جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت تغییرات شرکت در سمنان با آسان ترین روش

ثبت تغییرات شرکت در سمنان

اعضای هیات مدیره و سهامداران یک شرکت واقع در سمنان می توانند ثبت تغییرات شرکت در سمنان خودشان ایجاد کنند. باید توجه داشته باشید هر تغییری که در شرکت انجام سود سبب نمی گردد تا شناسه ملی شما تغییر کند. در این راستا برای تغییرات شرکت با توجه به قوانین مندرج اداره ثبت ادامه متن راهنمای شما خواهد بود. با ما همراه باشید.

ثبت تغییرات شرکت در سمنان

توجه داشته باشید که محدوده انجام تغییرات شرکت باید در محدوده اختیاراتی باشد که در قانون تجارت درج شده است و این تغییرات را به وسیله صورتجلسه ای که تنظیم شده است را به اطلاع اداره ثبت شرکت ها در سمنان برسانید تا بررسی شود و در صورت تایید آگهی تغییرات آن صادر گردد.

مدارک مورد نیاز جهت انجام تغییرات در سمنان

مدارک مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسات مجامع و هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود در سمنان

 • ارائه آگهی تاسیس شرکت به همراه روزنامه رسمی.
 •  آگهی آخرین تغییرات شرکت همراه با روزنامه رسمی.
 • اوراق ثبت شرکت.
 • مدارک شناسایی اعضاء هیئت مدیره و سهامداران.

مدارک مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسات مجامع و هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص در سمنان

 • آگهی تاسیس شرکت به همراه روزنامه رسمی.
 • ارائه آگهی آخرین تغییرات شرکت همراه با روزنامه رسمی.
 • اظهارنامه ثبت شرکت کلیه صفحات.
 • لیستی از آخرین شرکاء.
 • مدارک شناسایی اعضاء هیئت مدیره و سهامداران.

انواع ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در سمنان

یک شرکت در زمان حیات خود به دلایل متعدد امکان تغییر خواهد داشت . از این رو بهتر است از انواع تغییراتی که لازمه انجام آن تشکیل مجامع و ارائه صورتجلسات تغییرات که به اطلاع کارشناسان اداره ثبت شرکتها می رسد مطلع باشد. مهترین تغییرات در شرکتهای تجاری شامل موارد زیر می باشد:

 • ثبت صورتجلسه تغییرات تغییر آدرس شرکت
 • ثبت صورتجلسه تغییرات تغییر موضوع فعالیت شرکت
 • ثبت صورتجلسه تغییرات پیوستن به موضوع فعالیت شرکت
 • ثبت صورتجلسه تغییرات تغییر نام شرکت
 • ثبت صورتجلسه تغییرات افزایش و کاهش سرمایه شرکت
 • ثبت صورتجلسه تغییرات ورود و خروج شریک یا سهامدار
 • ثبت صورتجلسه تغییرات نقل و انتقال سهام یا سهم‌ الشرکه
 • ثبت صورتجلسه تغییرات انتخاب اعضای هیئت‌ مدیره

تغییر آدرس شرکت در سمنان

چنانچه مالکان شرکتی بخواهند برای جابه جایی مقر شرکت خودشان اقدام کنند باید این تغییر را به وسیله صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده به اداره ثبت شرکت ها و موسسه های غیرتجاری در سمنان ابلاغ کنند.

ثبت صورتجلسه تغییر موضوع فعالیت در سمنان

چنانچه بعد از به پایان رسیدن فرآیند ثبت شرکت موسسان متوجه شوند که موضوع فعالیت شرکت قابلیت فعالیت را ندارد می توانند موضوع فعالیت خودشان را تغییر بدهند.

ثبت صورتجلسه الحاق به موضوع در سمنان

این امکان وجود دارد در صورتیکه در ابتدای ثبت شرکت به هردلیلی نتوانید موضوعی را به ثبت برسانید بعد از اتمام ثبت شرکت و با فراهم شدن شرایط موضوع مورد نظر را الحاق نمایید.

ثبت صورتجلسه تغییر نام شرکت در سمنان

ممکن است که شرکتها به اشخاص جدیدی انتقال پیدا کنند که در این صورت مالکان جدید می توانند اسم شرکت انتخاب شده را به این امر تغییر بدهند. خاطر نشان می شویم که این امر به وسیله مجمع عمومی فوق العاده ممکن است.

ثبت صورتجلسه افزایش سرمایه در سمنان

چنانچه سهامداران مصلحت بدانند و شرکت نیاز داشته باشد سهامداران می توانند بر سرمایه شرکت اضافه کنند. این امر با توجه به نوع شخصیت حقوقی متفاوت می باشد.

ثبت صورتجلسه کاهش سرمایه در سمنان

در صورتی که شرکتها در زمان فعالیت خود متوجه این موضوع بشوند که میزان سرمایه ثبت شده آن ها بیشتر از حد نیاز می باشد و یا شرکت با ضرر و زیان مواجه می شود می توانند بر اساس مواردی که در قانون تجارت ثبت شده است جهت کاهش سرمایه شرکت اقدام کنند.

ثبت صورتجلسه ورود و خروج شریک یا سهامدار در سمنان

در صورتی که بعضی از سهامداران بخواهند از شرکت خارج بشوند می توانند صورتجلسه ای را تنظیم کنند و به وسیله مجمع عمومی فوق العاده این امر را به اداره ثبت شرکت ها ابلاغ کنند. هم چنیین می توانند سهامداری را هم وارد شرکت کنند.

ثبت صورتجلسه نقل و انتقال سهام یا سهم‌الشرکه در سمنان

در بعضی از مواقع شریک هایی که می خواهند از شرکت خارج بشوند سهام و یا سهم الشرکه خودشان را به سهامداران و اعضای هیات مدیره ای که در شرکت حضور دارند واگذار می کنند که این کار بر اساس نوع قالب ثبتی متغیر است.

ثبت تغییرات شرکت در سمنان

ثبت صورتجلسه انتخاب اعضای هیئت‌ مدیره در سمنان

ممکن است که اعضای هیات مدیره بخواهند سمت انتصابی خودشان را تغییر بدهند که این موضوع با تصویب نمودن مجمع عمومی فوق العاده ممکن است.

ثبت صورتجلسه انحلال شرکت در سمنان

با ایجاد شرایط خاص جهت شخصیت های حقوقی و یا تصویب شدن مجمع عمومی فوق العاده ممکن است که شرکت منحل شود.

ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در سمنان

هرنوع تغییرات در شرکت های مسئولیت محدود که باعث تغییرات مفاد اساسنامه شرکت شود باید به اطلاع اداره ثبت برسد از این رو در زمان فعالیت شرکت مسئولیت محدود می توانید ار تجارب کارشناسان مجتمع حقوقی ایلیا بهره ببرید تا تغییرات را در کم ترین زمان و کاملاً قانونی پیش ببرید.

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در سمنان

شرکت سهامی را شرکتی می نامند که سرمایه شرکت را از طریق سهام به افراد تامین می کند . از این رو امکان دارد در هر زمان نیاز به تغییر در اساس و بنیان سرمایه شرکت بنا به هر دلیل انجام شود.

برای تغییرات شرکتها باید مدارک مربوط را به اداره ثبت شرکتها تسلیم کنید. نکته مهم در ایجاد هر تغییری در شرکتهای سهامی خاص دعوت از سهامداران و هیئت مدیره حق امضادار شرکت است که با تایید تغییرات و صورتجلسه آن باید حداکثر آرا را برای تایید نهایی و ثبت منشی در صورتجلسه اخذ کند.

ثبت تغییرات موسسه در سمنان

موسسات با اهدافی مثل امور خدمات فعالیت می کنند. از این رو اگر شما از آن دسته افرادی هستید که موسسه تاسیس کرده اید و حال می خواهید تغییراتی در امور معوقه ایجاد کنید بر اساس نوع انتفاعی یا غیرانتفاعی بودن موسسه خود باید مدارک مربوطه را ارائه کرده و برای بازرسی نهایی آن را به اداره ثبت شرکتها ارائه کنید. بهتر است بدانید تغییرات در موسسات غیرتجاری دقیقاً به مانند شرکتهای تجاری خواهد بود. می توانید جهت ایجاد تغییرات در حیطه قانون با مجتمع حقوقی ایلیا در ارتباط باشید.

هزینه و زمان ثبت تغییرات شرکت در سمنان

دانستن هزینه های ثبت تغییرات شرکت ها در سمنان امری مهم برای دارندگان شرکت بازرگانی می باشد که باید به آن توجه ویژه ای شود . می توانید لیست هزینه ها و زمان انجام امور تغییرات در اداره ثبت شرکتها را با وکلای حقوقی مجتمع ثبتی ایلیا برآورد کرده تا قبل از هر اقدامی از هزینه هیا ثبت ی اطلاع کسب کنید. ما در تمامی مسیر راهنمای شما عزیزان خواهیم بود.

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در سمنان و شهرستان های آن

 • سمنان
 • دامغان
 • شاهرود
 • گرمسار
 • سرخه
 • آرادان
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها