• شرایط ثبت برند در کهگیلویه و بویراحمد

تولید کنندگان بسیاری در زمینه های مختلف فعالیت دارند اما انهایی موفق تر هستند و به راحتی می توانند خود را در بازار های جهانی به معروفیت برسانند که برند مرتبط و قوی با محصولی که قرار است در تولید ان نقش آفرینی کنند را ثبت نمایند و در ضمن دست سود جویان را از ان محصول کوتاه کنند .جهت ثبت اسم برند خود می توانید یک حرف یا چند کلمه مرتبط و یا علامتی خاص و معنی دار و مربوط با موضوع فعالیتتان را به عنوان برند خود مشخص نمایید .

مراحل ثبت برند در کهکیلویه و بویراحمد

اولین و شاخص ترین مطلب مهمی که در ثبت برند باید حائز اهمیت باشد ثبت یک شرکت است و پس از ان شما می توانید مدارکی را که اداره مالکیت صنعتی برای شما در نظر گرفته اماده نمایید که شامل اظهارنامه کامل ثبت شرکت و نامی است که قبلا برای برند خود مشخص نموده اید و پس از تکمیل هر دو انها را به اداره مالکیت صنعتی تحویل می نمایید.در انجا طبق روالی که وجود دارد ثبت برند شما نیز در صف انتظار کارشناسی می رود تا پس از رسیدن نوبت شما به ان رسیدگی نمایند و در صورت تایید نام و مدارکی که تحویل نموده اید می توانید ادامه کار خود جهت ثبت نهایی را در پیش گیرید در غیر اینصورت باید جهت رفع اشکالاتی که کارشناس بر انها وارد نموده اقدام نمایید .

مدارک لازم جهت ثبت برند در کهکیلویه و بویراحمد

شما متقاضی گرامی می توانید از سه طریق مختلف جهت ثبت برند در کهکیلویه و بویراحمد اقدام نمایید بدین صورت که در اولین مرحله مدارک کامل قانونی جواز تاسیس خود را ارائه نمایید و یا جواز کسب قانونی مغازه و محل کسبتان را با مهر و تایید اتحادیه مربوطه به وزارت صنایع و معادن تحویل نمایید. در غیر اینصورت اگر هیچ کدام از آنها را نیز ندارید نامه ای مبنی بر موافقت اصولی از اتحادیه و یا اداره مالکیت صنعتی تهیه نمایید و به وزارت صنایع و معادن تحویل دهید و در اخر یک عکس 4*3 تمام رخ بگیرید و همراه مدارک و اوراق هویتی خود تحویل اداره مالکیت صنعتی جهت تکمیل پرونده خود نمایید . لازم به ذکر است که برند به دوصورت حقیقی و حقوقی قابل ثبت است ، که ثلت برند حقوقی همان ثبت برند شرکت می باشد.

زمان و هزینه ثبت برند در کهکیلویه و بویراحمد

پس از تکمیل مدارک و تحویل ان به کارشناس و بررسی از سوی او و تایید نهایی 45 روز کاری زمان می برد تا برند شما ثبت شود و بعد از ان مرحله بعدی کار شما فرا می رسد بدین گونه که مدارک مجددی دال بر تصدیق نامه را تحویل کارشناس می نمایید تا بعد از 60 روز کاری تصدیق شما اماده شود و برند ده ساله شما اماده استفاده بر روی محصولاتی که تولید نموده اید شود . هزینه ثبت برند هم بر حسب فاکتورهایی مثل تعداد و نوع محصولات و طبقات آنها می تواند متفاوت باشد کارشناسان ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات کاملا تخصصی به شما عزیزان می باشند.

ثبت اضافه کالا و طبقه در کهکیلویه و بویراحمد

ورود به سامانه ثبت نشان تجاری و فشردن گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به کامل نمودن و تدوین این اظهارنامه نمایید. همه ی مراحل ثبت افزایش کالای یک برند تجاری همانند ثبت آن برند می باشد با این تفاوت که اظهارنامه سابق شما در اداره مالکیت صنعتی موجود می باشد. با ارسال این اظهارنامه کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدام به بررسی پرونده می نماید و چنانچه مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های اضافه طبقات، آگهی آن انتشار می یابد.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟

مصنوعات نساجی

فلزات و مصنوعات فلزی

اسباب بازی و لوازم ورزش

صنایع و محصولات شیمیایی

مواد غذایی و محصولات کشاورزی

دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

سایر موارد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد حمایت باشد و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم. برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به ثبت رسانده و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند یا علامت تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری مستلزم فراهم آوردن شرایط و رعایت مقررات و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت ایلیا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد. مجتمع ثبت ایلیا همچنین خدماتی مانند نمونه اسم برند و علامت تجاری ، پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی برند و علامت تجاری ( لوگو) را نیز براساس آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری در کهکیلویه و بویر احمد ارائه می دهد. شایان ذکر است که دفتر ثبت برند همان اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که کار ثبت برند و علامت تجاری برای کلیه نقاط ایران را به انجام می رساند.

حوزه های ثبت برند در کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان های آن
  • ثبت برند در یاسوج
  • ثبت برند در دهدشت
  • ثبت برند در سی دخت
  • ثبت برند در چرام
  • ثبت برند در باشت
  • ثبت برند در دوگنبدان