبتی ایلیا :

جهت ثبت شرکت در گرگان بهتر است در ابتدا از مشاوره تخصصی کارشناسان این امر استفاده کرد زیرا اگر در میانه راه مشکلاتی پیش بیاید ثبت باید از ابتدا انجام شود. پس بهتر است قبل از هرگونه اقدامی جهت ثبت شرکت از مشاوره کارشناسان بهره برد . بعد از آشنایی با مراحل و روند کار ثبت، مدارک را جهت شروع عملیات ثبت شرکت به مجتمع ثبت شرکت ایلیا تحویل می دهید. مدت زمان ثبت شرکت به نسبت موضوع فعالیت و همچنین حوزه ثبتی انجام دهنده متغیر است گاهی در15 روز کاری و گاهی هم در 20 روز کاری انجام می شود اما میانگین ثبت شرکت در تمام مناطق 20 روز کاری می باشد . همچنین هزینه ثبت شرکت در گرگان و ثبت تغییرات شرکت میزان مشخصی ندارد و به نسبت میزان سرمایه اولیه که اعضا در ابتدا معین میکنند و موضوع و نوع فعالیت می تواند متفاوت باشد.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در گرگان

از رایج ترین قالبهای ثبتی که مورد استفاده قرار میگیرد شرکت با مسئولیت محدود می باشد .شرکای حاضر در این شرکتها تنها به میزان آورده نقدی خود در شرکت مسئول تامین ضرر و زیان می باشند و سرمایه در این شرکتها به صورت لفظی می باشد و تنها در تعهد شرکا خواهد بود. شرکت با مسئولیت محدود تنها با دونفر شریک بالای 18سال تشکیل می گردد.

ثبت شرکت سهامی خاص درگرگان

متقاضیانی که قصد فعالیت های گسترده ای را دارند معمولا شرکت سهامی خاص به ثبت می رسانند. این انتخاب به این خاطر می باشد که بانکها و ارگانهای دولتی اعتبار بیشتری برای این قالب ثبتی قائل هستند. علاوه بر این شرکت در نمایشگاههای تخصصی و قرارد با شرکت های بزرگ نیز با این قالب ثبتی به راحتی قابل انجام است. تعداد اعضا شرکت سهامی خاص 5 نفر می باشد که 3 نفر عضو اصلی هیئت مدیره و دونفر از آنها به عنوان بازرس اصلی و علی البدل انتخاب می گردند .

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در گرگان

بسیاری از فعالیتها بر اساس نوع نیاز متقاضی و اهداف آتی او در قالب شرکتهای تولیدی و خدماتی و پیمانکاری قرار می گیرد. ثبت شرکت ایلیا می تواند در ثبت انواع شرکتهای تولیدی و خدماتی و پیمانکاری کمک کار شما باشد.

ثبت موسسات غیرتجاری در گرگان

یکی از متداول ترین قالب های ثبتی، ثبت موسسات غیرتجاری می باشد که برای ثبت آن نیازمند دریافت مجوز از مراجع خاص هستید. این مراجع میتواند وزارت فرهنگ و ارشاد ، کانون وکلا و.... باشد. موسسات غیرتجاری حداقل با دو نفر عضو میتواند به ثبت برسد.این موسسات به دو نوع انتفاعی و غیر انتفاعی تقسیم می شوند.

1 . موسسات غیر انتفاعی موسساتی هستند که به منظور استفاده از سود و زیان تشکیل نمیگردند همانند : انجمن های علمی

2 . موسسات انتفاعی : این موسسات به دنبال منافع و سود حاصل از فعالیت به ثبت می رسند. همانند: موسسات حقوقی

کارشناسان و مشاوران ثبت شرکت ایلیا و نیز وکیل ثبت شرکت در اردبیل در دپارتمانهای تخصصی این مجتمع درخصوص ثبت شرکت میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

حوزه های ثبت شرکت در گلستان و شهرستان های آن
  • ثبت شرکت در گرگان
  • ثبت شرکت در بندرگز
  • ثبت شرکت در بندر ترکمان
  • ثبت شرکت در گنبدکاووس
  • ثبت شرکت در علی آباد کتول
  • ثبت شرکت در آزادشهر
  • ثبت شرکت در کلاله
  • ثبت شرکت در مینودشت