ثبت برند در گرگان

ثبت برند در گرگان

میدونید برای ثبت برند در گرگان باید چه مواردی را رعایت کنید؟ از مدارک و شرایط لازم برای ثبت برند گرگان اطلاع دارید؟ میدونید مزایای ثبت برند و علامت تجاری بسیار زیاد است و باید توسط تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی اقدامات لازم برای ثبت آن ها انجام شود ؟

ما در این مقاله به صورت کامل تمامی نکاتی را که برای ثبت برند در گرگان نیاز است اشاره خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای ثبت برند در گرگان

قطعاً وقتی که اسم برند مایکروسافت به گوشتان می خورد بیل گیتس به ذهن شما می رسد، میلیاردر واشنگتنی، این برند جزء سه برند برتر دنیا می باشد. فکر می کنید اگر بیل گیتس این برند را ثبت نمی کرد.

در عرض چند لحظه که معروف شد چه تبعات سنگینی را باید به جان می خرید، ثبت برند در گرگان موضوع اصلی این مقاله می باشد و قصد داریم  به نحوه ثبت و مقررات مربوطه و هزینه های آن بپردازیم.

برای ثبت برند هیچ اجبار قانونی وجود ندارد اما استفاده از برند های ثبت شده حتی نادانسته هم برای اشخاص تبعات حقوقی و قانونی به دنبال دارد. ما در مجتمع ثبتی حقوقی ایلیا در خدمت شما هستیم تا بتوانیم بهترین خدمات ثبتی را در زمینه ثبت برند در گرگان ارائه دهیم در صورتی که با هر گونه سوال و یا مشکلی رو به رو شدید می توانید فرم مشاوره آنی رایگان را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا با شما تماس بگیرند.

تقسیم بندی برند در گرگان

ساختار نوشتاری علامت تجاری یا برند: گاهی متقاضیان ثبت علامت تجاری می خواهند یک واژه را به شکل یک طرح به ثبت برسانند که مونوگرام یا لوگو تایپ نامیده می شود.این نوع برند می تواند واژگان فارسی یا غیر فارسی را شامل شود.

ساختار تصویری برند: در این نوع علامت تجاری اشکال و رنگ و کلمات گاهاً به شکل یک نماد در می آیند و قصد دارند به مخاطبانشان پیامی را ارسال کنند مثل لوگوی اپل. بسیاری از شرکت ها و تولید کننده های بزرگ که تاکنون مبادرت به ثبت برند در گرگان نموده اند ، هر کدام به دنبال پیام مربوط به محصول خود بودند.

ساختار مختلط: ترکیب واژه و حروف یا اعداد با اشکال در واقع علامت تجاری مختلط را خلق می کند که اشخاص با ثبت علامت تجاری مختلط می توانند هم از برند و هم از لوگو به تنهایی استفاده نمایند و هم می توانند با هم استفاده کنند ولی باید بدانند که برای این نوع برند یک تصدیق ثبت صادر می شود.

ثبت برند در گرگان

هزینه ثبت برند در گرگان

یکی از مسائل  ثبت برند در گرگان برای متقاضیان ثبت، متفاوت بودن هزینه ثبت برند است که به نسبت تعدد طبقات و محصولات خطوط آگهی و نوع برند ثبت هزینه ثبت و روز نامه رسمی برند افزایش می یابد.

ما در موسسه ثبت ایلیا در کنار شما هستیم تا با تخفیف های ویژه ما برای ثبت علامت تجاری در گرگان اقدام کنید از آنجایی که ثبت برند در تهران صورت می گیرد. رفت و آمد برای اشخاص بسیار سخت است علاوه بر آن هزینه ثبت برند توسط خود متقاضی خیلی بیشتر از مجتمع ثبتی است، نوزده سال است که در کنار شما خدمات ثبتی به ویژه برند شهرستان ها را ارائه می دهیم و روزمه ما در موفقیت دهها هزار پرونده ثبتی مشهود است.

ادامه مطلب
مندرجات اختیاری برات و مسائل مختلفه

طبقات برند چه حوزه هایی را در بر می گیرد؟

به طور کلی برای ثبت برند باید یک یا چند طبقه از 45 طبقه ثبت برند را انتخاب کنید در هر طبقه تعدادی از کالا ها و محصولات بیان شده اند ، چه محصولاتی که مستقیم مورد مصرف قرار می گیرند چه محصولاتی که برای تولید کالا های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. حتی مشاغل و خدمات  هم موضوع این طبقات است و با توجه به نوع فعالیت و موضوع جواز می توان یک یا چند طبقه را انتخاب نمود.

قواعد انتخاب نام برند در گرگان

انتخاب اسم برند یکی از الزامی ترین موارد در ثبت برند در گرگان است برند  انتخاب شده نباید قبل از این به ثبت رسیده باشد یا مشابه اسامی ثبت شده باشد، برند مربوطه نباید خلاف نظم عمومی و شرع باشد، برای انتخاب نام برند باید توجه کنید اسم عام و صفت ها به تنهایی قابل ثبت نیست، برخی اسامی هستند به طور کلی به ثبت نمی رسند مانند اسامی مقدسه و اسم محصول برای همان محصول، بد نیست بدانید حتی مخفف سازمان ها و کشور ها قابل ثبت نیستند.

اگر طرح لوگو شما مشابه پرچم و یا آرم نظامی باشد قابل ثبت نیست حتی به شکل کوچک هم نمی اتونید در لوگو استفاده نمایید. این قواعد امری هستند و در صورت عدم رعایت اظهارنامه ثبت برند شما رد می شود.

اتباع خارجی چگونه می توانند اقدام به ثبت برند در گرگان کنند؟

اتباخ خارجی برای ثبت برند در گرگان باید شرایط زیر را دارا باشند.

 • در کشور متبوع خود پاسپورتشان ترجمه رسمی به زبان فارسی شده باشد
 • کنسولگری ایران در کشور متبوع پاسپورت مربوطه را تأیید کند.
 • کنسولگری ایران مدارک را جهت بررسی بیشتر به وزارت خارجه ایران ارسال می نماید.
 • بعد از رسیدگی وزارت خارجه پاسپورت جهت درج مهر به قوه قضاییه صادر می شود.
 • با درج مهر قوه قضایی و اخذ کد فراگیر می توانند همچون اتباع ایرانی اقدام به ثبت برند گرگان نمایند.

مراحل ثبت برند در گرگان

 1. تکمیل مدارک: در ابتدا باید مدارک ثبت برند خود را تکمیل نمایید تا در زمان ثبت با مشکلی مواجه نشوید.
 2. استعلام علامت: قبل از ثبت علامت تجاری حتماً نسبت به استعلام آن اقدام کنید تا بدانید به ثبت نرسیده باشد ، استعلام علامت تجاری را از کارشناسان مجتمع ثبت ایلیا تقاضا کنید.
 3. تنظیم اظهارنامه: اظهار نامه ثبت برند در گرگان را باید در سایت مالکیت معنوی در زیر گروه ثبت علامت تجاری تنظیم نمایید و مواردی که ارائه آن الزامی است مثل جواز باید آپلود گردد.
 4. پاسخ اظهارنامه: بعد از ارسال اظهارنامه به اداره ثبت علامت تجاری و رسیدگی کارشناس یا اظهارنامه  دارای نقص یا رد و یا مورد تأیید اعلام می شود . در صورت رد شانس موفقیت ثبت برند کاهش می یابد اما در صورت تأیید به اداره ثبت علائم تجاری برای تحویل مدارک مراجعه می نمایید.
 5. روزنامه نوبت اول: روزنامه نوبت اول برای اطلاع عموم جهت اعلام درخواست ثبت برند در گرگان چاپ می گردد و ظرف 30 روز به اشخاص مهلت داده می شود در صورتی که ادعایی نسبت به برند در خواست شده دارند به اداره ثبت علامت تجاری مراجعه کنند.
 6. شماره ثبت: بعد از سی روز با پرداخت هزینه ثبت، برای برند مربوطه شماره ثبت صادر می شود.
 7. روزنامه نوبت دوم: بعد از صدور شماره ثبت نسبت به نشر روزنامه دوم اقدام می کنید.
 8. دریافت تصدیق: در طی حدود یک هفته از روزنامه دوم تصدیق ده ساله برند صادر می شود.
ادامه مطلب
منابع منطقه ای در زمینه حمایت از طرح ها و مدل های صنعتی

جهت ثبت برند در گرگان از کجا شروع کنیم؟

باید بدانید که علامت تجاری خود را می توانید در شکل های مختلف به ثبت برسانید به عنوان مثال:

لوگو، لوگو تایپ، طرح ، آرم یا نام تجاری . مجتمع حقوقی ثبتی ایلیا با دارا بودن دپارتمان تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند و حضور مشاوران حقوقی و ثبتی کارآزموده یکی از بهترین راهنمایان شما در زمینه انتخاب و طراحی انواع علائم تجاری متقاضیان محترم می باشند.

پیشنهاد ما برای بهبود شرایط انتخاب و تکیه به وکیلی است که می تواند با تجربه ی خود کارها را بهتر و سریع تر به انجام برساند همین حالا با مشاورین مجرب ما درتماس باشید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در گرگان

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در گرگان

اشخاص حقیقی:

 • کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • جواز اعم از جواز کسب یا تأسیس یا هر گونه جواز از ارگان های دولتی
 • وکالت نامه در صورت اخذ وکیل
 • کارت بازرگانی در صورت غیر فارسی بودن علامت
 • طرح علامت تجاری

اشخاص حقوقی

 • آخرین آگهی تغییرات شرکت
 • آگهی تأسیس شرکت
 • جواز تأسیس یا پروانه بهره برداری
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل
 • وکالت نامه در صورت اخذ وکیل
 • کارت بازرگانی در صورت غیر فارسی بودن برند
 • طرح علامت

آیا کارت بازرگانی برای ثبت برند الزامی است؟

همان طور که در قسمت مدارک عنوان کردیم کارت بازرگانی برای برند های غیر فارسی و یا برند های فارسی که معنایی در لغت نامه دهخدا برای آنها پیش بینی نشده است ارائه می شود.

حتی برند های بی معنا را هم می توان با داشتن کارت بازرگانی به ثبت رساند اما شرایطی که برای اخذ کارت بازرگانی اشخاص باید داشته باشند به شرح ذیل است:

 • داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با بازرگانی
 • جواز تآسیس
 • عضویت در اتاق بازرگانی
 • سابقه بیمه ای
ادامه مطلب
ثبت برند در خرم ‌آباد چگونه صورت می گیرد؟

هر یک از چهار مورد فوق را داشته باشید می توانید اقدام به اخذ کارت بازرگانی نمایید.

شرایط ثبت برند در گرگان

صاحبان مشاغل و کسب و کار باید بدانند که با ثبت علامت تجاری یا برند، محصولات و یا خدمات شما در بازار هدف شناخته شده و این امر مانع از اقتباس رقبا از نام و نشان تجاری شما می گردد.

برند سبب معرفی شما در بازار هدف شده و فروش کالا یا خدمات شما را بالا می برد. ثبت برند از حساسیت بالایی برخوردار است چرا که حمایت قانونی ده ساله را به دنبال خواهد داشت.

با ثبت برند کالای شما بیش از پیش از کالاها یا خدمات مشابه در بازار متمایز شده و در مسیر پیشرفت قرار می گیرد. با توجه به این نکات ثبت برند و علامت تجاری از اهمیت بالایی برخوردار است.

به منظور برخورداری از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت برند و علامت تجاری در گرگان با مشاوران مجتمع ثبتی حقوقی ایلیا در تماس باشید.

ثبت علامت تجاری در گرگان

نام یا عنوانی که تولیدکنندگان از طریق آن بتوانند وجه تمایزی بین کالا و خدمات خود و دیگر تولیدکنندگان ایجاد کنند را برند یا علامت تجاری می نامند. با گذشت زمان هر شخصی که خدماتی ارائه می دهد به این فکر خواهد افتاد که حرفه خود را گسترش دهد و این کار تنها با ثبت آن حرفه انجام می پذیرد. یک کالا در صورتی که سال ها در حال تولید باشد اما به ثبت نرسد نمی تواند از مزایای مالکیتی آن بهره ببرد.

بدین جهت باید هرچه سریع تر اقدامات ثبتی آن ها توسط تولید کنندگان و ارائه دهندگان آن ارائه شود. ثبت برند از جهات دیگر نیز دارای اهمیت می باشد و آن شناخت مصرف کنندگان با مشخصات منحصر آن محصول خواهد بود. از مهم ترین رکن های ثبتی و پیشرفت یک خدمات و محصول ثبت آن به صورت قانونی است.

اگر شما نیز می خواهید به کسب و کار خود رونق بخشید و در حیطه قوانین امورتان را انجام بدید بهتر است با مجتمع ایلیا تماس گرفته و امور ثبت برند در گرگان را در کم ترین زمان انجام دهید.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در گرگان

آرم ، نشان و یا لوگو از مهم ترین راههای شناخت و معرفی تولیدات شما در بازار تجارت می باشد. برند، علامت تجاری، نشان، آرم، لوگو و نام تجاری دارای نقش حقوقی یکسان می باشند اما شکل و فرم آنها با یکدیگر متفاوت است.

کارشناسان ثبت شرکت ایلیا می توانند در زمینه طراحی و ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در گرگان یاریگر شما باشند. دفتر ثبت برند اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که متولی امر ثبت برند در سراسر ایران می باشد.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x