درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکت در بندر عباس

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     یکشنبه، 29 دی 1399


بزرگترین بندر کشور ایران بندرعباس می باشد هم چنین بندعباس مرکز استان هرمزگان است که در جنوب کشور واقع شده است. شهر بندرعباس در بخش مرکزی شهرستان بندرعباس قرار دارد بندرعباس به دلیل شرایط خاص خود همیشه پذیرای مهمانان زیادی از دیگر نقاط ایران است و جمعیت این شهر در فصل‌های مختلف سال متفاوت است و همین شرایط سبب شده است تا این شهر به یکی از مقصدهای گردشگری دریایی جنوب کشورتبدیل شود.

ثبت شرکت در بندرعباس

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شده است در می یابیم که بندرعباس دارای منابع زیادی برای بازرگانی و تجارت میان فعالان اقتصادی است.یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین موارد در این امر اهمیت ثبت شرکت در بندرعباس است. ثبت شرکت ایلیا در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا اطلاعات جامع و کاملی را به منظور راهنمایی سریع به شما ارائه نماید. متقاضیان محترم ثبت شرکت در بندرعباس ثبت شرکت ایلیا با کادری مجرب در کوتاه ترین زمان ممکن کلیه امور ثبتی شما را انحام می دهد کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

شرایط ثبت

شرایط لازم برای ثبت شرکت در بندرعباس به شرح ذیل می باشد:

صلاحیت و رضایت شرکا.
حداقل تعداد اعضا برای ثبت شرکت بامسئوایت محدود 2 نفر و در شرکت سهامی خاص 3 نفر می باشد.
حداقل سرمایه شرکت 100 هزار تومان می باشد.

شرایط و مدارک ثبت شرکت در بندر عباس

مدارک ثبت

مدارک ثبت شرکت بامسئولیت محدود در بندرعباس به شرح ذیل می باشد :

 1. فتوکپی برابر اصل مدارک شناسایی شرکا و مدیران.
 2. دو فتوکپی تقاضانامه ثبت شرکت بامسئولیت محدود.
 3. دو فتوکپی شرکتنامه.
 4. دو فوکپی اساسنامه.
 5. دو فتوکپی صورتجلسه مجمع عمومی موسسین.
 6. در صورت نیاز مجوز از مراجع ذیصلاح (برای ثبت برخی موضوعات فعالیت نیاز به اخذ مجوز می باشد .)
 7. گواهی عدم سوء پیشینه.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در بندرعباس به شرح ذیل می باشد :

 1. فتوکپی برابر اصل مدارک شناسایی سهامداران و مدیران.
 2. دو فتوکپی اظهارنامه شرکت سهامی خاص.
 3. دو فتوکپی اساسنامه شرکت.
 4. اصل گواهی بانکی مبنی بر پرداخت سرمایه تعهدی ( در شرکت های سهامی خاص حداقل 35 درصد از سرمایه شرکت باید در حسابی بنام شرکت نزد بانک واریز گردد .)
 5. مجوز فعالیت در صورت نیاز.
 6. دو فتوکپی صورتجلسه مجمع عمومی موسسین.
 7. دو فتوکپی صورتجلسه هیئت مدیره.
 8. گواهی عدم سوء پیشینه.

هزینه ثبت

حداقل 385 هزار تومان هزینه ثبت شرکت در بندرعباس می باشد هزینه ثبت شرکت در بندرعباس وابسته به شرایط دیگری هم چون سرمایه شرکت و موارد دیگر می باشد و می تواند افزایش پیدا کند. به منظور کسب اطلاع دقیق از هزینه ثبت شرکت در بندرعباس خود با شماره تلفن 02632137 تماس حاصل نمایید.

مدت زمان ثبت

حداقل زمان ثبت شرکت در بندرعباس 15 الی 20 روز می باشد. در بعضی از مواقع امکان دارد با توجه به شرایطی این زمان بیشتر شود. این شرایط می توانند دربردارنده مدت زمان دریافت گواهی عدم سوء پیشینه و یا در دریافت مجوز برای موضوع فعالیت در صورتی که موضوع فعالیت نیاز به مجوز داشته باشد.

مراحل ثبت

گام اول:تعیین نوع قالب ثبتی به وسیله کارشناسان ثبت شرکت ایلیا.
گام دوم:تنظیم موضوع فعالیت شرکت.
گام سوم:تهیه مدارک لازم برای ثبت شرکت.
گام چهارم:ثبت شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت های بندرعباس.
گام پنجم:ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت های بندرعباس از طریق پست.
گام ششم:ثبت شرکت به وسیله اداره ثبت شرکت ها و ارائه با شما.

آدرس اداره ثبت شرکت های بندرعباس

آدرس و تلفن اداره ثبت شرکت های بندر عباس به شرح ذیل می باشد :

استان هرمزگان-شهر بندرعباس-بلوار امام خمینی-چهارراه پگاه-اداره ثبت اسناد و املاک بندرعباس

کدپستی:7915957914

تلفن 07633621960

اهمیت ثبت شرکت در بندر عباس

ثبت شرکت در بندرعباس برای موسسین از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است زیرا اشخاص با ثبت شرکت در بندرعباس از شخصیت حقیقی به شخصیت های حقوقی تبدیل می شوند و امروزه شرکت هایی که دربردارنده اعتبار حقوقی هستند از اعتبار و جایگاه ویژه ای برخوردار می شوند.

انواع شرکت های ثبتی

با توجه به شرایط شرکت ها،شرکت ها به قالب های مختلفی به شرح ذیل طبقه بندی می شوند:

 1. شرکت های سهامی
 2. شرکت با مسئولیت محدود
 3. شرکت تعاونی
 4. شرکت تضامنی
 5. شرکت نسبی
 6. شرکت مختلط سهامی
 7. شرکت مختلط غیرسهامی
ثبت شرکت سهامی عام‌

شرکت سهامی‌عام، شرکتی بازرگانی می باشد که سرمایه‌‌ی آن به سهام، تقسیم‌شده است و بخشی از این سرمایه از راه فروش سهام به مردم فراهم می شود. در شرکت سهامی‌عام، تعداد سهام‌داران نباید از سه نفر کمتر باشد و مسئولیت سهام‌داران، محدود به مبلغ سهام آن هاست. در این شرکت، بایستی عبارت «شرکت سهامی عام» قبل و بعد از نام شرکت، در تمامی مدارک ذکر شود.

ثبت شرکت سهامی خاص در بندرعباس

شرکت سهامی خاص، شرکت بازرگانی می باشد که تمام سرمایه‌ی آن به طور کامل به وسیله مؤسسین، تامین می شود و سرمایه‌ی آن به سهام، تقسیم شده است و مسئولیت صاحبان سهام، ‌محدود به مبلغ سهام آن هاست. تعداد سهام‌داران نباید از سه نفر کمتر باشد و عنوان «‌شرکت سهامی خاص»‌ باید قبل و بعد از نام شرکت، در تمامی مدارک ذکر شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بندرعباس

شرکت با مسئولیت محدود، شرکتی می باشد که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده است و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط به میزان سرمایه‌ی خود نسبت به قروض و تعهدات شرکت مسئولیت دارند. به زبان ساده‌تر می توان گفت در صورتی که شرکت ورشکسته شود و نتواند پاسخگوی طلب‌کاران باشد تنها سرمایه سهام‌داران از بین می‌رود و طلبکاران نمی‌توانند باقی‌مانده مطالبات خود را از اموال شرکای شرکت مطالبه کنند. در نام شرکت باید عبارت ‹‹‌با مسئولیت محدود›› به طور کامل ذکر شود.

ثبت شرکت تضامنی

شرکت تضامنی،شرکتی می باشد که تحت عنوان مخصوصی برای امور تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود. اگر دارایی و سرمایه ی شرکت برای تأدیه‌ی تمام قروض کافی نباشد، هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض شرکت هستند. هر قراری که بین شرکا برخلاف این، صورت بگیرد در مقابل اشخاص ثالث، بی اثر خواهد بود. در نام شرکت تضامنی باید عبارت «شرکت تضامنی» ‌و حداقل اسم یک نفر از شرکا ذکر شود.به نوعی دیگر می توان گفت که اگر نام برخی مالکان شرکت در نام شرکت قید شده باشد، شرکت تضامنی محسوب می‌شود.

ثبت شرکت مختلط غیرسهامی

شرکت مختلط غیرسهامی، شرکتی می باشد که برای امور تجاری تحت عنوان مخصوصی بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود، بدون انتشار سهام، تشکیل می‌شود. شریک ضامن، مسئول تمامی قروضی است که ممکن است علاوه بر دارایی شرکت وجود داشته باشد. شریک با مسئولیت محدود، شخصی است که مسئولیت او فقط به میزان سرمایه‌ای است که درشرکت قرار داده است و یا می خواهد قرار دهد. در اسم شرکت باید عبارت «شرکت مختلط» ‌و حداقل اسم یکی از شرکای ضامن، ذکر شود.

ثبت شرکت مختلط سهامی

شرکت مختلط سهامی، شرکتی می باشد که تحت عنوان مخصوصی بین یک عده شرکای سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می‌شود. شرکای سهامی کسانی هستند که سرمایه‌ی آن ها به صورت سهام یا قطعات سهام متساوی القیمه درآمده و مسئولیت آنها تا میزان همان سرمایه‌ای است که در شرکت دارند.

شریک ضامن کسی است که سرمایه‌ی او به صورت سهام درنیامده و مسئول تمامی قروضی است که ممکن است علاوه بر دارایی شرکت وجود داشته باشد .در صورت تعدد شریک ضامن، مسئولیت آنها در مقابل طلبکاران و روابط آنها با یکدیگر، تابع مقررات شرکت تضامنی خواهد بود. در نام شرکت باید عبارت «شرکت مختلط»‌ ‌و حداقل اسم یکی از شرکای ضامن ذکر شود .

ثبت شرکت نسبی

شرکت نسبی شرکتی می باشد که برای امور تجاری، تحت عنوان مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیل می‌شود و مسئولیت هریک از شرکا به نسبت سرمایه‌ای است که در شرکت قرار داده اند. در اسم شرکت نسبی عبارت «شرکت نسبی» و حداقل اسم یکی از شرکا باید ذکر شود؛ در صورتی که اسم شرکت شامل اسامی تمام شرکا نباشد بعد از اسم شریک یا شرکایی که ذکر شده عبارتی از قبیل «و شرکا» و «‌و برادران» اجباری است .

ثبت شرکت تعاونی

شرکت تعاونی شرکتی می باشد که مطابق قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران، تمام یا حداقل ۵۱% سرمایه‌ی آن به وسیله‌ی اعضا در اختیار شرکت تعاونی قرارگیرد و وزارت خانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌های دولتی و وابسته به دولت و تحت پوشش دولت، بانک‌ها،‌ شهرداری‌ها، شوراهای اسلامی کشوری، بنیاد مستضعفان و دیگر سازمان های عمومی می‌توانند مطابق ماده ای از راه وام بدون بهره یا هر راه مشروع دیگر از قبیل مشارکت، مضاربه، مزارعه، ‌مساقات، اجاره، اجاره به شرط مالک گردانیدن، فروش و معامله، فروش اقساطی و مصالحه، اقدام به کمک در تأمین یا افزایش سرمایه‌ی شرکت‌ های تعاونی نمایند، بدون آن که عضو باشند.

خدمات ثبتی در شهرستان های استان هرمزگان

 • ثبت شرکت در ابوموسی
 • ثبت شرکت در بستک
 • ثبت شرکت در بندرعباس
 • ثبت شرکت در بندر لنگه
 • ثبت شرکت در جاسک
 • ثبت شرکت در حاجی‌آباد
 • ثبت شرکت در رودان
 • ثبت شرکت در قشم
 • ثبت شرکت در پارسیان
 • ثبت شرکت در میناب
 • ثبت شرکت در خمیر
 • ثبت شرکت در بشاگرد
 • ثبت شرکت در سیریک

در انتها خاطر نشان می شویم که متقاضیان محترم در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در ارتباط باشید.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
ثبت شرکت در بندر عباس

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید